Ministrui įsakius…

Ūkio ministerija šiandien išplatino įdomų pranešimą.

Jame teigiama, kad „siekdama pritraukti investicijų į Lietuvą, Ūkio ministerija siūlo supaprastinti investavimo į pramoninius parkus tvarką. Tam siūloma keisti žemės paskirties keitimo bei sklypų formavimo, sujungimo ir išskyrimo tvarką“.

Pasiūlymas labai paprastas ir susideda iš dviejų dalių:

1) Leisti keisti žemės paskirtį be apribojimų

2) Šalin visokias biurokratijas ir palikite viską spręsti tam, kuris viską geriausiai išmano – tai yra, mininstrui.

Na, jei ne visai viską, tai bent jau sprendimus dėl detaliųjų sklypų planavimų pramoninėse zonose.

Ūkio ministerija siūlo panaikinti ribojimą pramoninėms zonoms nekeisti žemės ūkio paskirties penkerius metus. Detalusis sklypų planavimas šiose zonose būtų atliekamas ūkio ministro įsakymu.

Kodėl? Aiškina pats ministras:

Dėl sudėtingo žemės klausimų reglamentavimo esame praradę milijardus investicijų“, – sako ūkio ministras Dainius Kreivys. Pasak jo, įvedus siūlomus pakeitimus, žemės paskirties ir sklypų detaliojo planavimo klausimus investuotojas galėtų išspręsti vos per porą savaičių.

…Žiūrim, ką turim…

Šiuo metu yra įgyvendinami 9 pramoninių parkų projektai: Šiauliai, Kėdainiai, Marijampolė, Alytus ir kiti.

Iki šių metų turėjo būti parengta 350 hektarų ploto, o iki 2011 metų – 600 hektarų.

Vien Šiauliuose – 219 hektarų.

Inžinieriniai tinklai, komunikacijos, kita infrastruktūra įrenginėjama valstybės lėšomis naudojant ES struktūrinę paramą.

Patrauklu?

Ypač jei sprendimai priimami vieno ministro įsakymu…

(4 balsų, vidurkis: 4,25 iš 5)
Loading...
 • O įdomu, kiek, kam ir kur turėčiau sumokėti, kad šalia mano žemės esančiame žemės ūkio paskirties sklype-pievoje, kurioje nevykdoma jokia žemės ūkio veikla, net gyvuliai nebeganomi, galėčiau įkurdinti savo brolio šeimyną? Aš savo 1,7 hektaro Lietuvos jau 6 metai stengiuosi padaryti gražesnį. Bet mano sklypas yra namų valda, o šalia- žemės ūkio naudmenos, kurias pagražinti sodu ir vienkiemio nameliu, kažkodėl, negalima. Nes reikia pakeisti paskirtį, o sudėtingas reglamentavimas paprastinamas tik pramoniniuose parkuose. Ar pramoniniai parkai gražina, puošia, gerina Lietuvos ekologiją labiau, nei vaismedžiais apsodintas vienkiemis? Juolab, kai yra tai už savo, o ne biudžeto lėšas pasirengęs daryti šio krašto lyg ir bendrasavinikis- mano brolis? Ei, ministre, mano brolis nori Lietuvą padaryti gražesnę už savo pinigus! Ką tu į tai?

  • Auksinis kardas

   Reikėtų mokėti skirti asmeninio gerbūvio ir šalies ūkio vystymo reikalus. Jei jūsų gerbūvio neįmanoma spręsti šalies įstaigų ir įstatymų rėmuose, gal reikėtų kreiptis į Seimo atstovą atitinkamoms galimybėms sukurti.

   • Kaip pažiūrėsi, Karde Auksinasai: pvz., aš, savo estetinių, bet ne komercinių poreikių skatinamas, dykviete virstančiame sklype sukuriu sodą sau ir savo palikuonims, tuo nežymiai, bet pagerindamas Lietuvos ekologinę situaciją,- čia jūs įžvelgiate vien tik asmeninio gerbūvio akstinus? O pramoniniame parke dėl kažkieno grynai komercinių interesų pastatytą, tarkime, šiukšlių deginimo įmonę traktuojate kaip šalies ūkio vystymą. Man kažkodėl atrodo, kad mano paskata yra gerokai labiau altruistinė ir gerokai labiau į sveikatą Lietuvai, tuo pačiu ir jums. Be to, jei taip, kaip aš galvojančių atsirastų daug, gal būt kažkada ir tos šiukšlių deginimo įmonės nebereiks. Man ne prie širdies toks šalies vien pelnu grindžiamo ūkio vystymas, po kurio nors ir tvanas…

    • Auksinis kardas

     Supratimai apie estetiką ir jai tinkamas vietas gali gerokai skirtis. Kita vertus, jei aptariamo sklypo paskirtis tikrai labai rūpi pakeisti – nematau kodėl atkaklumas neįveiktų tam esamų galimybių.
     Svarbiausia būtų suvokti, kad ne vietoje išlieti paverksnojimai bene mažiausiai veiksmingi, o tikras gyvenimas vyksta veiksmais įstatymų rėmuose.

     Aš taip pat nesu už ekonominių santykių dominavimą virš visko, tačiau šis įrašas, manyčiau, aptaria labai aiškią pramonės zonų temą ir galimus sprendimus būtent jų tvarkyme.

     • Iš tikrųjų- niekas gi man, apart manęs paties, nekliudo veikti. Ačiū už paprotinimą, Auksinis Karde. Be juokų.

  • romas

   Jei jūsų turimas sklypas pagal rajono bendrąjį planą patenka į gyvenamos paskirties teritoriją, neturėtų būti problemų. Bet jei ten numatyta žemės ūkio veikla, tos žemės paskirties keisti negalima. Siūlau aktyviai dalyvauti artimiausiame rajono bendrojo plano svarstyme ir pareikšti pageidavimą, kad teritorija, kurioje yra sklypas, galėtų tapti gyvenamąja. Ūkininkui gyventi savo žemėje ir taip nėra problemų. Matyt sklypo savininkas nėra ūkininkas.

   • Až ne apie tai, kad negalima ne ūkininkui nekeičiant paskirties, nes jau aiškinausi ir žinau. Aš apie tai, kad mano kai kam gal šiek tiek idealistinės svajonės apie gražesnę, kitokią, nei dabartinę Lietuvą, kurioje gyvenate ne tik jūs, praktiškojo kapitalizmo apologetai, bet ir idealistas aš, valdžioje niekam nerūpi. Rūpi tik ne vieną kartą rinkos ekonomikos vežimą prarajon jau įboginusio aklo kapitalizmo kuino atgaivinimas nežiūrint į nieką, net į tai, kad tas kuinas kas kart visus vis į gilesnes prarajas iškrato. Aš tokios ateities nelinkiu savo priešų vaikams, nekalbant apie saviškius…

 • ar dabar linksma?

  Praėjusį savaitgalį, nepatenkintas ypač populiaraus juokelio apie Roką Žilinską autoriaus Justo Jankevičiaus replikomis uostamiesčio klube „Roxy“, vienas lankytojas, išsikvietęs J.Jankevičių į lauką, jį su savo keliais bendraminčiais smarkiai sumušė.

  Gal mušeikos prieš tai lankėsi šitame bloge?

  • Auksinis kardas

   Iš kur tokie platūs logikos vingiai?

  • nerijus

   Kas per humoristas?
   Ta publikėlė, kuri ten lanksi…sužvaigždėjusių ir neturinčių ką veikti sambrūzdis. Net Aidas jau lankosi…Iš jo galima buvo tikėtis. Jumoras lėkštas, kaip ir comedy club.
   Juokeliai tik apie papus ar kitus organus, nes kitaip „Tautą“ sunku prajuokinti.
   Aišu, kiekvienas pasirenka gyvenimą pagal savo lygį…Ką daugiau ir bepridursi..?

   • Auksinis kardas

    Ne tik lankosi, bet sakosi esąs vienas iš idėjinių tėvų.

   • Valentinas

    Labai Nerijau teisingai pasakei, kiekvienas renkasi pagal savo lygį. Kadangi Humoro (rašosi iš H) klubas propaguoja kosmopolitinį miestietišką humorą, o tau tai nelygis reiškia esi kaimietis nacionalistas? :)

    • nerijus

     Jau galvojau- prasmuksiu…ech, nepavyko. Užkliuvau. laukiau, oj laukiau, Valentinai. gal ir tamsta ten lankaisi? :)
     Būtų graudu. Toks protingas žmogus…
     Jei jau pasakojimai apie papus ir kitas vietas tamstai sukelia juoką, tai kaimietis tamsta…
     Net ir jumoras pradedamas rūšiuoti..?
     Jei anekdotas apie nieką tau nesukelia juoko, tai esi kaimietis..?
     Keistokas tamstos požiūris, keistokas…
     Ar bent žinai kas yra nacionalistas?
     Ar bent žinai kuom skiriasi miestietis nuo miesčionio?

     • Valentinas

      Nerijau, obsceniškas humoras yra sena vakarų civilizacijos tradicija. Paskaityk Gargantiua ir Pantagruelį arba Dekameroną.
      Apskritai, nesiruošiu čia kovoti su tavimi Aido kovos, lai jis pats tą daro.
      O tai, kad pradedi bijoti manęs tai gerai:)

     • nerijus

      Drebu, kaip epušės lapelis…
      Visi turim kažkokių baimių ir trūkumų :)
      O kokia civilizacija gyvuoja vakaruose- kapitalizmas- tu man tu man tu man :) ?
      Neatsakei į klausimą: ar lankaisi?
      Būtų įdomu pamatyti scenoj. :)

     • Valentinas

      Nerijau, kapitalizmas palyginus nesenas išradimas. Kur buvai penktoje klasėje? Nerijau, jei nori kada būti priimtas kultūringų žmonių kompanijoje pradėk nuo pačių pradžių. Nuo abėcėlės.
      Humoro klube nesilankau, tiesiog tam neturiu laiko.

     • nerijus

      Jau tamstai, tai labiausiai spindi kultūra ir pagarba kitai nuomonei…
      Ką vadinsime „nesenas“? 10 ar 100 metų?

     • Valentinas

      Nerijau, aš ir sakau, pradėk nuo pradžių. Perskaityk klasikus, susipažink su istorija, išmok kokią nors užsienio kalbą, pakeliauk, pamatyk pasaulio, gali netgi mokslus baigti užsienyje ir pamatysi, kad gali suprasti net ką parašė romas ir žinosi kada ir kur gimė kapitalizmas. Suprasi kuo skiriasi komunizmas nuo krikšionybės. Apskritai suprasi kas yra ta vakarų kultūra, taip pat ir kas ne vakarų. Labai platūs plotai prieš tave atsiveria. Džiaugiuosi už tave. Tik deja, reiks mesti Tomkų.

     • nerijus

      Nesistebėčiau jei tamsta pradėtumei skaityti Vakaro žinias.
      Patarčiau pradėti nuo savęs, nes tavo mintys ir idėjos vis kartojasi ir nieko naujo neperskaitau. Netobulėji. gal palankyk kursus..? Užsiregistruok bibliotekoj- pasitobulink žinias ir praskaidrink protą. Nueik į humoro klubą- atsipalaiduosi, išlenksi bokaliuką ietuviško alaus ar ispaniško vyno, nes ten renkasi tokie, kaip tamsta…
      Pabodo jau su tamsta diskutuoti vien Tavo mylimo Tomkaus tema- sugalvok kažką naujo.
      Jei mano komentarai tamstai netinka, tai lengviasias būdas jų išvengti- neskaityk…Demokratija.

 • GIGA

  Iš kuklumo numirt negresia….

 • romas

  Seniai taip reikėjo. Iš esmės nėra jokio skirtumo, ar nuspręs 1 ministras, ar nuspręs 25 biurokratai, juk dažniausiai būna, kad užstringa pas kurį nors vieną, o ne pas visus iškarto. Manau, pagrindinis dalykas yra bendrieji planai. Kam reikalingos ilgos procedūros detaliajame plane, jei bendrajame jau beveik viskas buvo nuspręsta. Nesugebėjimas greitai spręsti žemės ir infrastruktūros klausimų buvo pagrindinė užsienio investicijų trūkumo priežastis.

 • Auksinis kardas

  Jei kažkokie plotai jau numatyti būti pramonės vystymo paskirties, nematau prasmės marinuoti investavimą, projektų vystymą. Pagreitis šiose vietose galėtų būti išskirtinis, nes tam yra tinkamos aplinkybės.

  Galima neretai girdėti, kad Ūkio ministras norėtų rodyti daugiau veiklumo, bet negali. Šioje vietoje Artūro skepsiui nepritariu: arba tenkinamės dabartiniu lėtapėdiškumu, menku investavimu, arba vykdome veiksmingus paprastinimus neišeidami pirmiausiai iš kaltumo prezumpcijos. Ministro sumanymai geri, tereikia gal rimtumo dėlei įdarbinti kolegialaus pobūdžio galutinio laiminimo institutą, pageidautina nekuriant naujo.

 • nerijus

  Pirmiausia, privalo grąžinti žemes teisėtiems savininkams.
  Antriausia, žemės askirtis tik „popierinis“ biznelis ir lobimas ir daugiau nieko.
  Kaip žemė gali būti ūkio paskirtes ir ne ūkio?
  Kur smėlis- namų valda, nes joje beveik, niekas neauga?
  Juodžemis- tik ūkio ir būtinai ūkio..?
  Kažkokia nesąmonė.
  Viską apsrendžia detalusis planas: kur numtyta leisti statyti namus, prašom- statykit. Kur numatyta arti, prašom- arkit. Prieš tai ĮPATINGAI kruopščiai suderinus su visuomene. Bet to niekada nebus.
  Ar kas suskaičiavo kiek yra „fiktyvių“ ūkių ant mūsų žemelės?

  • Va va, ir aš apie tai- statyti žemės ūkio naudmenose draudžiama, bet galima ūkininkams. O jei aš nesiruošiu nei ką nors apgaudinėti, apsimesdamas ūkininku, nei sunkti iš žemės litus bet kokia kaina, pvz., rundapuodamas nedanokusias grūdines kultūras, kad tik iš manęs brangiau jas supirktų, o jau ten kažkokios problemos su kažkieno sveikata nuo mano grūdų, man- nė motais, nei statyti neaiškios kokybės mikrorajonų su tūkstančių eilės procentų pelnais. Ruošiuosi tik žemės ūkio paskirties sklype įkurti sodybą, kuri, iš esmės tos paskirties ir nekeičia. Ne kaimo turizmo sodybą, bet sodybą-tėviškę savo vaikams. Tikrą Tėvynę, o ne kažką abstraktaus su butaforiniais butaforinių valdovų rūmais…

   • Auksinis kardas

    Kaip jau siūliau – šita įtaiga naudiniau praverstų susitikime su atstovu Seime.