Seimo nario automobilinė vertė: 105 270 litų

Kai perskaičiau informacija apie naują Seimo narių veiklos garantijų įstatymo projektą, kažkodėl iškart pagalvojau, kad kažkur jau girdėta.

Paskui prisiminiau, kad tai iš „salamakinų etikos kodekso„.

Skirtumas tik tas, kad anksčiau tai buvo tik norai, o netrukus taps realybe.

Kalbu apie projekte esantį siūlymą mokėti kompensacijas Seimo nariams už automobilio nuomą ir numatomą tos kompensacijos apskaičiavimo tvarką.

Gal tiksliau net pačią tvarką, o tą bazinė automobilio kainą, kuria bus remiamasi kompensacijoms apskaičiuoti.

Tai – 40 vidutinių mėnesio darbo užmokesčių. Be pridėtinės vertės mokesčio.

Paverčiame skaičiais, pridedame PVM ir gauname  105 270 (2175 x 40 + 18270).

Aš, žinoma, suprantu, kad Seimo narių nedaug ir kad 100 automobilių nuoma neturi didelės įtakos biudžetui.

Kita vertus, šis siūlymas, mano supratimu, atspindi visą Seimo narių požiūrio į save, į savo darbą ir visuomenę filosofiją.

Tai požiūris, kurį labai glaustai būtų galima apibūdinti kaip „mes ir jie“.

„Jiems“ negalima didinti minimalios algos, nustatyti lubas „Sodros“ išmokoms, mažinti įmokas į privačius pensijų fondus, naikinti lengvatas, nes valstybėje yra įtempta finansinė padėtis ir todėl reikia šiek tiek pakentėti. Vardan solidarumo. „Jie“, žinoma, to nesupranta.

„Mes“ gi viską suprantame ir būtent už tą supratimą „mums“ turi būti atlyginta. Kaip sako salamakinai, „kažkaip limituoti būtų neprotinga“, reikia leisti rinktis.

… kažkaip prisiminiau, kad tarptautinėse įmonėse dažnai egzistuoja taisyklės, numatančios, kokios vertės automobilius gali pirkti skirtingas pareigas užimantys vadovai. Aš asmeniškai žinau vieną gana sėkmingai dirbančią ir darbo kelioms dešimtims žmonių duodančią įmonę, kurios vadovas negali važinėti brangesniu nei 25 000 eurų (86 320 litų, su PVM) vertės automobiliu. Nepaisant to, kad įmonė yra pelninga, ir kad automobilio nuoma nurašoma į sąnaudas.

Dabar žinosiu, kad Seimo narių automobilinė vertė yra 20 000 litų didesnė.

(6 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • johnis

  Seimo nariai elgiasi kaip ir visi kiti. Ypac jei zurnalistai kurie kaip ir yra kelrode elgiasi lygiai taip pat. Siandien norejau paskaityti alfa.lt zitos cepaites straipsni, bet uzkliuvo paslepta reklama portalo anglija.lt : “joks save gerbiantis žiniasklaidos vienetas, kaip pav. internetinis puslapis anglija.lt, apie ją neužsimena”(http://www.balsas.lt/naujiena/585850/z-cepaite-kodel-vyrai-megsta-pissed-up-moteris) Pradejau tada ieskoti ir ziuriu visuose jos straipsniuose yra si uzslepta reklama. “ Tačiau jie teikia nemokamą internetą, tad patogu elektroninius laiškus peržiūrėti ir anglija.lt paskaitinėti”( http://www.balsas.lt/naujiena/584390/z-cepaite-viesoji-lietuva-slapdriba-ir-ruskani-veidai) ;” Neseniai visi žiniasklaidos kanalai, tarp jų ir emigrantų tinklapis anglija.lt, paskelbė, kad pernai iš Lietuvos išvyko 54 tūkst. žmonių” (http://www.balsas.lt/naujiena/582808/z-cepaite-kaip-emigrantas-tampa-zmogumi) ;” Ką internete skaitinėja? Lietuviškas svetaines ir ypač aktyviai anglija.lt.!” (http://www.balsas.lt/naujiena/579953/z-cepaite-kaip-ismatuoti-emigranto-meile-lietuvai)_ ir t.t.

  Tai ka tada kalbeti apie morale ir apie atsakinguma is seimo nariu jei pati ziniasklaida yra amorali su savo apsleptomis reklamomis.

  • mielas johni, nereikėtų taip apibendrinti. Tai, kad koks nors portalas taip elgiasi, anaiptol nereiškia, kad visi yra blogi.

 • bang

  Kūris, rupūžė, dėl šito kaltas. O šiaip seimūnų požiūris į save atspindi rinkėjų požiūrį.

  • romas

   Kūris niekada nekaltas.Jis – vaikščiojanti Konstitucija.

 • Oplia

  Kaip supratau iš Delfi.lt pateikto straipsnio, Seimo nariai neįregistravo „griežto“ įstatymo projekto, o įregistravo „negriežtą“. Gal kaip nors įmanoma gauti to balsavimo (kur buvo atmestas „griežtasis“ projektas) rezultatus? T.y. sužinoti, kurie Seimo nariai balsavo prieš?

 • Seimo nariai yra visuomenės atspindys. Aš todėl ir galvoju kad reikia sumažinti seimo narių skaičių – balsai persistytų ant mažiau bet labiau vertų kandidatų ir man atrodo jokios žalos tikrai nebūtų ;)

 • stogas

  Politika yra prostitucija. Seimo nariai-….

  O dar priminkit, kiek menesiu seimo mariai atostogauja- tik 3 menesius. Tai kodel as atostogu turiu net 28 , ne ne, ne menesiai , ka JUs, 28 dienas !

  Sunkus tas darbas, sakyciau.

 • Fredis*

  Reikia sutikti, kad Seimas demonstruoja nuovargį, šiai įstaigai labai trūksta lyderystės. Kai įstaymų leidėjai ir kontrolieriai suvargę – lyderiavimą perima kiti. Kas tokie – gerai žinome. Ypač man liūdna pasižiūrėjus į opzicijos lyderį Valentiną M.. Tačiau ne viskas yra taip blogai, dabar ant bangos – jaunieji politikai Kernagio aštuntukas, vienuoliktukas, tebūnie dvyliktukas. Dvylika brolių juodvarniais lakstančių.

 • levas

  Aš siūlyčiau kaip ir kitiems mirtingiems, pagal Vyriausybės nutarimą, mokėti už nuvažiuotus kilometrus. Šiuo metu tai būtų 0,20 lt už kilometrą.

 • briedis

  Čia ne visai rimtas pasiūlymas- prieš balsuojant, reikėtų pretendentams dantis apžiūrėti, kaip gyvuliams.

  • stogas

   Vat cia ir liga- pries rinkimus rodo sveikus protezus… po to gali pabuciuot i uzpakali, daro ka nori..

   • briedis

    apžiūrėjus ir paaiškėtų

 • Galima

  Gėda turėtų būti seimūnams, bet didžioji Seimo dalis ten kaip tik dėl to, kad šis taurus jausmas jiems svetimas. Tikėjausi, kad bent autoriai kokia darbo partija, ar socdemai, bet ne… Tai partija už kurią balsavau ir dar tikejausi balsuoti -Tėvynės sąjunga/Lietuvos krikščionys demokratai. Jos atstovas ponas Šedbaras pristatė (matyt išdidžiai) seimui minimą projektą. Jam jis mielas ir priimtinas, tai liudija pono Šedbaro parlamentinei veiklai leidžiamos lėšos http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=6227&p_d=120179&p_k=1 . Kaip dauguma parlamentarų jis parlamentinę veiklą jis supranta kaip automobilio nuomą ir priežiūrą. Kažkokie apgailėtini tie mūsų parlamentarai. Sakyčiau, gal juos reiktų įstatymu įpareigoti savo dailiose web svetainėse skelbti parlametinių lėšų panaudojimo ataskaitas, posėdžių lankomumą, teiktų įstatymų ar patobulinimų projektų skaičių. Bet bijau, jie nesiryš tokio įstatymo priimti. O gal galėtų visuomeninis transliuotojas, kas ketvirtį rodyti laidą, kurioje Kiliuviene „Sveikinimu koncerto“ formatu“ skaitytu Parlamentiniu lėšų panaudojimo ataskaitą. Visuomenei būtų įdomu ir naudinga.. Netgi reitingai tikiu būtų.

  • stogas

   Is Algio Capliko ataskaitos islaidu uz ketvirti :

   1. Banko saskaitos aptarnavimas- 61.40 lt
   2. TRansporto priemones draudimas- 1340.40 lt
   3. Transporto priemone nuoma – 4930 lt.

   Kiek suprantu seimo nario pareigos – tai banku saskaitu aptarnavimas ( tik 61.4 lt !! ) vazinejant isnuomuotu automobiliu…
   Ziuriu kodel taip bankai gerai uzdirba !

   • stogas

    Is seimo nario Arimanto Dumciaus ketvircio ataskaita:

    1. Draudimas- 1100 lt
    2. Automobilio nuoma- 5230 lt

    Ir viskas…. 80 880 lt i 4 metus pervedam automobiliui.

    • stogas

     Ona Valekeviciute:

     Transporto nuoma – 6332 lt- 101 312 lt per kadencija.

     Seimo nariai zulikai, musu saskaita nusiperka sau automobilius…

     Nu kur ta Ona per 4 metus isvazineja 101 klt ? Kokia is to nauda rinkejams ? Nuline…

     • stogas

      Topai:

      Agne Zuokiene:
      1. Internetas ir telekomunikacijos- 1721 lt.

      Ceslovas Jursenas:
      1. Knygos- 1600 lt.

      Eligijus Masiulis:
      1. Seimo nario ataskaitos spauzdinimas ir platinimas- 3267 lt.

      Albinas Mitrulevicius-
      1. Geles ir suvenyrai- 1055 lt.

      Saulius Stoma:
      1. Vizitines korteles ir kita info- 1851 lt.

      Valentinas Stundys:
      1. Pasto prekes ir paslaugos- 1555 lt.

      Kazimieras Uoka:
      1. Tarnybiniu telekomunikaciju paslaugos- 1890 lt

      Tai kodel panele Burleska negali but seimo nare ? :)

  • Sejanus

   Koks skirtumas, žmonės palos ir nutils kai šią naujieną užgoš sekanti „skandalinga“ naujiena. Karavanas eis. Kažkas sakė, kad seimo nariai neturi gėdos ir todėl taip elgiasi. Galbūt ir tiesa, tačiau karvių melžėja irgi nejaučia kažkokios gėdos prieš karves dėl savo darbo. Svarbesnė priežastis, kad gyvuliai neturi realių galimybių pasipriešinti. Teorines aišku turi, gali susivienyti, sukilti, netoleruoti tokio elgesio, bet kas praktikoje matė sukilusius gyvulius. O vienintelis fiktyvus atvejis irgi žinome, kaip baigėsi. Tad prognozuoju, kad niekas Lietuvoje nesikeis: politikai melš, žurnalistai rašys, žmonės komentaruose los, karavanas eis.

 • Rusų jumoro klasikinė frazė:

  Чтоб ты жил на одну зарплату!

  vėl įgauna prasmę…

 • Sapnas

  Aš kada nors pacituosiu, reikia tik susikaupti (rasti tinkama būdą), kaip jie, seimūnai, susėdę: ir vyrai, ir moterys aimanavo: kokie buvome kvailiai, kad pasidaveme spaudimui ir susimažinome algas, kitas išlaidas. Reikėjo nusispjauti, ir niekieno reikalas, juolab liaudinių, kiek mes gauname. Reikia išnaudoti kadenciją. Cinizmas visiškas.

  Atvirai sakant, jie iš tikro kvailoki ir sužvaigždėję, kad prie manęs sako tokius dalykus. Jie mano, paleido žodį kaip žvirblį ir nuskrido… Valdžios žvaigždes. O aš toks, mes tokie, kad iš tų žodžių kepame idomius kotletukus…

 • Andrius

  …nu ir ką ? :)… jie trispalvėm pamuojuos, kiek apie „laisvą Lietuvą“ papezės ir eisite dauguma kaip užhipnotizuoti su jais kovo 11 „nepriklausomybės“ švęsti užpakalius jiems bebučiuodami :)… O juk dar prieš du tūkstančius metų buvo parašyta – Nestabmeldžiauk… kad per stabukus ir „barškaliukus“ esmės nepražiūrėtum…

 • sataniuga

  Mėginsiu rašyti kultūringai (…). Jeigu mes,(…), piliečiai, žinome apie tokį (…) projektą, kuris dar nepriimtas, tai galime parašyti savo (…) rinkimų apylinkės deputatui ir pareikšti, kad mums (….) tokia tvarka (….) netinka.

  • stogas

   Santiuga,

   Galiu atskleisti paslapti, nei seimo nariai nei savivaldybes nariai, merai paprastai pasto deziu neskaito.. kai kurie, speju net naudotis nemoka…

   O dar , jei isreiksi pageidavima, 0 jis teiksis isklausyt, tai paskyrs Tau susitikima su seimo nariu jo nuomuojamame BMW 6 ant galines sedynes… kontoras juk turi kas antras tik. Elememtaru, visos bapkes auto pirkimui.

 • aidas

  Mano darbas dažnai prie kompo ir internete. Nuo namų iki ofiso 3 km. Nei daug nei mažai. Todėl, taupydamas išlaidas automobiliui, galbūt saugodamas gamtair stiprindamas sveikatą, pirmynir atgal kilniuoju. Ar lyja, ar sninga,koks skyrtumas. Nors gyvenu irdirbu 10,000 gyventojų miestelyje, dauguma keliauja į darbussu automobiliais, ko pasekoje rytais ir vakarais būną automobilių grūstys…Taigi, manau ,kad gyvename gerai ( ko pvz… nepasakysi apie vargšus olandus,minančius kasdien dviračius)..Aišku, supratote, duona pats sau užsidirbu .Ir dar darbą parūpinu 6 piliečiams …
  beje „tautieti“… seimas nera visuomenės atspindys ar atvirkščiai… didžioji dalis visuomenės tyliai protestuoja…kas nemoka mokesčių, kas perka kontrobandą, kas emigruoja…šiaip..kad ir ką sakytų statistai , situacija liūdna..ir seimo nariai prie to prisideda…

 • Buhalteris

  Aš kaip buhalteris, peržiūrėjęs seimo narių ketvirčio išlaidų ataskaitas labai „nustebau“, kad beveik visiems seimūnams per ketvirtį reikia išleisti po kelis tūkstančius ir daugiau automobilio tech. priežiūrai ir kurui. Negi visi važinėja senomis geldomis, kurias reikia pastoviai remontuoti? Visi draugiškai susitarę išleidžia vienodas sumas panašiems išlaidų straipsniams??? Šiaip Lietuvoje visos įmonės ar individualią veiklą vykdantys asmenys kad pateisinti išlaidas turi turėti sąskaitas faktūras ar kitokius dokumentus. Kodėl tos pačios taisyklės negalioja seimo nariams? Jei kiekvienas sąžiningai pateiktų savo vardu išrašytas sąskaitas veiklos išlaidoms, tai vargu ar būtų išnaudota visa parlamentinei veiklai skirta suma. Turiu apie juos savo nuomonę – kaip VMI pasakytų vagys ir sukčiai.