Sunkmetis II…

Veiksmo vieta: LRT kavinė.

Veikiantieji asmenys: pardavėja ir dvi maždaug 9-10 metų mergaitės.

Pirmoji mergaitė: Ar turite kapučino kavos?

Pardavėja: Turime

Pirmoji mergaitė: Tai man kapučino kavos ir Promo ledų

Pardavėja: Kapučino kava kainuoja 4 litus 20 centų

Pirmoji mergaitė: (po pauzės)… 4 litai 20 centų iš viso?

Pardavėja: Ne, kapučino kava kainuoja 4 litus 20 centų.

Pirmoji mergaitė: Gerai

Antroji mergaitė: Ir man kapučino kavos ir „Promo“ ledų

Sunkmetis…

P.S. Juoda kava LRT kavinėje kainuoja 2 litus 50 centų.

(11 balsų, vidurkis: 1,64 iš 5)
Loading...
 • mdxacuk

  Tai ir yra įtikinamas tautos ištvirkimo ir apsirūkimo įrodymas. Kai aš toks buvau, tai 3 dienas taupydavau nuo pusryčių po 3-4 kapeikas kasdien, kad išeitų 100 g bambonkių už 10 kap. kioskelyje priešais „Kronikos“ kiną, kur vėliau buvo gėlių turgelis.

 • Visgi esame Europos Sąjungoje, tai ir sunkmetis lengvesnis…

 • nerijus

  Pamenu ledus, vieni buvo su šokoladiniu glaistu, o kiti su vaisiniu… Visad, pirma nuvalgydavau glaistą, o tik paskui imdavausi turinio.
  Pamenu girą, kuri dažniausiai stovėdavo stotyje ar pramogų parkuose ( karuselėse ).
  Limanadą- „Buratinas“…
  Saldainius- „Karvutė“, bei tie, kur į apvalius el. stulpus panašūs ( nepamane pavadinimo ) :) Kai pamatau tuos apvalius el. stulpus, tai dar prisimenu tuos saldainius ;)
  Ir „gazirovkės“ automatus :)

  • Žvelgaitis

   Nerijau, pagal paties komentarus būčiau davęs ne daugiau dvidešimt kelerių…:)

   • nerijus

    Sunku konkuruoti su patyrusiais :)

 • Art8rai, mano vaikas iš mokyklos grįžo ir pasakojo, kaip vienai mergaitei tėvai kas mėnesį beveik 2 tūkstančius litų duoda išlaidoms. Tiksliau, perveda į banko kortelę. Yra ir tokių. Sunku tada savam vaikui paaiškinti, kodėl negali tėvas kasdien duoti po 10 litų… Toks jau laikas, kai visokių yra ir visko būna.

  • Žvelgaitis

   Dainiau, paties vaikas kaip naujasis lietuvis prieš tas mergaites… Jos gavo po penkis litus eidamos į TV, o paties vaikui dešimtinė duona kasdienė:)

   • nerijus

    Vienai mergaitei, kaip spėju, yra duodama kasdien po keletą ar net dešimt Lt, o kita…turėjo susitaupiusi.
    Dažnai vaikai nenorėdami išsiskirti iš savo bendraamžių, nors krapšyts ir paskutinius pinigėlius, bet stengsis elgtis advekačiai.

    • Rytis I

     Matai nerijau, kai nori – gali:) lida su Rolandu vis dar kapstosi kažkur ten…
     Tiesa, turėjau dar įtarimą, gal tai įžanga į ką tik įvykusį Tarybos posėdį, bet pasitikrinau – ne.

 • Fredis*

  Pagiriamasis žodis jaunimui. Verslios mergaitės. Mieste – brangiau. Gerti vaikams kavą – įdomi mada. Gal ne taip kenskminga kaip Coca Cola, sidras ir t.t.?
  mdxacuk’ui, aš sovietmečiu gerdavau sultis Totorių gatvėje dabartinėje Maximos parduotuvėje ir Astorijos restorano bare, barmenas baisiai nervuodavosi: – čia jums ne sulčių baras!
  ir mus, vaikus, vydavo lauk :)

  • nerijus

   Fredi*

   Pratinaisi, sėdėdamas bare, prie suaugusiųjų „žaidimų“?.. :)

 • Fredis*

  Dar buvo Laumės baras Gorkio gatvėje, ant sienos kabojo televezirorius, tai buvo vienintelė vieta visame mieste, kur galima būdavo pasižiūrėti užsienietiškų muzikinių video klipų. Sienos buvo net ramstomos lankytojų, niekas nieko neužsisakinėdavo, visi išsižioję žiūrėdavo. Barmenas kas kart TV išjungdavo, tai buvo ženklas, kad jaunimėlis nešdintųsi lauk ir rinktųsi rimti, suaugę alkoholinių kokteilių gėrėjai.

 • Fredis*

  na ir visiška BOMBA,
  gastronomijos, kulinarijos ir kapitalizmo triumfas buvo pimasis kooperatyvas Stikliai, kavą gamino pats smuikininkas A.Ciupij, puodelis gėrimo kainavo 1 rub. 50 kap., lauke nusidriekusi eilutė. Gerdavome kavą akmeniniais veidais tylomis, kalbėdavome pašnibždomis, kad nesudrumstume rimties…

 • Narunas

  Na ir kas, kad mergaites nusipirko kavos ir ledu? Mane labiau piktina zeminantis pardavejos poziuris i vaikus: mazdaug, jums bus per brangu pirkti. Turint omeny, kad paties blogo autoriaus vaikas garsejo kaip vienas labiausiai lepinamu gimnazijoje, o kitiems tevams teliko nuolankiai vytis arba aiskinti vaikams, kad ne piniguose laime, situo irasu kiek stebiuosi…

  • mielas Narūnai, gal galėtumėte kiek konkrečiau – kad ir man ir kitiems būtų aišku apie ką kalbate ir ką turite galvoje sakydamas „vienas labiausiai lepinamų“. Jei argumentuotai nepagrįsite savo teiginių, pasileiku sau teisę laikyti jus šmeižiku ir melagiu ir visišku dunduku.

   • Narunas

    nors ir nesmagūs gresiantys epitetai, bet tiek to :) Tiesiog yra tėvų, kurie yra gabūs, dirba, užsidirba, ir gali savo vaikams leisti daugiau kur nueiti, nusipirkti, linksmiau praleisti laisvą laiką ir gerti kavą kad ir Coffee Inn’e (kur eina daugelis gimnazijos vyresniokų), nors ten kava gerokai brangesnė. Ir, jūs teisus, nereikia badytis pirštais, už tai atsiprašau.
    Tiesiog komentarą norėjau pabrėžti, jog nemanau, kad ta mergaičių kava turėtų taip šokiruoti ar kad ji galėtų atskleisti tendenciją: sunkmetis visiems skirtingas.

    • Mielas Narūnai, atsiprašymą priimu:) Taip pat noriu pastebėti, kad yra paauglių, kurie patys sugeba užsidirbti šiek tiek kišenpinigių savo laisvalaikiui ir yra pakankamai suaugę spręsti, kaip po to tuos pinigus išleisti.

     O kai dėl mergaičių tai manęs ta istorija nešokiravo, tačiau – sakau labai nuoširdžiai – privertė pagalvoti.

 • Čia krizė dėl to, kad 10 metų mergaitės kava nuodyjas o likę kavinės lankytojai tai stebi ?
  Ar vėl aš kažko nesupratau ?

  • Rytis I

   Todėl kad sunkmetis. Be to, pirmadienis.

  • Vaidas

   Čia krizė, nes kažkokios mergiščios LRT kavinėj geria kavą po 4.20 Lt, o Afrikoj – ką ten Afrikoj, Didžiasaly – kiti vaikai badauja. Išlyginkim!

   • D.

    O dar jei pagalvojus jog tos kavos tik 30 ml(nebent ten kokią kitą vadina esspreso).

 • Rytis I

  Aš tai nieko skanaus neatsimenu. Atsimenu kavinę „Nykštukas“ su vovere. – Visos kulinarijos, „Laumės“, Naručiai ir „Paryžiai“ nieko verti prieš jį vieną…

 • Dabar pamenu ir aš, kaip iki artimiausios parduotuves vešdavau alaus butelius priduoti, tam kad ledų nusipirkti :))

 • lida

  Tiesa sakant iš rašinio neuspratau, ką norėta pasakyti. Teksto suvokimo problemos tūrbt. Iš komentarų pradėjau linkti prie nuomonės, kad turbūt turėta omeny, jog mergaitės per daug pinigų turi – ir kavai ir net ledams. Bet čia Žvelgaitis viską supainiojo patikindamas, kad jos turėjo tik po 5 litus.

  • Žvelgaitis

   :)

  • GIGA

   visai nenuostabu,kad nesupratai,bet džiugu,kad jau pradedi tai pripažinti

   • lida

    Mokykis.

 • Tadas

  Sunkmetis ne visiems. Ar cia kas naujo?

 • Rolandas

  Aš taip pat teksto nesupratau, giliai kapsto, matyt…

 • Sunkmetis III
  Kelios dienos iki Kalėdų. Rotušės aikštė, medinės konstrukcijos ir jose pardavinėjami lašiniai bei blynai imituoja liaudies mugę. Baltas, blizgantis, šviečiantis konstruktas imituoja kalėdinę eglutę. Žmonių nedaug, kas perka kavą, kas valgo blynus kas mobiliaisiais fotografuojasi prie „eglutės“. Temsta.
  Tarp žmonių vaikšto Rožytė. Visi žinome kas ta Rožytė ir ko ji vaikšto. Pakalbina vieną kitą apyjaunį vyrą ko nors paprašydama, bet matyt metas ne tas, o ir amžius nebe tas, o gal diena nesėkminga.
  Netoliese kelios paauglės dalina skrajutes. Teisingos, dvasingos mergaitės, Mamontovo ir Jurgos gerbėjos, suteikiančios viltį, kad pas mus ir ateityje bus vienas kitas normalus žmogus. Dalina jos kažkokio knygyno ar knygų klubo reklamines skrajutes ir gyvena sau laimingos.
  Viena mergaitė pamatė ateinančią Rožytę ir tiesdama skrajutę bei kažką sakydama paėjėjo jos link. Rožytė, pamačiusi, kad kažkas jai kažką sako, paskubino žingsnį mergaitės link, jos veidą iškreipė šypsena. Ir štai jos susitiko, trys sekundės pokalbio ir abi nusivylusios nueina sau. Rožytė suprato, kad jai siūlo ne pinigų, ne maisto, o nusipirkti knygų. Mergaitė suprato, kad tai žmogus niekada neperkantis knygų (kitaip nei Maldeikienė). Viskas toliau klojosi sena vaga. Tik klausimas tvyrojo ore – Rožytės sunkmetis, ar labai sunkus?

  • Rytis I

   Įtariu, tikrai nelengvas. Ir darbas nelengvas. Pabandyk – kiekvieną užkalbinti, dar kai… „iškreipia šypsena“. Nors visada pasipuošusi, spinta pas ją (kažkur šalia Vilniaus) turbūt prikimšta pačių žaviausių nėrinių.
   Kažkaip netyčia pats vaišinau ją gėrimu ir dar kažkokiais spragėsiais (neatsimenu), kažkokioj lauko kavinėj. Jau „lengvamečio“ metais ji stebėjosi piktais žmonėmis. Vis bandžiau išgauti apie neva sklandžiusią legendą apie jos praeitį – bet nieko taip ir nepapasakojo… Kultūringa osoba… sakai – „dvasingos mergaitės“, sutinku, – ale tai nelabai turbūt sulyginami dalykai.

   • Rytis I

    Bet tavo „Sunkmetis III“ – geras.

  • Rolandas

   Sunkmetis III (PRAGIEDRULIAI)

   Tačiau klausimas apie Rožytės sunkmetį ore tvyrojo neilgai. Nespėjus visiškai sutemti į aikštę, nuo LRT pusės, įžengė dar vienas apyjaunis, kaubojiškos -lyg ką tik nušokęs nuo arklio- išvaizdos vyriškis. Jo seksualūs „trijų dienų“ šeriai, arba kitaip „prancūziška“ barzda, kaip mat patraukė dėmesį jau spėjusios nuliūsti Rožytės. Jų akys neišvengiamai susitiko ir štai Rožytė paskubina žingsnį kaubojaus link, jos veidą vėl viltingai iškreipia šypsena. Trys sekundės pokalbio, dvi minutės pokalbio, jau trys minutės pokalbio… Kaubojus papasakojo Rožytei apie LRT bufetą, apie mergaites ir jų pirktą kapučino kavą. Pabaigęs istoriją jis atsidūsta „sunkmetis“. Rožytė turėjo teksto suvokimo problemų, todėl tik pritariamai linkteli ir ištiesia ranką. Kaubojus pasimuisto, ilgesingai užriečia galvą, nusižvengia ir, pažiūrėjęs LRT pusėn, žvangteli į Rožytės rankytę sidabrinių pinigėlių. Ir per aikštę staiga nuvilnija džiaugsminga ir tokia viltinga nuotaika, kad medinės konstrukcijos ir jose pardavinėjami lašiniai bei blynai stebuklingai pavirsta į liaudies mugę, o baltas, blizgantis, šviečiantis konstruktas į tikrą kalėdinę eglutę. Žmonių pasidaro labai daug,tarp jų staiga atsiranda Maldeikienė ir visi jie pradeda džiaugsmingai šokti ratu. Ir, net nespėjus sutemti, pradeda brėkšti rytas. Rožytė suprato, kad jai siūlo ne knygų, ne maisto, o keturiasdešimt centų. Vadinasi viskas klosis sena vaga. Ir sunkmetis Rožytei nebus toks baisus.

 • Sunkmetis toks reliatyvus dalykas. Jis nesijaučia tol, kol nepasieki kišenės dugno.

  Geras pavyzdys su mergaitėmis – jei kišenėje yra pakankamai, tai kaina praranda esmę… nors ir po to ji liktų tuščia.

 • Musė

  Ką krizė, ką krizė. Nuvažiuokite į Latviją ir pamatysite, kad lietuviams jokia ne krizė. Visose slidinėjimo trasose neišgirsi šnekant latviškai, sausakimša įvairiausio amžiaus lietuvių, kaimo turizmo sodybas netoli trasų turi užsakinėti iš anksto. Lietuviai ištrauks latvių ekonomiką, o kas ištrauks mus?

  • Žvelgaitis

   Taip galima suprasti, kad ir Musė ne gimtąjį kraštą, o braliukus iš duobės traukė:)

  • GIGA

   o aš Musyt nelabai ir pastebėjau,kad Latvijoje krizė.Paraleliai renkam darbuotojus Latvijoje ir Lietuvoje,tai pasiskaitęs lietuviškų CV krūvelę,galvojau,kad Latvijoje reziume būsiu užverstas.Nė velnio-norinčių nėra.Pašnekėjau su kolegomis-konkurentais irgi ta pati situacija.Kavinėse,restoranuose masės žmonių,o ir pakelės užeigose,galų gale toje pačioje „Maximoje“ kainos didesnės nei Lietuvoje….

 • A.G.

  Visus sveikinu su atmintinomis dienomis prieš devyniolika metų, ypač rytdiena, kuomet visgi nebuvo išdrįsta pulti pagrindinį tuo metu Lietuvos objektą – Seimą ir tuo metu ten JE (Lietuvos vadovo) būstinę. Visi ten stovėję gerai žinojome, kad jei bus apsispręsta pulti šį objektą – aukų jau bus tūkstančiai. Maždaug tik prieš pietus (sausio 13 dienos) jau buvo aišku, kad nuo planų pulti – rusų karo mašina, buvo sustabdyta pirmiausiai masinio lietuvių piliečių pasipriešinimo, kuris iššaukė pasaulio pasipriešinimą, galop ir tų žmonių, kurie davinėjo komandas savo galvažudžiams.. Kaip šiandien, labai ryškiai atmename ne tik tas, bet ištisų dvejų metų dienas ir iki tol.
  Tačiau iki galutinės pergalės matome dar toli.

  Šiandien įlipus į troleibusą iš kart buvo sugadinta nuotaika. Negana to, kad moksleiviai užėmę sėdimas vietas net negalvojo jų užleisti pagyvenusioms moterims, – jaunas vyriukas nei kiek nerausdamas garsiai, ir kaip užsuktas, kalbėjo taip, lygtais visa mūsų tautinė kalba susidėtų iš rusiškų keiksmų (b., n. ir pan.).
  Viena neapsikentusi pagyvenusi moteris (matomai dar tarybinio auklėjimo – atsisuko, matomai norėjo pažiūrėti į šio degrado akis). Greta jo sėdėjusi draugė, taip pat moksleivė nesikeikė, bet ramiai kaip niekur nieko su tuo degradu bendravo, net kai tas garsiai paklausė ar jau yra išsiilgusi sekso.
  Žinau, yra gero jaunimo. Ir mano sūnūs pavyzdingi katalikai.
  Būtų gerai, kad tas atvejis, būtų tik deguto šaukštas medaus statinėje. Deja. Neiškentęs paklausiau iš kokios jie mokyklos, – net nesupratę reikalo pasisakė drąsiai… bet rytas tai sugadintas. O tolesnes mintis geriau kiekvienas pasilikime sau.

 • Bet ta kapučino kava ten tikrai skani :)

 • Smilga

  Mėgstu Kapučino kavą Coffee Inn’e.

 • Visa tai pakankamai šlykštu, Artūrai. Tik su sunkmečiu nelabai rišasi. Dar prieš septynis metus Kaune, su bičiuliu užėjome į tokia kišenaitę „Čarlistonas“. Tačiau jos savininkai, matomai manėsi, kad įkūrė labai nuostabią kavinę [dal todėl jie save vadina restoranu]. Peržvelgėme meniu, o ten juoda kava kainavo net 6 lt.
  – Einam lauk, – pasiūliau draugui.
  – Ne, matyt čia labai supper kava, – manė jis. Tad pasilikome, išgėrėme tos kavos. Galiu net po tiek metų patikinti, kad tai buvo eilinė kava. Bet mano bičiulis ir šiandiena galvoja, kad tai buvo labai labai gera kava. Kol yra žmonių, kurie aklai tikės, kad brangiai sumokėje gavo išskirtinę prekę, tuo besinaudojančių taip pat netruks.
  O vaikai… Vakai barmenams dzin. Gi ne jų vaikai.

 • Regis

  Tokiose vietose krizės nepamatysim. Ne ten ieškome (ieškote). Šiaip pati linksmuma laukia jau greitai, spėju pavasarį. Labai geras rodiklis būsto nuoma. Atsiverskit kokį Aruodas.lt ir pasižiūrėkit kokios kainos rinkoje apskritai ir kokie pasiūlymai konkrečiai. O ir visi kiti rodikliai tik „gerėja“.

  • nerijus

   Regi

   Aruode brangoka…Va, Kapitale com pigiau ;)

 • Arturas

  Gal ne visai į temą, bet kava, kaip ir visi kiti gėrimai kavinėse, yra labai brangi. Bet šiaip yra vaikų, kurie ir lengvamečiu negali nusipirkti „kapučino“ kavos :-(

 • O juoda su pienu ten kainuoja 3,50 Lt:)

 • mindaugas

  Artūras Račas
  Sausis 11, 2010 11:36 vakare | Nuoroda | Atsakyti mielas Narūnai, gal galėtumėte kiek konkrečiau – kad ir man ir kitiems būtų aišku apie ką kalbate ir ką turite galvoje sakydamas “vienas labiausiai lepinamų”. Jei argumentuotai nepagrįsite savo teiginių, pasileiku sau teisę laikyti jus šmeižiku ir melagiu ir visišku dunduku.

  Arturai, labas vakaras

  esu retas Jusu blog’o svecias.
  nepaisant pagarbos Jums, manau, jog toks tekstas yra zemas.

  mindaugas