Salamakinų etika

Žinote, aš kažko nebesuprantu…

Klausausi, skaitau, kaip visi piktinasi G.Navaičio kelionėmis į Kauną taksi, jo pirktomis knygomis už kelis šimtus litų, nekalbant jau tą garsųjį porcelinainį servizą…

O dar R.Vilkaičio kostiumas, R.Dagio „ministrinė rankinė“ ir „biuro“ popierius…

Skandalas!!!

Taip, negerai. Gal ir nereikėtų servizų ar nakvynių brangiausiuose viešbučiuose.

Tačiau niekaip nesuprantu, kaip G.Navaitį svarstyti gali A.Salamakinas.

Tas pats, kuris viešai prisipažįsta iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų per pirmuosius tris šių metų mėnesius išleidęs daugiau nei 7000 litų

Jūs atidžiai įsiklausykite – Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas…

Tas, kuris pagal Konstituciją turi atstovauti man ir man tarnauti, sako man, kad iš mano kišenės už savo automobilį per mėnesį moka 2,5 karto daugiau nei aš, nors mano automobilis (sąžiningai prisipažįstu) nėra pats mažiausias ir pats pigiausias.

Porcelianinis servizas ir knyga apie Mikę Pūkuotuką – neetiška, o štai šalies vidutinio darbo užmokesčio arba trijų vidutinių pensijų dydžio įmoka už automobilį mokesčių mokėtojų lėšomis – etiška? 

Suprantu, kad būdamas Seime gali atitrūkti nuo realybės ir po kelerių metų paprasčiausiai pamiršti, iš kur atsiranda pinigai. Gali nebesuvokti, kad normalūs žmonės Lietuvoje gana sunkiai dirba, kad gautų tą vidutinį atlyginimą. Gali būti protiškai nebepajėgus suprasti, kad normalūs pensininkai, šiandien per mėnesį gaunantys trečdalį to, ką salamakinai sumoka už automobilį, tam, kad tą trečdalį gautų turėjo dirbti kelaisdešimt metų ir kad šiandien už tą trečdalį turi išgyventi.

Suprantu, kad salamakinai, matuzai, gražuliai, šedžiai, karaliai, auštrevičiai, stirblytės ir visi kiti pabuvę Seime praranda gebėjimą suvokti realų pasaulį.

Tačiau apie tai, kas yra etika, juk jie turėjo sužinoti dar prieš tapdami Seimo nariais. Net jei šio žodžio prasmės jiems nepaaiškino jų tėvai ar seneliai, bent jau mokykloje ar univerrsitete, kuriuos tie salamakinai yra baigę su etikos sąvoka jie tikrai turėjo susidurti.

O susidūrę turėjo atsiminti. Nes tai labai paprasta: tai apie tai, kas yra gerai ir blogai, kas padoru ir kas ne. Bent jau tiek.

Salamakinai neprisimena. Arba supranta etiką kažkaip savaip. Jiems neetiška yra tik tai, ką daro kiti.

Ir jie to net neslepia, jiems dėl to visai negėda, kaip ir pačiam A.Salamakinui, kuris – primenu – yra vadinamas Seimo etikos sargu:

Jeigu žmogus išsinuomojo brangesnį automobilį, tai čia jau nieko nepakeisi… Kažkaip limituoti būtų neprotinga. Čia jo pasirinkimas. Kas nuo to pasikeis? Seimo nariai būna ir garbaus amžiaus, jie neturi vairuotojo kaip ministerijų, departamentų vadovai. O jei apygarda toli, tikrai reikia padoresnio automobilio. Nematau tragedijos, jei automobilis brangesnis

… tai, kad salamakinai nemato tragedijos ir yra didžiausia tragedija. Tačiau ne jų, o mūsų.

Tų kurie kažkokiu būdu leido salamakinams patekti į Seimą ir tapti „etikos sargais“.

Tų, kurie dar ir šiandien romiai žiūri, kaip tie „etikos sargai“ diena iš dienos iš mūsų tyčiojasi.

Kaip, pavyzdžiui, kažkada jaunu liberalu buvęs, o dabar pamažu salamakinu tampantis E.Masiulis, kuris anądien girdėjau radijo laidoje kalbėjo, kad reikėtų mažinti pensijas, nes kai kurie pensininkai gauna daugiau nei darželio auklėtojos ar mokytojos.

Štai tokia ta salamakinų logika – mažinti tiems, kurie gauna daugiau už gaunančius mažiausiai.

Įmokas į privačius pensijų fondus mažinti galima, motinystės pašalpas karpyti – jokių problemų, o štai Seime „nusistovėjusios tvarkos“ nuomotis BMV X5  keisti negalima.  Salamakinai sako, kad sutartys jau sudarytos…

O štai dėl įmokų į pensijų fondus  jokių sutarčių kaip ir nebuvo, verslas pernai gruodį taip pat jokių sutarčių nebuvo sudaręs, dabar vaikus aginantys tėvai taip pat nieko neplanavo ir apie ateitį nieko negalvojo.

Jiems negalima nieko planuoti ir nieko tikėtis, nes tai – tik salamakinų privilegija. Nes salamakinams priklauso padoresnis automobilis, padoresnis kostiumas, padoresnė odinė rankinė ir padoresnis tualetinis popierius.

Ir jiems, priešingai nei absoliučiai daugumai kitų, dėl to nereikia dirbti. Pakanka Seimo salėje paspausti mygtuką. Bespaudydami tuos mygtukus ilgiau jie pradeda galvoti, kad tai ir yra darbas, už kurį jie turi gauti padoresnį atlyginimą. 

Taip galvodami jie turbūt šventai įsitikinę, kad ir visiems kitiems už Seimo sienų, pakanka daryti tą patį: paspausti mygtuką, kai užsinori padoresnio automobilio, nukeliauti taksi iš Vilniaus į Kauną, pagaliau nusipirkti minšto ir spalvoto tualetinio popieriaus. Nelygu poreikiai.

Pamenate, toks kirgizų rašytojas Čingizas Aitmatovas rašė apie mankurtus… Žmones, nesuvokiančius realybės, praradusius ryšius su aplinka ir aklai vykdančius jiems duotus įsakymus.

Salamakinai beveik tokie patys

Tačiau yra ir skirtumų – Č.Aitmatovo aprašyti mankurtai turėjo šeimininkus ir buvo jų valdomi, o salamakinai patys įsivaizduoja esą šeimininkais ir tais, kurie valdo.

Senokai jau skaičiau „Ilgą kaip šimtmečiai dieną“ ir pamiršau, ar neatsitikdavo taip, kad mankurtai taptų nebevaldomi.

O jei taip – kažin ką su su jais darydavo?..

Juk mankurtizmas, jei gerai pamenu, buvo negrįžtamas procesas…

O aš, naivuolis, tikėjausi…

(36 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • JolaS

  Realybės jausmas prarastas, mankurtizmas įsigalėjęs. Tad belieka sutikti su šio blogo autoriaus mintimis: visiška aklavietė.

 • Aras

  Hmhmmmhm… Stilius labai primena R. Grinevičiūtės-Janutienės kategorišką nuomonę. :) Ypač šis sakinys: „Ir jiems, priešingai nei absoliučiai daugumai kitų, dėl to nereikia dirbti“ :) Na, dirba jie kažkiek, nes bent jau aš tuose posėdžiuose išprotėčiau.
  O kad Salamakinas už savo „kanceliarines“ lėšas brangų automobilį nuomojasi yra sena naujiena – „Kakadu“ prieš tris-keturis mėnesius garsiai paviešino šitą žinią. Ir aš jau esu gyręs „Kakadu“, sakiau, jog tai viena geriausių Lietuvoje naujienų agentūrų. :D

 • O šiandien piktai. Man patiko :).

 • D.

  Tas garbus žodis etika niekaip nedera su pinigais ir BMV X5. Čia tiesiog žmonių rūšis, natūralios atrankos procese prisitaikiusi gyventi kitų sąskaita, tol kol neatsiranda kiti – dar labiau prisitaikę.

 • romas

  Salamakinas yra tekintojas su spec. viduriniu išsilavinimu. Tad kokie čia universitetai :)

 • WU

  Man būtų įdomu pamatyti tas automobilių nuomos sutartis. Manau, ten gali būti kažkoks išperkamosios nuomos elementas, nes pažiūrėjus atskaitas už parlamentinę veiklą, beveik visi be išimties kaip susitarę dižiąją dalį pinigų leidžia automobilių nuomai. Gali būti taip, kad pasibaigus kadencijai, jei kitai neišrinks, tai bent jau naują automobilį bus dar išsimelžę.. Kažkas darosi pelną, o kažkas gauną automobilį. Nauda abipusė.. Per keturis metus iš 141, bent po kokius 200 tūkstantėlių uždirbti neblogai. O ir atiduoti tuos pinigus negaila, negi nenaudosi ir paliksi biudžete, jis gi perteklinis..

 • R.Medinis

  Faktas, kad ir skaudus, bet jau įprastas (kas irgi blogai). Šaunu , kad apie tai rašoma, diskutuojama, piktinamasi, bet…. taip norėtųsi išgirsti pasiūlymų, ką daryti, kad tai pasikeistų. Rinkimų sistema, neveikia (išrenkam vis ne tuos), bet kitos (apart revoliucijų) kaip ir nėra. Įdomu ar dabartiniai seimo nariai, (prieš jais tapdami) turėjo idealų, siekių, sąžinės? Iš tikro, geriau būtų, kad būtų neturėję, nes tada yra viltis, kad tiesiog ne tuos išrinkom. Bet bijau, kad yra kitaip: susergama ten, pabuvus prie lovio. Ir vaistų tada nėra – virusas be skiepų, išrinkus kad ir Račą, ar Valentiną, žiūrėk po metų kalbės – „žinote, ne viskas taip paprasta – kompromisai, interesai, koalicija….“

  • J. naivus

   Būtent. Tos, kuri ir pastatys tašką ant antrosios LR.

  • Maras

   Kai kurie dalykai tikrai pasikeičia ir tikrai atsiranda interesai ir kompromisai. Tai yra politika.
   Tik va automobiliai su politika tai švelniai tariant nieko bendro neturi. šiuo konkrečiu atveju skiepai labai paprasti: keisti įstatymus ar Seimo statutą. Kažkas siūlė: pinigus už kanceliarines išlaidas ne į kortelę pervesti, o jas apmokėti pateikus sąskaitas. Turintis savigarbos gal net nesivargins popiergalių nešioti, o kitų ir kontrolė bus didesnė.
   Liga sunki, iš karto pagydyti neįmanoma, nes paveldėta – tiesiog genuose pas visus tupi pirštų lenktumo į save bruožas. Gydyt pasipiktinimu ir jo sukeltais įstatymais. Reiktų spausti savo išrinktuosius, kad keltų tokios pataisos projektą.

   • lai lai lai

    Turbut juokaujat, p. Marai? Su tokiais užmojais paliksit šalį be jokios valdžios… Neliks savanorių, niekas nesiverš į valdžią ir ką tada darysim??? Vėl iškosime būdų, kaip prisisvilioti??? Čia pasaka be galo…Žmogus turi transformuotis į bejausmį robotą, kad taptų abejingas pagundoms… Bet juk ir robotas – tik pakeisk ką kokį varžtuką į kinietišką – kaip mat pajus skirtumą, sutriks jo kai kurios funkcijos…
    Lenkiu link to, jog kiekvieno sąžinė retsykiais patyli… Nevarkit…nerasit šventųjų. Jais tampama po mirties. Kiek gali aprėpti žvilgsnis, horizonte vis tas pats – pozicija piktnaudžiauja, opozicija rėkia, o po kiek laiko viskas kartojasi, tik jau vietomis pasiketę. Rutina…:)))
    Net neabejoju, kad ir prie didžiausių pastangų, niekas nepasikeis…

    • Maras

     Manau, pasikeis. Britanijoje, galvojat, visi šventi? Bet atsistatydina. O norinčių valdžios visada bus. Tuo labiau, kad Seimo nario alga nėra tokia jau maža ir be tų kanc. išlaidų.

     • lai lai lai

      Labai nuoširdžiai to linkėčiau savo šaliai. Tačiau, atsistatydinus vienam, jį pakeičia kitas, kurį laiką bandantis išrodyti sąžiningu. O aplinka ir jos įtaka tokia stipri, kad išsilaikyti iki pabaigos doru neleidžia nedorųjų spaudimas, pagrasinimai ar dar kažkokie atidirbti puikiai veikiantys įrankiai. Mano įsitikinimu, ten veikia savotiški kalėjimo įstaymai. Gal kiek per stipriai apibudinau, tačiau nenubausti stambaus mąsto nusikaltimų vykdytojai juk vis dar valdžioje…

 • Man irgi patiko šis sveikas pilietinis pyktis. Ar neatėjo metas išdiskutuoti apskritai apie Salamakino vaidmenį Seime? Jis dirba kokį nors tikrą parlamentaro darbą – svarsto įstatymus, pateikinėja projektus, pataisas, dalyvauja politiniuose debatuose? Kažkaip atrodo, kad jis labiausiai užsiėmęs atsakinėdamas į bulvarinių TV laidų klausimus.

 • Šmočiukas

  Esu nemaloniai nustebintas. Labai nemaloniai. Salamakakinas buvo vienas iš kokių… nežinau, gal dviejų ar trijų :) politikų, kuriuos gerbiau. Už principingumą apskritai ir už principingumą savosios kompartijos narių atžvilgiu (nebūdavo taip, kaip įprasta LT politikoje – jei iš savos chebros, tai neliečiamas, nors ir žmogų nužudytų. Nebent žiniasklaida baisiai užsipuola, tada nubaudžiama kokiu papeikimėliu ar narystės sustabdymu mėnesiui).
  Aišku, šiaip jis toks truputį karikatūriškas politikas, bet ne tame esmė.
  Taigi, A. Račas sugadino man nuotaiką prieš savaitgalį. Juokauju, žinoma :)
  P.S. Aitmatovas, jei neklystu, buvo kirgizas. Rekomenduoju pataisyti įrašą :)

  • Iš kairės

   Manau, Salamakinas, Navaitis ir jaunasis salamakinas Masiulis (ir kt. pan) – skirtingi to paties reiškinio variantai. Tad klausiu: o kaip manote jūs – rinkėjai – kokia mašina turėtų važinėti eiliniai Seimo nariai, komitetų pirminkai ir kiti tyurintys aukštesnį rangą?
   Kas turėtų turėti vairuotoją, kokiais atvejais ir pan.
   Na, pasvarstykime kartu ir pasiūlykime jiems.
   Vienas Seimo narys siūlė, kad nebūtų jokių iškaidų „kanceliarijai“ ir Seimo nario pareigoms atlikti, o būtų tik grynas atlyginimas, nuo kurio būtų mokasmi vusu moesčiai…
   O kaip manote jūs?
   Manding, geras tas pasiūlymas. Iš algos važinėkis kaip nori, pirk ką nori, bet būk malonus sumokėti mokesčius. Ir geriau progresinius – kokių 5-7 tarifų…
   Aš iš kairės ir nenoriu būti kaip Gvatemala ar BY ar RU.
   Noriu progresinių, kaip SE, DK, FI, JK, JAV ir kt. Tegul turitingi solidarizuojasi ir moka….

   • Maras

    Geras Seimo nario pasiūlymas, tik kad Konstitucijoje lyg įtvirtinta, jog Seimo narys turi be algos dar ir šiaip gauti. Keist konstituciją.

 • Spėju, kad epizodo G.Navaičio „byloje“ dėl važiavimo taxi į Kauną net ir nebūtų, jeigu jis, kaip ir visi kiti „normalūs“ parlamentarai, už tuos pinigus būtų pasiėmęs lizingu kokį džipuką. Bet va, bėda – žmogus pats nevairuoja, o vairuotojas neprikaluso. O kadangi dar truputį pankas, tai nuvažiavo tuo reikalu su taxi… Net jeigu taip ir kasdieną, tik ne į Kauną, o čia, po miestą, galima paskaičiuoti, kas daugiau per mėnesį išleidžia transportui.

 • Vaidas

  Šiaip Samamakizmas manau tų su spec.viduriniu atėjęs dar iš TSRS, nes ten natūralu buvo vogti dabar seimūnai vagia įstatymiškai. Moralė neprasilenkia su įstatymu pasjuos toje logikoje trumpas padarytas jungimas. Atsimenu tokį filmą „Trumpas sujungimas“ tik skirtumas ten po trumpo sujungimo robotas jausmus įgyjo. Man atrodo reiktų visiems 141 seimo nariui elektrošoko gydimo manau gal bet 71 atsiverstų, o gal pas tuos kurie turi pažengusią salamamakizmo diagnozę neatlaikytų gydimo ir reikėtų patalpinti į sielos prieglaudas.

 • kolega

  Esminė problema – nėra tiksliai pasakyta, kaip ir kaip tas lėšas naudoti. Na, jei tuo automobiliu pasiekti rinkėjus ar kažką gera padaryti… Nors salamakinas – ne toks kvailas kaip navaitis, nes sugeba spaudininkams pamėtėti geros info, už tai matyt tikėdamasis būti neliestam :)
  Štai kuo Navaitis prisidėjo prie gėrio įsigydamas sekso vadovėlių, mikę pukuotuką – nelabai aišku. Žiūrėk – priartėjom prie britų skandalų, juk ten parlamento narė savo vyrui porno juostas pirko už biudžeto pinigus. Mums jau netoli iki britų. Bent jau šioje vagoje.

 • to kolega

  O taip priartėjom. Tačiau nepriartėjom prie kitos britų ‘vagos“ – politikų atsistatydinimo.

 • Man labai patinka toks Artūro stilius. Čia panašiai kaip būdavo (o gal dar bus?) laiškai kokiems nors visuomenės veikėjams. Skaitai, pritariamai linksni ir svarstai: „Mikliai, prisidirbėliai, judinkitės. Nejaugi jums vis dar patinka būt tokiems… Švelniai tariant, nekokiems?“

 • Fredis*

  Tiek taxi į Kauną/Balbieriškį/Viekšnius, tiek automobilio nuoma yra lėšos susijusios su parlamentine veikla.
  Audrą stiklinėje pakėlė tinklaraštininkas.
  Filosofiškai mąstant net servyzas su Mike Pūkuotuku (kūno, smegenų relaksacija) yra šios kategorijos išlaidos.
  Čia aš pasitariau ir nutariau, kad kadangi kyla erzelynė, bereikalingas ažiotažas ir trukdžiai darbui, tai tuos tris tūkst. reikia pridėti prie Seimo narių atlyginimo ir nuskaičiuoti mokesčius. Visiems bus ramiau. Te visad šviečia saulė.
  Jei socialistai vis tiek labai spaustų, apsupę Seimą mitinguotų ir daužytų langus, suma gali būti koreguotina (pav. 2 tūkst.).

  • Maras

   Tai kad konstitucija neleidžia be papildomų pajamų parlamentaro palikti.

 • Aras

  Kadangi mano ankstesnis komentaras dar laukia patvirtinimo (įrašiau blogą @ adresą :) ) tai pasikartosiu: žinia apie brangiai Salamakino nuomojamą mašiną yra seniai žinoma iš „Kakadu“ laidos. Apie Gražulio nuomojamą mašiną – ten pat. Ir nieks nesikeis, kol to nenorėsim mes patys. Istorija žino atsitikimų, kai parlamentarams pradėjus diskutuoti apie algų kėlimąsi, rinkėjai juos užbomborduodavo siuntiniais su pūvančiais vaisiais ir prasmirdusia mėsa, kad išrinktieji „nebadautų“. Ar įmanoma tas Lietuvoje? Ne, neįmanoma. Nebus įmanoma, kol piliečiai nepribręs visuotiniam steikui, ar bent jau kokiam rimtesniam lokaliniam streikui, t.y. kai nepabijos už save pakovoti.

 • NiekurNeiva

  reprezentacija [pranc. representation],
  atstovavimas.

  Pelno mokesčio įstatymo 22 straipsnis:
  2. Reprezentacinės sąnaudos – vieneto lėšos, kurias jis skiria
  naujiems verslo ryšiams su kitais vienetais arba fiziniais
  asmenimis, išskyrus vieneto darbuotojus, akcininkus, savininkus
  bei kontroliuojamuosius ar kontroliuojančius vienetus ar
  kontroliuojančius nuolatinius gyventojus, užmegzti arba esamiems
  pagerinti. Reprezentacinės sąnaudos patiriamos konkrečių asmenų
  naudai.

  Reprezentacinės išlaidos yra išleisti pinigai bendraujant su itin pageidautinais klientais arba užmezgant naujus ryšius su klientais, pristatant įmonės produktus arba veiklą.
  PVZ., vien alkoholio pirkimas savaime nereiškia, kad patiriamos reprezentacinės išlaidos. Būtinas reprezentacinis renginys.

  Aišku, Seimo narys – me įmonė. Bet principai turėtų būti analogiški… NE SAU – KONKRETIEMS KITIEMS ASMENIMS !

 • Mykoliukas Beraštis

  Svarbiausia naujiena Lietuvoje. Antano Nedzinsko mamytė pristatys seime savo ir savo draugės poezijos knygą. Šia, ypačiai kilminga ir labai brangia kiekvieno lietuvio širdžiai akimirka, kviečiu visus atsiduoti marijos, motinos sopulingosios, širdies malonei, o po karštos maldos ir mišių, visus mielai kviečiu į barą, pakelti po ne mažiau kaip dešimt bokalų tamsaus ir šviesaus „Pegas“ alaus už mūsų visų labai šviesią ateitį (net tų, kurie pasirinks tamsųjį alų) ir dvasinį atgimimą. Alus mano sąskaita. Adresas: Jakubská 4, Brno, Czech Republic.

  • Mykoliuk,
   Kadangi tamsta esi žydų kilmės, pračiau nesisavinti visiems lietuviams širdžiai artimos šventės. Sopulingosios širdies malonei atsiduosime ir be tavęs :)

   p.s. Brno juk garsėja Moravijos vynais ne alumi. Ar tik nesiruoši išdurti čia visų?

   • Mykoliukas Beraštis

    Valentinai, ramiai nuvalyk dulkes nuo mano kilmės ir atsargiai vėl padėk į vietą. Man tai brangu, kaip atminimas. Nieko aš neapgaudinėju, tačiau kadangi tai yra paskutinės minutės pasiųlymas, tai galioja tik šiam vakarui.

 • Petriukas

  O smagiausia, kad slamakinizmas yra didžiai užkrečiama ir labai visame pasaulyje paplitusi liga. Aš tai lyginčiau juos ne su Aitmatovo mankurtais, o su Gavelio kanukais. Labai jau dažnai atrodo, kad jie piktybiškai bando ravėti paskutinius žmogiškumo likučius tiek savyje, tiek kituose.

 • LOL

  Visiškai sutinku su autoriumi. Tik koks sprendimas? Kas parašys nors paprasčiausią receptėlį, kaip gydyti salamakakinizmą? Ir, beje, visus kitus -kakinizmus.

 • Mykoliukas Beraštis

  nedzin-vogla yra toks pat mutantas kaip muntianu (dabar jau buvęs, jei gerai pamenu), salamakakinas ir likę 139 (su kai kuriomis, labai retomis išimtimis). Taip, jis važinėjasi savo idiotiška Volga, nieko nevagia (tikiu taip kol kas), bet tai dar didesnis mankurtas, nes jis kaip dainuoja taip ir galvoja „O Afrikoj žydi gėlės, o Afrikoj žydi gėlės, o Afrikoj žydi gėlės, baltos ramunėlės…“ ir savo imbecilo tuščiomis ir aklomis akytėmis spokso į pro šalį judančius objektus. Toki reiktų dar paskirti vyriausiuoju kontrolieriumi. O tada tai būtų galima pasiautėti…

  • gie

   Miela, kad turime ekspertą, kuris žino ką kiti žmonės už „tuščių akyčių“ galvoja. Ypač pareiškus, kad nieko blogo apie tą žmogų nežino.

 • sh

  nu jo, teisingos mintys, tik kaip atsirinkti balsuojant tuos protinguosius geruosius..kas patenka tas vistiek i save traukia pinigus..
  Gal tikrai reik padaryt algas TIK ir nejuokint su tais dviem atlyginimais t.y masinom, ofisam, ir dar belekam..
  Sutinku kad turi uzdirbti daug geri specialistai. bet 10 000 Antanui, ingai, ir dar daugeliui ten tikrai neatitinka tos kvalifikacijos… man net ir tu pinigu jiems skiriamu negaila, kad jie gintu zmogu..bet kazkaip ir pinigus ima, ir dar nori pachalturinti pro sali

 • TIMIS

  Pazvelkta is esmes, bet mano subjektyvia nuomone, kai kurie dalykai ikisti ne prie ko. Antai Masiulis, kuo geresni pencininkai ir pedagogai ar gydytojai? kodel jie nepajudinami? kodel tauta negali buti solidari ir jei susimazintu visi be iseiles, nereiketu karpyti ir kelti mokesciu tik atskiriems subjektams. Ar as neteisus?

  • Timi, pasidomėkite kokį atlyginimą gauna, pavyzdžiui, Masiulio sekretorė ar kokia padėjėja ir koks yra mokytojo bei šeimos gydytojo poliklinikoje atlyginimas. Ir tada paklauskite savęs, ką reiškia žodis „solidarumas“.

   • Maras

    Buvo anekdotas, kad estai kovos už nepriklausomybę iki paskutinio lietuvio. Toks ir solidarumas – visiems kitiems, bet ne sau.

 • Modestas

  Mykoliuk, ar tamstą Antaną bent kiek pažįsti ar tik savo nuomonę reiški iš to, ką rodydavo „žydroji dėžė“? Taip, sutinku – jis keistuolis, bet tikrai nėra bukas, kaip kad išsireiškei.
  Pačiam teko su juo studijuoti, gyvenom viename barake. Tekdavo bendrauti su juo ir tikrai nėra bukas, kokį tu jį bandai piešti.
  Ginkdie, neginu jo – nes ir tada jau jam pasireikšdavo „suvalkizmas“, kai nagai į save atsukti, nors jis pats ir dzūkas, tačiau, nepažįstant žmogaus, dėstyti, kad jis imbecilas (beje, už tai tave galėtų paduoti teisman – pramogai :) ) yra mažų mažiausiai kvaila. Hau.

  • Mykoliukas Beraštis

   Gerbiamas Modestai, jei įžeidinėčiau labai mano gerbiamą poną Seimo narį Antaną Nedzinską (Viešpatie, padovanok jam ilgus ir laimingus gyvenimo metus), tuomet mane būtų galima paduoti į teismą. Bet aš juk kalbu tik apie mano galvoje gyvenantį personažą, kuriam suteikiau nedzin-volga vardą. Tai man dabar save į teismą už tai paduoti? Juk paskui iki gyvenimo galo nuo šizofrenijos mane gydys. Verstehen?

 • Vasia

  Politika- tai prostitucija… niekada nebus kitaip. Negi pas rinkeja vaziuosi opeliu, ne , nafik, porche, bently, n u gal is bedos mersedes… meslas tie seimo nariai, S- su pagaliuku.

  • Iš kairės

   Bet kas gali būti pavadinta prostitucija – pirma žurnalistika, antra – bet kuri profesija, kur esi samdinys ir turi valyti batus…

 • Blogas, blogas Salamakinas….
  :)
  O autorius piktas, piktas… Beveik kaip Valatka.
  :)

 • Gintas

  Vertėtu tokius brangius daiktus, kaip automobilis, brangus servizai, pasibaigus kadencijai palikti seime, tai juk ne už savo pinigus pirkti, kitiems atėjusiems nereikėtu pirkti :)

 • Mykoliukas Beraštis

  Nuo kreivarankio iki berankio, vienas komentaras.

  • lv

   Kaip ir nuo beraščio iki imbecilo…

 • romas

  Artūrai, gal ir gerai, kad išvalėte, bet buvau paskyręs įrašą Mykoliukui Beraščiui. Jis čia visą laiką džiaugiasi Lietuvos protiniu bejėgiškumu. Tai norėjau pasiūlyti vieno eksperto kompetentigą nuomonę apie priežastis :)

  • Romai, neužpykit, bet tai buvo M.vaišnoro stiliaus humoras. O jis nėra mano mėgstamiausias, kaip žinia.

  • Mykoliukas Beraštis

   Romai, aš sau labai daug leidžiu, bet ne mažiau priimu ir savo atžvilgiu. Parašykite man prašau, ką gerbiamas A.Račas ištrynė adresu: mykoliukas.berastis@gmail.com

   • romas

    Surinkite googlėje Siero senolis ir išklausykite viską iš eilės :) Ten pilna mūsų diagnozė. Griežčiau nebesukritikuosit :)

  • Mykoliukas Beraštis

   Aš nesidžiaugu Lietuvos protiniu bejėgiškumu. Aš tik konstatuoju. O bet kuris pasikeitimas prasideda nuo aiškaus įvardinimo sau, kur esi.

 • Šmočiukas

  Artūrai, neužsispirkit ir pataisykit Aitmatovo tautybę. Juk mums irgi nebūna malonu, kai Lietuvos sostinė užsieniečiams yra Ryga ar pan.

  • Šmočiuk, skubate daryti išvadas…:)

   • Šmočiukas

    Neskubu, tik draugiškai paraginu. Tikrai draugiškai ;)
    Ačiū, kad pataisėte.

 • Ui, nepulkit ant manes visi taip piktai. Nepritariu aš tokiam Salamakino poelgiui. Anksčiau jau rodė apie jį ir jo nuomojamą reportaža per „Kakadu“ berods…
  Tiesiog aš nemanau, kad tai neišsprendžiama problema. Šiaip jau malonu, kad visgi krizė šiek tiek pakrutina ir šventąsias karves ty. parlamentarus. Kažkaip žvelgiu į ateitį optimistiskai, gal dėl to, kad dirbu valdiškoje tarnyboje… :) oops, išsidaviau… galėčiau, aišku, ištinti, bet tiek to – tik būkite geri, nebevadinkite manęs imbecilu ir berasčiu (kažkaip per jautriai aš tokius dalykus į širdį priimu visada).
  O jei rimtai, tai aš nuoširdžiai tikiu, kad ši krizė padės mums blaiviau pažiūrėti į kai kuriuos parlamentarus ir jų veiklą. Negerai elgiasi tas Salamakinas – už tą nuomą kiek jis metams išleidžia, visai neblogą automobilį būtų galima nusipirkti ir tarnautų jis ne vienerius metus.
  Bet vistiek, kas liečia lėšų panaudojimą ir apskritai piniginius reikalus, Valinsko situacija man kur kas įdomesnė.
  Atleiskite, jei ką nors įžeidžiau.
  :)

 • Snukis

  Lietuvoje 1/1 kaip pasakoje apie nuogą karalių. Pasakančių, kad karalius nuogas pas mus vis daugėja, nes kuo toliau, tuo daugiau žmonių supranta, kad toliau taip tęstis negali. Bet kodėl didžioji dalis žmonių dar nemato, kad iš tikrųjų „karalius nuogas“?

 • Jonas III

  Kreivaranki, nemanai, kad tai neišsprendžiama problema, o kaip manai ją galima būtų išspręsti?

 • rimas

  taigi ten kažkokių pirmuonių samplaika, amebos intelektas

 • Svajukas

  Ir švento į save rankelės palinkę.
  Visa tai – Show dėl Seimo nario mandato. Lengviausia iškelti save juodinant savo oponentus. Kita vertus, žaidžiama pagal tas taisykles, kokios dabar yra. Ar tokios taisyklės dabar reikalingos? Lai sprendžia tie, kas kuria taisykles.
  Seimo narys – institucija, turinti savo komandą, transportą, patalpas, priemones visokioms veikloms vykdyti (nuo parlamentinės veiklos iki gamtinių reikalų) ir t.t.
  Ar efektyvu turėti 141 instituciją, kiekvieną atskirai besirūpinančia ūkiniais reikalais? Ar etiška imti Seimo nario atlygį už eilinio buhalterio darbą knaisiojantis sąskaitose? Kiek kainuoja tokios komisijos darbo valanda?
  Kodėl negalima atsisakyti privilegijų ir apsiriboti tiesiog darbo užmokesčiu, už kurį niekam nereikės atsiskaityti?
  Deja, tik ‘svajuko dramblionėse’ matysime pakankamą kiekį Seimo narių atviromis širdelėmis ir „kreivomis rankelėmis“ balsuojančių už sau nenaudingas taisykles, kuriose nebūtų lygesnių už lygius:)
  The Show must go on!

 • Jonas III

  Galima sutikti, kad vienas iš sprendimo būdų yra AR naudojama internetinio bendravimo forma, bet kiek šiais laikais tas efektyvu storaodžių visuomenėje?

 • Na va – Jūs pats visai neblogai atsakėte į savo paties klausimą. Dar Marko Aurelijaus naudota dialogo forma „ad se ipsum“ praverčia ir šiais laikais.
  Tiesiog nereikia pamiršti, kad čia keliamas klausimas yra grynai etinio, o ne finansinio pobūdžio.

  Ne visai į temą, bet kaip pasakė vienas žmogus:“krizė palietė ir mane – surį valgau apipelijusį, vyną geriu seną, o mano mšina be stogo“.

  Nepasakyčiau, kad man labai gaila tų kelių tūkstančių biudžetinių litų ant Salamakino automobiliuo nuomos – man, kaip pasakė vienas pasienio pareigūnas filme „Baltoji dykumos saulė“, man dėl valstybės apmaudu.

 • A.G.

  Taigi, mes stebėjome kaip mūsų akyse keitėsi Lietuvos žmogus apystovose, kai…
  Juk pradžioje policininkai pagaudavo automobilių vagis, kai vis išleisdavo… ir t.t. ir pan.
  Štai ne patys geriausi žmogiukai važiuoja į tas norvegijas ir stengiais gerai pasirodyti dirbdami… uždirba milijoną kitam atvykėliui iš Lietuvos, atvykėliui vagiui… vėliau kti važiuoja ir t.t. ir pan šimtuose, tūkstančiuose kitų atvejų, kitose sferose.
  Bet kalba ne apie tai.
  ra kas 1988-1989 m. galėjo pagalvoti, kas atsitikt gali su žmogumi, kai nebelieka šalyje valdžios, teisingumo… ne apie valdžią ar teisingumą čia kalbu, o apie žmogaus deformaciją kai jo nėra.
  Juk ne tik man ar kitam to gali nebūti – bet sukapok į gabalus nesielgsi gi taip, kaip naujieji lietuviai (t.y. vagys, žudikai ir pan.).
  Taigi, šis dvidešimtetis leido pažinti žmogų, k normalioje šalyje to niekada nebūtumei sužinojęs – pasirodo kiek nedaug reikia, kad žmogus taptų tiktais dvikoje būtybe, kad jame žmogaus gali nebelikti nei kruopelytės labai greitai.
  Ir kas tokie išliko žmonėmis – išrašykime jų pavardes, kas išlaikė tą išbandymą laikotaryje, kai siautėja ne baudžiamumas nusikaltėliui ir baudžiamumas ne nusikaltėliui (iš visų pusių, juk…).
  Pasirodo žmogus šito išbandymo ištverti nėra pajėgus. O urbanizuotas žmogus…
  Taip. Reiškia ir tas kaimo bendruomenės žmogus nei prie ko buvo (kai spynų kaime nebuvo ir pan.) – tai kaimo bendruomenės (sudarytos taip pat iš potencialų labai greitai pavirsti tik dvikojomis butybėmis…) nuopelnas.
  Kasdien verta visgi prisiminti ir kitam priminti – dulke buvome, dulke pavirsime… labai laikini mes čia (čia šimtmetis pralekia kaip viena sekundė, jei negreičiau…).

 • Matotaupa

  Liūdna ir pikta.
  Toks veidmainiavimas tapo norma, gyvenimo dalimi. Manau, kad tokių dalykų jokiais įstatymais neišgydysi, nes tai yra žmogaus sieloje. Ir tik pats žmogus gali atsipeikėti iš tokios būsenos – bet kokio postūmio tokiam atsipeikėjimui reikia, neįsivaiduoju…

  • Mykoliukas Beraštis

   10 metelių be teisės į apeliaciją ir saugomą pavyzdžiui kelių buvusių medikų ir pedagogų, nes jiems su sąžine viskas labai gerai, net neėdę pareigą atlieka (į kalėjimo virtuvės personalą skirčiau tik pensininkus. anie labai puikiai išmano, kiek iš tiesų reikia maisto, kad žmogus gyvas būtum. porcijas be kvantinių svartstylių tik daina atseikėtu, net jaučiu, labai neprastai sutaupytų), atpiltų už Tėvynės išdavystę, piktybinį aukščiausių pareigų neatlikimas, manyčiau, būtų pats tas postūmis gyvenime atsimerkti. Net kažkaip jaučiu, kad suveiktų.

 • Fredis*

  pragydo šventuolis Matotaupa, turbūt gynenime nėra viršijęs mieste 50 km/h, važiavęs visuomeniniams transporte „zuikiu“, nemelavęs tėvams, draugams, studijų metais nenusirašinėjo ir iki 18-os metų nėra gėręs alkoholinių gėrimų.

 • Ogis@Co

  Manau, zmogus i valdzia eina, kad:
  uzsidirbtu
  apsirupintu velesniam gyvenimui
  jaustusi tvirciau materialiai
  padidintu savo galimybes, ypac materialias,
  uzsitikrintu ilgalaike gerove…

  Kas dar?
  Yra dar kazkas? :)

  • Maras

   Kad gautų VALDŽIĄ. Ji saldi, kartais ir už pinigus saldesnė. Jei jau nekalbant apie vertybes.

  • Mykoliukas Beraštis

   Šviesusis mano, paaiškinkinkite prašau, ką reiškia „ilgalaikė gerovė“ labai trumpalaikio žmogaus gyvenimo kontekste?

  • Taip

   Paprasta puikybė- noras būti svarbiu ir reikšmingu kitų vilkų gaujoj.

 • Vyga

  Sauniai Arturai parasei,kazkaip tikrai galvojau, kad Salamakinas saziningesnis,bet tikrai tie salamakinai tapo tikrais mankurtais issigimusiais. Kaip manai,kokia jega,politine ar ne galetu priverst tuos mankurtus tapt tikrais mankurtais,t.y. kad taptu jie atskaitingi liaudziai,rinkejams?

 • LOL

  Pastebejimas: susidaro ispudis, kad dauguma cia pasisakanciu ziuri Kakadu. Tai kas galu gale yra kas?

 • albinas

  seniai toki gera aprasa skaiciau is Artūro…

 • johnis

  Gyvenu UK siuo metu. Panasus skandalai apie islaidas parlamentinei veiklai vyksta ir cia. Jie nutare kad nuo siol visos sios islaidos bus publikuojamos internete , negana to- bus galima rasti berods 4metu islaidas. Siandien isejo tos islaidu deklaracijos. Patys paziurekit kaip jos atrodo. http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/2487982/MPs-expenses-finally-revealed.html?OTC-RSS&ATTR=News
  internete neradau bet laikrastyje buvo T.Blair islaidos kurios buvo visiskai uzmaskuotos juodai. Tai buvo pasisaipymas is musu kurie mokam mokescius. Cia taip nebus palikta tai tikrai.
  Lietuvoje ir siulyciau paskutiniu 4metu islaidas patalpinti internete, nustatyti taisykles kur leisti, pries tai neteisingai leistas islaidas privalu grazinti, kai kuriais atvejais kai buvo „plaunami“ pinigai turi buti pradeti teisminiai procesai.
  Bet ar tai kas darys kai yra visu partiju nariai prasikalte? ar nores kas buti tuo karzygiu (anot Jakimaviciaus apie slibina) kertanciu per sia slibino galva ??
  matau tik viena karzygi- ziniasklaida kuri kai kuri gal dar nepapirkta. Ar to uzteks?

  • Rytis

   Aš irgi manyčiau kad be paliovos pylus ant šiandieninių salamakakinų, gerai būtų galų gale ištraukti į viešumą praeitos kadencijos išlaidas. Gal tada šitie pasirodys geručiais? Be to, pas mani toks negeras įtarimas, kad tualetins popierius ir mašinytės nėra didžiausia išlaidų dalis kurią valdo seimūnai. Tiesog tai netikėtai pasidarė vieša, ko nesitikėjo nei Vilkatis nei kiti.

  • johnis

   Pries tai parlamentaram nereikejo pateikineti saskaitu jei islaidos buvo mazesnes nei £250/men. Veliau sia tvarka pakeitus ir sumazinus sia suma ivyko idomus faktai. Parlamentarai kurie pvz imdavo visa £250 per menesi uz namo mokesti savivaldybei paprasciausiai susimazino ta suma iki leistinos sumos kai nereikia pateikti saskaitos fakturos. Tai kilo klausimas- kodel jie toliau neima tu paciu 250 nes niekas gi nepasikeite, kodel susimazino uz tapati fakta suma? Pasirodo isvis jiems nereikejo uz tai moketi savivaldybei tu mokesciu. Va uz tokius dalykus gresia kalejimas.
   Idomu kiek lietuvoje butu tokiu phantom’iniu islaidu, ar islaidu skirtu tavo pacio kompanijai ar mokejimas uz ta pacia masina 3-6kartus daugiau nei rinkos kaina is zmonos ar sunaus ar dukros.
   jei jau atskleidziam faktus apie Vilkaiti, Dagi, kodel neatskleidus visu faktu apie visus 141 seimo nari?? Kodel neatskleidus ir apie buvusios kadencijos narius, ministrus.
   O kas dedasi su europarlamentaru islaidomis? Va ten tai butu tikriausiai l.idomus faktai.
   Vienintelis variantas- skaidrumas.

 • Ričardas

  Uhh, sitas man patiko. Su tuo realybes praradimu taikliai pastebeta, nes paciam teko susidurti su zmonemis, kurie uzdirba virs 10 000 litu ir visiskai nesugeba apdoroti informacija, kad zmogus negali nueiti ir nuspirkti ko nori.
  Man kartais atrodo, kad ne seimo langus dauzyti reikejo, o automobilius, visgi toks labiau asmeniskenis dalykas.

 • Mindaugas

  Ačiū, kad priminėt Aitmatovą (deja, neseniai, pernai, mirė, a.a., 1928-2008) ir mankurtus. Manau, mankurtų Lietuvoje daug ieškoti nereikia, ypač valdžioje. Šis mūsuose primirštas tiurkiškas žodis gerai atspindi valdžios abejingumą žmogui (o taip pat – bet kurio žmogaus abejingumą kitam žmogui).

 • Vaidas

  Jo Vairuotojas ministerijos daug daugiau mokėsi ir per daug svarbi persona jei uždirba daugiau negu, net sakykim dėstytojas. Apie mokytojus nešneku nes jie šiaip visuomenės „atmata“ daugumai politikų. Tiesa tokia kad dar daug kas priklauso nuo vadovų įstaigos. Yra tikrai mokyklų kur vadovai rūpinasi mokytojais, kaip sako aktyvūs ir nesvarbu kokia valdžia sugeba per vargus klierkams užpakalius spardyti. Bet tų vadovų tai vienetai.

 • Mykoliukas Beraštis

  Mano metų atradimas (pavėluotas aiškiai). Maestro V.Noreika atrado, kad laiko nesustabdysi ir visi mes prieš laiką lygūs, o Lukas pajuto istorijos spiralę (pasakyčiau jam kaip vyras vyrui kam spiralė naudojama). Visą naktį verkiau iš laimės dėl šių dviejų dvasios milžinų, galingais savo pečiais išlaužusių vartus į Ožiaragio žvaigždyną.

  • romas

   Einšteinas su Noreika pasiginčytų. O dainos žodžiuose prasiveržia dialektinio materializmo įtaka. Aiškiai, žodžių autorius susipažinęs su marksizmu (istorijos spiralė):) O giliau kabinant, tai niekas nebūna be priežasties (iš dialektinio materializmo pozicijų). Salamkino veiksmai yra pasekmė mus aplankiusių priežasčių, kurios irgi buvo pasekmės. Ir taip iki pasaulio sutvėrimo pradžios. Būt pasaulis neprasidėjęs, Salamakinas būtų taip prieš Lietuvos visuomenę nesusidirbęs :)

   • Mykoliukas Beraštis

    Taip taip Romai, elektronai yra tokie maži apvalūs teniso kamuoliukai, ir kai tik pasistatysim galingesnį kompą, tuojau pat suskaičiuosim jų visas trajektorijas, o tada jau ne taip kad suprasim, bet tiesiog valdysime visas priežastis. Vaišinu gramu kokaino. Jums kuri rūšis patinka?

    • romas

     Būtų gerai dabar toks prietaisas, kuris Salamkiną perprogramuotų :)

     • Mykoliukas Beraštis

      Deja, nei viena skaičiavimo mašina neatsakinga už žmonių sprendimus. Tik atvirkščiai.

 • Mykoliukas Beraštis

  O dar tas karas tarp Tėvų ir Vaikų… Taip ir stovi prieš akis A.Račas su Žmona už virtuvės baldų komplekto su Uzi rankose, o Jų dukros su kalašnikovais didžiajame už fotelio. Labai graži ir prasminga daina, daug laimės tyros ir džiaugsmo bei pasigerėjimo ašarų išliejau…

 • Mykoliukas Beraštis

  Kaip Gerbiama Musė sako, siautėju.

 • Mykoliukas Beraštis

  Vagystės ir mankurtizmas baigsis, kai tik-tak tik-tak, nustosime bukintis, kai girdėsime ką mums sako ir mąstysime, kodėl sako, ir kodėl vienokia ir kitokia forma, ir kokių tikslų sakytojai sakydami siekia. Siautėjantis Mykols.

  • Mykoliuk, tu čia vienas su savim bendrauji?=)

   • Mykoliukas Beraštis

    Dabar jau ne, Lia. Lia lia lia lia lia… !

 • Mykoliukas Beraštis

  Oppenheimer grąžėsi rankas, pamatęs ir suvokęs, kam jo genialumas buvo panaudotas. Japonai galėtų apie tai labai ilgai ir emocingai papasakoti prie butelio sakės ar net kelių, nes istorija išties jaudinanti ir netrumpa. Tai aš nesuprantu, kiek profesoriui V.Noreikai reikėjo priimti validolio, kad su mankurtais dainuot? Ar jis kaip ir visa Lietuvių inteligentija, neišskiriant mano Tėvo… šuniui ant uodegos…

 • nerijus

  NEponas Navaitis Lryto laikraštėlyje „atgailavo“ ir teisinosi, kad taxi jis kvietė ir sumokėjo iki Kauno 600 Lt, vien dėl to, kad liga progresavo ( ėmė skaudėti ir rankas, ir kojas ).
  Suprantama- liga. Ji kieno?
  Ne mano ir ne mūsų.
  Savo ligas gydausi savo pinigėliais.

  Čia, gal rekėtų priskirti „reprezentacinėms“ lėšoms?

  Kiek NEponui Navaičiui, kainavo straipsnis Lryte?
  Specialiai perskaičiau.

  • nerijus

   Yra geras anekdotas, jis tiktų ir mūsų „išrinktąjam“:

   Sedi meska po medziu ir ruko zole. Prie jos prieina kiskis ir klausia apsinesusios meskos:
   -Ka cia daba darai?
   Meska:
   -Zole rukau, gal nori pabandyti?
   Kiskis aisku sutinka ir meska susuka jam tokia maza maza suktinuke. Kiskis suruke, o meska jo klausia:
   -Na, jauti ka nors?
   -Ne,-atsako kiskis. Tada meska jam susuka jau didesne suktine ir duoda surukyti. Kiskis ir ta suplesia.
   -Jauti ka nors?-klausia meska.
   -Nieko,- atsako jai kiskis. Tada meska susinervinus susuka jam tokia suktine, kaip ir sau, bei duoda surukyti. Kai kiskis pabaigia, jo ir vel klausia:
   -A dabar jauti ka?
   Kiskis:
   -Nieko nejauciu – nei kojyciu, nei rankyciu…

   p.s. atsiprašau už neraštingumą- copy- paste iš čia:
   http://humoras.tavo.lt/jokes.cgi?id=1124803514

 • Rytis

  Dar vienas dalykas. Jeigu jau siekiama išviešinti parlamentines išlaidas, kodėl niekur neviešinama ir pati parlamentinė veikla? O gal yra tokios ataskaitos, gal praleidau? Dabar susidaro įspūdis, kad daugumoj parlamentinė veikla susiveda į auto nuomavimą. Jei seimūnas ištikrųjų „lakstė“ pas rinkėjus, gal ir nieko, bet jei važinėjo tik iki namų – tai gal kas kita. Juk tai jau ne „parlamentinė veikla“?

 • Jonas III

  Solidarizuojuosi (…ojuosi? )su Ryčiu.
  Gal Artūras galėtų rasti lėšų (netgi komentatoriai galėtų paremti) ir per BNS užsakyti gyventojų apklausą, išsiaiškinant, kiek jų žino savo apygardos seimūną, kuriai iš jų daliai su savo seimūnu vienokia ar kitokia forma (susitikimuose, telefonu, el. paštu, kreipiantis raštu, …)teko bendrauti. Statistika manau būtų įdomi daugumai.

  • Rytis

   :) Na gal čia ir ne visai BNS’o funkcija daryti apklausas.. Juolab, kiek suprantu, šitas blog’as – asmeninis, BNS’as ne prie ko. O ir toks tyrimas būtų selektyvus – o reiškia ir neobjektyvus – pasirenkant „auką“.. Atsakingas parlamentaras pats tai padarytų. Aš taip suprantu, kad jei išleidžiama po 9k – reiškia darbų ištikrųjų nemažai nuveikiama, bet niekas nežino ką..

   • Jonas III

    BNS apklausų gal ir neatlieka, bet kiek teko skaityti, socialoginius tyrimus užsako. Taip ir toks netiesioginis išorinis auditas galėtų būti komercinis projektas. Manau pirkėjas atsirastų (Delfi, Lrytas, Respublika,…., o gal ir pats Seimas), o jeigu informacijos negalima būtų skelbti asmeniniame tinklaraštyje, tai galėtų užtekti nuorodos į šaltinį.
    Dėl objektyvumo tai parlamentarai čia ne prie ko – jie būtų objektas, ne subjektas

  • A.G.

   Manau seimūnas turi dirbti Lietuvai, o ne kokiam tai regionui (kuris jį išrinko ar tikisi perrinks).
   Būtų manau ydinga, jei būtų kitaip.

   • Jonas III

    Lietuvai sukūrė LEO. Užtektų, jeigu dirbtų eiliniam žmogiukui.

  • Jonai, normalios ir reprezentatyvios apklausos kainuoja nepigiai ir vargu, ar aš galėčiau rasti lėšų… Be to, kaip teisingai buvo pastebėta, BNS apklausų nedaro. O statistika, manau, tikrai būtų įdomi.

 • Pingback: Blogorama #620()

  • A.G.

   Tai jei tiksliau – gal Lietuvos žmonių, tuomet (aš tai nevykstu ir niekuomet nesvajojau, ir tais laikais kai geležinė uždanga buvo, o jaunimą masino ten ne tik Liuksemburgo radijo aura).
   Kai pažiūri, kai lietuviai laikosi įstatymo vairuodami (telefonas, greitis, chuliganizmas), kaip vagia, jei tik kas ne po septyniomis spynomis – vargu ar yra galimybė turėti kitokią… tiesa, šiandien žiūriu kieme kažkieno užpakalinis langas išmuštas… o per Jonines tikrai bandysiu prigrasinti vaikus, kad iš namų jokiu, jokiu būdu – Lietuvoje juk gyvaname, laikotarpyje, kuris pripažinta žiauresnis ir baisesnis nei pokaryje…
   Ir vistiek apie išvykimą nei mes nei vaikai nemąstome – manau tai pati didžiausia būtų Tėvynės išdavytė, t.y. tuomet, kai jai sunkiausia, kai para;ižuota vagių, melagių ir dar baisesnių įpatų…

 • Gintas

  O kaip jums su etika? Ar dera žurnalistui važiuoti lankstytis parlamentarui kuris įtariamas padaręs nusikaltimą. Gal pirmą jus
  pats bukite etiškas, o paskui reikalaukite iš kitų.

 • Pingback: Ką žmonės (Seimo nariai) dirba visą dieną?.. | Artūras Račas()

 • Pingback: Seimo nario automobilinė vertė: 105 270 litų | Artūras Račas()