Sąmokslo teorija: apie skolinimąsi

… Tarp žurnalistų kalbama, kad G.Kirkilas, tuo metu kai vadovavo Vyriausybei, yra sakęs, kad įstatymą dėl žydų bendruomenei priklausiusio nekilnojamojo turto kompensavimo reikia priimti tam, kad Lietuva galėtų pigiau skolintis tarptautinėse rinkose.

Antradienį, lapkričio 8 dieną, Lietuvos Vyriausybė išplatino 10 metų trukmės beveik 2 mlrd. litų obligacijų emisiją. Atsižvelgiant į situaciją – gana palankiomis sąlygomis.

Spalio 31 dieną Paryžiuje balsuojant už Palestinos priėmimą į UNESCO, Lietuva, kartu su JAV ir Izraeliu, buvo tarp 14 valstybių balsavusių „prieš“.

Palestina tapo UNESCO nare nes „už“ balsavo 107 valstybės, susilaikė – 52.

Iš 27 Europos Sąjungos šalių „prieš“ balsavo 5, „už“ – 11, susilaikė irgi 11.

„Lietuva pripažįsta kiekvienos tautos teisę į valstybingumą ir nuosekliai pasisako už dviejų valstybių – Izraelio ir Palestinos, – taikiai gyvenančių viena šalia kitos, sukūrimą. Šiuo klausimu labai svarbu pasiekti vieningą ir subalansuotą ES poziciją“, – paaiškino Lietuvos Užsienio reikalų ministerija po balsavimo.

JAV ir Izraelis po balsavimo paskelbė nutrauksiantys finansavimą UNESCO. JAV per metus šiai organizacijai skirdavo apie 80 mln. JAV dolerių.

Antradienį platintos Lietuvos obligacijos nominuotos JAV doleriais.

(10 balsų, vidurkis: 3,70 iš 5)
Loading...
 • Norman G. Finkelstein

  „Koncentracijos stovyklas patyrusių žydų šeimoje gimęs Amerikos politologas kaltina Holokausto industriją išnaudojant žydų kančią pasipelnymo tikslais ir taip sumenkinant moralinę tikrųjų aukų kankinystės vertę. Pasak N. Finkelsteino, Holokausto industrija besiremdama nepateisinamomis holokausto išskirtinumo ir neracionalios bei amžinos nežydų neapykantos žydams dogmomis naudoja savo moralinę jėgą politiniam spaudimui, siekdama suteikti Amerikos interesus atstovaujančiam Izraeliui „aukų“ valstybės statusą ir taip apsaugoti jį ir sėkmingiausią JAV tautinę grupę, žydus, nuo bet kokios kritikos. Autorius mano, kad “stokojančių holokausto aukų” vardu keldama vis naujus kompensacijų ieškinius (Šveicarijos bankams, Vokietijos verslininkams, Rytų Europos kraštams), iš kurių tikrosios aukos teturi visai mažai naudos, Holokausto industrija pati labiausiai prisideda prie antisemitizmo palaikymo ir kurstymo.“

 • Regis

  Viskas nuosekliai logiška.

  Dėl Palestinos šiek tiek gėdoka. Nes mūsų tauta ir šalis visai nesenai ėjo labai panašiu keliu. Ir labai jautriai reagavome į bet kokius palaikymus. O dabar, o dabar gi tipiškai lietuviška galvoti tik apie save ir savo aplinką. Iš kitos pusės dar reikėtų geros sveikų abejonių ir patikrinimų dozės ar tikrai balsavus priešingai obligacijų išplatinimas būtų buvęs kitoks.

  • Whisker

   Visiskai pritariu, cia net samokslo teorija pavadinti tai sunku, pernelyg viskas aisku ir nekelia klausimu. Del musu politikos krypties taip pat klausimu nekyla, jau ne pirmas kartas, kai aklai vykdome JAV nurodymus (kad ir tas slaptu kalejimu atvejis). Del Palestinos, tai uztektu toki paprasta skaiciu pateikti, jog patys zydai gyvenantys Izraelyje nedidelia dauguma, taciau pritaria tam, jog Palestina turi tureti savo valstybe…

  • Valentinas

   Regi, mūsų šalis nėjo panašiu keliu. Mes nesprogdinome rusų vaikų.

   • Šamanas

    Mes šaudėme kolchozų pirmininkus kartu su jų šeimomis.

    • suomis

     Dar mažai šaudėme. Visos mūsų bėdos iš to ir yra, kad sumauti komuniagos dvidešimt metų tautą statė ant ausų.

     • Trakimas

      TS-LKD didesnė pusė „člienų“-„sumauti komuniagos“.Imkitės darbo ,suomi.:)Jūs „šaudysite velnius“:)))

     • suomis

      Kai jūs lietuviai pradėsit realiai GALVOTI o ne nuvalkiotas nesamones kišenėse stumdyti, tada ir patys imsitės darbo. Nors aš abejoju: ar jūs sugebate kažką realaus nuveikti, apart baksnojimosi pirštais. Geriau eikit pasimelskit kartu su kokiu Tomaševskiu.

   • nerijus

    Valentinai

    Ką tada Palestinai reiškia Gazos ruožas ir kodėl jis ten funkcionuoja? Išsamiau, prašyčiau.
    Ar jis nėra tapęs getu?
    Man tik keista, kad arabų valstybės gali taip nesutarti tarpusavyje?

   • Regis

    Mes ėjome tuo pačiu keliu kaip tauta. Nėra gerų, blogų, pateptų ar išteptų tautų. Nėra tautų kurios šaudė, sprogdino. Yra šalys kuriose dėl tam tikrų aplinkybių vieši ar viešėjo nusikalstamos grupuotės, yra šalis kurios dėl tam tikrų aplinkybių valdomos autoritarinių režimų ir t.t. Tai, kad palestiniečių tauta atsidūrė tokioje stambių interesų susikirtimo vietoje yra jų tragedija. Jų tautos tragedija. Jeigu atskiri tautos atstovai užsiima beprasmiu kraujo praliejimu yra jų tragedija. Bet tai jokiu būdu neapibūdina visos tautos. Lygiai kaip vokiečių neapibūdina nacizmas, airių IRA, rusų tautos stalinizmas, o lietuvių keli šimtai žudikų žudžiusių tautiniu pagrindu. Tai tiesiog elementaru. Lygiai kaip elementaru jog Palestinos valstybė turi teisę egzistuoti taip pat kaip turi teisę egzistuoti Izraelis.

    • Regis

     ai dar amerikiečių tauta ir visi amerikiečių nusikaltimai žmogiškumui. Tos pačios atominės bombos ant Japonijos ir t.t.

 • Fredis*

  Šis įrašas atitrauks marginalų dėmesį nuo šiandien rytą pasirodžiusios žinios iš Adamkaus memuarų apie tai, kad „Grybauskiatė norėjo, kad Paksas greičiau nusprogtų“.
  Visko nespėjame skaityti, dozuokite, žiniasklaidininkai, žinias ne tokiais sparčiais tempais.

  • Trakimas

   Šiandien „Skverneliui suteiktas generalinio komisaro laipsnis „.O kodėl būtent dabar:)?Ar dėl to,kad policija kedopedofilijos skandale užėmė valdantiesiems naudingą „pasyvią“ poz(ą)-iciją?Gal po šio Kubiliaus „apdovanojimo“ Skvernelis nutils ir dings iš TV ekranų?:)Kaip manote?:)

   • Trakimas

    Kaip ponas Skvernelis turi suprasti šį „apdovanojimą“?Ar tai yra jo „pasyvių nuopelnų“ iki šiandien įvertinimas ar paskatinimas ir toliau nieko neveikti rezonansinėse bylose,kai žmonės žudomi po kelis,kai Garliavos otmorozkų minia apdaužo policijos pareigūnus,antstolius,kitaip galvojančius ir kiekvieną sekundę spjaudo į šalies įstatymus?O gal tai „avansas“ už būsimą „gerą“ elgesį po truputį aiškėjant konservatoriams nenaudingai tiesai apie kedofilijos skandalą?

    • Trakimas

     Man nepaprastai įdomu,kaip pasielgs ponas Skvernelis.Šiandien šiek tiek sujaudino ministrės Šimonytės viešos abejonės dėl dabartinės krizės priežasčių.Pajutau ministrei simpatiją,kažikokia šilumą paskleidė apė save ši moteris:)

     • Trakimas

      Šimonytė-ministrė,kuri mąsto.Po trijų metų nevykusios „kovos“ su krize ,ji viešai prisipažįsta,kad „ji nesupranta“.Rašau už tai jai aukščiausią įvertinimą ir lenkiu pliką galvą:)

 • Justas

  Taip ir įsvaizduoju, skambina Baltieji rumai per eilinius Wallstreet’o treiderius ir aiškina, kad va čia tokia Lietuva bando pasiskolinti ir būtų visai neblogai, jei jūsų portfelyje atsirastų šiek tiek šios šalies obligacijų. Treideriai atsako, kad gerai, jie pagalvosią ir pasitarsią su savo skyriaus viršininkais. Ilgai nesvarstę, jie nusprendžia, kad su Baltaisiais rūmais geriau nesipykti, nes pastarieji išgelbėjo jų bankus po Lehmano žlugimo. Nusprendžia pirkti. Tūrėtų vykti būtent taip. Aš tai netikiu.

  • Fredis*

   Graikų, italų ir portugalų fone atrodome gerai http://www.lzinios.lt/Komentarai-ir-debatai/Lietuviai-anaiptol-ne-bum-bum
   Teisingas balsavimas kartu su Vokietija ir JAV – tik dar vienas pliusas. Dar taip neseniai minia ne savu balsu bliovė, jog esame pernelyg idealistiški ir per mažai pragmatiški.

   • Rytis I

    „…premjero A.Kubiliaus su šampano taure nuotrauką su pavadinimu: „Po gilių ir karčių reformų metų Baltijos valstybės tvirtina, jog yra pasiruošusios bet kam – net kitai pasaulinei krizei“
    – ačiū, iškart ant dūšios geriau paliko… Jei dažniau girtų, jokios krizės mums nebaisios, juolab maža tikimybė, kad kaip tik mums bus blogiausiai. Po kokios trečios gal net Nobelio premijai pasiūlytų.
    http://www.emergingmarkets.org/Article/2906410/BALTICS-Back-from-the-brink.html

  • Regis

   Baltieji o gal kiti rūmai turi savo kontroliuojamus arba savo įtakoje esančius investicinius fondus kuriems laiku pasakoma, kad tada ir tada bus toks obligacijų platinimas ir tas obligacijas reikia nupirkt. Elementaru. Ir visai tikėtina. Faktiškai, kad suprast reikėtų rimtos analizės, jeigu apskritai įmanoma suprast kas iš tikrųjų supirko. Ir jau tada paišyti ryšius tarp politinių ir ekonominių procesų. Nu, bet kaip sąmokslo teorijai viskas tinka.

  • Regis

   Beje visai įmanoma ir kita sąmokslo teorija. Mes vargšiukai elgiamės taip, kad toks elgesys patiktų kažkam ir tada jeigu kas nors įvyksta visai neblogai arba neblogomis sąlygomis tai jau savaime aišku, kad čia mums atsidėkota už gerą elgesį. Ir visai nesvarbu, kad tiems neblogiems įvykiams įvykti buvo objektyvios sąlygos kurios visiškai nesusijusios su mūsų elgesiu politiniuose reikaluose. Ir visa tai būtų įvykę nepriklausomai nuo balsavimų ten ir ten. Ir tada skleidžiami gandai – va ką reiškia geras elgesys, vieni piktinasi, kita džiaugiasi bet bendras vardiklis ore kabo – elkis tinkamai ir tau bus atsidėkota arba akivaizdus ryšis tarp to ir to. O ginčytis galite dėl moralinių dalykų. Kuom ne sąmokslo teorija?

   • suomis

    O kokios nori alternatyvos? Nori ant savo sprando atsisėsti? Juk Lietuva nieko neturi, totalus, totalių ubagų kraštas. Kokius demantus turėjot po „sovietų“ – „projibly“ su EBSW ir t.t., ir panašiai. Lietuva „sovietų“ laikais buvo penktoje vietoje pagal staklių gamybą Sovietų Sąjungoje, buvo TOKIOS aukštos klasės staklių gamyklos Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose, buvo Mažeikių gamykla, buvo Panevėžyje geros gamyklos, viskam vamzdec. Juk šie deimantai TOKIUS turtus būtų nešę, – но увы. Durneliai jūs lietuviai, jums tik į kunigus, kartu su lenkais, daužyti galvas į grindis prieš altorių, abrozėlį pasiėmus. Vienoj rankoj Brazauskas su savo debilais, kitoj rankoj Lanzbergis su savo dalbajobais. Trečioj Zuokas and Co su savo vagimis. Tfu. Varge tu varge, ilgai dar Lietuvai patamsiais klaidžioti.

 • Keturfazis

  Realiai čia kaip reketo forma. Dar visai neseniai, į Lietuva kart nuo karto čia važiuodavo visokie žydų rabinai su virbulėm, dažnai viešojoi media erdėi girdėdavom visokių šmikių pareiškimus kokie mes visi esam žydšaudžiai ir pan. O kaip tik Lietuva neseniai gražino jiems turtą, viskas praktiškai liovėsi, net gi gaunam palaikymą iš žydų- Dėl Golovatovo gražinimo vienas daugiausia ,,draskiusių buvo Emanuelis Zingeris“ Taiva, šitas mūsų balsavimo gestas dėl Palestinos, turėtų iššaukt dar vieną gerą gestą iš žydų, mūsų atžvilgiu. Galima būtų visą tai pavadint mūsų lindimu ,,žydams į užpakalį“, bet mano nuomone, tai greičiau mūsų valsybės rupinimasis savo ramybe, išduodant savo sąžine, kurios politikoi, o ypač tarptautinėi, ir taip nėra:D

 • stogas

  Nesuprantu matematikos: as skolinuos bustui 20 metu, palukanos siai dienai 2.52 %.. Kubilius skolinasi – 6% 10 metu ir trypia is dziaugsmo. Latvija per krizes pika pasiskolino uz nepilnus 3% is TVF.

  Nuo 10 mltd litu 3.2 % palukanu skirtumas- 320 mln litu i metus. Ar tik ne tokios sumos truko pensijoms atstatyti ? T.y. kiekvienam LR pilieciui galejo i kisene iduot po 110 lt.

 • Izbliondimas

  Lietuva (tiksliau tautiečiai), manau, kaip ir tos biednos šeimos tėvai, – savo vaiką mokslams, gyvenimuipastatyti, gal net be svartymo, – parinkdavo galimybę apsigyventi ne pas tokį pat ubagą, kaip jie, bet pas turtingą dėdę, kunigą, jei tik toks giminėje būdavo…
  Gal tai ir normalu.
  Bet kaip bebūtų, bet mūsų ir šiandienos intelektualų tokia pati ubago nuostata bent man yra labai šlykšti.
  Ne pats veiksmas, bet va šita ubago mastysena, mūsų vadinamuose intelektualuose.
  Kai tokie prieš rafinuotą vagį, plėšiką ar tarkime amerikoną lankstysis net keturlinki… fui fui fui.

  Ta pačia proga, – vakar vėl kai kilo armidelis mūsų šalyje, kai prakalbo informatorius, pradeda piltis matome vėl naujos versijos.
  Bet kai teigiama, jog Lietuvoje, kaip ir kitose visose šalyse totaliai veikia pedofilų klanai (kai žurnalistai kalbasi su tų klanų smogikais, varto pedofilų klanų išvežtų vergiojon vaikų nuotraukų albumus…), ir kai nei vienoje šalyje (net tose, kurios turi stiprias karines pajėgas, jei jau skaitome, kad šiuolaikinėje visuomenėje prokuratūros ir teismai nereikšminga atgyvena yra patapusi… (joke)), negirdėti, kad būtų atskleistas ir sunaikintas bent vienas jų lizdas, – negi dar gali būti įdomi jų kažkokia veikla. Juk ne.
  Tad kaip suprantu, bet kokios tų struktūrų pajėgos suinteresuotos yra vienu, – plautis mundūrus, jei jau klanai ramiai sau egzistuoja.
  Kai šiandien Gaivenis per radiją (TV aplamai seniai nežiūriu) atsakė žurnalistui į klausimą, kodėl informatorius 2 metus tylėjo… sakyčiau atsakymas buvo visiškai logiškas (nors pagalvojus, viena aplinkybė pakišo galimą ir kitą scenarijų, nuo tos vietos, kai tas informatorius buvo „tardomas“ prokuratūroje dėl kitos bylos…)… tad matomai visas tas tęsinys bus įdomus ne ta prasme kad ką nors sužinosime, bet jau kita prasme.
  Ir vis labiau tolstant gal nuo minties, kad tie tikrai veikiantys tarptautiškai veikiantys pedofilų klanai tikrai bus kada nors bus susekti ir atitinkamai panorus pakeisti teisinę bazę, atitinkamai utilizuoti.
  Nes manau, kad pedofilijos, kaip ir narkomanijos klanų utilizavimo klausimas yra svarbesnis krašto apsaugos klausimas nei kiti dėl ko jos struktūros yra sukurtos.
  Bet šiandien tokia gal situacija yra, kad net meno kūriniai tais klausimais neegzistuoja, t.y. kai faktas yra kaip blynas kokio tai meno kūrinio scenarijui (su 200 proc. garantija), bet teismui nulio vertės (čia suprantama juk reikalinga pagal tvirtas metodikas, kas taip pat kiekvienam yra suprantama, – ir kokių faktų pagal jas juk taip pat ir aplamai būti negali, kas taip pat kiekvienam suprantama), – bent meno kūriniai atsirastų, vis žmogui būtų paguoda, kad bent virtualiai visa tai išnaikinama.
  Bent kol egzistuoja ta vadinamoji…
  Bet kol tokie klanai egzistuoja vieną gerą darbą tai galime atlikti, – paraginti jaunas šeimas kol kas susilaikyti nuo šeimos padidėjimo… nes čia gyventi nedegradavusiai šeimynai su vaikučiais (o tokių, manau, kol kas didžioji dalis), manau, nebūtų pakeliami išbandymai…

  • suomis

   Skaityk E. Zola ir nesinervink. Viskas tas pats, nieko naujo. Viskas, kas žmogiška mums ne svetima. Žmogus yra silpnnas padaras. Pats save jis ir suės.

 • Justas

  Stogas, jeigu būtų TVF paskola su mažom palūkanom, tai nebūtų jokių pensijų atstatymų.

  • stogas

   Justai,
   Tai kur lieptu TVF ideti sutaupytus 320 mln ? Valdovu rumu statybai ? O gal sumazint PVM maisto produktamas?

  • Vaclovas

   Latvija pasiskolino iš TVF ir pensijų nesumažino [neleidžia Konstitucija].Prieš rašydamas čiut čiut pagalvok.

 • nerijus

  Lietuva „davė kyšį“ vienai iš pagrindinių Unesco organizacijos finansininkių- „šelpėjų“, ir nieko asmeniško, tsakant.
  Praleidome puikią progą patylėti.

 • Valentinas

  Turint galvoje, kad Lietuvoje ir Europoje yra labai madinga palaikyti šventą palestiniečių teisę vykdyti terorą, tai Lietuvos URM pozicija balsuoti prieš, vertintina kaip drąsus, vyriškas, atsakingas žingsnis. Tikrai nesitikėjau, kad Ažubaliui užteks drąsos priimti teisingą sprendimą, žinant koks milžiniškas teisuolių-profesionalų choras jį smerks.

  • Bijau, kad Izraelis vykdo terorą, todėl žingsnis nei drąsus nei vyriškas nei tuo labiau atsakingas. Valentinai, pernelyg daug žiūrite CNN ir BBC.

   • Valentinas

    Aha, vienas profesionalus teisuolis jau išlindo. Net neabejoju, kad jų bus daugiau. Ažubalis tai puikiausiai žinojo – darinys, kurio valdžioje yra teroristinė organizacija turi daug gerbėjų. Todėl drįsti nebūti kaip visi, nepasiduoti seilėtai isterijai, nepabijoti paremti mažumą – tikrai vyriškas poelgis. Bravo Ažubaliui! Pirmą kartą matosi, kad turime gerą Užsienio reikalų ministrą!

  • nerijus

   „Tikrai nesitikėjau, kad Ažubaliui užteks drąsos priimti teisingą sprendimą, žinant koks milžiniškas teisuolių-profesionalų choras jį smerks.“

   Lygiai tą patį galiu pasakyti apie tuos, kurie „jo“ sprendimo nesmerkia: teisuolių- profesionalų choras.
   Kiek žmonių- tiek nuomonių. Negi sunku suprasti, Julija?..

 • Valentinas

  Įmanoma ir kita sąmokslo teorija. Gal čia yra kerštas, kad UNESCO vadove buvo išrinkta ne Marčiulionytė?

 • Gerbiamas Valentinai, Jūs visada skanduotėmis kontraargumentuojate ar Jums tik šiandien taip nevikriai gaunasi?

  Noras atsižvelgti į daugumos ar mažumos nuomonę priimant sprendimą niekaip nesusijęs su pačio sprendimo moraliniu pagrindimu.

  Ar Jums teko kada žiūrėti interviu su Robert Fisk? Jei ne, labai rekomenduočiau. Gal sumažės noras tiek šauktukų naudoti – nuo šių ženklų kiekio Jūsų pareiškimai daugiau svorio neįgauna.

  • Valentinas

   Be abejo tu teisus :) Žydai blogi, gerus palestiniečius skriaudžia. Čia viskas siono išminčių protokoluose yra suplanuota?

   • Jūs dar ir KGB komiksus skaitote? Slėpdamasis krūmuose nemūvėkite rožinių trumpikių – Jūsų ironija prastas kamufliažas.

   • Valentinai,ar teko girdėti apie Jungtinių Tautų rezoliucijų smerkiančių Izraelį, kurias užblokavo šalis, „draugų diktatoriais nepravardžiuojanti“, skaičių? Kaip su trumpikėmis – jau pasikeitėte?

  • Gintautas

   Mūsų seneliai tokiu atveju sakydavo – abu labu tokiu. O šauktuką Valentinas tai tik vieną panaudojo – akivaizdu, kad mažiau jų būti nelabai gali…

   • Auksinis kardas

    Paties replikoje jų daugiau ar tiek pat? Ar tai pakankamai akivaizdu? :-)

   • Gintautai, mano skaičiavimas du iš eilės.

    • Gintautas

     Aha :( Eisiu stipresnius akinius išsirašyti…

  • Valentinas

   Ką čia kalbėti, studijuokime pirminius šaltinius. Štai Hamas steigiamasis dokumentas.
   http://avalon.law.yale.edu/20th_century/hamas.asp
   Labai įdomus skaitinys. Galima palyginti su Sąjūdžio steigiamuoju dokumentu, kad įsitikintume, kad Lietuva ir Palestina tikrai „ėjo panašiu keliu“ kaip rašo Regis.
   Galima kartu pažiūrėti kokio tipo kultūrą propaguojančią organizaciją į savo gretas priėmė UNESCO. Man pavyzdžiui patiko septynioliktas straipsnis:
   Article Seventeen:
   The Moslem woman has a role no less important than that of the moslem man in the battle of liberation. She is the maker of men.
   p.s. tikiuosi neatsiras tokių, kurie teigs, kad Hamas ir Palestina yra skirtingi dalykai?

   • nerijus

    Valentinai

    Jei jau vartojate istoriją, tai pasakykite: kas buvo pirmieji (pagal tautybę) teroristai Pasaulyje. Sufleruosiu: jie buvo užgrobę lėktuvą.
    Spėju, kad atsakymo nesulauksiu? Tiek to…

    • Nerijau, nemanau kad jie buvo pirmieji :-) Britas Guy Fawkes pvz.

     • suomis

      Jeigu imat terorizmą, – kelkitės į XIX amžių.

    • Andrius

     …Dėl „pirmųjų teroristų“ klystate Nerijau :) – dar anksčiau, vieni tokie, nušlavė nuo žemės paviršiaus vienos valstybės du miestus su civiliais… Bet tikiu, kad dabar tuo nesididžiuoja…
     … O dėl Palestinos tai pritarčiau tam nevykėliui ažubaliui – Izraelis toli gražu ne šventa valstybė, bet valstybiniu lygmeniu terorizmo nepalaiko. Palestinoje, gi, teroristinės organizacijos valdžioje… ir tai pakankama priežąstis, mano galva, neskubėti su jos priėmimu į tarptautines organizacijas. Neginčytina, kad Palestina turi teisę į valstybingumą, bet pirmiausia ji turėtu įrodyti galinti būti valstybe, o ne teroristų rengimo baze. Suprantama, kad valstybė nevisuomet gali suvaldyti joje veikiančias teroristines grupuotes, bet atsiriboti nuo tokių – privalo… Palestinoje gi, pasikartosiu, teroristinės organizacijos (žudančios civilius) oficialiai dalyvauja valstybės valdyme… Ir tai tikrai nėra analogija Lietuvai prieš dvidešimt metų… Tai, veikiau, analogija Čečenijai, kuri, užvaldžius ją teroristams, prarado savo trumpai turėtą nepriklausomybę…

     • Nepalaiko terorizmo valstybiniu lygmeniu? Jūs teisus – tas lygmuo tarptautinis.

      Tzipi Livni: „the IDF demonstrated real hooliganism during the course of [Cast Lead], which I demanded.“

      ……..There were numerous reports of white phosphorus being used by the IDF during the conflict which was initially denied by Israel. On January 12 it was reported that more than 50 phosphorus burns victims were in Nasser Hospital……..

     • Valentinas

      Mielas Andriau,
      Pakartojai mano poziciją dėl Palestinos. Tau viskas tvarkoje? Gal nesveikuoji?
      Nerijau,
      Pirmas teroristas buvo Dievas numetęs bombas ant Sodomos ir Gomoros, vien už tai, kad šių miestų gyventojai bandė paįvairinti gyvenimą.

     • Genijus

      Kažkokiu stebuklu radęs pirmąjį istorijoje sveikam protui neprieštaraujantį Andriaus komentarą, irgi siaubingai apstulbau ir pagalvojau, kad jis apsirgo. Tik tingėjau rašyti. Bet dabar prisidedu prie nuoširdaus Valentino susirūpinimo :)

     • Fredis*

      Andrius padarė daug faktinių klaidų, todėl jo komentarą prilyginti sveikam protui yra grubi klaida.
      1. Prieš atakuojant japonų miestus buvo Perl Harboras 1941 m. gruodžio 7 d.. 2. Kažką primalė apie Čečėniją pats nesuprasdamas apie ką. 3. URM vadovo pavardė, kaip ir visos kitos, rašoma iš didžiosios raidės.
      Reikia pastebėti, kad Tinklaraštinikas labai specifinei publikai iškėlė spręsti nepavydėtiną dilemą, todėl regime tiek daug graudžiai juokingo blaškymosi.

     • Genijus

      Na aš turėjau omeny ne visą komentarą paraidžiui, o būtent Valentino paminėtą poziciją dėl Palestinos.
      Andriui ir panašiems į jį daug labiau prie veido (ir smegenų) visiškai kitokia pozicija, kurią tingiu čia dėstyti, bet ir taip suprantate.
      Užtatai ir esu maloniai nustebintas, bet, kaip sakoma, didelių vilčių į apkalbamojo asmenybės ir proto pokyčius vis tiek nededu :)

     • Auksinis kardas
     • Rytis I

      Taip, turbūt vienas iš kertinių straipsnio teiginių giliai teisingas. Amerikos absoliuti parama Izraelio politikai nėra strategiškai argumentuotas žingsnis, ypač kai įtakos sferos, JAV dominavimas po truputį čiuožia ne didžiosios vakarų demokratijos naudai. Ir anksčiau vėliau Amerika tiesiog negalės užstoti savo mažojo įsūnio prieš pasaulio brolius. Juk ir Amerikos lietuviai, nemaža padėję Lietuvai 90-aisiais, dabar juk neįtakoja mūsų ir Rusijos santykių (gal jie mus pamiršo, o gal mes juos) Bet tai ir gerai. Ilgalaikė finansinė ar politinė pagalba menamai autonomijai (kad ir žydų) dažniausiai neduoda reikiamų rezultatų, greičiau baigiasi politinėmis deformacijomis regione, dažnai blogiau, kataklizėmis ir karščiuojančiais taškais. Pavyzdys: galima susileisti porą butulino dozių, rodos amžiams gražus(i) būsi – o vat ir ne :)
      Dar vienas svarbus dalykas manau, kad tos šalys, kurios pasisakė „už“, turėjo tokią fix idėją, atseit įstojusi į civilizuotų šalių sąjungą, Palestina nori nenori priversta bus elgtis civilizuotai. Gal ir taip. Bet čia panašiai kaip, jei Libija prarado savo diktatorių, tai tikėti, kad ten jau tuoj bus vakarietiška demokratija. Nu nebus.
      Bet šiaip mažas čia mano reikalas, tai Lietuvos valstybės (Ažubalio asmeny), Izraelio bei Amerikos savitarpio bendradarbiavimo prioritetų daiktai, o mes tikrai jokiam net Izraeliui piršteliu nepagrūmosim (bandėm dėl Dušanskio – ir pirštelis ir dar špyga..), tai sakau gal kada bent Wikilykse paskaitysim… O sąmokslu smirdi, bet čia toks sakykim „geras“ sąmokslas, naudingas :)

     • Valentinas

      Mielas islandas išrado puikią formulę politiniam ištvirkimui pateisinti:
      – „Hamas“ yra paskelbęs tikslą sunaikinti Izraelį. Ar neturėtume reikalauti, kad jie atšauktų šį pareiškimą prieš pradedant kalbą apie valstybės pripažinimą?

      – Kaip suprantu, „Hamas“ yra paneigęs Izraelio teisę egzistuoti okupuotoje teritorijoje. Tai yra paprastas tarptautinės teisės faktas. Negalima kurti valstybės okupuotoje teritorijoje, kuri priklauso kitiems. Vargu ar galima tikėtis, jog tarptautinė bendruomenė pripažintų tokį jėgos naudojimą. Tiesa? Tai vienas iš klausimų, kuris turi būti išspręstas per tiesiogines derybas tarp dviejų valstybių.

      „paneigęs teisę egzistuoti okupuotoje teritorijoje“ :). Kokių tik profesionalūs antiamerikanistai neprisigalvoja begėdiškiausių nesąmonių, kad pateisintų savo neapykantą. Apie ką galima derėtis su žmogum, kuris gyvena vardan to, kad tave užmuštų?

     • Andrius

      …ačiū Valentuk už susirūpinimą mano sveikata, bet skubu tave nuvilti – nesulauksi…:)
      …Ir aš nekartojau tavo „pozicijos“, o tik išsakiau šiuo klausimu savąją – tu pernelyg susireikšmini, bet jau nekartą minėjau tai tau… Malonu, kad bent vienu klausimu mūsų nuomonės sutapo ir labai viliuosi, kad tu prie tokios nuomonės priėjai mąstydamas, o ne tiesiog aklai gindamas savo garbinamų „megztųjų berečių“ valdomos URM poziciją. Beje, esu beveik tikras, kad URM, su ažubaliu priešaky, priėmė tokį sprendimą, veikiausiai, ne vertybiniu pagrindu, o tik tradiciškai norėdami „vyresniam amierikietiškajam broliui“ įlisti į „užpakalinį tiltą“ be trintį mažinančių medžiagų… Darau tokią prielaidą vertindamas šių veikėjų „intelektualinį“ potencialą ir nesugebėjimą plačiau ir aiškiau išaiškinti savo sprendimo motyvus visuomenei, bet kitavertus, šiuo atveju, tai suveikė, mano galva, teigiamai – ką gi – net ir kvailiui į visus be išimties klausimus atsakant vieninteliu „taip“ – pasitaiko bent kartą pataikyti į atsakymą ir teisingai…

     • Auksinis kardas

      Įdomu, kokį prasminį krūvį neša aukščiau naudotas vadinimas „mielas islandas“, ir kaip vadintojas vertina jo nuopelnus Lietuvai – ar iš jos gauti apdovanojimai pateisinti būtent šiose reiklaus vertintojo akyse?

     • Valentinas

      Mielas Andriau,
      Skleidi šlykštų melą ir begėdišką dezinformaciją. Niekada negarbinau ir nemėgau „megztųjų berečių“.

     • Andrius

      Fredis* -iui.

      …Nustebinote Frederikai mane – pasirodo esat dar kvailesnis, nei Jūs laikiau :)…Kitavertus turėjau to tikėtis, žinodamas kieno lektoratui atstovaujat… Taigi – nesitikiu, kad pajėgsit suprasti, bet pabandysiu paaiškinti Jums papunkčiui.
      …Pirma – net jei japonai būtų sunaikinę dešimt amerikiečių miestų, tai niekaip nepateisintų beginklių civilių tyčinio išžudymo fakto… Lygiai kaip ir jei Jūs išaudytumėt kieno nors šeimą, tai nebūtų jokio pateisinimo tam asmeniui išžudant Jūsų šeimos narius… Lygiai kaip nėra jokio pateisinimo civilių žūčiai atakavus prekybos centrą Niujorke (net jei šio teroro akto rengėjai įvykdė tai kaip atsaką į kokių nors civilių palestiniečių žūtį vykdant karines operacijas Izraeliui nuolatos remiamam JAV)… Galima suprasti, kai civilių žūtis sąlygojama šalutinio karinės operacijos rezulto siekiant sunaikinti tiktai karinį objektą, bet priminsiu, jei kartais pamiršote – JAV panaudojo atominį ginklą ne siekiant sunaikinti karinius objektus, o siekiant maksimaliai didelio aukų skaičiaus – tiek daug aukų nebūtų buvę bombarduojant bet kurį karinį objektą, todėl sąmoningai buvo pasirinkti du ne patys mažiausi civiliai miestai… Ir tai buvo nusikaltimas, kuriuo, tikiu, šiandiena JAV nesididžiuoja… Beje – jei šie mano argumentai Jums sunkiau suvokiami (atsižvelgiant į tai, kad esate gerbėjas partijos, galimai, susijusios su asmenimis vykdžiusiais teroristinę veiklą) ir Jums labiau suprantamas „adekvataus keršto“ argumentas – pabandykite švelninti savo poziciją atkreipdamas dėmesį į tai, kad PerlHarboras buvo JAV karo laivyno uostas – o tai ne visai tas pats kas civilis miestas…
      …Antra… Dėl Čečenijos… Jums derėtu atkreipti dėmesį, kad jau net Jūsų „megztųjų berečių patriarchas“ kiek pritilo ir nebevadina Čečenų teroristų „kovotojais“ – visi tie, anksčiau TS-LKD garbinti ir ginti „kovotojai“ jau kurį laiką užimą ne žemiausias pozicijas ir JAV viešai skelbiamų teroristų sąrašuose… Leiskite Jums priminti, kad net darant prielaidą, kad daugiabučius Rusijoje galėjo susprogdinti pačios rusų spec. tarnybos, siekiant dingsties antram karui – Čečeniją valdantys teroristai, tuo trumpu Ičkerijos nepriklausomybės laikotarpiu, įsiveržė į Dagestaną ir įvykdė ten keletą teroro aktų – o tai jau akivaizdus faktas nereikalaujantis prielaidų… (apie galvų pjaustymą ir išpirkas grobiant, tame tarpe, ir užsienio piliečius aš jau nesiplėsiu)…
      …Trečia… URM vadovo pavardę, kaip ir kitų, kurių negerbiu arba laikau piktybiniais kvailiais – visuomet rašiau ir rašysiu mažąja… – tai nėra netyčinė klaida, jei kartais taip pagalvojote… Jei ir toliau taip kvailai rašynėsit – rašyčiau mažaja ir Jūsų pavardę, jei žinočiau…

     • Andrius

      Valentuk ? :) – tai tamsta nesi TS-LKD gerbėjas ir remėjas ? :) – čia tai bent nustebinai… Na, jei apsipažinau – dovanok…:)… atsiprašau…

     • Valentinas

      Kad aš esu konservatorių gerbėjas yra vienas iš keisčiausių dalykų, kuriuos tenka perskaityti apie save. Jau rašiau, kad mano asmeninės pažiūros dauguma klausimų(kad ir sekso) visiškai nesutampa su konservatorių ir dažnai būna priešingos. Vienintelis palankumo konservams elementas mano komentaruose yra mintis, kad Kubilius nėra visiškai blogas (nes jis nėra). Bet tai nepaneigia fakto, kad nieko geriau už konservatorius Lietuvoje nėra, nes kitos partijos dar blogesnės.

     • nesvarbu

      Valentinai, sutinku, kad Kubilius yra Dievo dovana Lietuvai. Tačiau kas konkrečiai be Kubiliaus toje konservatorių partijoje dar yra iš padorių, adekvačių politikų? Asmeniškai man būtų labai sunku atsakyti, o kaip tu manai?

     • Valentinas

      Nesvarbu,
      Remiuosi tik įspūdžiais. Man atrodo, kad nesugadintas ir nuoširdus yra K. Masiulis. Galbūt Bilotaitė. Ažubalis – padorus, bet negabus. Daugiau į galvą neateina.
      Kitose partijose dar sunkiau būtų surasti politiką, kurio padorumas nekelia abejonių. Atmetus paksistus, darbistus, Liberalus, belieka tik Socialdemokratai. Gal Sakalas ir Sysas?
      Liūdniausia, kad niekur nesimato energingo, ambicingo jaunimo. Na gal ta pati Bilotaitė ir dar Gapšys. Tačiau buvimo Darbo partijoje dėmė amžina ir nenuplaunama (nebent stipriai atgailautų).

   • Trakimas

    Be abejo-atsiras.Konservatoriai taip pat propaguoja mintį,kad jie tai ir yra Lietuva.TS-LKD būrelis nėra Lietuva ir niekada nebuvo,jie nėra tikrieji Lietuvos patrijotai,nėra tie,kurie nori Lietuvai gero,nesupranta Tautos poreikių ir Tautos neatstovauja.

   • Valentinas

    Kai kas gali sakyti, kad Hamas neatstovauja visos palestiniečių tautos, kad tikrieji palestiniečių atstovai yra Palestinos Išlaisvinimo organizacija. Ką gi pažiūrėkime ką UNESCO priėmė į savo gretas ir kokio tipo geruolius gina ir globoja tolerantiškieji islandai ir dar daugelis profesionalių teisuolių. Fatah yra kitų, „teisingų“ palestiniečių pagrindinė politinė partija. Jei Hamas dominuoja Gazos ruože, tai Fatah dominuoja pagrindinėje Palestinos dalyje. Čia yra Fatah konstitucija:
    http://www.middleeastfacts.com/middle-east/the-fatah-constitution.php/
    Irgi puikus, įdomus skaitinys. Man patiko:

    Article (8) The Israeli existence in Palestine is a Zionist invasion with a colonial expansive base, and it is a natural ally to colonialism and international imperialism.
    (šį straipsnį perskaitę profesionalūs antiamerikanistai, antisemitai, antiglobalistai, antiimperialistai, antikapitalistai apsalsta ir susivienija su islamistais vieningoje ekstazėje)

    Article (17) Armed public revolution is the inevitable method to liberating Palestine.

    Article (19) Armed struggle is a strategy and not a tactic, and the Palestinian Arab People’s armed revolution is a decisive factor in the liberation fight and in uprooting the Zionist existence, and this struggle will not cease unless the Zionist state is demolished and Palestine is completely liberated

    Article (24) Maintaining relations with all liberal forces supporting our just struggle in order to resist together Zionism and imperialism(šitas straipsnis paaiškina kodėl profesionalūs teisuoliai taip noriai palaiko Palestinos revoliuciją. Pasirodo tai yra vienas iš Fatah kovos metodų)

    Article (25) Convincing concerned countries in the world to prevent Jewish immigration to Palestine as a method of solving the problem.

    Apie ką derėtis su organizacija, kuri savo konstitucijoje įsirašo, kad jos tikslas – ginkluotas tavęs sunaikinimas?

    • Trakimas

     Palestinos neatstovauja šios paminėtos politinės grupuotės.Kaip Lietuvos neatstovauja konservatoriai ar tautininkai.Tai tik nedidelės,tačiau labai rėksmingos grupelės.PUF ar TAF kedopedofilų būrelis teipogi negali būti įvardintas,kaip išreiškiantis Tautos nuomonę ar siekius:)

     • Andrius

      ..deja, deja gerbiamas Trakimai :) – bent jau šiuo metu oficialiąją Lietuvą atstovauja, būtent, konservatorių suformuota valdančiųjų dauguma :)… Ir nors, tikiu, šiandienos balsus paskaičiavus, paaiškėtų kad palaikymą jie turi minimalų – bet formaliai jie yra teisėtai ir demokratiškai išrinkti mūsų „atstovai“ :)… Tskant – šiandiena mūs atstovauja bandito petrusevičiaus „šaika“ :)… Gerai dar, kad niekam pasaulyje nekyla klausimas ar mes dėl to verti būti atstovaujami tarptautinėse organizacijose… Na bet ačiū Dievui nieko nėra amžino… per ateinančius rinkimus, gal, pasitaisysim :)…

     • Valentinas

      Trakimai,
      Sutinku su tavimi. Komunistų partija irgi neatstovavo Sovietų sąjungos.

  • Valentinas

   UNESCO kaip žinia yra švietimo, mokslo ir kultūros organizacija. Ką tokio originalaus ir savito įneš į šią organizaciją naujasis narys? Neabejotinai vienas iš didžiausių kultūros pasiekimų yra raketų atakos. Kaip ir šachmatai, tai gali būti vadinama ir sportu ir kultūra.
   http://en.wikipedia.org/wiki/Palestinian_rocket_attacks_on_Israel

   Atkreiptinas dėmesys, kaip oficialus Hamas atstovas propaguoja ir gina šią kultūrinę praktiką. Kuo gi ypatingas šis nacionalinis sportas? Gal palestiniečiai savadarbėmis raketomis apšaudo žydų karius? Nudobti vieną kitą žydų kareivį būtų tikrai smagu, bet bėda ta, kad sionistai ir imperialistai gali šauti atgal. Todėl geriausi šios kultūrinės praktikos pavyzdžiai skatina apšaudyti miestus su civiliais gyventojais. Taip pat, tobulas šio ritualo išpildymas reikalauja šaukti apie beširdžius sionistus, imperialistus ir demonstruoti žuvusių ir nukentėjusių moterų ir vaikų kūnus, kai iš Izraelio gauna smūgį į tą pačią vietą, iš kurios buvo paleista savadarbė raketa atgal. Klausimų kodėl pasirinko šaudyti į Izraelį iš tokios vietos kur šalia yra nekaltų vaikų ir moterų profesionaliems teisuoliams, kovojantiems su JAV imperializmu ir sionizmu nekyla (kaip neprisiminsi čia komentatoriaus Austro minties, kad Landsbergis specialiai suorganizavo Sausio 13 žudynes, kad susikrautų politinį kapitalą).
   Geras kultūrines praktikas reikia skatinti ir propaguoti ir UNESCO tam gali labai praversti. O kas jeigu lenkų rinkimų akcija perimtų šią tradiciją ir pradėtų iš Nemenčinės miškų leisti savadarbes raketas į Vilnių? Palestiniečių raketos mažybiškai vadinamos Qassam, o lenkai galėtų mažybiškai maloniškai jas vadinti „Pilsudska“. Manau viso pasaulio profesionalūs teisuoliai ir teisių gynėjai paremtų tokią saviraiškos sklaidą. Juk niekam ne paslaptis, kad prakeikti lietuviai visaip skriaudžia lenkus, bando juos asimiliuoti ir t.t. Puoselėkime ir vystykime kultūrą ir tautų bendradarbiavimą kartu, po UNESCO sparnu!

   • Andrius

    …nu va Valentuk – jau maniau, kad „taisaisi“, o čia ėmei ir vėl nusišnekėjai :).. Ir kuo gi tau užkliuvo tie „lenkai“ ? :) – jie tokie patys LR piliečiai kaip tu… O beje – kažkur lyg ir skaičiau, kad J. Pilsudskis buvo, viso labo, sulenkėjęs žemaitis :) – na nesiimu tvirtinti, bet kodėl gi negalėtu taip būti ?:) – juk anuomet buvo labai madinga būti lenku, o ne „lietuviu – mužiku“…
    …Ir beje, dėl lenkų mažumos – na tenka pripažinti jų pretenzijos nėra visai be pagrindo, deja – mes juos kiek „padūrėm“ :)… O tai nelabai gražu… – už tai labai „lietuviška“ :)

    • suomis

     Andriau. Jei kažko nerauki, geriau patylėk.

     • Andrius

      …Suomi ? :)…o gal tikrai „neraukiu“ – pagrįsk :)

     • Andrius

      …aš čia Suomi apie tą mūsų „darymą“ lenkų tautinei mažumai „geriau“ per prievartą… jei gu ką :)… Mano subjektyvia nuomone padorūs žmonės niekam „geriau“ per prievartą nedaro :)… Na, bet velniai nematė – manykim, kad šiuo atveju mes kaip „chirurgai“ – turėjom atlikti pacientui operaciją suteikiant „skausmą“, kad vėliau jam būtų gerai ir galbūt jis net kada nors padėkos už tai :)… Bet… va, tas klausimas su tautinių mažumų istatymu…ech…:)… Juk jei stodami į EU įsipareigojome tautinių mažumų padėties nebloginti (nuo tos, kurią jie turėjo tam momentui, kai mes įsipareigojome) – vansi – pasibaigus tautinių mažumų įstatymo galiojimui privalėjom nedelsiant jį pratęsti – nemanai ? :)… O mes nepratęsėm…:)… Ir tokiu būdu net dvikalbės lentelės, kurios galiojant tam įstatymui buvo legalios – tapo nelegaliomis… Ir prasidėjo „tautinės nesantaikos metas“ :)…
      … O kas buvo blogai su tom mažumom prieš kokius penkis metus Suomi atsimeni ? – ogi nieko – santarvė ir abipusis gražus sugyvenimas :)… O esi pagalvojęs, kada, kam reikėjo šios nesantaikos ? :) – kas būtent iš to turi naudos ir šios naudos įkaitu padarė visą valstybę ? :)

     • suomis

      Andriau nemaišyk miltų su mėšlu. Lietuva pšekams nieko nedarė(nei gero, nei blogo) kaip ir mums, tik leido čia gyventi – viskas. Visą šį jovalą pats „lenkai“ ir užvirė, jei nepatinka jiems čia gyventi, tai niekas jų čia per prievartą nelaiko, lai čiuožia Lenkijon ir džiaugiasi savo motininės šalies teikiamais privalumais. O tai priviso čia visokio šūdo ir mūsų namuose „perstatinėja baldus“. Dar visai nesenai Lietuvoje buvo kiti „perstatinėtojai“, ačiu viešpačiui – išsinešdino. Kaip matosi dar nemažai jų(perstatinėtojų – besiilginčių „šlovingų“ TSRS laikų) liko. Vat estukai, konkrečiai, be didelės pompos, po truputi, bet nuospirčiai visame kame, bando atsikratyti to komunistinio šūdo. Pas mus, visas tas „raudonas“ jovalas, – pagarboj. Tuo ir skiriamės nuo estų ir apskritai skandinavų. Kaip ir sakiau anksčiau: – Jei lietuvi nori gyventi gerai? Nustok meluoti ir pirmiausiai nustok meluoti pats sau. Vat šioje vietoje ir yra pradžių pradžia.

   • O kaip dėl Izraelio karių žudančių civilius, gerb. Valentinai? Faktais domėjotės?

    „Operation Cast Lead“ pasiekimai:

    Žuvo 709 Hamas kariai ir 450-720 civilių Palestinos pusėj.

    Žuvo 10 karių ir 3 civiliai Izraelio pusėj.

   • O Valentino fašistiniai vogravimai, kad Palestinos kultūra yra antrarūšė – neverti net komentarų.

    Mahmoud Darwish

    Write down
    I am an Arab
    And I work with comrades in a stone quarry
    And my children are eight in number.
    For them I hack out
    a loaf of bread
    clothing
    a school exercise-book
    from the rocks
    rather than begging for alms
    at your door
    rather than making myself small
    at your doorsteps.
    Does this bother you?

    • Valentinas

     Mielas Abraxai,
     Fašistiniai? Tu bent supranti kas yra fašizmas? Pacitavau keletą tavo ginamų teroristinių organizacijų, kurios yra Palestinos valdžioje dokumentų. Pirminis šaltinis. Viskas atvirai ir neslepiama. Įteisintas terorizmas. Kadangi UNESCO priėmė šį darinį, kuris grindžia savo egzistavimą terorizmu į savo gretas, reiškia UNESCO netiesiogiai pripažino terorizmą kultūriniu reiškiniu (aišku tik tais atvejais kai žudomi žydai. Kai žydai ginasi, tada tai imperializmas ir sionizmas).

     • UNESCO (angl. United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) – Jungtinių Tautų švietimo, mokslo ir kultūros organizacija, įkurta Jungtinėse Tautose 1945 metais, siekiant skatinti bendradarbiavimą tarp skirtingų tautų švietimo, mokslo, kultūros ir komunikacijų srityse.

      Kaip paremsi teiginį, kad Palestina grindžia savo egzistavimą terorizmu? Tavo maymu palestiniečiai neturi Tautos statuso? Raketos skrendančios į Izrealio teritoriją susijusios su neteisėta neteisėtų Izraelio nausedijų plėtra ir blokada.

      Palestina neturi jokių resursų konvencinei gynybai – jai taikoma neteisėta blokada, kuri neleidžia įvežti net statybinių medžiagų – su tauta elgiamasi kaip su šunimis.
      Izraelis naudoja neproporcingo atsako strategiją – t.y. masiškai žudo Palestiniečių gyventojus. Tai nei tarptautinėje teisėje nei žmonių kalboje gynyba nesivadina.Tai yra agresija ir okupacija naudojantis JAV kariniais resursais. Beje ne tik Palestina kenčia nuo Izraelio agresijos – pvz. Libano bombardavimai 2006 metais.

      Vienintelė šalis, betarpiškai remianti Izraelį yra JAV. JAV blokuoja iš eilės visas Jungtinių tautų rezoliucijas (nepalankias Izraeliui, ir vykdo nuoseklią propagandos kampaniją. Ji turi nemažai pavadinimų: kelias į taiką… ginčytinos teritorijos…

      A. teritorijos nėra ginčytinos – tai pripažinta tarptautinės teisės institucijose

      B. Nėra jokio kelio į taiką – sistemiškai vykdomas Palestiniečių tautos genocidas.

      C. Hamas nutraukia raketų atakas per paliaubas, kurias nutraukia Izraelis.

      „Kuo labiau intensyvės „Qassam“ ugnis ir raketos galės nuskrieti ilgesnį nuotolį, tuo jie (palestiniečiai) prisišauks didesnį holokaustą, nes mes panaudosime visas galias, kad apsigintume“, – armijos radijui sakė M.Vilnai.

      Dar kartą klausiu apie aukų skačių Izraelio Ir Palestinos pusėje. Ką nuo ko reikia ginti?

     • Valentinas

      Mielas Abraxai,
      Žaviuosiu tavo įkarščiu ginant gaują banditų, kurie mėgsta laidyti raketas ant svetimų vaikų, prisidengiant kaip skydu savais vaikais. Puikus kelias į valstybiningumą. Gal norėtum pagyventi šalia kokio Hamas lizdelio?

   • Aš tikrai tamstai ne mielas. Turiu pripažinti, kad visai nesižaviu tavo polinkiu ignoruoti faktus ir žarstytis teiginiais be argumentacijos. Tikrai mieliau gyvenčiau Izraelyje o ne Palestinoje. Neteigiu, kad Hamas yra gerbtina organizacija, bet Izraelio ir dėdės Semo nusikaltimų mastas yra nepalyginamai didesnis nei Hamas nusikaltimų. Todėl, perfrazuojant tamstą, banditai yra Izraelis (tiesa, Izraelio užsienio reikalų ministrė savo šalį meiliai pavadino chuliganais.

    • Valentinas

     Štai skaitau Abraxa (nemielą) ir galvoju: kaip mums Lietuvoje neatėjo į galvą, kad geriausias kelias į nepriklausomybę, tai išžudyti 2-3 rusų vaikų darželius? Net neabejoju, kad rusai būtų pagalvoję:
     „Ajajai kokie mes negeri! Kaip prispaudėme lietuvius, kad jie neturi kitos išeities kaip žudyti rusų vaikus. Matyt jiems tikrai norisi nepriklausomybės. Jų kova šventa, o mes esame blogi. Ką gi, jie jos nusipelnė. Zavodi tank Ivan, jedem domoj!“
     O tarptautinė bendruomenė būtų pasveikinus Lietuvą su nepriklausomybės atgavimu. Visa tai buvo galima pasiekti žymiai anksčiau ir paprasčiau…

     • Valentinai, tamstai vėl nepavyko atskirti morkos nuo „sasyskos“. Visiškai skirtingos situacijos. Derėtų Palestinos okupaciją lyginti su europiečių invaziją į Ameriką, ten tikrai daug daugiau panašumų.

      Dar kartą klausiu – ar domėjaisi skaičiais aukų Izraelyje ir Palestinoje?

     • bang

      Na visgi nereikia perlenkti. Dar negirdėjau, kad palestiniečiai žudė pasirinktinai darželiais. O kare kaip kare. Žinom ir apie amerikiečių karių žiaurumus, prievartavimus (netgi vaikų), civilių žudymą tyčia ar dėl neatsargumo.

     • Operacijos

      “Cast Lead” pasiekimai:
      Žuvo 709 Hamas kariai ir 450-720 civilių Palestinos pusėj.

      Žuvusių palestiniečių vaikų sąrašas (viso 352):

      http://www.dci-pal.org/english/display.cfm?CategoryId=1&DocId=917

     • Citata iš Goldstone ataskaitos Jungtinėms Tautoms:

      Paragraph 1,893:

      “The Mission concludes that what occurred in just over three weeks at the end of 2008 and the beginning of 2009 was a deliberately disproportionate attack designed to punish, humiliate, and terrorize a civilian population, radically diminish its local economic capacity both to work and to provide for itself, and to force upon it an ever increasing sense of dependency and vulnerability.”

     • Valentinas

      Jeigu inicijuoji karo veiksmus teritorijoje, kurioje pilna vaikų, tikėkis daug vaikų nuostolių. Vienintelis būdas išvengti civilių aukų – nekariauk.

    • Valentinas

     Abraxai,
     Jei mes būtume kaimynai ir nesutartume dėl žemės lopinėlio, ir tu užsirašytum savo programoje, kad vienintelis būdas išspręsti nesutarimą yra mano sunaikinimas ir reguliariai mane užpuldinėtum tai aš:
     1. Neičiau su tavimi jokių derybų.
     2. Labai gerai apsiginkluočiau.
     3. Užimčiau tą diskutuotiną žemės lopinėlį
     4. Apsitverčiau didžiausia siena, kad tu ir tavo chebra neprilystų
     5. Reguliariai daryčiau reidus į tavo zoną, kad sutrukdyčiau tavo pasiruošimus mane ir mano vaikus nužudyti
     6. Į kiekvieną bandymą iš tavo pusės mane ar mano vaikus nužudyti atsakyčiau dešimteriopai stipriau.
     7. Pasistengčiau padaryti tavo gyvenimą kiek įmanoma sunkesniu: ribočiau tau judėjimą, susisiekimą, tavo finansus ir t.t.
     Visa tai daryčiau nes žinočiau, kad tau nėra jokio kito tikslo tik mane sunaikinti. Reiškia derybos su tavimi neįmanomos. Jeigu su kaimynais renkiesi karą, tai atgal gauni karą.
     Dideli palestiniečių civilių nuostoliai atspinti tą faktą, kad islamistai pasinaudoja jais kaip skydu. Pavyzdžiui ant ligoninės stogo įsikuria raketų leidėjas. Izraelis tą raketų leidėją sunaikina, tačiau kartu sunaikinama ir ligoninė. Atkreiptinas dėmesys, kad profesionalūs antisionistai ir antiimperialistai kaltina ne raketų leidėją įsikūrusį ant ligoninės stogo, o prakeiktus sionistus ir dėdę semą.
     Bang, sistemingas civilių žudymas yra oficiali Hamas doktrina. Todėl aš visai ne perlenkiau.

     • Dėkui, pagaliau rimtas pareiškimas. Nuoširdžiai išdėstei Izraelio vykdomą politiką. Čia yra lūžio taškas, kuriame kas yra didesni aukos galim nediskutuoti.

      „Palestinian leader Mahmoud Abbas on Saturday delivered a fiery speech to Islamic clerics in Ramallah during which he warned the international community not to demand that he recognize Israel as the „Jewish state.“

      Dabar padirbėkime su tamstos sugebėjimu suvokti perskaitytą informaciją:

      Oficiali Palestinos pozicija yra „Sunaikinti Izraelį, kaip žydų valstybę“. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad po II Pasaulinio karo Palestinos teritorijose sukurta valstybė religiniu ir etniniu pagrindu. Neįmanoma sukurti tokios valstybės kitos religijos ir kitos tautybės žmonių apgyvendintose teritorijose, neatlikus etninio valymo. Todėl noras sunaikinti „Izraelį – žydų valstybę“ nėra tapatus norui „sunaikinti žydus“. Tamstos nesugebėjimas ižvelgti skirtumo verčia mane vėl priminti „morkos/sasyskos“ metaforą.

      Pasinaudojus tamstos metafora gaunasi, kad žydas atėjo į palestiniečio kiemą, užėmė žemės lopinėlį o toliau pats viską aprašei.

      Dar siūlyčiau atkreipti dėmesį į paties naudojamą sąvoką „Diskutuotinos teritorijos“. Ją sukūrė ir išpopuliarino JAV vyriausybė – tai propagandinis semantinis darinys, neturintis nieko bendro su realybe. Teritorijos nėra diskutuotinos (tai patvirtinta tarptautinėje teisėje), tuo labiau nėra diskutuotinas 1967 metų sienų sutarimas.

      Izraelio vykdo ekspansiją tavo aprašytais metodais.

     • Valentinas

      Abraxai (nemielas),
      Žydų valstybė yra faktas. Realybė. Su tuo reikia susitaikyti, patinka tai ar ne. Jei remiesi prigimtine Izraelio nuodėme, t.y. Izraelis yra kaltas jau vien tuo, kad jis yra, ir ja grįsi visus savo veiksmus t.y. žudysi Izraelio gyventojus sakydamas, kad jie okupantai, sprogdinsi jų vaikus ir t.t. tai prives prie to, kad tavo pačio vaikai žus, tavo pačio tauta neturės žemės, valstybės ir patirs visas kitas pasekmes. Arabai turi pasirinkimą: arba susitaiko su Izraelio buvimu ir pradeda elgtis kaip subrendusi tauta, arba nesusitaiko su Izraelio buvimu, užsiiminėja teroru, puola, žudo, sprogdina, bet tada patiria visas atsakomųjų smūgių pasekmes. Kariauti su Izraeliu ir taip kenkti savo tautai yra pačių arabų pasirinkimas. Izraelio interesas yra ramiai gyventi. Arabų interesas yra sunaikinti Izraelį. Kol taip tęsis, jie neturės nieko. Valstybės reikia nusipelnyti.

     • Auksinis kardas

      Kai palestiniečiai nori savo lūkesčius reikšti brandesnėmis, politinės išraiškos formomis, kai kas linkęs laikyti tai nepriimtinu, apsisukęs priekaištaudamas dėl perdėtos desperacijos išraiškose – trūksta nuoseklumo.

      Esama konflikto, prieštaros. Esama tiek nepriimtino palestiniečių, tiek nepriimtino Izraelio elgesio. Prieštaros sprendimo keliai, daugelio sutarimu: politinės raidos, susitarimų virtimo nauju kūnu kelias. Apsiputojęs priekaištingumas nėra produktyvus – ir būtent tokiu neišspręstas prieštaravimas minta.

 • Justas

  Stogai,
  neabejoju, kad si sutapyma TVF lieptu panaudoti papildomam biudzeto deficito mazinimui. Bet cia jau nelabai i sita samokslo terijos tema.

  • stogas

   Jau dabar su 320 mln nuostoliu suplamuotas 2.8 % deficitininis biudzetas. Kur maziau dar galima ?

 • bang

  Kas gali paneigti.

 • nerijus

  Kas bus, kai ateis laikas obligacijas išpirkti, o pinigų nebus?..
  Tada prasidės įvairūs siūlymai ir pageidavimai, kaip galima jas dengti įvairiais kitais būdais, kad ir įstatymais ir pan.
  Įdomu būtų pamatyti šį sąrašiuką- aktyviausi pirkėjai. Kas sąrašo viršuje? Ar tai valstybės paslaptis? Kodėl? Juk obligacijos tai LR nuosavybė- mūsų visų.

 • Jonas III

  Vienok saulę reikia parsivežti – jei ne iš rytų, tai iš vakarų.

 • suomis

  Viskas, tiesiog puiku. Va čia aš Kubiliui dedu riebų pliusą.

 • Ištaisykite pavadinime klaidą. Žodyje „skolinimąsI“, sangrąžos dalelytė -si visada rašoma be nosinės.

 • dzyvai

  Ar tai būtų sutapimas, ar tai būtų sąmokslas, būtų puiku žinoti ar tai tik Ažubalio sprendimas, ar sprendimas suderintas su Prezidente, visu vyriausybės kabinetu. Bet kokiu atveju, Ažubalio „pasiteisinimo“ komentaras yra per trumpas. Priėmus tokį svarbų ir sudėtingą sprendimą, išreiškiantį tautos valią (taip bent turėtų būti) ir formuojantį Lietuvos įvaizdį, turi būti pateikta visa ir išplėtota argumentacija.

 • Obana
 • Ne vargšus palestiniečius lietuviai supranta, o randa progą kąsti antisemitizmo dantimis. Asmeniškai pilnai palaikau Vakarų galiūnus kovose Rytuos ir Pietuos. Jei to reikia Vakarų civilizacijos galiai palaikyti, tada pirmyn. Vakarų gerovė ir pasiekimai visose srityse yra pagrindinis argumentas už jos plėtrą, tegu ir jėga nešama, o jei ir ne plėtrą, tai bent atsilikusių valdymų, visokių chuntų ir tironijų griovimą, kuriose parazitai veisiasi. Kaip kažkoks afganų vaikas sakė „mano svajonė nužudyti kuo daugiau amerikiečių, o tada važiuoti gyventi į Ameriką“, taip kad paprastas žmogus iš tų kraštų kaifuotų gyvendamas taip, kaip mes gyvenam, bet negali, nes valdžia uždėjusi viduramžių apynasrius.

  • Regis

   o aš suprantu vargšus palestiniečius. Galiu aišku suprasti tik tiek kiek savu laiku per sausio 12-13-ąją pro namus važiavo „btr’as“ (ratinis šarvuotasis transporteris) ir liepė išjungti šviesas ir nekišti nosies lauk ir su tėvu klausėmės per radiją ir tv kas vyksta visai šalia, už vieno mikrorajono. Tai tiek va ir galiu suprast tiesiogiai ką savo kailiuku patyriau, o visa kita tik galiu įsivaizduoti. Taip pat galiu tik įsivaizduoti ką jaučia eiliniai izraeliečiai kuriems kasdien gresia gauti bombą ir ne vieną savo mieste (per mokyklą, ligoninę, namus). Ir šioje vietoje tiesiog šlykštu klausytis kai lietuviai negali net pabandyti įsivaizduoti kaip atrodytų gyvenimas metų metus užsitęsiusioje kruvinoje prievartoje arba tiesiog karo zonoje. Tai, kad nevilties apėmus imamasi vienokių ar kitokių iš pirmo žvilgsnio sėdint šiltai fotelyje neteisingų veiksmų reiškia tik tiek, kad kažkur vyksta visiška velniava. Ir kiekvieno nors kiek padoresnio žmogaus pareiga bandyt sau prieinamomis priemonėmis tą velniavą stabdyti. Jeigu civilizuotas pasaulis sutaria, kad Palestinos valstybė privalo egzistuoti, tai matyt tas sprendimas neišvengiamas. Nes kitu atveju Izraelis tiesiog neišsikapstys iš to nuolatinio teroro kuriame įklimpęs iki alkūnių. Taip manau. Ką Lietuvos respublikos užsienio reikalų ministras bando šioje vietoje vedžioti galima suprasti, pateisinti, bent man sunkoka.

   • dzyvai

    Regi, pasidomėkite, kiek per paskutinius 10 metų nuo Izraelio bombų žuvo palestiniečių, ir kiek nuo Palestinos izraeliečių. Tada dar sykį pritaikykite savo patirtį su BTR-u :)

    • Regis

     ir kiek? :) arba :/

     kas nors tai yra suskaičiavęs ir kokias išvadas padarė? Pasitaiko retkarčiais tokių skaičiuotojų neaišku ko siekiančių. Yra tokių dalykų kurie sunkiai skaičiuojasi jeigu žiūrėt į juos žmogiškai. Ką reiškia žmogiškai ir nežmogiškai? Koks skirtumas tarp širdžių kaip organų tame pačiame žmogaus organizme ir kokio naminio gyvūno. Teliuko, šunio, katės arba kiaulės. Yra skirtumas? Statistika vienetais aišku suskaičiuos, žmogiškai žiūrint yra tragedijos. Būtent tragedijos vienetais skaičiuosi. Nukritęs lėktuvas, sudaužytas avarijoje automobilis, susprogdintas namas ir t.t. Yra didelis noras krauti ant milžiniškų svarstyklių ir žiūrėt kuri pusė sunkesnė. Manęs asmeniškai tas vaizdelis visiškai netraukia. Žinau, kad abi pusės paskendusios baimėje, nežinioje, prievartoje ir ašarose besimaišančiose su krauju. Yra tik vienas noras, kur tas bevyktų, kad greičiau baigtųsi. Tik tiek. Beje niekas nepamąstė apie tai, kad Lietuvoje pilna žmonių kuriems davus ginklą, sprogmenis, pinigus ir dar gerą porciją smegenis skiedžiančiųjų medžiagų (skiedžiančiųjų ir tiesiogiai, ir perkeltinai) būtų savu laiku pasipylęs irgi teroras už šventą reikalą. O juk įvykiai galėjo pakrypti visai kitaip.

     • dzyvai

      Būtent, Regi, kad yra skaičių nepalankių ir Izraelio pusei (priklauso nuo skaičiuotojo). O žinant, kaip efektyviai izraeliečiai (ar viešoj erdvėj galima vartoti žodį „žydai“ kai kalbama neigiamame kontekste?) moka viską parduoti, reikia kritiškiau vertinti ir jų argumentus, ir jų poziciją. Šiuo savo komentaru taip pat netvirtinu, kad palestiniečiai yra šventieji. Džiugu, kad sutikai, jog BTR-as važinėja abiejose pusėse – kad tragedija yra abiejose pusėse, kaip ir kaltė (dėl kaltės nežinau ar pritari). Kategoriška pro-izraelietiška pozicija man atrodo įtartina. Gan įtikinami man G.Aleknonio argumentai šiuo klausimu:
      http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2011-11-10-gintaras-aleknonis-laisves-nasta-ir-atsakomybe/71879

     • dzyvai

      Regi, dar sykį perskaičiau Tavo komentarą, ir suvokiau, kad oponuoju ne tavo pozicijai, o mano interpretacijai. Panašu, jog sugebėjau perskaityti tai, ko neparašei. Panašu, jog per daug greitas skaitymas suplakė galvelėje keletą komentarų į vieną. Ką gi, geriau vėliau nei niekad – atsiimu priekaišus :)

 • Sigitas

  Taip tas balsavimas buvo keistokas, bet jei bent kiek domiesi Lietuvos – Izraelio santykiu dinamika, tai gan lengvai paaiskinamas.

  O samokslo teorijos (bent dauguma) zlunga jei etiskai ir objektyviai pateiki informacija. Tad cia reiketu parasyti uz kiek LT skolinosi platindama praejusia obligaciju emisija ir uz kiek skolinasi kiti – tarkime Lenkija ar ta pati Italija

  • mielas Sigitai, nelabai suprantu, kas bendro tarp Lietuvos, Lenkijos ir Italijos. Mano labai subjektyvia nuomone, rikiuojant šias valstybes ir palūkanas, už kurias jos skolinasi į vieną eilę bei mechaniškai jas lyginant objektyvumas tampa buduliškas. Tai yra, visiškai mechaninis ir skirtas žmonėms, kurie visiškai neišmano apie tai, nuo ko priklauso skolinimosi kaštai. Kita vertus, Lietuvos žiniasklaidoje tai nebūtų kas nors naujo, o kai kas gal net pavadintų tokį lyginimą objektyviu.

 • sąmokslo teorijos dažnai ir lieka teorijomis. Asmeniškai palaikau Palestiną. Dirbtinės valstybės 1947 sukūrimas buvo klaida. O principas, kad pinigų pusėje teisybė tik dar aiškiau parodo kokia nyki yra žmogaus prigimtis.

 • Ingrida Šimonytė

  Nors susirašinėjimas vyksta labiau apie Palestiną negu apie skolinimąsi, bet aš pabandysiu apie jį.

  Tikrai per pastarąjį laikotarpį nemažai teko susipažinti su reiškiniu, pavadinimu „tarptautinės finansų rinkos“, kurios tam tikrais epizodais turi veidus ir balsus – tada kai bendrauji su žmonėmis atsakingais už valdomų pinigų investavimą ir bandai jiems įrodyti, jog investicija į Lietuvos skolą yra saugi. Niekada nė vienas nėra manęs paklausęs, ką aš ar Lietuvos Vyriausybė mano apie Palestinos valstybingumą. Nė vienas netgi nėra klausęs, kodėl Lietuvoje nepriimtas žydų bendruomenių turto kompensavimo įstatymas (iki jis buvo priimtas). O bent pakenčiamų emisijų yra pasitaikę ir iki to įstatymo priėmimo. Visi, kaip susitarę klausia vieno – koks jūsų (t.y. mūsų) deficitas ir skola (yra ir bus). Kaži kodėl jiems tai rūpi? :) nors atrodo, kad tai nevisada rūpi mums, kuriems tai turėtų rūpėti labiausiai :\ Netradiciškiausias klausimas, kurio teko susilaukti – kokia tikimybė, kad mus užpuls Rusija. Bet tik vieną kartą ir turbūt tik todėl, kad Kalifornijoje tuo metu buvo labai karšta.

  Taigi, jokio sąmokslo čia nėra. Juoba, kad taip jau yra skolinantis tose rinkose – galiausiai pamatai, jog investuotojai pasiskirsto per visą pasaulį ir tikrai negalima įžvelgti dėsnio, jog Lietuvos emisiją pirko investuotojai iš tų šalių, kurios nepalaikė Palestinos prašymo dėl narystės UNESCO.

  Mielai būtume pasiskolinę eurus. Būtume išvengę su USD susijusių rūpesčių apdrausti sandorį. Bet nesame pasirengę už eurą permokėti. O norint nepermokėti, teks palaukti, kol arba eurozonos problemos baigsis ir euras taps vėl investuotojų likeable (gali užtrukti ir nuo mūsų nepriklauso) arba pagerės Lietuvos kredito reitingai (tai gali užtrukti ir trumpiau, nes daugiau priklauso nuo mūsų:)

  • šiandien kaip tik turėjau progos užmesti akį į investuotojų sąrašą – neskaičiavau, bet, sakyčiau, apie 3/4 jų yra iš valstybių, balsavusiųjų prieš arba susilaikiusių. Tiesa, nemanau, kad tai įrodo, jog tai kaip nors susiję su Lietuvos balsavimu:)

  • Auksinis kardas

   Dėkui, Ingrida – komentarai iš pirmų lūpų labai įdomūs, nepasididžiuokite parašyti dažniau.

   Kaip bebūtų, pasitaiko įvairių politinių interesų ir ekonominių apsisprendimų derinių: kad ir kaip ekonominiai interesai atrodytų varantieji savojoje plotmėje, visiško sterilumo nuo politinių interesų/simpatijų tikėtis taip pat būtų perdėta. Tačiau yra ir kitas dalykas – kiek patys apsisprendžiame būti „parsidavę“ tokiai konjunktūrai, kiek mums tai priimtina, bei kiek suderinti valdžios sprendimai su bendruoju nusiteikimu.

   Ar taip jau galėtų būti siektina vien nauda skaičiuose, įkeičiant sunkiau įvertinamus laisvę ir orumą – įvairaus skonio klausimas, bet apibendrinant vargu ar galintis turėti kokį vienpusišką, kraštutinį atsakymą.

   Tarkime, šiuo atveju įdomu būtų sužinoti tokį atskirą atvejį – jei tinklaraščio autorius tiki, kad ryšio (čia atsargiai pavadinto sąmokslo teorija) esama, kaip jis asmeniškai vertina tokį ryšį? Jei įvertinti reikėtų :-)

  • Trakimas

   Nesupratau,ką ministrė turėjo omeny,sakydamas :“Bet nesame pasirengę už eurą permokėti.“?Juk Jūs vis viena už tuos dolerius turėsite pirkti litus arba eurus?Lietuva,būdama Europos Sąjungos nare elgiasi nedraugiškai,skatindama Amerikos,o ne Europos klubo narių ekonomikas.

   • Auksinis kardas

    Sakytum, tiesiog prastesnes emisijos eurais platinimo sąlygas (neatsveriamas net papildomų draudimosi vargų, skolinantis USD)?

    • suomis

     O jūs įsivaizduojate, kad jeigu euras žlugtų, kiek skolininkų trintų iš džiaugsmo rankas. :)

     • Trakimas

      Euras nežlugs,jei Europa norės išlikti konkurencinga:)

     • suomis

      Europa, kaip tik taptų konkurencingesnė jei euras žlugtų. Nes euras naudingas TIK Vokietijai ir niekam daugiau. Dėl to visos protingos ekonomikos ir pasiliko prie savo nacionalinių valiutų.

    • Trakimas

     Kaip suprantu,“apdrausdami sandorį“ ,jūs atsisakote galimo pelno dėl dolerio kurso svyravimų,vardan to,kad išvengtumėt nuostolių?Tokiu būdu,skolintis dolerius yra absurdiška,nes vis viena pirkdami eurus ir litus,sukursite paklausą šioms valiutoms,kas savo ruožtu jas „pabrangins“.Kam jums pirkti eurus(kas yra brangu),jei galite juos pasiskolinti?:)

     • Trakimas

      Ak,visai pamiršau,kad jūs iš tiesų skolinotės tik tam,kad atiduotumėt ankstesnę „dolerinę“ skolą.Tuomet-viskas savo vietose;)))

   • TOOPas

    Tai tik reiškia, kad dėl PIGS šalių, Euro zonos dideli bankai gali patirti didelių nuostolių, todėl šiuo metu jie stengiasi sukaupti kuo didesnius jų rezervus, t.y. nelabai linkę skolinti. O sumažėjus euro zonoje norinčių skolinti – didėja skolinimosi eurais kaina.

  • Fredis*

   Kalifornijoje apie galimą antpuolį buvo paklausta tikrai ne todėl, kad ten karšta. Kaliforniečiai, amerikiečių tauta turi herojiškos kovos patirtį, kurią įgavo antrojo pasaulinio karo metu ir apie antpuolius žino ne iš istorijos vadovėlių, o yra patyrę savo kailiu: http://www.technologijos.lt/p/spausdinti?name=S-11397

   • Andrius

    …:)… ech Frederikai, Frederikai… :)…
    … marš miegot – ryt į pamokas pramiegosi…

  • stogas

   Sveiki,

   Bet klausimas vienas liko neatsakytas.
   Kodel skolinamsi is tarptautiniu rinku uz 6% usd draudziantis bet ne is TVF iki 3% eurais. ?
   Kokios tos baisiosios TVF salygos kad neatsvertu sutaupyti per metus 320 mln litu. ?

   • Valentinas

    Na pavyzdžiui lieptų sumažinti pensijas 15%, nedidinti minimalaus atlyginimo, nurėžti atlyginimus mokytojams, gydytojams kokį 10%.

    • stogas

     Valentinai,
     Tai tas salygas pats sugalvojai, ar valdzia jau derejosi ?

     O kur detu Valdzia sutaupytus 320 mln litu nuo palaukanu ir ne maziau tiek nuo nureztu algu ?

     P.S. jei Kubiliui TVF lieptu nuomuotis buta ne uz 10 klt/men bet tik uz 5 klt/men, as buciau laimingas.

     • Valentinas

      Jei pasiprašytume į NVS arba į Rusijos ir Baltarusijos bendrą valstybę, tai skolinimosi kaina, dujų kaina būtų dar pigesnė. Vienintelė smulkmena – norisi dar biškį suvereniteto…

     • stogas

      Supratau, TVF- tai itakos rusijai garantas. Na ka cia pasakysi…

    • nerijus

     Valentinai

     Tamsta esi nutašytas demagogas.

     „Na pavyzdžiui lieptų sumažinti pensijas 15%, nedidinti minimalaus atlyginimo, nurėžti atlyginimus mokytojams, gydytojams kokį 10%.“

     Šie „namų darbai“ atlikti ir be TVF pagalbos- savom rankom.

     • Fredis*

      nerijau,
      užduok sau klausimą: – ar sutiktum, kad būtų apmokestintas tavo automobilis ir kuklutis butas vardan subalansuoto biudžeto? TVF miestelėnų, valdininkų, viešojo sektoriaus, jaunų motinų (tėvų) ir pensininkų ašaromis netiki, TVF žiūri tik į sausus ir lakoniškus biudžeto skaičius, balansą.

     • Valentinas

      Nerijau, Lietuvos biudžeto karpymai buvo labai minimalūs. Atlyginimai ir pensijos sumažinti keliais procentėliais. Su TVF taip nebūtume išsisukę. Visi tie, kurie rėkia apie TVF būtų staugę iš pasipiktinimo dėl jų primestų veiksmų. Beje, TVF yra mėgstamas tokių kairuoliškų revoliucionierių kaip tu taikinys. Keista, kad mūsų kairieji taip nekenčia centristinių konservatorių, kad nori pasikviesti radikaliai dešinįjį TVF.

    • Trakimas

     O kodė negalėtų sumažiunti VALDININKŲ skaičiaus?Sumažinti jų atlyginimų ir parduoti valdininkais neužimtas patalpas,automobilius,kompiuterius ir valdininkų IPodus?

     • Trakimas

      Matote,Fredi,švietimas ir sveikatos apsauga bendruomenėje susiformuoja savaime,nes tai paklausios ir BŪTINOS paslaugos.Nebūtina ir nereikalinga paslauga yra tik „administravimo“.Laisva rinka puikiausiai gali apsieiti be jos.Tačiau kažkodėl konservatoriai piestu stoja prieš savo hebrytės-valdininkų atleidimą ir siūlo atleidinėti mokytojus ir gydytojus.Juokingos konservatorių „vertybės“.Ania?

  • Rytis I

   Atrodo, kad čia susirinko daugiausia gyvenantys Palestinoje, likusieji – Izraelyje.. Beje, gerb. Ingrida paminėjo netradicinį požiūrį, atseit mums gresia rusų invazija. Turbūt interesantui buvo maloniai paaiškinta, kad tai neįmanoma, kad dabar galioja tarptautinės sutartys, NATO ir t.t. Visdėlto turbūt tai nėra retas atvejis, ypač žvelgiant iš toli. Iš tikrųjų Lietuva turbūt yra padidintos rizikos kraštas. Santaros nebuvimas tą riziką dar labiau didina.
   Lietuva iš toli – tai toks kaimelis šalia vis žaižaruojančio ugnikalnio, o bet mes apie tai jau seniai pamiršome. Kaimelyje vienintelis verslas yra keikti tą iškrypusią Europą ir Ameriką (pvz. Ozolas su manipuliuojančiu juom tikrų lietuvių laikračiu), o pusė tautos kolkas išvis nesuprato su kuom demokratija valgoma. Svarbiausia – tai pasidalinti į „arabus“ bei „žydus“ ir dantimis griebti jei ne gerklę tai bent kulną. Niekas nepagalvoja, kad susiklosčius tam tikrai tarptautinei situacijai, sakykim defaultuojant ES gali pradėti veikti turbūt jau seniai paruoštas “išlaisvinimo” planas.
   Viskas. Darbai baigti, visiems gero savaitgalio :)

 • Man tai labiau primena kalbėjimą apie tai, kad LT viešuosiuose pirkimuose laimi geriausią kainą pasiūlęs…. Tik kažkaip atrodo, kad be „nematomų gerų dėdžių“ niekaip :) :)

 • sataniuga

  Manau, Palestina čia niekuo dėta. Lietuvos skolinimosi reitingas, kiek žinau, nuo 2010 nepakito ir yra BBB stabilus. Lietuvos obligacijas perka Europos bankai, kaip ir ankčiau. O tai, kad Lietuvai nevertėjo pasireiktšti tokio klausimo sprendime yra kitas dalykas.

 • Tomas.R

  Kur dingo Arnas Klivečka ir jo „Sąmokslo Teorijos“ jopšichmat ?

  • Valentinas

   Beje, šis Artūro įrašas parodo kokios turi būti tikrosios sąmokslo teorijos. Pagrindinė Klivečkos laidos bėda buvo ta, kad joje nebuvo sąmokslo teorijų, tik keletas apie tą patį ką ir kiti kalbančių galvų ir asmeninių neapykantų neslepiantis vedėjas. Nieko keista, kad laidos neliko. Račas būtų žymiai geresnis vedėjas.

   • Tomas.R

    Račas išvis yra iš kitos planetos žmogus. Rimtai. Jis žiauriai protingas. Tokių žmonių daug nebūną ir nėra reikalo visų lygint su juo. Daug ką darydamas Artūras būtų geresnis už kitus, taip kad…

    O Arnas – jo kvailu pavadint negalėčiau. Lįsdavo jo asmeniškumai toje laidoje, bet man tai patiko. Ir aš pasiilgau tos laidos ir norėčiau sužinot ar galima tikėtis sulaukti jos vėl per TV.

 • Izbliondimas

  Stebėtina.
  Trečio tūkstantmečio, 11 metų, 11 mėnesį, 11 dieną, 11 valandą, 11 minutę (na ne visai jau taip tiksliai su minutėmis), – Artūro Račo bloge, po paskutiniu (šiuo straipsniu), – 111 komentarų buvo.
  Truptutį efektui koją pakišo, kad gerb. blogo šeimininkas laikrodį kol kas dar neatsukęs…
  Taigi.
  Tad su įsimintinu įvykiu, mielieji.

  • Rytis I

   Geraz.. Tikėkimės tai kažkaip nebus sietina su terorizmu.

   • Izbliondimas

    NE. Sugalvok norą, kuris lig šiol buvo tik Tavo iliuzijų pasaulyje… gali ir išsipidyti.

 • Tomas

  Artūrai, nežinau, ar teko matyti, bet kad jau apie jus rašo, manau, bus įdomu paskaityti:

  http://www.balsas.lt/naujiena/564881/g-stanisauskas-prezidento-zodis-arba-racai-buk-vyras

  • Rytis I

   Parašas po nuotrauka: „Gediminas Stanišauskas (nuotr. Gamintojo)“

   • suomis

    Jo, jo. Man taip pat tas užkliuvo. :)

  • Tomai, ačiū, nemačiau, nes tą srutų duobę jau senokai aplenkiu. Bet visai smagu buvo paskaityti, ypač turint galvoje, kad su Gamintoju teko susidurti darbo reikalais ir apie tai šiame tinklaraštyje esu rašęs. Geras tekstas, vertas G.Stanišausko ir tik dar kartą patvirtinantis jo specializaciją. Kaip, beje, ir nesenai pasirodęs jo tekstas apie VPT vadovą. Seni įpročiai, panašu, niekur nedingo. Kas moka – tam rašo.

   • nesvarbu

    Apie G.Stanišauską pirmą kartą girdžiu, net nežinau kas tas toks yra. Tačiau perskaičius jo rašinėlį akivaizdu, jog pastarasis aktyvus racas.lt skaitytojas, o gal net ir komentuotojas-visa straipsnio info pasemta iš čia.Artūrai, o kas tokiam moka už rašymą, kur tokių durnių jis suranda? Rašyti juk visai nemoka, prastas stilius,už ką mokėt?

    • Kiti patys sumoka, kad jiems leistų rašyti..

    • nesvarbu, savo laiku mokėjo R.Dagys, pastaruoju metu – G.Žiemelis. Gali būti – kad ir R.Žylius.

     • Artūrai, man iškilo toks klausimas. Jūs prie įrašo apie Adamkaus dienoraščius rašot, cituoju: „Nes esu visiškai tikras, kad jokių gandų niekada niekur neskleidžiau.“ Taigi man įdomu, jūs tikras, kad mokėjo Dagys, dabar moka Žiemelis? Ir ar pasakymu „gali būti“ jums neatrodo, kad taip skleidžiat gandą? Ar vis tik manot, kad toks sakinys nėra gando forma?

  • Gintautas

   Kažkokio glušo paskvilis. Jau vien šis sakinys ko vertas –
   „Kai prieš kelis dešimtmečius V. Adamkus ginklu kovojo su bolševikais, mūsų rūpintojėlis pramiegojo sausio 13-osios naktį ir net pats to neslepia.“ :) Lyg ir nebuvo Adamkus tuo metu Lietuvoje?

  • bang

   Reik ir jį paduot į teismą.

 • Fredis*

  „nesvarbu“ klausimas Valentinui yra gerokai infantiliškas, stebiuosi Valentino geležine kantrybe. Čia būtų tas, kas paklausti ką dar žinome „adekvataus“ JAV respublikonų partijoje be Mitchelo McConnelio ar Hermano Caino. Kiekvienas miestelis, kiekviena valstija turi savo lyderį.

  • nesvarbu

   Fredi, o ar ten buvo klausimas…

 • VG

  To Šamanas
  Mes šaudėme kolchozų pirmininkus kartu su jų šeimomis.
  —————————————————————-
  O kolchozų pirmininkai aktyviai rėmė valdžią, kuri pirmoji pradėjo šaudyti, tremti, gyviems nulupinėti odą, kardais sukapoti Lietuvos pasieniečius….
  Aš prieš šaudymus, bet šiais laikais kažkaip prisimenami tik šaudžiusieji pirmininkus. O niekšai, pirmiieji pradėję šaudyti, tremti, meluoti, „žiūrėdami į akis“, „pagal nutylėjimą“ pateikiami kaip angelai. todėl ir aišku (iš dalies) kodėl blogai gyvename… Karaliauja principas: „mušk save ir savus“, o dievink okupantą, priešą ir kolaborantą. Keistas „tas prakeiktas lirtuviškas nuolankumas“….

 • Izbliondimas

  Mat čia ne taip viskas paprasta.
  Kai Lietuva 1939 m. atgavo Vilnių, – jau tų pačių metų lapkričio 3 d. lenkų nacionalistai buvo surengę didelį pagromą žydams, dužo jų krautuvėlių vitrinos ir panašiai.
  O tais pačiais metais, prieš pora dienų, lapkričio 1 d., lenkų nacionalistai buvo surengę Vilniuje didelę manifestaciją apsiginklavę lazdomis ir peiliais prieš Lietuvą, mūsų policijai padėjo Lietuvos kariuomenės atskiri kariniai dariniai ir tuomet monetaliai tas streikas buvo numalšintas (jie pastoviai prieš tai ir po to puldinėjo mūsų pavienius karius, apsiginklavę lazdomis ir peiliais).
  Ir nebuvo šitame visame reikale nei vokiečių, nei rusų. Tuo metu, rusų dalinys stovėjo Naujoje Vilnioje ir jiems pastiprinimas atėjo 1940 m. birželio 15 d…. (ir jau jis įsikurdijo Šiaurės kariniame miestelyje… čia už spygliuotos tvoros jau tuomet buvo persibazavusi Lietuvos kariuomenė (tai jau buvo Vilniuje jos trečia dislokacija). Tarp kitko rusų kareiviai tuometu atžygiavo labai vargani (viena koja basa, kita apvyniota tokiais bintais, kelnės apsmukę, o paltukas iki kelienių. Baisu. Mūsiškiai kariai tai buvo oho ho aprengti ir išciustyti.
  Nukrypau.
  Bet už savo žemę visada matote reikėjo ir reikia pakovoti.

 • Sigitas

  Na va – ir paaiskejo, kad tai ne samokslas, o tiesiog apdairus vyriausybes zingsnis, deja kainuosiantis 2 mlrd ir reiskiantis, kad sekantis skolinimasis bus brangesnis…

  • mielas Sigitai, sakyčiau, kad tamstos užimamos pareigos vis dėlto turėtų jus stabdyti nuo panašaus pobūdžio pareiškimų. Jie yra spekuliacinio pobūdžio, tačiau pateikiami kaip faktas, o tai nelabai suderinama su profesine etika ir profesionalumu.