„Statoil“ kavos prekės ženklas: kodėl geriausias Lietuvoje?

Kas yra „brendas“ (lietuviškai prekės ženklas). Aš ne specialistas, bet suvokiu viską labai paprastai. Tai -patikima ir žinai ko laukti.

Na, pavyzdžiui, BNS naujienos – perskaitei ir žinai, kad gali pasitikėti, kad taip ir buvo. Kad objektyvu, nešališka ir nenupirkta. Kad rašoma ne todėl, kad kas nors ką nors davė, kur nors pakvietė, pagyrė, ar todėl kad myliu-nemyliu.

Arba „Camel“ -jei cigaretės, tai žinai, kad rūkai ne šieną, o jei rūbai ar batai, tai žinai, kad nešiosi ir džiaugsies ilgai. Tiesa, kainuoja šiek tiek daugiau nei Klaipėdoje gamintas „Marlboro“ ar „Danijoje“ pirkti batai…

„Statoil“ man pastaruoju metu ir buvo tapęs prekės ženklu. Benzinas ten, tiesa, brangesnis, tačiau pagrindinis dakykas, jog ten yra tikros kavos. Espresso „Statoil’e“ – visai tokia pati kaip namie. Ne tos sintetines kavos „Lukoile“ ar kažkokia šiek tiek neaiškaus skonio „PKN Orlen“ degalinėse. Nežinau, ar tai lemia kavos virimo mašina, ar pupelių rūšis, tačiau dažnai suku į „Statoil“ vien todėl, jog žinau, kad ten galėsiu gauti gurkšnį to, be ko negaliu gyventi.

Tai -prekės ženklas. Taip galvojau, bet, pasirodo, ne. Nes Latvijos ir Estijos „Statoil“ degalinėse tokios kavos nėra. Ten stovi kitokie aparatai (gal ir kitokia kava) ir todėl tokio malonumo kaip Lietuvoje negali patirti. O juk turėtų būti kaip su „Camel“ cigaretėmis: nesvarbu, kur perki, vis tiek tokios pat geros.

Nors gal ir ne… Rašydamas kaip tik nusprendžiau išbandyti Estijoje pirktą „Camel“ – ten net pokelis kitoks nei Lietuvoje. Bet Lietuvoje geresnės (tos tamsiai rudame pokelyje). Bet tuoj išsiaiškinau, kodėl: pasirodo, tose cigaretėse, kurias pardavinėja Estijoje, dervų ir anglies monoksido kiekis toks pat, o štai nikotino -mažiau.

Bet „Statoil“ degalinėse Lietuvoje, Estijoje ir Latvijoje visur rašo taip pat – espresso kava. Tai kodėl Lietuvoje ji skaniausia?

A-ūūūūū brendingo specialistai. Gal kas gali paaiškinti?

(6 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...