EP rinkimų apžvalga I: nykstanti TS-LKD partija

Šiuo įrašu pradedu trumpą ciklą, skirtą EP rinkimams ir jų rezultatų aptarimui. Dar tiksliai nežinau, apie kelias partijas rašysiu, bet, manau, kad mažiausiai apie tris. Ir pradėsiu nuo tų, kuriuos visi dundukai vadina rinkimų laimėtojais ir labai stebisi, kodėl aš kelerius metus sakau, kad tai yra nykstanti partija. Taigi, pristatau Mantuko chebrytę, kitaip dar vadinama Lietuvos konservatoriais – krikščionimis demokratais.

**************************

Šiaip tai daug rašyti apie konservatorius ir jų „laimėjimą“ rinkimuose apskritai nevertėtų, nes iš esmės užtektų pasakyti, kad tai

Ši nuotrauka gana gerai parodo, kas iš tiesš yra TS-LKD ir koks jos likimas. Aš sakyčiau, panašus, kaip to atmatos iš dešinės.

Ši nuotrauka gana gerai parodo, kas iš tiesų yra TS-LKD ir koks jos likimas. Aš sakyčiau, panašus, kaip to atmatos iš dešinės.

yra vienintelė partija per penkerius metus sumažinusi savo turimų mandatų skaičių perpus: nuo 4 iki dviejų. Dundukai tikriausiai galvoja, kad kai jiems už indų plovimą, gatvių šlavimą ar rėkavimą feisbuke duodamų litų skaičių sumažina du kartus arba kai jie už dvigubai daugiau išplautų indų ar dvigubai daugiau prirašytų eilučių gana tą patį kiekį centų, tai jau yra laimėjimas.

Kadangi aš ir kiti sveiko proto žmonės taip negalvoja, tai kalbėti apie Mantuko chebrytės „laimėjimą“ EP rinkimuose yra tas pats, kas, pavyzdžiui, aiškinti, kad žurnalisti darbas yra rašyti, o ne ką nors išmanyti.

Tai čia iš esmės šį įrašą būtų galima ir baigti, nes kai iš dviejų pandų zoologijos sode numiršta dvi, tai niekas juk nekalba apie populiacijos augimą, o daro naują įrašą į Raudonąją Knygą.

O bet tačiau kadangi būtent mano teiginys, kad Mantuko chebrytė yra nykstantio partija, sulaukė daugiausiai emocijų ir atpylimo tulžimi, tai aš šiek tiek dėmesio konservatoriams skirsiu. Nes ir pandos juk susilaukia gana daug žiniasklaidos dėmesio.

Taigi, EP rinkimuose, konservatoriai gavo 17,39 proc. balsų ir užėmė pirmąją vietą, 0,12 proc. punkto aplenkę LSDP. Tai faktas ir aš nesiruošiu jo neigti.

Tačiau po kiekvienų rinkimų aš paprastai žiūriu ne į procentus ir mandatus (nors jie taip pat šį tą parodo), o į rinkėjų, balsavusių už vieną ir kitą partiją, skaičių. Darau tai jau kokius 10 metų, todėl, priešingai nei visokie dundukai ir tie, kurie neišmano, bet rašo, galiu daryti tam tikras išvadas.

Apie tai, kod Mantuko chebrytė yra nykstanti partija pirmą kartą berods parašiau po 2012 metų Seimo rinkimų, po kurių dundukai taip pat viauksėjo apie konservatorių puikų pasirodymą. Tada taip pat rašiau, kad agonija užsitęs ilgai.

Tai dabar galiu pakartoti tą patį, ypač atsižvelgdamas į dar labiau išaugusią tikėtiną gyvenimo trukmę.

O argumentas tas pats. Nepaisant to, kad TS-LKD, per pastaruosius kelerius metus surinko po savo skėčių viską, ką buvo galima surinkti (krikdemus, politinius kalinius, dalį tautininkų ir net R.Žilinską) per kiekvienus rinkimus už ją balsuoja vis mažiau rinkėjų. Čia kalbu apie tuos rinkimus, kur rinkėjų aktyvumas yra palyginamas (juk negali, pavyzdžiui lyginti 2009 metų rinkimų į EP, kai aktyvumas vos viršijo 20 proc. ir dabartinių EP rinkimų, kai jis vos nesiekė 50 proc.. Tai gali daryti tik tokie „politikai“ kaip R.Juknevičienė, ką ji sėkmingai ir daro)

Tai va, lyginant tuos praėjusius rinkimus skaičiai yra tokie: 2008 Seimo rinkimai – 243 823 balsai, 2012 Seimo rinkimai – 206 590 balsų ir 2014 – 198 534. Kam įdomu, galite pasiskaityti, kiek konservatoriai, kartu su įvairaus plauko krikščionimis surindavo balsų anksčiau.

Mantukas ir jo chebrytė, konservatorių ciucikai ir Mantuko chebrytę aptarnaujantys vadinamieji "žurnalistai" labai mėgsta fotografuotis. Mat jie galvoja, kad bendra nuotrauka jiems suteikia daugiau svorio ir reputacijos. Tai Mantuko reputacija viską apie tai pasako.

Mantukas ir jo chebrytė, konservatorių ciucikai ir Mantuko chebrytę aptarnaujantys vadinamieji „žurnalistai“ labai mėgsta fotografuotis. Mat jie galvoja, kad bendra nuotrauka jiems suteikia daugiau svorio ir reputacijos. Tai Mantuko reputacija viską apie tai pasako.

Kalbant apie paskutinį Mantuko chebrytės pasirodymą, reikia turti galvoje, kad dar niekada aplinka niekada nebuvo tai chebrytei tokia palanki. Ukrainos krizė, VSD ataskaita ir gąsdinimas rusais, nesugebėjimas iškelti savo kandidato prezidento rinkimuose ir bendras darbas su Lietuvos Dalia (gaunant iš dividendų ir balsų iš tų, kurie šiaip niekada už Mantuką niekada nebalsuotų). Nepaisant to, gautų balsų skaičius vis tiek sumažėjo.

Kas pažįsta skaičius ir moka skaičiuoti, tai tiems, klausimų, kuria linkme juda Mantuko chebrytė, tikriausiai neurėtų kilti. Jų nekyla net patiems arščiausiems konservatorių ciucikams. Tokiems, pavyzdžiui, kaip P. Gritėnui, kuris, su giliu liūdesiu balse pripažįsta, kad „bendros tendencijos nėra labai optimistiškos. Taip, rinkėjai parodė ištikimybę, bet visgi bendras balsų skaičius nėra toks didelis, kokio buvo galima tikėtis rankovėje turint ir prezidentės draugystės, ir opozicijos, ir grėsmių nacionaliniam saugumui kortas. Žaidimas nepraloštas, bet ir nelaimėtas.“

Keista, bet nelabai galėčiau su tokia išvada ginčytis.

Kita vertus, jei būčiau konservatorius, niekaip negalėčiau pritarti P.Gritėno džiūgavimams dėl G.Landsbergio sėkmingo pasirodymo. Taip, galbūt G.Landsbergis būdamas Europos Parlamente pagaliau sužinos, kas yra politika. Galbūt, jis taps labiau žinomas ir už kituose rinkimuose balsuos gal net ne 95 383 rinkėjai, o koks 100 009. Tačiau aš beveik neabejoju, kad jo išstūmimas į sąrašą ir specialiai jam organizuota rinkimų kampanija nepraeis be pėdsakų partijos viduje, ypač kalbant apie tos partijos senbuvius. Todėl galutinis G.Landsbergio pergalės rezultatas, mano spėjimu, kalbant apie partiją ir jos rinkėjus, turėtų būti neigiamas, o tai reiškia, kad TS-LKD ir toliau bus tuo, kuo yra dabar.

Tai yra, nykstančia partija.

Tiesa, gali būti, kad galutinai ji nesunyks. Nes juk ir A.Paulauskui nelabai daug trūko, kad patektų į antrą turą.

(35 balsų, vidurkis: 4,60 iš 5)
Loading...