EP rinkimai: geriausiai ant Lietuvos prognozuoju aš

Buvusi atstovė spaudai, o dabar vadinamoji žurnalistė N.Pumprickaitė LRT eteryje ten kalbino kažkokiu du žmones, kuriuos vadino „mokslininkais“. Tai aš galiu konstatuoti, kad aš, nors ir ne mokslininkas, bet politiką Lietuvoje išmanau geriausiai. Nes mano prognozės dėl Europos Parlamento rinkimų rezultatų buvo tiksliausios visoje Lietuvoje.

Koks nors užkalnis ar bačiulis ar matonis, žinoma, jums pasakytų, kad A.Račas prognozės nieko nevertos, nes kai kuriose pozicijose jis apsiriko daugiau nei leistinos paklausos ribose.  Tai tas būtų iš dalies tiesa. Apsirikau. Bet, nepaisant to, vis  tiek esu geresnis už visus mokslininkus, nekalbant jau apie tuos tris paminėtus propagandistus ar kokį L.Bielinį. Nes aš prognozavau, o jie visi ne, nes žinojo, kad jei bandys, tai būtinai apsijuoks. O „dešiniajam elitui: apsijuokti negražu, nes paskui su jais niekas nesifotografuos.

Bet grįžkim prie mano prognozių ir trumpai jas aptarkim, remdamiesi rezultatais iš kiek daugiau nei 2/3 apylinkių (tiek yra šiuo metu, kai rašau).

LSDP. Prognozavau 24-27 proc. Gaus apie 18. Viršija leistinos paklausos ribas ir sukelia daug minčių, ypač turint galvoje Z.Balčyčio dalyvavimą II ture. Labai blogas rezultatas, nes pagailėjo 100,000 litų man.

Tvarka ir teisingumas. Prognozavau 13-16 proc. Gaus apie 15 proc. Tiksliai, kaip „exit poll’uose“, kurių šiemet, pirmą kartą per pastaruosius 10 metų nebuvo. O kodėl nebuvo, tai jau patys savęs paklauskite.

TS-LKD. Prognozavau 10-13 proc. Gaus apie 17. Šiek tiek viršija leistinos paklaidos ribas, bet gana arti. Labiausiai džiugina, kad tvirtinasi mano ketverių metų senumo prognozė, kad konservatoriai yra nykstanti partija. Plačiau apie tai – kiek vėliau.

Darbo partija – prognozavau 8-11 proc. Gaus apie 13. Iš esmės – paklaidos ribose, ir nelabai yra ką komentuoti.

Liberalų Sąjūdis. Prognozavau 4,5-7,5 proc. Gaus apie 15. Kaip tik dabar kratau „Camel“ pelenus ant savo plikos galvos, nes turiu pripažinti, jog liberalų rinkėjų „sveikas protas“ man neįkandamas. L.Donskis ir A.Guoga tai akivaizdžiai įrodo. 2016 metų Seimo rinkimuose, turint galvoje olimpinį ciklą, statyčiau už R.Meilutytę. Kita vertus, viskas labai logiška ir atitika mano kelerių metų prognozes, bet apie tai irgi bus atskiras įrašas

LLRA. Prognozavau 4,2-6,7 proc. Gaus apie 7. Exit poll praktika, tad nėra ko komentuoti.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Prognozavau, jog liks už borto. Nepataikiau, nes, R.Karbauskis, panašu išvažiuos. Nežinau, net kaip paaiškinti, gal neįvertinau B.Ropės dalyvavimo prezidento rinkimuose.

Tai kaip ir viskas.

A, dar ne. Kažkas čia kalbėjo apie A.Zuoko rinkėjus. Tai jis jų turi. Kokius 5000 per visą Lietuvą. Daug. Panašiai kaip mano blogo skaitytojų. Tai aš A.Zuoką su tuo labai sveikinu.

Žodžiu, kaip bežiūrėsi, tai vis tiek nėra ant Lietuvos geriau išmanančio politiką nei aš.

Girdėjote Račo žodį. Ačiū, kad skaitote, nes tai jums padeda tapti protingesniais.

 

 

(18 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Valdas

  Aš pritariu, kad Artūras yra geriausias politikos apžvalgininkas ir spėjikas profesionalas. O geriausio mėgėjo tutulą priskiriu sau. Taigi klausykit polipolitologo žodžio:
  Mano prognozuojama eilė ir reali eilė

  1. Socdemai- daviau 29 %, gavo 17,27% Aš grybas. Vieta po rinkimų- (2)
  2. Liberalų sąjudis- daviau 16%, gavo 16,52%. Vieta po rinkimų- (3)
  3. TSLKD- daviau 15%, gavo 17,39 %. Vieta po rinkimų- (1)
  4. Tvarka ir teisingumas- 14%, gavo 14,27%. Vieta po rinkimų- (4)
  5. Darbo partija -12, gavo 12,83%. Vieta po rinkimų- (5)
  6.Lenkai -7%, gavo 8,06%. Vieta po rinkimų- (6)
  7.Tautininkai- 3%, gavo 1,99. Vieta po rinkimų- (8)
  8. Valstiečiai – 2%, gavo 6,62 (grybas aš). Vieta po rinkimų- (7)
  9-10. LiSC ir Žalieji-1, gavo atitinkamai 1,49 ir 3,55 . Vieta po rinkimų- (10) ir (9)
  Girdėjote Valdo žodį:)

  • ArturasR

   Valdai, sveikinu. Jūs – antras geriausias ant Lietuvos.

   • Valdas

    Supratau. Pasikliaunu Jūsų analitiniu objektyvumu ir džiugiai tenkinuosi antraja vieta. Sveikinu nugalėjus!!! Bet, o gal, tačiau, vis tik atsargiai ir nedrąsiai paprašom publikos pozicijos? Žinau, kad Jums spjaut ant dunduku nuomonės, bet vis tik tai tautos dalis. Nederėtu tikriems demokratams jos ignoruoti:), taigi įdomu, kaip šio blogo kolektyvui atrodo, kas geresnis spėjikas buvo šiuo konkrečiu atveju:)?

    • Bobute

     Račas nusigrybavo dėl TS-LKD,LSDP, LRLS ir LVŽS.

     Valdas nusigrybavo tik dėl LSDP ir LVŽS.

     Račas neatspėjo nė vienos partijos vietos laimėjimo eilėje.

     Valdas atspėjo 4,5,6 vietas, be to, gan tiksliai (tiksliau
     už Račą) atspėjo LRLS, TS-LKD, DP, Lenkų procentus.

     Rezultatas turėtų būti aiškus net visiškiems valentinams…:)
     Vienok, pasak Račo, – jis pirmas, o jūs antras.:)

     P.S.Nors ir Tamsta pats: „…džiugiai tenkinuosi antraja vieta.“

     • Valdas

      Bobute, dabar pagalvojau, kad galbūt aš turiu teksto suvokimo problemų:)? Gal Artūras, sakydamas , kad aš „antras ant Lietuvos“ turėjo mintyje tai, jog mes abu gana tiksliai atspėjome ir dabar abu esame rimti šių rinkimų rezultatų spėjikai. Taip skant, škia į vieną gretą atsistojom ir šiame turnyre yra paskirtos dvi pirmosios vietos:). Bet kaži, gink Dieve, (atsiprašau agnostiko ar net ateisto už to žodžio panaudojimą) ar padoru man, profaniškam grioviakasiui, vidutiniam statistiniam piliečiui, paprastam, kaip dvi sovietinės kapeikos asmeniui lygintis su gerbiamu Artūru? Juokais aš čia, jei ką… Ir be jokios ironijos. Nors iš tiesų atspėjau teisingiau:). Ačiū, Bobute, padrąsinot. Galėtų Artūras mus alaus pakviesti! Gerai, jau gerai, Artūras pats geriau žino ką galėtų ir ko negalėtų, ko norėtų ir ko nenorėtų. Lygiai taip pat, kaip ir aš. O alaus gerti nenoriu, – dar kartą- jeigu ką…:)
      Va sultys- kitas reikalas:)
      Su nuoširdžia pagarbą Artūrui, Bobutei ir visiems dlyviams.

 • simonas

  Kaip cia yra, kad Guoga suklydes per 2,3% yra politikos profanas, taciau racas dvigubai nusiprognozaves su liberalais, totaliai prasoves su LSDP, ant didesnio skirtumo nei guoga prasoves su DP yra geriausias lietuvos prognozuotojas?

  • Μarius

   Todėl, kad niekas iš kitų politologų net nebandė viešai skelbti prognozių. Aš bent neaptikau.

  • ArturasR

   Simonai, čia taip yra todėl, kad tokie kaip tamsta iš pat ryto ateina mano išminties paskaityti.

 • entdx

  Na kai vienmandates prognazavote per rinkimus, konkuravote įžvalgumu su moneta. Dabar jūsų arti nuo paklaidos apie 1,5 karto.

  • ArturasR

   Tai ačiū, kad skaitote

 • ArturasR

  Aha. Ačiū labai. Ir koks tamsta protingas. Kaip A.Ramanauskas beveik.

 • ArturasR

  Ačiū, kad sutinkate

 • ArturasR

  Taigi sakiau, kad vėliau paaiškinsiu. Laukite dabar.

 • ArturasR

  Joni, matai kaip yra: pirmiausia, tai dundukų patarimų man nereikia, o antra, jei būtum prognozavęs, galėtume palyginti. Todėl dabar tylėk ir skaityk, ką aš rašau.

 • Μarius

  Rinkimų rezultatais esu žiauriai nusivylęs. Ne todėl, kad sirgčiau už kokią partiją. Nuoseklumo ir protavimo lietuvių balsuose akivaizdžiai nėra. Žmonės balsavo už Grybauskaitę, ok, tarkime priėmė ją kaip ryžtingą politikę ir t.t. Tačiau akivaizdu, kad daugelis iš tų pačių balsavusių reitingavo anūką į pirmą tėvynsąjungiečių vietą. Tai yra balsavo už žmogų kuris net nėra politikas. Čia nuoseklu? Ne. Gerai galime ir kitaip mąstyti, tarkime ištikimieji tėvynsąjungiečių remėjai balsvo už Anūką nes šventai įsitikinę, kad anūkas paveldėjo patriarcho gerąsias savybės ir yra užkietėjęs dešinysis ir antikomunistas. Kaip tada suprasti balsavimą už Lietuvos Dalią? Čia nuoseklus balsavimas? Ne. Socdemai – akivaizdūs nevykėliai, niekados nesu už juos balsavęs ir nematau jokių prošvaisčių, kad balsuočiau, nors iš principo socialdemokratinės idėjos yra teisingos (nekalbu apie lietuviškus socdemus, nes apart progresinių mokesčių nieko iš jų socdemiško neišgirst). Įbruko socdemai mėmę su miegančia rinkimų kampaniją, išvis stebuklas, kad sugebėjo surinkti 40 %. Galėjo bent Blinkevičiūtę deleguoti, būtų buvę įdomiau. Boba prieš Bobą. Tai kad Blinkevičiūtė išreitinguota į pirmą vietą – vėlgi fantastika, juk pastaruosius 5 metus Lietuvos politiniame gyvenime jos kaip ir nėra. Štai ką daro „pensininkų gynėjos“ įvaizdis, va pakėlė pensijas prieš 7 metus, tai žmonės iki šiol dėkavoja… Dėl Guogos – žinot net džiaugiuos. Nušluostė nosį liberalų senbuviams! Esu tikras balsavo už jį jaunimas. Kartožnikas-milijonierius, kaipo ir idealas jaunimui… Na, dar Žalgirį parėmė…

 • Marius

  Na eilini karta apsisracinote, tik nesugebate to pripazinti.

 • Izbliondimas

  Manau, kad Lietuvoje rinkimus laimėjo čia sklandžiusi sakmė apie Putiną.
  Kažkodėl visiškai čia pusmetį ar daugiau yra nuslėpta esminė sakmė, t.y. ta, kurios dėka ir atsirado ta sakmė apie Putiną, – t.y. sakmė apie Obamą.
  Na įsivaizdinkime, kad Lietuvoje būtų bent demokratijos pardmenys ir teisę egzistuoti būtų turėjusios abi sakmės, t.y. apie sakmių iniciatorių (Obamą) ir atsakovą, – Putiną.
  Bet gal avelių kaimenėse panašių dalykų ir būti negali…Ane…☺

 • ArturasR

  Klausau tamstos p. Andriau.