Sąmokslo teorija: apie skolinimąsi

… Tarp žurnalistų kalbama, kad G.Kirkilas, tuo metu kai vadovavo Vyriausybei, yra sakęs, kad įstatymą dėl žydų bendruomenei priklausiusio nekilnojamojo turto kompensavimo reikia priimti tam, kad Lietuva galėtų pigiau skolintis tarptautinėse rinkose.

Antradienį, lapkričio 8 dieną, Lietuvos Vyriausybė išplatino 10 metų trukmės beveik 2 mlrd. litų obligacijų emisiją. Atsižvelgiant į situaciją – gana palankiomis sąlygomis.

Spalio 31 dieną Paryžiuje balsuojant už Palestinos priėmimą į UNESCO, Lietuva, kartu su JAV ir Izraeliu, buvo tarp 14 valstybių balsavusių „prieš“.

Palestina tapo UNESCO nare nes „už“ balsavo 107 valstybės, susilaikė – 52.

Iš 27 Europos Sąjungos šalių „prieš“ balsavo 5, „už“ – 11, susilaikė irgi 11.

„Lietuva pripažįsta kiekvienos tautos teisę į valstybingumą ir nuosekliai pasisako už dviejų valstybių – Izraelio ir Palestinos, – taikiai gyvenančių viena šalia kitos, sukūrimą. Šiuo klausimu labai svarbu pasiekti vieningą ir subalansuotą ES poziciją“, – paaiškino Lietuvos Užsienio reikalų ministerija po balsavimo.

JAV ir Izraelis po balsavimo paskelbė nutrauksiantys finansavimą UNESCO. JAV per metus šiai organizacijai skirdavo apie 80 mln. JAV dolerių.

Antradienį platintos Lietuvos obligacijos nominuotos JAV doleriais.

(10 balsų, vidurkis: 3,70 iš 5)
Loading...