„Statoil“ kavos prekės ženklas: kodėl geriausias Lietuvoje?

Kas yra „brendas“ (lietuviškai prekės ženklas). Aš ne specialistas, bet suvokiu viską labai paprastai. Tai -patikima ir žinai ko laukti.

Na, pavyzdžiui, BNS naujienos – perskaitei ir žinai, kad gali pasitikėti, kad taip ir buvo. Kad objektyvu, nešališka ir nenupirkta. Kad rašoma ne todėl, kad kas nors ką nors davė, kur nors pakvietė, pagyrė, ar todėl kad myliu-nemyliu.

Arba „Camel“ -jei cigaretės, tai žinai, kad rūkai ne šieną, o jei rūbai ar batai, tai žinai, kad nešiosi ir džiaugsies ilgai. Tiesa, kainuoja šiek tiek daugiau nei Klaipėdoje gamintas „Marlboro“ ar „Danijoje“ pirkti batai…

„Statoil“ man pastaruoju metu ir buvo tapęs prekės ženklu. Benzinas ten, tiesa, brangesnis, tačiau pagrindinis dakykas, jog ten yra tikros kavos. Espresso „Statoil’e“ – visai tokia pati kaip namie. Ne tos sintetines kavos „Lukoile“ ar kažkokia šiek tiek neaiškaus skonio „PKN Orlen“ degalinėse. Nežinau, ar tai lemia kavos virimo mašina, ar pupelių rūšis, tačiau dažnai suku į „Statoil“ vien todėl, jog žinau, kad ten galėsiu gauti gurkšnį to, be ko negaliu gyventi.

Tai -prekės ženklas. Taip galvojau, bet, pasirodo, ne. Nes Latvijos ir Estijos „Statoil“ degalinėse tokios kavos nėra. Ten stovi kitokie aparatai (gal ir kitokia kava) ir todėl tokio malonumo kaip Lietuvoje negali patirti. O juk turėtų būti kaip su „Camel“ cigaretėmis: nesvarbu, kur perki, vis tiek tokios pat geros.

Nors gal ir ne… Rašydamas kaip tik nusprendžiau išbandyti Estijoje pirktą „Camel“ – ten net pokelis kitoks nei Lietuvoje. Bet Lietuvoje geresnės (tos tamsiai rudame pokelyje). Bet tuoj išsiaiškinau, kodėl: pasirodo, tose cigaretėse, kurias pardavinėja Estijoje, dervų ir anglies monoksido kiekis toks pat, o štai nikotino -mažiau.

Bet „Statoil“ degalinėse Lietuvoje, Estijoje ir Latvijoje visur rašo taip pat – espresso kava. Tai kodėl Lietuvoje ji skaniausia?

A-ūūūūū brendingo specialistai. Gal kas gali paaiškinti?

(6 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Kavos visose degalinėse galima gauti geros. Pirmas dvi savaites, po aparato pastatymo. Kol lietuviai dar nepradeda taupyti… Statoil – išimtis, patvirtinanti taisyklę :)

 • Anonimas

  ypač daug klaidų D

 • Matote su kava, kaip ir su dar kai kuriais maisto produktais, yra ganėtinai įdomi situacija. Neturiu jokių statistikų kaip yra Latvijoje, bet… Ar žinote, kad Rusijoje visi geria tik tirpią kavą ir paprastos kavos gamintojai jau ne kartą ten nusvilo? Atrodo valstybė kaimynė, bet jos pomėgiai gali laba iskirtis, todėl visai tiktina, kad jie padarė testus ir parinko kavą pagal daugelio latvių skonį.

 • Anonimas

  atvirai pasakius, gal klystu, bet Statoilo espresso kava , man, kaip kavos fanui, tikrai net iš tolo neprimena tikros espresso, kurios gėriau Italijoje , konkrečiai Florencijoje.Jos turėtų būti vienas nedidelis gurkšnelis, specialiai tam skirtame MOLINIAME (o ne popieriniame) puodelyje. Putelė turėtų sudaryti bent 40 procentų ir būti tamsiai ruda, o, svarbiausia !!! , puodelis turėtų būti karštas !!!! Bet gal čia skonio reikalas?

 • Artūrai, siūlau perkelti statoilinę-gastronominę ekspediciją ir paragauti jų mėsainio (nesu didelis terminų lietuvinimo šalininkas, bet tikro hamburgerio išradėjai čia mane tik pagirtų). Tokios įdomios konsistencijos daikto tikrai nesu kišęs į savo srėbtuvą niekad gyvenime :) Pasiteisinimui galiu pasakyti, kad buvo vėlus vakarus, Spaudrūmyje (tai buvo prieš 2,5 m.) užbaiginėjome numerį, tai ir sugundė velnias sugriešyti naktipiečiais… Nors esu įsitikinęs mirties bausmės priešininkas, tąkart ėmiau ir suabejojau, ar tikrai ji neturi savo vietos šiuolaikinėje visuomenėje :). Dešrainiai Statoile irgi verti poetiškų aprašymų – ach, tas kartoninis bandelės skonis, tas majoneziškai krakmolinis padažų poskonis, tas švelniai lavoniškas dešrigalio prisilietimas prie gomurio… Žinoma, pats buvau kaltas, niekas juk nereklamuoja Statoilo kaip padangų žvaigždutėmis pažymėto restorano, todėl nereikėjo užsirauti. Todėl čia tik tam atvejui, kad neužsimanytum savo Statoil kavos palydėti kuo nors apčiuopiamesniu. Jau geriau paprašyk, kad berniukas už prekystalio tau duotų atsikąsti savo kaklaryščio, mažiau skrandis protestuos… :)

 • Užtat spėju, kad ta PKNOrleninė kava visoje Lenkijoje tokia pati:) Trumpai tariant, ne visada išbaigta prekės ženklo sistema, gerb. Račai, yra gerai:)

 • Anonimas

  Florencijoje užsukome į degalinę, užsisakėme 4 šašlykus. Šuns kailį gavome veltui. Atnešė espresso, apsiplikiau lūpas, nesupratau ką gėriau. Prie kito stalelio sėdėjo vaikinas, šlamštė būlką su mėsa ir redagavo laikraštį. Kažin ką įdomaus perskaitė, nes visas išraudo ir ėmė žiaugčioti. Iškvietėme greitąją 03. Kitąryt neišėjo dienraščio „Re Publika“ numeris. Susinervnęs užsirūkiau suktinę iš Rygos zoosodo kupranugario vilnos. Subėgo karabinieriai su gesintuvais ir užliejo mane putomis. Iki šiolei kapanojuosi, kelio namo nerandu. Aūūūūū, Eli, Eli, lema sabahtani?!

 • Anonimas

  Atsiprašau, jei ką įžeidžiau.

 • Jei, teisingai supratau, tai tas pirmasis apie Florenciją ir šuns kailį buvo skirtas man. Tipo nemalk š. ir nerašyk apie kavas ir prekės ženklus, nes tai taip žemiška ir neįdomu…

  Mano atsakymas būtų toks – ką noriu, tą rašau:)

  Be to, mano nuomone, ta istorija su kava tikrai pamokanti – prekės ženklo vardas labai svarbus ir ne tik degalinėms.

  Tai kaip žmogaus reputacija – parašai ką nors tipo „Eli, Eli, lema sabahtani?!“ ir po to visi ilgai prisimns. Daug ilgai, ne tai, kas buvo parašyta šiek tiek ilgiau pagalvojus…

 • Anonimas

  Viskas gerai, tik labai jau daug spausdinimo klaidų :)

 • Atsiprašau, kai rašiau buvau labai pavargęs…:) Bet dabar pataisiau.

 • Anonimas

  Gerbiamas Artūrai. Dar kartą atsiprašau, jei įžeidžiau jus ar kurį kitą komentarų autorių. Šiuo sudėtingu laikmečiu tapome labai jautrūs. Aš, ko gero, reaguočiau panašiai. Neatsispyriau pagundai pašmaikštauti gyvojo klasiko (J. E.) stiliumi. Iš tiesų, “Eli, Eli, lema sabahtani?!” skirtas man pačiam. Gyvendamas mūsų ašarų pakalnėje, kai reikia kovoti už kiekvieną uždirbtą litą (vadovauju gamybinei įmonei), ir matydamas didžiules neteisybes (LEO.lt, VP aferas, kyšininkavimo skandalus), pasijuntu Viešpaties apleistas, valdininkijos Sinedriono nuteistas ir Gedimino Pontijaus nepasigailėtas pasmerktasis.
  Be abejonės, su kavos ir cigarečių kokybe tai nesusiję. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad didžiosios tarptautinės korporacijos (Philip Moriz, Karlsberg ir kitos) vykdo rinkų padalinimo politiką. Ji pasireiškia ir tuo, kad Rytų Europos valstybėms tiekiamos prekės gaminamos tuose pačiuose kraštuose, kur ir parduodamos.
  Reikalavimai kokybei yra ne tokie griežti, kaip Vakarų Europos rinkai (manau ir jūs turėjote progos užsirūkyti iš JAV ar Anglijos atvežtų cigarečių bei pastebėti skirtumą).
  Seniai bebuvau „Statoil“ degalinėj, negaliu komentuoti kavos kokybės, rūkau rudą KENT (buvęs BARCLAY). „CAMEL“ be filtro man patiko, tačiau tokių nebėra, todėl pakeičiau „brendą“. Kavos Florencijoje negėriau, bet šio gėrimo paruošimo būdus šiek tiek žinau. Ką mano „Statoil“ degalinių tinklo valdytojai ir vadybininkai apie kavos kokybę, galima tik spėlioti. Manau kad, jiems labiau rūpi svaigalų prekyba, negu kavos ar cigarečių kokybė. Prisiminkime pareiškimą, kad panaikinus teisę prekiauti svaigalais degalinėse, bus didinamos kuro kainos.
  Mano pažįstamas vaikinas, dar 1987 išvykęs į JAV ir ten baigęs „teisingos“ ekonomikos mokslus, grįžęs į neprilausomą Lietuvą, su sarkazmu konstatavo, kad čia vyrauja papročių teisė ir ignoruojami laisvos rinkos dėsniai. Dabartinė mūsų valstybės situacija patvirtina jojo pastebėjimus.

 • Anonimas

  Sveiki,

  nors sakoma,kad del skonio nesigincijama, bet…

  Deja, as nesu tokios geros nuomones apie Statoil kava. Mano skoniui kava per aitri, per daug skrudinta ir tikrai ne is rusiniu pupeliu, vienkartinai indeliai taip pat ne geriausi. Visi siais
  laikais taupo.

  Tiesa, mes nuo tarybiniu laiku priprate prie ryskiu spalvu ir
  ryskiu skoniu: jei spalva-tai raudona, jei degtine – tai aitri,
  kava – karti ir t.t., todel mums sunku ivertinti svelnesnius
  skonius. Aisku, apie Lukoil „kava“ as nekalbu. Matyt,
  jos skonis artimesnis rusiskai girai, bet kava „PKN Orlen“ yra
  geresne, nors svelnesne. Automatiniu aparatu nepadarysi High-End,
  bet siuo atveju tiesiog kitas kavos pupeliu misinys.

  Tarp kitko, http://www.svieziakava.lt Vilniuje organizuoja kavos degustacijas.

  Pagarbiai

  Gytis

 • Anonimas

  haha. Vakar Camel batus pirkau… Danijoje. :)

 • Elektra

  Oj, man tai geriau tonussan. ir nebrangu, ir poveikis iskart prasidejes ilgai trunka