Kodėl I.Marčiulionytė netaps UNESCO vadove?

balsas. lt šiandien išvertė britų dienraščio „Daily Mail“ straipsnelį apie tai, kad UNESCO ketina rekomenduoti informuoti vaikus apie seksualinius santykius, įskaitant ir homoseksualius, apie abortus, lytiniu keliu platinamas ligas ir – o siaube – masturbaciją.

Pasak „Daily Mail“ UNESCO parengtų rekomendacijų projekte teigiama, kad lytinis švietimas gali būti pradedamas nuo 5 metų amžiaus.

„Gender Loops“ puola?

Spėju, kad R.Dagys artimiausiu metu vėl puikuosis pirmajame „Respublikos“ puslapyje.

O  I.Marčiulionytė tikrai nebus išrinkta UNESCO generaline direktore…

Nes Lietuvos Respublikos Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas artimiausiu metu tikriausiai pareikš, kad jis oficialiai nepritaria tokiai UNESCO pozicijai. 

Kas po to balsuos už Lietuvos atstovę?…

(5 balsų, vidurkis: 3,80 iš 5)
Loading...
 • Matotaupa

  Nejaugi vienas atskiras asmuo, t.y. Marčiulionytė, bus tapatinama su kai kurių Lietuvos pareigūnų pozicija? Tipo, visi lietuviai vienodi? Tikiuosi, kad nebus taip sutirštintos spalvos tokioje organizacijoje kaip UNESCO. Ten gal kaip tik siekiama nuomonių įvairovės. Ne taip, kaip pas mus – „arba jie, arba mes ir jokių kompromisų“.

 • Bet juk UNESCO vadovą ne Lietuva rinks… Turbūt daugiausiai įtakos turės pačios Marčiulionytės pozicija.

 • A.G.

  Jeigu galima ne visai į temą.
  Vis ypač žiniasklaida kalba, kad kaimas šioks anoks… kad kaimą lengva mulkinti.
  Šiandien įsitikinau, kad ne ką geriau ir su Vilniaus elitu. Na jei ne pačia Vilniaus elito viršūne, bet tuomet gal taip – Vilniaus senamiesčio elitu.
  Pasiduota juodam mulkinimui – juodai.
  Jei pasakysiu, kad tai vyksta ketvirtadienį – Valentinas ir Musė supras.
  Daugiau negaliu. Nes niekam nenoriu pakenkti. Iš tiesų.
  Čia būtent ne apie mulkintojus kalbu, bet apie tai, kaip Vilniaus senamiesčio elitas yra juodai apsimulkinęs, manau net specialiai jų ir nemulkinant.
  Tad po šios dienos nereikėtų gal apie kaimą lia lia lia.
  Vienu žodžiu – apakau.
  Sunku buvo patikėti.
  Tačiau tai išimtinai to elito reikalas.
  Šito net savo svetainėje nerašysiu – nes jokiu būdu nenoriu pakenkti žmonėms, nei per nago juodymą, kurie matyt nėra samoningi mulkintojai.
  Tiesiog pakako keleto straipsnių Stiliuje ir dar gal kai kur… kad Vilniaus senamiesčio elitas būtų taip juodai apmulkintas.
  O Jėzau… vargas Lietuvai. Tikrai.

  • mantas

   a.g. ar ne per dažnai ne į temą? susikaupkit biški, o ne davatkinkit kur pakliuvo. Dabar naudojatės Račo populiarumu ir išmušate diskusiją iš vėžių.

   • mdxacuk

    Neerzinkit žmogaus. Jei sunervinsit, tai gerb. A.G. dar pasileis ir į prisiminimus apie Medardą Grigaliūną, Joną Veličką bei plačius numelioruotus kolūkinius laukus. Pilnatis būna tik kartą per mėnesį, tai galima ir pakentėt. Joke kaip visada.

 • lida

  Matotaupa ir StoneJam, kiek jums galima aiškinti apie antraštės ir turinio santykio ypatumus. Čia netgi trumpiau pritempta, nei Dagys prie Afganistano. Turbūt nuolaidžiaujant jums, netolimiems. Šiuo antraštės ir turinio santykio kontekste A.G. komentaras (neaišku, apie ką) visiškai įsipaišo į temą.

  • lida,
   Jūs mėgstat įdėti nuorodas, patvirtinančias jūsų žodžius :-). Tai įmeskite ta proga kelias nuorodas, parodančias „kiek jums galima aiškinti“, kiek man aiškinote apie santykio ypatumus. Būčiau maloniai nustebintas. Bet bijočiau, jei pasirodytų, kad truputėlį apsišaukėte :-)))) Nes tada būtų labai liūdna :-((((, kad tokia atsakinga moteriškaitė, taip prašovė pro šalį.
   Dar vakar gyrėtės, kad komentuojate labai į temą, o dabar – pyst (cenzūrinis ištiktukas, jei ką) ir pro šalį :-))))
   P.S. A.G. mintis tai dar kartais lengviau suprantu, nei jūsų sąmojį(giliamintiškumą?)

   • lida

    Turėjau omeny ne save, o maestro. Jis net atskirą įrašą dundukams šiuo klausimu paskyrė, būtinai paskaitykit http://racas.lt/apie-dugna-antrastes-ir-teksto-santykis/
    Apie Dagį ir Afganistaną čia http://racas.lt/rdagys-siulo-atsaukti-lietuvos-karius-is-afganistano-ir-irako/

   • lida

    Turėjau omeny ne save, o maestro. Jis šiuo tikslu dundukams atskirą įrašą sukūrė, kurį jūs turbūt praleidot. Kaip prašėt, įdedu nuorodą http://racas.lt/apie-dugna-antrastes-ir-teksto-santykis/#comment-38227

    • „Turėjau omeny ne save, o maestro“ – tai nuo kada dirbate kažkieno vertėja (iš lietuvių į lietuvių), minčių ir prasmių aiškintoja? :-)
     Ar reikia suprasti, kad pati nebeturite ką pasakyti, tai kitų mintis perfrazuojate, o ne tik kopijuojate? :-)))
     Ir kažkaip nukrypote nuo „antraštės ir turinio santykio“ į „dundukams atskirą įrašą“ :-))) Reikia suprasti, kad pasakėte ir nebesuprantate, ką pasakėte ir kaip tą paaiškinti?
     Man irgi taip būna, kai uspokojoncų per daug įkalu :-)))

   • lida

    Vat kaip sunervinot apkaltinęs, kad apsimelavau, turėkit net du kartus. Beje, jūs ir vėl per daug emocingas :)

    • Man labai smagu su jumis bendrauti. Susinervuočiau tik tuo atveju, jei pradėtumėte į temą ir rimtai rašyti:-))))
     „per daug emocingas“ – o jūs per daug įsitempusi, kažkaip nebeišeina jums laisvai ir sklandžiai dėstyti minčiu (savo ar perfrazuotų?) :-))))

     • lida

      Jei jūs fiziškai-chemiškai nepajėgus suvokti mano išakytų minčių (kaip blusa – šuns komandų) prasmės, tai čia jau ne mano problema. Biški per sudėtingai ? Paaiškinu – jūs šiuo atveju – blusa.
      Apie kalbėjimą į temą – kam jau kam, bet jums geriau patylėti – vien komentarų komentarai (na 10 vs 1 tikrai :)

     • lida,
      Kaip ir tikėjausi, prasidėjo įdomioji dalis:-)))
      „fiziškai-chemiškai nepajėgus“ – jei jūsų galvelėje tas siūlelis, kuris laiko ausis kad nenukristų, perdegęs – tai čia aš niekuom negaliu jums pagelbėti :-)
      „išakytų“ – tokių minčių tikrai nesuprantu. O kad tai, ką parašinėjate, vadinti mintimis – tai tas pats, kaip purviną balą pavadinti vandenynu.
      „biški“ – gal jūs ne lietuvė? Tokiu atveju – atleistina :-)

     • lida

      Su tuo kvailu anekdotu apie siūlelį jau nusibodote – ne kartą siūliau pasirūpinti savo – vertikaliu – siūleliu (jei dar ne vėlu). Kartojimas tą pati tik rodo jūsų ribotumą – net paskutiniame laikrštpalaikyje surasite sau įdomių naujų anekdotų, o man gal bent nebus taip nuobodu.

     • „rodo jūsų ribotumą“ – būti daugiau ribotam negu jūs – neįmanoma. Užsiciklinote kitų minčių atkartojimuose ir tuom pasibaigė jūsų išmonė :-)))
      „man gal bent nebus taip nuobodu“ – jūs įsivaizduojate, kad mano pareiga jus linksminti? :-))) Kuo toliau, tuo smagiau (labai švelniai bandau išsireikšti, kad nervų priepuolis jūsų neištiktų) rašote. Matosi, kad sėkmingai galite tik svetimas mintis berti. Kai pati pradedate galvoti – šnipštas gaunasi :-)

     • lida

      Atsiversk bet kurį įrašą ir bent po vienu mano komentaru būtinai surasi kokio Mototraumos komentarą. Na, Ok, aš labiausiai ribota, jūs neprivalote manęs linksminti, man šnipštas gaunasi, tai ko nuo manęs neatstojus ir pačiam nepabėrus savo minčių perlų į temą ?

     • Tik vakar piktinotės, kad kažkas jus tujina, o dabar pati taip pradedat :-). Būkite nuoseklesnė:-). Bet gal jums tai per sunku?
      Kas nuo ko neatstoja?
      Atsiverskit kokį vakarykštį ar užvakarykštį įrašą ir rasite ten kokios tais lidaunos nepaliaujamus komentarų komentavimus:-)))

     • lida

      Pirmas sakinys buvo skirtas nuasmenintam hipotetiniam skaitytojui. Antras – konkrečiai jums. Bet jums tokius niuansus suprasti per sunku, aukščiau jau rašiau, kodėl :)

     • Tikrai jums vis blogiau ir blogiau:-))))
      Jau su hipotetiniais skaitytojais pradėjote bendrauti:-O :-)))
      Kas toliau? Net bijau spėlioti :-O
      Man suprasti – nesunku, tik jums, štai, neišeina normaliai išdėstyti minties. Nagi, pabadykite dar kartelį, gal išeis? Tik trukio negaukite besistengdama :-)))

     • lida

      Jums jau šiandien dėmesio nebsekirsiu. Jau atleiskite – pavargau, nors tos blusos jau tokios – kanda, niežti. Pabaigai dar galit parašyti kokį savo stiliau bajerį apie mano blusas :)

     • Matosi, kad nusivarėte :-). Bet iš manęs užuojautos nesulauksite. Taip jums ir reikia :-P
      Savo blusas pati ir rankiokitės. O šiaip tai kiek žinau, tai kažkokie antkakliai yra nuo blusų. Tiesa, ten gal tik katėms. Tai jūs tik neprisismaukit tokį antkaklį besimatuodama, nes ir tų savo išvėsusių bajerių nebeparašysite :-))))
      Rest in pease, man, oj, pardon, woman :-))))

     • 100 : 0
      Lidos naudai

     • Oj saldus keršto skonis :-))))))
      Ar didelį malonumą apturėjote, Valentinai? :-)))))))))))))

     • Juokiuosi iki ašarų :-))))))))

     • Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad tavo niūrus gyvenimas praskaidrėjo :)

    • Ačiū už nuoširdumą :-)
     Ir jums to paties :-)

     • Širdinngai dėkoju už tokius gerus palinkėjimus ;)

     • WU

      Baikit tą apsimestinį draugiškumą demonstruoti :(

     • WU,
      Mes su Matotaupa ir tau linkime geros, nuostabios dienos ir puikios nuotaikos. Ir kad mokslai sektųsi, ir kad po mokslų tavęs lauktų geras, įdomus darbas už padorius pinigus. Aš to linkiu nuoširdžiai. Matotaupa, manau, irgi. :)

     • WU

      Valentinai,
      „Neperku“ aš tų tavo provokacijų :)

     • Oho, kokie mieli ;) Šiaip turiu Valentinui asmeninio pobūdžio provokacinį kreipimąsi apie jo ir Hugh Laurie sugretinimą. Jeigu domina, laisvesniu laiku pasirodyk skyrelyje, Valentinai…:))

     • WU

      Panagrinėkim Valentiną :) Jo mėgiamas, Hugh’o Laurie vaidinamas personažas turį įdomų asmenybės tipą. Egzistuoja toks testas MBTI (Myers-Briggs Type Indicator) – tai psichometrinis instrumentas, skirtas žmonių psichologinėms nuostatoms, susijusioms su jų pasaulio suvokimu bei sprendimų priėmimu, nustatyti. Šios nuostatos buvo išskirtos iš Karlo Gustavo Jungo tipologinių teorijų, pateiktų jo 1921 metų knygoje “Psichologiniai tipai”. Pradinės MBTI kūrėjos – Katerina Cook Briggs ir jos dukra, Izabelė Briggs Myers. Jos pradėjo plėtoti MBTI dar Antrojo pasaulinio karo metu, tikėdamos, kad asmenybės bruožų suvokimas padės moterims, pirmą kartą įžengiančioms į darbo rinką, lengviau surasti sritis, kuriose jos galėtų efektyviausiai ir lengviausiai dirbti. Pradinis klausimynas vėliau išaugo į patį MBTI, kuris 1962 m. buvo pristatytas ir plačiajai visuomenei.
      Valentino mėgstamas personažas Dr. House yra retojo INTJ (Valentinai gali paskaitinėti http://charakteris.info/intj-tipas šiame puslapyje yra ir testas. Atkreiptinas dėmesys, kad darant šį testą kaip ir visus kitus, būtinas 100% nuoširdumas ir daryti galima tik vieną kartą) tipo atstovas. Nujaučiu, jeigu Valentinas pats padarytų šį testą gautų tokį patį rezultatą, nepriklausomai nuo to ar jis naturaliai yra toks ar įsikūnijęs į personažą ir „išmanipuliuotų rezultatą“.

     • WU, negi tu rimtai galvoji, kad:
      a) Valentino asmenybė kam nors čia įdomi?
      b) Račo blogas yra tinkama vieta ją analizuoti?

     • Valentinai, neširsk. Pražilsi.

      O tą testą žinau. Apstulbau pasidariusi. Lyg būtų susekę kažkas…:O

     • WU

      Manau, įdomi(aišku galiu klysti). Dėl tinkamumo, tai kur kitur jei ne čia? Vis tiek nuolat nugrybaujama ne į temą, blogiau tikrai nebus. Toks pasižymėjęs komentatorius, nuolat nagrinėjęs kitus, turėtų atlaikyti šiek tiek to paties ir į savo puse. Gi žinai, Valentinai, kad gerbiu tave ir tikrai nenoriu įžeisti. Tiesiog, norėjau pasidalinti savo pastebėjimas. Kaip ir žinau, kad manipuliuoti yra smagu :)

     • WU

      Ligita, taip. Tas testas daromas nesukčiaujant yra stebėtinai tikslus. Pažįstu ne vieną žmogų, kuris jį padaręs, atsakyme pamatė save.

     • lida

      Atitiktinai pasirinktiems geriems piliečiams mokslininkas pasiūlė padaryti individualius horoskopus (asmeninės savybės ir pan. nesąmonės). Piliečiai abstulbo nuo tikslumo. Dar daugiau jie apstulbo, kai jiems pasakė, jog visiems buvo pakištas tas pats kažkokio serijinio žudiko, kažkieno sukurptas horoskopas.

     • WU

      lida, tai dabar tik susivokta, kad IQ testas tinkiamas tik ikimokyklinio lygio vaikams. Visi testai prieštaringi ir niekas neturėtų jais aklai vadovautis ar vadovautis išvis. Bet kartais įdomu padaryti vieną kitą.

     • Būtent, testus visų pirma darai, kad įdomu, neieškai ten kažkokių atsakymų į gyvybiškai svarbius klausimus. Nors šis MBTI testas atrodo rimtesnis nei tarkim moteriškų žurnalų: A,B,C,D žaidimėliai.

      O „perliuko“ apie Valentiną ir Hugh Laurie čia nedėsiu. Dar Artūras užpyks. Be to, konteksto reikia :))

     • nerijus

      Valentinai

      Neprasidėkite su žmonėmis, kurie susirenka ne padiskutuoti, o išlieti savo tulžį ar seilėtis…
      Žmonės, negi nebesurantate, kad tinklaraštis yra viešas? Ar Jums jau nesvarbu? jei nesvarbu, tai paviešinkit savo vardus ir pavardes, nes kitaip, Jūs nejaučiate saiko…
      Galvoju, kad Artūrui reikia permastyti šio tinklaraščio koncepciją/ komentavimo galimybes.

      Valentinai- ignoruokime ;)

     • nerijus

      Jei prakalbote apie IQ- kariuomenėje jis trunka apie 7 val. Paskui, kalbama su psichologu ir net nebandyk parašyti, jog galvoji apie savižudybę…O suklysti sunku, nes klausimai užslėpti ir jie kartojasi. Iš 250 klausimų- arti 100 apie savižudybę.
      Plius- testas su kvatdratėliais, skritulėliais ir pan.

     • nerijau, ar nors viena iš šių tavo dviejų gana išsamių komentarų dalių yra skirta man?!

     • WU,
      „Baikit tą apsimestinį draugiškumą demonstruoti :(“
      Tai ne apsimestinis draugiškumas. Paprasčiausiai aš neturiu nieko asmeniškai prieš Valentiną kaip žmogų. Na ir kas kad nesutampa mūsų pozicijos ir požiūriai į kai kuriuos gyvenimo reiškinius ir savo asmenines savybes, mąstymą ir panašiai? Kaip bebūtų, vistiek gerbiu jį kaip žmogų ir negaliu sau leisti jo niekinti ar nekęsti.
      Jei jis džiaugėsi nuoširdžiai (kažkodėl linkstu prie to varianto) – iš mano pusės jam irgi geri linkėjimai.

     • Wu,
      Tu juoksies, bet atspėjai. Pataikiau tiesiai į INTJ tipą.
      Perskaitęs jo aprašymą abejočiau aš turiu daug tų savybių, kurios ten nurodomos. Na gal tik noras būti visada teisiu ;)

     • WU

      Žinojau :))

     • nerijus

      Ligita- ne ir ne Valentinui, o tokiems dviem: su raudona ikonėle ir žydra…
      Antras komentaras apie IQ, tai tik perpasakojimas, kad IQ testuojama kariuomenėje, bent jau anksčiau…

 • A.G.

  Na, aš apie elitą kalbėjau – taigi, ko jau čia dėl jų taip jau susirūpinote, kad taip aštriai ir ne visai mandagiai advokataujate.
  O aš sakau – nesipūskime. Pasirodo, ne tokie jau mandrūs esame, kaip vaizduojamės. Ir kalbu tik nustatytais faktais. Tačiau vengiant bet kokio pakenkimo tiems, kurie niekuo dėti dėl to. Viskas. Taškas.
  Sakau, deja, elitas yra labai lengvai maustomas. Man keista – jums ne.
  Ir prie ko čia legendos – ministrai. Kai laisva Lietuva turės bent vieną iš tokių (tarnystės Lietuvai klausimu) – tada kvatotis galima.
  O kad ne į temą – tas negerai. Atsiprašau.
  Bet suprantu – susierzinimas visiškai ne dėl to čia kai kurių…
  Jau 20 metų, kai galima tik liaupsnes elitui giedoti… juk jis niekuo dėtas dėl visko, kas dedasi. Ane.

  • Auksinis kardas

   A.G., mielasis, išsiduokit kas nutiko Vilniaus senamiesčio elitui (taip?) šitokį ketvirtadienį. Jei galite, vienu sakiniu – tegu ir ne į temą, bet bent jau aiškiai, kad galėtų sužinoti ir bandantys perskaityti.

   Dėl UNESCO: o kitokių problemų, nei išdėstytos, šiame reikale tikrai nesimato? Sakyčiau, situacijos konfliktiškumas savaime sufleruoja jų esant.

   • A.G.

    Atleiskite A. Karde, kad iš karto neatsakiau.
    Kadangi dalinai (žinoma dalinai) atsakymas matau yra šioje laikraščio „15 min“ publikacijose, tad jeii turėsite laiko pavartysite: http://www.15min.lt/pdf/Vilnius.pdf?d=1253134800

 • Žvelgaitis

  Tai kaip čia: jei Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas niekam nieko napasakys, tai ir problemų nėra?

 • o UNESCO nezada rekomenduoti platinti pornografijos mokyklose nuo pradiniu klasiu? :) Manau tokia organizacija turetu rupintis vaiku ir jaunimo svietimu tokiais klausimais is esmes, butu gerai kad vaikai, ypac pradiniu klasiu, galetu nulekti i ekskursija i raudonuju zibintu kvartala kokioj Vokietijoje ar Olandijoje, dar butu labai saunu kad susibiciuliavusiu miestu gyventojai ir ju vaikai galetu pagyventi pvz. pas kokia prostitute seimoje kurioje nors uzsienio salyje. Esu giliai isitikines, kad tai labai padetu musu atzalu seksualiniam svietimui ir gal net galetu buti ju gyvenimo tikslu apsisprendimo gairemis :) Turiu itarimo, kad tai UNESCO seksualiniu mazumu ideja, aktualus ir greitai stumiamas projektas. Labai jau kvepia homoseksualiu lobistu propagandinemis idejomis :)

 • Musė

  Šis rašinėlis realiai pretenduoja į blogiausių A. Račo rašinėlių TOP10. Net R. Grinevičiūtė galėtų pasimokyti iš objektyviosios žurnalistikos guru A. Račo pritempinėjimo meno ir susiejimo net kelių tarpusavyje nesusijusių dalykų.

  I. Marčiulionytės išrinkimas ar neišrinkimas UNESCO generaline direktore visiškai nepriklauso nuo to, ką apie lytinį švietimą galvoja R. Dagys, A. Račas ar Musė. Tai priklauso visų pirma nuo jos kompetencijos ir patirties bei pačios I. Marčiulionytės pozicijos svarbiais UNESCO veiklos klausimais.

  A. Račas viską žino, A. Račas čia karalius. Jis žino, kad I. Marčiulionytė „tikrai nebus išrinkta“, kaip ir žinojo, kad D. Grybauskaitė „tikrai nekandidatuos“. Lygiai taip pat jis „žino“, kad Seimo Socialinių reikalų komitetas tuojau pat pasmerks Unesco poziciją, o R. Dagys vėl atsiras „Respublikos“ puslapiuose.

  Artūrai, aš tikiu jūsų žinojimu, gal galėtumėte parašyti, kokie bus orai kitą savaitgalį?

  • Muse, aš jumis stebiuosi. Ne kartą pademonstravusi gilias teksto suvokimo savybes ir sveiką humoro bei ironijos jausmą, šį kartą bandote apsimesti, kad šios savybės jums visiškai nebūdingos ir vaidinate esanti panaši į fredį bei lidą. Aš jumis nusivyliau…:)

 • Fredis*

  galiu pratęsti mintį kodėl mums svarbu žinoti orus kitą savaitgalį – buriavimo sezono uždarymas Trakuose, būtų malonu, jei dvelktų lengvas vėjelis, šviestų saulė, būtų apie +20 C.

 • Linas

  Visur yra žmonės su žmogiškais trūkumais, UNESCO ne išimtis. Labai tikėtina, kad „guilty by association“ būdu niekam nesinorės balsuoti už Lietuvos atstovę.

  Sakyčiau tai netgi į naudą išeitų, jei Lietuvoje būtų padarytos išvados. Bet nebus. Todėl tik liudna.

 • Tinklaraštininkas ir kompanija, propaguodami, šviesdami tamsią liaudį, pratindami prie gėjininkystės, yra beviltiškai atsilikę, naujausios tendencijos dabar yra šios:
  http://www.lrytas.lt/-12526875301250946530-nauja-seksualin%C4%97-revoliucija-jav-myl%C4%97ti-galima-ir-kelis-partnerius-vienu-metu.htm

 • Donatas

  seksualinis vaikų švietimas – taip, tačiau juk nereikia būti proto bokšto, kad atskirtum paprastą seksualinį švietimą nuo homoseksualių santykių propagandos.
  juk dauguma homoseksualų yra ne ‘prigimtiniai’, bet tokiais tapę – iš žingeidumo ar dėl kitų motyvų. jei jie neskleis savo seksualine orientacija paremto gyvenimo būdo, jų natūraliai su laiku mažės. tam ir pasitelkiamos net tokios organizacijos kaip EK ar UNESCO. ir tai neturi nieko bendro su ‘žmogaus prigimtinėmis teisėmis’, kaip kad bando homoseksualai įrodyti savo ‘priešams’ heteroseksualams…

  • Hmz

   Donatas: „juk dauguma homoseksualų yra ne ‘prigimtiniai’, bet tokiais tapę – iš žingeidumo ar dėl kitų motyvų“

   Pats prasimanei tokią nesąmonę ar koks kunigėlis prie čerkos papasakojo?