JAV rinkimų kampanijos aidai Sirijoje. Vėl plosim katučių?

Kažkaip užvirėme čia visi (įskaitant mane) savo sultyse: bus ar nebus A.Valinskas Seimo pirmininku, geras ar blogas Antanas.

O JAV štai prezidento rinkimai artėja, B.Obamos reitingai mažėja, o dabartinė administracija prisiminė, kokia yra pagrindinė Jungtinių Amerikos Valstijų funkcija pasaulyje.

Daryti tvarką… Kaip Serbijoje, Kosove, Afganistane, Irake, Somalyje (gal ne taip sėkmingai).

Dabar štai nuspręsta šiek tiek „patvarkyti“ ir Siriją. Visai nedaug – tik keturiais malūnsparniais, kurie įskrido į Sirijos teritoriją ir nužudė 8 civilius, įskaitant, kaip pranešama, 4 vaikus. 

JAV administracija šių žinių nei patvirtina, nei paneigia, tačiau neįvardyti šaltiniai JAV kariuomenėje sako, kad tarp nužudytųjų turėjo būti ir gerai žinomas kontrabandininkas, tiekęs ginklus į Įraką.  Tiesa, nepasako, ar buvo ir ar į jį pataikė…

Ir nepasako, kieno įgalioti…

Bet juk sakoma – už vieną muštą – 7 nemušti?

Bet keista šiek tiek: Europos Sąjunga, o reiškia – ir Lietuva – pastaruoju metu deda visas pastangas atnaujinti santykius su Sirija, o Prancūzijos prezidentas, berods, rugsėjį net aplankė Sirijos prezidentą Damaske.

Ar tai tik maža JAV prezidento rinkimų kampanijos dalis? 8 lavonai mainais į naujus J.McCaino gerbėjų balsus. Kad pakeistų tuos, kurie buvo suimti, nes ketino dar iki rinkimų „patvarkyti“ B.Obamą?

Lietuva, tikriausiai, kaip visada remia JAV pastangas kovoti su terorizmu ir apgailestauja dėl civilių aukų, kurios buvo būtinos siekiant geresnio ir taikesnio pasaulio.  

URM puslapyje kol kas jokio pareiškimo šiuo klausimu nėra.

(5 balsų, vidurkis: 4,20 iš 5)
Loading...