Citata #346 Aurelijus primena V.Blinkevičiūtei jos nuopelnus

Ponia, tai būtent jūsų ilgamečio besmegenio triūso dėka šalies socialinio draudimo sistema stovi vėžio pozoje ir guli mamuto pažastyje, iš kurios ją iškrapštyti dabar reikės kelerių metų.

vklasė

(4 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • o man atrodo jos 2% į NVO yra žingsnis į gerą pusę. Neveikaintis, nedaro klaidų. Taip buvo gerai, po to išėjo kaip visada :). Tačiau ne vien jos iniciatyva, prieš rinkimus 2008 socdemai į kairę dešinę kėlė atlyginimus pensija ir t.t. ko pasekoje sodra dabar yra kur yra…

  • mdxacuk

   A tai kuo Blinkevičiūtė prisidėjo prie tų 2 proc. NVO? Neprisisapnavo tamstai?

 • Trakimas

  Aurelijus tiesiog neišmano finansų.Apgailėtinoj būklėj ir visi be išimties privatūs pensijų fondai.Kai kurie iš jų tyliai bankrutavo ir jų aktyvai be didelio triukšmo buvo „restruktūrizuoti“.:)Kas yra apsidraudęs-žino ,kaip keliais etapais jie buvo nuvairuoti į kokį finastos padalinį:)

  • mielas Trakimai, būtų gražu jei tamsta savo teiginius pagrįstumėte kokiais nors faktais. Pavyzdžiui, įvardytumėte „bankrutavusius“ privačius pensijų fondus ir aptartumėte jų rezultatus (pageidautina iki ir po įmokš sumažinimo). Tada būtų galima sakyti, kad išmanote finansus geriau nei V.Blinkevičiūtė.

 • Trakimas

  Na,pateikti išsamių tyrimų tiesiog negaliu.Tačiau labai atsakingai galiu pareikšti,kad buvę PZU draudimo klientai nukeliavo į finastą:)Be jokios abejonės, bankrotas nebuvo skelbiamas ir panika nekeliama.Tačiau net keliems savo artimiesiems teko padėti susigaudyti ,kur gi jie dabar atsidūrė su savo draudimo bylomis?O už V.Blinkevičiūtę finansų tikriausiai geriau neišmanau,nors ir nemanau,kad postas ypač praturtina žiniomis.

  • stogas

   Tai bankrotas ar tiesiog nenorejimas daryti biznio ar pelningas klienturos perdavimas? Pensijiniai fondai, valdytojams, tiesiog aukso kasyklos. Mokesciai palyginus auksti, panika is klientu beveik negalima, garantuotas bizniukas. Beabejo, ne visos kompanijos stiprios. Cia net Blinkeviciute nepades, nekalta gi ji.

  • mdxacuk

   Tai pateikit bent paviršutiniškus tyrimus. Neįsivaizduoju, kaip gali bankrutuoti koks nors pensijų fondas, kol dar niekam jokių pensijų nemoka? Valdymo bendrovės tai gal ir gali, bet patys fondai nuo jų atskirti. Tikriausiai, pavyzdžiui, p. Račas kada nors negaus iš savo fondo kiek tikėjosi, bet tai dar joks bankrotas.

 • Trakimas

  Gerb. mdchgkuk,tai klientas gali užsinorėjęs pakeisti fondą.Dar negirdėjau,kad fondai ,užsimanę ,galėtų keistis klientais be jų sutikimo:)))

  • stogas

   Skamba keistai, kad fondas nevykdo veiklos bet klientas nori likti to fondo klientu. ? Kame problema, kad finasta prasiplete ?

   • Trakimas

    Tai jau metų senumo įvykiai-pats krizės įkarštis.Ir spaudoje buvo daug diskusijų dėl šitų fondų,bet vengiant panikos,triukšmas užglaistytas.Tų fondų situacija ir dabar yra nekokia,nes prisipirkus akcijų už 100 s.v,kurių dabartinė vertė yra 20 s.v.,vis viena gauname 80 sąlyginių vienetų nuostolį.Fondus(kaip ir SODRĄ) gali išgelbėti tik bendras ekonomikos atsigavimas,nes kils ir akcijų kainos.Atsigaunant ekonomikai -mažės ir bedarbystė,o tuo pačiu didės SODROS pajamos.:)

    • mielas Trakimai, gal užuot pliurpęs nesąmones, skirtumėte šiek tiek laiko savišvietai http://www.vpk.lt/lt/pensiju-ir-investiciniai-fondai/14041/

     • Trakimas

      Nelabai supratau,ką tuo norėjote pasakyti ar parodyti?:)

     • Trakimas

      Atvirai pasakius,tai aš abejoju,kad jūs ,Artūrai,pats ten žiūrėjot,kur mane nusiuntėt.:)2009 metų archyve -kraupus vaizdas,kur kai kurie fondai sėdi giliame minuse (-70) .:)
      2008m. archyvas neprieinamas,o 2009 m. archyve PZU draudimas išgaravęs-kaip tokio ir nebūta:)Sutinku,kad pasišiukšlinus reikia apsitvarkyti-bent jau viešus dokumentus:)

 • genpre

  Komentaras pašalintas A.R.

  • genpre

   Gaila, kad nutrynėt, mielas Artūrai, buvau kupinas pasididžiavimo, kaip trumpai, aiškiai ir taikliai apibūdinau lietuvaičių „poziciją“ Lietuvoje.
   Kaip tat atsitiko, kad nuo Jūsų geležinės (kaip kokio felikso, pšekrev) rankos kenčia ne tik pagyvenusios damos, bet ir laisvas nepriklausomas Tiesos balsas. ;)
   Bet aš netylėsiu :)))

   • Valentinas

    Tiesos bylotojų analizė – tai Užkalnio specializacija. Galėtų akreipti dėmesį į kaimyną.

 • Trakimas

  Pagalvojau truputį ir nuspręndžiau ,kad mane vis tik ne „nusiuntė“,o „pasiuntė“.Kai nusiunčia,tai dar tikisi,kad sugrįši.Todėl darau pertrauką,mieli kolegos,asisveikinu su visais ,linkiu gero vakaro ir iki malonaus susitikimo internetuose.:)

  • Su geriausiais linkėjimais tamstai… Gal turėdamas daugiau laiko pažiūrėsite ir šių metų rezultatus ir rasite kad 100 s.v. niekur nevirto 20 s.v, kad per 5 metus tik vieno fondo rezultatai neigiami ir kad šiemet visų jų rezultatai teigiami

 • Trakimas

  Kaip tik radau laisvą minutę ir geriau jus pamokysiu aritmetikos:)Jei iš 100 s.v. atimsim 80sv,tai gausim 20.Jei prie 20 pridėsime 5 ar 10(imsime atsigauti ir kilti),tai teigiamas prieaugis tiesiog apstulbins.Tačiau tai vis viena bus absoliutus 75-70 s.v. nuostolis.Dar aiškiau -jei jūs prieš 5 metus pirkote akciją už 100 dolerių,o jos vertė dabar yra 20 dolerių,jūsų turtas ir yra 20 dolerių.Jei šiais metais akcijos vertė kilo dar 10 dolerių-augimas tikrai teigiamas ir jūs jau turite 30 dolerių vertės akciją.Tačiau nepamirškite,kad dar reikia poros metų,kad bent jau atgautumėte tai,ką įdėjote-100 dolerių.Ačiū už kantrybę.Iki malonaus:)

  • mielas Trakimai, o aš galvojau, kad čia besilankantys moka ne tik iki 100 skaičiuoti, bet dar ir skaityti… Juk siūliau pažiūrėti 5 metų rezultatus. Suprantate? Ne vienerių, o penkerių. Tai yra 1+1+1+1+1.

 • Trakimas

  Mielas Artūrai.Ir man atrodo,kad mes iš tikro jau žinome kažkokią labai svarbią valstybės paslaptį,kurią čia atsainiai aptarinėjam.
  Gali būti ,kad dingusio PZU draudimo portfelis (nuostoliai) buvo išdalinti visiems kitiems prievartos būdu ir mainais už tai,kad gauna garantuotą finansavimą iš sodros.Gali būti ,kad SODRA dėl to ir leisgyvė.Be to ir aš negaliu žinoti,ar „nedingo“ dar kažkoks fondas ir jo nuostoliai nedengiami dabar SODROS pinigais.Jei Aurelijų užplūdo kažkoks šiltas jausmas poniai Blinkevičiūtei,jis tą jausmą turėtų išreikšti santūriau.

 • Trakimas

  Kilo štai kokia mintis,mielas Artūrai.Išimkit šitą postą visai.Žmonės linksminasi,vyksta „gyvenimo šventė“ ir nereikia gadinti jos dėl to ,kad sprogo Černobylis:)Mes tai suprantam,kad
  burbulas sprogo(įdėję į privačius senatvės draudimo fondus 100 dolerių-po 10 metų žmonės gaus tuos pačius 100 dolerių,bet jau nuvertėjusius,paprastai kalbant),bet tai būtų sunku paaiškinti paprastam piliečiui:)

  • mdxacuk

   Aš tai prieš. Ne tik p. Račą gali subiesinti tokie beapeliaciniai aritmetiniai marazmai kaip tamstos. Tai tegu lieka istorijai amžiams. Netikiu, kad p. Račas pademonstruotų silpnadvasiškumą ir nuolankiai trintų beviltiškus nusišnekėjimus pagal užsakymą. Tiesa, kartais jis trina ir be atskiro prašymo, bet tam reikia daug dirbti ir nusipelnyti.

   • Trakimas

    O.Maniau ,kad spręndžia ponas Artūras.Jūs taip pat turit sprendimo teisę:)?

   • mdxacuk, nors ir netrykštu meile tamstai, bet šį kartą užskaitau:)

  • mielas Trakimai, kaip ir siūlo šio tinkalraščio senbuvis, paliksiu tamstos aritmetines ir ekonomines įžvalgas istorijai. Kad kitą kartą visiems būtų aišku, su kuo turi reikalų:)

   • genpre

    Trakimai, Artūrai, baikit ginčytis paikai. Ar yra bent kas gero Lietuvoje? (Apie Varėnos miškus jau žinau:) )

 • Gintautas

  Trakimas didžiaja dalimi nusišnekėjo, bet taigiamais fondų rezultatus galima laikyti tik su dviem išlygomis – jei dalyvote visus penkerius metus, ir jei butumėte patingėję tuos litus nunešti iki banko depozito.
  Mano (ne specialisto) paskaičiavimais, jei kas sąžiningai būtų pirkęs kad ir Finasta Aktyvaus investavimo VP už 100 litų kasmet, tai po penkerių metų turėtų 541 litą su centais arba maždaug 8% prieaugio. Nedaug.
  O jei prisijungėte trečiais metais, tai įmokėję 300 litus dabar turėtumėte apie 288. Nors gal kur skaičiuodamas ir suklydau…

  • Gintautai, man atrodo, pamirštate vieną labai svarbų aspektą. Juk nebuvo pasirinkimo, ar nešti į banką, ar atiduoti privčiam fondui. Pasirinkimas buvo tarp pastarojo ir „Sodros“. Be to, pasirinkimas buvo visiškai laisvas ir savanoriškas: kas norėjo, rinkosi aktyvaus investvaimo, kas norėjo racionalios rizikos, o kas norėjo – obligacijų. Be to, tikriausiai žinote, kad fondų rezultatus reikėtų vertinti remiantis ne penkerių, o mažiausiai 12 metų rezultatais. Dar be to, kiekvienas gali keisti fondus. Žodžiu, bėda man atrodo, kaip visada ta pati – priimi sprendimus apie nieką negalvodamas, o po to sakai kad Kubilius kaltas:)

   • Gintautas

    True. Kaip sakė vienas šveicaras bankininkas – jei nori investuoti į fondus, atnešk man 10k CHF ir ateik po dešimties metų.
    Dėl Kubiliaus aš sutinku – kaltas a priori ir dėl visko… :)

 • Trakimas

  Sveiki ,mielas Artūrai.:)Matau,kad Gintatutas (nors ir giriasi nesąs specialistas) nori mane sumalti į miltus.Jei leisite aš labai paprastai argumentuosiu ir įrodysiu,kad Gintautas yra … (Komentaras redaguotas A.R.) Gintautas painioja 100 lt. ir 100lt. vertės akciją.Kai perki akciją ir užmoki už ją 100lt.,tu jau nebeturi 100 lt.,o turi 1 akciją.Dabar jau gali pamiršti tuos savo „investuotus “ 100 litų,nes akcija rinkoje jau kainuoja pvz. 110 lt.Arba-85 lt.Jei Gintautas 5 metus pirko po 1 akciją ,kuri kainavo po 100lt.,tai dabar jis turi ne 500lt,o tik 5 akcijas,kurios kainuoja tiek ,kiek už jas duoda biržoje-pavyzdžiui po 10 litų.Todėl,investavęs 500lt į 5 akcijas ,jis dabar teturi tik 50 lt. vertės turtą akcijų pavidalu.:)Ar supratai,Gintautai:)?

  • stellar penny bun

   Bukiems, bukesniems, bukiausiems…

   Bet kuris klasikinis investicinis fondas, apsidrausdamas nuo galimų nuostolių, investicijas paskirsto sekančiai: 75-90% kapitalo investuoja į valstybines obligacijas, ‘blue-chip’ akcijas, tauriuosius metalus (auksas, paladis, etc…) ir kitas žaliavas. Likęs kapitalas investuojamas į didesnės rizikos akcijas.

   Įvykus ekonomikos nuosmukiui įprastai mažėja įmonių akcijų vertė, tačiau tai galima kompensuoti didėjančiomis valstybinių obligacijų palūkanomis ir kaip įprasta didėjančia tauriųjų metalų paklausa. Taip pat reikia įvertinti, kad už ‘blue-chip’ akcijas yra mokami neblogi dividentai. Labai retais atvejais dividentai būna mažesni už valstybinių obligacijų palūkanas.

  • mielas Trakimai, prašau tamstos rinktis žodžius.

  • Gintautas

   Gerbiamas Trakimai, atsiprašau jei įžeidžiau sakydamas, kad nusišnekėjote. Tai buvo taikoma šiai Jūsų teksto daliai:

   „Apgailėtinoj būklėj ir visi be išimties privatūs pensijų fondai.Kai kurie iš jų tyliai bankrutavo ir jų aktyvai be didelio triukšmo buvo “restruktūrizuoti”.:)Kas yra apsidraudęs-žino ,kaip keliais etapais jie buvo nuvairuoti į kokį finastos padalinį:)“

   Dėl skaičių supratimas mano labai ribotas ir mano išvados paremtos tik trumpu paskaičiavimu Excel’yje. Bet aš tai atvirai prisipažinau…

 • Trakimas

  PZU draudimas ,matyt,nebuvo toks „klasikinis“,nors,kai viliojo žmones pas save,tai garantavo „patikimumą“.:)Vadovėliuose visi fondai atrodo patikimai,tačiau torškimas daugiau uždirbti skatina rizikuoti.Nepamirškime,kad valstybių obligacijos paprastai duoda tik 2-3 procentus pelno,o fondo valdytojai už fondo „valdymą“ taip pat godžiai pasiima 2-3 procentus gautų pajamų.:)Ir štai šioj vietoj mes atrandame,kad ir bankai už indėlius duoda panašias palūkanas,tai tuomet kokia viso to pramė:)?Aš čia parašiau „nebukiems“-„stellar penny bun“ gali neskaityti:)

  • stellar penny bun

   Durnių ir bažnyčioje muša.