Citata #409 Parlamentaras K.Masiulis ieško panašumų tarp V.Adamkaus, M.Lewinsky ir W.Churchill’io

Parlamentaras Kęstutis Masiulis svarsto, į kokią premiją galėtų pretenduoti buvusio prezidento Valdo Adamkaus „dienoraščių“ knyga:

Šis dienoraštis atnešė į Lietuvą amerikietišką madą rašyti gandų knygas. Prieš dešimtmetį Monica Lewinsky parašė memuarus apie prezidentą Billą Clintoną. Tačiau rimtam politikui verta lygiuotis į solidžius pavyzdžius. Didžiosios Britanijos premjeras Winstonas Churchillis parašė 6 tomų atsiminimų knygą „Antrasis pasaulinis karas“. Už ją buvęs politikos lyderis 1953 metais gavo literatūros Nobelio premiją. Į kokią premiją galėtų pretenduoti V. Adamkaus knyga?

… Jei M.Lewinsky premija egzistuotų ir būtų teikiama, tai …

(8 balsų, vidurkis: 3,50 iš 5)
Loading...
 • suomis

  Vienas Adamkaus giminaitis gavo šNobelio premiją. :/ Jeigu jau Bačiulis Adamkų „sumalė į miltus“, tai ką turi galvoti kiti piliečiai?

 • stogas

  Kestuti, Kestuti…. Adamkus tik dar karta irode, kad visa politika yra stomine (nuo zodzio Stoma), nesvari, uzkulisine, parsidavusi, viena sneka virtuveje, kita sneka prie akiu. Keisciausia, kad puse Seimo plake ta Vargsa Stoma , o jie juk patys- tokie pat. Gali vieni kitiems premijas dalinti, rentas, statytis valdovu chatas. Klausimas, tik kada ir kur bus pagautas.

 • Bobutė

  Na, jei jau ir pavaduotojas (turiu omenyje Abonento pavaduotoją) prabilo, tai reikės sukrapštyti tuos 54 litus knygai, matomai, verta…:)
  Gal knygoje rasiu atsakymą į senai mane kamuojantį klausimą – dėl ko išsiskyrė KM ir AZ keliai?

  • suomis

   Ar kartais nemaišote Eligijaus su Kęstučiu?

   • Bobutė

    Juos būtų sunku sumaišyti…:)

    Jums – suomiui,- turbūt, sunku susigaudyti mūsų lietuviškuose reikaluose…:)
    Taigi, truputėlį padėsiu.
    Buvo, o ir dabar yra, toks Vilniaus meras Abonentas. Gal girdėjot?
    O jo pavaduotoju (vicemeru) 2003-2005 metais buvo KĘSTUTIS Masiulis… Šito Jūs, matomai, negirdėjot.

    Taigi, dirbo vyrai ranka rankon ir staiga pykčiai, teismai ir etc. Vat man ir įdomu ar Kęstutis toks apykvailis, kad nematė ką palaiko, ar kiti interesai juos siejo? Ar įvyko stebuklingas praregėjimas, ar nebepasidalino?

    • suomis

     Kaip paprastai, nepasidalinama pinigų. :/

    • leokadija

     labai aktualus klausimas. Jei rasite atsakymu – pasidalinkite. Nors kazi, ar Adamkui tokios peripetijos buvo gerai matomos.
     Manau, staigus nuosirdzios paramos peraugimas i panieka ir priesiskuma susijes tiek su KM praregejimu (jis toks tikras mokslininkas, speju – kaupia irodymus iki hipotezes patvirtinimo ir tada „skelbia“), tiek su kritiniu pro-abonementiniu duomenu apie AZ kiekio susikaupimu… Kartu noreciau zinoti, kokios tos „abonementines“ veiklos buvo is tiesu vykdomos ir kiek apie jas prikurta spekuliaciju. Teismo zodis neissamus ir man nepakankamas.
     Tikras Knygu klubas cia :)

 • Toks įspūdis,kad Adamkaus knyga suerzino visą politinį teatrą.Gal jo veikėjams neramu dėl galimo knygos tęsinio?

 • Gerb.Bobutė liūdnai rašo:

  „..reikės sukrapštyti tuos 54 litus knygai, matomai…“

  Studentams, varguoliams, anarchistams bei idėjiniams kopyrastijos priešininkams yra galimybė šiek tiek sutaupyti:

  „Tai, kas sukurta už mokesčių mokėtojų pinigus apmokamų asmenų, priklauso mokesčių mokėtojams be papildomo atlygio“, – Protingas Chamas, FB personažas

  Valdo Adamkaus dienoraščių knygą „Paskutinė Kadencija“ .pdf formate galima parsisiųsti iš čia (‎188.47 MB):

  https://rapidshare.com/files/3842336813/Adamkus_SP.pdf

  • Bobutė

   Ačiū gerbiamasis,

   sutaupėt keletą litukų…

  • Genijus

   1. Manau, AR turėtų šią nuorodą arba visą komentarą pašalinti.
   2. Protingo Chamo citata yra gudri, bet šiuo atveju neteisinga. Va, jei knygos parašymas būtų buvęs prezidento „pareiginių instrukcijų“ dalis, ir atliekamas kadencijos metu bei darbo laiku, tuomet taip :)
   3. Bobute, mokate naudotis Rapidshare? :) Aš jau labai seniai įtariu du dalykus – jūs žymiai jaunesnė, nei būna bobutės. Ir antra – jūs esate vyras. Klystu? Neprisipažinsit? :)

   • Bobutė

    Genialusis pone, Jūs seksistas?

    Manote, kad pagyvenusi moteris negali išmokti naudotis kažkokia paprastute programėle? Manot, kad tai gali sugebėti tik vyrai?

    Na, bet tas Jūsų nuostabus „…jūs žymiai jaunesnė…“ atperka, bent mano akyse, Tamstos seksizmą…:)

    • Genijus

     Aš – nei genialus, nei ponas, nei seksistas :)
     Nemanau, kad pagyvenusi moteris negali… Tiesiog joms tai visiškai nebūdinga :)
     O kad esate vyras (beje, kažkokio kategoriško paneigimo nematau :), darau prielaidą, remdamasis jūsų komentarų visuma, minčių raiška ir logika. Bet tai – tik prielaida, tvirtinti negalėčiau :)

     • Bobutė

      Ponas Genijau,

      vis dėlto , net šiame komentare jaučiamos seksizmo gaidelės…:)

     • Trakimas

      O je,mana :skaliarianiai vektoriai:“>)))Budėkit,o aš bjumz duosiu ženkklą:)))Taip[ ,mana mieli kolegos,—-už suomį aš prisiimu atsakomybę.Suomi-susirišk su manim,jei ketini investuoti:)))

    • nesvarbu

     Šiandienos Lietuvos bobutės yra iš sovietmečio. Tuomet žodžio „sexist“ ar „seksistas“ tikrai nemokino. Todėl mūsų bobutės tokio baisaus keiksmažodžio tikrai nežino. Juo labiau nenaudoja, cha.

     • Izbliondimas

      Nesvarbu.
      Bet juk iš tarybinio laikotarpio, manau, yra labiausiai šiandienos jaunimas.
      O šitie, kurie augo šiuos pastaruosius 20 metų, manau, tarybiniai žmonės kūbe, jei ne daugiau… žlugusi karta.
      Didžiausi Lietuvos patriotai yra, manau, tie, kurie yra gimę 1930 metais (Vytauto metais, – jie beveik visi turi Vytauto vardą).
      Tie, kurie žymiai anksčiau, nei 1930 m., yra gimę, manau, yra matę taip pat ir trūkumų A. Smetonos laikų… iš jų buvo ne tik partizanuose, bet ir stribuose (1:1).
      Na dar priskirčiau prie ne tarybinių, tuos, kurių šeimose buvo partizanų (nukautų, kalintų ir pan.).
      Bet labiausiai tarybinis, – manau yra dabartinis jaunimas. Ir dar tokie bus jų vaikai bei anūkai, manau. Tas kartas galima drąsiai nurašyti, kaip tarybines.
      Atskira kalba apie kumečių ainius. Jie lig šiol – Lietuvos blogis (vagiliauja, pijokauja, skundikai ir t.t. ir pan.).
      Bet visuomet yra ir išimtys.
      Tad bendraukime su tomis išimtimis. Ir nekreipkime dėmesio į kitus, – bus geriau, manau.

     • Bobutė

      Gerbiamasis „nesvarbu“,

      atleiskit už tiesumą, bet noriu pasakyti, kad šis Tamstos komentaras yra labai arti dundukiško (švelniai tariant)…

      Lietuvos bobutės jau daugiau kaip 21 metus gyvena nebe sovietmetyje… Manyti, kad per tokį laikotarpį jos neišmoko nieko naujo yra daugiau nei dundukiška…:)

      Ko gero visiems žinomas pavyzdys – p. A.M. Pavilionienė (67 m.)- dar ne tokių žodžių žino…

      Vienžo, nuvylėte mane… Maniau, intelektualus vyrukas, o pasirodo…:)

     • suomis

      Ta, Pavilionienė, tai iš vis kvaiša. :DDDDDDDD Šiaip, aš esu už moterų emancipaciją, bet ne tokiomis formomis, kokias siūlo Pavilionienė. :)

     • nesvarbu

      Izbliondimai, “pijokas“ yra nevartotina svetimybė, o tas, kas žodį „karjera“ rašo „karjiera“ (čia jūsų kitame komentare), vargu ar sėkmingai kils tarnyboje…

      Bobute, jei jau aš jus nuvyliau Lietuvos bobutes priskirdamas tarybinėms (dalį iš jų gal ir nepelnytai), tai ką pasakysite apie Izbliondimą, kuris, ką ten bobutes – jų anūkus bei proanūkius, nurašė kaip tarybinius?

     • Izbliondimas

      Nesvarbu.
      Dėkui už pastabas (kaip pastebėjote gal, praleidžiu raides ar per daug parašau… ir čia nesiteisinu, kad skubu, ar kad vaikausi interneto madų, – t.y. netaisyti rašomo teksto…).
      Juo labiau, kad pats beveik niekada nepraleidžiu progos pakritikuoti, kai daromos klaidos, kuomet skubėjimu nepasiteisinsi (kai rašo „pilnai“, tuomet, kai turi būti „visiškai“ ir pan. Ypač priekabus esu, kai tautiečiai kirčiuoja žodį „klausimas“).
      Na bet geriau siūlau paklausyti muzikos, kuri uždega ne tik plebėjus: http://www.youtube.com/watch?v=kmIRgZbzoJ8&feature=related

     • Bobutė

      p. nesvarbu,

      nuvylėte ne todėl, kad priskyrėte tarybinėms (mes – bobutės – tikrai gyvenom tais laikais, tad ko čia pykti), o todėl, kad teigėte (tegu ir netiesiogiai) jog esame visiškai beviltiškos – negalim net naujo termino įsisavinti…

     • Bobutė

      P.S. Beje, dėl IzBlondino…
      Bent vienai jo minčiai pritarčiau… Nemažai 30-40 mečių ir net 20-mečių yra didesni sovietukai nei 60-70-mečiai…

     • suomis

      Cha, aš taip pat norėjau pasiūlyti, kažko grąžaus, pasiklausyti.

     • Trakimas

      Ačiū,suomi.:)Tai-viena iš gražiausių Pasaulio melodijų:)))

     • suomis

      Išpradžių norėjau pasiūlyti Bethoveno „Elize“, bet persigalvojau. Tikiuosi, kad būsime šiek tiek atlaidesni vieni kitiems ir tuo pačiu intelektualesni. :)

     • Trakimas

      Ne,suomi.:)Bethoveną siūlykite Liancbergui:)O jūsų agentūra turi žinoti,kad alpstu dėl Dženifer Rašš „ave maria“ interpretacijos:)))))

     • Trakimas

      Štai jumz ,Suomi,mano atsakymas:)
      http://youtu.be/BLn7ytD6EaY

     • Trakimas

      Štai jumz ,Suomi,mano atsakymas:)
      http://youtu.be/BLn7ytD6EaY

     • suomis

      O je, tikrai neblogai. Štai dar viena interpretacija.

   • Marius

    Kaip ne keista pritariu Genijaus pasiūlymui. Manau, Artūrai, turėtumėte išimti nuorodą į knygą. Nuoroda veda į vogtą daiktą. Ko gero kažkas iš leidyklos ar spaustuvės nušvilpė spaudai paruoštą failą.

  • Regis

   Artūrai, kitą dieną kitoje vietoje kabės nuoroda (nuorodos) į jūsų vienokį ar kitokį autorinį darbą. Svarbu principai. Jeigu negerbtinas V.Adamkus, tai tikrai gerbtinas darbas kurį atliko leidykla, spaustuvė. Ir tokia kabanti čia nuoroda tikrai keistai atrodo. Kur dar nesumokėti mokesčiai ir t.t.

  • Regis

   Zeppelinus, tie idėjiniai ar šiaip kopyrastijos priešininkai tegu pabando patys ką nors autorinio sukurt, ir tada pasižadu iš jų kuo daugiau pavogti. Maža to dar jiems asmeniškai parodyti kiek iš jų pavogiau. Bet to niekad nebus. Ne dėlto, kad aš iš jų nevogčiau. Todėl, kad jie niekada nesukurs nieko kas nors kiek sėkmingiau realizuotųsi. Šiandien padėjai pavogti lietuvišką knygą rytoj tavo vaikas ar vaikai nesulauks lietuviško filmo net ir jeigu tu pasiruošęs busi už jį sumokėti. Jie tiesiog nesukurs.

   • Gerbiamas Regi, jeigu knygos parsisiuntimas iš interneto prieštarauja Jūsų principams, tai juk niekas ir neverčia Tamstos to daryti.

    Kuo puikiausiai galite nueiti iki knygyno ir įsigyti popierinį egzempliorių už 54 lt 00 ct. Aš, beje, taip ir padariau.

    Tačiau nereikia pamiršti, kad Lietuvoje yra žmonių, kuriems tokia suma prilygsta savaitinėms maisto išlaidoms ir jie tikrai negalės sau leisti įsigyti šį veikalą.

    Bet net ir tie žmonės turi teisę perskaityti Jo Ekselencijos Prezidento V.Adamkaus, už kurį greičiausiai kadaise ir balsavo, atsiminimus.

    Žinoma, jie gali tai padaryti nuėję į viešąją biblioteką ar pasiskolinę knygą iš turtingesnio kaimyno, bet mano pateikta nuoroda gali padėti jiems sutaupyti laiko ir pastangų.

    Nemanau, kad Prezidentas V.Adamkus būtų prieš.

    IMHO, jis tikrai norėtų, kad jo gera žinia pasklistu kuo plačiau po mūsų gimtąjį kraštą.

    Kad Jus galutinai nuraminti, atkreipsių Jūsų dėmesį į neįtikėtinai didelį siūlomo parsisiųdinti failo dydį bei jo kokybę ir pateiksiu tikrai nesvetimos leidybai ir žinančios tą virtuvę iš vidaus žymio iliustratorės
    Hertos Matulionytės-Burbienės nuomonę:

    „…šis pdf yra ne knygos fanų darbas, o iš spaustuvės oficialiais keliais išplautas originalas, norint padidint knygos skaitomumą tarp tų, kurie visvien būtų nepirkę popierinio varianto (fanų darbo būtų kita kokybė)“

    • Rytis I

     Aha. „Tyto Alba“ arba spaustuvė „Balto print“ tokiu būdu populiarina nedidelį knygos tiražą :) Fantastika. Greičiausiai nutekinta tiesiai iš spaustuvės serverio (prie kurio prisijungimą turi ribotas žmonių skaičius) be autorių žinios ir todėl tai šiaip jau kvepia kriminalu. Esant pretenzijoms iš leidėjo pusės, tai nesunkiai išaiškinama ir tada nereiks kurti versijų apie tai, ką Adamkus šiuo atveju „tikrai norėtų“.

    • Regis

     Geranoriškasis (be ironijos) Zeppelinus, pataisykit ar klystu manydamas, kad šio kūrinio teisės yra saugomos ir toks kūrinio platinimas kertasi su saugomomis teisėmis. Paprasčiau kalbant ar tai teisėta? Kas iš kur nutekėjo man tai nelabai ir svarbu, o svarbu principai. Tik tiek.

    • Primenu kolegoms komentatoriams, kad pagal mūsų Konstitucijos nuostatas teisingumą Lietuvoje vykdo teismai.

     Jų išskirtinė prerogatyva ir yra duoti teisių savininkui atsakymą į jus taip jaudinantį klausimą dėl teisėtumo.

     Jeigu minėtas savininkas ten kreipsis ir paaiškės, kad tai buvo neteisėta, tuomet kaltininkai bus nubausti visu įstatymo griežtumu, o teisingumas atstatytas.

     Taigi, palūkėkime ir viską netrukus sužinosime…

     • Genijus

      Atsiprašau, nesusilaikysiu. Idioto komentaras, vertas Algirdo-Mykolo premijos. Cepeline, mano kuklus bendras išsilavinimas ir be teismo leidžia nustatyti, kad nuorodos į piratinę autorinio kūrinio kopiją įdėjimas nėra teisėtas. Ir net jeigu dabar aš jus apskųsiu policijai ar Adamkui, o baudžiamosios (ar administracinės) bylos jums niekas neiškels dėl reikalo menkumo, tai vis tiek nereikš, kad jis buvo teisėtas.
      Reiktų mesti tą psichinio nepakaltinamumo pozą, taip būdingą mūsų politikams, kurie naglais snukiais daro tą, ką daro, ir – ką tu jiems? Tiesiog nebesivyniokit pseudofilosofijose, o sakykit tiesiai – taip, tos nuorodos publikuoti negalėjau.
      P.S. Ir toliau nesuprantu, kodėl AR tos nuorodos nepašalina. Nepastebėjo? „Nepastebėjo“?

     • Regis

      Zeppelinus, jums tikrai reikia teismo sprendimo suprast, kad tai neteisėta? Būtent suprast. Spėju tada mes nesusikalbėsim. Beje specialiai dėl jūsų pabandysiu kreiptis į šio kūrinio leidėją (Tyto Alba) ir pasiteiraut jų pozicijos šiuo klausimu. (http://www.tytoalba.lt/lt/index.php?option=com_content&task=view&id=1462&Itemid=0)

     • bang

      Artūrui pasekmės turėtų būti žinomos ir, kaip supratau iš šio įrašo http://racas.lt/delfi-estijoje-pralaimejo-komentarai-ten-jau-turinys-uz-kuri-reikia-atsakyti/ , priimtinos :)

     • Regis

      „leidykla. Parašė lankytojas 2011-11-14 13:58:18
      Tai vagystė.O ar vartoti vogtus daiktus-Jūsų reikalas.“

      (http://www.tytoalba.lt/lt/index.php?option=com_content&task=view&id=1462&Itemid=0)

      Šiokia tokia reakcija. Gal bus nors kiek aiškiau. Ar vis tiek reikia teismo sprendimo?

     • Nereikia painioti teisės pažeidimo buvimo fakto su asmens, kurio teisės pažeistos kreipimusi į teismą ir pažeistų teisių ginimu. Pateiksiu paprastą klausimą, ar pervažiavus per raudoną šviesoforo signalą, tačiau kelių policijai neišrašius administracinių teisės pažeidimų protokolo, buvo teisės pažeidimas ar ne? :)

     • Rytis I

      Beje, niekas čia teisingumo nevykdo. Konstitucijos garbei turbūt reiktų pažymėti (arba kaip dabar madinga, ja pamosuoti), kad berods ji nedraudžia reikšti nuomonę viešai (ir komentatoriams) net nesant teismų sprendimams, jam dar neįvykus ar kai sprendimas skiriasi nuo tūlo komentatoriaus nuomonės. Su nedidelėm išimtimis.
      Visdėlto Zeppelinus konkrečiu atveju greičiausiai teisus. Šiaip dažnai visuomenę „jaudinantys klausimai“ sprendžiami net nemaitinant teismų sistemos, t.s. savitarpio sutarimo-supratimo principu, kaip neabejoju gali būti ir šiuo atveju. Girdėjau, tiražas jau senka tad pritaikys gerą nuolaidą dar vienam tiražui ir viskas bus gerai… Ir gerb. Adamkus neprašaus, jei „tikrai nori“:)
      ps. o dėl nuorodos, tai dažnas net pasakytų – juk bedė pirštu į negerovę, tad pasakykim už tai ačiū!

     • nesvarbu

      Tomai, paklausk apie vagystes čia sapaliojančių mažaraščių dundukų, kas galėtų būti tos „vagystės“ pagal Zeppelinus nuorodą dalyku?:DDD Man tai neteko girdėti, kad kas nors V.Adamkaus knygą per internetą teleportacijos būdu būtų nušvilpęs. Kadangi tik tuomet būtų galima kalbėti apie vagystę.

     • Nesvarbu, čia cituoja leidyklos poziciją :) Ir terminą vartoja buitine prasme,o ne pagal BK x straipsnio objektyviųjų požymių prasme.. Bent jau aš taip supratau..

     • Regis

      Nesvarbu, nu tu ir idiotas. Eilinį kart įsitikinu. Atsiprašau, nebeišlaikiau. Per visus įrašo komentarus vienintelį kartą paminėtas žodis vagystė, ir tai mano komentare kur aš cituoju leidyklos Tyto Alba puslapyje pasirašiusiojo „leidykla“ atsakymą į mano paklausimą ką jie (Tyto Alba) galvoja apie čia kabančią nuorodą. Daugiau žodžio vagystė čia niekas neminėjo. Iš esmės ir aš pats neminėjau. Kokius protinius (ar/ir dvasinius) sugebėjimus reikia turėti, kad pasivaidentų apie vagystes čia sapaliojantys mažaraščiai dundukai.

      [yra ilga ir nuobodoka bendravimo su „nesvarbiuoju“ istorija todėl tokia ir reakcija. Ne pirmą ir ne paskutinį kartą jam dundukinsis galvoje, matyt]

     • nesvarbu

      Tomai, kad gal ne taip supratai. Vienas sapaliotojas visu rimtumu paistė apie vogtus daiktus(!!,grasina teismo sprendimu įrodyti, kad tai yra būtent vagystė:DDD (Nors pričiuptas dabar jau bando įtikinėti priešingai, esą nieko apie vagystę nekalbėjo…)

      http://racas.lt/citata-409-parlamentaras-k-masiulis-iesko-panasumu-tarp-v-adamkaus-m-lewinsky-ir-w-churchillio/#comment-91263

      Kokia jau čia buitinė prasmė…

     • Nesvarbu, neturiu ten laiko gilintis :) Dabar skaitau EŽTT sprendimą CASE Féret v. BELGIUM (Application No. 15615/07) – žiauriai įdomus. Tiek motyvacija, tiek sprendimas, tiek atskiroji nuomonė. Čia perliukai:
      „The assumption defensive stop clashes with the postulate of the principle of freedom of expression. If the opinion is protected, because in a democracy, only an unfettered exchange of ideas brings us closer to the truth or, in the skeptics, we can make policy decisions more informed personal and promoting consideration of the arguments of all participants in the political process. The protection of political opinions is because we believe human beings quite reasonable in order to make informed choices. It is not for those who control political power (as their interests led him to keep) to establish a catalog of misconceptions or unacceptable. But stop (moving away from his own conceptions in political discourse) believes in human beings and a stratum of „idiots“ unable to respond to arguments and arguments against, because of the irresistible urge their irrational emotions. Should we accept this view, even though freedom of expression rests on the assumption that the human mind is repelled by the blatant lie and that if we should be constantly subject to censorship?“

     • Regis

      Nesvarbu, kas paistė apie vogtus daiktus ir kas grasina teismo sprendimu įrodyti, kad tai yra būtent vagystė? Patarimas eilinį kart, ramiai, kokius bent tris kartus viską gerai perskaityti, atidaryti visas nurodytas nuorodas ir gerai į viską įsigilinti. Ir jau tada įšokti į sceną ir pradėti šaukti, o greičiau juokinti arba piktinti. Nei mes žiūrovai, nei tu klounas. Eilinį kart susimovei. Bent jau man tai be jokių vilčių, kad pasikeisi. Ir kaip tu rauki teisėje kai turi tokias akivaizdžias teksto suvokimo problemas.

     • Atsiprašau, kad uždelsiau su atsakymu. Buvau užimtas. Taigi, paeiliui:

      Gerbiamas Genijus rašė:

      „… mano kuklus bendras išsilavinimas ir be teismo leidžia nustatyti, kad nuorodos į piratinę autorinio kūrinio kopiją įdėjimas nėra teisėtas.“

      Jūs nesuklydote – Tamstos bendras išsilavinimas išties kuklus. Čia jeigu diskretiškai kalbant.

      Pirma – kokiu pagrindu Tamsta taip užtikrintai teigiate, kad ši nuoroda veda į „piratinę autorinio kūrinio kopija“?

      Galite jį pateikti?

      Ar Jūs visas savo genialias fantazijas automatiškai vertinate, kaip neabejotinus faktus?

      Antra, kas Jums sakė, kad mano veiksmas, t.y. interneto nuorodos į kažkokį pdf dokumentą įdėjimas komentaruose į temą yra neteisėtas?

      Už neteisėtus veiksmus, t.y. teisės pažeidimus Jūsų žiniai, yra numatyta atsakomybė. Ar ji man gresia šiuo atveju? Ir ežiui aišku, jog ne – teisė gauti ir dalintis informacija yra numatyta mūsų Konstitucijoje.

      Bet Jūs galite pasitikrinti ir parašyti pareiškimą policijai ar teismui – ir pasižiūrėti, ar jį priims.

      ———————–

      Toliau gerbiamas Regis atpasakoja, ką girdėjęs:

      “leidykla. Parašė lankytojas 2011-11-14 13:58:18 Tai vagystė.O ar vartoti vogtus daiktus-Jūsų reikalas.”

      Šiokia tokia reakcija. Gal bus nors kiek aiškiau. Ar vis tiek reikia teismo sprendimo?“

      Gerbiamas Regi, Jūsų nuoširdus naivumas mane džiugina. Jūs rimtai tikite viskuo, kas Jums sakoma be jokio pagrindimo?

      IMHO, Tamstos susirašinėjimą su Tyto Alba derėjo pratęsti ir klausimus leidyklai šiuo atveju suformuluoti kiek kitaip, maždaug šitaip:

      1) Interneto failų talpinimo ir platinimo portale Rapidshare yra patalpinta nuoroda į V.Adamkaus atsiminimų knygą.

      Jūsų komentare šis faktas įvardinamas, kaip „vagystė“, tačiau klausėjui kažkodėl suteikiama teisė savo nuožiūra spręsti – vartoti „vogtus daiktus“ar ne.

      2) Siekiant patikslinti faktinę leidyklos Tyto Alba poziciją minėto fakto atžvilgiu, prašau pateikti šią informaciją:

      a) ar leidyklos atstovai kreipėsi į portalo Rapidshare administraciją, kad „vogtas daiktas“ būtų nedelsiant pašalintas iš šio portalo?

      Jei kreipėsi, tai kada konkrečiai tai buvo padaryta ir koks buvo Rapidshare atstovų atsakymas? Jei nesikreipė, tai kodėl?

      b) ar leidyklos atstovai kreipėsi į teisėsaugos organus, kad būtų nustatytas leidyklos darbuotojas ar kitas asmuo, kuris „pavogė“ spausdinimui sumaketuotą V.Adamkaus knygos failą ir patalpino į portalą Rapidshare platinimui? Tam, kad minėtas darbuotojas ar kitas asmuo būtų patrauktas atsakomybėn?

      Jei kreipėsi – tai kada konkrečiai ir kur? Jeigu nesikreipė – tai kodėl?
      ———–

      Gavus atsakymus į minėtus klausimus atsirastu bent šioks toks pagrindas kažkiek pagrįstoms išvadoms. Kol kas – deja, deja….

      Kad lengviau būtu suvokti slidžius niuansus, įdedu citatą iš kovotojo su piratais Nr.1, Lietuvos Antipiratinės veiklos asociacijos (LANVA) pirmininko V.Simanavičiaus interviu, kur jis tiesiogiai kalba apie portalą Rapidshare:

      Iki šiol egzistuoja tokie užsienyje veikiančių tarnybinių stočių tinklai, kaip „Megaupload“, „SendSpace“, „Rapidshare“, kuriuose galima rasti begalę filmų, muzikos kūrinių, kompiuterinių programų. Kaip sekasi kovoti su jų savininkais?

      – Paradoksalu, tačiau su jais kovoti nėra sudėtinga. Šių tarnybinių stočių savininkai ar administratoriai nenori turėti reikalų su autorinių teisių pažeidėjais.

      Mes atrenkame nuorodas ir elektroniniu paštu nusiunčiame administratoriams.

      „Rapidshare“ vadovai reaguoja greičiausiai, kūrinius pašalina po 2–3 valandų.

      Kitose sistemose šis procesas užtrunka kiek ilgiau, nuo 2 iki 3 parų

      Su užsienio tarnybinių stočių administratoriais bendrą kalbą pavyksta rasti kur kas lengviau nei su lietuviais.“

      Šaltinis: http://xneox.com/spauda/kovotojas-su-piratais-vsimanavicius-interneto-piratu-laukia-milijoniniai-ieskiniai.php

      Taigi, V.Simanavičius mini, kad Rapidshare po kreipimosi pašalina failą per 2-3 valandas.

      Gerbiamo Regio dialogas su leidykla įvyko vakar 13-58 val., t.y. prieš 10 valandų.

      Įsijungę Rapidshare nuorodą matome, kad failas sėkmingai kabo ir niekur nedingo.

      Žinoma, ne visi tokie įtarūs, kaip aš, bet visgi reikia būti labai jau naiviu, kad tokioje keistoje situacijoje nekiltu jokių minčių apie FAKTIŠKAI neįtikėtinai tolerantišką jų pavogtos nuosavybės atžvilgiu leidyklos poziciją…;)

     • Muzikas

      Zeppelinus, bravo!
      Genijau, Regi, ir kiti copyrastijos apologetai, neuzsiciklinkite ties atskirais atvejais, kilkite i sventa kova su masinemis ir sisteminemis autoriniu darbu „vagystemis“, kurios vyksta kasdien visai salia jusu. Jus ko gero nepatikesite, bet iki siol Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo įstaigų bibliotekose jusu ginami autoriniai darbai yra skolinami skaitytojams, nemokant autorinio atlyginimo autoriams. Kokia neteisybe – mokinukai ir studentai skaito knygas nemokedami nei cento autoriams! Man sunku suprasti, kaip cia yra: pasiimti knyga skaitymui is mokyklos bibliotekos, nemokant autoriams, yra grazu ir teiseta, gi atsisiusti ta pacia knyga „is interneto“ – vagyste ir autoriu teisiu pazeidimas. Gal gerb. Genijus su Regiu galetu man paaiskinti si fenomena?

     • Genijus

      Idiotas.

     • bang

      Autorinio kūrinio platinimas galimas tik su autoriaus/teisių turėtojo sutikimu, todėl platintojas turi įrodyti savo teisę, o ne autorius ją paneiginėti.
      Kūrinio kopija, padaryta be teisių turėtojo sutikimo yra neteisėta, jos platinimas/padarymas prieinama taip pat. Dėl įrodinėjimo – analogiškai.
      Ar teisių turėtojas kreipėsi į rapidshare, ar ne, neteisėtumo klausimui įtakos neturi.
      Atsakomybė šiuo atveju galima civilinė ir administracinė.

     • suomis

      O ar ne autorius ir patalpino į „Rapidshare“? Tiksliau – autoriai. Arba dar tiksliau – vienas iš autorių.

     • bang

      Jūs žinot, ar spėliojat ?

     • Rytis I

      Paprastai autoriai neturi nieko bendro su spaudai paruoštais failais (bylomis, jei kam taip patogiau). Autoriai mato tik sumažintą elektroninę versiją „pažiūrėjimui“. O autoriai čia ne tik rašantys, bet ir fotografai, beje jų nemažai. Šis leidinys ir iliustracijos platinami tokia elektronine forma, iš kurios gali būti reprodukuojami, perdaromi ir panaudojami kituose leidiniuose. Galima, sakykime, nusiųsti į kitą spaustuvę ir, sumokėjus atitinkamą sumą, pasiimti identiškos kokybės leidinį su kitokiu viršeliu. Sakykime, kokioje Argentinoje tai visiškai realu :) Taigis, pakolkas tai tik galimybė. Visdėlto, bent jau fotografai tokią išeitinę medžiagą saugo kaip savo akį bei patiki tik su tam tikrom konkrečiom garantijom, sakykim, kad ji bus panaudota leidiniui kažkokiu tiražu ir nebus platinama kitokiu būdu nei sutarta. Aišku, čia viskas priklauso nuo sutarčių tarp leidėjo ir autorių.
      Taip, kaip teigia Zeppelinus, leidyklos pozicija stebėtinai tolerantiška šiuo klausimu. Sakyčiau, net pakankamai tipiška mūsų kraštams – atseit mes ignoruojam „platintojus“ bei kiekvienas pats sprendžia, ar jam pirktis knygą ar pasinaudoti viena iš begalės nuorodų. Todėl pas mus turbūt ilgai bus dvi polinės pozicijos – vieni protingi o kiti dar ir gudrūs.
      Šiaip mechanizmas tokio „platinimo“ turbūt labai paprastas. Koks tai ten latras, tarnybiniais ar nelegaliais būdais gavęs priėjimą prie reikiamo serverio bei pajutęs, kad medžiaga gali sudominti plačiąsias mases, deda ją į rapidšeirą. Už 1000 nusiurbimų gauna porą doleriukų, kas jam, laikančiam save amžinai materialiai nuskriaustu, yra didelis gėris. Iš kitos pusės, bendrovė, investavusi į intelektualaus produkto sukūrimą, galimai patiria ne tik moralinę, bet ir dešimtimis tūkst. skaičiuojamą materialinę žalą. Manau, šiokie tokie vagystės požymiai čia gali būti. Arba panašiai, čia jau kaip pavadinsi – nepagadinsi. Panašiai jei, sakykim, 50 Lt kupiūros maketą su visom apsaugom paplatinti elektroninėje terpėje. Pinigų kaip ir niekas nevagia, bet tas maketas kažkodėl kainuoja tūkstančius kart daugiau, nei popierinė kupiūra. Arba išmest viešon apžvalgon banko duomenų bazę. O ką? Viskas informacijos absoliutaus prieinamumo dvasioj. Tiesa, kartais vieną kitą už tai ir pasodina…

     • Regis

      Zeppelinus,

      mes nesusikalbėsim. Ir jeigu sąžiningai nebenoriu daugiau skirt laiko šiai diskusijai. Nuoroda į piratinę neteisėtą kūrinio kopiją šiai vietai yra didesnė ar mažesnė gėda (mano manymu). Visa kita tai atskiros diskusijos.

      Galiu pasiginčyti nebent tik dėlto, kad autorių teisėjų turėtojas turi lakstyti paskui kiekvieną interneto portalą, prašytis dėmesio ir jų malonės trint kiekvieno šudpiračio padarytą kopiją. Šiandien rapidshare, rytoj 10 kitų failų talpinimo servisų, o per tą laiką kas nors per torrent’inį tinklą paleis. Tai nesąmonė. Yra pilietiška pozicija tokiais dalykais nesinaudoti ir neskatinti naudojimosi jais. Paties komentaras su nuoroda tik skatina tą daryti ir ta puikiausiai pats supranti. Ir prisidedi prie piratavimo internete skatinimo. Ir nereikia tų išvedžiojimų. Bet, pasikartosiu, mes matyt nesusikalbėsim. Ir kiekvienas būsim iš esmės savaip teisūs.

     • suomis

      Spėju.

     • Auksinis kardas

      Panašu, kad Muzikas (ar panašiai) nuoširdžiai nemato, jog bibliotekoms knygos yra labai tikroviškai nuperkamos, taigi už jas labai tikroviškai sumokama. Bibliotekų paskirtis, savo ruožtu, ir yra saugoti bei suteikti pasinaudojimui knygas, neretai ne po vieną egzempliorių bibliotekai – nelygu išgalės. Tiesa, elektroninės laikmenos netruks keisti tai, kaip naudojamės knygomis – fizinė kopija nebus vienintelis būdas, bet aišku yra tai, kad norint išvis matyti išleistas knygas, prireiks tam finansavimo.

      Nustebino, kad Zeppelinus šioje diskusijoje pasirodė silpnai, o Artūro tinklaraštis ar tik ne vienintelis rezultatas paieškų sistemose su tiesiogine nuoroda į abejotino teisėtumo kopiją. Kažin kiek tai kam prideda garbės. Failo pavadinimas Adamkus_SP greičiausiai nuo versijos pavadinimo „Adamkus spaudai“, atitinkamai nutekėjimo kanalas. Mano nuomone, knyga ne kažkiek geresnė už paskutinę bendraautoriaus kadenciją – belieka tikėtis, kad iki antrojo tiražo aistros dėl jos gerokai aprims. Laikais, kai knygos skaitomos retai, žmogui su galva tiktų būti išrankesniam.

     • Muzikas

      AK, o jei as labai tikroviskai nupirkau elektronine knygos versija ir platinu ja internete kitiems skaitytojams (t.y. lygiai taip pat, kaip ir bibliotekos, suteikiu nemokamam pasinaudojimui), isvengdamas siais laikais daugeliui nebereikalingo tarpininko – bibliotekos – ir is esmes laisvanoriskai atlikdamas (kartu su tukstanciais kitu knygu myletoju) tos pacios bibliotekos funkcija, ar tai ka as darau yra vagyste? Jei taip, tuomet kodel tas pats veiksmas atliekamas per biblioteka jau nebera vagyste?

     • Auksinis kardas

      Manau, turėsite atkaklumo paieškoti kokiomis būtent sąlygomis jums parduodama elektroninė kopija. Šios nėra ribotos vien tamstos vaizduote. Tada galima bus svarstyti kaip gali atrodyti, veikti naujoji biblioteka. Sakyčiau, visai tikrai esama erdvės kūrybiškumui ir naujiems ateities sprendimams, tačiau jokiu būdu ne taip menkai informuotam, koks jis matomas dabar.

     • Muzikas

      As kalbu apie informacijos sklaidos principa, o ne technines detales, kurias visada galima isspresti hmmm… kurybiskai. Pvz. visiskai teisetai (kaip ir biblioteka) nusipirkti popierine knyga, tada ja nuskenuoti, nuOCR’inti (popierines knygos „pardavimo salygos“ nedraudzia to daryti) ir gauta faila platinti internete. Is esmes as klausiu, kodel as negaliu daryti to, ka daro biblioteka, nes tai bus neva neteiseta. Juk teise laisvai platinti ir gauti nformacija yra viena is esminiu zmogaus teisiu.

     • Pastebėjau, kad ne visi dalyviai suprato – apie ką kalbėjome. Trumpai apie esmę:

      Yra faktas:

      portale RAPIDSHARE patalpintas ir prieinamas parsisiuntimui V.Adamkaus knygos itin aukštos kokybės PDF failas.

      Dėl šio fakto ginčų nėra.

      Ir yra galimos to fakto atsiradimo versijos:

      A. Failas buvo klastingai pagrobtas iš leidyklos ar spaustuvės serverio ir patalpintas Rapidshare portale prieš aiškiai išreikštą autorinių teisių turėtojų valią ir jiems dėl to prieštaraujant.

      B. “…šis pdf yra ne knygos fanų darbas, o iš spaustuvės oficialiais keliais išplautas originalas, norint padidint knygos skaitomumą tarp tų, kurie visvien būtų nepirkę popierinio varianto (fanų darbo būtų kita kokybė)” ©
      Herta Matulionytė-Burbienė arba kitaip sakant, savotiška knygos populiarinimo ir išsukimo akcija, vykdoma su autorinių teisių turėtojų žinia, jiems neprieštaraujant, bet viešai to neįgarsinant.

      Nesant pakankamai informacijos, dėl šių versijų neturiu galutinės nuomonės ir susilaikau nuo jos išsakymo

      Bet pastebiu, jog kai kurios akivaizdžios aplinkybės byloja versijos B naudai – ir jos buvo mano čia įgarsintos.

      Tačiau kai kurie kolegos-komentatoriai tvirtai laikosi versijos A, nors kol kas JOKIŲ JĄ PAGRINDŽIANČIŲ aplinkybių viešojoje erdvėje nesimato ir jie jų nepateikė.

      Gerbiami kolegos, gal galite tiesiog išdėstyti pradžiai sau, o po to ir mums – kokios gi konkrečiai aplinkybės suteikia Jums tokį tvirtą, tskant – granitinį tikėjimą, kad versija A ir yra ta vienintelė ir tikroji?

      Nenorėčiau manyti, kad to nuoširdaus tikėjimo pagrindas yra kvazireliginis jausmas, atspindėtas iškraipytoje Tertuliano formulėje Credo quia absurdum is.

     • dzyvai

      Pagal versiją A jūs esate bendrininkas, pagal versiją B – leidyklos įgaliotas platintojas? O gal nesąmoningai dalyvaujantis „išsukime“? Ar kaip „nemokamos informacijos“ šalininkas?

      Beje, pats pripažįstate, kad „nesant pakankamai informacijos, dėl šių versijų neturiu galutinės nuomonės ir susilaikau nuo jos išsakymo“.

      Tai yra, pripažįstate, kad ir versija A yra įmanoma, ir vietoj to, kad kaip pilietis, kreiptumėtės į atitinkamas instancijas, idant būtų išsklaidyti įtarimai, savo pilietišką poziciją bandote išreikšti (potencialiai) laužydamas įstatymą vietoj to kad bandytumėte jį pakeisti (jeigu pritariate „informacijos nemokamumo“ idėjai)?

      Nesupratau Jūsų pozicijos.

     • dzyvai

      Muzikui,

      Tam kad kiekvienas žmogus laisvai (suprask, nemokamai) gautų informaciją, arba kažkas tą informaciją turi nemokamai (savo kaštais) surinkti, apdoroti ir pateikti, arba kažkas (pvz. mokesčių mokėtojai per valstybę) turi už jos surinkimą, apdorojimą ir pateikimą turi apmokėti.

      Gal galima detaliau, kokį principą ar mechanizmą jūs siūlote?

     • Rytis I

      Trumpai tariant dabar turime arba:
      B. Herta yra žymi marketologė, o leidykla bei autoriai, susitarę su spaustuvės darbuotojais, reklamuoja knygą elektroninėje erdvėje. Kadangi ne visi skaitytojai sugeba įpirkti, leidykla atsisako savo komercinių interesų vardan pasiekiamumo.
      arba A. Elektroninė versija nutekėjo per elementarų žemesnės grandies darbuotojų nesąžiningumą bei vadovų aplaidumą. Panaudota leidybinė versija, idant Rapidšeire turėtų daugiau “svorio”. Beje, internete pradėta platinti berods jau gerokai išpijarinta ir cituojama per visas medijas.
      Kaip dainoje – visko šiame pasaulyje būna. Panašiai kaip vakarykštis lietrytys apie bankus – arba prezidentės “planas”, arba Snoro ist. kapitalo didinimas.

     • Regis

      Gerai Zeppelinus, tada pabandome taip, parašome viešą kreipimąsi į Tyto Alba leidyklą. Pradedu aš, papildyk ar pataisyk ką nori ir kaip nori ir siunčiam visais kontaktais kuriuos sugebėsiu rasti. Aišku aš labai tikėjausi, kad leidykla sugebanti raštiškai reikšti savo mintis jau galėjo, ir mano supratimu privalėjo, paneigti bet kokias spekuliacijas, bet matyt kaip visiems trūksta laiko (gal).

      Sveiki, žurnalisto Artūro Račo asmeniniame tinklaraštyje kilo diskusija dėl Jūsų leidyklos išleisto kūrinio – Valdas Adamkus „PASKUTINĖ KADENCIJA Prezidento dienoraščiai“ elektroninės kopijos internete atsiradimo aplinkybių ir teisėtumo. (nuorodos). Ar Jūs kaip leidykla galėtumėt paneigti bet kokius įtarimus:

      1. kad Jūs nors kaip prisidėjote prie tos kopijos nutekinimo arba tiesiog patalpinimo tam tikrose interneto portaluose.
      2. kad Jūs nesate suinteresuoti tokių būdu skatinti knygos skaitomumo.
      3. kad toks kūrinio platinimas tikrai pažeidžia Jūsų turimas kūrinio teises ir, kad Jūs ėmėtės ar imsitės teisinių priemonių ginti pažeistas teises.

      Pagarbiai,
      racas.lt lankytojai.

     • Auksinis kardas

      Muzike (ar pan.), yra tokia intelektinė nuosavybė, kuri pažymėta aptariamoje knygoje, taip pat ir kitose. Ji neleidžia jums naudotis skenavimui, atvertimui tekstu ir pan. kūrinių, jums nepriklausančių asmenine intelektine nuosavybe. Taip galėtumėte elgtis su savo parašyta, sudaryta knyga – tegalime palinkėti jums sėkmės tokiame kelyje. O naudotis svetima nuosavybe galite taip, kaip intelektinės nuosavybės apsauga tai numato, pradėkite nuo:

      http://lt.wikipedia.org/wiki/Autorių_teisė

      Nusipirkdamas knygą, įgyjate teisę į naudojimąsi ja, bet ne į naudojimąsi autoriaus teisėmis – tik jų turėtojas gali disponuoti kūrinio sklaida. Nebenorėdamas atrodyti čia juokingai, turite tučtuojau baigti remtis išsigalvojimais, o pradėti gilintis į tai, ko akivaizdžiai dar nenumanote esant.

     • Rytis I

      Cituoju: „Beveik kiekviena išleista popierinė knyga per tris dienas yra nuskenuojama ir nelegaliai platinama internetiniuose tinklalapiuose. Leidėjai savo iniciatyva uždarė ne vieną piratinių knygų el. svetainę. Knygų leidėjai pasisako už knygų ir žinių prieinamumą visiems piliečiams, tačiau knygos turi būti prieinamos bibliotekose. Leidinių nelegalus skenavimas ir platinimas grubiai pažeidžia autorių ir gretutinių teisių įstatymą, todėl ši veikla turi būti baudžiama. Deja, Lietuvoje nėra institucijos, kuri imtųsi efektyvių priemonių apsaugoti kūrėjų ir autorių teisių turėtojų (leidėjų) teises.“
      http://www.lla.lt/lt/naujienos/naujienos/lietuvos_leideju_asociacijos_visuotinio_nariu_susirinkimo_rezoliucija_

      Tad „Dienoraščiai“ nėra išskirtinis atvejis. Bėda dar ir ta, kad „platintojas“, išdalinęs nemokamai internete 1000 knygos egzempliorių, uždirba panašiai tiek, kiek vėliau leidėjas priverstas pakelti leidinio kainą knygyne (viena iš priežasčių), dėl krentančio perkamumo, t.y. kiekvienas iš mūsų permokam panašiai tiek, kiek uždirba toks „platintojas“.

    • bang

     Karde, G+`e girdėjau, kad knyga neteisėtai platinama ir torrente linkomanijoje. Negalima atmesti versijos, kad pats autorius ar Herta Matulionytė-Burbienė.

     • Auksinis kardas

      Be abejo, toliau galimi išvestiniai dauginimo kanalai, kaip talpinimas į torrent’ų sąrašus ar kitose failų talpyklose, kur lokalios paieškos parodys pasiekiamumą. Bet jei imame šiokį-tokį paieškos standartą google, buvau nustebintas matydamas iš esmės vienintelę nuorodą AR svetainėje į failą Adamkus_SP.pdf, taigi tokio pasiekimo būta.

     • Regis

      Teisybės dėlei reikia paminėti, kad spaudžiamas google’as pradėjo riboti informacijos pateikimą iš piratavimu įtariamų resursų. Todėl tokie paieškos rezultatai gali jau neatspindėti tikrovės kaip mes buvome to paties google’o pripratinti.

    • Muzikas

     Aukinis Karde,
     Pagal galiojancius LR istatymus „knygos ir kiti leidiniai gali būti teikiami panaudai be autoriaus ar jo teisių perėmėjo sutikimo … švietimo ir mokslo įstaigų bibliotekose nemokant autorinio atlyginimo. Išimties taikymo sąlygas nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. vasario 6 d. nutarimas Nr. 182 „Dėl autorinio atlyginimo už knygų ir kitų leidinių panaudą bibliotekose mokėjimo tvarkos patvirtinimo“ (http://www.lrs.lt)“
     Tai gi bibliotekos gali tai daryti, o fizinis asmuo – ne. Kodel?
     As jokiu budu neneigiu autoriu teisiu ir informacijos apie jas semiuosi ne tik is Wikipedijos :) As tik bandau atkreipti demesi, kad autoriu teisiu istatymine baze visiskai nebeatitinka nudienos realiju ir visuomenes poreikiu.
     Del „naudojimosi svetima intelektine nuosavybe“, kaip jus manote, ar jus elgiates teisetai ir neapvaginejate autoriaus, jei savo nusipirkta knyga duodate paskaityti zmonai, vaikams, uosvei, kolegai darbe, nepazistamam zmogui is Skuodo rajono?

 • sataniuga

  Zeppelinus, ačiū

 • Šamanas

  Neskaitysiu – šlykštu. Be to, „prisiminimai“ turi vieną savybę – jie yra selektyvūs ir su tiesa neturi nieko bendro.

  • Regis

   „su tiesa neturi nieko bendro“ čia geras.

   Tiesa šiaip tik tai Biblijoje jeigu ką. Gal dar vadovėliuose ir tai tik pradinių klasių.

 • Regis

  O aš už. Už tokius papildomos informacijos šaltinius. Tik su vienu bet. Kad žmogus gaudamas tokią informaciją įsiklausytų kiek įmanoma į viską kas su ja susiję ir iš kitų šaltinių. Kad būtų galima padaryti kuo objektyvesnes išvadas kiek tai aišku įmanoma. Nu ir sveikas sugebėjimas abejoti tiesiog būtinas. Tikintiems (ne į Dievą) ar mylintiems (arba atvirkščiai) geriau tokių nevartoti. K.Masiulio analogijų pasirinkimas – Monica Lewinsky ir Winstonas Churchillis tiesiog atlaidžiai žavi. Lygiai tiek pat kiek žavi 4-5 metų vaiko nupieštas arklys (žirgas). Kaip K.Masiuliui tikrai neblogai (mano nuomone).

  Jeigu dar apie tą knygą. Yra toks posakis – informacijos niekada nebus per daug, gali būti per mažai noro ar sugebėjimų ją priimti.

  • suomis

   O kaip su dezinformacija (sabotažu,diversija) ir t.t., ir panašiai?

   • Regis

    tai tikrai ne argumentas prieš. Priklausomai nuo situacijos turi būti paneigimai, oponavimas ir t.t. Tie patys grasinimai teismu. Kodėl gi ne.

  • Fredis*

   Prezidento nuomonė nėra informacija. Tai grupės draugų kruopščiai parinkta, apdorota, susisteminta ir adaptuota tikslinei grupei vartotojų įvykių ir nutikimų interpretacija. Kiek ji yra vertinga galima spręsti iš prezidentavimo rezultatyvumo. Reikšmingesni įvykiai – Leo.lt, skandalas aplink VSD, liūnas prokuratūroje – prezidento kuruojamos sritys – vienos nesėkmės.

   • Regis

    Viskas yra informacija. Šis Fredžio komentaras irgi informacija. Kiek ji pati iš savęs naudinga, vertinga, prasminga arba jos nagrinėjimas, įsisavinimas, suvokimas toks, jau visai kitas dalykas. Kas nėra informacija – tyla. Ir šiuo požiūriu daug kas labai norėtų jeigu prezidentas tylėtų ar patylėtų. Arba bent jau kalbėtų garsiai tai ką reikia kalbėti. Bet koks eilinis pilietis kuris nori turėti aiškesnį vaizdą kas ir kaip vyksta šioje šalyje turi sveikinti tokių knygų arba tiesiog tokio netylėjimo pavyzdžius. Visai kitas dalykas kiek tai tikslu, nuoširdu arti to kas iš tikrųjų vyko ir t.t. O tam jau reikia atsirinkinėti. Bet jeigu nebūtų tokios knygos nebūtų ko atsirinkinėti. Tiesiog tyla. Aš apskritai manau, kad valdžios (visų valdžių) žmonės gyvena savotiškai atskirą gyvenimą nuo tautos. Ir tauta sužino tik tiek kiek jai pakiša arba kai kyla tam tikri vieši aiškinimaisi tarp atskirų žmonių, grupių ir t.t. Ir šiuo atveju toks V.Adamkaus žingsnis ir smerkiamas nes smerkiamas pats netylėjimas. Pvz. A.Račas paėmė tai kas jį liečia ir viešai išreiškė savo nuomonę. O to ir reikia. Man asmeniškai tikrai aiškiau.

    • suomis

     O aš manau, kad Adamkaus knyga yra ne informacija o triukšmas. Ji nieko neinformuoja o tik suponuoja manipuliacijos galimybę. Visos ten išdėstitos „tiesos“ yra, geriausiu atveju, tik interpretacijos. Adamkus žinių nepateikia o tik teikia interpretacijas apie tam tikrus įvikius, apie kuriuos susidarė tam tikrą nuomonę. Ir dažnai ta nuomonė yra prasilenkianti su realybe.
     Negerbčiau pats savęs, jei skaityčiau, visokių sapnuotojų, sapnus ir dar su tokiu ažiotažu.

     • Bobutė

      Man patinka Tamstos geležinė vyriška logika…:)

      Atseit, knygos neskaičiau ir neskaitysiu, bet žinau, kad ten tėra tik interpretacijos, prasilenkiančios su realybe…

     • Regis

      Belieka sutikti su Bobute. Teiginiai apie tai ko nebandei pats (nematei, negirdėjai, neskaitei, neragavai) iš pirmo žvilgsnio atrodo mažų mažiausiai nerimtai. Čia švelniai tariant. Rimtas žmogus jeigu garsiai tai bent spėtų. Aš pabandysiu tau priimtiniau paaiškint kaip aš manau, bet koks skandalas ar ramybės sudrumstimas bandančiam situacijoje susigaudyti žmogui suteikia galimybių to susigaudymo siekti. Aišku yra dezinformacija, sutirštinimas, akivaizdus melas ir t.t. Bet tai visada geriau už tylą. Tai, kad prezidentas ryžosi tokiam žingsniui man kaip šios šalies eiliniui piliečiui tik geriau. Ar aš priimsiu viską už gryną pinigą? Tikrai ne. Pvz. jau vien iš A.Račo paminėtos vietos man buvo naujiena, kad V.Adamkus apskritai reaguoja ir dar taip sakyčiau jautriai į žurnalistų kritiką. Aš maniau, kad jis bent taip jautriai nereaguoja. Kiek tai naudinga? Man naudinga. Eilinė maža plytelė bendrame nesenos Lietuvos istorijos paveiksle. Mano suvokimo paveiksle, savaime aišku. Beje kažkada aš kitaip galvojau.

     • Perskaičiau 200 knygos psl. Nieko ten stebuklingo nėra, kaip bandoma vaizduoti. Kaip ir priklauso prisiminimų žanrui, pateikiamos subjektyvios praeities įvykių interpretacijos. Kartas nuo karto išlenda tokie momentai kaip:
      „Dalia Grybauskaitė tiesiog žiauriai nusiteikusi prieš R. Paksą. „Nekrikščioniška, bet norėčiau, kad jis kuo greičiau nusprogtų“, – tiesiai šviesiai pareiškė ji.“
      Skaitosi labai greitai ir visai įdomu matyti iš įvykius iš Adamkaus perspektyvos, nes matosi jo emocijos, išgyvenimai ir t.t.. Tačiau vargu ar rasite kažko, ko negalima numanyti..

     • Fredis*

      Valstybės pareigūnai labai įdėmiai seka naujienas žiniasklaidoje. Kiekviena įstaiga turi užsiprenumeravusi 1-2 egz. nacionalinių ir regioninių (pasirinktinai) laikraščių, turi spaudos tarnybą ir iš pat ryto įstaigos vadovui atnešamos svarbiausios žinios, bei rašiniai, kuriuose paminėta konkreti institucija.
      V.Savukynas su L.Bieliniu yra net visą TV laidą šiai temai išnagrinėti sukurpę http://slaptai.lt/politines-intrigos/4863-lauras-bielinis-tiesioginiais-politiku-konkurentais-gali-tapti-ir-zurnalistai.html

 • aušra maldeikienė

  perskaičiau. Knyga atrodo stora (beje, Radviliškyje mokėjau tik 52 Lt), tačiau tai paveiksliukas, tai nuotraukėlė, tai skyriukas, tad skaitymo ne taip ir daug. Esu memuarų „fanatė“, skaitau juos nuolat ir turiu didoką kolekciją iš įvairių amžių. Akivaizdu, kad pirmiausia į akis krenta ypatingas negebėjimas reflektuoti situacijos ir vertinti. Na rašo tokia plokščia vienmintė paauglė, kuri vakare atsisėda apmąstyti dienos: „Buvo šilta. Apsirengiau rožinį kostiumėlį. Jis į mane pažiūrėjo. Širdyje tapo šilta. Gavau keturi. Mokytojas papirktas“. :). Tiesa, skirtingai nuo viešos kalbos visi sakiniai turi ir veiksnį, ir tarinį. Dėl paslapčių — neatsivėrė. P. Adamkaus intelekto lygis ir iki memuarų abejonių nekėlė: nerasta.

  • „P. Adamkaus intelekto lygis ir iki memuarų abejonių nekėlė: nerasta.“

   Kad ir kaip jį vertintume, šis teiginys labai drąsus. Tiesa, kartais būna problemų ne su siųstuvu, o su imtuvu.. Pasitaiko..

   • aušra maldeikienė

    Be abejo. Nekvestijuonuojama tiesa. :). Turite absoliučią teisę ir laisvę manyti mane esant be intelekto užuomazgų. Tai kiekvieno interpretavimo teisė. Be jokios drąsos…

   • Bobutė

    Pritariu p. Tomui Chochrin, kad intelekto paieškos nesėkmė, gali būti paties ieškančiojo problema… Tačiau teigti, kad komentatorė(ius), pasirašanti slapyvardžiu „aušra maldeikienė“, vien dėl šio komentaro yra labai žemo intelekto , manau, būtų neteisinga… Trūksta duomenų.
    Juk šis komentaras gali būti ne tiek ir/ar ne vien intelekto stokos, o pykčio, noro įžeisti Prezidentą V. Adamkų ir etc. produktas.

    Bet jei pasirodytu, kad po šiuo slapyvardžiu slepiasi p. Aušra Maldeikienė, tai vertinti jos intelektualumą būtų jau lengviau… Juk ji „neišlenda“ iš TV, taigi, vertinimui duomenų yra pakankamai.“)

    • Valentinas

     Neišvengiamai kyla klausimas:
     Ar gali būti, kad Maldeikienės neslepiama antipatija Adamkui yra susijusi su tuo, kad Maldeikių klanas buvo Rolando Pakso grupuotėje?

     • nesvarbu

      Valentinai, gali būti ir taip, kad „klanai“ čia niekuo dėti, arba bent jau nėra esminis momentas. Gali būti, kad p.Aušra prie tokių liūdnų išvadų apie V.Adamkų, jo veiklą, jos pasekmes, priėjo pati,savaime, stebėdama tą veiklą, analizuodama.Kaip ir aš.

     • Valentinas

      Gali būti. O gali ir ne. Įtarimus gali paneigti tik pati Aušra :)
      (ji neprivalo to daryti beje)

     • Bobutė

      p. Valentinai,

      savo priešiškumą geriausiai galėtų paaiškinti pati p. A. Maldeikienė…

      Žinoma, Tamstos paminėtas faktas, turbūt, irgi turi įtakos antipatijoms…
      Galimos ir kitos hipotezės. Tarybiniai politekonomai, ypač baigę mokslus ir apsigynę kandidatines Maskvoje, tiesiog fiziškai nepakenčia vakariečių…

    • suomis

     Tada atsakykim į klausimą: – Kas yra intelektas? Tik pasistenkim, atsakinėjant į šį klausimą, nenusilaužti sprando. Manau, kad reikėtų surinkti konsiliumą Filosofų, kurie padėtų išspresti šį klausimą.

     • nesvarbu
     • suomis

      Hm. Kodėl gi ne. Manau, kad intelektas tai suma gebėjimų pažinti šį Pasaulį plius Sąžinė, nes be jos negali būti pilnai intelektualaus Žmogaus. Gal kas galite daugiau komponentų(sąžinė, logika, meilė) pridėti, kad galėtume išsiaiškinti kas yra intelektas. :)

     • Jonas III

      Pilnai pritariu AM. Intelektualas turėtų ne tik sugebėti iškelti problemą, bet ir pateikti realius kelius jų įgyvendinimui. Todėl AM atsiliepimas apie prezidentą gana teisingas. Bet kadangi tokių sprendimų niekas nežino (tame tarpe ir AM), tas faktas neturėtų stipriai nuvertinti Adamkaus.

   • Izbliondimas

    Intelektas – puiku.
    Bet ne visada, manau.
    Intelektas plius dora – „ferari“…
    Bet intelektas be doros – didis blogis.
    Tad man labai yra svarbu apie kokį intelektą kalbama: minėtą „ferari“… ar tą didįjį blogį.
    Ar tokį per viduriuką, t.y. „nei žuvį ne mėsą“.
    Tad manau vien žodis „intelektas“ beveik nieko taip ir nepasako…
    Joke, žinoma.
    O Aušrą Maldeikienė, be abejo, doras žmogus. Tokių, manau, Lietuvoje ne daug yra.
    Visgi, mūsų tautiečiai vagiliukai, kaip ne gaila. Ir melagiukai, ir per dažnai verčiantys skūrikę savo.
    Kaip sakoma, neprileisk niekur prie valdžios žmogų, kuris būdanmas nieku, – buvo vagiliukas, melagiukas. Bus bėda.
    Už tat japonų karjieros sistema, manau, – „ferari“ (ir tai korupcija kiek pražudė premjierų ten, – tai ko norime iš gentelės, kuri net elementarios karjieros sitemos neturi…).
    Tad Lietuvoje ir turime bėdą, nes kitokių tų mažiukų žmonių juk ir neturime, o juk iš jų tos valdžiukės kyla.
    Taigi.
    99.99 (visgi, 99.990, o ne 99.999 kaip kai kas neseniai čia buvo Tautai paaiškinęs…).

  • Fredis*

   Sutinku su Mokytoja Aušra tik dalinai. Prezidentui nereikia būti labai intelektualiam. Reikia žinoti ką nori pasiekti ir rasti būdus kaip tai padaryti.
   Pripažinkime, kad Adamkaus prezidentavimo ir Kirkilo mažumos vyriausybės duetas buvo labai slogus valstybės valdymo laikotarpis. Iššūkiai buvo dideli, o niekas nebuvo sprendžiama, jie net nesugebėjo suformuluoti užduočių ką reikia padaryti, tai kaip jie galėjo išspręsti užduotį? Ir ne vieną. Socialdemokratai ir Prezidento komanda buvo beidėjiniai žmonių sambūriai. Apskritai šalyje yra labai daug problemų su kairiąja socialistų ideologija ir jos vykdymu. Vyrauja visiškas pasimetimas.
   Šiandien I.Šiaulienė Klaipėdoje užmetė liberalui V.Uspaskichui raudoną LSDP šalikėlį ant kaklo. Ko gero būsimam koalicijos partneriui.
   Trukt už vadžių ir vėl iš pradžių….

   • Trakimas

    Fredi,rACKAUSKO HAUSE atlikta krata—-išsimuilinkit virvę-ir pirmyn.Kubiloidų gauja nusipelnė tik smercio.

 • aušra maldeikienė

  Beje, neradau nė vienos skaitomos knygos nuorodos. O sakė, kad tai jo mėgiamiausiais laisvalaikis:)

 • na čia aišku užlenkėt. Ir intelekto lygio neradot, ar pačio intelekto? Kažkada manau pats blogo autorius pastebėjo, kad nuomonė turėtų būti grįsta faktais, bet kartais užtenka fakto – „aš dirbanti mokytoja“ and i know… tačiau, kai išsilavinęs žmogus įžeidinėja Prezidentą tokiu mužikišku stiliumi, man atrodo keista. Tačiau tai taikliai pastebėjo Kūrys, jei žmogui neduota, tai neduota ir jokie čia oksfordai nepadės.

  • suomis

   Oi, oi. Kokie čia ne „mužikai“. :DDDDDDDDDDDDDDDD Trečia karta nuo žagrės. :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Gal dar ir „bojarinai“ būsit? : DDDDDDDDD Ei, tautiečiai, gal nejuokinkit? „С грязи, в князи вышли“ ir jau įsivaizduoja, kad mėlyno kraujo esą. :DDDDDDDD

 • bang

  aušra maldeikienė gal tikrai kokiu pora punktų intelektu jau pralenkė senstantį Prezidentą.

 • Fredis*

  Kadangi tai yra politinis dokumentas, o ne grožinės literatūros kūrinys, tai labai tikėtina, kad dokumento sudarytojai viešojoje ervėje patalpino proklamaciją neatsitiktinai.
  Politinis esteblišmentas, politologai, suvenyrų kolekcionieriai ir nuo gražiai išleistų knygų alpstančios sentimentalios namų šeimininkės įsigys popierinį varijantą, o plačiosios masės, studentija ir nuskurusi akademinė bendruomenė pasiskaitys internetinę versiją. Analogija: LR Konstitucija.

 • suomis

  Kažkodėl man kyla įtarimas, kad šiomis dienomis vyksta kažkas ko nenorima afišuoti, nes tiek daug šiomis dienomis triukšmo ir tokio beprasmio triukšmo, kad norom, nenorom susidaro toks įspūdis. Visa Lietuva užsiėmusi tokiais bereikšmiais dalykais, kad kažkaip yra keistas tas visuotinis pablūdimas. Lietryčio „briedas“, Adamkaus „briedas“, Gaivenio sąmokslo teorija. Kažkaip visa tai panašu į informacinį smūgį, bandant „nulaužti kompiuterius“. Ar tik ne VSD ausys už visų šių, „informacinių bombų“, slypi?

  • suomis

   Na štai, bomba ir driokstelėjo. Ir gerai driokstelėjo.:/

 • Fredis*

  K.Masiulis ir Mokytoja Aušra dabar tiesioginiame eteryje G.Aleknonio laidoje per LR.

  • dzyvai

   Įdomiai skamba, kai Aušra perspėja dėl galimų problemų su Ūkio banku, ir per laidos pertrauką Ūkio bankas reklamuoja didelio pelningumo obligacijas :)

   • nesvarbu

    dzyvai, mano kvaila galva, jeigu šiame banke toliau taip didės vakuumas, tai pasekmės gali būti labai ir labai įdomios, gal prireiks ir antrojo S.Freakley.

    P.S.Anglų kalboje žodis „freak“ turi daug ir įvairių reikšmių: narkomanas, išsigimėlis, iškrypėlis,pedikas,pamišėlis, keistuolis ir pan. Turtinga ta anglų kalba:)

   • Rytis I

    Be to, p. Aušra minėjo, jog mums kaip oras reikalingas dar vienas GERAS rusiškas bankas. Katras iš ten veikiančių dabar beveik tūkstančio būtų geras – na, kad nei FSB, nei banditų nepažymėtas?

    • Valentinas

     Be to, ji minėjo, kad Lietuvoje nėra nei vieno profesionalaus žurnalisto, kuris sugebėtų teisingai aprašyti banką. Ji klysta. Račas tas žurnalistas!

     • Jūs čia, kad pasijuokti, ar rimtai sekat kiekvieną Maldeikienės pasisakymą???

     • Rytis I

      Neturiu pakankamai laiko sekti greitai besikeičiančių įvykių pagal lryto žinias, tad p. Aušros koncentruota, glausta ir iš esmės dėstoma nuomonė audio pavidalu pats tas. Arba grafiniu pavidalu, sakykim taip: http://rumafia.com/images/persons/89/ant_cheme2.jpg
      Manau, iki „vakuumo“ dar toli…

   • Auksinis kardas

    Jei pakankamai gerai perspėti, problemos bet kuriam bankui labai netgi galimos.

    Koks būtent vakuumas vakuumuojasi „Ūkio banke“, visai atsilikau?

  • Jonas III

   Gera proga įsitikinti, kiek įtakinga Aušra. Ko gero gali apstatyti ir Artūrą.
   Mano kaimynas – senas verslininkas (nuo okupacijos laikų) nuvarė į ūkio banką atsiimti indėlio. Jeigu įdomu, galėsiu parašyti kaip sekėsi.

   • suomis

    Labai idomu.

   • Jonas III

    Atsiėmė. Prie jo akių dar vienas atsiėmė. Bet sūmos neįspūdingos. Per abudu – pirmų šešiaženklių skaitmenų lygyje.

    • suomis

     Tema prašosi platesės diskusijos. Ir, kaip bebūtų keista, bet paskutiniu metu Kubiliaus politikai dedu riebus pliusus. Suprantu, kad daugeliui, tokia nuostata kelia alergiją.
     :) O, jeigu Kubilius sutvarkytų tuos, mėgėjus pasivažinėti už mokesčių mokėtojų pinigus po naująsias zelandijas, tai visai būtų puiku.

 • Fredis*

  Mokytoja Aušra šiomis dienomis yra vienintelė viešoji intelektualė, kuri užgriuvus mūsų kraštą ir Latviją nelaimei, artikuliuotai, įžvalgiai ir tiksliai suformulavo pagrindines problemas. Kaip jas išspręsti – lengvo atsakymo nėra.

 • nerijus

  Gerbiamieji, kokioje santvarkoje gyvenate? Pamiršote? Priminsiu- ŠMUGELIUOTOJŲ ir GODUMO. Ko jūs pergyvenate dėl to banko? Ne jie pirmi ir ne jie paskutiniai.