V.Adamkaus „dienoraščiai“: gal reikėtų jį į teismą paduoti?

Šiandien susikaupiau ir sumokėjau 54 litus 25 centus už daugiau nei 500 puslapių knygą, pavadintą „Paskutinė kadencija“.

Pagalvojau, kad vis dėlto verta turėti. Ir ne tik todėl, kad knygos autorius – V.Adamkus – nežinia kokių paskatų vedinas niekingai teršia mano gerą vardą ir reputaciją.

Tą knygą, mano nuomone, verta turėti ir todėl, kad bent jau iš pirmo žvilgsnio  ( o kol kas spėjau tik pavartyti ir paskaityti tai, kas buvo rašoma redakcijoje) – tai yra puikus pavyzdys, kaip yra perrašoma dar visai nesena istorija. Be to, jei tikėtume tuo, ką rašo V.Adamkus ( o anaiptol ne viskas atrodo tikėtina) šie vadinamieji „dienoraščiai“ suteikia daug peno apmąstymams apie V.Adamkaus charakterį, jo požiūrį į valstybės valdymą, valdžių atskyrimą ir demokratiją apskritai.

Bet apie visa tai gal dar parašysiu kiek vėliau, kai atidžiai perskaitysiu visus „dienoraščius“

O kol kas atsiliepsiu tik į pasažą, kuris skiriamas man:

2004 metų rugpjūčio 12 diena, Vilnius. Prabėgo pirmasis šios kadencijos mėnuo. Vis dar komplektuojame štabą. Vasara dar nesibaigė – tai trukdo baigti šį darbą, nes kai kurie mūsų numatyti kandidatai atostogauja.

Mano užkietėję kritikai, pavyzdžiui toks žurnalistas Račas, niekaip negali susitaikyti su tuo, kad laimėjau, ir, nesugalvodamas ką man tiesiogiai prikišti, vis bando skleisti „Respublikoje“ gandus, kad mano rinkimų komanda yra gavusi „nešvarių“ pinigų. Tokių straipsnių tikslas aiškus – jai mėginama sukelti žmonių nepasitikėjimą manimi. Atseit, žiūrėkite: jie niekuo ne geresnis už kitus, jau turėjusius valdžią.

Nereaguoju į tokius išpuolius. Esu ramus, nes žinau, kad niekada nieko neskaidraus nesu padaręs. Nė neabejojau, kad bus tokių straipsnių. Nieko nepadarysi, gyvename po R.Pakso apkaltos vis dar smarkiai apnuodytoje visuomeninėje atmosferoje. Dar daug bus skandalų, dar daugiau jų bus sukuriama.

Pagrindinis ir mane labiausiai sudominęs šio „dienoraščio“ akcentas yra V.Adamkaus teiginys, neva aš „vis bandau skleisti „Respublikoje“ gandus, kad jo rinkimų komanda yra gavusi „nešvarių pinigų“.

Atvirai sakau, jog nepamenu, ką esu rašęs „Respublikoje“, tačiau bet kuriuo atveju galiu drąsiai teigti, kad V.Adamkus yra melagis. Nes esu visiškai tikras, kad jokių gandų niekada niekur neskleidžiau.

Tiesa, 2004 metų rugpjūtį, kai jau tikriausiai buvo paskelbtos pradinės finansinės ataskaitos galėjau viešai suabejoti V.Adamkaus rinkimų kampanijos finansavimo skaidrumu ir teisėtumu.

Tačiau, priešingai nei rašo V.Adamkus, tai nebuvo jokie gandai. Nes kaip gana greitai paaiškėjo, ta rinkimų kampanija nebuvo nei skaidri, nei teisėta. Tą pirmiausia konstatavo Mokesčių inspekcija, kiek vėliau tą patvirtino ir tų rinkimų skolų dengimo istorija.

Žinodamas tai, dabar svarstau: gal reikėtų V.Adamkų už akivaizdų melą, o gal net tyčinį šmeižtą paduoti į teismą?

O gal – nereaguoti į tokius kvailus išpuolius?

Juk, kaip pats V.Adamkus teigia, daug jau tokių skandalų buvo, dar daugiau jų bus sukurta…

Keista tik, kad jis pats prie tos kūrybos taip aktyviai prisideda.

(18 balsų, vidurkis: 3,39 iš 5)
Loading...
 • nerijus

  LRK

  VI SKIRSNIS
  RESPUBLIKOS PREZIDENTAS

  78 straipsnis
  Respublikos Prezidentu gali būti renkamas Lietuvos pilietis pagal kilmę, ne mažiau kaip trejus pastaruosius metus gyvenęs Lietuvoje, jeigu jam iki rinkimų dienos yra suėję ne mažiau kaip keturiasdešimt metų ir jeigu jis gali būti renkamas Seimo nariu.

  1998 m.

  „Tačiau, priešingai nei rašo V.Adamkus, tai nebuvo jokie gandai. Nes kaip gana greitai paaiškėjo, ta rinkimų kampanija nebuvo nei skaidri, nei teisėta. Tą pirmiausia konstatavo Mokesčių inspekcija, kiek vėliau tą patvirtino ir tų rinkimų skolų dengimo istorija.“

  Gal vertėtų, nes atsiranda tikimybė sužinoti daugiau faktų apie prieš ir po rinkimines pinigines rokiruotes?..Žinoma, jei teismo posėdžiai būtų vieši, o tai utopija- utopijoje.
  Kaip galimą liudininką, kaip galima spėti, A. R. kviestų europarlamentarą V. U.?..Būtų įdomu, škia.

  • suomis

   Užtaisas būtų labai geras, pretenduojantis į Watergate skandalą, Lietuvos mastu. :)

 • Oplia

  Nežinau kaip ten su tom skolom, bet man labiausiai patiko šitas paragrafas:

  „Patikrinimo metu nustatyta, kad asociacija “Valdo Adamkaus fondas” gaudavo paramą jos tikslams įgyvendinti. Asociacija nuo politinės kampanijos laikotarpio pradžios iki Ataskaitos pateikimo dienos paaukojo 421500 Lt kandidato rinkimų kampanijai remti. 1993 m. birželio 4 d. Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymo 10 str. 2 dalies 1 punktas numato, kad kaip parama gautos lėšos ir kitas turtas negali būti naudojami politinių partijų ir politinių organizacijų veiklai ar politinėms kampanijoms remti.“

  Etiška sakyčiau.

 • aušra maldeikienė

  GA, jei turi sveikatos — paduok. Žinoma, gaila laiko dabar, bet paskiau tokie demagogai kaip V.Adamkus vis kartoj, kartoja ir mala ir mala. Man tai buvo labai nemiela, kai jis nėjo dėl Williamso istorijos paaiškinimų Seimo komisijai duoti. Nors atidirbinėjo savo draugeliui Kazickui ir jo sūnui (esu įsitikinusi…. )kiek galėdamas.

 • mumu

  Adamkus buvo “geras“ prezidentas, reprezentacinis, neveiklumu daug gero padaręs veiklesniems. Matyt yra nerašytas visų jį rėmusių jėgų susitarimas atsidėkojant leisti Adamkui numirti karūnuotam moraliniu autoritetu, o vėliau kas norės galės loti tiesą – mirusiems neskauda.

 • suomis

  Beje Valentukas, poną Artūrą, buvo pavadinęs – žurnalistikos Valdu Adamkumi… :DDDDDDDD

 • Beje, visas kilęs sąmyšis pavydėtinai naudingas knygos reklamavimui. Geras marketingo planas, jau trečią dieną iš eilės vis rimčiau svarstau nusipirkti šią knygą..

  • Kęstutis

   Kažkada „Durnių laivui“ reklamą padarė Lansbergis – per vargus nusipirkau. Dabar teko nusipirkti ir Adamkaus dienoraščius, – marketingas veikia norėdamas to ar ne. Bus įdomu palyginti dvi knygas :)

 • Šamanas

  Lyginant su Grybauskaite Adamkus buvo visai neblogas prezidentas.

  • Fredis*

   Lyginant su Brazausku ir Paksu Adamkus ir Grybauskaitė yra geri Prezidentai.
   Adamkaus buvo prasta antra kadencija, ypač antros kadencijos antra pusė, tačiau klaidos nebuvo esminės – ne tą teisėją paskyrė ir t.t..
   Į tokias memuarų pobūdžio knygas „Dienoraščiai“ reikia žiūrėti atlaidžiai. Neužmirškime, kad Adamkus kovėsi su raudonąja armija, laikė rankose šautuvą, uostė tikro parako, ar bent įsivaizduojate kurios epochos tai yra žmogus. Prezidentas laikėsi ir laikosi pakankamai vyriškai, netapo apgailėtinu ir pajuokos objektu. Politikui tokioje šalyje kaip mūsų tai yra beveik žygdarbis, spjaudančių į JE pusę nėra daug.

   • nerijus

    „Neužmirškime, kad Adamkus kovėsi su raudonąja armija, laikė rankose šautuvą, uostė tikro parako, ar bent įsivaizduojate kurios epochos tai yra žmogus.“

    Kieno pusėje kovėsi, Fredi*? Negi jau pamiršote? Jei rašote, tai rašykite iki galo. Ko bijote?

    • Fredis*

     nerijau, kai rašiau šį sakinį, kuris yra graži legenda – galvojau apie Tave. Ačiū, kad atsiliepei.

    • Fredis*

     D.Banionis: „O sekmadienį, penktą valandą, Pajuostėje praskrido lėktuvai. Išbėgome į balkoną pažiūrėti. Pirmoji mintis: „Ačiū Dievui. Vokiečiai pradėjo karą – išgelbėjo mus nuo Sibiro““. Donatas šautuvo rankoje neturėjo, o Valdas – taip, be jokios abejonės jie buvo savo Tėvynės pusėje.

     • Rytis I

      Štabo vertėjui ginklas nereikalingas. Paturėjimas rankose perkeltine prasme – taip.
      „Antrajame pulke tarnavau nuo 1944 metų rugpjūčio pabaigos iki spalio 10 dienos, kai ties Mažeikiais prasidėjo smarkus sovietų armijos puolimas. Buvau Sedoje, kai aplinkui viską šluodami į miestelį įsiveržė rusų tankai. Neturėjome jokių ginklų ir visai negalėjome priešintis… Aš, net karine uniforma nevilkėjęs (buvo vertėjas – red.), drauge su visu didžiuliu jaunų vyrų būriu bėgau slėptis į artimiausią miškelį, regėdamas, kaip griūva ant žemės pakirsti mūsų pulko kariai“. Ir: „Man pavyko prasimušti iki Kretingos“

     • Auksinis kardas

      Turėjo violetinį megztuką.

  • Regis

   o jeigu pabandžius paargumentuoti? Bet tokiais argumentais kurie pripažįstami argumentais. Visai įdomu būtų išgirst. Ir neatmetu to, kad teks pripažint, kad aš klystu manydamas, kad V.Adamkus kaip prezidentas buvo trejetukininkas kuriam geriau sekdavosi tik tam tikri dalykai pvz. fizinė kultūra.

 • bang

  Kas čia per svarstymai – įspirti mirštančiam brisiui, ar ne ? Turėkit padorumo. Vieni užmiršta, kad skaito ne kokį teismo įsiteisėjusį apkaltinamąjį teismo nuosprendį, o sniuko memuarus (dėl šantažo), kiti spliones dėl savo abejonių vadina šmeižtu. Ech…
  Kas žino, ar Kadafis spėjo parašyt savo muamarus ?

 • bang

  Klaidos atitaisymas – vietoje „sniuko“ turėjo būti „seniuko“.

 • Trakimas

  Golovatovo Landsbergiui Austrija neatidavė,todėl TS-LKD rinkimų kampanija neteko šarmo:)Tačiau,kaip matome,konservatorių rinkimai vis viena vyks kokio nors teismo fone.Geriau,kad tai būtų kažkas „iš šlovingos praeities“.Prokuratūra jau kreipėsi į VSD dėl Adamkaus knygos.Liudininkai bus Landsbergis,Kubilius,vėl Landsbergis ir vėl Kubilius.:)Visi kiti turės po dvidešimt sekundžių laiko Nacionalinio transliuotojo eteryje:)

 • Regis

  Šio tinklaraščio pirmi įrašai kaip tik 2004 metų ir kiek suprantu tiesiog perkelti arba dubliuoti tie komentarai kurie buvo ir „Respublikos“ dienraštyje – http://racas.lt/page/280/ . Yra ten ir apie V.Adamkų ir tarp visko apie neskaidrią V.Adamkaus kampanijos finansavimą. Pažeidimų tikrai būta ir jie oficialiai pripažinti. Tik čia vienas bet, ar yra vienas ir tas pats „nešvarūs“ pinigai ir neskaidrus ar/ir neteisėtas (pažeidžiant įstatymuose numatytą tvarką) finansavimas. Kiek suprantu V.Adamkų jis pačius procedūrinius pažeidimus neginčija ir sunkiai ginčytų, nes jie tikrai buvo (dėl V.Adamkaus labdaros fondo ir t.t.), bet visai kas kita „nešvarūs“ pinigai pagal savo kilmę. Nors vėlgi tai kažkokia maišalynė. Beje ar tai buvo gandų skleidimas? Na nežinau, žmogui atvažiavusiam iš JAV gal derėtų atlaidžiau žiūrėti į išsivysčiusiose demokratinėse šalyse įprastą žurnalistinę praktiką, kada kandidatai į aukštus valstybinius postus gerai viešai išpurtomi.

  • Regis
  • Justas

   Viena iš versijų …
   Kartoju – tik viena iš versijų , kurių pagrįst dokumentais negaliu , bet žinau todėl , kad buvau šalia įvykių .
   2004 metų prezidentiniai rinkimai .
   Rinkimai iškart po Pakso pašalinimo . Kandidatai favoritai – Adamsas ir Kazytė .
   Petras ,Blinkė ir Juršėnas – statistai , „masovkė“ .
   Už Kazytę – visa kairiųjų gvardija , socdemų ir soclibų lobbi , valstybinių įmonių vadai , visa buvusi LDDP , pakilusi paskutiniam , lemiamam mūšui ……
   Konservai, kaip kokie krišnaitai „hara Krišna“ dainuoja „už Petrą, už Petrą …“
   Už Adamsą tik Pakso suskaldyti liberalai … su(Račo nekenčiamu) Zuoku priešaky …
   Už Kazytę – visi kairieji …
   Uspaskis įžvalgiai – neutralus .
   Kazytė surenka visus kairiuosius ir solidų paramos fondą …
   Adamkaus rinkimų štabo vadovas Zuokas teturi Janukonį , būrį entuziastų , bet metasi psichinėn atakon …. Visiškai atsitiktinai , Kaune užstrigus kompiuteriams dviejų procentų persvara prezidentu tampa Adamsas .
   Nežinau kaip tai vertinti …
   Bet tie „abonentiniai įnašai“ ,nulėmę rinkimų kampanijos finansavimą , kurie tikrai nebuvo paslaptis Adamso rinkimų štabui, buvo „organizuoti“ rinkimų štabo , kurio vadas buvo būtent Zuokas .
   Dabar ant jo galima pilti visą purvą , bet aš asmeniškai esu įsitikinęs , kad „gintarinė ledi“ prezidento vaidmenyje nebūtų gėris Lietuvai .

   • suomis

    Kaip be būtų, bet gavosi viena didžiulė subinė. :/

   • Susidomėjęs

    Puiki terorija, o dabar, būkite, geras, paaiškinkite, kaip interneto linjos strigimas perduodant pirminę informaciją apie rinkimuose paduotus balsus įtakoja rinkimų rezultatą? Mat reikšmę turi ne internetu perduoti skaičiai, o fiziškai, užplombuotuose maišuose ir su apsauga į Vilnių atvežti popieriniai biuleteniai bei jų skaičius.

    • Justas

     Išties , Lietuvoje per pastaruosius 20 metų yra buvę keletas atvejų kai tie biuleteniai realiai , fiziškai , atidarant kokios nors apylinkės maišą perskaičiuoti .
     Bet tai tin reti atvejai , pasitaikantys toli gražu ne per kiekvienus rinkimus ir tik kažkurioje jau itin problematiškoje apylinkės komisijoje … Nepasakosiu visos „technologijos“ , bet „pirminė informacija“ faktiškai yra tik apylinkių komisijų protokoluose įrašyti skaičiukai . Kurie po to rankiniu būdu suvedami į apygardos rinkimų komisijos kompiuterius …
     Kurie kartais užlūžta …:)

 • Rytis I

  Manau tikrai neverta. Kiek pamenu, šitas laikraštukas tiek pylė ant „pensininko“, kad adekvatumu jokie memuarai negali blizgėti, ypač tokiais epizodais. Vat kas liečia teisėjus.. Tiek to, aišku, tai ne jokia „valstybinės paslapties“ išdavystė, bet gal netaktiškai. Nu įžeidė ir tiek.

  • Rytis I

   ps. „šitas laikraštukas“ – tai ta pati „Respublika“, kuri ir dabar retkarčiais pasinaudoja ne vien parsidavėlių paslaugomis :)

 • Regis

  ats. ne į temą.

  Yra toks rusiškas verslo TV kanalas (RBC). Šiandien per žinias kalba apie Lietuvos vyriausybės pretenzijas Gasprom’ui ir rodo vaizdus iš Lietuvos (http://rbctv.rbc.ru/archive/news/562949981980940.shtml) nuo 28 s. Sėdžiu ir galvoju, geras ir rimtas žurnalistų kolektyvas jeigu neatpažįsta Rygos ir ją pristato kaip Lietuvą. Iš kitos pusės koks skirtumas ta pati „pribaltika“.

  • NV

   … Talinas ten.
   ;)

   • Regis

    tikrai taip, Talinas, neatkreipiau dėmesio į Aleksandro Nevskio cerkvę kurios Rygoje tikrai nėra.

    • Izbliondimas

     Kaip sakoma Lietuva – Rygos sostinė…
     Mat mažai kas geografiją moka kaip mes lietuviai (čia rimtai… mes visi lietuviai manau geriausiai pasaulyje geografiją žinome).
     O apie „nuo jūros iki jūros“ apart mūsų lietuvių aplamai vargu kas ar žino. Jau nekalbant apie Sermatiją.
     Bet visgi mus visi, kurie gyvena į Rytus nuo Zarasų gerbia (prisimenu, kai supylėme tinklinio varžybose kazachus, būdami studentų stovykloje Kazakstane, girdime ir sako „horošo igraet zapadnije rebiata…“… beje, nors mes labai nenoriai naudojomės, bet limonadą tik mums „zapadnim rebiatam“ buvo atvežta nusipirkti tame aūle… nusipirkdavome tuomet, kai pirkdavome spiritą (degtinės ten nebuvo), praskiedimui… na bet tai buvo gal du kart (joke)).
     Na dabar paprastus žmones gyvenančius į Rytus nuo Zarasų visgi labai manau yra nuteikę prieš mus (daug kam jau nereiktų, kaip tas sakė, įsakymo užtektų leidimo pasileisti žygin…). Gaila, bet manau, kad tai jiems labai padėjo vienas kita mūsų veikėjas, t.y. panaudojant mūsų vieno kito veikėjo citatas.

     O šiuo atveju, manau, reikia pravažiuoti.
     Aplamai Lietuvoje per daug naudojame energijos taip sakant šūdniekiams. Reikia tik visems kalti (kartais ir patrupinant kūloku dantis), kad žinotų kiekvienas, kad tai kas Lietuvoje žiniasklaidoje apart melo nieko kito nebūna. Va tai turi žinoti. Ir negaiškime.
     Štai neseniai pasirodė taip pat viena knyga, kur melas apie tai kur mano veikla. Na ir kas. Tik nusijuokiau, – dar pats ir platinu tą knygą. Juk lietuvis ir ne melagis, ne vagis – nebūti dalykai būtų…
     Pagaliau supraskime tai ir nurimkime.
     O kas tiki žiniasklaida, na nepatingėkime žemaitišką kablį tokiam užnešti, iš apačios. Tik tiek.

     • Regis

      Jeigu labai trumpai tai TV kanalas o iš esmės visa žiniasklaidos grupė skirta verslui. Aš nežinau kaip verslininkas gali pasitikėti pateikiama informacija jeigu mato tokius liapsusus. Be abejo tai nėra rimta klaida, sakyčiau, kad čia tokia nedidelė grietinės dėmė po pietų ant solidaus banko darbuotojo kostiumo. Keista kaip jis leidžia sau tokią nešioti ir kas dar keisčiau kaip kiti darbuotojai nepamato tos dėmės. Tai va ir tiek. Jeigu tu neturi filmuotų vaizdų iš Lietuvos tai tada nerodyk nieko, jeigu pas tave filmuota medžiaga nesužymėta ir nesupranti ką rodai irgi nerodyk. Nes kitą kart sumaišysi procentus, sumaišysi akcijų biržas ir t.t. Tai tiesiog pasitikėjimo dalykas. Pasitikėjimo pateikiama informacija.

    • bang

     Na va, netgi rimtas regis iškart neatpažįsta Rygos, tiksliau – Talino ;)

 • Trakimas

  Adamkaus knygos pasirodymas reiškia,kad ir JE dalyvaus rinkimuose.
  Keičiasi jėgų persvara ir kedopedofilų fronte- konservatoriai netenka paskutinių kozirių-

  • Trakimas

   Kodėl taip manau?Matote,valdančioji partija daug jėgų išeikvojo,kad gautų kišeninį prokurorą.Būtų neracionalu neišnaudoti šio resurso.Tokios progos TS-LKD jau niekada nebeturės.Dėl to dar visai neseniai TS-LKD politinis biuras pirmutiniu savo uždaviniu matė „istorinio teisingumo“ atkūrimą:)Golovatovo negavo,bet gavo Adamkaus knygą,kuri taip pat buvo ruošiama rinkimams.Dabar konservatorių strategai bandys sužaisti bent Adamkaus korta.Tačiau neabejoju,kad Kirkilas taip pat turi įvairių variantų:)

   • Trakimas

    Tiesa,ką manote apie Kirkilą?Jis jums imponuoja?Žavitės jo įžvalgomis ir politinėmis kombinacijomis?

    • Gal eik miegoti?

    • Trakimas

     Nejau neturite jokios pozicijos dėl Kirkilo?O juk šis žmogus yra Politikas Nr 1. Lietuvoje.

 • VG

  Gerb. Artūrai, ko jūs taip „aršiai“ reaguojate. na, parašė senukas… Gal ką ir supainiojo. O kad ką nors sakėte ir dar – labai šiurpdamas, aš tuo tikrai tikiu. Dauguma jūsų komentarų per TV ir yra šiurpimas ir piktinimasis – visada atrodo, kad įvyko beveik Pasaulio pabaiga. Bet tai nedaro Jūsų mažiau protingu.
  Ramiau…

  Su didele pagarba.
  P.S. Mano nuomonė yra subjektyvi – aš ,galbūt, klystu. Bet ji -tokia…

 • stogas

  Teistis tai beprasmiska. Bus kaip Landsbergiui su „Durniu laivu“.

 • Scipionus

  Tapkės lieka tapkėm… Ir nieko čia nebepridursi.

 • doktor barmental

  „Atvirai sakau, jog nepamenu, ką esu rašęs “Respublikoje”, tačiau esu visiškai tikras, kad jokių gandų niekada niekur neskleidžiau“.

  pirma sakinio dalis priestrauja antrajai.

 • Nuolatinis skaitytojas

  As palaikyciau toki Jusu zingsni ponas Arturai.

 • soso

  o kodel gi nepatampyti to tapkinio senio po teismus? mano nuomone 10 metu trukes jo neveikimas (neveiksnumas) buvo toks pat nusikalstamas, kaip ir kitu veikeju aferos.

 • Regis

  ats. ne į temą.

  Baiminuosi dėl savo gyvybės!! Pradėjau baimintis kaip tik pradėjau rašyti komentarus tinklaraštyje racas.lt. Nors nesusilaukiau jokių grasinimų, bet šventai tikiu, kad tokie yra, tik manęs nepasiekia. Kasdien sutinku vis naujų šokiruojančių faktų dar daugiau jų sukuriu savo galvoje. Man staigiai reikia apsaugos. O dar staigiau reikia, kad mane pakalbintų tiesioginiame eteryje E.Jakilaitis.

  … kas per nesąmonės? Kažkas panašaus į šias:

  http://www.lrytas.lt/-13207619461319926205-su-slaptuoju-policijos-informatoriumi-bendrav%C4%99-%C5%BEurnalistai-v-gaivenis-ir-l-lavaste-baiminasi-d%C4%97l-savo-gyvybi%C5%B3-video.htm

  kada visa tai baigsis? kaip būtų senai pasibaigę civilizuotoje išsivysčiusioje demokratiškoje šalyje? Viena po kitos neaiškių interesų inspiruotos viešųjų ryšių bombos bombelės.

  • Regis

   Dievulėliau, slaptasis liudytojas Tomas pasakoja.. Ir per lietuviškąją žiniasklaidą nusirito banga teiginių apie mirusį žmogų. D.Kedys darė tą, darė aną, jam padėjo tas ir tas. Tiesiog viena didelė linksmuma. Paberkit argumentų, kodėl ši šalis gali turėti nors kiek šviesesnę ateitį. Neaiškios neaiškių interesų grupės tiesiog siaučia, kažkur kažkas dingo, kažkas atsirado ir t.t. ir pan. Ojoj..

   • Šiai šaliai nebėra vilties..

   • Rytis I

    Na bent megztinis su pynutėmis atsirado… Visdėlto reiktų tikėtis, kad bent teisėsaugos struktūros (komisarai ir prokurorai) turi bendrą interesą.

    • Koks jų bendras interesas galėtų būti?

     • Rytis I

      Na, pvz. neblogai būtų, kad greičiau baigtųsi visokie ikiteisminiai tyrimai ir komisaras ramiai galėtų atsakyti į visuomenei kylančius klausimus. Visi nežinioje. Šiandien klausydamas dešimtkart kartojamą stebuklingą „vyksta ikiteisminis tyrimas“ prisiminiau dvi Rusijoje nesibaigiančias bylas. Vienas tardytojas metus narplioja žurnalisto Kašino bylą, kitas jau daug metų žurnalisto Ščekočichino bylą. Kas metus tas bylas vienas kitam perduoda ir tiria toliau…

  • Auksinis kardas

   O kodėl jie neturėtų baimintis, jei jiems grasinama, daužomos kameros, sustabdžius miške pranašaujamas paspringimas skrandžio turiniu? Jų darbas išviešinti kartais itin nepatogias žinias. Manote, lengva policijos aukščiausiems ešelonams tokias girdėti atskleidžiant? Labai gerai, kad atsirado liudininkas, byla tikrai persiris į aiškumo pusę. Ir kariūnai gerai, jog negalėdami tverti nesižudė, rado bent kažkokią sau ateitį. Tam mums ir laisvė, kad viskas judėtų geryn.

   • Regis

    Karde, o tau teko susimąstyti kada ramiai (žvejojant ar grybaujant) ar per visą nepriklausomybės dar buvo kokia nors elementari kriminalinė istorija kuriai mūsų didžiausias žinių ir viso kito skleidėjas skirtų didesnį dėmesį. Kas toje mergaitėje ypatingo ar kas ypatingo tame kas su ja atsitiko, kad mūsų didžiausias su tokia intensyvia aršia teisėjo poza gina vienus ir puola kitus. Pasitelkęs geriausius savo žurnalistus turiu omeny nepakartojamą L.Lavastę, įjungęs visus fantazijos ir kūrybos rezervus metą vieną po kito elitinio žurnalizmo šedevrą. Kodėl? Paprastas, paprasčiausias klausimas. Mano aplinkoje tarp draugų jau kilo tokia versija, kad tas Tomas gal iš bohemiečių tarpo, gal ruošiamas koks naujas D.Ibelhauptaitės spektaklis, pvz. violetinis rūkas galvose. Juokai žinoma. O kas yra ne juokai, tai kaip paminama bet kokia etika, už tai nebaudžiama, ir jau iš esmės metų metais stambiausias skleidėjas leidžia sau užimti teisėjo vaidmenį ir skleisti teiginius. Nors ne abejonės forma kaip tai daroma neleistų rimčiau už to teisiškai užsikabinti. Klausimas kur mūsų laisvos, demokratiškos NATO ir ES narės atitinkamos tarnybos. Turiu įtarimą, kad policija sprendžiant iš dabartinio puolimo ant jų, visgi kažką daro, ką ir turėtų daryti. Man kaip piliečiui turint visą aibę savo aplinkoje žmonių kurie nebemato Lietuvos ateities būtent dėl panašių reiškinių, tikrai sunku atsakyti į panašius užduodamus klausimus, tiesiog elementariai oponuojant (palaikant sveiką ginčą).

    Atsirado liudininkas byla tikrai persiris į aiškumo pusę. O gal surastas padarytas liudininkas ir bylą tikimasi nuridenti ten kur reikia? O juk liko vienas stambus neišspręstas reikalas vienos iš mergaičių globa. Pagrindinis liudininkas, siūlo galas už kurio gal kada nors kas nors patrauks.

    • Auksinis kardas

     Iš patirties galėčiau pasakyti, kad žmonės pas mus pastaruoju metu yra sunkiai tikrovę perprantantys padarai. Prieš jų akis stūkso kalnai sąmokslo teorijų, išsigalvojimo, nusigalvojimo, pasidavimo primetamoms isterijoms ir panašaus mėšlo. Iš esmės, tiek Venckienė, tiek lrytas yra panašios produkcijos fabrikėlis, teisingai, TAČIAU. Tačiau nėra taip, kad bet kokia informacija lryte negali būti tikra, iš principo negali būti pateikta. Reikia žiūrėti kritiškai, bet nedera užsimerkti ir matyti vien savo sapnus.

     Ištaršys dabar tuos policijos žmones, kurie buvo ar nebuvo informuojami: ten visa grupė žmonių turėjo dalyvauti reikale, vargu ar įmanoma falsifikuoti tokiais masteliais, taigi patikrins, sužinos, šiek tiek aplaižys, kad neatrodytų visai prastai, ir žinosite kaip ten daugmaž buvę ne iš lryto. Tenkins žinios, ar vėl atsiras nauja teorija, kodėl tos žinios netikros? Pasišvaistė ginklu vienas jėgos kulto puoselėtojas – buvo, faktas? Prikilbasino mėšlo su seserimi, atstove teisėtvarkos reikalams. Buvo? Kelia isterijas, iškelia savuosius interesus aplink vienos šeimos skyrybas – yra? O kiek ten tų kokių pedofilų buvę kažkaip vis lieka antrajame plane. Pedofilas Čekanavičius yra pavyzdys kaip realiai atrodo pedofilo nusikaltimai ir bausmė. Mitai apie pedofilus atspindžio tikrovėje vis neranda: kažkur kažkiek jų gali būti, bet kad jie sukūrė galingą masonų ložę – gal jau ir ne.

    • Auksinis kardas

     Maža to, pasakysiu dar šitaip: visas pasiskirstymas visuomenėje šiuo klausimu atsiradęs dėl to, kad nuomonės remiamos ne faktais, jų nešališku vertinimu, bet skoniu – vienam patinka būti už vieną šalį, kitam už kitą. Ir šitaip turime dvi stovyklas žmonių, kurie daro tai, kas jiems tinka ir patinka. Nors kiekvieniems atrodo, kad jie „gina teisingą reikalą“.

     • Regis

      Karde pakalbėta labai tvarkingai. Tačiau klausimas buvo kodėl. Kertinis abejojančio sveikai ir teisingai funkcionuojančio mąstymo objekto požymis. Aš suprantu kodėl apie V.Romanovą ir viskas kas su juo susiję. Aš suprantu kodėl apie D.Grybauskaitę ir viskas kas su ja susiję. Kodėl apie šią istoriją? Kodėl dabar kertinis „dubasinimo“ (kalimo) objektas N.Venckienė. Kodėl ginama vargšė, nuskriaustoji eilinė moteriškėlė L.Stankūnaitė. Tokia kokių Lietuvoje pilna. Ta patį skleidėją paėmus jo kriminalinėse rubrikose paminėta aibė didesnių vargšių ir vargšų. Ar nors vienas iš jų ragavo gėrimų tv studijoje ir matė E.Jakilaitį iš arti? Pabandyk man akivaizdžiai apsvaigusiam nuo savo ir kitų sugalvotų sapnų paaiškint. Pažadu rimtai įsigilint.

    • Auksinis kardas

     Galiausiai, sporto dienraščių lyderiui tiesiog pravartu turėti „savo komandą“ Kedžio lošime, kaip kad apturėta „Statyba“ nacionalinėje sporto šakoje. Nebus sirgalių – nebus aktualijų pardavimų su reklamos priedais. Žaidimas verda kunkuliuoja.

    • Ro

     O man kilo dar kitoks įtarimas. Kažkam labai netinka nors ir sunkiai, bet jau spėjusi įsivyrauti, tyla. Ir tada, prisimenant seną rusų klasiką, surastas liudytojas, kuris gavęs daug tam tikrose struktūrose turėtos informacijos ir gal net praėjęs tam tikrą apmokymo kursą, sutiko pasėdėti už melagingų duomenų pateikimą. Na, pavyzdžiui, su garantija, kad tas sėdėjimas bus gerokai trumpesnis, negu jam grėsė iš tikrųjų?

 • Sejanus

  Kad laimėtų blogis, užtenka geriems žmonėms nieko nedaryti.

 • Bet kuri analizė, ar naujiena – kai ji pateikiama nepilna – yra šališka ir klaidinanti. Tai yra netiesos sakymas. Respublika, šis forumas – kiek dalinių tiesų yra pasakykta tam kad įrodyti savo „teisumą“?

  Esmė yra ta kad Adamkus buvo labai geras prezidentas turint galvoj alternatyvą. Buvęs Prezidentas ko gero neužmiršo R. Pakso skandalo ir pono A. Račo pozicijos. Nereiktų stebėtis kad jis nemini pono A. Račo geru žodžiu. Iš kitos pusės – tauta išrinko prezidentą žinodama apie šlepetes ir pan. Ir aš manau tą reikia pripažinti ir gerbti (yra toks pasakymas apie Konstitucijos dvasią o ne raidę). Priešingu atveju išeina kad mes negerbiam savęs.

  Sakyčiau – nereikia taip skaudžiai reaguoti. Nemanau kad išeis Adamkui ką nors padaryti – kai ateis teismo metas „Respublikos“ straipsniai bus surasti ir puolantysis gali pasidaryti besiginančiu.
  Na bet man dabar labai aišku – ponas Račas labai labai NEMĖGSTA Valdo Adamkaus.

  Bet įdomumo dėlei – statau alaus dėžę jei AR paduoda Prezidentą Adamkų į teismą ;)

  • R

   Neginčytina tiesa: „Bet kuri analizė, ar naujiena – kai ji pateikiama nepilna – yra šališka ir klaidinanti.“ Būtent todėl nesuprantu kuo V. Uspaskicho pinigai švaresni už J. Borisovo, kuo M. Sadekovas nusipelnė Lietuvos pilietybės labiau už J. Borisovą, nekalbant apie Mieželio ir Ačo versliukus. Nematau jokių „alternatyvos“ skirtumų.Nebent įteisintos šlepetės, kaip pavyzdys užsienio lietuviams siekiantiems LR pilietybės:)
   O alų, įtariu, teks gert vienam. AR deklaruotas pasyvumas bloge pastebimas ir visuomeninėje veikloje (LRT taryba, pasisakymai žiniasklaidoje ir kt.).

 • Valentinas

  Lietuvių kalbos žodynas pateikia tokius žodžio „gandas“ aiškinimus:
  1 gañdas sm. (4) Š girdas, paskala: Ir pasklido laisvės gandas po pasaulį platų B.Sruog. Paėjo gandai, kad Antanienė pagimdžiusi dukterį A.Vien. Kvailais gandais ramina dar save T.Tilv. Tokį gañdą išgirdusi, parėjau J. ^ Gandus vėjai nešioja TŽIII388. ║ žinia, garsas: Jis, tai sužinojęs, davė gandą aniems Vrb. Juodas paukštis gandą neša iš nežinomos šalies B.Sruog. Vytautas atsiuntė gandą vyti kryžiuočius V.Piet.
  Taigi, Adamkaus advokatas galėtų teigti, kad Račui nepatinkančiame sakinyje Adamkus vartojo žodį „žinia, garsas“ prasme. Sakinį galima būtų perfrazuoti taip: „vis bando skleisti “Respublikoje” žinias, kad…“ Šitaip interpretuojant labai nedaug skiriasi nuo paties Račo pateikiamas versijos: „galėjau viešai suabejoti V.Adamkaus rinkimų kampanijos finansavimo skaidrumu ir teisėtumu.“ Todėl byla greičiausiai būtų neperspektyvi.

  • Problema yra ne terminologijoje, o Adamkus savo teiginiais norėjo pasakyti ir ar jo teiginiams taikysim tiesos kriterijų.
   O apie šmeižtą negali būti jokios kalbos..

 • xs

  manau knyga – nepaisant ivairiu kaltinimu – yra neblogas precedentas lietuvos jauname politinaime gyvenime. bent jau lietuvos politikai supras kad ju „uzdaru duru zaidimai“ neliks visam laikui privatus. manau prezidento memuarai suteikia sansa kiekvienam lietuviui pazvelgti i musu politikus is arciau…ir siek tiek „exposina“ ju megejiskuma; gal tai geriausias ejimas kuri admakus padare politikoje

 • vilnietė

  Nesuprantu, kodėl visai nekalbama apie Adamkaus prisipažintą spaudimą teismui.

 • sataniuga

  Adamkus yra senukas pensininkas, gal neverta jo po teismus tampyti. Vargu ar sugebės apsiginti.

 • Rytis I

  Tikras lietuvis Bačiulis per LR „Dienoraščius“ prilygino „Durnių laivui“. Kartu jie tapatinami ir su vikilyksu. Tomkus dėl vikilykso dokumentų bandė teistis net su Amerikos ambasada. Bačiulis yra Tomkaus mokinys. Klausimas – kodėl Bačiulis nebedirba „tikrų lietuvių laikraštyje“? Nejau samprata „tikras“ yra užkrečiama?

 • Vadis

  Matant gerb. Račo kruopštumą ir išsamumą analizuojant Kisielienės nutartį dėl Akropolio ieškinio (tikrai gera analizė), yra akivaizdu, kad, jei Račas būtų turėjęs kokių tai duomenų apie „nešvarius“ pinigus Adamkaus kompanijai, tai jis būtų juos pateikęs. Vilniaus AVMI nurodytos smulkios klaidos Prezidento rinkimų politinės kampanijos finansavimo ataskaitoje, pvz., ne į tą eilutę įrašytos paties Adamkaus paaukotos lėšos ir pan., tikrai nepagrindžia metamų kaltinimų dėl „nešvarių“ pinigų, todėl reikėtų arba tą „nešvarumą“ ĮVARDINTI arba tiesiog patylėti…

 • Vingių Jonas

  Jei teismai remsis knygos „Durnių laivas“ bylos pavyzdžiu, tada yra šansas bylą laimėti bent jau pirmosios instancijos teisme:)) Ale toliau, manau, „apie gerą teisminę gynybą yra pagalvota“ (pagal krautuvininkų reklamą):))

 • Fredis*