„Statoil“ skaičiuoja kaip vaistininkai…Neapsirikit

…Kava „Statoil’e“ vis tiek geriausia… (čia, žinoma, labai subjektyvu:)

Kažkas siūlė pabandyti PKN Orlen – pabandžiau – ne mano skonio. O dėl skonio, kaip sakoma, nėra ko ginčytis.

Bet, klausykit, juk gera nebūtinai reiškia, kad gali iš kliento devynis kailius lupti!

Suprantu, PVM padidėjo 1 proc. punktu, galėjo ir kaina šiek tiek ūgtelėti.

Bet – espresso kainavo 2,95, o štai užsukau šiandien – jau 2,99. Niekaip nesutelpa į tą vieną procentinį punktą, net skaičiuojant taip, kaip skaičiuoja permainų koalicija…

Na, kodėl jie visi taip bjauriai elgiasi? Negana, kad iš sukaupto prieš Naujuosius kuro gerokai uždirbo, nes tikrai dar kelias dienas po Naujų pardavinėjo tą, kuris buvo įsigytas dar prieš Naujuosius, bet dar ir iš kavos uždirbti užsimanė…

Turėkit sąžinės, brangieji. Neskaičiuokit kaip naujasis finansų ministras, nes ne tik kad neuždirbsite, bet pralošite.

Dar kartą padidinsite kainą be jokio reikalo, negersiu iš principo, nors ir žinosiu, kad ji man skaniausia.

(9 balsų, vidurkis: 3,56 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  joooo, tiksliai turėtų kainuoti 2,98…

  Nesu jos gėręs, bet vistiek abejoju, ar ji tiek verta:) jei jau taupyti… o jei netaupyti, tai maximoj yra Edelweiss Snowfresh po 2.99…. bet čia ne kava:)

 • Suprantu, kai kalba eina apie litus, bet dėl 1ct skirtumo?…

  • Anonimas

   Visgi, 4 ct šios minutės įrašo redakcijai?

   Nors tas blusinėjimasis toks įdomus: laisvoje rinkoje galima bus panašių įrašų kasdien gaminti tuntais.

   Mano patarimas mėgėjams dėl kavos lieka tas pats: sužinai kokios ten pupelės (darbuotojai paprastai neatsisako informuoti), paieškai kas jas platina, ir verdi sau savo mėgstamiausią kavą. Tikrai ne krizių laike palikinėti po 3Lt. kasdien, gal ne po vieną kartą. Neprastos kavos pakelį už 9,99Lt iš IKI (Pietų Amerikos, ekologiška) išgeriu daugmaž per 10 dienų – porą savaičių, gerdamas ne po vieną puodelį kasdien. Per tą laiką sutaupau apie 50Lt? Visai neblogai. Varžytis ar bambėti netenka.

   • GiN

    Nepamirškite, kad tos kavos skonį nulemia ne tik naudojama kavos žaliava, be ir pagaminimo procesas. Namie tikrai tokios nepasidarote, ją įmanoma pagaminti tik naudojant reikaimo slėgio vandens garus. Siūlau pasidomėti ne tik žaliavų kaina (kavos, puodelio, elektros, vandens), bet ir paties kavos aparato bei jo aptarnavimo kaina. Pats turiu buitinį espresso aparatą, tai visiškai rankinis prietaisas naudotinas yra tik nuo kokių 500Lt, o ten yra automatizuotas ir pritaikymas atitinkamiems apkrovimams.

 • Anonimas

  Skaiciau Slovakijoje pries ivedant eura prekybininkams pagrasino didelem baudom,jei versdami kainas is kronos i eura padidins pirkiniu kainas.Nors ir nevedam euro (o ir is viso kam jo reikia),bet kai ka naudingo galim pabandyt ir Lt

  • Anonimas

   pabandyk Giedriau įsivaizduoti koks kils isterika, LT vyriausybė pabandys pagrasinti LT verslininkams nepiktnaudžiauti įvedant EUR. Jei, žinoma, kada jį įsivesime. Tokia jau mūsų tautinio verslo moralė.

 • Anonimas

  o kava Statoile tarp kitko tikrai nebloga…

 • Anonimas

  Aš prieštarauju šitai populistinei akcijai prieš verslinikus suverčiant jiems kaltę. Jie daro savo rinkodarą pagal rinkos sąlygas, jeigu mokesčiai priminė peržiūrėti rinkodarą, tai čia jų reikalas kaip elgtis del kainų, dauguma matyt visai nekeitė kainų ir prisiimė tuos naujus mokesčius sau, o kiti gal gali sau leisti padidinti kainas dar daugiu, jeigu yra paklausa. Valdžiai gal ir labai patogu suversti kaltę verslinikams ir nukreipti dėmesį del to cento nuo tikrų problėmų, bet manęs tokie argumentai, kad kalti yra verslinikai neįtikina.

 • Anonimas

  Juozui.
  Manau, kad čia turime omenyje kas kita, o ne verslininkai.
  Čia mini tik klanus (oligarkus), o ne verslininkus.

 • Anonimas

  Statoilas apskritai kazkoks persigandes – per Kaledas nei kokiu papuosimu, nieko…
  O kavos puodeliui paruosti reikia 8-10g kavos, taigi is 1kg. pupeliu, net jei jos kainuoja 40lt, padarom apie 100 puodeliu. Taigi turim 40ct + „cheminiai“ pieno milteliai, sakykim 5ct + puodelis, lenkiskas geros kokybes 15ct = 60ct
  Visa kita gauna Statoilas ir kavos aparato savininkai, jei aparatas nuomotas. Mano nuomone, spaustis nelabai yra del ko…

  • Anonimas

   40Lt/kg – tai padorios kavos minimumas, kurio tenka gerai paieškoti. Gera kava prasideda nuo 60-70Lt/kg. Bet skaičiavimas ir kontrastas panašūs į tiesą. Švaistūniškumas – tai hipnotizuoto mūsų vartotojo bruožas. Būdavo laikai, kai kava kainuodavo labiau demokratiškai, nors ir kuklesnių kokybių, bet godumo puoselėjimo metu tai – tik išblukę prisiminimai.

 • Statoil’o benzino kainos ir taip brangesnes kelim ct negu visur kitur, o nafta ta pati. Jau 5 metus nesilankau ten, o kalbant apie kava nezinau, bet tas hotdog’as is tiesu skanus.

 • Manau, kad dar po viena procenta priskaiciavo valytojai, barmenei, sniego valytojui, degalu operatoriui..na ir vadovu neuzmirso;))

 • Anonimas

  Čia juk iš tos pačios serijos kaip ir apie farmacinikus, neapsikvailinkit ir nepradėkit tarnauti tai kaltų paieškos politikai, atseit valdžia gelbėja Lietuvą, o teisėjai išsimokėjo premijas, verslinikai pavogė centą nuo kavos ir panašiai. Kirkilas kogero yra geriausias meistras surasti kaltus, tuomet jį reikia grąžinti į premjerus ir turėst kaltų išskyrus jį kiek tik norit.

 • Anonimas

  Ale, kilmingieji kurmiai, paskaičiuokim:
  2.95 * 1.0085 = 2.975075

  Kaip žiūrėsi – gal tik centukas, o jei kaip „aptiekoje“ – tai gal ir daugiau …

  Taigis,
  mažmenimė_kaina *1,0085 = nauja kaina ,
  kai PVM tarifas keičiasi iš 18 į 19 proc.

  ir
  mažmeninė_kaina * 1,1334 = nauja kaina ,
  kai PVM tarifas keičiasi iš 5 į 19 proc.

  PVM mokestis, kai skelbiu pardavimo kainą, kai buvo 18% tarifas – kaina x 0.152542,

  o esant 19% tarifui – kaina x 0.1596639

 • Anonimas

  NiekurNeiva, skaičiuodamas prekės kainos padidėjimą darai didelę klaidą manydamas, kad ją didina tik PVM mokestis. Be jo, padidėjo visas tuntas kitų mokesčių (pvz. pelno 5% padidėjo, dividendų irgi 5% ir t.t.)

 • Anonimas

  Kiek aš suprantu, tai tos kavos kaina yra apie 3 litus, tiesiog numetė, kad gražiau atrodytų, gal tai net nesisiję su PVM, o del naujos rinkodaros, kai nusprendė numetinėti centą nuo apvalios sumos, o ne penkis kaip anksčiau, galima patikrinti pagal kitas prekes, nebent ta kava yra išskirtinė prekė skirta pritraukti klientus del kitos prekės, tokiais atvejais gal ir už savikainą pardavinėja.

 • Anonimas

  labai gerai Juozas pastebėjo, kad tokie rašiniai gali būti Kubiliaus „šaikos“ (labai gailiuosi, kad už juos balsavau) tyčinė propaganda, su tikslu nukreipti žiniasklaidos ugnį nuo savęs. Netikiu, kad gerbiamas Račas yra jiems parsidavęs, bet tai net gi blogiau, kad nepriklausoma žiniasklaida taip lengvai užkimba ant tokio kabliuko. Kainų didėjimas yra mokesčių didinimo pasekmė ir nieko daugiau. Kaip ir visose kitose srityse atsiras ir čia išimčių, kai kaina didinama neprotingai, bet tai kaip taisyklė tėra monopolijų valdomose srityse (dėl vėl gi pirmiausia atsakingi valdantieji, kad sukuria monopolijoms palankius įstatymus).

 • Anonimas

  Aš irgi nekaltinu, kad kaškas parsidavęs, tiesiog patariu nepasiduoti šitai pagundai surasti kaltus negroti į vieną dūdą su populistais.

 • Anonimas

  Galima piktintis, o galima ir pasidžiaugti. Krizė ir toks kai kurių (tiksliau daugumos) respektabilių verslų elgesys išmokys normaliau elgtis su pinigais. Išmokys iš vis nebepirkti kavos degalinėse ir t.t. ir pan. Nuo to pasauliui tik geriau bus.

 • Straipsnelis būtų vertas dėmesio, jeigu nebepirktumėte ir nebegertumėte jau po šio karto. O dabar net nėra ką bepridurti … nebent… eilinį sykį jūs pademonstavot tą iki šlykštumo begalinį lietuvio naivumą ir kantrumą. Kaip sakant – mužikai kantrūs – palauksim kito karto, paskui – dar kito …

 • Anonimas

  man tik idomu kur dabar Konkurencijos taryba?gal atostogauja visdar?nes akivaizdus buvo degaliniu operatoriu kartelinis susitarimas pries pat naujuosius kelti kainas kurui.cia ir Kubilius galetu tarti savo zodi,bet matyt nuo ubagu plesti devynias skuras lengviau nei prispausti uodega stambiems katinams nes anie dar i teisma paduos,bylinetis reiks ilgai ir nuobodziai,tad kam tas vargas ane?

 • Anonimas

  Alfredai, jei būtum verslininkas ir tavo prekes imtų graibyte graibyti, ar tikrai nepadidintum kainų, nors savikaina būtų gerokai mažesnė?

  Degalinių tinklai padarė viską teisingai pagal pagrindinį verslo dėsnį: kainas reguliuoja paklausa.

 • Anonimas

  as tai iki siol galvojau, kad kas skaiciuoja centus i statoil nevaziuoja, yra ne prastesnis ir pigesnis pasirinkimas Neste, o kavos tada galima ir namuos :)

 • Anonimas

  Man tai įdomu, iš kur žmonės žino, kokios kainos yra „teisingos“, o kokios ne? Ir prieš Naujuosius toli gražu ne visos benzokolonkės kėlė kainas, ir toli gražu ne visi vienodai. Aš, pavyzdžiui, sausio 1 prisipyliau automatinėj „Nestėj“ tiksliai už tiek pat, kaip kiti išvakarėse. Tiktai nereikėjo stovėt valandą eilėj, nes buvau vienintelis pirkėjas. O „Statoile“ kitoj gatvės pusėj benzinas jau buvo brangesnis daugiau kaip 50 ct. Nors irgi įtariu, kad benzino kainos „derinamos“. Bet turguje irgi bulvės pas visus kainuoja vienodai, bet niekas kažkodėl į konkurencijos tarnybą neapeliuoja. Kai tiekėjas vienas, tai apeliuok neapeliavęs, nieko nepeši. Ne benzokolonkės kaltos dėl konkurencijos trūkumo.

 • Anonimas

  O prekybininkai yra šlykštukai, didina kainas daugiau negu pakilo mokesčiai, padarė klaidą Kubilius, reikėjo kelti PVM kaip siūlė seimo caras iki 22 procentų, tada gal jau prekybininkam būtų nepadoru daugiau kainos didinti

  • Anonimas

   Geriau pasipiktinkit tuo, kad kartais dyzelis būna brangesnis už benziną ir apkaltinkit dyzelinikus nes gaminti dizelį yra pigiau, gal tuomet bezinininkai taps geriasni. Diskutuodami tokia linkme darote tą pačią argumentavimo klaidą, apie kurią įspėjau ir nesunku buvo numatyt, kad ji pasirodys ir čia.

   • Anonimas

    Jeigu neklystų retorikoje tokia argumentavimo klaida yra vadinama „Argumentu iš pasekmės“

 • Anonimas

  Siaip noreciau pasidziaugti kamynu latviu degaliniu tinklu vadovais, bo jie iskart nepakele kainos nuo sausio1

 • Anonimas

  gal latviai akcizo nekele

 • Anonimas

  Ir vis tik spaudimas reikalingas .
  Nors tai niekis palyginus su monopolinėmis kainomis.

 • 65

  ot tai, matematikai…
  TADA: 2,51 lt (nezinau ar tokia kaina be pvm, nu bet sakykim) +PVM 18% = 2,9618 = 2,96
  DABAR : 2,51 lt + PVM 19% = 2,9869 = 2,99 lt

  nors gal jie kaip nors piktybiskai surezge samokslo plana ir apgaules budu ta centa… ka gali zinoti…

 • Anonimas

  nepykite, arturai, bet sioje vietoje gal ir buvo praleista proga patyleti… juk tai 1 centas. Gal kokiai marketingo mergaitei baigusiai pernai vadyba susisviete prisiminimai is kokios nors marketingo paskaitos, kad 2.99 kur kas vartotojus labiau traukia nei 2.98, ir to uzteko? ar manot cia generalinis palaimino?

 • Anonimas

  Na va, nors dėl vieno dalyko pasirodo sutariam — dėl Statoilo kavos… :)

 • Anonimas

  Mariui,
  manau, kad čia neturima omenyje nei konkreti firma, nei kava – tiesiog noras pažnaibyti kiekviename mūsų genuose užlenktus į save pirštelius. Ir tiek…
  Kaip dabar, kažkas likęs už borto su tuo Leo – taip pat sumanė jam žnybtelti, sukilo steigti šeimos ūkininkų turgelius (net nepasidomėjus, kad tokios kaip klaės nėra… ir vargu ar jau bus… – dėl tų pačių žmogiukų kaltės…).
  Užsiimama tik žnaibymaisi, deja Lietuvoje…
  Negi viduramžius primenantis arabų pradėtas žygis, nušluos tuos, kuriuos krikščioniški tik žnybtelti sugeba (kai čierką padaro ir drąsus kaip tas zuikis pasijunta…).

 • Anonimas

  Vidmanatui

  Pastebėk:
  žmogus nekreipia dėmesio,jei prekė papbrangsta kasdien po 1 cnt arba kas antrą dieną…savaitės pabaigoje kaina jau siekia 7 cnt.
  o per mėnesį kiana pakyla jau iki 31 cnt?tai mažai?čia pateikiau tik pavyzdį,bet taip „žaidžia“ verslininkai.Kiekvieną dieną keldami kainas jie lošia iš tų,kurie nekreipia dėmesio.Bobutės stebi kiekvieną kainos pakilimą,nes joms tai svarbu,o verslininkas naudojasi tais,kurie atėjo tik apsipirkti ir į kainas nekreipia dėmesio.
  papasakosiu,kaip vyko akcija Norfoje:
  Parašyta: Akcija butelis 0,5 ltr degtinės kainavo 20 Lt,o dabar 15 Lt.
  Niekas nekreipia dėmesio į tai, kas parašytą mažomis raidėmis,o mažomis raidėmis parašyta: perkant vieną butelį.Perkant daugiau,- akcija negalioja. Bet neparašyta,kad apsipirkti galima tik vieną kartą. :) galima pasiimti 10 butelių ir už kiekvieną atsisakityti atskirai. :)
  Ir kas neatkreipė dėmesio- tas pirko po kelis ir…tik parėjęs namo pamatė ar iš vis nepamatė,kad buvo „išdurtas“ gerų vadybininkų…Toks vadybininkas nusipelno geros premijos,nes tikrai norfa iš to pasipelnė- iš žmonių žioplumo ir nauvumo.
  Turbūt ir aš būčiau buvęs „išdurtas“,bet tuo metu nepasitaikė apsipirkinėti. :)

  O ar žinote,kad tikras vanduo iš gręžinio,o ne iš krano(filtruotas) yra tas,ant kurio yra parašyti skaičiukai, t.y. gylis (metrais) to gręžinio, iš kurio vanduo paimtas?
  Kol kas, tokį, vienintelį radau- Tichę, visi kiti prisodrinti…

 • Pasiryžęs atsakyti į Jūsu visus klausimus apie kava

 • Auris V

  Ką šiandie pasakysite apie apie kavos kainą tose pačiose kolonėlėse?

  • ArturasR

   Auri V, kad jau nebelabai yra ką sakyti… Nors… tiktų vienas rusiškas posakis – grab nagrablenoje