Nacionalinis nuomonių centras paaiškina: jokių užsakymų ir jokios politikos

Šiandien gavau laišką, kuriame Nacionalinis nuomonių centras (UAB „Facility services“, „Verslo fabrikas“) paaiškina, kokiu tikslu buvo vykdoma apklausą, atsakymai į kurią kainavo po 7 litus.  (Kalba netaisyta)

*******************************************************************************************************

Laba diena,

rašau dėl Jūsų svetainėje publikuoto straipsnio tema – daugiabučių namų renovacijos apklausos. Atstovaudamas apklausą oraganizuojančios bendrovės interesus, noriu pateiti Jums savo komentarą ir papildymą. Visų pirma
džiaugiuosi, kad vykdoma apklausa susilaukė didelio atgarsio ir Jūsų susidomėjimo.

Ši apklausa nėra užsakomoji ir vykdoma mūsų įmonės iniciatyva, atsižvelgiant į netylančias nuolatines kalbas dėl renovacijos būtinybės. Todėl  nutarėme, kad būtų pats laikas išklausyti ir gyventojų nuomonę, nes iki šiol pastarosios niekas nėra išklausęs. Tai yra nacionalinė visų renovuotinų namų gyventojų apklausa, kurios organizavimo kaštai yra
pakankamai dideli, todėl ir pasirinkome pastarąjį apmokėjimo būdą bei įkainį negaudami jokio šios apklausos  finansavimo iš šalies.

Dėl raginimo pobūdžio buvo pasirinktas oficialus kanceliarinio stiliaus pranešimas, nenorint pranešimo daryti reklaminės formos. Tekste išdėstyta tik esminė informacija paminint apklausos pobūdį, tikslą, kainą, kad
respondentui viskas būtų aišku.

Gauti rezultatai bus pateikti žiniasklaidos priemonėms ir valdžios institucijoms, o šios, savo ruožtu, spręs kaip juos įvertinti. Apklausa vykdoma iki šio mėnesio pabaigos ir nėra susijusi su jokiais Lietuvoje vykstančiais politiniais procesais.

Rezultatai fiksuojami duomenų bazėje.

UAB Facility services savo veiklą vykdo remdamasi LR galiojančiais įstatymais ir teisės aktais. Vienas iš bendrovės valdomų prekinių ženklų yra „Nacionalinis nuomonių centras“ – kuris ir vykdo šią apklausą. Tokio pobūdžio nacionalinė apklausa nebus vienintelė, esame numatę ir kitų projektų visuomenei aktualiomis temomis.

Norisi tikėti, kad mano komentaras bus naudingas ir suteiks papildomos informacijos Jūsų skelbtai publikacijai.

Jeigu turėsite klausimų nedvejodami rašykite arba skambinkite.

Pagarbiai,

Gediminas Zakarevičius

Projekto vadovas

(6 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...
 • Rolandas

  P. Zakarevičius nepatingėjo, išliejo ilgą atasakymą, gaila, bet taip ir nepaaiškino, kuo jie skiriasi nuo paprastų sukčių.

 • Rolandas

  „Dėl raginimo pobūdžio buvo pasirinktas oficialus kanceliarinio stiliaus pranešimas, nenorint pranešimo daryti reklaminės formos.“

  Dabar tapo aišku.

 • mdxacuk

  Jo, atgarsis išėjo truputį didesnis, negu tikėjosi. Kad tik dėl to šita apklausa nebūtų paskutinė. Manęs tai gyventojų požiūris į renovaciją absoliučiai nedomina. Finansinis akcijos rezultatas kur kas geriau atsindėtų visuomenės potencialą. Nors jei sueis į minusą, tai negi p. projekto vadovas girsis?

 • Rokas

  Sakyčiau, prieš pradedant tokį verslą reikėtų šiek tiek investuoti ir organizuoti nemokamą visuotinę apklausą klausiant „Ar dalyvautumėte apklausoje, už kurią reikėtų mokėti 7 Lt?“. Tada būtų aiškiau, kaip mokama apklausa reprezentuoja „visų renovuotinų namų gyventojų“ nuomonę.

 • Bobutė

  „Jeigu turėsite klausimų nedvejodami rašykite arba skambinkite.“

  Mielas Artūrai, prieš skambindamas, vis dėlto padvejokite ir gerai apsižiūrėkite ar tikrai kur nors nėra prierašo – skambučio kaina 15 Lt/min, p. A. Račui – specialus tarifas – 25 Lt/min.

  • Geras patarimas, Bobute:)

   • Bobutė

    Ir kas svarbiausia – nemokamas.:)

    • stogas

     Bobute, o tu tikra esi, kad vieno komentaro kaina ne 2 lt?

 • pow

  tai va kaip čia taip pasiaiškinimus dabar siunčia :) geriausia vieta, kad „tekste išdėstyta tik esminė informacija paminint apklausos pobūdį, tikslą, kainą, kad respondentui viskas būtų aišku.“. Gaila, ne visiems viskas aišku iškarto :)

 • Kurnekur

  Pasigedau paaiškinimo, kokiu tikslu ši apklausa organizuojama. Ar pelno siekianti organizacija tai daro „iš įdomumo“?

  • pow

   iš įdomumo patikrinti intelekto lygį arba galimybę pasidaryti reklamą :) čia mano tokia nuomonė, nebūtinai turi sutapti su organizuojančių apklausą :)

 • stogas

  Elemetarus sukciavimas, nei tai bankas, nei tai statybinininkai. Tiesiog komercinis projektas apsukti aklus pensininkus ir silpnu nervu piliecius. Uzsimane nuomones suzinot ha ha ha. Jei nori suzinot, susimokek. Locahatronas.

 • Nieko nepaaiškino tas laiškas… Gi su tokia „taktika“ jie tik parodo, kad iš principo galima sufalsifikuoti tokios apklausos rezultatus – susimoki pinigus ir pasakai nuomonę… O jie nepagalvoja, kad susimokėti gali suinteresuoti asmenys ir įmonės, nes taip investuoti jiems patogiau?

  Patys, matyt, nesuprato (ir vis nesupranta) ką daro, tai taip ir gavosi…

 • Fuscus

  Galėtu surengti apklausą ar reguliariai piliečiai tuštinasi, būtu labai svarbi apklausa visuomenės sveikatos atžvilgiu. Tik va bėda, pensininkams ir kitoms skurdžiai gyvenančioms giventojų grupėms po tokių svarbių balsavimų gali nebelikti kuo tuštintis…..
  Akivaizdus sukčiavimas tik kaip tuos sukčius prigriebti?

 • sigitas

  aš nusprendžiau nuo kitos savaitės organizuoti gyventojų apklausą tema “ Ar pritartumėte , kad kainos parduotuvėse būtų sumažintos dvigubai“ SMS kainą 12 LT. Su PVM.

 • lv

  Tai, kad Zakarevičius stumia pagal šablonišką (ir gal dar iš anksto apgalvotą) otpiskę ir šis laiškas anaiptol nėra noras (ar bandymas) paaiškinti, juoba specialiai A. Račui. Tokias pačias otpiskes jis turbūt pateikia visai žiniasklaidai, bent jau delfi, tai tikrai.

 • burbulas

  Kai leidžiu fantazijai nuo apklausos už 7 Lt nukeliauti iki pavadinimo „Nacionalinis nuomonių centras“ …

 • donatas

  iš esmės nesąžiningas – bet paprastas ir galbūt netgi sėkmingas verslas – labai įdomu kiek piliečių atsiuntė sms. Jeigu rezultatai įspūdingi – reikės galvot kažką panašaus ir man. Pvz: kaip, kad ir siūlė pilietis ,,ar pritariate, kad kainos mažėtų 50 proc“…. arba kažką subtilesnio – mažiau ar daugiau lengvatikių juk atsirastų..

 • J. naivusis

  Ir vis dėlto reiktų pamokinti tuos nachalus.

  Negi nėra žurnalisto, kuris tuos aferistus išvestų į švarius vandenis?
  Tikėtis, kad kuri nors valstybinė institucija jais užsiimtų naivu.

  • burbulas

   Tai kad jau yra toks žurnalistas imho..

 • Bedarbė

  Kai gavau tą laišką, pamaniau, kad sukčiai sugalvojo naują pasipinigavimo būdą, vietoj „mama, aš padariau avariją“. Juk žinutės kaina ir prasmė buvo atspausdinta ypač smulkiu šriftu, kad „bobutės“ neperskaitytų. Galima tik apgailestauti, kad tokius dalykus sugalvojantys asmenys niekad Lietuvoje netaps bedarbiais, nes arba turės savo verslą, arba bus bet kur priimti išskėstomis rankomis į atsakingas pareigas. Tačiau šis laiškas jau parodo, kad ir pati renovacija gali tapti nesąžiningu gyventojų apiplėšinėjimu.

 • Regis

  Šiandien sulaukiau skambučio į savo asmeninį mobilų telefoną. Stoviu parduotuvėje, rankos užimtos, žiūriu skambina nepažįstamas numeris. Tiek jau to, atsiliepiau, o ten prasideda laba diena skambinam iš ten ir ten, dabar vyksta akcija norime pasiūlyti kažkokius įmonių katalogus. Aš eee… pala pala, sakau kokiu pagrindu skambinat, aš kažkur registravausi? Man mergaitė – aš nežinau, man kompiuteris parinko jūsų numerį, jums reikia klausti mūsų IT specialistų. Aš taip lengvai „išsipūčiau“ ir sakau, jūs man skambinat ir sakot, kad aš pats kažkur turiu kreiptis tam, kad sužinot kodėl jūs man skambinat? Ir toliau – jūs suprantat, kad jūs net ne į įmonę skambinat, kad aš esu fizinis asmuo ir jūs gaišinat mano laiką be jokios prasmės siūlydami kažkokius katalogus. Tada ji man – tai čia jūs gaišinat mano laiką man moralizuodamas ir atsijungė. Stovėjau prie kasų, likau trumpai apakęs. Brukalai pasirodo moka ir kalbėti ir net skambinti..

  Abejoju ar tai nelegalu. Tik tada kyla klausimas kas bus kai per vieną dieną sulauksim 3-4 tokių skambučių, o gal ir daugiau, ir svarbiausia su labai vertingais pasiūlymais.

  p.s. tel. numeris iš kurio skambinta +370 609 98207.

  p.p.s. sprendžiant iš tos mergaitės staigios reakcijos ir pavargusio bumbėjimo, „siunčiama“ ji buvo jau ne pirmą kartą. Labai įdomus tokio rinkodarinio sprendimo efektyvumas.

  p.p.p.s. mano asmeninio telefono numerio tikrai nėra jokiuose įmonių kataloguose, skambinta akivaizdžiai atsitiktiniams numeriams.

  • burbulas

   laikui bėgant išsivysto įprotis ragelyje išgirdus „laba diena, skambinu jums su pasiūlymu/norėdama papasakoti apie/etc“ tiesiog paspausti „off“ mygtuką… ir nebesinervinti.

   • Regis

    Man buvo pirmas kartas :). T.y. pirmas į asmeninį telefoną.

  • sim

   Jus nebukite toks tikras, kad jusu tel niekur nera. Mano atveju bite be mano sutikimo pardave mano duomenis kazkam (treciosioms salims, o kiek tu saliu? na kas pirko, tam ir pardave) ir prasidejo… spaminia sms’ai ir skambuciai, tel su vardu ir pavarde paskelbtas viesai ir etc. Viskas baigesi kai duomenu apsaugos inspekcija gavo skuda. Geriausias fokusas, kai koks 118 atsisako isimti is savo duomenu baziu tel, nes jie dejo skersa. Kreipkities su kuo esate sudares sutarti ir jei jie musu pareikalaus isiimti, mes issimsime. Sumokejo bitei ir jiems nusisikti, kad tu nesutinki. Na o bite tai is viso be zodziu, bande man irodyti, kad as pats sutikau. Pries nosi turiu sutarti, o jie man prota knisa. Taigi po 5 menesiu su duomenu apsaugos inspekcijos pagalba mano tel dingo is viesumos, nors spamo dar ir dabar buna. Jei nuotaika gera is karto pageidauju kalbeti su oficialiu skambinanciojo atstovu, kuris turi teise tvarkyti asmens duomenis. Dar nei karto nepavyko pasikabeti ir paklausti is kur mano tel jie turi.

   P.S. Nebukit naivus, tokie skambuciai priklausomai nuo spamo turinio turi savo tikslines grupes ir niekas ten aklai neskambineja. Tik tiek kad tos mergaiciukes, kurios skambina nei ka zino, nei ka labai supranta.

  • Auksinis kardas

   Regi, aš manau, kad tai NE atsitiktiniai numeriai. Greičiausiai už numerį kažkam buvo sumokėta. Dėl operatoriaus suabejočiau, sakyčiau, viešumas kainuotų kur kas brangiau už numanomas pajamas. Man neseniai pasitaikė skambutis „Laba diena, vykdome apklausą apie keliones“. Nesunku nuspėti kuo tokios „apklausos“ baigiasi. Labiausiai tikėtinas šaltinis – įvairios registracijos kokiai nuolaidų kortelei gauti, loterijai ar pan.

   • Regis

    Gal ir taip, A.K. (jeigu galima). Tačiau vis tiek aš labai abejoju tokio rinkodarinio sprendimo efektyvumu. Taip esu užsiregistravęs kelių prekybos tinklų nuolaidų programose ir turiu vieną bendrą nuolaidų kortelę susijusią su vienu banku. Ir savaime aišku pateikiau duomenis bankui, mobilaus ryšio operatoriui, bibliotekai ir dar gal kažkur. Bet tai asmeninis numeris ir niekaip nesusietas su mano esama ar buvusiomis darbovietėmis. Nors kaip sako Sim, gal papuoliau į kažkieno suformuotą tikslinę grupę, suformuotą pagal nesuprantamus požymius.

 • Migle

  sms apklausa po 7 Lt? sukciai, durniu ieskot?

 • Yra ir man skembine siule tu katalogu.
  As paprasciausiai paklausiu „Kam Jus skambinate, konkreciai.“ Tada seka „viso geriausio“.
  bet cia gi ne i tema….

 • Čia kaip sakant, pelno siekianti organizaciją bando išsiaiškinti kažką, dėl ko jai nei šalta nei karštą. Būtų įmonė kuri renovuoja namus, dar suprasčiau, daro apklausą poto reklamuos savo paslaugas, bet tai turėtų būti nemokama. O dabar daro apklausą, tipo gyventoju gerovei, ir ima pinigus. Jau žmonės neranda iš ko uždirbti, kad uždarbiauja tokiais būdais.

 • gudriai parašyta

  pirmiausiai krenta į akis skaitmenys 88 centai, po to be PVM ir vėliau šriftu parašyta penki litai. Tai kodėl ne skaimenimis – 5? Tekste net du kartus raginama – NEDELSIANT pareikšti savo nuomonę. Taigi reiškiu – gudriai parašyta!

 • Skeptikas

  Juokingiausia, kad rezultatai „bus pateikti“, o greičiausiai turima galvoje „siūlysim nusipirkti“ – antras šito sukto mažų raidelių verslo planelio etapas.
  Tačiau reikia pripažinti, kad tas, kas sugalvojo schemą – ne kvailas. „Raginimas“ paruoštas psichologiškai gerai, tikrai užkibs daug žmogelių ant tokio „valdiško raginimo“, tokių temų – nors vežimu vežk, užtenka pačiūrėti, kokie dalykai delfiuose aršiausiai komentuojami – va tau ir aktualus klausimas. :) Iki šių biznierių pagarsinimo tikrai susikraus gražaus pelno, garantuoju. Eilinis „nacionalinis“, skant, projektas. :)

 • Vakar ir as gavau toki laiska. Tekste net kelis kartus didelemis raidemis parasyta Prasome NEDELSIANT pareiksti savo nuomone ir kada ta nuomone labai svarbu ir pan.

  O tos salygos tikrai parasytos mazomis raidemis, tam kad pensininkai neiziuretu + kaina penki litai 88ct, taip is pirmo zvilgsinio to penki ne taip ir matosi :)

  Manau susifailino ta firma toki didelis masta paemus, nes dabar jau taip lengvai tai nenurims..
  O is atstovo laiskas, tai mazu maziausiai neinformatyvus..

 • danute

  Labai idomu,kad tame pranesime skambucio kaina nurodoma labai mazomis raidelemis.Nekiekvienas ir pastebi.Ar tai nesukciavimas?

 • Vygantas

  Idomumo dėlei, atkreipkite dėmesį į šį, kad ir pasibaigusio galiojimo skelbimo turinį:
  http://darbo-skelbimai.balsas.lt/en/notice/offer/67864/

  Gražu..? :-)

 • Vygantas

  Danute,
  mažosiomis raidėmis aprašytos papildomos salygos šalia „*“. Jas skaityti privalu, kaip ir pasirašant sutartis ar dalyvaujant įvairiose akcijose. Tačiau atkreipkite dėmesį į p. Vyto pastabą, kad „…kaina penki litai 88ct, taip is pirmo zvilgsinio to penki ne taip ir matosi :)“
  Net jaunas žmogus neatkreipia dėmesį į žodinį tekstą „kaina penki litai 88ct“, užmetus akį krenta į akis tik 88ct. O kur dar PVM’as?

  Manau šis UAB’ėlis susilauks aukštesnio rango pareigūnų susidomėjimo…

 • Vygantas

  Tyrimas jau buvo pradėtas… Plačiau čia:
  http://www.ve.lt/naujienos/lietuva/lietuvos-naujienos/renovacija—pretekstas-pinigu-vilionei-502810/,page.2

  Bet kaip visada, nuskastamos veiklos neįžvelgiama… o gaila… :(

 • Gintarė

  Įdomi (o gal ir visai neįdomi, greičiau pelninga) taktika. Kodėl tokios „informacinio pobūdžio“ apklausos nepadarė internetu? Juk tai nemokama (nereikia sms siuntineti) ir gamtos neteršia (nereikia spausdinti „RAGINIMŲ“). Be to, labai keista, kad įmonė sako, jog likusius pinigus po išlaidų operatoriams ir kitiems mokesčiams, padengs organizavimo ir administravimo išlaidas (jie savo noru inicijavo, o padengsime mes???). Apie kokias organizavimo ir administravimo išlaidas kalbame, jei gyventojai gavo į pašto dėžutes ale „oficialiai atrodantį raštą“, ant kurio jokio pašto spaudo, o juo labiau be jokio voko ir pašto ženklo įmesta (vadinasi, pašto paslaugoms tikrai nebuvo mokėti pinigėliai)…

 • Skeptikas

  Gintare, apie organizavimo ir administravimo išlaidas būtų galima diskutuoti, jei tai būtų normalaus verslo klausimas. O čia – eilinis „lochotronas“, kaip kažkas ir sakė. Jau vien diskusija apie kažkokias verslo sąnaudas pakeltų šitą neskaniai kvepiantį bizniuką iki normalaus verslo ir darbo lygio, kas būtų netiesa. Tai – tik nauja ir gudresnė pakuotė telefoniniams pasipinigavimams.
  Kitas klausimas – o kodėl tuo turėtų užsiimti teisėsauga, jei atsiranda kvailių, norinčių išmesti savo pinigus į balą? Kas geriau, ar verstis per galvą ir gaudyti tokius apsukruolius, ar galų gale leisti nudegti lengvatikiams – už savo 7 Lt bus nusipirkę gerą gyvenimišką pamoką. :)

 • levas

  Tai tikras sukciavimas. Mazomis raidemis parasyta kiek kainuos, taciau suma 5 Lt – parasyti zodziais, ir zmogus automatiskai atkreipia demesi tik i 88 centus, parasytus skaiciais. Ir as toki gavau:)

 • Arijus

  Iš tikrųjų, esu dėkingas Artūrui už tokių demagogų identifikavimą, nes aš į savo gyvenamąjį daugiabutį, kuris statytas prieš 8 metus (tikriausiai žiauriai reikalaujantis renovacijos, be kurios tiesiog sugriūtų) gavau tokį patį pranešimą. Ir jeigu nebūčiau prieš tai perskaitęs informacijos, matyt net nebūčiau susimąstęs. Aišku, jokio SMS aš nebūčiau siuntęs, bet tiek daug įvairiausių galvos sukimų tiesiog atbukina nuo panašios informacijos gavimo. Tačiau ši apklausa – absoliutus absurdas. Neįsivaizduoju, kaip tokie dalykai praslysta. Apskritai, kam reikalingas pasiaiškinimas, kuris absoliučiai nieko nepasako? bandymas pasiteisinti, kai pasiteisinimų nėra. Gaila tokių didelių verslininkų…

 • kes

  Nacionaliniam nuomoniu centrui reikia ne nuomone pareiksti, oprokuratura uzsiundyti,apklausoje smulkiu sriftu parasyta,kad ne kiekvienas pensininkas perskaitytu zinutes kaina ir dar be PVM….sukciai viduri baltos dienos