Socialiai atsakingi sukčiai?

Kolega šiandien atnešė vieno A.Smetonos namo gyventojo gautą laišką, kuriame „Nacionalinis nuomonių centras“ buto savininkus ragina „nedelsiant pareikšti savo nuomonę dėl daugiabučio namo renovacijos ir modernizavimo dalyvaujant būsto atnaujinimo programoje“.

Klausimas labai paprastas:

Ar sutinkate, kad Jūsų daugiabutis artimiausiu metu būtų modernizuojamas ir atnaujinamas? 

Atsakymų variantai:

 • sutinku
 • nesutinku
 • neturiu nuomonės
 • reikia daugiau informacijos (kainų ir kitų sąlygų)
 • galbūt sutikčiau ateityje (pagerėjus ekonominei situacijai po 2-5 metų)

Atsakymus reikia siųsti SMS žinute trumpuoju numeriu 1671.

Laiško pabagoje rašoma:

Jūsų dalyvavimas apklausoje ypatingai svarbus, jeigu norite atkreipti atsakingų institucijų dėmesį į savo nuomonę dėl renovacijos darbų būtinybės šiuo sunkmečio periodu. Esate namo bendruomenės dalis, todėl nebūkite abejingi. Neleiskite spręsti už Jus. Nuomones prašome pareikšti nedelsiant.

O apačioje mažomis raidelėmis štai toks užrašas (kalba netaisyta – A.R.):

Apklausa yra informacinio pobūdžio, visuomenės nuomonės tyrimas, skirtas atstovauti Jūsų namo interesus. Rezultatai bus skelbiami žiniasklaidos priemonėse ir internete: www.nuomoniucentras.lt. Trumposios žinutės kainapenki litai 88 centai be PVM. Atskaičius operatorių ir kitus mokesčius gautos lėšos bus panaudojamos šios apklausos organizavimo ir administravimo išlaidoms padengti

Nežinau kaip jums, bet man visa tai primena skambučius pranešančius, kad jūsų giminaitis pateko į avariją (policiją ar kitokią bėdą) ir skubiai reikia pinigų jam gelbėti.

Kaip žinia, nepaisant gausios informacijos apie tokius skambučius, „gelbėjančių“ ir papildančių kalinių sąskaitas vis dar atsiranda…

Tačiau šiuo atveju kalbame ne apie kalinius. 

Apklausos „organizatoriai“ yra UAB „Facility services, oficialiai registruota įmonė. 

Tiesa, jos puslapio adresas kažkodėl yra www.nuomoniucentras.lt, o pačiame puslapyje jie save pristato kaip „verslo fabriką“.

Šiek tiek painoka, bet suprasti galima…

Suprasti galima ir tai, kad „Facility services“ („Verslo fabrikas“) prisistato kaip socialiai atsakinga įmonė:

Suvokdami savo socialinę atsakomybę, neliekame abejingi suinteresuotų dalyvių išreištoms pozicijoms bei visuomenės lūkesčiams.

Užtirkiname skaidrų verslo valdymą ir etiškus santykius. Mums rūpi puikūs verslo rezultatai, tačiau neliekame nuošalyje nuo socialinių šalies ir krašto reikalų.

Sakyčiau gana keistokai suvokiama socialinė atsakomybė…

Žinutė už 7 litus (nes abonentai moka su PVM) dalyvaujant realiai neegzistuojančio „nuomonių centro“ surengtoje „apklausoje“ kurios rezultatai bus paskelbti to „nuomonių centro“ puslapyje ir nebus nei reprezentatyvūs, nei kam nors įdomūs (išskyrus, žinoma, patį „nuomonių centrą, ir domins jį tikriausiai tik finansinis šios apklausos aspektas).

Neabejoju,  kad atsiras ne vienas ir ne du gyventojai, kurie gavę šį laišką ir neperskaitę prierašo mažomis raidėmis, išsiųs tą 7 litus kainuojančią žinute. Ir po to tikriausiai stebėsis, bet kaltinti nieko negalės, nes buvo informuoti…

O UAB „Facilitiy services“ tomis žinutėmis dengs „apklausos organizavimo ir administravimo išlaidas“.

Viskas kaip ir teisėta.

Bet gal kokia Vartotojų teisių apsaugos tarnyba vis dėlto galėtų atkreipti į dėmesį į tokį „socialiai atsakingą verslą“?

Nes bent jau man jis primena elementariausią sukčiavimą.

(7 balsų, vidurkis: 4,43 iš 5)
Loading...
 • Algirdas

  Ir kaip tik nesugalvoja lietuvaiciai piniga uzdirbti! Ostapas Benderis galetu pasimokinti neblogai.

 • lida

  Na Vartotojų teisių tarnyba, ko gero, ir atkreips dėmesį. Jei skundų bus.

  • nerijus

   Mažomis raidėmis nurodoma. Jei neperskaitai- tavo problemos.
   Ar yra nurodoma (įstatymuose ar taisyklėse), kokios dydžio raidės (su snaige) privalo būti?..

   Lietuvoje nieko naujo…tik naujai atrasta sena.

   • Andrius V.

    Nu yra tokie elgesio teisingumo, protingumo ir sąžiningumo principai, kurie galioja va tokioms „kontoroms“

 • lv

  Pridėkim ir tai, kad laiškas parašytas stengiantis sudaryti oficialaus dokumento įspūdį (aliuzija į nacionalinį reikalą — (NACIONALINIS NUOMONIŲ CENTRAS, logotipas, reg. numeriai, parašas), su antspaudu, kuriame vizualiai pabrėžtinai įraityta didelėmis raidėmis „LIETUVOS RESPUBLIKA“ ir vos įžiūrimomis raidelėmis šaraškino kontoros pavadinimas. Prisidengiama neva vykdoma apklausa, nors pačioje pradžioje paryškintai pabrėžiama, kad tai — RAGINIMAS (tuo lyg ir įpareigojant, sudarant reikalavimo įspūdį), tekste formuluotės yra primygtinai raginančios, įsakmios.
  Na, tikrai sunku būtų patikėti, kad tokio atvejo būtų neįmanoma teisėtai patrumpinti…

 • Mykolas

  Kaip tik šiandien ir aš tokį „raštą“ gavau. :) Juokinga pasidarė beskaitant, nejaugi tikrai atsiranda viskuo patikinčių gyventojų…?

 • mdxacuk

  Nebūtinai apklausos autoriai tiria tai, ką deklaruoja. Galbūt juos domina lietuvių IQ arba SMS rašymo įgūdžiai.

 • Raimondas

  trumpą numerį 1671 valdo UAB „Mediafon“ (berods šis numeris pakankamai dažnai naudojamas TV balsavimo projektuose)…

  Nors greičiausiai jie tik už kažkokią pajamų dalį leido „pasinaudoti“ šiuo numeriu kitai įmonei, jie yra atsakingi už tai, kad patikrintų, kokioms paslaugoms teikti šis numeris bus naudojamas (tai sutartimis juos įpareigojo ir teisę šį numerį „pernuomoti“ suteikę mobilūs operatoriai).

  Taip, kad visi rašantys skundus ar besikreipiantys dėl parastų pinigų turėtų kreiptis tiesiai į „Mediafon“ arba tiesiai į mobilaus ryšio operatorius – pastarieji nemėgsta tokių „paslaugų“ ir greičiausiai sureaguos greičiau nei vartotojų teisių apsaugos institucijos…

 • Fredis*

  Tik iš pirmo ir neįgudusio žvilgsnio gali susidaryti nuomonė, kad tokia veikla yra parazituojanti. Tokiais metodais pagrįsta visų be išimties viešųjų ryšių agentūrų, viešosios nuomonės tyrimų agentūrų, rinkos tyrimo agentūrų ir iš dalies naujienų agentūrų veikla.
  Dideli dalykai prasideda nuo mažų. Gabūs, verslūs žmonės, susikrovę kapitalą, ateityje pasieks daug. Jie neaimanuoja, kad trūksta pinigų, jie veikia ir kuria pridėtinę vertę.

  • Musė

   Fredi, tai gal galėtumei pavardinti, kurių konkrečiai iš „visų be išimties viešųjų ryšių agentūrų, viešosios nuomonės tyrimų agentūrų, rinkos tyrimo agentūrų“ veikla remiasi tokiu principu, kai respondentas, atsakinėdamas į anketą, dar ir pats turi už tai susimokėti? Aš pirmą kartą apie tai girdžiu.

   • Fredis*

    Nereikia taip tiesmukai veiklos principo („susimoki atsakinėdamas“) traktuoti. Visų išvardintų agentūrų veikla yra…
    kaip čia švelniau išsireiškus – akių dūmimas. Pasiskambina vidutiniai vadybininkai į statistikos departamentą, duoda užklausą ryšių su visuomene specialistams, nes patys nesugeba iš interneto išsitraukti duomenų ir jų apibendrinti ir pateikia (parduoda) galutinį produktą, prognozę, analizę kaip savo autentišką, giliai išmąstytą kūrinį.

   • Fredis*

    Visoms be išimties mūsų rinkoje veikiantiems naujienų agentūroms ir savo informaciją teikiantiems žiniasklaidos šaltiniams, tokiems kaip Lrytas.lt, balsas.lt ir kt. būtų gerai pasimokyti iš Mykolo Drungos http://www.lrt.lt/news.php?strid=2838146&id=5605718.
    Vienas gabus žmogus gali padaryti daugiau, pateikti susistemintą informaciją vartotojams geriau nei ištisi agentūrų biurai.

 • Sejanus

  Manau didesnė tokių dalykų žala yra ne naivuolių prarasti pinigai, o visuomenėje ugdomas cinizmas, nihilizmas ir panašūs izmai. Daug kas tiesiog ignoruoja bet kokius pagalbos prašymus, bet kokias pilietines iniciatyvas, bet ką. Nes bijo nusvilti. Pagrįstai. O visuomenė kurioje nebėra nuoširdžios tarpusavio pagalbos ir jokių nuoširdžių iniciatyvų (neskirtų ką nors apgauti ar pasireklamuoti savo įmonės/partijos vardą)… tokia visuomenė yra avių banda. Ją galima išdresiruoti šaukt „keturios kojos gerai dvi kojos blogai“, bet jokios geresnės ateities jai neprognozuočiau.

 • nerijus

  Dar vieni Socialiai atsakingi sukčiai- Vilniaus Energija?..

  Kaip gali sutaupyti žmogus, kai vandens temperatūra ne virš 50 laipsnių (tiek ir priklauso), o 40?..
  Sutaupys pati VE, kadangi, mažiau bus jiems sąnaudų šildant vandenį ir jį tiekiant; gaus didesnį pelną, nes bus sunaudota daugiau vandens už kurį, gyventojai, mokės tuos pačius pinigėlius.
  Eilinis monkės biznialis.

  Gerai, kai ponai iš VE gyvena privačiuose namuose ir jiems tai negresia- užsikrėsti:

  http://www.infomed.lt/lt/2/Infomed_plius/Ligu_katalogas,id,/salmonelioze

  Kas bus atsakingas, kai žmonės pradės masiškai lankytis ligoninėse ir jiems bus nustatyta ši liga?..
  Būkite budrūs, kurie pasirašinėjate sutartis ir sutinkate, kad Jums sumažintų temperatūrą, nes jame, kaip spėju, yra punktas, kuris nurodo, kad už visas pasekmes, kurios gali atsirasti po vandens temperatūros sumažinimo, prisiima pats pasirašiusysis.

  Čia Lietuva…čia šlapdriba…

 • Kyla klausimas, kaip jie gavo visus adresus? Ar adresų paėmimas iš registrų centro ar kitos institucijos nėra mokamas? Gal čia yra ir asmens duomenų pažeidimas, nes žmonės juk nedavė sutikimo dalyvauti jokiose apklausose…

  • Adas

   Nereikėjo jiems adresų, lapeliai tiesiog sumesti į pašto dėžutes.
   Ir aš gavau. :)

 • Dziugu kad yra galvotu zmoniu, sugebanciu isspausti is nieko piniga.
  Mano akim ziurint viskas „legalu“ gi parasyta kiek kainuoja, kas organizuoja, kokiu „tikslu“. Nenori nebalsuok. Intelektualus elgetavimas.

 • krokas

  Karoliniškės irgi gavo šį „raginimą“. Tiesiog įdomu būtų pasitikrinti ar unikalus šeimos ūkio kodas sutampa ar skiriasi? :) Man priskirtas numeris 0628561. Ir beje labai simboliška pavaikčiojus po svetainę
  nuomoniucentras.lt = verslofabrikas.lt

 • Sau

  geras pastebejimas, dekui, Arte.

 • stogas

  Cia toks biznis- pirkau pigiau- parduodu brangiau. Teisesauga, aisku, prie stoties gaudo „bobutes“ pardavinejancias cigaretes. Bet teisesaugai absoliuciai dzin, kad tas aklas bobutes mulkina kazkoks UABas. O kas del renovacijos labiausiai parinasi?

 • stogas

  „kainapenki litai 88 centai be PVM“- isradingi, pastebeciau :)

 • sigitas

  atvirai pasakius, nelabai kuo nuo šių nuomininkų skiriasi ir viena iš nacionalinių TV , konkrečiai LNK, kai vos ne kiekvienoje žinių laidoje užduoda maždaug tokį klausimą – kaip manote, ar gerai , akd šiandien lis? O apačioje smulkiomis raidelėmis – skambutis X litųX centų. Žuljo

 • genpre

  Kaip kas moka, taip tas užsidirba arba … nebaudžiamumas skatina išradingumą :)
  Lietuvis lietuvį pirmas išdurs. Kaip Lietuvoje, taip ir svetur. Ypač svetur … :)

 • J. naivusis

  Taigi, čia ne kokias bobutes, o mus visus mulkina. Teisingai pastebėta, jog ne pinigai svarbiausia, o cinizmo ir nihilizmo skatinimas.

  O veršių tauta, taip išdūrinėdama pati save gal tikrai neverta turėti savo valstybę?

  • O „kokias bobutes“ lai mulkina, jos jau ne „mes“..?

 • Ogis&Co

  Issivysciusiose salyse daroma taip – uzeina berniukas i ofisa su kruva picu. Picas uzsisaket? Nu kad ne, – atsako.
  Tai cia kazkokia klaida ivyko, nes man paduotas jusu adresas pristatymui, gal galit paskambinti vadybininkui ir atsisakyti?
  Ofiso publika daug nesigilina, paskambina, atsisako, lyg ir viskas.
  Isskyrus tai, kad skambucio minute kainavo 100$ :D

 • Marius

  Ačiū. Akivaizdūs sukčiai. Mama gavo tokį laišką. Sukėlę įtarimą, nes klausimai labiau panašūs į viktoriną kur visi atsakymai yra teisingi. Didžiausia blogybė, kad simuliuoja tokia aktualia tema.

 • Genutė

  Radau pašto dėžutėj raginimą dėl apklausos namų renovacijai. Gerai, kad vakar internete perskaičiau perspėjimą dėl sukčių dėl apklausos. Tą sukčių aferistą, pasirašiūsį: „su pagarba, projekto vadovas G Zakarevičius, ir suraitytas šalia parašiukas.“ o ant to parašiuko didžiulis antspaudas su didžiausiom raidėm per vidurį: DOKUMENTAMS, O LABAI LABAI SMULKIOM RAIDELĖM – UAB, ATSEIT, PAVADINIMAS.Ir įmonės rekvizitai, ir lapo apačioj mokesčio SMS žinutės suma jau tokiom smulkiom raidelėm, kad padidinamo stiklo stipraus reikia. Jau telefoninių sukčių era matomai baigėsi, tai sugalvojo kitokį žmonių durninimo būdą.

 • antukas

  Kiek gi dar atsiras elgetaujančių UAB-ų?

 • Juozas Reiveris

  Geriausiai atrodo tas skelbimas viename iš šeškinės namų. Ir ant jo su markeriu didelėmis raidėmis užrašyta : KAKAJA RENOVACIJA, U NAŠA DOM STO LET GARANTIJA :D

 • Pingback: Nacionalinis nuomonių centras paaiškina: jokių užsakymų ir jokios politikos | Artūras Račas()

 • JUSTE

  Tai naujas samokslas eilini karta skurdinti tautiecius pasinaudojant darbo vietu stokos ,kuomet milijonai kairen – desinen svaistomi is nuskurdusiu lietuvos gyventoju G E D A ,,,,,,,,,,,,,,,G E D A sumanytojams toki verslo plana savanaudiskais tikslais pavyzdziu del atliekamu renovacijos kokybes abstu,,,,,,,,,,,,,,,,

 • Giedrius

  bet kvailiausia tai kad SMS zinuteje praso nurodyti kokia jusu nuomone, bet nepraso koks „unikalus seimos ukio kodas“, tai gaunasi si apklausa netikslinga, nes jie nezino kas, koks seimos ukis, kur nori renovauoti :) as manau cia padaryta ziopla klaida, ir tai parodo kad jie dar yra ziopliai :) neseniai pradeja sukti sukciu bizniuka :)
  Reiks parasyti jiems laiska kad istaisytu klaida, gal gausiu dar viena toki lapa :)

 • Mantas

  Skambinau i policija pranesti apie laisko gavima su klaidinanciu tekstu, tai pasake viskas parasyta jame, ir jei kazkas neiskaito ar nesuvokia ka skaito – jo problemos. Bet galetu panagrineti toki atvieji.

 • Pingback: Itin Blog’as » Blog Archive » SMS loxatronas()

 • lida

  Nu va, Nacnuomonių centro apklausa pasiekė ir Palangą.

 • Pingback: Vertelgos()