Citata # 224 Lietuvos Respublikos prezidentas apie savarankišką pasirinkimą ir įtaigos galią

– Pone prezidente, visą savo prezidentavimo laiką jūs galėjote pasigirti milžinišku populiarumu. Šį populiarumą perima jūsų įpėdinė D.Grybauskaitė.

Bet dabar jau ne paslaptis, kad per rinkimus balsavote ne už ją.

Ar tai reiškia, kad jūs netikite jos teigimu, kad į Lietuvą ateina naujoji era?

– Galbūt turėčiau prisipažinti, kad aš suklydau ir be reikalo pasidaviau netiksliems teiginiams.

Aš rėmiau, remiu ir remsiu naująją Lietuvos prezidentę.

Tačiau man ir žiniasklaida, ir kiti įteigė, kad bus antrasis turas. Ir tai lėmė mano pasirinkimą – siekti, kad į antrąjį turą patektų žmogus, kuris būtų jo vertas.

– Kitaip tariant, jūs norėjote, kad būtų antrasis rinkimų turas?

– Ne. Tačiau baiminausi, kad antrasis turas bus.

Tad norėjau, kad jame būtų žmogus, kuris, kaip manau, yra vertas ten būti.

Bet aš jokiu būdu neabejojau D.Grybauskaitės laimėjimu.

Tai buvo taip aišku, kad Lietuvoje turbūt nebuvo žmogaus, manančio, kad ji nelaimės.

… viena mano kolegė šį rytą man pasakojo, kaip jos vaikai, būdami maždaug dvejų-trejų metų, bandydavo pasislėpti…

Jie užsimerkdavo.

(16 balsų, vidurkis: 3,44 iš 5)
Loading...
 • J. naivus

  Garantuoju, kad bet kuris čia rašantis, sulaukęs tokio amžiaus, padarys ne ką mažesnę nesąmonę.
  Stebėtinai vieningi mes tik viename.

 • Juozas

  Labai gaila, kad jog turėjom tokį prezidentą, kuris pasiduoda klaidingiems teiginiams ir buvo įtakojamas, tokiu būdu ir po LEO pasirašyta, ir po tom nesąmonėm su mokesčiais. Žinoma šis žmogus yra vertas pagarbos.

  • Ysidor GB

   O as manau, kad pagarba jis issvaiste per antra kadencija.

 • Regis

  Teisybę pasakius nesinori net komentuoti. Pavargusio žmogaus gaudymas „ant žodžio“. Iš pradžių sukurpiamas „skandalėlis“, vėliau pasipila komentarai. Kiekvienas žmogus turintys vyresnio amžiaus giminaičius ar pažįstamus puikiausiai supras ne visai rišlią prezidento kalbą ir motyvaciją. Bet tam reikia turėti norą suprast V. Adamkų. Jeigu turi visai kitus norus tada tiks viskas kas paklius po ranka – ir balsavimo biuletenis, ir švyturėliai ir t.t.

  Tikrai nesiruošiu ginčytis, V. Adamkaus prezidentavimas prieštaringas. Yra dalykų už kuriuos galima „kalt prie sienos“. O galima tiesiog žmogiškai palydėt.. Ai tiek to. Yra kaip yra. Pažiūrėsim ką mums (Lietuvai) atneš naujosios prezidentės valdymas.

 • Fredis*

  Prisimenu prieš dešimt ir daugiau metų R.Valtkos nusistebėjimus kodėl dešinieji taip entuziastingai palaiko Amerikos kairįjį. Lietuviškos organizacijos iš anapus aiškiai įvardino kas yra organizacija Santara Šviesa, kokių pažiūrų yra V.Adamkus. Tą kart kovojome su Paulausku, vėliau su Prunskiene, dabar su Mazuroniu, Butkevičiumi. V.Adamkus – Butkevičiaus pusėje, šiaip gana grakščiai išsisuko V.Adamkus su savo paaiškinimais, tik keista jo pasisakyme buvo tai, kad jį kažkas įtakoja iš šalies (žiniasklaida). L.Bielinis šiandien ŽR sakė, kad tai kas yra surašyta pažymose, dokumentuose (jų šusnys, D.Drybauskaitė apie juos nežino, neskaitė, dar susipažinsi „su Lietuva“) su tai kas rašoma spaudoje neturi nieko bendro, jokių sąlyčio taškų. Apie pačias žiniaklaidos priemones gula pažymos ant stalo.

 • bang

  Nematau jokios problemos Adamkaus balsavime, žmogus balsavo taip, kaip jam tuo metu atrodė geriau, pagal savo sąžinę, o kai kurie veikėjai iš musės per užpakalį dramblį bando pripūsti (ne komentatorės Musės :), visokias teorijas išvedžiojo.
  Aš taip pat balsavau už Butkevičių vien tik todėl, kad Grybauskaitei antrame ture būtų bent truputį realesnė konkurencija (kad per daug neįsivaizdintų :), nors asmeniškai buvau ir esu įsitikinęs, kad ji iš buvusių kandidatų geriausias pasirinkimas. Prezidentui tai sunkiau paaiškinti, ypač tai išpūtus įvairaus plauko beždžionėlėms, atseit prezidentas iš principo privalo prabalsuoti kaip vienas politinio mechanizmo kumpliaračių. Deja, jis taip pat yra žmogus ir jo pasirinkimas žmogiškai suprantamas (ypač atsižvelgiant į aplinkybę, kad balsavimas turėtų būti slaptas, nors kai kurie visų galų specialistai pro žiūronus spoksodami į nuogas moteris pliaže vistiek protingu veidu tvirtins, kad šios specialiai jam pozuoja, bo žino, kad iškrypėliai aplink paplūdimį trinasi visada).

 • Jonas

  Negalima nei atleisti, nei numoti ranka. Nepamirškime – tai ne šiaip atsipalaidavęs ir nevisada adekvatus vyresnio amžiaus giminaitis (tokiu Adamkus per dašimt metų galėjo daugeliui tapti), o Valstybės Prezidentas. Būtina viską vertinti ir žinoti. Kitas dalykas – ar mes tolerantiški ar ne? Ar aistringai zulinsime priekabes ir reikšime emocijas, ar solidžiai vertinsime valstybės pareigūno veiklą, nepereidami į jausmines interpretacijas.

  O išsisuko plastiškai. Tie, kas jam patarė, surado tikriausiai vienintelį daugiau mažiau logišką pasiaiškinimą, kodėl balsavo už utkevičių.

 • O jums nenusibosta tą pačią temą vilkt į dienos šviesą, kurią sugebėjo spauda purvinais kanalais išvilkt? O gal geriau psichoanalitikais dirbkit. Turėsit visas galimybes nagrinėti žmogaus apsisprendimą ir priežastis.
  Kaži ar kinkos nesudrebėtų jums viešai prisipažint už ką balsavot?

  • Benedikta Vaivadaitė

   Nemanau, kad bandymas suprasti V.Adamkaus apsisprendimo motyvus yra blogas dalykas. Nereikėtų to vadinti purvinais reikalais. Kai kas nors neaišku, verta bandyti suprasti.

 • A.G.

  Kai buvome vaikai, apsupdavome tokį Kryžinauską, kai tik šis pasirodydavo, kuris kalbėdavo ir už save, ir paplonintai, – už savo mylimąją Agotėlę (mirusią).
  Jie šnekėdavosi tarpusavyje mums girdint ir mus visaip peizavodavo. Tai anas apliapausis, tai…
  Na bet ne dėl to jį apsupdavome – jiedu įdomiai kalbėdavosi.
  Taip ir nesupratome, ar jis sukvailėjęs (sako labai mylėjo savo išrinktąją ir mirus jai sukvailiojo), ar tik tokiu apsimeta.
  Galvodavome, kad kvaikštelėjęs – neturėtų tiek atminties, tiek proto, ir tiek sąmojo.
  Bet galvodavome, kad būdamas normalus žmogus jokiu būdu nekalbėtų už savo mylimąją Agotėlę taip garsiai.

  Studijų metais taip pat neišsprendėme vieno savo dėstytojo būsenos. Per egzaminą praktiškai visi naudojosi špargalkėmis.
  Tad ir kildavo klausimas ar jis nuduoda, kad šito nepastebi, ar yra tokio aukšto intelekto (tuo niekas neabejojo), kad jam būtų gėda buvę pastebėti tas špargalkes, vos ne pas kiekvieną.
  O gal yra tokio aukšto intelekto, kad į galvą neateina, jog kas nors gali nusirašinėti.
  Juk kas mokėsi pokaryje, galėjo nesunkiai maustyti smetanskus mokytojus – jie net neįsivaizdavo (sakydavo viena tokia – neįsivaidinu, vietoje neįsivaizduoju), kad mokinys gali meluoti.

  Prie ko visa tai.
  O prie to, kad kai man JE dar pirmosios kadencijos pabaigoje pasakė, kad nieko nepadarysi – viską reguliuoja Briuselis, buvau šoke. Juk viską sprendžiame patys. Tad ar tai buvo paėjimas lengvesniu keliu, atsakant į siūlymus, ar…

  Visgi tikiu, kad JE viską žino, bet palaipsniui jau patapęs bus diplomatu (o anekdotus apie diplomatą žino visi, taigi…).

  Tik vaikai gali kliedėti, kad 52 metų senutė (skaičiau tai), kaip, kad devintoje dešimtyje žmogus kitoks.
  Ne mielieji, sveikas žmogus turintis arti devyniasdešimt truputį mažiau atsimena, kad bus vakar (bet viską kas buvo anksčiau), – užtat dešimteriopai tai kompensuoja patirtis.

  Juk pacanas 90 tokiu laikai iki 60-ies) – gali ir metus sėdėti už stalo ir ieškoti atsakymo. Ir du. Ne ten šuo pakastas – jei nėra patirties, teisingo atsakymo nebus, kiek besėdėtum. Gal todėl garbingose tautose senoliai yra pagarboje, o žiniuonių tarpų nerasite ten pacanėlių (tų iki 60 m. nebrendylų…).

 • Nepatinka man, kad V. Adamkus turi lyg teisintis dėl to, kaip balsavo. Taigi čia jo pasirinkimas, galėjo ir už raganą balsuot, ar biuletenyje pripaišyti Čiako pavardę ir prie jos iskiuką padėt. Beje, jei nebalsuoji už kurį nors kitą, tai nereiškia, jog tuo kitu nepasitiki ir pan.

 • Rytis

  Išvertė iš koto kaip tik tai, kad:
  „Tačiau man ir žiniasklaida, ir kiti įteigė“
  Ką dar padarė „įteigtas“? Kas tie kiti? Dvi moteriškės? O gal.. Ne, baisu net pagalvoti.

  • Juozas

   Aš irgi nematau problemos dėl balsavimo, čia jo reikalas, bet „argumentus“ pasirinko nelabai vykusius, netgi sakyčiau kvailokus.

  • Aštuntadienis

   O kuo čia stebėtis? Tik keli žmonės Lietuvoje gimę orakulais. Visi kiti susidaro savo nuomonę vertindami apklausų rezultatus, politologų pasisakymus, ankstesnių rinkimų patirtį ir pan. Aplinka mus visus veikia ir prisideda prie mūsų nuomonės formavimo.
   Gal tik žodis „įteigė“ čia nevykęs, geriau būtų sakyti „susidariau nuomonę“, bet kalbant „gyvame“ eteryje galima dar ir ne to prikalbėti. Prikibti galima prie bet ko, tik noro reikia.
   O kad noro prikibti būta labai didelio, bent jau man nekyla abejonių.

 • Geriau paspėliokime už ką po 10-ties metų balsuos D.Grybauskaitė. Variantai:
  Paluckas,
  Požela,
  Paleckis,
  A.Greitai,
  M.Adomėnas,
  Valinskas,
  Lementauskas,
  Musė,
  Valentinas.
  ……
  neatspėjote – Fredį*!

  • vasia

   Fredi, tu toks senas ?

   • Valentinas

    Tai tu dar dar jaunas :)
    Už mane tikrai nebalsuos, nes nemoku dalinti valentinavičiams interviu.

    • J. naivus

     Geriau pavaražykim už ką balsuoti šį sekmadienį.
     Pasirinkimas – kaip sovietmečio gastronome, tik dar blogesnis.

    • Musė

     Valentinai, ar man taip pasirodė, ar tu kažkaip nepagarbiai apie Virgį parašei? :)

     • Valentinas

      Oj Muse, atsiprašau, kad netyčia, galėjai pagalvoti, kad aš kažką ne taip apie poną Valentinavičių paminėjau.
      Turėjau galvoje, kad kai dalinu interviu, o per gyvenimą kelis kartus radijuje tiesioginiame eteryje teko atsakinėti į žurnalistų klausimus, tai galiu pasakyti, kad neturiu tos kalbėjimo dovanos. Prasideda mmmmmmmmmmmm arba aaaaa ir panašiai.

     • Musė

      Nu žiūrėk tu man. Būk atsargus.

     • Valentinas

      Fui, vos išsisukau. Geriau jau su Arūnu šlovinti paXXXą, nei užsitraukti Musės nemalonę :)

     • romas

      „aaaaa“ galėtų reikšti anglosaksišką kilmę:)

 • Gintas

  Nejau kai balsavot už Adamkų nežinojot koks jo amžius, kas buna jo amžiaus žmonėms? Dėl savo pasirinkimo patys ir kalti, nieks kitas.

  • Juozas

   Tiksliai nepamenu, bet berods rinktis buvo galima tarp Admakaus ir Prunkienės, nemanau, kad blogai pasirinkau turint galvoje alternatyvas …

 • Rytis

  Apie amžių. Viena rinkiminė kampanija jau buvo padaryta apie „amžių“: vienas jaunas, energingas, lakūnas ir ne tik, kitas – tiesiog pensininkas.. Ir dar bankai griūva.. Net pavadinimą įsidėmėjau, laikraštukas toks buvo – „LaBomba“. Švarumu kampanija tikrai nepasižymėjo, apie skaidrumą nėra net kalbos. Bet nemažai balsų davė (įtariu).

 • Slyvanosis

  Istorija prasidėjo seniai:
  „…gaideli, gaideli, a kodėl išmušei vištai akelę?
  – Todė, ka lazdyns mana džinsus parplėšia…
  – Lazdyne, lazdyne, a kodėl gaidžiui džisus sudraskei?
  – A todė, ka kaziols munei pagrauže…
  – Kaziole, kaziole, a kodėl lazdyną apgraužei?
  – Dėl to, ka piemenys mane nagaika apvanoja…
  – Piemenie nepraustaburni, a ko tu kaziolą nagaika velėjai?
  – A todė, ka Valds nebalsava už Dalią?
  – Pone prezidente,…“
  Dabar skaitykite A. R. cituojamą interviu…

  • Valentinas

   Šita pasaka baigiasi, kai Vilkas sako: dėjau ant jūsų visų, noriu ėsti ir ėdu.
   Maxima?

 • Valdas

  Senelio pasakos buvo sekamos visą kadenciją ir mes, atlėpausiai, pakančiai klausėme ir dar plojome….Spektaklis tęsiasi…

 • Giedrius

  J. naivusis, kalbame apie sovietmečio gartronomo lentynas? Gal „juodąjį įėjimą“? Nejaugi tikrai tušti traukiniai į Maskvą ar Leningradą dundėdavo?:-)

  • J. naivus

   Taigi, kad apie tą pasirinkimą visiems. 8 vietos teks ekskomunistams – 4 raudoniesiems ir 4 trispalvininkams.

 • Mykoliukas Beraštis

  Paminklas Impotencijai. Nėra ko eiti nei į politiką nei į viešnamį, jei neužtenka galių. Ir iš tokių šaipytis negalima. Bet atėjus pradėti aiškinti, kad tik už karčių pasilaikysi… tai tik nebent ruošiesi pajaco rolei gyvenime.

 • Mykoliukas Beraštis

  Žvejyba nepavyko…