Citata #318 Apie pinigų leidimą

Vidaus reikalų ministras R.Palaitis argumentuoja Vyriausybės sprendimą pirkti vakciną nuo gripo:

Vyriausybė yra skyrusi pinigus iš šių metų asignavimų, vadinasi šiais metais ir turėtų būti įsigyta. Finansų ministerija pasakė, kad pinigai turi būti išleisti dar šiemet.

alfa.lt

… Epidemijai baigiantis, vakcinos tikrai reikia įsigyti…

… Nes jei pinigų neišleisi šiemet, kitąmet tikriausiai jau neduos, nes nebereikės? 

O dar kažkas sako, kad pinigų nėra…

(4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Martynas

  Sena tema. Tuoj išgirsime daugiau tokių atvejų.

 • Žvelgaitis

  Šiap jau mūsų ministrai atsilieka metais, tas vakcinas jie turėjo nupirkti šį pavasarį. O pono Palaičio adekvatumu laikmečiui, socialinei ir politinei aplinkai galima pasidžiaugti atsivertus Vidaus reikalų ministerijos tinklapį (vrm.lt). Titulinio puslapio dešinėje viršuje.

 • Dūgzti tyliai

  Žadama nauja gripo banga sausio – vasario mėnesiais.
  O asmeniškai aš bet kokiu atveju esu tokios nuomonės, kad geriau vėliau nei niekada.

 • kirvis

  kam isvis reikalingos vakcinos kuriu atsisako dauguma mediku?tie patys sveicarai labai skeptiskai reagavo i ta vakcina,o banana country kaip visada supirks atliekas

 • Rytis I

  Įdomiausia, kad abi info skambėjo šalia tokia seka: epidemija baigėsi; perkam vakciną.
  Tik 30-35 tūkst. Kam? – gal valdininkams, gal jų šeimoms? Aišku, kad ne visiems „valstybės tarnautojams“ to užteks. Kažkas panašaus su vakcina jau buvo Vokietijoje, – kilo skandaliukas.

 • mindaugas

  Deja, pandeminiam gripui būdingos dvi bangos. Tokia ilgametė patirtis. Paprastai antroji banga būna letališkesnė už pirmąją. Tikėtina, kad sulauksime šios bangos pavasarį. Todėl sakyti, kad pandemija baigiasi – netikslu. Dėl skiepų – jų reikia, kad piliečiai turėtų pasirinkimo skiepytis galimybę. Jeigu skiepai padėtų išvengti nors vienos ar keleto mirčių, jie su kaupu atsipirktų.

 • Vakcina tai dzin. Nepakeis nieko jei nepirks, nepakeis nieko jei nupirks. Idomiau kitkas: visu biudzetiniu istaigu mastymas paremtas „metu asignavimais“, t.y. pinigais, kurie skirti tiems metams… ir kuriuos reikia butinai isleisti, nes jei neisleisi.. reiks grazinti, o kitamet neduos.

  Lietuvos politika formuojama 2-4 metams (o po to nors ir pasaulio pabaiga), ministeriju ir biudzetiniu istaigu – 1 metams.

  • Rytis I

   Na kodėl. Pavyzdžiui Sodra skolas valstybei pradės atidavinėti tik 2017 metais..

 • mindaugas

  manau, ne mums spresti pirkti vakcinos ar ne – tam yra atsakingi zmones.
  Palaitis tikriausiai turejo omenyje finansinius metus..

  as pries vakcina.
  neturiu jokios priezasties palaikyti Palaiti.

  mp

 • Ysidor GB

  Planines ekonomikos atavizmas.

 • lida

  Girdėjau protingą daktarą televizoriuj šnekant, kad yra rezono vakciną nusipirkti jau kitam gripo sezonui.

  • Regis

   Protingi daktarai nebūtinai galvoja apie mus :) ir mūsų visų (valstybės, piliečių) interesus.

   • Aišku, juk visiems žinoma, kad daktarai sudarė sąmokslą su farmacinėmis kampanijomis ir siekdami pasipelnyti muilina tautai akis apie tariamą gripo grėsmę ir tariamą vakcinos naudą.

    • Regis

     Valentinai, man tik keista girdėt tokias mintis iš racionaliosios Lidos. Nebent Lidos vyras (giminaitis, meilužis etc.) užsiima vakcinų ar vaistų verslu..

     Dėl vakcinos žalos/naudos nesu kompetetingas spręst. Galiu tik diskutuot apie visuotiniai žinomus faktus, pvz. gripo epidemija jau baigėsi, kai kurios šalys nežino ką daryti su nupirktomis vakcinomis, vakcinų ir tam tikrų vaistų efektyvumu abejojama ir t.t.

 • Vasia

  politika yra prostitucija, cia dar vienas pavyzdys. geriau reikejo pasakyt, neperkam tu vakcinu, o issidalinam premijom, o seseles paleidziam neapmokamu atostogu su teise dirbti. Bus sutaupyta net pinigu !

 • Tomsonas

  Čia problema ne vakcinoje, o pačiam pirkimo procese. Dauguma valdiškų organizacijų skuba išleisti pinigus dar šiais metais, nes jei neišleis, kitais metais gali ir jų negauti, taigi ir perka viską iš eilės reikia jiems tų daiktų ar nereikia.

 • O man atrodo, geriau jau tegu perka vakciną… Nes SAM kasdien po kelis „socialinius projektus“ palaimina, ir 20 kLt yra ne ta suma, dėl kurios bent vienas parkeris sudrebėtų..

 • Rytis I

  O gal vakciną „prastumti“ kaip – 100% kompensuojamus, + 160 Lt? Biudžetas pasipildys… Kur?

 • Balalaika

  Kaip supratau akcentas buvo pinigų išleidimas, kai jų trūksta. Aišku, išleidimo tikslingumas irgi sukėlė daug abejonių, tačiau diskusijos apie vakcinos gėrį ar blogį yra kitas reikalas. Esu susidaręs nuomonę kad visos biudžetinės įstaigos tiesiog nori „atsikratyti“ pinigų gruodžio mėnesį, ir man tai labai keista, kodėl žmonės neskatinami taupyti apskritai, kad ir kaip naiviai tai skamba :). Dėl pirkimo tikslingumo pritarčiau tai nuomonei, kuri teigia apie antrą susirgimų bangą.

 • Kiek vilką bešersi – vistiek į mišką žiūri.
  Kiek biurokratą beauklėsi pinigus taupyti, vistiek jis žiūri kaip juos geriau (sau) ištaškyti.

 • Vytautas

  Apie pačią vakciną: Iš medikų, kurie dalyvavo paskutinejė konferencijoje Jungtinėje Karalystėje teko girdėti kad eilinės vakcinos kurios skiepijamasi kiekvienais metais nuo eilinio gripo, sudėtyje turi medžiagų kurios po keliasdešimt metų sukelia vėžį ar kitus sunkius, mirtinus susirgimus kurie pareikalauja daug pinigų kad pasveiktum.. Užslėptas ginklas. Apie naująjį gripą, akivaizdu kad jis sukurtas tik dėl pinigų, kaip ir naujasis ožkų gripas. Kažkas nesėdi rankų sudėjęs.. Naujojo gripo vakcina išvis neištirta ir nebereikalo 90% medikų nesiskiepija naujaja vakcina.
  Antra: dėl valstybės pinigų išleidomo vėjais, tai akivaizdu, ir sutinku su daugelio nuomone kad tiesiog išleidžiama kad kitais metais būtų galima gaut. :)

 • Evaldas

  Visų pirma, juokingai skamba kai kurių komentatorių argumentas „net gydytojai atsisako“. Aišku, drąsu jiems atsisakyti (nes aišku, kad vakcina nebuvo tobulai išbandyta ir šalutinis poveikis galimas), kai jie dirba ligoninėse, turi priėjimą prie vaistų ir bet kada panorėję jų gaus, taigi ir išsigydys. O štai eiliniam žmogeliui jau žymiai sudėtingiau – ne kiekvienas turbūt išgalėjo sau nusipirkti Tamiflu pakuotę, o epidemijos metu vaistų dar ir trūksta…
  Kalbant apie visas sąmokslo teorijas, neva gripas buvo sukurtas farmacininkų (siekiant pasipelnyti). Nesiginčysiu, versija visai protinga. Tačiau argumentas, kad dėl to nereikia pirkti vakcinos ar vaistų nuo gripo, yra idiotiškas. Nesvarbu, kas sukūrė virusą, nuo jo vistiek mirštama, todėl ir saugotis reikia. Be abejo, paraleliai su apsauga turėtų būti aiškinamasi viruso kilmė ir (jei tai įmanoma) nubausti jo kūrėjai.
  O p. Račui norėčiau priminti, kad kol kas gripo epidemijos scenarijus vyksta pagal planą – sąlyginai nestipri banga gruodį (nors nuo jos ir toliau miršta žmonės) bei žymiai stipresnė banga sausio-vasario mėnesiais. Pirma dalis išsipildė. Norite, kad ir antrajai būtume nepasiruošę?

 • Evaldas

  Beje, pamiršau pridurti menką pastabėlę apie gydytojus – jiems vaistų gauti nebūtų problema net jei jie dirba ir mažesnėse kaimo ligoninėse, nes epidemijos metu jie būtų tie, kuriuos gydytų be eilės. Manau visiem aišku kodėl :) Tad nereikia stebėtis, kad jie gali ramiai numoti ranka į vakciną.