Rusijos egzaminas prezidentei: žygio žingsnis ar tūpsnis

…Niekaip iš galvos neišeina viena vakarykštė antraštė: „Lietuvos vadovės tūpsnį Kremlius įvertino iškart“.

Po ta antrašte – tekstas apie prezidentės D.Grybauskaitės skambutį Rusijos prezidentui D.Medvedevui, kuriame – viskas be priekaištų.

Tačiau visą tekstą aš interpretuočiau paprastai – V.Adamkus buvo geresnis. Jis 2005 metais nevažiavo į iškilmes Maskvoje, o V.Putinas su mūsų prezidentu net nesisveikindavo.

O štai D.Grybaskaitė net ėmė ir pati paskambino!

Ką ten V.Adamkus…

Net D.Grybauskaitės sąjungininkas A.Kubilius, kaip teigiama, tame pačiame tekste, „kratėsi net minties paskambinti kaimyninės šalies premjerui V.Putinui“ ir pakalbėti su juo apie Lietuvos vežėjų problemas.

O prezidentė ne tik pagalvojo, bet ir padarė. Ir savo pačios iniciatyva.

Žodžiu, akivaizdi priešprieša. Tarp buvusios moralios ir išdidžios ir nesitaikstančios V.Adamkaus užsienio politikos ir ir kalambūriškos A.Valinsko retorikos bei naujosios prezidentės parodyto „nuolankumo“. 

Žygio žingsniai ir tūpsnis…

Natūraliai seka klausimas: o kas šiandieninėje konkrečioje situacijoje geriau Lietuvai?

Iš karto atsakyti nėra taip jau lengva. Nes A.Valinskas iš esmės buvo teisus: Rusija – neprognozuojama ir netgi didžiausios pastangos gerinti su ja santykius ir didžiausias nuolankumas vieną dieną gali baigtis nauju embargo pieno ar mėsos produktams, naujais reikalavimais vežėjams ar naujais geležinkelio kroviniams.

Rusija vis dar įsivaizduoja esanti supervalstybė ir todėl mano galinti sau leisti naudoti visas turimas priemones (įskaitant ir ekonomines) savo politiniams tikslams įgyvendinti. Kaip ir JAV. Skirtumas tik tas, kad pastaroji iš tiesų yra supervalstybė.

Ar Lietuva turi su tuo taikstytis?  V.Adamkaus (ir tikriausiai – V.Landsbergio) politikos šalininkai tikriausiai net negalvodami atsakytų „ne“.

Ir būtų teisūs.Nes taikstytis su pažeminimu ir diskriminacija nėra gera politka.

Tačiau susidūrę su Lietuvos vežėjų or pienininkų diskriminacija, tos politikos šalininkai tikriausiai imtų žygiuotį dar greičiau, mojuotų vėliavomis ir skanduotų jau seniai girdėtas ir visiems jau mintinai žinomas skanduotes.

Tačiau ar tai ką nors iš esmės pakeistų? Drįsčiau teigti – ne. Bent jau jei tikėtumės pokyčių į gerąją pusę.

Nes Rusija per artimiausią dešimtmetį tikriausiai netaps demokratine valstybe ir nepradės kaimynų interesų laikyti lygiaverčiais savo interesams. Rusija neatsisakys galimybės naudoti ekonomines priemones savo politiniams tikslams įgyvendinti, ji nenustos kiekviena proga „bausti“ tų, kurie Rusijos požiūriu, elgsis netinkamai.

Tokia yra šiandieninė realybė nepriklausomai nuo to, norime mes su ja susitaikyti ar ne, ir kaip stipriai mes norėtume ją pakeisti. Deja.

O ar ką nors pakeitė D.Grybauskaitės „tūpsnis“?

Kol kas – visiškai neaišku. Nes D.Medvedevo pažadas netaikyti išskirtinių reikalavimų Lietuvos vežėjams bei pieno produktų eksportui yra tokios pat vertės kaip R.Dagio kažkada duotas pažadas nemažinti motinystės išmokų. Tai yra, nieko vertas.

Nes gali būti kad vežėjų blokada ir pieno produktų importo apribojimai tebuvo Rusijos D.Grybauskaitei surengtas egzaminas. Bandymas patikrinti, ar jos kalbos apie pragmatiškesnius santykius su Rusija buvo vien retorika, siekiant parodyti skirtumą tarp jos ir buvusio prezidento, ar rimtas nusiteikimas siekti kitokių santykių su neprognozuojama didžiaja kaimyne.

Tai, žinoma, negražu. Tokia Rusijos politika, be abejonės prieštarauja ir net kenkia Lietuvos interesams.

Tačiau tokia yra Rusija.

O mums belieka pasirinkti: ar priimti ją tokią, kokia ji yra, kartu siekiant kiek įmanoma sumažinti Rusijos daromą žalą Lietuvai ar iš paskutiniųjų bandyti pakeisti Rusijos politiką žygiuojant jos panosėje kario žingsniu.

D.Grybauskaitė , atrodo, renkasi pirmąjį variantą.

Ir, drįsčiau teigti, Rusijos jai surengtą pirmąjį egzaminą ji išlaikė.

Tegul ir ne kario žingsniu, o tūpsniu. Jei tik tai galės sumažinti žalą.

(11 balsų, vidurkis: 3,82 iš 5)
Loading...
 • Manau, kad skambinti yra visada geriau, nei nedaryti nieko. Kažkaip veikti yra geriau nei neveikti net su tokiu kolega koks neaiškus kaip Rusija.

 • romas

  Aš manau, kad Adamkui būtų nepavykę paskambinti, net jei jis to būtų norėjęs. Kažin, ar pavyktų Kubiliui prisiskambinti Putinui. Kiek buvo girdėti, Grybauskaitė irgi derino savo skambutį iš anksto. Todėl traktuoti jos skambutį irgi reikia teisingai – Kremlius norėjo su ja pasikalbėti.

 • max

  mielas Artūrai, galite neabejoti, kad jei Grybauskaitė būtų neskambinusi Medvedevui, o rėžusi piktą, karingą lansbergišką kalbą apie Rusiją, ta pati Vyšnia iš to paties KomRyto būtų tėškusi rašynį apie Prezidentės nenuolankumą ir nenuoseklumą. T.y. – kaip bepasielgsi, rezultatas (komRyto kritika) bus tas pats. Kaip sakoma- buvusių komsomolcų nebūna … (kaip ir KGBšnikų)

 • nerijus

  Žinoma, skambučiai, susitikimai, pasimatymai- derinami iš anksto, tik esminis skirtumas: į vienus vėluojama iš prinscipo į antrus- dėl fors mažore, o į trečius- iš vis neateinama.
  Galvoju, kad prezidentė pasielgė teisingai. Esame per menka „žuvelė“ Pasaulio vandenyne, kad stenėdami ir inkšdami prieš kaimyninę Rusiją, pasiektume gerbuvio savo valstybei…
  Blogai sakote ir rašote, jog Rusija nenuspėjama- klystate, nes ji, atvirkščiai- nuspėjama. Akivaizdus pavyzdys: neįleidžiamas M. Kolerovas, atsakas ( galima sieti, o galima ir ne )- vežėjų embargas. Galima dar daugiau pririnkti pavyzdžių…
  Tai, kaip galima sakyti, jog Rusija nenuspėjama?

  Kiekvienam jos argumentui, galima paruošti- kontrargumentą, tik, reikia, kad pradėtų dirbti ambasadoriai ir užsienio reikalų ministerijos klerkai, o ne tik- šildytų kėdes, o tuo pačiu ir savo sėdimas vietas.

  Pradedu tikėti Lietuvos Dalia, bet…
  Negirdžiu jos balso dėl LEO…

  • romas

   Nerijau, nereikia taip primityviai apie ekonominius dalykus. Kai reikia preteksto, jį visada galima sukurti. Rusija turi savo strategiją ir ją įgyvendina. Mūsų laikysena bus priimtina tik tada, kai ji sutaps su Rusijos tikslais. Kozirių prieš Rusiją irgi reikia visada turėti. Būsim tuščia vieta, tai ir žiūrės kaip į tuščią. Ieškoti, kur galim būti rakštimi subinėje (kad galėtum tą rakštį parduoti), visada yra verta. Aišku, badyti užpakalį reikia tik tada, kai yra noras būti pastebėtu:)

   • Rytis I

    Rakštis ištraukiama ir išmetama, jos nepanaudosi dar kartą, kaip ir neparduosi:) Geriausias koziris mūsų atveju – atviros ir sąžiningos derybos ir bendradarbiavimas..

    • romas

     Tai čia tik tamstai taip atrodo. Rusija derasi tik su tais, su kuriais yra dėl ko derėtis. Su Lietuva nematau didelių priežasčių. Uosto terminalą jau Peterburge turi, paklos vamzdį jūros dugnu ir tada derėtis visai nebeliks dėl ko.

     • GIGA

      Pareišim skolą už nuostolius padarytus okupacijos metu ir galės derėtis,o mes kilniaširdiškai 10-15proc. nusileism

     • Rytis I

      Na, gal prie balanos su „kūnašilte“ neteks tūnoti vien dėl to, kad vamzdis kitur eis. Bala nematė tą vamzdį, tai tik papildomi pinigėliai.. Jau seniai pastebėta – kuo mažiau valstybėj išteklių ir visokių tokių vamzdžių – tuo valstybė tvarkingesnė. Be to, nebus kaimyno geopolitinių interesų, reiškia ramiau gyvensim. Gal nebeliks ir gąsdinančių?

     • romas

      GIGA, reikia kovoti už demokratiją ir žmonių teises NVS erdvėje, reikia kovoti už Baltijos jūros ekologiją, už nusiginklavimą prie Baltijos, reikia raginti pasaulį pasmerkti stalinizmo nusikaltimus. Dėl žalos atlyginimo Rusija nesiderės, nes tai yra tik mūsų tarpvalstybiniai santykiai. Aišku, faktas, kad ji mums skolinga, yra mums palankus. Kada nors galėsim ją nuo skolos atleisti:)

     • Rytis I

      GIGA,
      dėl tokios sumos, kokią norime (norėtumėme) gauti, galima būt ir didesnę nuolaidą padaryti. Be to, krizė.. Bet tai tuščios šnekos:)

     • nerijus

      romai

      Vat, dėl tos pačios priežastiess ( vamzdis Baltijos jūros dugnu ) ir reikia santykius „šildyti“, kad vėliau nebūtų per vėlu…

     • GIGA

      Romai,aš apie tą patį.Pvz,kiekvienais metais „den Pobedi“ i „Velikaja oktiabrskaja Revoliucija“ progom,mes viešai Rusijai dovanojame po 1 proc jos skolų,o ji įvertindama šiuos naujus,pažangius Lietuvos pasiūlytus tarpvalstybinius santykius privalo visą Čukotką aprūpinti lietuvišku sūriu ir pienu,o muitininkas gražia dzūkiška tarme sveikinti kiekvieną lietuvišką fūristą:)

     • GIGA

      Ryti,kuo didesnę,tuo geriau

     • romas

      Nerijau, apie „per vėlu“ reikėjo dar AMB galvoti. Dujų terminalas turėtų būti jau baigiamas statyti. Dabar gi, terminalą matysim tik po kokių penkių metų, geriausiu atveju. Santykius šildyti galėtume tik paskirdami vicepremjeru Rusijos ambasadorių, o dar geriau, jei ir patį premjerą pasiklausę Rusijos išsirinktume. Po šių veiksmų įvyktų integracija į Rusijos ūkį kolonijos statusu.

 • Rytis I

  LRytas kaip visada su savo interpretacijom.. Kas per keistas noras būtinai apversti skaitytojo smegenis, kaip kokią „lepioškę“? Nei tai pažeminimas, nei nuolaidžiavimas, tik būdas operatyviai spręsti tarpusavio nesutarimus. Kad parlamentarai važinėjo į Maskvą – tai neužkliuvo, nors jie gal ir labiau ten „patūpčiojo“ laukdami audiencijos..
  Šiaip jau, girdėjau kad Kolerovas Putino aplinkos žmogus, o jis saviškius moka ginti. Čia kabliukas. Be to, jis žadėjo vėl bandyti atvažiuoti, mat jam Lietuva patinka.. Ar persigalvos mūsų šaunusis URMas? Šengeno vizą jis kaip ir turi, tai gal ir mum nebepavojingas? Dabar..

 • lv

  Atrodytų dar keletas beviltiško liūno (nieko nepakeisi; Rusija tokia, kokia yra) pastraipų ir jau būtų galima važiuoti rytų saulės parvežti nors ir rytoj. Misionieriškai, didžiavyriškai, atplėštom krūtinėm, iškelta galva su kilniu tikslu „siekiant kiek įmanoma sumažinti Rusijos daromą žalą Lietuvai“…

  Šis straipsnelis, tai neseno Griniaus straipsnio parafrazės; iš esmės tūpčiojimas vietoje: ir tas negerai, ir tas negerai; „ai, ai kaip ir tas negerai ir tas negerai, ir kaip gi čia bus…“ Jokios pozicijos (gal tai ir diplomatiškai išmintinga ar, sakysime, pragmatiška), tačiau jokių ir vertybinių nuostatų. Todėl ir liūnas…

  • lv

   T.y. K. *Girniaus*, „Kaip reikia elgtis su Rusija?“

 • Musė

  Viskas čia gerai su tuo skambučiu. Ir viskas yra kur kas gudriau ir giliau, nei supranta Tinklaraštininkas. D. Grybauskaitė ir A. Kubilius su Rusija žaidžia žaidimą „blogas policininkas/geras policininkas“. Tokia taktika puikiai pasiteisina sudėtingų derybų, gaisrų gesinimo metu.

  D. Grybauskaitė vaidina gerojo policininko rolę – ji mokėsi Rusijoje, jaučia simpatiją šios šalies žmonėms, gali asmeniškai paskambinti ir patauškėti su Medvedevu ar Putinu, pasibėdavoti. Ji tikrai tikrai norėtų, kad Lietuva būtų atsidavusi Rusijos draugė, ji viską dėl to padarytų. Jei tik blogasis A. Kubilius leistų…

  O blogasis policininkas A. Kubilius ir toliau vaidina savo rolę -jo šutvė organizuoja mitingus prie Rusijos ambasados, V. Landsbergis sėkmingai teberašo piktus straipsnius apie Rusijos grėsmę Lietuvai, partinė pozicija kaimynės atžvilgiu nesikeičia.

  Kaip žinia, gerasis policininkas, net ir labai norėdamas, niekaip negali blogojo paveikti, nugalėti. Visi tą supranta ir nepyksta. Tuo tarpu Lietuva pragmatiškai ir sėkmingai įgyvendina savo tikslus ir kartu išlaiko savo vertybinę poziciją.

  • GIGA

   patiko žodis „šutvė“.Labai pagyvino mintį:)

  • Rytis I

   Jei Musė būtų „boženka“ – gyventume…
   Visgi jaučiu ironizuotą priešpriešą „gerajam policininkui“, – gal „blogasis“ per daug geras?

 • Matotaupa

  Stai toki poziuri, kuri demonstruoja Arturas, galima vadinti ivairiapusisku.

 • Aš žinau viena: Lietuvos ir Rusijos vadovai nesišnekėjo 8 metus.

  Na tai ką pridurti dar? Gali pyktis, gali nesutarti, bet jei santykiai yra geresni nei nuožmi abipusė neapykanta a la Šiaurės / Pietų Korėjos, tai kaip gali nesikalbėti? ir ko gi gali tikėtis nesikalbėdamas?

  Geografijos nepakeisim ir Rusijos iš kaimynystės nepatrauksim, o jei jau taip – reikia kurti santykius. Santykius gali kurti arba kumščiu, arba žodžiu. Rusijos kumštis didesnis, ką ir pamatėm. Ir taip, mes dar turim chebrą nemažą, bet jie ne itin puola už mus kovot.

  Belieka kalbėtis. Ir kalbėjimas nereiškia nusižeminimo, gali juk sakyti tai, ką galvoji, ir nepataikauti. Tai bet kuriuo atveju geriau nei nekalbėt.

 • Darius

  Yra ir trečias kelias! Tikrai.
  Sutinku jog naivu tikėtis pakeisti Rusiją, lygiai taip pat naivu tikėtis, kad su ja pavyks susitart. Čia kaip su dideliu akmeniu viduryj lauko. Nei pastumsi, nei panaudosi. Belieka apeit.
  Verslas Rusijoje turi būti pažymėtas šimtaprocentinės rizikos vėliavėle. Įmonės norinčios ten veikti verslo paketas sutvarkytas taip, kad vieną dieną užsidarius sienai tik sumažėtų apyvarta, tačiau nekiltų jokios grėsmės jos egzistavimui. Kai daugiau nei 30 procentų tavo apyvartos tenka Rusijai – tu žaidi pokerį užrištom akim. Kiekvienam dujų ir naftos vamzdžiui iš rytų – po alternatyvą ir t.t. Brangu, bet ramu.
  O svarbiausia, nereikės kasdien aiškintis kas Rusiją myli, o kas už Lansbergį.

  • Ar

   Siūlant kelią – reikia nurodyti kryptį…
   Kiek supratau – belieka dangun :)

 • dpd

  lrytis savo bulvarinio skaitalo stiliuje:)naujasis JAV prezidentas ir parodė intenciją dialogui su Rusiją, bet ar ir jis „tūpsnį“ pademonstravo? Kad Rusija turi problemų su „bendravimu“ nėra paslaptis ar atradimas, bet kam sekti jos pavyzdžiu. Jei yra problemų, jas pirmiausia bandai spręsti atviro dialogo pagalba. Kur kas sunkiau, kai į atvirą dialogą neina antra pusė.

  • Rytis I

   Turbūt lrytis turėjo būti lrytas?:)
   Rusijos santykius su kaimyninėmis šalimis (ir ne tik) kažkas gerai sulygino su paauglio reakcija į aplinką – viskas yra specialiai padaryta taip, kad jam būtų blogiau..

   • dpd

    Taip:)
    bet mūsų aštuonių metų tylą ir būtų galima sulyginti su jaunos isižeidusios mergelės kapryzu

 • mantas

  Pagal kokius kriterijus Rusija nebe supervalstybė?

  • Ysidor GB

   Is esmes pagal visus.
   Pagal gyventoju skaiciu, ekonomikos issivystyma, karine galia.

 • Emm, man neaiškus vienas dalykas: na Adamkus nesišnekėjo, Kubilius net kratėsi minties, į gegužės 9 minėjimą nevažiavo ir dar visaip kaip ignoravo Rusiją. Ok, tebunie, bet gal galite pasakyti, ką Lietuva iš to išpešė gero sau? Aš nekalbu apie tai kad „drąsiai pareiškė savo poziciją pasaulio politinei visuomenei“, nes čia būtų tas pats kas nusipirkus naują Mazdą puikuotis ja, kai visi aplinkui važinėja su Ferrari.

  Ne, rimtai, ką Lietuva pasiekė sau tuo ignoravimu? Ekonomiškai ar dar kaip nors?

  My point is: Dalios veiksmai yra tikrai bent jau ne žingsnis atgal. O ar bus iš to naudos – pažiūrėsime…

  • dpd

   Povilai, o ka latviai „išpešė gero sau“ nuvažiave į gegužės 9 minėjimą ?

   • GIGA

    išgėrė šnapso,suvalgė blyną su ikra ir nereikėjo pas Viktorą į Kėdainius temptis

    • dpd

     tai kad jos ekselencijos net prie stalo nepakvietė, ką jau kalbėti apie ikrus

 • A.G.

  Manau, kad Rusija (turiu omenyje oficialiąją) gerbia mūsų Eselenciją, dėl jo padarytos karjieros ES ir dėl to, kad turėjo išsikovojusi pagarbą ES.
  Mes esame draugai su JAV, o JAV yra draugai su Rusija (turi esminių interesų strategiją tolimoje perspektyvoje).
  Taigi. ankstesnis Ekselencija buvo vienos JAV administracijos advokatu, įgaliotiniu.
  Dabartinė Ekselencija – turi savarankišką kelią, kuriuo įtinka JAV, ES,bet kartu nekenkia, o padeda Lietuvai, skirtingai nei anam periode.

 • Donatas

  ir iš asmeninės patirties, ir iš kitų šaltinių žinau – kai susiduri su chuliganu, tai ‘pragmatiškoji’ ‘real politik’ veikia tik į vienus vartus, t.y. kiek tu nuolankiai nusileisi, tiek ant tavęs chuliganas lips dar ir dar, tol plėstamas savo ‘užlipimo’ ribą, kol nepradėsi rėkti ir priešintis arba palūši ir nusibaigsi jam paklusdamas… ‘real politik’ su ne-chuliganais veikia visai kitaip, nei su chuliganais, tą dar, berods, dar Tadas Ivanauskas įrodė, tyrinėdamas gamtos dėsnius gyvūnų pasaulyje, stebėdamas plėšrūnų elgseną. Artūras, kaip tarnavęs sovietų armijoje, turėtų taip pat tą žinoti.
  šiuo atveju rusija yra tarptautinis visiškas chuliganas, savo vaikystėje (mongolų-totorių priespaudos laikais) patyręs daug prievartos (iš tų laikų kilęs taip rusuose paplitęs keiksmas pasiūsti ant vyriško lyties organo:), o paskui tas chuliganas, tarsi mėgindamas pabėgti nuo tos prievartos atminties, pats prievartauja aplink esančius (aplink rusiją esančias silpnesnes tautas)…
  geriausiai naujais laikais chuligano atgrasymo taktiką pavyko įgyvendinti Reiganui (kartu su Tečer) – supratus, kad chuliganas gerbia tik stiprius arba jam besipriešinačius (nors ir kovoja su jais). o nuolankus chuliganui yra pagarbos nevertas mėmė, kurį galima žeminti ir iš jo tyčiotis kada panorėjus (baltarusija tam būtų geras pavyzdys:)…
  manau, Grybauskaitės skambutis nominaliam rusijos valdovui nebuvo nuolankumo gestas, labiau perspėjimas chuliganui, kad jis nespaustų savo agresijos taikinio, nes jis paskui gali priešinsis (kad ir su pagalba). kad pavyko pasikalbėti su blogio imperijos valdovu, tai irgi rodo, kad imperija bandė patikrinti lietuvos budrumą ir jos nusiteikimą arba priešintis arba rodyti nuolankumą.
  taip, rusijos nepakeisi :( isivaizduokit, kad gyvenate daugiabutyje su kaimynu chuliganu, kuris jus laikas nuo laiko vis bando pažeminti ar užgrobti jūsų butą. tai nėra lengva, bet jei neturi kito pasirinkimo (kaip buvo įdėja iškelti visą lietuvą į atsarginę vietą Madagaskarą:), tai tenka mokintis gyventi ir išgyveti tokiomis chuligano kaimynystės sąlygomis. ir nuolankumo ar prisitaikėliškumo politiką tikrai neveda to išgyvenimo link… chuliganas supranta tik jėgos kalbą, nes tik jėga jis pats ir grindžia savo veiksmus ir tikslus. o kaip sukūrti ar rasti tą jėgą, priešpastatančią atsvarą chuligano agresijai, tai čia ir yra lietuvos diplomatijos uždavinys.
  1940 mums to uždavinio nepavyko išspręsti – chuliganas atėjo ir įvedė savo smurto tvarką. kaip mus tą pavyks padaryti po 70 metų – laikas parodys ir duok Dieve mums jėgų ir sveiko aiškaus proto…

 • Auksinis kardas

  Pirmiausia, kas kvalifikavo skambutį kaip „tūpsnį“? Lrytas? O kas čia toks per autoritetas, kad paskui rimtu veidu ant svarstyklių dėti „tūpsnį“ ir karingą laikyseną?

  Ne „tūpsnis“, o lygiaverčio vadovo skambutis kitam vadovui. Su pageidavimu, ne maldavimu, pasiaiškinti padėtį ir ją apsitvarkyti. Nes tokiu būdu galima būtų aptvarkyti ir tarpusavio santykius, kurie netenkina ir mūsų pačių, vos tik geriau pagalvojame. Dičkė kaimynė – pagrindinė eksporto rinka, o mes kiekviena proga mosikuojame kumšteliais – kam TAI darė įspūdį?

  Galiausiai – pasienio reikalo šaknys yra daromuose pažeidimuose, kurie pas mus vertinami labai laisvai. Aišku, pasitaikė ir menkų, atsitiktinių pažeidimų, bet apie tai atskira kalba – pagrindinė yra apie tai, kad pažeidimus mūsų vertelgos linkę eksploatuoti pramoniniu būdu, o tai visai nebūtinai turi būti priimtina šaliai-partnerei sienos santykiuose. Ir ji turi visas teises parodyti savo požiūrį į tokius dalykus. O tokiu atveju, kaip rekomenduoja Prezidentė, reikėtų pradėti nuo snarglių nusivalymo nuo savo munduro prieš išpučiant krūtinę.

  • A.G.

   Pvz. JAV verslas užsienyje dirba kartu su diplomatija.
   Lietuvos diplomatija atvirkščiai, iki šiol verslui ne tai kad nepadėjo – jį savo rankomis naikino.
   Tad į Lietuvą ateina JAV tradicijos, regis. Kitaip šiame pasalaulyje – nedaroma.
   Berods vieningai pasisakyta, kad šiuo atveju buvo kalti mūsų vežėjai (na vieni ir kiti dirba su muitine) – diplomatijos pėdsakų čia nebuvo rasta. Manu, kad taip ir yra – Rusijos diplomatijai – tai ne lygis būtų, kaip pvz. mūsų ministrui nueiti ir vietoje išgėrusio elektriko tvarkyti ministerijoje perdegusias lemputes.
   Tad mūsų žiniasklaida šiame vežėjų epizode patyrė visšką fiasko.
   Juk būna ir nuopolių, ir pakilimų.
   Manykime, kad nuopolių bus mažiau.

  • romas

   Karde, niekas nemojuoja Rusijai kumšteliais. Kaip tik galvoju, kad santykiai yra labai dalykiški. Jau diskutavome neseniai – Lietuva nėra labai savarankiškas regioninės politikos vienetas. Bušo administracija turėjo savo geopolitiką Rytų Europoje, o Rytų Europa prie tos politikos prisitaikė. Lietuva iš konteksto niekaip neiškrito ir tam tikrai buvo priežasčių. Socdemų vyriausybė buvo labai palanki Rusijai dvasiškai, bet palanki buvo tik galimybių ribose. Rusijos ūkiui reikia erdvės plėtrai ir su nuolatiniais ekonominiais karais reikia susitaikyti. Bėda, kad mes esame silpnoji pusė. Aš nekaltinu vežėjų snargliais ant munduro. Priežastys tikrai yra kitos. Rusija nurodė išimti iš tranzito 29 įmones iš maždaug 700, bet tos įmonės vykdo 70 proc. visos lietuviško tranzito apimties. Galvoju, kad Rusija keičia prekių maršrutus. Investicijos į Peterburgo uostą ir magistrales link jo turi atsipirkti. Rusijos veiksmai yra logiški. Taip elgtųsi ir Lietuva. Mums reikia palaipsniui pergalvoti savo ekonominę strategiją. Rusijoje vyksta didelės investicijos į stambius ūkius. Investuoja tarptautiniai žemės ūkio koncernai, turintys aukštas technologijas. Pridėkim, kad derlingos žemės Rusijoje yra piečiau, kad jos nenualintos žemdirbystės ir galim prognozuoti, kas bus didžiausias žemės ūkio produkcijos eksportuotojas regione greitu laiku.

   • A.G.

    Tai gal Jūs neskaitote, jau virš dešimtmečio publikuojamusa, vieno didelio Lietuvos žmogaus analitinius straipsnius (kuriusogalima įvardinti, kaip valstybės požiūrį, norint… o to noro juk žinome, yra), kuriuos išversk, rodyk Rusų liaudžiai – ir, kaip sakoma, net įsakymo nereikia, pakanka leidimo… kaip šiaurės miestelio tankistams, kai provokatoriai Sąjūdyje buvo sugalvoję atimti „pajokus“ rusų karininkų šeimoms, tuoj po 1990 m. (ėjimas, kokių buvo šimtai – toks žingsnis tipiškas, sprendimu lyg tai mūsų liaudžiai paglostai paširdžius, o išties ją nori pražudyti… tas totaliai veikiant 20 metų ačiū Dievui nepavyko, bent totaliai…).

    • Rytis I

     Reiktų įvardinti vykdytojus.. Tiksliau, – kas sprendė. „Braižas“ pažįstamas, – kur jis nebūtų..

     ..Prieš Kaukazo pirmajį (berods) karą paleisti į laisvę kaliniai ir vietiniai pasamdyti čečėnai užpuolė prie sienos esantį rusų „blokpostą“. Vyko mūšis, rusai turėjo BTRą, jiems pavyko net vieną iš jų „nukalti“. Bet toliau viskas klostėsi nesėkmingai.. Visiems pasidavusiems nupjovė galvas.

     Visa tai buvo filmuojama, – nuo pat pasirengimo pradžios ir su visomis detalėmis. Po savaitės tai parodė per visas rusiškas televizijas, – iš pradžių Kaukaze, paskui ir per sąjungines. Paskiau net filmą sukūrė – „Mirotvorcy“, jei neklystu. Iškart po to prasidėjo puolimas ir rusų kariai tikrai žinojo, – ten nėra žmonių – ten tik žvėrys…

   • Auksinis kardas

    Romai, rimčiau, nei derėtų, vertinate tiek mūsų politinę laikyseną, tiek Rusijos ūkiškumą. Net jei Rusijai pavyktų tapti reikšmingu maisto gamintoju, jei žinote – maisto paklausa pasaulyje linkusi ženkliai augti, todėl ir atitinkamas investavimo dėmesys. Bet sustokite trumpam ties vienu dalyku: ar dažnai Rusijos gaminiai ir gamyba tapdavo geidžiamais, našiausiais ir pavyzdiniais?

    Kas link rimtų tolimų prognozių Rusijos atžvilgiu – jos niekuomet neapsimokėjo.

 • Kaip matau daugmaž visi mąsto vienodai ir didelių ginčų nekyla. Aš irgi galvoju panašiai kaip Donatas. Yra dar vienas momentas. Lietuvos prezidentė paskambino Rusijos prezidentui ir kai kuri žiniasklaidos grupė tai įvertino kaip nuolankumo ženklą.
  Čia reiktų prisiminti nesenas dvi istorijas. Į Šiaurės Korėją atvyko Klintonas ir kažką pakuždėjęs jos vadovui parsivežė sulaikytas amerikietes. Į Birmą nuvažiavo JAV senatorius ir pakalbėjęs su vyriausiu generolu parsivežė sulaikytą amerikietį. Abu atvejus galima žiūrėti iš dviejų perspektyvų. Diktatoriai galvoja: „Cool!!! Pažeminau Ameriką. Pats prezidentas (senatorius) manęs nuolankiai maldavo paleisti tuos niekingus jankius.“
  Amerikiečiai galvoja „Kaip gerai, kad nereikia nei bombarduoti, nei užpulti šalies tam, kad išvaduotum savo piliečius. Tereikia tik pasiųsti tokį žmogų derėtis, kuris pakutentų šių nevispročių puikį“
  Bet jei žiūrėti rezultatus, matosi, kad JAV lengvai ir paprastai išvadavo savo piliečius ir tai yra labai daug, o diktatoriai liko be nieko tik su pakutenta savimeile, kad „pažemino“ Ameriką. Žmogus už savimeilę.
  Šis pavyzdys parodo, kad pragmatiškas ir racionalus sprendimas kartais yra duoti oponentui paįsivaizduoti, kad jis yra reikšmingas ir svarbus. Tai galima būtų pritaikyti tuo atveju, jei priimtume prielaidą, kad Grybauskaitės sprendimas buvo nuolankus tūptelėjimas.
  Tačiau aš manau, kad to net nebuvo. Nemanau, kad Rusijos vadovai yra psichiškai nestabilūs žmonės reikalaujantys perdėto dėmesio ir nuolankumo ženklų. Čia teisingai rašė kažkas, kad rusai gerbia ir supranta tik stiprius. Čia net nepriklauso nuo šalies dydžio. Paimkime kad ir Daniją. Akivaizdu, kad Rusija traktuoja Lietuvą ir Daniją skirtingai. Mus laiko subordinuotais sau, Daniją lygia. Tačiau jei mes norime, kad su mumis elgtųsi kaip su Danija, mes patys turime elgtis daniškai. O ką darytų Danijos premjeras, jei jos verslą pradėtų kryptingai žlugdyti rusai? Ar jie isteriškai klyktų „rusų imperija puola!“, „gelbėkit!“, „Europa, kur žiūri, kodėl manęs negini!“. Ar Danijos premjeras išdidžiai ignoruotų Rusijos vadovus reikalaudamas paaiškinti veiksmų priežastis? Aš manau, kad Danijos premeras jau antrą dieną skambintų Medvedevui ir paklaustų: „Hi Dima, what da f___k is going on?“ Ir tai darydamas nesijaustų, kad jis žemina save arba savo šalį, nes tiek jis gerbia save, tiek šalis gerbia save. Būtent tą ir padarė Grybauskaitė ir aš džiaugiuosi, kad pildosi mano pageidavimai, kuriuos išsakiau dar prieš rinkimus, kad Grybauskaitė įneš į mūsų politiką europietiškumo. Ji pasielgė kaip normalus, solidus, europietiškos valstybės vadovas gindamas savo šalies interesus. Gal tik kiek per vėlai. Tačiau ji pasiekė maksimum ką galėjo pasiekti, t.y. viešą Dimos pažadą nediskrimintuoti, kurį visada galėsime kaišioti jam po nosimi.
  Paskutinis momentas apie išdidų Rusijos niekinimą ir spygavimą kokia ji bloga. Man tai primena provincialų šlėktos pasipūtimą. Prisiminkime, kuri žiniasklaidos grupė teigia, kad skambinimas Dimai yra nuolankus tūptelėjimas? Taigi, ta pati žiniasklaidos grupė yra pagrindinis provincialumo skleidėjas Lietuvoje. :)

  Beje, manau, kad itin aštrus Valinsko pasisakymas šiuo klausimu buvo noras nuo jo sveikatos problemų ir bendravimo su daktarais, nukreipti dėmesį į išorės priešą. Rusų naudojama taktika, tačiau šiuo atveju naivi.

  • GIGA

   pasirašau po kiekvienu Valentino žodžiu.Nėra čia jokio tūpčiojimo ir aplamai reikia mums jau išaugti iš kažkokios tai „nepilnavertės“ valstybės statuso

  • A.G.

   Svarbu neleisti pradėti ataką prieš JE.
   Gi gerai žinome, kad tai daryti Lietuvoje – juoko reikalas.
   Šitas reikalas – čia slysta keip peilis per sviestą, nes žmonės tylūs, o niekšai…
   Mes gi juos matome iš karto, plika akimi, bet pirštų nenorime teptis.
   Galvojame, jei liaudis tyli (nors ji ne durna), – tegul dar pakruša.

  • romas

   Valentinai, Danijos ir Lietuvos neina lyginti dėl jų ekonomikų. Lietuvos prezidentė nepaskambino taip jau laisvai. Jai teko palaukti kelias dieneles, kol atsilieps:)
   Ir nepritariu tamstai, GIGA. Lietuvai labai reikia žinoti savo vietą. Kaip tik toks nežinojimas pastato mus į durną padėtį. Rusija yra dramblys ir ji eis, kur ji nori. Mums reikia pasiieškoti kelio, nesusikertančio su dramblio keliais. Verslas turi pakankamai gerai vertinti savo riziką užsiimti verslu Rusijoje.

   • Romai nematau, kad tai ką parašiau prieštarautų jūsų mintims. Aš vis dar galvoju, kad geriausia išeitis Lietuvai, apskritai neturėti jokių ekonominių santykių su Rusija, nes biznis su Rusija yra tas pats kas pigūs švediški pinigai – jie sukelia burbulus. Sutinku ir kad pagal ekonomikas su Danija negalime lygintis. Tačiau šiuo atveju nebuvo jokio nuolankumo ar pasidavimo. Nebent Grybauskaitė verkė į ragelį ir prašė Dimos pasigailėti. Bet mes juk galvojame, kad taip nebuvo. Tai buvo savimi pasitikinčios šalies vadovo skambutis.
    Beje, Grybauskaitė Rusijai nepalanki dar ir ta prasme, kad ji panašiai kaip Obama, prie jos sunkiau užimti griežtą poziciją. Pvz. Bušas buvo archipriešas ir visa politika buvo prieštarauti Bušui. Kai Obama tiesia ranką, daug sunkiau ją atstumti. Taip ir su Adamkumi. Jis buvo Rusijos archipriešas (čia dabar nediskutuojame ar tai gerai ar blogai) ir labai palengvino Rusijai politikos Lietuvos atžvilgiu formavimą. Su Grybauskaite bus sunkiau, reikės ieškoti rafinuotesnių Lietuvos skriaudimo scenarijų.

    • romas

     Man tiesiog labai įdomiai pasirodė, kad taip buvo sureikšmintas D.G. prisiskambinimas. Kažkodėl abejoju, kad vežėjams su pienininkais pasiseks dėl šio skambučio. Didesnė sėkmė gali aplankyti dėl ES pozicijos šiais klausimais. Ir skambinti reikėjo ne tam asmeniui. Politiką formuoja Putinas.
     Manau, kad Grybauskaitė mėgina neprarasti tautos lyderės įvaizdžio. Skambučio faktas yra skirtas labiau Lietuvos vidaus vartojimui. Iš kitos pusės, buvo puikus pretekstas paskambinti. D.G. žadėjo užsienio politikos pokyčius. Pasitaikė proga apie juos pranešti.

    • WU

     Geriausia neturėti santykių. Skamba gražiai ir tuo pačiu utopiškai. Mes per tiek metų neparadėm nieko, kad galėtumėm nors kažkiek atsiriboti. O visiškai atsiribuoti net nereikėtų. Užtektų alternatyvų. Elektra, dujos, nafta, eksporto pasirinkimas daugiau į vakarus nei į rytus. Tada Rusija neturėtų tokių svertų ir privalėtų skaitytis. O kol neturim jokių alternatyvių svarbiausiuose ekonominiuose sektoriuose, turėsim nuleisti galva. Kad ir kaip tai man ir jums nepatiktų, bendrauti su Rusija reikės.
     O dėl Grybauskaitės, manau, jos pagrindinis privalumas tas, kad ji išmano ekonomika, o tai jai neleis demonstruoti kokios mūsų „didžiulės vertybės“, nes žiema be šildymo visiems šalta. Keistai atrodo „pasiekimas“, kad Adamkus tiek ilgai nekalbėjo su valstybės lyderiais, kuri yra gyvybiškai svarbi mūsų ekonomikai. Norim to ar nenorim, bet per 20 metų nesukūrėm to, kas dabar galėtų leisti atsiriboti nuo Rusijos ar stovėti vienas prieš kitą kaip lygus su lygiu. Ypač kai žinom, kad Rusija nežais pagal liberalios laisvos rinkos taisykles, todėl mums teks žaisti pagal jos, kad ir kaip būtų gaila..

    • Rytis I

     Jei vis dar galvoji: „Aš vis dar galvoju, kad geriausia išeitis Lietuvai, apskritai neturėti jokių ekonominių santykių su Rusija“
     … tada siūlyk variantą – kaip (kartu su pensinkais) persikraustyti į kokį madagaskarą, gal tai tikrai – vienintelis įmanomas variantas? O gal dar TOKIĄ sieną pastatyti – kaip Kinijoje?

     • romas

      Ryti, lietuviai užima 5 proc. Rusijos pieno produktų rinkos. Reikia įsivaizduoti, kaip esam priklausomi nuo Rusijos dėl šios priežasties. Viskas būtų gerai, jei ten veiktų tik laisva rinka. Bet juk taip nėra. Atsiminkim, kaip rusai nepirko lenkiškos mėsos.

     • nerijus

      romai

      rusams 5 proc., o mums- mūsų „pienininkams“ gal 60 proc.? Niekad, nepamąstot apie tai?

     • WU

      Jis pamąsto, todėl ir parašė: „Reikia įsivaizduoti, kaip esam priklausomi nuo Rusijos dėl šios priežasties“. Čia ir pasakyta, kad Rusijai nusispjauti, o mes priklausomi.

     • Rytis I

      Romai, nepyk bet kartoju –
      „Aš vis dar galvoju, kad geriausia išeitis Lietuvai, apskritai neturėti jokių ekonominių santykių su Rusija“
      Tikrai?

     • GIGA

      bet kokiu atveju mes dirbom,dirbam ir dirbsim Tiek su Rusija,tiek su kitom NVS šalim.Valentino mintis primena Vagnoriaus samprotavimus,kad rusų krizė mūsų nepalies

     • Tai aišku, kad mano mintis, kad geriausia neturėti jokių santykių su Rusija yra utopiška. Aš dėl to nesiginčiju. Tik sakau, kad kuo mažesnė mūsų BVP dalis priklausys nuo santykių su Rusija, tuo mums visiems geriau – nepriklausysime nuo Rusijos vadovų mėnulio fazių.
      Deja, šia linkme pas mus nieko nepadaryta.

     • romas

      Santykius reikia turėti, tik reikia neužmiršti su kuo tie santykiai. Valentinas teisingai sako. Jei pripūsim didelius burbulus, Rusija gali pasinaudoti tuo lemiamu momentu. Aš nematau, kad Lietuva būtų kada mėginusi Rusijai kenkti. Mes vis mėginam surasti, dėl ko Rusija ant mūsų supyko. Prisigalvojam , kad Landsbergis ne taip šneka, kad Adamkus parade nedalyvauja ar dar ko panašaus. Vidurinės Azijos respublikose rusai yra persekiojami ir Rusija vykdo tėvynainių perkėlimo programą, bet Rusija jų atžvilgiu jokios priešiškos politikos nevykdo. Reikia nustoti ieškoti savo kaltės. Esam kalti tik dėl savo nepriklausomybės ir vakarietiškos orientacijos.

  • nerijus

   Valentinai

   Galvojau, kad šiandien neberašysiu, bet su Korėja persistengėte…
   Iš kur ištraukėte, kad su Danija ir Rusija lygiuojasi..? Nepersistenkite…
   Šiuo atveju pritariu romui ;)

   Valentinai

   Tamstos prorusiškumas lenda iš bala žino kur…Mano dėdė rusas ( gryyynas, bet kalba lietuviškai ir gerbia šią valstybę ) ir jis nieko nelygina ir nesmerkia- jis gyvena… :)

   • Nerijau,
    Jau rašiau, kad Rusija elgiasi pagal kalėjimo mentalitetą. Yra bachurai ir yra gaidžiai. Mes jiems esame gaidžiai. Europa yra bachurai. Problema tame, kad mums reikia elgtis ne kaip gaidžiams, o kaip bachurams.
    Ir kur randi manyje prorusiškumo?
    Ir prie ko čia tavo dėdė?

    • Valentinai, Taškas tave vadina rusofobu, Nerijus – prorusu… Manau, kad derėtų smarkiai susirūpinti :)

     • nerijus

      Ligita
      nerijus, rašomas iš mažosios „n“ ;) – nerijus :)
      Kas man iš tos laimės, kas iš tos garbės..?

     • Nerijau, tai kad aš nepratusi vardų ar pseudonimų rašyti iš mažosios raidės ;)) Bet jeigu labai reikia, į pageidavimą atsižvelgsiu x)

    • nerijus

     Valentinai

     Noriu, kad į rusus žiūrėtumėt ne tik, kaip į „gaidžius“ ( nors, Valentinai, ar pagalvojote, kad pats kalbate kalėjimo bazaru? Lietuvoje pilna pavardžių su „gaid“- neįžeidinėkite ).

     Stebimės, kad rusų nežaystame, bet, nei vienam komentare sprendžiame ir pasakojame kokie jie- neišprusę, apgliaumiję, apkerpėję, prasigėrę,..- lyg, tarp mūsų, lietuvių, tokių maža..?

     Suprantu, kad rusai- politikai, reikalauja dėmesio, nes jie, dar galvoja, kas mes- esame „skolingi“ už jų „išlaisvinimą iš nacistinės Vokietijos…Lai galvoja…O mes, būkim protingi ir protigai šypsodamiesi sutikim, kad jie „vieninteliai ir nepakartojami“, „nuoširdžiausi iš nuoširdžiausių“, „prasigėrę iš prasigėrusių“,..Šypsokimės ir būkim PROTINGESNI UŽ JUOS :)
     Bet ne…lietuvis yra teisngas- nesvarbu, kad kaimyno tvartas dega, svarbu, kad jis ne alkanas ir gyvūliai pašerti… :)

    • GIGA

     čia teorinės žinios,Valentinai,ar praktinės?:)

     • nerijus

      Ar nesutapimas, jog buvo pranešta, jog Lietuvos teritorijose leidosi JAV lėktuvai su kaliniais?
      Kiečiasi politinė maniera Rusijos atžvilgiu. JAV pyktelėjo/ pyyyrstelėjo?
      Ir kuom JAV, šiuo atveju, skiriasi nuo Rusijos?

     • Panašu, kad praktinės? :)

  • eretikas

   Žinot ką pakuždėjo į ausį? Pakistano valdovui (pats spaudoje išsitarė) „Nusiųsim jus atgal į akmens amžių“. Matyt Irako valdovas to neužgirdo, ar nesuprato -„kaip, tiek naftos turim, ir iš kart į akmens amžių?“.

   • nerijus

    Viasat History?
    Žiūrėjau ir aš ;)

 • NiekurNeiva

  Akivaizdu, kad DISKRIMINACINĖS PRIEMONĖS yra VIENAS iš Rusijos atsakų už Lietuvos vykdomą atvirai antirusiškai politiką. Pagal Rusijos gyventojų apklausas Lietuva jau keletą metų užima 2-ą arba 3-ą vietą NEDRAUGIŠKIAUSIŲ RUSIJAI valstybių sąraše – blogesnė net už Ameriką.

  Smogta Lietuvos ekonomikai tikslingai ir žiauriai – bent vežėjams, pienininkams ne tiek, Rusija yra pagrindinė rinka. Tiek vežėjai (apie 700 įmonių), tiek pienininkai sunkmečiu laikosi (-ėsi), moka mokesčius, sąlyginai išsaugojo biznio pozicijas.

  BENDROS PRIEŽASTYS

  • Palankus politinis fonas – nėra kas Rusijoje užsistotų Lietuvą. Dar daugiau, tokie veiksmai bus labai palankiai sutikti Rusijos ORT ir RTV kanalų žiūrovų.
  • Rugpjūčio 23 d. 70 – osios Molotovo-Ribentropo pakto metinės, totalitarinių režimų aukų atminimo diena…
  • Ekonominiai interesai – ir toliau stebimos aktyvios pastangos įsigyti PKN Orlen – MAŽEIKIŲ NAFTĄ (pirkėjai valstybinės kompanijos ЛУКОЙЛ arba „Транснефть“, be to, prisiminkime naftotiekio „Družba“ uždarymą).
  • Kompanijos „Sankt-Peterburgo jūros uostas“ apyvarta krito 40%. Idėja – sudaryti pasienio problemas ir nukreipti Europos ir Azijos krovinių srautus per mylimą uostą.

  Akivaizdu, kad tai yra VIENAS iš Rusijos atsakų už Lietuvos vykdomą atvirai antirusiškai politiką. Pagal Rusijos gyventojų apklausas Lietuva jau keletą metų užima 2-ą arba 3-ą vietą NEDRAUGIŠKIAUSIŲ RUSIJAI valstybių sąraše – blogesnė net už Ameriką.

  Smogta Lietuvos ekonomikai tikslingai ir žiauriai – bent vežėjams, pienininkams ne tiek, Rusija yra pagrindinė rinka. Tiek vežėjai (apie 700 įmonių), tiek pienininkai sunkmečiu laikosi (-ėsi), moka mokesčius, sąlyginai išsaugojo biznio pozicijas.

  BENDROS PRIEŽASTYS

  • Palankus politinis fonas – nėra kas Rusijoje užsistotų Lietuvą. Dar daugiau, tokie veiksmai bus labai palankiai sutikti Rusijos ORT ir RTV kanalų žiūrovų.
  • Rugpjūčio 23 d. 70 – osios Molotovo-Ribentropo pakto metinės, totalitarinių režimų aukų atminimo diena…
  • Ekonominiai interesai – ir toliau stebimos aktyvios pastangos įsigyti PKN Orlen – MAŽEIKIŲ NAFTĄ (pirkėjai valstybinės kompanijos ЛУКОЙЛ arba „Транснефть“, be to, prisiminkime naftotiekio „Družba“ uždarymą).
  • Kompanijos „Sankt-Peterburgo jūros uostas“ apyvarta krito 40%. Idėja – sudaryti pasienio problemas ir nukreipti Europos ir Azijos krovinių srautus per mylimą uostą.

  ir t.t., ir pan., jei dar konkrečiau:

  1) Estija po “bronzinio kareivio” įvykių jau 2-u metus negauna vežėjų kvotų į Rusiją – Estijos vežėjams Rusija uždaryta.
  2) Turkijai – vienai iš didžiausių vežėjų Europoje – irgi buvo uždaryta Rusija (t.y. buvo taikomas režimas, kai 100% tikrinami visi kroviniai) iki tol, kol nesusitiko PREMJERAI, ir Turkija sutiko su Pietų srauto dujotiekio statyba (nors su Europos partneriais buvo susitarusi remti NABUCCO dujotiekį)
  3) Lietuva yra viena didžiausių vežėjų Europoje, didesnė nei Rusija !!! …
  4) Keitėsi Kaliningrado srities tiek ASMAP, tiek muitinės vadovai – dingo nusistovėję ryšiai ir kanalai …

  Taigi, visa diskusija – tik VERTINIMų VERTINIMai. Tiesiog beveik nėra FAKTOLOGIJĄ, bet vertinimų – kokių tik nori. Iš esmės tuščias politikavimas

  ————————————

  1 Klausimėlis: Kada Lietuva turės vyriausiąjį Muitininką ?

  • Rytis I

   Nelabai supratau, atrodo čia redaguojama kažkokia deklaracija? Labai daug „Key Caps“..
   Šiaip nieko. Delfy teko matyt, lryte irgi pasitaiko. Kas nepatiko – „Bendros priežastys“

 • nerijus

  Kad ir kaip Rusija be atsakytų- „valentinams“ blogai…
  Jei Rusija neatsilieptų į Lietuvos Dalios skambutį, tai išgirstume „valentinų“ dejones, kokia „matuška rosija“ neetiška ir negerbia savo kaimynų…
  Kad ir kokia Ruija būtų ar nebūtų, jai nusispjaut ką galvoja „valentinai“…Čia ir klaida, nes mums reikia gyvent, šalia tokio kaimyno ir kurt sau gerbuvį, o ne danui ar vokiečiui. Apie tai ir pamastykime…

  • Rytis I

   … Pamąstykim. Šalia gyvena ne vien „mongolų liekanos“, ne vien „dibilai“ su tankais, ten gyvena pakankamai normalūs ir adekvatūs žmonės. Tame tarpe nemažiau mąstantys žmonės.

   Suprantu- tas vabalėlis žolėj yr pats svarbiausias, – bet žolė, pieva, laukas – neaprėpiami… Tiek to, ainu šunį geriau vest.

   • nerijus

    Pamąsčiau… :)

    Einu gult, nes ryt svarbi diena- penktadienis:)
    Visiems, net ir Valentinui ;)- labos…

 • Žygio tūpsnis.

 • Vytas

  Ar tūpčiosi ar netūpčiosi, ar kovosi prieš ar už, su Rusija buvo ir bus taip pat. Panašiai kaip su Čiuko paršiuko bublegumu. Išvynioja, sukramto ir išspjauna. Trys stadijos ir nieko daugiau.

  • lv

   Su Rusija nebus vis taip pat (net jei ir nieko nedarysi), nes pati Rusija (ne jos politinis režimas) nežino kaip su ja bus.
   Tik va paršiukas čiukas ją tikrai suvyniojo, jau kramto ir každada, reikia tikėtis, pasprings, išspjaus-išlaisvins.
   O kad nebūtų taip pat, derėtų gerai permąstyti užsienio politiką. Mūsų artimi draugai ir partneriai dabar — kaip niekada anksčiau — turėtų tapti: Ukraina, Lenkija, Baltarusija; vėl atsiremtume, įsijungtumėme (geopolitiškai, ekonomiškai ir kultūriškai) į rytų erdvę išvengdami žeminančių pataikavimų, atgautume bendrystę, artumą rytų identitete, kurią/kurį buvome praradę izoliavę save, o Maskva, savo ruožtu, stiprino, kiršino izoliaciją kurdama/formuodama priešiškumo vaizdinį tautos sąmonėje.

 • A.G.

  Vakarų Europa pakankamai pralobo po 1990 m., kuomet Rusija savo maisto visiškai neturėjo (Gaidaras išgelbėjo Rusiją tuometsu vakariečiais).
  Taip pat ir apsukresni lietuviai.
  Vienas ir iš mūsų giminės… ir grįžo gyvas su dideliu kapitalu.
  Galimybės buvo milžiniškos, bet…
  Mane taip pat domina Maskvos rinka. Bet tik Maskvos (kitiems – iki mūsų, kaip karvei iki mėnulio).
  Tas buvo realu iki krizės. Dabar – ne.
  Visus normalius žmones domina Rusijos rinka. Ne tik vakariečius.
  Bet su rusų verslininkais mūsų smulkusis (nekalbu apie kombinatus) tik taip – dengi v period.
  Bet viskas keičiasi greitai.
  Juk po 1990 m. iš vis buvo baisu. Žinome ne vieną atvejį, kai atvežus furas produkcijos į Rusijos gilumą, belaukiant pinigėlių – tau pataria greičiau vynioti meškeres, nes čia kažkas ieško dėl tavęs vieno su kastuvu, dviejų su neštuvais…
  Lygiai, kaip į Lietuvą kas pirmiausiai iš Vakarų važiavo.
  Taip. Laimės ieškotojai – rimtieji tiesiu taikymu varė į Rusiją, mes vakariečiams per maži buvome, dėl to neįdomūs (forume Rusijoje tai savo ausimis girdėjau).
  Dabar – jau dirbame su vakariečiais. Viskas savo laiku.
  Jei kalbėti – su visais ne pyragai dirbti.
  Mano draugą būtų lenkai subankrotinę, jei nebūtų apdairiai paimtas vienas antspaudėlis.
  O dirbti reikia su visais. Visa jėga. Mes kaip japonai, tik darbu galime suklestėti.
  Katalonija ar kiti (tie patys rusai), kuriems suveža pinigus (vieniems už pasibuvimą gražioje gamtoje, kitiems už išteklius) gali siestavoti – mums dirbti reikia. Kaip japonams, daugiau galva – mažiau emocijomis (prisiamocino Lietuva iki valios su psiaudo…).

 • A.G.

  Atsiprašau, rimtame forume ne Rusijoje, bet Vokietijoje (aiškiai buvo pasakyta, mūsų rinka per maža – mes jus aplenksime).

  • nerijus

   A.G.

   Ryt lekiam su draugais į Palūšę :)
   Žiūrėsim, jei pasiseks/ patiks, tai su nakvyne :)

   Ot, tas Artūras ir reikėjo prisifotografuoti ;)

   • lida

    Aga, iš tų nuotraukų kokie fantastiški Palūšės vaizdai matosi :)

    • nerijus

     Ne fone esmė, o tai, kad juos „įkeltos“ su pavadinimais :) Ladakalnis ir Palūšė ;)

     • lida

      Jei kam ir reikėtų pailsėti nuo tinklaraščio, tai jau jums. Lydeeriaujate savo komentarais. O man, jei ką, atostogos.

     • nerijus

      lida

      suskaičiuokite mano ir suskaičiuokite GIGOS, romo, Valentino, A.G., per pastarąją savaitę parašytus komentarus… :)

    • nerijus

     lida

     Kas Jus nuskriaudė? Vyras muša ar vaikai neklauso?
     Pailsėkit…nuo tinkliaraščio.

 • Edita

  man D.Gribauskaites skambuts i Rusija primine posaki: „jei valdytu moterys, zemeje nebutu karu“ :)
  mano pagarba prezidentei auga :)

 • Primityvokas rašinėlis, kaip pasakytų komentatorius Regis – tik dvi spalvos: juoda – balta, tūpsnis – kario žingsnis mojuojant vėliava.
  Politika yra menas, nuo veikiančių asmenų politikoje labai daug kas priklauso. Ir iš beviltiškiausios situacijos galima rasti išeitį ir pakreipti įvykius sau naudinga linkme.
  Ir nereikia painioti visuomeninių organizacijų, žmonių rodomos iniciatyvos, kurie mojuoja tomis vėliavomis ir žingsniuoja „kario žingsniu“.

 • Linas

  pritariu Regiui.Geriau ait šunį pavedžiot,o po to – pagulėt,pamąstyt apie žmogaus būties trapumą ir geopolitinius santykius globaliame pasaulyje,o čia ir vidudienis atslinks.Tada pavalgyt,nes po sočių peitų mėgstu pabadaut prie televizoriaus.Po visko pamojuosiu trispalve pro langą ir aisiu“kario žingsniu“per prospektą iki Sąjūdžio būstinės.Gal jie ką nors paaiškins,kaip ten su ta Rusija yra ir ko jie iš mūsų visų nori.Reikia bandyt šioj kad ir beviltiškoj situacijoj politikoje veikiančių asmenų pagalba pakreipt įvykius sau naudinga linkme.

  • Rytis I

   O Regis – tai kas? Paaiškink debilavotam, nes tokio čia nematau..

 • lida

  Ne visai supratau ką įrašu norėta pasakyti. Na, kad Prezidentė pasielgė tinkamai, o žurnalistė perlenkė – aišku. Bet Adamkus priinterpretuotas jau paties A.R., o ne žurnalistės. Kad taip savo kai kuriuos veiksmus A.R. painterpretuotų… Buvo ir prie Adamkaus analogiškų problemų, tame tarpe, ir su vežėjais, ir su pieno produktais. Išsisprendė kažkaip.

  • Miela, lida, gal nesivarginkite ir jei per sudėtingi tekstai, skaitykite „Vakaro žinias“. Ten viskas paprasčiau, jokių interpretacijų.

   • lida

    Žinau, žinau – jūs protingiausia, aš – kvailiausia.

 • Dimes

  Palaukite, juk Medvedevas pirmas paskambino Grybauskaitei. Pasiskaitykite atidžiau straipsnius.

  • nerijus

   Lietuvoje stipriai jaučiama krizė- Lietuvos Dalios patarėjai „pamajakino“, o Medvedevas perskambino ;)
   Ką keičia- ar Lietuvos Dalia, ar Medvedevas..?

  • GIGA

   tikrai atidziau skaityk:)

 • Rytis I

  Kažką painioji, gal Medvedevas pasveikino išrinktąjai? Duok citatą, jei gali.

  • Dimes

   Štai citata: ,,,,Juodosios jūros Sočio kurorte darbą ir poilsį derinantis Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas vakar paskambino į Vilnių Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei“ (LŽ, 2009M. rugpjūčio 19d.)

   • Jonas III

    „Pokalbis vyko šalių susitarimu, bet D.Medvedevas padėkojo D.Grybauskaitei už iniciatyvą. Prezidentų pokalbis buvo dalykinis, per jį įvardytos ir aptartos įvairios problemos“, – pasakojo D.Grybauskaitės atstovas spaudai Linas Balsys.
    http://www.lzinios.lt/lt/2009-08-19/dienos_temos/prezidentai_pasikalbejo_dalykiskai.html

   • Rytis

    Na jo.. Tai kas kam skambino? Šiaip tai neturėtų didelės svarbos, bet kadangi LR iš to padarė temą, tai…

 • NiekurNeiva

  2 klausimėlis: Ar teisus K. Girnius teigdamas, kad vienintelis racionalus prezidentės – ir kitų politikų – poelgių (veikimo ar neveikimo) kriterijus yra REZULTATAS, t.y. vertinti reikėtų pagal VISAPUSIŠKUS rezultatus ?

  2009-08-19, K.Girnius. Kaip reikia elgtis su Rusija?
  http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/kgirnius-kaip-reikia-elgtis-su-rusija.d?id=23630210

  … Lietuvos politikos veiksmingumą nulems Rusijos reakcija. Jeigu nuolaidos neišvengiamai skatina Maskvos apetitą, tai reikia jų vengti. Bet tai dar neįrodyta. Politikai paprastai neturi kokio nors nekintamo plano, o reaguoja į kintančias aplinkybes. …
  Abstrakčios kalbos apie vertybes ir interesus nieko nepadės išspręsti. Ir nacionalinis orumas, ir piliečių gerovė yra vertybės. Lietuvai gyvybiškai svarbu turėti nepriklausomą užsienio politiką bet ir užtikrinti ūkio stabilumą, nepasiduoti spaudimui, bet ir ieškoti priimtinų kompromisų. Net jei būtų nutarta, kad dvasinės vertybės yra svarbesnės už materialinę gerovę ir joms reikia teikti pirmenybę, tai nereikštų, kad jų gynimui reikia skirti besąlygišką prioritetą. Algoritmų nėra. …

  2009-06-22, K.Girnius. Lietuva tik mano pažįstanti Rusiją
  http://www.delfi.lt/archive/article.php?id=22760739

  … Laikas atsisakyti kito mito, būtent, kad dėl savo patirties ir praeities Lietuva itin gerai supranta Rusiją ir rusus.
  … Gal iš pažinčių ir tiesioginių kontaktų? Bet pastaruoju metu kontaktų beveik nėra, o iš praeities sukaupta patirtis pasenusi. … Vytauto Landsbergio ir kitų sąjūdiečių bendravimas su M.Gorbačiovu ir B.Jelcinu nepadeda numatyti Vladimiro Putino ir Dmitrijaus Medvedevo veiksmų.
  Daugelis Europos Sąjungos šalių turi daugiau ir aukštesnio lygio kontaktų su Rusija negu Lietuva. Kai šių šalių diplomatai kalba apie susitikimus su Rusijos vadovais, ką jie sužinojo, kaip Rusija stengėsi juos paveikti, kas darosi Kremliaus užkulisiuose, Lietuvos diplomatai gali tik tylėti. …

  2009-06-22, Kęstutis Girnius. Visa karaliaus kariauna
  http://www.bernardinai.lt/index.php?url=articles/96511
  … Ilgainiui oficiali komanda ir neoficialūs patarėjai izoliavo V.Adamkų, padarė jį savotišku auksiniu belaisviu. Prezidentui nebuvo suteikiama proga susitikti su kitaip galvojančiais, išgirsti jų nuomonę ir kritiką.
  D.Grybauskaitė pati žino, kokios komandos jai reikia, kokios ji nori. Svarbu, kad tai būtų jos komanda, kuri dirbtų jai ir prezidento institucijai. Ir kad nors vienas komandos narys prezidentei nuolat primintų, jog prezidentūra nėra visa Lietuva. …

 • Ir labai gerai, kad paskambino, nes su Rusija būtini geri santykiai.

 • giedrius

  Dėl skambučio viskas tvarkoj, bet ką ji ten šnekejo nėra aišku. Iš to kokia jos retorika buvo Lietuvoje: „Kaliningrado korta tai kovos kirvis“ – diplomatai taip nekalba, daro… bet nekalba. Juolab, kad tas kirvis jau senai iškastas ir juo kapojama Lietuvos valstybė/ekonomika. Čia tarpžinybinė problema, kaip buvo skelbiama? O kaip su aritmetika reikalai? 16 pažeidimų, o 29 įmonės užbanintos Grybauskaitės patvirtinimu, kurios sudaro 70 proc pervežimu paslaugų šakos, kuri sudaro apie 10 proc. bvp. Čia problemos išsprendimas, pasiekimas? Kas po to pakalbėjimo pasikeitė? Eiles išnyko? Tikrai? O Lietuvos žmonių/imonių kaltinimams (patys kalti – ne rusija)… tai kieno ji interesus gina? Dabar moralizavimas Valinskui, lyg ir būtų galima suprasti, bet kodėl pati neatsistatydino, kai ant jos buvo srutos pilamos? Nesakysiu nepagarbių žodžių apie ją, bet kad negeležinė ledi – tai tikrai

 • mikas

  Lojimu mes nieko nepakeisim!“Sunys loja-karavanas eina.“Prancuzijos prezidentas viena karta aiskiai pasake,kad Lietuva dar karta praleido proga patyleti.Prancuzija su Lietuva net lyginti negalima,bet jie turi gerus santykius ir kai reikia patyli.Jie leidzia kitiems loti.

  • sauliukas

   au au au

 • NiekurNeiva

  3 klausimėlis. O kaip būtų sutiktas Lietuvos siūlymas pagelbėti:

  Sajanų-Šušensko(jės) 2009-08-17 04.15 HES sprogimas –
  tai ne incidentas, ne avarija, ne katastrofa,
  o STAMBAUS MASTO TECHNOGENINĖ KATASTROFA

  Incidentas [lot. incidens (kilm. incidentis) – atsitinkantis],
  nemalonus, nesusipratimą sukėlęs įvykis, atsitikimas; ginčas, kivirčas.

  problema [gr. problema – uždavinys, užduotis]:
  1. uždavinys, iškylantis tikslingoje žmonių veikloje ir reikalaujantis teor. arba prakt. sprendimo;
  2. sudėtingas, sunkiai išsprendžiamas klausimas.

  avarija:
  stambus ko nors gedimas, sutrikimas,
  nelaimė, susijusi su technika.

  katastrofa [gr. katastrophe – perversmas, sunaikinimas],
  didelė, staigi ir netikėta nelaimė;
  įvykis su tragiškais padariniais.

  1) Žuvo žmonės: PRADINIAIS duomenimis ‒ 63 žuvo, 20 sužeista;
  2) Tūkstančiai žmonių liko be darbo ‒ užtvanka dar stovi, bet ELEKTRINĖ SUNAIKINTA, Elektrinės darbas nutrauktas. 2009-08-17 04.15 val. sprogimas visiškai sunaikimo HES mašinų skyrių, Jenisiejaus upe plaukia mechanizmų ir agregatų nuolaužos, išsiliejo alyvos etc ;
  3) Chakasijos Respublikos katastrofa ‒ biudžetas iš esmės formuojamas iš 2-3 įmonių mokesčių. Po sprogimo elektros tiekimas išjungtas dviem aliuminio gamykloms – Sajanų ir Chakasijos, taip pat sumažintas energijos tiekimas Krasnojarsko ir Novokuznecko aliuminio gamykloms ir Kemerovo geležies lydinių gamyklai.
  4) Viso Sibiro energetinė katastrofa ‒ Sajanų-Šušenskojės HES tiekdavo įvairiais vertinimais nuo 15 iki 25% Sibire sunaudojamos PIGIOS elektros energijos. Tuoj iškils tarifų klausimas, produkcijos savikaina ir t.t. Be to, Sajanų-Šušenskojės HES gamino apie 4% visos Rusijos gaminamos elektroenergijos.
  5) ATSTATYMO mastai, terminai ir kaštai ‒ įvertinus visas buvusias avarijas, I-a turbina (hidroagregatas) paleista 1978 m., o pilnu pajėgumu visos 10 turbinų pradėjo dirbti tik 2000 (!?) metais. Taigi, reikia pakeisti visus 10 hidroagregatų, atstatyti („nuo nulio“) mašinų salę, toliau prižiūrėti ir stiprinti pačią užtvanką, kurios stovis nuo eksploatacijos pradžios vertinamas kaip PROBLEMINIS (per betoną sunkiasi, varva vanduo, sienos skilinėja, trūkinėja (jau bent 10 metų tai stabdyti bando viena Prancūzijos kompanijų) . O tai reiškia, kad reikia projektuoti iš naujo – būtinas NAUJAS PROJEKTAS. O kur dar finansavimo problemos, po to pati statyba…

  Akivaizdu, kad pirmas “oficialus“ vertinimas – 4 metai, 40 mlrd.rub – neturi nieko bendro su realybe. Ir kol tai bus vadinama „avarija“ galimos tik naujos katastrofos. Ir kas tikrai nesikeičia, tai tiesiog amžinas totalus Rusijos valdžios melas …

  Kai kurie ŠALTINIAI:
  http://www.rushydro.ru/press/sshges/

  http://www.mchs.gov.ru/emergency/detail.php?ID=23293

  http://video.yandex.ru/search.xml?text=%D0%A1%D0%B0%D1%8F%D0%BD%D0%BE-%D0%A8%D1%83%D1%88%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B9%20%D0%93%D0%AD%D0%A1%20&where=all

  Įvykių chronika:
  http://www.kp.ru/daily/24343.5/533844/

 • NiekurNeiva

  3 klausimėlis. Kaip būtų sutiktas Lietuvos noras pagelbėti:
  ———————————————————–

  Sajanų-Šušensko(jės) 2009-08-17 04.15 HES sprogimas –
  tai ne incidentas, ne avarija, ne katastrofa,
  o STAMBAUS MASTO TECHNOGENINĖ KATASTROFA

  Incidentas [lot. incidens (kilm. incidentis) – atsitinkantis],
  nemalonus, nesusipratimą sukėlęs įvykis, atsitikimas; ginčas, kivirčas.

  problema [gr. problema – uždavinys, užduotis]:
  1. uždavinys, iškylantis tikslingoje žmonių veikloje ir reikalaujantis teor. arba prakt. sprendimo;
  2. sudėtingas, sunkiai išsprendžiamas klausimas.

  avarija:
  stambus ko nors gedimas, sutrikimas;
  nelaimė, susijusi su technika.

  katastrofa [gr. katastrophe – perversmas, sunaikinimas],
  didelė, staigi ir netikėta nelaimė;
  įvykis su tragiškais padariniais.

  1)Žuvo žmonės: PRADINIAIS duomenimis ‒ 63 žuvo, 20 sužeista;

  2) Tūkstančiai žmonių liko be darbo ‒ užtvanka dar stovi, bet ELEKTRINĖ SUNAIKINTA, Elektrinės darbas nutrauktas. 2009-08-17 04.15 val. sprogimas visiškai sunaikimo HES mašinų skyrių, Jenisiejaus upe plaukia mechanizmų ir agregatų nuolaužos, išsiliejo alyvos etc ;

  3) Chakasijos Respublikos katastrofa ‒ biudžetas iš esmės formuojamas iš 2-3 įmonių mokesčių. Po sprogimo elektros tiekimas išjungtas dviem aliuminio gamykloms – Sajanų ir Chakasijos, taip pat sumažintas energijos tiekimas Krasnojarsko ir Novokuznecko aliuminio gamykloms ir Kemerovo geležies lydinių gamyklai.

  4) Viso Sibiro energetinė katastrofa ‒ Sajanų-Šušenskojės HES tiekdavo įvairiais vertinimais nuo 15 iki 25% Sibire sunaudojamos PIGIOS elektros energijos. Tuoj iškils tarifų klausimas, produkcijos savikaina ir t.t. Be to, Sajanų-Šušenskojės HES gamino apie 4% visos Rusijos gaminamos elektroenergijos.

  5) ATSTATYMO mastai, terminai ir kaštai ‒ įvertinus visas buvusias avarijas, I-a turbina (hidroagregatas) paleista 1978 m., o pilnu pajėgumu visos 10 turbinų pradėjo dirbti tik 2000 (!?) metais. Taigi, reikia pakeisti visus 10 hidroagregatų, atstatyti („nuo nulio“) mašinų salę, toliau prižiūrėti ir stiprinti pačią užtvanką, kurios stovis nuo eksploatacijos pradžios vertinamas kaip PROBLEMINIS (per betoną sunkiasi, varva vanduo, sienos skilinėja, trūkinėja (jau bent 10 metų tai stabdyti bando viena Prancūzijos kompanijų) . O tai reiškia, kad reikia projektuoti iš naujo – būtinas NAUJAS PROJEKTAS. O kur dar finansavimo problemos, po to pati statyba…

  Akivaizdu, kad pirmas“oficialus“ vertinimas – 4 metai, 40 mlrd.rub – neturi nieko bendro su realybe. Ir kol tai bus vadinama „avarija“ galimos tik naujos katastrofos… Ir kas tikrai nesikeičia, tai tiesiog amžinas totalus Rusijos valdžios melas …

  • A.G.

   Tikrai nesuprantu, koks tikslas slėpti. Nėra jokio. Absoliutiškai.
   Manau, – dar palankiau. Išpūsti – nei pamažinti.
   Suprantu, kai gaudavau vos ne kas mėnesį medžiagą (su grifu „naudoti tarnyboje“) apie tai, kad Rusijos milijoniniuose pramoniniuose didmiesčiuose žmonės išmirs nuo galingos taršos ir žinai, kad jos niekas nesumažins, kad ji neturi būti platinama. Nuo to bus tik blogiau.
   Kas kita buvo, kad dienos šviesos lempos (kurias naudojo praktiškai visos valdiškos įstaigos) susargdina žmones vėžiu. Tai reikėjo skelbti, nes fokusuotų visų dėmesį.
   Bet tai buvo slapta. Jau čia kalbu apie Lietuvą.
   Kas kita kai patys žmonės informacija nesinaudoja.
   Juk visems yra žinoma (tai išviešinta), kad vartojant sintetinį maistą, kuris gaminamas intensyviame chemizuotame pramoniniame ūkyje ir kuris yra paruoštas prekybai ne vietinėje rinkoje ar ne šviežias (prekybos tinklams) – bus gimdomi (100 proc.) išsigimėliai. Nėra grifo, visi žino, bet…
   Šiandien mačiau, kaip automobilyje moteris pasisodinusi ant kelių vaiką rūko. Ką ji nežino, kad tas vaikas nebus sveikas. Žino, bet darys tol, kol ją neišsodins policininkas ir nepasodina įkalėjimą.
   Juk žmogus geras tik baimėje (kad mažiau uždirbs, kad nepadarys karjieros ar praras darbą, kad Dievas mato ir t.t. ir pan.).
   Tad įprotis meluoti, vogti, žudyti – ne tik autoritarinių režomų vaisius, bet taip pat ir demokratinių, kai jos degraduoja (o JAV ir Europoje degradacija jau įvyko – pirmiausiai ten žmonių moralė supuvo…).

   • Kažkaip dekadentiškai skamba.Yra problemų bet ne viskas taip juoda. Visi bijojo tos naujos minties, kad žemė sukasi aplink saulę, o ne saulė aplink žemę. Pripratom, nesusirgom ir toliau gyvenom.

 • WU
 • A.G.

  Nerijau.
  Tai ar buvai. Kaip.

  • nerijus

   A. G.
   Buvau…
   Gražu :)
   Bet, didžiausią įspūdį paliko- „bitės“ antena su apžvalgos aikštele ir iš jos atsiveriantis vaizdas…Negalvojau, kad Lietuvoje tokių yra…
   Šiaip, apkeliavome visas žymias vietas, nes, kaip „žali“ pakalusėme Palūšės informacijoje, ten, miela moteriškė papasakojo kur galime nulėkti..: bitininkystės muziejus, Tado Blindos filmavimo aikštelė, Ladakalnis, malūnas ir t.t.

   • A.G.

    Tai šaunuolis. Man ir į galvą neateitų užsukti į informacijos centrą (gal todėl ir tam Bitės bokšte nebuvau).
    Bet ar pasiryžai pakaboti ant virvės Ginučių malūne.
    Atleiskite mielieji, kad „teršiu“.
    Juk tai taip įdomu.
    Kai pagalvoji o kiek lietuvių jau ir numirė taip ir nematę šio stebuklo.
    Juk anais laikais kiekviena mokykla vaikus visur vežiodavo, bet va į Palūšę ne.
    Ne be reikalo tą stebuklą buvo atradusi Leningrado inteligentija.
    Mes lietuviai labai ilgai mužikėliais vaikščiojome – nematėme kas ant mūsų žemės guli…

    • nerijus

     Ten daug važinėjo „paklydusių“ dūšelių, kurie važiavo, kad važiavo… :)

 • nerijus

  Aš taip pat atsiprašau, kad „teršiu“, bet, kas nebuvote- nuvykite.
  Kitą vasarą vyksime poilsiaut…
  Dėja, ant virvės nekabojau…Prie malūno buvome tik simboliškai :)
  O „bitės“ bokštą verta aplankyti ;) jis taip pat yra tolėliau už Ginučių :)
  Kažin, ar Artūras jame buvo..? Turbūt- taip?

  • nerijus

   Pamiršau paminėti, kas patiko Ignalinoje- nėra šviesoforų :)
   O be to, vienoje iš kavinių, prie fontano, valgėme „Račio“ kepsnį :)

 • Nelyginamas dydis

  …Niekaip iš galvos neišeina viena A. Račo tinklaraščio antraštė: „Rusijos egzaminas prezidentei: žygio žingsnis ar tūpsnis“.
  Taip pat rašinėlio reziumė: „Ir, drįsčiau teigti, Rusijos jai surengtą pirmąjį egzaminą ji išlaikė.“
  Ar autorius mano, kad Rusija yra tas subjektas, kuris gali Lietuvos Respublikos Prezidentui rengti egzaminus? Beje, pagal žodį „pirmąjį“ akivaizdu, kad tikimasi jų ir daugiau. Ar mūsų šalies vadovė turi tiems egzaminams ruoštis, juos laikyti ir po to dar su baime laukti tiek pačios Rusijos, tiek A. Račo verdikto – ar išlaikė?
  Aš nebenoriu gilintis į amžinąją temą – ar mums laižyti Rusijai jos visas neplautas vietas (atleiskite už išsireiškimą), ar tiesiog siųsti ją ant tų pačių čia kažkurio komentatoriaus paminėtų įnagių – bent man atsakymas akivaizdus. Bet bent jau vadinkime daiktus tikrais vardais – jei Lietuvai surengtos bukos, ciniškos ir primityvios provokacijos, tai ir nevadinkime jų egzaminais mūsų pirmajam valstybės asmeniui. Ačiū.

 • Jonas III

  Manau, kad kuo bukesnė provokacija, tuo sudėtingesnis egzaminas. Ar jūs manote kad vienintelis sprendimas – Nato naikintuvai?

 • nerijus

  Šiuo metu žiūriu, tiesioginę tranliaciją per LTV- Baltijos keliui 20 metų.
  Politikų esminė klaida- kalba ilgiau nei 2 min., o apie kalbą- patyliu…Kažkokie politiniai marazmai, o ypač iš V.V.L. pusės…Ar nebuvo laikas patylėti ir pasveikinti Tautą su švente, o ne kalbėti apie dujotiekį ir politiką Rusijos atžvilgiu..?
  Tai mūsų šventė, o ne asmenybių, kaip V.V.L.
  Džiaugiuosi, kad šiam žmogui nenusyšypsojo laimė, tapti LR prezidentu, nes nežinia kur būtume buvę..?
  Kur pas žmogų baigaisi riba tarp savo ego ir nesavanaudiškumo?

  • Neriau,
   Išmok pagaliau skirtumą tarp dvieų Landsbergių. V.V. Landsbergis yra tavo nekenčiamo V. Landsbergio sūnus. Jis rašytos, režisierius taip pat šioks toks atlikėjas. Kai turėsi vaikų, greičiausiai skaitysi jiems Rudnosiuko istorijaas, apie Briedį Eugenijų arba Pelytę Zitą. Šitas Landsbergis nieko blogo tau nepadarė, išskyrus tai, kad gimė tau nepatinkančioje šeimoje.

   • nerijus

    Atsiprašau V.V.L., nes turėjau omenyje V.L. :)
    Neskaitysiu, nes unoras neleis…
    ;)

  • romas

   O aš, Nerijau, siūlau įsiklausyti į to, ką jis pasakė, turinį. Landsbergis labai dažnai pataiko į dešimtuką. Galima jo nemėgti kaip žmogaus, bet negalima neįvertinti jo įžvalgumo ir išminties.

   • nerijus

    romai

    Nereikia…Kai yra šventė, tai ir turi būti šventė žmonėms…Bet ne, ateina politikai ir viską sugadina…

    • nerijus

     romai
     Be to…Nuo kalbų, prie darbų…O jis, eilinį kartą daug šneka, bet nieko nedaro…Pakalbėti visi moka.

     • Politiko darbas ir yra šnekėti.

     • romas

      Landsbergis to reikalo EP visą laiką nepamiršta. Beje, kažkur ir anksčiau girdėjau, kad Gazpromas kuria karines pajėgas vamzdžiui saugoti. Reiktų, kad bent jau šito dalyko išvengtume, nes vamzdžiu vokiečiai suinteresuoti, o karinių pajėgų niekas nenori.

     • nerijus

      Valentinai

      Bet reikia pasirinkti tinkamą progą- partijos suvažiavimas, aktualijų laida ir pan.

    • romas

     Nerijau, o yra kita kokia proga, kai tave taip gerai išgirstų. Juk net tamsta, nemėgstantis Landsbergio, išgirdot:) Ir nieko jis labai nesugadino. Užpildė pertrauką tarp dainų.

     • nerijus

      Nesugadino..? Jums ( ir Valentinaui ), kaip jo gerbėjams/ fanams- ne, o man- taip. O ypač „patiko“ jo „daina“…Krisk iš juoko…Lai džiaugiasi, kad nenušvilpė, nes nedaug trūko…Minioje jautėsi, kad, geriau jis patylėtų :)
      Atėjai, minutėlę papliurpei- pasveikinai ir eik nuo scenos.

      Prezidentės kalba ir per ilga…Labiausiai patiko, kai ji, pačioj pradžioj prakalbo apie lietų ir vestuves- specialistė :)

 • A.G.

  Pritarčiau tai nuomone, kad tikrai ne asmenybės yra kaltos, kad Lietuvoje nei kruopelytės neliko demokratijos (kai rajonuose tvarką daro iš kalėjimų išleisti banditai – turiu omenyje mūsų pajūrio rajonus ir ne tik).
  Asmenybių yra kokių tik nori kiekvienu metu – Tauta pasirenka jai tinkamą (Leniną, Staliną, Obamą ir t.t ir pan.).
  Taigi, jei kas nėra gerai, tai kalta yra tik Tauta ir daugiau niekas.
  Juk ji, Tauta, pasirenka iš galimų tūkstančių asmenybių kiekvienu metu esamų pasiūloje – tam laikui tinkamą.
  Turi įtakos tai, kad didžioji dalis Tautos – kumečių ainiai.
  Tad turime mylėti Tautą ir kentėti, kaip sakoma – svoločius, bet savas.

  • romas

   A.G., pilnai sutinku. Viskas kuo gyvenam šiandien, vakar patys ir sukūrėm, o ką kuriam šiandien, tuo gyvensim rytoj. Esu seniai pastebėjęs, kad lietuvis yra linkęs nesijausti atsakingu. Čia yra dvasiniai dalykai. Tauta turi subręsti gerovei. Kai žiūrim į Afriką, mes nesitikim, kad afrikiečiai galėtų per metus sukurti europinio lygio valstybes. Panašiai yra ir Lietuvoje. Mums atrodo, kad esam labai panašūs į europiečius ir tik reikia išrinkti gerą valdžią. Deja, blogai save pažįstam. Viskas slypi tose smulkmenose, kurias darom kitaip ir neskubam mokytis.

 • A.G.

  Atsiprašau.
  Tauta – tai kritinė masė, kurios pakanka santvarkai suformuoti.
  Gali būti atvejis, kai ji – 10 žmonių (bailioje, kumečių ainių Tautoje, pavyzdžiui).

  • romas

   A.G., niekas nepakeis tų, kurie sėdi valdiškose kėdėse. Jie yra iš mūsų tarpo. Galim rasti ir dabar net ne 10, o sakyčiau 1000 puikiai išsilavinusių ir turinčių idėjų žmonių, bet jei nebus entuziazmo, tikėjimo, noro keistis, bus ir toliau taip, kaip yra. Tauta dar turi augti iki susidarys esminė kritinė masė.
   Didelius šuolius per trumpą laiką sugebėdavo atlikti arba diktatūros, arba labai drausmingos tautos. Lietuvis yra nedrausmingas, o diktatūrą nenusimato, todėl reikės kokių 20-30 metelių dar :)

   • A.G.

    Jei ES nebūtų tokia supuvusi – manau laiko mažiau reikėtų.
    Kas gi galėjo pagalvoti, kad taip ten yra.
    Aš esu tokios nuomonės, kad žmogui reikia duoti daug laisvių, su adekvačia atsakomybe.
    T. y. laisvės imk tiek, kiek pakeli paimti atsakomybės (na panašiai pasielgė Lietuvoje registruoti bankai – davė kiek nori, bet su atsakomybe… na lietuvaičiai ir ėmė, užmiršę antrąją saqkinio dalį – prisimins ilgai, ir jų vaikai).
    Čia ES 1:1 su mano vizija.
    O toliau išsiskiria vizijos.
    Pagal mane – peržengei ribą (vagi, banditauji), toliau seka negailestinga utilizacija.
    ES (kaip ir krikščionybė) – tokiems atsuka kitą žandą… na o tie nesnaudžia talžo ir kitą… štai todėl ES mišių dar mes sulauksime…
    Kai siūliau Lietuvos ženklą (dabar jis jau patvirtintas – privalomas), tarp daugelio argumentų buvo ir tas, kad ES kažkada išsivaikščios, tad apart ES ženklo reikia turėti ir savą, Lietuvos.

 • A.G.

  Romai.
  Sutinku.
  O ankstesnį papildymą parašiau savo dar ankstesniam komentarui.

 • mop

  „…pastangos gerinti su ja santykius ir didžiausias nuolankumas vieną dieną gali baigtis nauju embargo…“

  Na tai bet kokiu atveju taip gali baigtis, ar tu elkis su jais gerai ar blogai, jei Rusija neprognozuojama. Manau bet kokiu atveju geriau palaikyti gerus ryšius ir rodyti nuolankumą ne tik JAV. Nesam kažkas „tokio“, kad galėtume rodyti visiems savo dantis, kurių nelabai ir turim. Kad pasiektum kažkokį tikslą kartais reikia ir nusileisti.

 • Almansoras

  Nagi, įdomumo dėlei, paskitykime, ką rašo Kolerovo tinklapyje Viktoras Olžičius. :)
  http://www.regnum.ru/news/1198155.html

 • nimonas

  Kaip tik vakar ziurejau filma apie putino sistema, jei dar kas nemate manau visai idomu pazet:)

  http://video.google.com/videoplay?docid=6580938720868203336&ei=Q9GUSsbrMMmb-Abn67DoCQ&q=putin+system