JAV rinkimų kampanijos aidai Sirijoje. Vėl plosim katučių?

Kažkaip užvirėme čia visi (įskaitant mane) savo sultyse: bus ar nebus A.Valinskas Seimo pirmininku, geras ar blogas Antanas.

O JAV štai prezidento rinkimai artėja, B.Obamos reitingai mažėja, o dabartinė administracija prisiminė, kokia yra pagrindinė Jungtinių Amerikos Valstijų funkcija pasaulyje.

Daryti tvarką… Kaip Serbijoje, Kosove, Afganistane, Irake, Somalyje (gal ne taip sėkmingai).

Dabar štai nuspręsta šiek tiek „patvarkyti“ ir Siriją. Visai nedaug – tik keturiais malūnsparniais, kurie įskrido į Sirijos teritoriją ir nužudė 8 civilius, įskaitant, kaip pranešama, 4 vaikus. 

JAV administracija šių žinių nei patvirtina, nei paneigia, tačiau neįvardyti šaltiniai JAV kariuomenėje sako, kad tarp nužudytųjų turėjo būti ir gerai žinomas kontrabandininkas, tiekęs ginklus į Įraką.  Tiesa, nepasako, ar buvo ir ar į jį pataikė…

Ir nepasako, kieno įgalioti…

Bet juk sakoma – už vieną muštą – 7 nemušti?

Bet keista šiek tiek: Europos Sąjunga, o reiškia – ir Lietuva – pastaruoju metu deda visas pastangas atnaujinti santykius su Sirija, o Prancūzijos prezidentas, berods, rugsėjį net aplankė Sirijos prezidentą Damaske.

Ar tai tik maža JAV prezidento rinkimų kampanijos dalis? 8 lavonai mainais į naujus J.McCaino gerbėjų balsus. Kad pakeistų tuos, kurie buvo suimti, nes ketino dar iki rinkimų „patvarkyti“ B.Obamą?

Lietuva, tikriausiai, kaip visada remia JAV pastangas kovoti su terorizmu ir apgailestauja dėl civilių aukų, kurios buvo būtinos siekiant geresnio ir taikesnio pasaulio.  

URM puslapyje kol kas jokio pareiškimo šiuo klausimu nėra.

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Jau turime lietuviškus būrius palaikyti Irako ir Afganistano okupaciją, betrūksta 1) dalinio karo belaisviams kankinti 2)kuopos nieko dėtiems civiliams įvairiausiose šalyse puldinėti ir būsim tobuli JAV sąjungininkai :-D.

 • Išsiaiškins ten Pasaulio didieji ir be Lietuvos politikų pypčiojimų. Išsivalykim pirmiausiai savo kiemą. Nekantriai laukiu, ar tikrai Valinskas kibs tvarkyti patį seimą, kaip žadėjo. Turiu galvoje posėdžių lankymą, parlamentarų skaičių, uždarbį, priedus ir t.t. O gal, Artūrai, tai nėra prioritetas ir niekada nebuvo ?

 • Anonimas

  Na jūs čia ir pavarėte. Žinote Kristaus istoriją. Tokiems, kurie visur tik teisybės ieško, taip ir baigiasi. Jūs juk nenorit, kad mus rusams ant tranzito atiduotų. Galvoju susipykus su Amerika mums ne finliadizacija, o moldavizacija arba belarusizacija grėstų. Lietuva nevykdo savarankiškos politikos ir negali vykdyti. Tokiam kaip jūs ,Artūrai, reikėtų žvelgti giliau, kaip vienas savaitraštis sako.

 • Mielas, Virgi, štai ir atsiskleidėte. Man po truputėlį pradeda aiškėti, kodėl Jūs taip mylite A.Valinską ir jo kompaniją…

  Nes aš tikrai nemanau, kad posėdžių lankymas, parlamentarų skaičius, jų uždarbiai ir priedai nįra joks prioritetas. Tai populistiniai paistalai jauniems žmonėms (koks turbūt ir Jūs esate) vilioti.

  Prioritetai yra visai kiti: mokesčių sistema (nekilnojamojo turto mokestis, gyventojų pajamų mokesčio struktūra, įmokos Sodrai, pelno mokestis (jį reikia didinti), dividendų ir pajamų gaunamų pagal autorines sutartis teisingas apmokestinimas. PVM lengvatos (ar tikrai už šildymą ir net vaistus visi daug uždirbantys turi mokėti mažiau?), namų renovavimas, alternatyvi energija ir jos plėtra. Sveikatos apsaugos sektorius ir mažų miestelių ligoninių problema, mokyklų finansavimas, popamokinės veiklos finansavimas, aukštosios mokyklos ir universitetų statusas. Nekalbant jau apie Leo LT…

  Ir čia tik maža dalis prioritetų, kuriuos matau aš.

  Todėl, mielas Virgi, mes ir nesusikalbame. Ir tikriausiai nesusikalbėsime. Deja.

 • Anonimas

  Virgi, Valinskas dabar vaidins galingą ir rimtą žmogų, taigi jūsų laukiamais niekais nebus kada užsiimti; o vakarais reiks linksminti liumpenus, žemarūšiais šou.
  Artūrai, nesąžininga arba neišmanymas respublikonus sieti su naciais (kad ir klausimo forma). Matyt pamiršote, kad ir Abraham Lincoln buvo respublikonas. Tai, kad Bušas idiotas, nepadaro visos JAV užsienio politikos idiotiškos; ir Napoleono kompleksų kamuojamo Sarkozy iniciatyvos nėra kokybės ženklas. Ar Sirija nustojo draskyti Libaną, žudyti Libano krikščionis ir t.t.? Jei islamistai prisidengia vaikais, ką gi, tai jų karinė taktika ne pirmus metus. Norint įgelti JAV, nebūtina liesti Artimųjų Rytų verdančio katilo, nes kartais galima prarasti rimto komentatoriaus reputaciją.

 • Mielas Artūrai, štai ir atsiskleidėte. Nors ir nebeesate visai jaunas žmogus, tačiau dar nesupratote – negalima vežimo statyti priekyje arklio. Kol po seimą šlitinės girti seimūnai, kol sprendimus pustuštiame seime priiminės tik „netyčia“ tuo metu esanti nedidelė grupelė para’parlamentarų, kol išlaidos pieštukams ir trintukams viršys vidutinęs mėnesines šeimos pajamas, tol “ … mokesčių sistema (nekilnojamojo turto mokestis, gyventojų pajamų mokesčio struktūra, įmokos Sodrai, pelno mokestis (jį reikia didinti), dividendų ir pajamų gaunamų pagal autorines sutartis teisingas apmokestinimas. PVM lengvatos (ar tikrai už šildymą ir net vaistus visi daug uždirbantys turi mokėti mažiau?), namų renovavimas, alternatyvi energija ir jos plėtra. Sveikatos apsaugos sektorius ir mažų miestelių ligoninių problema, mokyklų finansavimas, popamokinės veiklos finansavimas, aukštosios mokyklos ir universitetų statusas. Nekalbant jau apie Leo LT… …“ skaidrius, teisingus, Lietuvai naudingus sprendimus matysite kaip savo ausis be webkameros. Ir tai tik maža dalis darbų, norint sutvarkyti seimą, kad būtų galima tvarkyti valstybę.
  Todėl, mielas Artūrai, siūlau rimtai persvarstyti savo prioritetus, ir net jeigu ir tada mūsų nuomonės nesutaps, turiu viltį į susikalbėjimą. Tikrai.

 • Beje, smalsu, kas Jums paaiškėjo, kodėl aš „taip myliu A.Valinską ir jo kompaniją …“
  Tačiau pirmenybę teikiu Spalis 29th, 2008 at 3:13 vakare.

 • Egidijau,
  Sirijos požiūris į Libano etnines/religines grupes toli gražu nėra vienalypis, kaip ir pačių grupių tarpusavio santykiai. Buvo laikas, kai ji rėmė maronitus prieš musulmonus, buvo laikas, kai ji rėmė maronitus prieš maronitus, buvo laikas, kai ji rėmė musulmonus prieš maronitus. Tai primenu ne dėl to, kad bandyčiau plauti Sirijos režimo reputaciją, o tik todėl, kad Libanas yra toks nesuvokiamas katilas, kuriame paprastas etikečių dėliojimas neatskleidžia viso jo kompleksiškumo.
  Lincolnas, žinoma, buvo respublikonas, tačiau tuo metu dabartinė JAV dvipartinė sistema dar nebuvo išsikristalizavusi. Pats Lincolnas 1864 m. rinkimuose balotiravosi nuo National Union Party. Tuo metu abejose dar buvo gyvos Whigų, Federalistų ir kitų ankstyvųjų partijų tradicijos.
  O dėl Sirijos incidento… Žinoma, amerikiečiai turėjo mandagiai paprašyti Irako kontrbandisto „Gal tamsta galėtum ramiai pasėdėti, kol pas mus baigsis rinkimai? Nes jeigu dabar atsiųstumėm pas tamstą Apache eskadroną, žmonės pasaulyje pamanys, kad viskas dėl rinkimų daroma…“ Matyt, pasitaikė nesukalbamas baryga…

 • Ir dar. Visa šita geografinė ekspozicija – Serbija, Kosovas, Irakas, Afganistanas ir Somalis (sic!), kuri preziumuoja JAV norą visose šiose šalyse imtis pasaulio policininko vaidmens, rodo arba elementarų neišprusimą, arba grubų faktų pritempimą prie klaidingų įsitikinimų.
  Gal tau, Artūrai, papasakoti, kaip Bushas-tėvas gynė federalinės Jugoslavijos idėją, gal paporinti apie tai, kaip amerikiečiai buvo palikę visą tarpininkavimą konflikte ES, kol toji visiškai susimovė?
  O gal papasakoti apie chaosą ir badą Somalyje po Siado Bare režimo žlugimo, apie tai, kad didžiosios valstybės nenoromis buvo įgrūstos į taikos įvedimo projektą (beje, ne po JAV, o po JT vėliava) po CNN reportažų apie badaujančius rahenvaynų genties vaikus? Kad pirmosios UNOSOM misijos aukos buvo 24 pakistaniečiai, supjaustyti Habr Gidr klano smarkuolių? Kad neįmanoma padėti debilams, kurie tokios pagalbos nenori?
  Ir po visų šių faktų, kuriuos galima nesunkiai pasitikrinti, rikiuoti absoliučiai skirtingus dalykus į vieną gretą…
  Žemas meninis lygis, ir tiek.

 • Anonimas

  Aidai, nesuvokiamas katilas yra veik visi Artimieji Rytai; ir to katilo ugnį susieti su rinkimais, kaip tai padarė Artūras, gan neatsakinga, tuo labiau, jog respublikonams reikalingi priešingos politikos neapsisprendusiųjų balsai. Keistos Artūro užuominos ir apie pora prietrankų jaunųjų adolfo pasekėjų

 • Tas užuominas apie Garasto fanus aš net praleidau :) Jo, reiktų Artūrui pradėti rašineti į DailyKos. Ten kažkaip demokratų ultroms ėmė trūkti naujų talentų :)

 • Anonimas

  na is Arturo nesitikejau kai kuriu dalyku..lengvatas uz sildyma ir vaistus isties reiketu perziuret kad lesos butu naudojamos efektyviausiai,bet ju atimt tikrai negalima nes pasmerktume daugybe zmoniu.tikiuosi konservai to nedarys.apie LEO ar aplamai monopolijas garsiai turetu kalbet ne politikai,o kontroliuojancios institucijos.ar sugebes naujasis seimas sugrazint visuomenes pasitikejima teismu sistema?

 • Aidai, Tavo meninis lygis, žinoma, gerokai aukštesnis už mano…:) bet juk kalba ne apie tai, esmė yra požiūris. Sorry, bet Tu esi aiškus amerikonofilas ir Tau natūralu, kad jie gali dusinti k tik nori vadovaudamiesi savo gyvenimo samprata. Kitų sampratų jie, kaip ir Tu, nepriima. Bet juk jos egzistuoja.

  Ir beje, kodėl Bushas turi ginti federalinės Jugoslavijos idėją? Kodėl ne pati buvusi Jugoslavija turi spręsti? Ir kodėl tada Bushas negina nefederalinės Kinijos idėjos? Ir, pavyzdžiui, nefederalinės Gruzijos?

  Taip kad apie lygį nereikia…

 • Mielas Alfredai, ar žinote, kad dabar yra mokamos kompensacijos už šildymą žmonėms, kurie neišgali mokėti? O ar žinote, kad yra toks dalykas kaip kompensuojami vaistai? O gal galite paaiškinti, kodėl už šildymą pigiau turi mokėti ir Ž.Macinkevičius, ir B.Badauskas ir A.Valinskas ir, pavyzdžiui mano mama, gaunanti 770 litų pensijos? Ar, Jūsų nuomone, tai normalu? Ar tikrai A.Valinksas, G.Kirkilas ir A.Kubilius neturi pakankamai pinigų sumokėti visą kainą už šildymą ir vaistus?

 • Anonimas

  Artūrai, Jugoslavija ir sprendė pati: serbai skerdė ne serbus, o kartais juos. Žinoma, ir Sudano Janjaweed turi apsisprendimo teisę vykdyti masinius skerdimus Darfūre, nes tokia jų apsisprendimo teisė.

 • Anonimas

  Arturai,as visiskai pritariu kad reikia perziureti kam skirstomos lengvatos,tai tikrai padetu sumazint islaidas,bet problemos kaip po tokios neissprestu.esme yra tame kad ir vaistu rinkoje yra susidares monopolis,kuris yra nereguliuojams ir diktuoja kainas,todel mes ir priversti moketi tokius kosminius pinigus uz juos.kodel pvz yra draudziama isivezti pigiu vaistu is rusijos?
  p.s. kalbant apie amerikonu savivaldziavima Sirijoje,tai jie patys kasa sau duobe nes ir taip pamazu byranti ekonomika greitu metu nepajegs kariauti totalinio karo su „terorizmu“ visame pasaulyje.gresme ju saugumui ateina is visu galimu pusiu,ir kas svarbiausia-jie nezino is kurios ji smogs,todel itempe ausis ir akis(ivairus lokatoriai,platus CZV tinklas) bando atspet is kurios,o tam isleidziamos milziniskos lesos,apibendrinant galima sakyti kad valstybe stipriai zengia totalitarizmo link.baisiausia su Amerika yra tai,kad nera skirtumo ar laimes Obama,ar McCain,valstybes politika nelabai pasikeis nes abu atstovauja tam paciam stambiajam kapitalui,o visi sitie priesrinkiminiai sou-paprastu rinkeju akims

 • Anonimas

  Aidai,

  pamiršote paminėti Ruandą ir …nelemtus kurdus.Kodėl kurdai nelemti? Niekaip jie neišsitenka Pokrusto lovoje.Kažkada amerikiečiams taip pagailo kurdų, kad Irake paskelbė neskraidymo zonas. Likimo ironija…Irake kurdų liesti negalima, tačiau, kai tie nelaimėliai peržengia Turkijos sieną…staiga tampa „liečiamais“: tai turkų artilerija „pakutena“, tai sraigtasparniai atsargiai „pašukuoja“. NATO valstybė!Kokios čia gali būti pretenzijos? Aidai, keista, kad šalys, nesugebančios susitvarkyti vidaus problemų(baskai Ispanijoje, korsikiečiai Prancūzijoje, kurdai Turkijoje ir t.t.)moralizuoja pasaulį? Kosovo problemomis susidomėta tik tada, kai aptikti kobalto telkiniai? Viskas paprasta.

 • Artūrai, neįsižeisk dėl „meninio lygio“. Jeigu jau užsikėlei bendrą savo rašinių kartelę anksčiau buvusiais komentarais (su kurių išvadomis sutinku toli gražu ne visuomet, tačiau paprastai neturiu priekaištų logikai ir intencijoms) tai ir būk malonus šią kartelę laikyti aukštai :)
  O pastarasis opusas yra tikrai liūdno „TАСС уполномочен заявить“ lygio. Kaip ir Tavo kontrargumentai man. Visiškai nesu amerikonofilas. Jeigu savo straipsnyje būtum kritikavęs naiviai idiotiškas neoconų nuostatas apie demokratijos pusmėnulio brėžimą aplinkui Iraną – pritarčiau visomis keturiomis. Jeigu ūdytum visišką nepasiruošimą post-invazijos Irako menedžmentui – pločiau katučių. Jeigu rėktum dėl dabartinio bailouto, kuris bando mokesčių mokėtojų pinigais kaišioti valdžios kišimosi į ekonomiką (o ne Wallstreeto spekuliantų, kaip kad mėgsta sakyti Kirkilas) sukeltas problemas – šaukčiau „Eina, eina“ :)
  Tačiau kai Tu bandai į vieną šašlyką suverti pasaulines krizes ir konfliktus, tarp kurių mažiau bendrų dalykų nei tarp socialistinio realizmo ir kubizmo, tada tikrai negaliu sutikti. Į Afganistaną JAV įlindo grynai reaguodama į 9/11, Irakas – tų pačių jau minėtų neoconų svačiojimo pasekmė, Jugoslavija – siekis išsaugoti bent vieną sekuliarią musulmonų bendruomenę Europoje bei išgelbėti visiškai susimovusių kitų Vakarų valstybių veidą, Somalis – pirmasis naivus post-Šaltojo karo bandymas į „peace enforcement“ ir „nation building“ etc etc.
  O Busho-tėvuko mintis, kurias išsakė regione lankydamasis Jamesas Bakeris, pateikiau tik todėl, kad neturėjo Amerika tame regione jokių apriori kėslų. Ir net pradžioje nesuprato, kad Jugoslavijos eksperimentas baigėsi.
  Kaip jau sakiau, nesu amerikonofilas, tačiau tai man netrukdo matyti, kad nutikus bėdai kitokių sąjungininkų neprisišauksime. Paprasčiausiai todėl, kad kiti neturi kiaušių.
  Nors dabar amerikonams reikia spręsti būtent pačių europiečių kolonializmo sukurtas problemas. Ir idiotiškai nubraižytas sienas, ir nulį pastangų kuriant vietinius elitus prieš dekolonizaciją, ir tautas be valstybių, ir valstybes be tautų.
  Todėl, Artūrai, Amerikoje nei kiek ne mažiau ir kitaip mąstančių nei tie, „kurie nori dusinti kitaip mąstančius“. Jų pozicija aiški – tegul eina visas tas idiotiškas išorinis pasaulis velniop, išeinam iš visų aljansų, apsikaišom sienas raketomis ir dėjom ant visų problemų, kurios tiesiogiai neliečia amerikiečių.
  Šiaip yra toks įdomus tipas Gary Brecher, rašinėjantis exiled.com bloge. Jame galima daug pasiskaityti apie pasaulyje rūkstančius konfliktus bei Amerikos vaidmenį juose. To ir linkėčiau ateityje pasisakant tarptautinės politikos temomis :) Kaip ir tradicinės logikos laikymosi. O ne teologinės :)

 • Aidai, Tu grubus…:) Bet aš nepykstu. Matai, problema tikriausiai ta, kad Tu kai kuriuos savo įsitikinimus pateiki kaip neginčijamą ir objektyvią tiesą (Jugoslavija – siekis išsaugoti bent vieną sekuliarią musulmonų bendruomenę Europoje, Somalis -pirmasis post Šaltojo karo bandymas į „peace enforcement). Bet juk tai tik Tavo (ar Tavo kažkur perskaityta) nuomonė, kuri, žinoma, turi teisę gyvuoti, bet visiškai nereiškianti, kad kiti, turintis kitokias nuomones yra „žemo lygio“ ar TASS korespondentai (Latvių gatvės pakalikai, Kremlinofilai ir t.t.).

  Beje, o kaip ten su ta Sirija? „Peace enforcement“ ar „nation building“?

  Ir kaip ten su Gruzija – kaip tik vakar BBC pranešė, kad gruzinų tankai „v upor“ šaudė osetinus.

  „Žemas lygis“ irgi?

  Tiesa, turiu pakvietimą į Mišos priėmimą Rotušėje rytoj. Gal nori nueiti:)

 • Anonimas

  dėl lengvatų.Matyt,Artūras turi galvoje,kad reikėtų kažkokiu būdu „Sodrai“,žinančiai kiekvieno asmens pajamas,turėti ryšį su kiekviena vaistine,kad vieniems – neturtingiems – priklausytų kompensacija,o kitiems – ne.Kitaip tariant,į vaistines reiktų vaikščioti su pasais ir vaistininkei įvedus duomenis užsidegtų žalia arba raudona lemputė.Tai – utopija,turint dar omeny šeimyninę padėtį,išlaikytinių skaičių,etc.Aišku,galima panaikinti kompensacijas – pensininkai apsidžiaugs.Dabar dėl šildymo.Kiek žinau,kompensacijas čia tikrai gauna pagal pajamų dydį.Jeigu eina kalba apie 5proc.tarifą,tai aš siūlyčiau ne diskutuoti apie lengvatinių tarifų panaikinimą,nes čia kalbų begalės,o tiesiog pakeisti egzistuojantį 18 proc.į 19-20-21proc.pagal poreikius.Beje,krizės sąlygomis,t.y. jau dabar, kelti mokesčius(tame tarpe pelno) -nusikaltimas,nes ir taip bankrutuos begalės įmonių ir be šito.Reik ieškot kitur – turto mokestis,o ir progresinis pajamų mokestis – čia yra rezervų,nors pasipriešinimas bus milžiniškas.Bet ,patys suprantate,kad naujoji valdžia čia nieko nedarys,bus tik paistalai,Valinskas moka.Namų renovavimas iš viso yra muilo burbulas,kuriam nėra ir artimiausiu metu nebus realių finansavimo šaltinių.

 • Anonimas

  pataisykit laikrodį,kokias čia nesąmones rodo?

 • Žinoma, tai tik mano nuomonė, kurią susidariau skaitydamas, kalbėdamasis, ginčydamasis ir t.t., o Jugoslavijos atveju, tupėdamas gana netoli vieno tarptautinio talking shop, kuris irgi bandė tame jovale surasti prasmės :) Kai tik man bus įrodyta, jog mano nuomonė yra klaidinga, iškart ją pakeisiu. Ką, aš durnas, kad laikyčiausi įsikabinęs savo požiūrio, jeigu jis klaidingas? Mano požiūris man vertingas tik tuo, kiek jis teisingas, o ne todėl, kad jis mano.
  Todėl įrodyk man, kad Somalyje ar Jugoslavijoje JAV ar kitas evil incarnate puoselėjo kitokius motyvus, iškart pasibarstysiu galvą pelenais.
  Beje, TACC paminėjau visai ne dėl Tavo cituotų urapatriotų štampuojamų etikečių, o tik dėl Tavo komentaro stiliaus, patoso ir šlubuojančios argumentacijos :) Jau Tujen patikėk, esu laaabai toli nuo to, kad manyčiau, kad išsakai kieno nors kito, o ne savo nuomonę.
  O su Sirija, mielas Artūrai, yra dar paprasčiau. Sirijai tiesiog reiktų šiek tiek pristabdyti 70 nekaltų mergelių rojuje įsigeidusių jaunuolių trafiką per savo sieną su Iraku, šiek tiek aktyviau prižiūrėti ginklų kontrabandą, žodžiu, mažiau dalyvauti nepaskelbtame kare prieš dabartinę Irako vyriausybę. Tada nereiktų stebėtis, kad kažkas net 8 km pažeidė jos suverinetą.
  Vėlgi, rekomenduoju paskaityti Michaelo Yono blogus. Patikėk, apie šiuos dalykus jis žino daugiau už mudu abudu :)

 • Anonimas

  Alfredui.Nr.16.Nu,geras,man patiko.Kodėl,skant,negalime įsivežti pigių vaistų iš Rusijos?Atsibuskit,Lietuva priklauso Europos Sąjungai,gal girdėjote?Todėl negalim daryti,ką panorėję,turim saugoti bendrą ES rinką,prekiauti tik ES akredituotais vaistais.Jau ir lietuviškus vaistus tuoj uždraus,o jis mintija apie Rusiją.Jokio monopolio vaistų rinkoje nėra,yra karteliniai susitarimai tarp farmacinių kampanijų ir išplitusi korupcija,įtraukiant arba ne atitinkamus vaistus į kompensuojamųjų sąrašą.

 • Aidai, jei ką aš irgi sėdėjau…bet ne prie, o beveik 9 mėnesius pačioje Bosnijoje. Įvairiose dalyse – ir pas serbus, ir pas kroatus ir pas, kaip Tu sakai, sekuliarizuotus musulmonus…

  Ir nemačiau jokių požymių, kad kažkas būtų bandęs gelbėti…

  Gal skirtingai matom:)

 • Anonimas

  Aidai, kiek pamenu, žada 72?

 • Linai, ir dabar kompensuojami vaistai yra perkami pagal griežtos atskomybės knygeles. Tikriausiai nežinojai…O dėl šildymo būtent apie tai ir kalbu -apie dabar galiojančios PVM lengvatos visiems panaikinimą ir kompensavimą tik tiems, kam tikrai reikia pagalbos.

 • Egidijau,
  skaičiau neseniai, kad su ta Korano citata gali būti problemų. Yra nuomonių, kad ten kalbama ne apie „nekaltas mergeles“, o rojaus saldumo razinas. Žinant Korane pateiktas Dženeto aprašymo keistenybes, a la „dangiškai balti kupranugariai“, „septynių uolekčių aukščio palaimintieji“, „Cem-Cem vandens šulinys deimantais inkrustuotu rentiniu“, visai įmanoma, kad ten tikrai razinos reklamuojamos :) Ot būtų smūgis šahidų industrijai… Apsivyniojai dinamitu įsivaizduodamas pirmą savo gyvenime (na, ne visai gyvenime, greičiau pomirtiniame gyvenime :) gangbang party su 70 playmates, o po sprogimo tave razinomis maitina vietoje sekso… :)

 • Anonimas

  Ramiau Aidai, taip atimsi viltį ir į hašišą, kurį Hassan-i Sabbah prižadėjęs :)

 • Anonimas

  „URM puslapyje kol kas jokio pareiškimo šiuo klausimu nėra.“

  Zurnalistai ir politologai gali ieskoti teisybes, jie tam ir dirba. O URM uz musu pinigus turi ziureti interesu ir naudos valstybei, o ne ivairiuose pasaulio kampeliuose ieskoti teisybes, nuo to tikrai Lietuvai nebus geriau.

 • Anonimas

  Jankiai daro tai, kas jiems reikalinga. Jie atstovauja savo salies interesus ir juos gina. Jiems nusispjaut ant likusio pasaulio nuomuones, tuo labiau, kad zino, jog yra tokiu vasalu kaip Lietuva, Gruzija ir t.t., kurie viskam pritars neraginami.
  Gaila, kad Lietuvos diplomatija neturi ryzto ir dvasios veikti taip, kaip naudinga Lietuvai… Jei tarp tu diplomatu butu daugiau normaliu zmoniu, tai Lietuvos ivaizdis pasaulio akyse butu kitoks, o ne jankiu vasalu…

 • Anonimas

  O kt. dviems galingiesiems Rusijai ir Kinijai nenusispjaut? Tai kodel JAV turetu rupeti ?

 • Anonimas

  Pauliui,
  prie ko cia ruskiai su kinais?
  kalba eina apie amerikosu ataka sirijos teritorijoje…

 • Anonimas

  kalba eina ar musu URM turetu del to kritikuoti JAV ar ne, o ne ar blogai JAV pasielge ar ne

 • Anonimas

  Pauliui.Ar Lietuva iš principo gali sukritikuoti nors vieną JAV sprendimą ar veiksmą?Priminkite.Mums yra naudinga pritarti viskam,ką daro JAV – tokia yra mūsų užsienio politikos strategija,atsiradusi ne vakar.

 • Anonimas

  o kam pritarti ar kritkuoti, gal geriau nieko nesakyti. Ar ne naudingiausia butu Lietuvai tiesiog nieko nesakyti ? Ar LT URM ka nors sako kai vyksta karas Konge, Sudane, Sirijoje…isvis kam tai butu idomu, ka mes sakom, kam laidyti liezuvi be reikalo. Manau, naudingiausia Lietuvai tyliai darbuotis su sajungininkais ir NATO ir daryti tai kas naudingiausia mums, nes priesas uz vartu… tik stipreja ir pavojingeja. Neuzmirskim to ir nepraraskim sveiko proto belaidydami liezuvi ten kur nereikia

 • Anonimas

  tuo mes ir skiriamės nuo tikrai demokratiškų ir savarankiškų šalių.Ir ne dydis čia svarbu:prisiminkime Islandiją,kori nepabijojo pasisakyti,kai pasaulio didieji tylėjo.Tas ir yra,kad mums visiškai nesvarbu,kas vyksta ne tik Sudane ar Konge ,bet ir Irake,Sirijoj,bet nepaprastai svarbu Gruzijoj ar Moldovoj.

 • Anonimas

  Manau, nedaug blogo tame, kad jav, kaip ir kitos supervalstybės žiūri TIK savo interesų.
  Blogai, kad jos nachališkai meluoja, kad tik iš didelio rūpesčio kurdų likimu sunaikino nepriklausomą valstybę Iraką. O paskui leido savo natoturkams įsiveržti giliai į Irako (jau dabar savo vasalo) teritoriją ir tuos pačius kurdus naikinti. Kažkas čia pezėjo, kad Sirija kontrabanda veža Irakan ginklus. Tai kad savarankiško Irako nebėra, valdžia – statytinė, šalis okupuota, koks begali būt čia moralinis paramos vienai ar kitai pusei pateisinimas ar nepateisinimas.
  Bet dar blogiau, kad finansuoja nachališkiausią propagandą, bando sumedžiot internete lengvatikių, tikinčių visomis šiomis nesąmonėmis apie moralią didžiųjų supervalstybių politiką.
  Patiki naivūs žmonės spausdintais pliurpalais, su daug tarptautinių žodžių, kaip būdavo mūsų bobutės ir probobutės spausdintu žodžiu.
  Ir vis dar mūsų sąmonėje gajus nemokslinis požiūris , o buitinis: tiesą nulemia svarstyklės – „kur daugiau pliurpalo, ten tiesos daugiau“. Mokslinis požiūris – Tiesa nesveriama svarstyklėmis, o surandama, kai informacijoje išsprendžiami prieštaringumai. Juk net parsidavusioje žiniasklaidoje buvo pripažinta – Gruzija užpuolė Osetiją. „Nepamatavęs gylio Sakašvilis bandė perbristi“. Bet tik gal 4 kartus ir pašnibždomis. Garsiai ir daugybę kartų,- kaip rusai šaudė gruzinus. O tik pašnibždomis, kad rusai „atskubėjo“ tik 14 val po to, kai gruzinų tankai „švaraus lauko“ operacijos metu bandė osetinus visai ištrinti iš istorijos.