Stebuklų kraštas: dujos atpigo 40 proc., šiluma tiek pat pabrango

Daugumai tikriausiai labai gerai žinoma bendrovė „Dujotekana“ (apie kurią aš ir pats nemažai esu rašęs) šiandien paskelbė pranešimą apie parduodamų dujų kainas.

Jame sakoma štai kas:

Bendrovės „Dujotekana“ parduodamų gamtinių dujų kaina Lietuvos įmonėms nuo praėjusių metų spalio iki šių metų kovo mėnesio sumažėjo 40 procentų.

„Paskui sumažėjusias naftos kainas pasaulio rinkose žemyn sparčiai ritasi ir gamtinių dujų kainos. Mes, kaip dujų tiekimo įmonė, savo klientams dujas piginame jau penkis mėnesius iš eilės vidutiniškai po 7 procentus. Jei praėjusių metų spalį už 1000 kubinių metrų dujų „Dujotekanos“ klientai mokėjo 1490 litų, šių metų vasarį – jos kainavo 974 litus“, – tvirtino „Dujotekanos“ vadovas Rimandas Stonys.

Pasak „Dujotekanos“ vadovo, dujų kainos bendrovės klientams ir šį mėnesį bus mažesnės – jos sudarys maždaug 897 litus už 1000 kubinių metrų.

„Pastaruoju metu kai kurių žiniasklaidos priemonių eskaluojama tema, kad gamtinių dujų tiekėjai rankas šildosi šilumos vartotojų sąskaita, yra sąmoningas žmonių klaidinimas. Nuo parduoto kubinio metro dujų „Dujotekanos“ pelno marža kovą sieks tik mažiau kaip 0,04 lito. Palyginti su praėjusiais metais, ji mažėja beveik du kartus“, – teigė R.Stonys.
Pasak jo, nelanksti šilumos kainų nustatymo metodika, pagal kurią tarifai buitiniams šilumos vartotojams perskaičiuojami kartą per metus, neleidžia vartotojui pajusti realaus kainų mažėjimo. Tuo tarpu dujų kaina „Dujotekanos“ klientams jau dvejus pastaruosius metus perskaičiuojama kiekvieną mėnesį.

Žinodamas, kad „Dujotekana“ ir „Lietuvos dujos“ gamtines dujas perka iš ten pat ir kad abiejų šių bendrovių didžiausias akcininkas yra tas pats, jau puoliau iš džiaugsmo trinti rankas: juk jei dujas perka mokėdami po 897 litus už 1000 kubinių metrų, tikrai negalės pardavinėti už du kartus didesnę kainą.

Nuskubėjau į  „Lietuvos dujų“  interneto puslapį, o ten – jokių pokyčių: kaip buvo 1,58 lito už kubinį metrą, taip ir liko.

Čia visi dabar aiškinasi monopolija Leo LT, ar ne monopolija, o man kyla labai paprastas klausimas (kurį aš jau ne kartą esu kėlęs): kodėl visi ramiai žiūri, kai dujininkų pelno marža iš buitinių vartotojų siekia beveik 100 procentų.

O kaip su šilumos gamintojais, kurie vis verkia, kad pastaruoju metu jie dirba taip nuostolingai, kad tuoj tuoj ims ir bankrutuos.

Juk jei tikėtume „Dujotekana“, tau jau sausio mėnesį jie už dujas mokėjo mažiausiai ketvirtadaliu mažiau nei  spalį, tuo tarpu jų parduodamos šilumos kaina išaugo daugiau nei trečdaliu.

Kaip reikia dirbti, kad sąnaudoms mažėjant 25 proc., o produkcijos  kainai išaugus daugiau nei 30 proc. rezultate patirtum nuostolius?

Gal kas turite atsakymą?

(13 balsų, vidurkis: 4,54 iš 5)
Loading...