EP rinkimų apžvalga I: nykstanti TS-LKD partija

Šiuo įrašu pradedu trumpą ciklą, skirtą EP rinkimams ir jų rezultatų aptarimui. Dar tiksliai nežinau, apie kelias partijas rašysiu, bet, manau, kad mažiausiai apie tris. Ir pradėsiu nuo tų, kuriuos visi dundukai vadina rinkimų laimėtojais ir labai stebisi, kodėl aš kelerius metus sakau, kad tai yra nykstanti partija. Taigi, pristatau Mantuko chebrytę, kitaip dar vadinama Lietuvos konservatoriais – krikščionimis demokratais.

**************************

Šiaip tai daug rašyti apie konservatorius ir jų „laimėjimą“ rinkimuose apskritai nevertėtų, nes iš esmės užtektų pasakyti, kad tai

Ši nuotrauka gana gerai parodo, kas iš tiesš yra TS-LKD ir koks jos likimas. Aš sakyčiau, panašus, kaip to atmatos iš dešinės.

Ši nuotrauka gana gerai parodo, kas iš tiesų yra TS-LKD ir koks jos likimas. Aš sakyčiau, panašus, kaip to atmatos iš dešinės.

yra vienintelė partija per penkerius metus sumažinusi savo turimų mandatų skaičių perpus: nuo 4 iki dviejų. Dundukai tikriausiai galvoja, kad kai jiems už indų plovimą, gatvių šlavimą ar rėkavimą feisbuke duodamų litų skaičių sumažina du kartus arba kai jie už dvigubai daugiau išplautų indų ar dvigubai daugiau prirašytų eilučių gana tą patį kiekį centų, tai jau yra laimėjimas.

Kadangi aš ir kiti sveiko proto žmonės taip negalvoja, tai kalbėti apie Mantuko chebrytės „laimėjimą“ EP rinkimuose yra tas pats, kas, pavyzdžiui, aiškinti, kad žurnalisti darbas yra rašyti, o ne ką nors išmanyti.

Tai čia iš esmės šį įrašą būtų galima ir baigti, nes kai iš dviejų pandų zoologijos sode numiršta dvi, tai niekas juk nekalba apie populiacijos augimą, o daro naują įrašą į Raudonąją Knygą.

O bet tačiau kadangi būtent mano teiginys, kad Mantuko chebrytė yra nykstantio partija, sulaukė daugiausiai emocijų ir atpylimo tulžimi, tai aš šiek tiek dėmesio konservatoriams skirsiu. Nes ir pandos juk susilaukia gana daug žiniasklaidos dėmesio.

Taigi, EP rinkimuose, konservatoriai gavo 17,39 proc. balsų ir užėmė pirmąją vietą, 0,12 proc. punkto aplenkę LSDP. Tai faktas ir aš nesiruošiu jo neigti.

Tačiau po kiekvienų rinkimų aš paprastai žiūriu ne į procentus ir mandatus (nors jie taip pat šį tą parodo), o į rinkėjų, balsavusių už vieną ir kitą partiją, skaičių. Darau tai jau kokius 10 metų, todėl, priešingai nei visokie dundukai ir tie, kurie neišmano, bet rašo, galiu daryti tam tikras išvadas.

Apie tai, kod Mantuko chebrytė yra nykstanti partija pirmą kartą berods parašiau po 2012 metų Seimo rinkimų, po kurių dundukai taip pat viauksėjo apie konservatorių puikų pasirodymą. Tada taip pat rašiau, kad agonija užsitęs ilgai.

Tai dabar galiu pakartoti tą patį, ypač atsižvelgdamas į dar labiau išaugusią tikėtiną gyvenimo trukmę.

O argumentas tas pats. Nepaisant to, kad TS-LKD, per pastaruosius kelerius metus surinko po savo skėčių viską, ką buvo galima surinkti (krikdemus, politinius kalinius, dalį tautininkų ir net R.Žilinską) per kiekvienus rinkimus už ją balsuoja vis mažiau rinkėjų. Čia kalbu apie tuos rinkimus, kur rinkėjų aktyvumas yra palyginamas (juk negali, pavyzdžiui lyginti 2009 metų rinkimų į EP, kai aktyvumas vos viršijo 20 proc. ir dabartinių EP rinkimų, kai jis vos nesiekė 50 proc.. Tai gali daryti tik tokie „politikai“ kaip R.Juknevičienė, ką ji sėkmingai ir daro)

Tai va, lyginant tuos praėjusius rinkimus skaičiai yra tokie: 2008 Seimo rinkimai – 243 823 balsai, 2012 Seimo rinkimai – 206 590 balsų ir 2014 – 198 534. Kam įdomu, galite pasiskaityti, kiek konservatoriai, kartu su įvairaus plauko krikščionimis surindavo balsų anksčiau.

Mantukas ir jo chebrytė, konservatorių ciucikai ir Mantuko chebrytę aptarnaujantys vadinamieji "žurnalistai" labai mėgsta fotografuotis. Mat jie galvoja, kad bendra nuotrauka jiems suteikia daugiau svorio ir reputacijos. Tai Mantuko reputacija viską apie tai pasako.

Mantukas ir jo chebrytė, konservatorių ciucikai ir Mantuko chebrytę aptarnaujantys vadinamieji „žurnalistai“ labai mėgsta fotografuotis. Mat jie galvoja, kad bendra nuotrauka jiems suteikia daugiau svorio ir reputacijos. Tai Mantuko reputacija viską apie tai pasako.

Kalbant apie paskutinį Mantuko chebrytės pasirodymą, reikia turti galvoje, kad dar niekada aplinka niekada nebuvo tai chebrytei tokia palanki. Ukrainos krizė, VSD ataskaita ir gąsdinimas rusais, nesugebėjimas iškelti savo kandidato prezidento rinkimuose ir bendras darbas su Lietuvos Dalia (gaunant iš dividendų ir balsų iš tų, kurie šiaip niekada už Mantuką niekada nebalsuotų). Nepaisant to, gautų balsų skaičius vis tiek sumažėjo.

Kas pažįsta skaičius ir moka skaičiuoti, tai tiems, klausimų, kuria linkme juda Mantuko chebrytė, tikriausiai neurėtų kilti. Jų nekyla net patiems arščiausiems konservatorių ciucikams. Tokiems, pavyzdžiui, kaip P. Gritėnui, kuris, su giliu liūdesiu balse pripažįsta, kad „bendros tendencijos nėra labai optimistiškos. Taip, rinkėjai parodė ištikimybę, bet visgi bendras balsų skaičius nėra toks didelis, kokio buvo galima tikėtis rankovėje turint ir prezidentės draugystės, ir opozicijos, ir grėsmių nacionaliniam saugumui kortas. Žaidimas nepraloštas, bet ir nelaimėtas.“

Keista, bet nelabai galėčiau su tokia išvada ginčytis.

Kita vertus, jei būčiau konservatorius, niekaip negalėčiau pritarti P.Gritėno džiūgavimams dėl G.Landsbergio sėkmingo pasirodymo. Taip, galbūt G.Landsbergis būdamas Europos Parlamente pagaliau sužinos, kas yra politika. Galbūt, jis taps labiau žinomas ir už kituose rinkimuose balsuos gal net ne 95 383 rinkėjai, o koks 100 009. Tačiau aš beveik neabejoju, kad jo išstūmimas į sąrašą ir specialiai jam organizuota rinkimų kampanija nepraeis be pėdsakų partijos viduje, ypač kalbant apie tos partijos senbuvius. Todėl galutinis G.Landsbergio pergalės rezultatas, mano spėjimu, kalbant apie partiją ir jos rinkėjus, turėtų būti neigiamas, o tai reiškia, kad TS-LKD ir toliau bus tuo, kuo yra dabar.

Tai yra, nykstančia partija.

Tiesa, gali būti, kad galutinai ji nesunyks. Nes juk ir A.Paulauskui nelabai daug trūko, kad patektų į antrą turą.

(35 balsų, vidurkis: 4,60 iš 5)
Loading...
 • 31337

  LOL, tuos 6000 balsų pasiėmė Liberalai, kurie yra pagrindiniai konservatorių partneriai. Todėl tavo šlapių sapnų išsipildymo teks dar palaukti, kremliaus prostitute.

  • Matai, suski, prostitutė esi tamsta, nes parsidavėji už centus, kuriuos tau, menkysta, sumoka, kad ateitum čia paloti. Ir tavo ne sapnai, o klynas šlapias. O susitikęs mane gatvėje paskęstum savo kakutyje iš baimės. Todėl eik, atsiimk savo uždirbtus centus ir daugiau čia nebegrįžk, nes gautų centų sauskelnėms neužetks. Ar aiškiai pasakiau, atmata?

 • Cha

  Juokinga… Beveik taip pat juokinga kaip tavo susireikšminimas dėl šio blogo „populiarumo“… Suprask, kad 90% lankytojų čia ateina iš tavęs pasityčioti arba stebėti kaip iš tavęs tyčiojasi kiti.

  • ArturasR

   Prietranka, bet ir tu čia atėjai ir padidinai mano blogo populiarumą. O tai reiškia, kad uždirbai man papildomus 2 litus. Ir dar ateisi, nes esi dundukas ir nori žinoti ką protingi žmonės galvoja.

   • Tomas

    O iš kur tu tuos 2 lt gauni? Iš Kremliaus? Už vieną blogo lankytoją 2 Lt? Nes nu reklamos tai nėra pas tave iš kurios uždirbti galima :)

    • ArturasR

     Prietrankos, tokie kaip tamsta, reklamos nemato, nes ji skirta tik sveiko proto žmonėms. O kai dėl lankytojų, tai už tokius durnelius kaip tu, tai moka tik po 30 centų.Jei gali atsivesk daugiau,

     • Tomas

      O čia rimtai tu, Artūrai? :| Senokai beužsukęs čia buvau ir kažkaip atminty dar buvo likęs tas kokių gūdžių 2009 metų Račas… Skirtumas su dabartiniu tai diena ir naktis :| Tau čia kas taip užėjo? Ramanausku užsinorėjai tapti? Ar čia BNS’o nelikus, straipsnių į portalus neberašant, o pinigų poreikiui ,aišku, neišnykus, pas Kremlių parsiduot užsinorėjo (teko?) ir čia toks vaidmuo pas tave tokio sakykim „durniaus“ atsirado? Nes nu anksčiau tai toks normaliai vyras buvai :)

     • ArturasR

      Mielas Tomai, aš tai tavęs nepažįstu, todėl nežinau, ar tu normalus ar kaip Ramanauskas. Bet sprendžiant iš tavo komentaro, tai ne visai normalus, todėl labiau kaip Ramanauskas.

      Daugiau kaip ir neolabai ką turiu, tau, suski, pasakyti. Ukš iš čia.

 • Vingių Jonas

  Šiaip jau, jei žiūrėti iš BK 172 str. 1 d. pusės ir jei būtume teisinė valstybė, tai ne „skydinės TV“ kai kuriuos laimėtojus, o teisėsauga kviesti turėtų. Tada būtų tikrai kalbėti, kad iš 4 liko tik 2, nes dabar vis tiek „2 batai – pora“ arba 4:))

 • Darius

  Tai kai sushuto smegenys Racui, arba nustojai gert vaistus, arba dvigubini doze kasdiena.

  • ArturasR

   Prietranka tu, nekalbėk apie tai, ko neturi. Turiu galvoje smegenis, suski. Ir mėžkis iš čia padugne, nes sauskelnių pritrūksi.

   • Gadas

    Ruskeliai ant antipsichotiku nebesumeta? :)))

    • ArturasR

     O tau, ciuciuk sumetė?

 • dar vienas dundukas

  Ačiū, kad parašėte, tikrai smalsu buvo, kaip argumentuosite. Nenuvylėte, bet ne visai iš tos pusės, kaip tikėjotės.

  Esate vidutiniškai įvaldęs (kiek geriau, nei kalbate angliškai) manipuliavimą skaičiais. Vienoje pastraipoje sakote, kad negalima lyginti praeitų ir šių EP rinkimų rezultatų dėl skirtingo aktyvumo, tad lyginkime su seimo rinkimais, kur aktyvumas panašus, ir tada pateikiat absoliučius skaičius, kur – mažėjimas! QED!

  Pamiršote (na, tiksliau tai „pamiršote“, nesat gi toks durnas) suvesti tuos absoliučius skaičius iki galo. Truputį skiriasi registruoti rinkėjai, bet nežymiai, tai velniai nematė (2588418 ir 2556741), bet aktyvumas tai irgi skiriasi: atėjo 1370014 ir 1208851 rinkėjai. Šimtas septym tūkstančių. Dabar vat galvoju, ar yra koks būdas palyginti partijos pasirodymą, kuris įvertintų skirtingą aktyvumą…. Jūs irgi pagalvokit…

  Aha! Žinau! Surinkta balsų dalis! 2012: 15,08%, o 2014 – 17,39%. To šiaip irgi neužtenka rimtoms išvadoms, bet jūsų Tiesos ministerijos pranešimui užteks.

  Žodžiu, primenat tą anekdotą „bėgimo rungtyje varžėsi dviese, amerikietis ir sovietas. Amerikietis vos atbėgo priešpaskutinis, o TSRS atstovas užėmė garbingą antrąją vietą“.

  • ArturasR

   Oi, labai juokingas anekdotas. Juokiausi 5 minutes. Ir labai stipri argumentacija. Jei nebūtumėte anoniminis dundukas, būtų galima padiskutuoti, tačiau aš nepratęs su tuščia vieta kalbėtis, todėl laikykite save analitiku ir kreipkitės į TSPMI. Gal priims dėstyti vietoj L.Bielinio.

   • dar vienas dundukas

    „Jei nebūtumėte anoniminis dundukas… “ – čia jau atleiskit, sportas tik profesionalams. Jūs savo neanoniminius oponentus esat linkęs pulti užribiniais metodais, tik vienintelio RSK atžvilgiu sugebat išlaikyti padorumą, bet ir tai labiau Romo talentas neduoti tamstai preteksto. Tikimybė, aišku, maža, nes aš ne Užkalnis ir ne Algis, bet reikia man čia, kad pradėtumėt ieškoti, kur mano vaikai mokosi.

    • ArturasR

     Tai tada mandagiai pasiūlysiu tamstai iš čia keliauti ten, kur tamstos nepuola ir kur jaučiatės savas.

 • M.P.

  Apie tai kodėl
  TS – LKD partija neišnyks.

  Neigdami A. Račą jus jį pripažįstate. Ir kuo
  kandžiau norite jam įkasti tuo stipriau prie jo prisirišate. A. Račo
  neigimo procesas vyksta ne svetimame,
  bet jūsų pačių prote. Išmesti A. Račo iš
  savo proto jus neturite jokių šansų! Todėl esate pasmerkti lojimui, panašiai kaip kaimo šunys. Būna tokie
  maži šunyčiai ( balnokės) , bet jie taip aršiai loja ir taikosi į padalkas. Dundukai nes pririšti! Šunys prie grandinių, o
  jus kiekvienas prie savo A. Račo. Šeimininkas ne svetimoje, bet jūsų galvoje.
  Ir ne A. Račas tas šeimininkas, bet jūsų pačių protas, kuriame jus kiekvienas
  susikūręs savo asmeninį A. Račą. Tikrojo A. Račo jus nepažįstate. Lojate
  kiekvienas ant savo asmeninio susikurto, kuris GYVENA jūsų prote. Tai iš ko jus tuomet ateinate pasityčioti, jeigu
  A. Račas gyvena jūsų prote? Lygiai taip pat ir A. Račas sukūrė savo prote jus “dundukus“
  ir savo atmatų sąrašą. Kadangi irgi
  išmesti viso šio šlamšto iš savo proto jis negali, todėl atsišaudo savo
  postuose, bet neišvengiamai tų dundukų ir atmatų tik daugėja. Nes privalo
  daugėti! Kuo daugiau atsišaudysi
  tuo jų daugės. Jei visas apkabas išvarysi, gali nebe užtekti jėgų, nes pradės
  atrodyti, kad aplinkui beveik vien
  dundukai. Tai tikriausiai atima ir
  nemažai laiko ir energijos, bet jei už vieną dunduką 2 litus moka tai gal
  finansiškai ir apsimoka. Kiekvienas tikriausiai norėtų, kad jam mokėtų pinigus
  už tai ką jis mėgsta daryti, tuomet darbas tampa pramoga. Deja, ne visados už
  pramogavimą moka, o pragyventi reikia, tuomet tenka griebtis santykio su
  indais, tualetu ar dundukais.

  • ArturasR

   Mielas/a M.P. Nesutikčiau dėl sukurtų dundukų. Jų komentarai šiame bloge liudija, kad jie realūs, nebent konservatoriai sukūrė programą, kuri apsimeta dundukais.

   Ir taip tamsta teisus, finansiškai nelabai apsimoka, nes kaip jau sakiau, už durnius kainą sumažino iki 30 centų.

   • M.P.

    Artūrai, o ką tu manai apie dviejų skirtingų realybių
    egzistavimą? Pavyzdžiui, betarpiškų analizatorių realybė ir proto pasaulis. Kaip ir didžiulis skirtumas tarp šių dviejų
    realybių. Internetinė erdvė yra proto pasaulis. Nes jeigu tie patys dundukai apie kurių realų egzistavimą liudija jų komentarai, ateitų pas tave betarpiškai į namus su savo komentarais tai
    skirtumas akivaizdus būtų. Dabar jie realūs tik tavo proto pasaulyje. Netgi kompiuterį tu gali išjungti, o tai reiškia ir su visais dundukais kartu. Tuomet tie dundukai bus realūs tik tavo prote ir jų realus egzistavimas priklausys tik nuo tavęs, kiek tu apie juos
    galvosi, diskutuosi mintyse. Po to gali vėl įjungti kompiuterį kartu su visais dundukais. Išjungti – įjungti! Tu kūrėjas! Ir
    gaunasi, kad jie priklauso nuo tavo proto ir tu juos gali valdyti, bet tik tokiu atveju jei valdai savo protą. Dundukai gali tapti problema, jeigu jie apsigyvena prote ir nebe išsijungia tai yra pradeda erzinti, nervinti, atiminėti laiką, žadinti neigiamas psicho – emocines reakcijas. Tokiu atveju jau dundukai savo kūrėją valdo. Bet visas veiksmas vyksta tik prote.
    Kas liečia
    konservatorius, kurie galimai sukūrė kompiuterinę programą, kuri apsimetadundukais tai…

    16000 tūkstančių ar milijonas vienodai mąstančių dundukų mastymo kokybės nepakeis. Ir pagal mastymo kokybę gaunasi, kad milijonas lygus vienetui.Tai yra milijonas vienodo mastymo dundukų tai tik vienas dundukas. Gaunasi, kad dundukas yra tam tikros rūšies protas, mastymas, kurio nešiotojų yra didžiulė kiekybė žmonių. Dundukiškas mastymas ir yra daugelio problemų kūrėjas. Tuomet natūraliai kyla klausimas ir galima diskusija, kokios yra dundukiško proto savybės ir kokios yra ne
    dundukiško proto savybės, o gal egzistuoja skirtingos protų rūšys, kurios gali būti naudojamos pagal paskirtį, konkrečią situaciją. Taip vadinamas dundukiškas mastymas irgi gali būti naudingas, bet tam tikroje srityje. Atsiranda tema apie skirtingų proto rūšių egzistavimą.

 • ArturasR

  Taip Jori, mačiau. Labai gražus darbas.