Nafta pinga, dujos brangsta. Permainų koalicijai – nė motais?

Na, vis tiek kažko nesuprantu…

Naftos kaina drastiškai atpigo, dujų kaina priklauso nuo naftos kainos (bent jau taip anksčiau visiems mums aiškino.

Tačiau naftos kainai atpigus 3 kartus, dujos brangsta daugiau nei 30 procentų.

Ir štai ką rašo „Lietuvos dujos“:

Buitiniams vartotojams kaina nustatoma vienerių metų laikotarpiui, ji vartotojų patogumui yra fiksuota ir nekinta net jeigu dujų importo kaina ženkliai didėja, kaip atsitiko šiemet. Lemiamos įtakos gamtinių dujų importo kainoms turėjo staigus naftos ir naftos produktų kainų kilimas, dėl ko gamtinių dujų importo kaina gerokai viršijo 2008 m. buitinių vartotojų mokamą kainą. Pavyzdžiui, spalio-lapkričio mėnesiais buitiniai vartotojai mokėjo tik 60 proc. faktinės dujų importo kainos. Tai reiškia, kad 2008 m. AB „Lietuvos dujos“, tiekdama dujas gyventojams, patiria nuostolius, kurie turi būti įvertinami kitais metais, t.y. 2009 m.

Dujų pirkimo kaina niekur nenurodoma ir man kyla klausimas: kodėl aš turiu tikėti, kad spalį lapkritį aš už dujas mokėjau 60 proc. faktinės kainos?

Be to, juk ir girtam asilui :) aišku, kad spalį lapkritį dujų bent jkau Lietuvoje sunaudojama gerokai mažiau nei gruodį-kovą (iš patirties sakyčiau, kad santykis būtų maždaug 1:5).

O tai reiškia, kad dujoms atpigus visi buitiniai vartotojai per visą tikrąjį šildymo sezoną mokės gerokai didesnę kainą.

Ta beje, pripažįsta ir pačios „Lietuvos dujos“:

Pagal dabartines prognozes, įvertinus naftos produktų kainas tarptautinėse rinkose bei ateities sandorius, nuo kurių priklauso dujų kaina, gamtinės dujos ateinančiais mėnesiais nebuitiniams vartotojams atpigs. Šį pigimą nebuitiniai vartotojai, tame tarpe ir elektros bei centralizuotos šilumos gamintojai, pajus jau artimiausiais mėnesiais. Pagal šiandien dienai turimas prognozes, jeigu situacija naftos produktų rinkoje ir vėl drastiškai nepasikeistų, 2009 m. sausio-kovo mėnesiais nebuitiniai vartotojai, dujas perkantys iš AB „Lietuvos dujos“, turėtų mokėti 19-34 proc. mažiau negu 2008 m. spalį-lapkritį.

Gal kas nors galėtų paaiškinti, kodėl taip yra?

Gal taip pat galėtų paaiškinti, kodėl taip drastiškai didėja perdavimo ir skirstymo kainos? „Lietuvos dujos“ teigia, kad pagrindinė to priežastis – „teisės aktų reikalavimų, padidėjusių gamtinių dujų perdavimo ir skirstymo sistemų eksploatavimo sąnaudų bei tiekimo saugumo ir patikimumo priemonių įgyvendinimo kaštų“.

Tačiau įspūdis toks, kad tiek perdavimo, tiek skirstymo kainos nustatomos paprasčiausiu būdu: pagal dujų pirkimo kainą. Nors brangesnes dujas pumpuoti vamzdžiais vargu ar kainuoja brangiau.

O gal tai galėtų išsiaiškinti permainų koalicija? Juk sutvarkiusi dujininkų ir energetikų savivalę ji galėtų tikėtis palankesnio rinkėjų požiūrio į planuojamas reformas ir kai kurių lengvatų naikinimą bei PVM didinimą. Nes dabar – ir reformos ir dar priedo didesnės elektros ir dujų kainos.

O gal permainų koalicijai ir reikėtų pradėti ne nuo mokesčių, o nuo elektros ir dujų. Juk tai būtų puikiausias verslo skatinimas. Gal tada ir tie 2 keli procentai prie pelno mokesčio neatrodytų tokie baisūs.

Galėtų ir Algirdas Mykolas padėti – juk jis buvo pagrindinis visų sutarčių su „Gazprom“ autorius, jo valia Lietuva jau seniai nebeturi lemiamos įtakos „Lietuvos dujų“ valdymo organuose.

Beje, „Lietuvos dujos“ aiškina, kad tiekdama „pigias dujas“ ji patiria nuostolių.

Pabandžiau pažiūrėti – per pirmąjį pusmetį 73,2 mln. litų grynojo pelno, pajamos – 780 mln. litų. Ne tokie jau ir blogi tie nuostoliai…

(15 balsų, vidurkis: 4,40 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Na asmeniskai man, visos kainos, kurios susijusios su gamtiniais istekliais yra is mokslines fantastikos srities. Pvz naftos kainai kylant benzinas degalinese is kart soka i virsu, tuo tarpu joms krentant, benzino kainos i tai kazkaip sunkiai reaguoja. Degaliniu operatoriai teigia, kad kritimas ilgiau trunka, del to kad dar bgrangiau nupirktas benzinas nebuna isnaudotas, bet tada, nori nenori, susidaro keistas ispudis apie musu tautiecius – brangstant prekems jie linke daugiau vartot, pingant – maziau. Nors, aisku, pykti negali ant privataus verslo, kad jie siekia kuo didesnio pelno, bet gal galima sio noro pridenginet nuostata – ai tie lietuviai vistiek debilavoti. Nors labiausiai patiko, kai degaliniu operatoriai pradejo kalbeti vietoj Mazeikiu naftos apie Roterdamo birzos indeksus :].
  Tai va, atsizvelgus i visus siuos benzininius kainodaros principus, tampa liudna pagalvojus apie visus likusius energetinius reikalus – dujos, elektra, sildymas. Visos kainos yra nustatytos tikintis, jog dujos kitais metais sieks apie 400eur uz 1000m3. Tad manau, jog daugumo energetiniu imoniu kitais metais patirs tokius „nuostolius“, kaip kad Lietuvos dujos per siu 1 pusmeti.

 • Anonimas

  ar vaflinskas yra didziausias visu laiku populistas? Taip galima teigti atsiminus kaip jis zadejo permainas pradeti nuo saves kaip seimo nario,sumzindamas algas iki pensininku lygio.Jau pamirso.Neeskaluojama tema.Nors vaidina labai svaru,taciau visi puikiai prisimena kaip sukciavo keisdamas elektros skailiuku duomenis (nebuvo plombu) pries kelis metus ir buvo nubaustas.Sita tipa megsta lyginti su paxu, kuris taip pat neistesejo labai svarbaus pazado del Baltijos juros issaugojimo (t.y.zadejo jei isrinks prezidentu,jis organizuos pabaltijo saliu pajegas del IPRITO baltijos juroje ir sarkofago.).Deja,isrinkus prezidentui viskas nuejo uzmarstin.Taciau jis galima pateisinti nors tuo kad buvo puolamas.O vaflinskas tik juokiasi is visu dabar.

  Gerb.Racai,kaip turinciui galimybe paklausti,prasau uzduoti jam klausima del populistiniu vaflinsko pazadu pries rinkimus, kurie net neabejoju nebus ivykdyti.Aciu

 • Anonimas

  permainu koalicija tik loja daug,na ir ubagams uzmes ant kupros dar didesne nasta,o kad bandyti kovoti su monopolijomis energetikoje jie yra per skysti arba kas labiau tiketina,nupirkti.tinkamai sureguliavus dabartine situacija,beveik neabejoju kad tiek silumos,tiek elektros kainos kristu apie 10-30% kas automatiskai reikstu visu musu salygini praturtejima tuo paciu procentu.taciau monopolistams juk labiau apsimoka isleisti 10% kysiams ir generuoti pasakiskus pelnus visu musu saskaita,nei dirbti saziningai uz „protinga“ atlygi.

 • Anonimas

  Čia yra labai daug niuansų.Visų pirma,naivu tikėtis,kad pasaulio biržose,atpigus naftos žaliavinėms kainoms,tuoj pat atpigs benzinas ir dyzelinas Lietuvos degalinėse.Tiesioginio ryšio čia nėra.Pagrindinis veiksnys,leidžiantis atpigti kurui degalinėse yra konkurencija(aišku,jeigu valstybė nepradeda kelti akcizų).Tik esant neribojamam tiekėjų skaičiui,pasaulinių naftos kainų mažėjimo pasekmėj kuras gali ženkliai atpigti degalinėse.Lietuvoje,kaip žinia,visą rinką iškreipia MN privatizavimą lydintys teisės aktai,ribojantys konkurenciją.Su dujomis yra sudėtingiau,kadangi „Lietuvos dujos“ yra natūrali monopolija,kurios pakeisti kažkuo kitu visų pirma buitiniai vartotojai iš esmės negali.Faktiškai privatizavus tokį monopolininką,tenka vadovautis šiose sutartyse numatytomis sąlygomis,kas reiškia,sutikti su „L.D“ nustatytomis kainomis ir Kainų komisijos galios čia labai ribotos.Trumpiau kalbant,norėdami vykdyti populistinius pažadus (rublinių santaupų grąžinimas ,etc.),pardavėme savo strateginius objektus užsieniečiams,todėl nereikia stebėtis jų taikoma kainodara,nes juos visų pirma domina būtent pelnas.

 • Anonimas

  Taiklus Artūro pastebėjimas – jei pavyktų tramdyti energetikos kainas (o dabartinė naftos kainos būklė ir perspektyva tikrai teikia tam erdvės), iš esmės būtų imamasi ne ko kito, kaip sąstingio Lietuvoje atsiradimo pirminių priežasčių. O tai gerokai dėkingiau, nei burtai iš tirščių, „bandant surasti tą sprogmens laiduką“.

 • Neseniai grįžau iš Olandijos. Pripirkau daug saldumynų lauktuvių. Netyčia Maximoje pastebėjau, kad ir Lietuvoje yra tokie patys saldainiai :(. Tik keista kaina: ten ~8 lt, pas mus ~15 lt. Kodėl aš uždirbdamas 3 kartus mažiau (ten 1 eur prilyginamas 1 lt) nei Olandijoje perku Maximoje? Juk baisiai neapsimoka :).

 • Anonimas

  Truputi ne i tema, bet vistiek parasysiu.. kam dar idomu rusijos gruzijos karas, paskaitykit http://www.ej.ru
  pasirode latyninos straipsniu serija :200 км танков. О российско-грузинской войне. keturi straipsniai viska i savo vietas delioja..

 • Anonimas

  Dėl dujų – čia tikrai ne mažiau įdomu už leo. Linas teisus dėl privatizavimo sutarčių nuostatų. Bet leiskite paklausti kito dalyko – bet kuriuo atveju, grynai teoriškai, juk seimas gali beveik viską pakeisti. Net ir nacionalizuoti tas pačias Lietuvos dujas, skant. Šiuo atveju to net neprireiktų, patvirtinti naują kainų apskaičiavimo metodiką ir tiek. Aišku, bijome, kad gazpromas švelniai tariant pyktels, o ir juridinį pagrindą tam turės. (Pyktels/nepyktels, ir taip mokame bene brangiausiai, nebent visai nutrauktų tiekimą).
  O, artėjant prie realybės, reikia vėl ir vėl prisiminti, kad seime nuo seno stiprios gazpromo vietininkų finansuojamos partijos. Jei dar panagrinėti „netiesiogines“ sąsajas (per trąšų gamybą ir pan) – dujininkų įtaka dar didesnė.
  Tad kokių sprendimų galime tikėtis?…

 • na, gal Putino įnagis mus laiko vidaus rinka?
  o kažkas čia yra Putino įnagio tęsinys?

  http://www.lenta.ru/news/2008/10/31/gazprom/

  http://www.lenta.ru/news/2008/11/06/gasprice/

 • Anonimas

  Puiki tema. Siūlau pasidomėti ir šildymo kainomis bei jų apskaičiavimo metodika. Ar atkreipėte kada dėmesį į eilučių gausą šildymo sąskaitose? Pvz. „Vilniaus energija“ sąskaitose įrašo „tik“ 6 eilutes. Ar domėjotės, kuo skiriasi „šildymas“ ir „šilumos energija“? Pasidomėję, greičiausiai sužinotumėte, kad jūsų namas (ar jūs kaip vartotojas) yra atsidūręs „nesilaikančių visų patalpų tolygaus šildymo sąlygos“ sąraše. Ir pagal Metodiką Nr.3, jam priskiriamas spec. koeficientas bei papildomas šilumos kiekis bendrojo naudojimo patalpoms šildyti, su kilniu tikslu – neva apsaugant kaimynus ir jų šilumą. Kas į žmonių kalbą išvertus reiškia, kad jei šiltas mėnuo ar sugalvojai pataupyti šilumą, neišdegs. „Vilniaus energija“ pas(i)kaičiuos. Eilutėje už bendrų patalpų šilumą („šildymas“) įrašoma suma dažnai didesnė (kartais ir tris kart) už bute sunaudotą šilumą..
  p.s. nesam taupantys pensininkai ir mažų vaikų nešaldome. Kurį mėnesį tilpsime, o kurį ne, į „tolygaus šildymo sąlygą“, lieka mistika, nes šildome tolygiai ir gyvename, beje, ne renovacijos laukiančiam, o naujam name, kurį statant, buvo žadama „autonominis buto šildymas“ ir „galimybės sutaupyti“.
  Tai ir taupom, pildydami „Vilniaus energijos“ kišenes…

 • Anonimas

  Dujų kainos reakcija į naftos kainų pokyčius – 5 mėnesiai. Tai elementorius.

 • Anonimas

  atleiskit jei pasakysiu ką ne į temą, bet kiek man žinoma su nafta susijusi propano dujų kaina (kurios būna balionuose ar pilamos į auto), nes jos gaunamos iš naftos gaminant benziną. O gamtinės dujos su nafta turėtų būti nesusijusios. Dėl brangimo nežinau, bet kiek žinau Vokietijoje jos lyg ir atpigo šiek tiek, vokiečiai turbūt labiau gerinasi nei lietuviai :) mes juk tik į vakarus (ar Ameriką?) žiūrim :)

 • Anonimas

  Na įdomu kad nemažai apžvalgininku tikrai sureagavo į planuojamą dujų kainų kėlimą. A.Račo blogas jau antras šaltinis, kuriame skaitau apie šią problemą. Antai apie tai pasisakė dar K.Girnius. Čia tekstas: http://www.civis.lt/kestutis-grinius-gamtiniu-duju-kainu-reguliavimas-ironiskas-pasityciojimas-is-vartotoju-2605.html

 • Anonimas

  dėl karšto vandens kainų skaičiavimo:
  ar pastebėjote,kad karšto vandens sąskaita rašoma skaičius LT ir po kablelio 4 skaičiai?
  pastebėkite.
  su šaltu vandeniu to, kažkodėl nėra.
  paaiškinu:
  kiekvienas skaičius po kablelio-minusas iš vartotojo piniginės.
  ir taip centas po cento…ir gaunasi solidi suma.
  pastebėjau:
  buvo išrašyta:
  mokėti(tarkim)- 10 Lt, 00 cnt.
  mokėti viso (tarkim)- 10 Lt, 02 cnt ir pan.
  budavo ir daugiau cnt
  bet kr šaknys?
  ogi,iš kur tie du cnt atsirado?(cnt-tai centai)
  paskaičiuokim:
  tarkim,Vilniuje mokescius uz šildymą moka 100.000 geventojų.jei kiekvienas pripliusuoja po 2 cnt,tai kiek gaunasi? taip-2.000 Lt- iš niekur.
  anais metais jau tokio dalyko nepastebėjau.bet prieš tai metus-tikrai taip buvo.kas turite senas sąskaitas-patikrinkite.
  suprantama,kad žmonės dėl 2 cnt nesitampys po teismus-kaštai kainuos daugiau,nei nauda,o jie…o jie „užkalinėja bapkes“…
  apie dujas:
  tarkim:
  dujos pabrango nuo 100 iki 120
  tai reiškia
  20 skirtumas kurį daliname ant visų gyventojų.
  tarkim gyvena 20 zmoniu
  padaliname ant tu gyventoju ir gauname,kad kiekvienam dujos pabrango po 1
  tai reiškia 0.1 procento(jei klystu-pataisykit-nesu matematikas)
  tai kaip gali gyventojams dujos brangti 38 procentais?suprantu,jei brangtų 10 proc.-visi nori uždirbti,bet ne tiek.
  kur žiūri valdžia?ar ji ir toliau atsiskaitinėja už rinkimų rėmimą?pasidomėkit kas ir kokias „uab“ partijas rėmė ir tada bus aišku…

 • Anonimas

  Gyvulius veža į skerdyklą. Taip įprasta. Niekas nesukyla. Mato kraują ir vis dar tikisi, kad taip blogai negali būti. Mumis rūpinasi. Kur žiūri valdžia? – ogi jie ir yra valdžia. Skerdikai pasakoja , kad jaučiai (aišku, ne karvės) vedami skersti ašaroja – jaučia. O arkliai dar geriau – organizuoja ištrūkimą. Paskui su policija po asfaltą juos gaudo ir vistiek paskerdžia. Ar vertos tos kelios valandos laisvės tiek pastangų? Dauguma mūsų taip žiniasklaidos ir ideologijos taip paveikti, kad sakys – neverta. Nes jau beveik niekas nebesupranta, kad tos kelios valandos yra nedidelė viltis į amžinybę. Mūsų karta su dar mažiau vilties metėmės 1988 į nepriklausomybės „avantiūrą“.

  Kitiems, kurie „lieka“ su apysočiais, bet romiais gyvuliukais, pasakysiu – Gyvulių ūkis tam ir yra, kad valdžią aprūpintų mėsa.
  Pagal Orvelą, gyvuliai sukilo. Visi lygūs, bet kai kurie yra lygesni už kitus, ir būtent kaip tik ne tie. Taigi, prieš sukylant, reikia sukurti atrankos (arba screeningo) mechanizmą, kad norintys būti lygesniais iš karto išsiduotų, parodytų savo „lygesį“. Kad daugiau tokie nepakliūtų į lygesniųjų klaną. Vienas iš rodiklių – ar žmogui visuomenės gerovė ar asmeninė svarbiau. Iki šiol buvo atranka asmeninės gerovės interesų (verslumo) kryptimi. „Matom ką turim“. Niekur nepabėgsim – žmogus yra socialinis kūrinys, vienas – visiškai niekas. Net mažiau, negu gaujos vilkas.

 • Anonimas

  ne i tema bet nesusiturejau koki gi mes turim viena is triju pareigunu ant sitos bananu republic. zvenk ir verk vienu metu. paziurekite i datas 2008 Sau 17 jis peza kaip jis kurs laidele kokia popsova, o va jau 2008 Lap 26 visas seimo pirmininkas apie tai kaip miela arba kazka bando isvynioti apie euroatlantine integracija. va ta fak. cia man vienam atrodo, kad sita persona dar blogiau ne paksius. malonaus ziurejimo

  http://tv.delfi.lt/video/gUU86r4b/
  http://tv.delfi.lt/video/YXBqF6sh/

 • Anonimas

  Kaip, manot nuo kokių kainų surenkamas didesnės PVMsumos? Teisingai… Taigi, pavyzdžiui, kritusios degalų kainos irgi įnešė savo indėlį į suplanuotų biudžeto pajamų nesurinkimą. Todėl tyliai tyliai… ir visiems gerai. :)

 • Anonimas

  Siūlyčiau saviveiklos komunalinių suskaičiavime nepradėti, verčiau būtų gauti paaiškinimus apie TIKRĄ skaičiavimo eigą mokesčius skaičiuojančioje įmonėje. Kitas dalykas, kad „Gazprom“, kaip ir nurodo Aurelijaus straipsnis, mažina kainas Europai. Ar čia mes ne prie ko, ir kodėl – įdomiausia.

 • Anonimas

  Ūkio reikalus Lietuvoje tvarko vyriausybė, bet ne seimo nariai. Artūrai, jūs paprastai demonstruojate puikias konstitucijos išmanymo žinias. Kaip jūs čia dabar atrodote su tokiu skambiu straipsnio pavadinimu? Kiek žinau Kubilių rinks tik rytoj. Jis pristatys programą, pagal kurią dirbs.Ar ne per anksti jam visokie priekaištai? Manau dėl kainų dar Kirkilo reikėtų klausti.

 • Anonimas

  Ar zinote, kad Lietuvoje vidutiniskai kw silumos siemet kainuos 22-25ct, o stai Anglijoje 14ct. Duju kaina abiejose salyse daugmaz vienoda. Is vieno m3 duju pagaminama 11kw silumos energijos, nesunku apskaiciuoti, kad jei 1000m3 duju kaina yra 400$, tai 1kw silumos energijos savikaina yra apie 10-11ct.
  Dabar paklauskite saves, kodel mokate 22-25ct? Atsakymas paprastas – likusi suma keliauja i silumos gamintoju kisenes. Anglijoje kiekviename name stovi boileris, kuris sildo radiatorius degindamas dujas. Jokiu siluminiu trasu, jokiu tarpininku.
  Kodel sildymo kaina Lietuvoje auksta? Labai paprasta – silumos gamintojas pateikia nerealius silumos transportavimo nuostolius, kuro katilu naudingumo koeficientus, nerealius irengimu nusidevejimo kastus (juk paprasta irengimus nudeveti per istatymo nustatyta leidziama laika, juos oficialiai parduoti uz grasius, o realiai uz normalia kaina pusbrolio isteigtai bendrovei, kuri tuos pacius irengimus veliau parduoda triguba kaina tikram pirkejui). Dar galima imones padaliniu teritorijoje bet kokiam darbui ar remontui atlikti samdyti subrangova, kuris velgi yra pusbrolis. Taip isvaiscius puse gautu pajamu (o realiai susizerus i kisene) paruostus ir papudruotus buhalterinius popierius jau galima nesti kainu reguliavimo komisijai, kuri patvirtins „teisinga“ kaina naujam sezonui. Auksinis biznis. Vagia is saves, o nuostolius dengia vartotojai.
  Manau dabar aisku, kodel siluma Anglijoje kainuoja 14ct, o Lietuvoje 22-25ct.

 • Anonimas

  2 wice ir Linas,

  wice,

  dėl benzino ir dyzelino kainų – nėra čia jokios mokslinės fantastikos yra tik nežinojimas kas nuo ko priklauso.

  Nėra tiesioginio ryšio tarp naftos kainos Niujorke ir benzino kainos Lietuvoje.

  Ryšys yra tarp BENZINO kainos Roterdame ir benzino kainos Lietuvoje.

  be to dar reikia prisiminti USD ir LTL kurso svyravimus + akcizas + pvm + mažmeninė kaina

  kai zinai kainos dedamąsias, klausimų nebekyla

  Linai, o apie kokius rinkos apribojimus kalbi?

 • Anonimas

  Giedriui:

  o gal tada dar gali paaiskint apie (na man vistiek mistinius) transportavimo kastus – kuo toliau-tuo pigiau. Nes turbut tai ir itakoja, kad Latvijoj ar Estijoj MN degalai kainavo ganetinai pigiau.

 • Anonimas

  Matote, dalykas tas, kad Kubilius kitaip negali. Po dabartinių rinkimų šita vyriausybė bet kuriuo atveju būtų valdininkijos vyriausybė. Juk, pripažinkime, kad Seimo rinkimuose be kelių % šiaip piliečių, tebalsavo iš esmės tik žmonės per giminystę ar tiesiogiai iš valdininkijos. Todėl bet kuriai vyriausybei, kad ir kas ją sudarytų, gyvybės ar mirties klausimas, siekti užsitikrinti turtingiausiojo verslo paramą.

  Taigi, norint, kad būtų į reikalą žiūrima kitaip, reikia, kad į jį kitaip žiūrėtų galią turintieji. Ir šiuo atveju ne seimo nariai, bet verslo viršūnės. Deja, kad jie kitaip nežiūri, yra akivaizdu. Jeigu jie būtų žiūrėję kitaip, daug kas kitaip būtų Lietuvoje ir nežiūrint politikų. Deja, tik per daug buvo jų norima greito pelno, nesirūpinant ateitimi.

  Todėl šiandien neatrodo labai geras trumpalaikis politikavimas. Žiūrėkime į ateitį ir tik į ateitį. Jau tiek metų įpratome nekreipti į vyriausybės programas ir pažadus jokio dėmesio. Šiandien vyriausybė pati iš savęs dar mažiau svarbi negu tada. Taip yra nes šiandien ji neturi jokių atsargų kokiam nors kūrybingam veikimui. Turime pasimokyti pagaliau iš Sąjūdžio klaidų, kai buvo daug kalbama apie nepriklausomybę, bet niekas nesirūpino kokia gi turės būti ateities Lietuva.

  Kentėjome 17 metų po valstybingumo atgavimo. Negi turėsime dar kentėti tiek po to, kai krizė jau pasibaigs?

 • Anonimas

  wice,

  iki 2005 m. gegužės 1 d. didžiausią įtaką kainų skirtumui darė akcizai.

  Lietuvoje visada prasčiausias IPP (importo paritetas) kas didmenoje pridėda 3-5 centus virš Roterdamo kainos,

  Be to pagal mano stebėjimus Lietuvoje būdavo didžiausios degalinių maržos.

  o vakar Lukoile brangiausi kainavo Taline (dėl akcizo), o pigiausiai Vilniuje

 • Anonimas

  Atsimenu, kai visi reke, kad naftos kainos kyla, tosel reikia kainas didinti. O dabar kai naftos kainos rekordiskai krinta – tyla

 • Anonimas

  manai, jei pradesim „ziureti“ i RUS, tai Kremlius mums kainas sumazins. Baltarusija pataikavo pataikavo ir Rusija dar didesni spaudima jai daro. Vokietojai gal taip, bet mes esam kitoje padetyje, mes RRS kaimynai, tada jei pradesim pataikuoti Kremlius tuo tik eilini karta pasinaudos ir jokiu kainu nemazins, buk ramus

 • Anonimas

  Pauliau,

  o benzino kaina Lietuvoje pastaraji menesi neukrito?

 • Anonimas

  nukrito, o ka ?
  as norejau pasakyti, kai benzo kaina krinta, o tuo tarpu kitu produktu ar paslaugu (kurie buvo anksciau branginami neva del kylanciu naftos kainu) kainos kazkodel ne tik kad nekrinta, bet kai kurios dar ir kyla

 • Anonimas

  Pauliau,

  sutinku. labai lengva buvo daugeliui viarslininkų kainų kylimą teisinti brangstančiu benzinu

 • Anonimas

  jei kainos kristu,tai stabilizuotusi padetis ir nereiketu visiems rekti apie krize.
  zmones vel pirktu ir kitus produktus ir ne tik maisto,taiup isukdami ekonomikos rata.
  bet yra vienas bet
  firmos prisiemusios paskolu is banku,tai joms reikia jas kazkaip atiduoti,tai del to ir kainos palaikomos,nes firmas bankai spaudzia del pinigu atidavimo.
  manau,kad valstybes valdzia privalo isikisti i kainu politika,o dabar kas ka nori-tas ta daro.
  sutinku,kad vyriausybej dabar reikalinga tokia degalu kaina,nes jie juk gauna akciza nuo ju. o isipareigojimu juk daug prieme,o pinigu nera is kur paimti…
  blogiausia tai,kad paskutines akcijas MN norima parduoti.o kam?lai buna nors dalis.kam tie „staigus“pinigai?kazkam reikia padengti rinkimu skolas?ar kaip?
  jau geraiu pastovus pinigai,nors ir mazi,i valstybes biudzeta ir dalis kontroles,o ne „staigus“ pinigai ir jokios MN kontroles.
  tik spejo Konservai ateiti valdzion ir vel parduodama galutinai MN.ar ne sutapimas?
  pagal visas tendencijas,tai kartojasi 1999 metai…viskas viename: krize ir parduodama MN- juk tada ir valde konservai…

 • Anonimas

  eisiu pas kalvi prasysiu kad nukaldintu sakes su ilgesniais virbais, kad baisiau prie seimo atrodyciau, palapine jau turiu, miegmaisi irgi.
  bet nezinau ar leis badaut, o gal neverta – turbut nieks nepasikeistu visvien,
  pazandes oho kokios pas musu isrinktuosius ir jos dideja proporcingai praleistu kadenciju skaiciui seime.
  kisenes ai tegu jie paskesta savo piniguose. kaip ten sako dievo istatyme-NEPAVYDEK ar kaskaip

 • 56

  Kazkodel perskiates siat bloga prisiminiua visai kitoki, taciau apie naftos dulkes kalbanti..
  gal irgi paliks gera ispudi vakaro paskaitymams :)
  http://www.verslosavaite.lt/content/view/5341/1/

 • nerijus