„Respublika“ pamilo A.Valinską. Meilė be atsako ar abipusė?

Pirmiausia norėčiau padėkoti savo nuolatiniam kritikui Fredžiui*, kuris viename iš savo komentarų pacitavo trečiadienio „Respublikos“ vedamąjį.

Padarė tai lyg norėdamas man padėti, nors be abejonės, skatinamas visai kitų tikslų. Panašu, kad Fredis „Respublikos“ vedamajame rado tai, apie ką nuolat pats galvoja ir nusprendė tuo atradimu pasidalyti su kitais.

Taigi, štai ką savo vedamajame rašo „Respublika“ :

Kodėl jis mums parūpo? Lengviausia atsakyti jo paties stiliumi: ” Respublika” padeda A. Valinskui todėl, kad ji per visą savo gyvenimą stengėsi apginti ir apsaugoti silpnuosius: puolamus, ujamus, skriaudžiamus. Ar rasite šiandien kitą kokį veikėją, kurį kasdien, nuo ryto iki vakaro, šitaip kapotų visos TV bei radijo stotys? Deja, nepaisant visų pastangų, kol kas jam nepateiktas nė vienas kaltinimas, kurį jis būtų padaręs po to, kai tapo Seimo pirmininku. Visos nuodėmės iš praeito šou gyvenimo: ne ten dainavo, ne su ta šoko, ne ten investavo, ne su tais susidėjo. Įdomiausia, kad viskas nufilmuota. O tai reiškia, kad naudojama vieša informacija. Viską, ką darė Valinskas, darė prieš kameras, todėl savo laiku viskas buvo per TV demonstruota. Vadinasi, visuomenei visa tai buvo žinoma prieš rinkimus. Deja, prieš rinkimus buvo tyla. Ko laukė TV žinių ir spec. tarnybos? Kol pats suklups? O gal – kol puls į Kirkilo glėbį, ką, beje, išsijuosę prognozavo žymūs žurnalistai, apžvalgininkai, politologai, redaktoriai ir visuomenės veikėjai (pavardžių neminėsime). O kai nesulaukė, kai sistema juo nusivylė, tuomet ir pradėjo narstymus po kaulelį nuo pat gimimo. ” Respublika” irgi dažnai neįsipaišo į įvairias schemas bei sistemas. Savo kailiu žinom, kas už tai būna: revizijos, teismai, šmeižtai, šūviai, gaisrai sodybose. Todėl suprantame ir užjaučiame politikos naujoką A. Valinską, kuriam dar visas gyvenimas prieš akis. Netgi jo arogancija mums suprantama. O kaip kitaip elgtis su žurnalistais, kurie it pasiutę puola žeminti savo pašnekovus, net nediskutuoja, o loja, bijodami patys apsijuokti prieš visą Lietuvą dėl savo kompetencijos stokos, todėl ir skuba kuo greičiau nutraukti pašnekovą, pasigirdus bent kiek protingesniam atsakymui. Kaip elgtis tokiais atvejais save gerbiančiam žmogui? Verkti? Atgailauti? Kartu loti? Žurnalistui kojas bučiuoti? Deja, belieka slėptis po arogancijos kauke ir stengtis nenusižeminti iki žurnalistų lygio. Todėl, susidūręs su žodžio kišenėje neieškančiu Valinsku, dažnas žurnalistikos grandas ne juokais sutriko. Suprantama. Šitiek laiko buvo įpratę, kad tiktai jų kiti privalo bijoti.

Skaitai ir verkti norisi… Jau toks tas A.Valinskas geras, toks nuskriaustas tų bjaurių žurnalistų, toks kovotojas prieš sistemą. Na, beveik kaip „Respublika“.

Jei neturėčiau už nugaros beveik 20 metų darbo žiniasklaidoje, gal imčiau ir patikėčiau.

Bet… perskaitęs tą vedamąjį pirmiausia prisiminiau, kad pirmiausia „Respublikos“ priede Julius ir Brigita pasirodė A.Valinsko ir I.Valinskienės nuotraukos ir labai rožinis interviu.

Po to – buvo ditirambai A.Valinsko „moratoriumui“ bei „skaitytojų laiškai“, palaikantys A.Valinsko „politiką“.

O šį antradienį – dideliausias interviu su pačiu Seimo pirmininku, kuris vadinosi taip: A.Valinskas: Nemėgstu kyšių, nei grąsinimų“.

Štai keletas A.Valinsko citatų iš šio interviu:

– Blogio įvardijimas sukėlė puolimą prieš nesisteminius, tai yra, nevaldomus naujai iškeptus politikus, kuriems vadovauti tenka man. Sistema putoja. Puolama iš visų pusių, bet aš nepasiduosiu ir kovosiu iki galo

– Blaiviai mąstantys žmonės supras, kad tikrąsias problemas gali garsiai kelti tik nesisteminiai žmonės, kurie nėra niekam skolingi

– Nenorėčiau susireikšminti, bet jau esu sulaukęs užuominų, kad vardan savo ir artimųjų sveikatos man geriau nedaryti vieno ar kito sprendimo.

Na, tiesiog didvyris. Kovotojas. Kankinys. (Ir dar nieko neišmanančių žurnalistų baubas bei – labai svarbu – Lazdynų ir viso Vilniaus gynėjas nuo „Rubicon“ ir A.Zuoko)

Gal ir atsiras tuo tikinčių. Kaip kad atsirado tikėjusių per Seimo rinkimus.

Bet aš kažkaip prisiminiau, kad dar penktadienį toje pačioje „Respublikoje“ buvo toks pat didelis interviu su Rolandu Paksu. Tiesa, priešingai nei A.Valinsko atveju, po tuo interviu buvo ženkliukas ELTA, o po juo – toks mažas mažas Užs.Nr…

Tada dar prisiminiau, kad per Seimo rinkimus vien „Respublika“ iš politinės reklamos uždirbo beveik 0,5 milijono litų , o visa „Respublikos“ grupė pagal šį rodiklį buvo aiškus lyderis tarp visų žiniasklaidos priemonių ir viešai deklaravo per rinkimus savo kasą pasipildžiusi 1,5 mln.litų.

Taip pat prisiminiau ir „Respublikos“ grupei priklausančią naujienų agentūrą, kuri per rinkimus taip pat elgėsi keistokai.

Prisiminęs visa tai, galiu tik eilinį kartą apgailestauti, kad Lietuvoje tikrai atsiras lengvatikių, kurie patikės, kad A.Valinskas yra kovotojas prieš sistemą ir kad „Respublika“ už tai jį labai myli.

Nors gal ir myli – tokia pačia meile kaip kažkada mylėjo R.Paksą, kaip per rinkimus mylėjo socialdemokratus ir konservatorius, kaip iki šiol myli VP grupę.

Gera, kai turi daug meilės ir gali ja su visais pasidalyti.

Juk tada ir jie su tavimi pasidalija…

(13 balsų, vidurkis: 4,00 iš 5)
Loading...
 • Povilas

  Gi vistiek niekas tos „Respublikos“ neskaito :)

  • ..

   vakaro zinias skaito

 • dejavu

  O kada nors parašysit apie Lietuvos rytą ir jo puolamąją kampaniją. Tiksliai įvardinsit , kam Valatka dirba ? Nes man vis kyla klausimų ar jam krizė atėmė sveiką protą ar tikrai papirktas? Sakyčiau papirktas , bet vi dėlto Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo akto signataras , tai vis dar ir abejoju :) Ar kaip BNS klientų jų taip negalima nagrinėti , kaip Respublikos ?

 • Valentinas

  Dabar prasidės. Balnokite broliai žirgus, į karą josim. Paduokite sesutės kardus aštriuosius. Kaskim apkasus – Virgis ateina didžiai įpykęs, už Valinską numirti. Tomkau, pripilk porą bačkų vandens – visą dieną žagsėsi piktu žodžiu minimas. Valatka, galvok pseudonimą Račo bloge ant Tomkaus purvus pilti. Lietuva, pamiršk krizę – didžioji žiniasklaidos razborkė artėja…

 • praeinant

  Visgi Artūrai pas patį negatyvistinis požiūris… juk ir pats berods kažkada sakei kad Valinskas yra socdemų ar kurių kitų slaptas arkliukas…:)
  Be sąmokslų teorijų neina niekaip išsiversti…:)
  …o nekaltumo prezumpcija…
  Man dingojasi, kad pas patį kiek ryškėja profesinės ligos požymiai… ta prasme kuo blogesnė aplinka tuo geriau…

  • Praeinant, labai džiaugiuosi, kad pas patį yra pozityvistinis požiūris.

   Apie A.Valinską savo nuomonės nepakeičiau. Tačiau nesuprantu, kuo čia dėta nekaltumo prezumpcija, nes jo aš niekuo nekaltinu.

   O kai dėl to, kas jums dingojasi, tai čiau jau niekuo padėti negaliu.

   • praeinant

    Dėkui :)

    „ …galiu tik eilinį kartą apgailestauti, kad Lietuvoje tikrai atsiras lengvatikių, kurie patikės, kad A.Valinskas yra kovotojas prieš sistemą…“
    Na, šią citatą kažkiek ir kažkaip galima susieti su nekaltumo prezumpcija…:)

    Iš kitos pusės manau, kad tobula prasideda „maždaug“ nuo visuotinio traukos dėsnio…
    Dar iš kitos pusės, sau manau, kad pats esi vienas iš objektyviausių kasdienybės aprašytojų…
    Tad sėkmės ir linkėjimai neužmigti ant laurų…:)

   • Milda

    ar nepakanka, kaip mazi vaikai…galu gale, Jusu visu nesusikalbejimas kenkia SALIAI,t.y. Lietuvai, o tai reiskia ir mums.Atsibuskt vienaryt ir nezinosit, kad jau nebeturit nei kuo uodega pridengti.Gal seskit ir pradekit dirbti, kol pikti tautieciai jums akiu neiskabino.

 • mdxacuk

  Tai ko reikėjo tikėtis, kai prieš porą dienų pasirodė pranešimas, jog Valinskas apsilankė Tomkaus namuose? Man tik keista, kad prireikia tokių apsilankymų. Negi negalima pasiųsti kokio nepastebimo atstovo su įgaliojimais? Tai dabar Valinsko PR politika bus laikoma pakankamai pagerėjusia? Tikriausiai reikės apsilankyti dar ir pas Vainauską?

 • Gintaras Slavinskas

  Na ir vėl straipsnis, kuris iš blogosios pusės nori parodyti Valinską. Nu rimtai aš pats šiaip jau nesu TPP gerbėjas, bet kai jau Valinskas maišomas su žemėmis už tai, kad naudojasi tokiomis pat galimybėmis, kaip ir kiekvienas politikas (užsakomoji reklama populiariausiose dienraščiuose), tai kodėl tik jį turėtume kalti prie kryžiaus. Nėra jis man nei geras (tikrai nėra Lietuvos gelbėtojas) nei labai blogas (na žinoma blogai, kad atvedė šou menų komandą, kurį apie ekonomiką nieko nenusimano, bet gi taip daro ir TiT ir DP).

  P.S. Tiesa vieną gerą darbą atliko – padėjo sulipdyti, mano nuomone, koaliciją, kuri vienintelė yra dar šio to verta.

 • Matot, Gintarai, A.Valinskas sako, kad jis kitoks, ne sisteminis. O jūs sakote „kaip ir kiekvienas“. Ižeidinėjate gerbiamą Seimo pirmininiką…

  • Gintaras Slavinskas

   Na gi kiekvienas politikas pasirenką savo kelią pritraukti rinkėjų balsų ir remėjų. Ar jis tikrai ne sisteminis tai parodys pora artimiausių metų. Sakykime aš matau tokią jo strategiją pritrauktį rinkėjus ir remėjus:

   Eidamas į politiką negali sakyti, jog būsi toks pats kaip ir ten šiuo metu esantys, nes niekas į tave nekreips dėmesio. Kadangi jis buvo „šviežiena“ tai galėjo laisvai skelbti, jog jis bus kitoks, jog turi pakankamai pinigų ir dabar atėjo laikas, kai jis gali padėti Lietuvos žmonėms, na p. Uspaskich ir Paulausko atveju šita strategija suveikė, tai suveikė ir Valinsko atveju.
   Ką darė Paulauskas, kai buvo išrinktas? na vykdė savo politiką ir per daug į viešumą specialiai nelindo, nieko gero nenuveikė vienas pats ir išnyko iš politikos padangės. Ką darė Uspaskichas kai buvo išrinktas? lindo į viešuma, reklamavosi, vėliau rodė save kaip kankinį ir kol kas malasi politikoje.
   Bet kur dabar yra Paulauskas ir kur Uspaskichas manau visi žinote, tai ir Valinskas pasirinko efektyvesnį kelią. Kas toliau? jam kažkuriuo momentų reikės atlikti keletą populistinių pareiškimų ir sprendimų, todėl Seimo pirmininko kedė tam ypač tinkama. Ir kaip visi žino lietuviai mėgsta užstoti tuos, kurie yra mušami, koks šiuo metu yra valinskas :). Beje atlikęs populistinius sprendimus ir toliau vaizduodamas, kad buvo puolamas agresyvių priešiškų partijų, galės susikrauti tik dar didesnį politinį kapitalą. O ką jis darys su tuo susikrautu politiniu kapitalu tai jau laikas parodys, todėl kol kas neskubu jo nurašyti.

   P.S. nu čia aišku, kad yra didžiulė sąmokslo teorija :) Bet tokia strategija yra tikrai reikalinga, jei nori kažką nuveikti seime. Ir nesakykit, kad sąžiningai ir tyliai dirdbamas būsi pastebėtas, nes taip tikrai nėra, kadangi tebūsi pilka pelė.

   • Gintaras Slavinskas

    P.P.S. nevertinkit šių mano žodžių rimtai, tai tiesiog linksmas pasamprotavimas, kaip galima tapti žinomu politiku :)

 • Juozas

  Gal sistema yra kalta ir kiekvienas kovojantis prieš tą sistemą yra didvyris :) Aš sutinku, kad Valinskas yra antisisteminis politikas, kuriam net nereikia programos bolatiruojantis į Seimą tos sistemos tobulinimui,nes tos sistemos visai nereikia, o iš sistemos gautus pinigus Valinskas išdalina žmonėms, kaip Robinas Hudas, arba p.Paksas. Matyt delto sistema jo ir nekenčia, numušė reitingus.

  • Rimantas

   Na, „Frontas“ su savo svogūnų karučių truputį praskleidė uždangą, kam tas Valinskas kliūva.
   Kuo užkliuvo Račui, tai sunku pasakyti.

 • Vaiva

  kai Valinskas ateina pas Tomkų po to, kai pastarasis eilinį kartą išsispausdina savo antisemitinį skiedalą, tai iš šono žiūrint, neatrodo labai protingas žingsnis kaip politikui, juolab trečiajam vadovui, ar kaip ten?:-)

 • Regis

  Kažkaip visiems praslydo, kad po sausio 16 d. Valinskas pradėjo didijį žygį per žiniasklaidos priemones. Neturiu laiko stebėt visas TV, radijo laidas, internetą ir spaudą, bet kiek teko matyt tai Valinskas spėjo visur pabuvoti. Tarp kitko per Ž.R. buvo pirmas Seimo pirmininkas kuris atsisakė kas savaitę pats asmeniškai bendraut su žurnalistu nors iki jo visi buvę Seimo pirmininkai tą darė. Ir ką jūs galvojat, pasitaisė. Dėl Respublikos tai jiems didmenines viešųjų ryšių sutartis sudarinėti ne naujiena, Valinskas tikrai ne pirmas. O Lrytas spėju „pralaimėjo“ konkursą :) tik tiek… Kitas momentas, kad Valinskas stipriai susirūpino viešaisiais ryšiais ir mano manymu matyt meta tikrai nemažas lėšas (dėl kurių tikrai bus „razborkės“ tarp žurnalistų), kad savo įvaizdį pagerint. 2 klausimai: 1. kas per lėšos? 2. kam to reikia? Mano spėjimas – matyt kažkokie planai dėl prezidento rinkimų ir ne šiaip abstraktūs, o konkretūs. Gal Grybauskaitė rimtai nekandidatuos?

  • durdo

   kokios dar lesos, leshos nebutinos, tereikia itikinti palaikymo grupe, kad isrinkimas realus ir po rinkimu bus atsiskaityta su kaupu (real politik).. o kam to reikia? neatmeskim tos minties, kad valinskas teigiamas personazas ir bando sia valstybe padaryti tinkama gyventi..

   • Regis

    „matyt meta tikrai nemažas lėšas“ reiškia: 1. meta tai nereiškia, kad jau deda ant stalo (gali būti ir dės), panašiai kaip paskolą paimi grąžini vėliau (suprantama?) 2. lėšos, tai nebūtinai apie tai ką pagalvojote..

  • Regis

   pamiršau tv3 paminėt..

   mums belieka laukt prezidento rinkimų ir stebėt kas už ką žaidžia (aš apie žiniasklaidą).

 • Paskaitykit respubliką dar ir tarp eilučių – kone kasdien pasirodo kultūros žmonių interviu, kuriuose vienas iš leitmotyvų būna „kaip gerai, kad Valinskas sugalvojo moratoriumą kultūros projektams“ ir pan.

 • Atsiprašau, kad įpyliau žibalo į ugnį, visai nenorėjau …
  Tiesą sakant istorija visai banali, teisios abi pusės, tiek Lrytas-BNS, tiek Respublika-ELTA, nes žiniasklaida – tik biznis …

  mano tezė šį rytą: Kol turėsime tokį opozicijos lyderį ir tokią žiniasklaidą – tol ši vyriausybė yra nepajudinama, gali daryti ką nori – vieną dieną mokesčus padaryti vienokius, kitą dieną atsižvelgusi į situaciją juos pakeisti. Nes oponuojanti pusė yra totaliai beraštė, žaidžianti ne pagal taisykles, smūgiuojanti žemiau juosmens.

  • Regis

   „tol ši vyriausybė yra nepajudinama“ o kas Jūsų, kolega, manymu yra „vyriausybės pajudinimas“??… Aš asmeniškai manau, kad Kubilius jau „pajudintas“. Dėl opozicijos tikrai taip, socdemams verkiant reikalingas apsivalymas, kuo anksčiau jie tai supras tuo mažiau smuks į dugną.

   • Gintaras Slavinskas

    Nemanau, kad Kubilius „pajudintas“, jis atliko reikalingus sprendimus, klaidas, atrodo, taiso, todėl pavasarį jam bus lengviau išgyvent, nes reikalai nebus tokie prasti, kokie jie galėjo būti nieko nedarant ir apsimetant, jog krizė mūsų nepalies. Kubilius yra „pajudinamas“ tiek, kiek žiniasklaidai už faktų iškraipymą ir melagystes yra pajėgūs mokėti tuo suinteresuoti asmenys. Jei jie turi pakankamai resursų, tai taip Kubilius neatsilaikys, nes žiniasklaidai meluojant daug ir įtikinamai, paprasti žmonės patikės, jog jo vykdoma politika yra bloga.

    • Regis

     „pavasarį jam bus lengviau išgyvent“ nepamirškit šių savo žodžių, eina kalbos, kad pavasarį ne tik, kad nebus lengviau, kad nebūtų visai ne kas..

     „Kubilius yra “pajudinamas” tiek, kiek žiniasklaidai už faktų iškraipymą ir melagystes yra pajėgūs mokėti tuo suinteresuoti asmenys“

     VAUUU…. O čia tai teiginiai, turit patikimų šaltinių v i s o j e žiniasklaidoje??

     „Jei jie turi pakankamai resursų, tai taip Kubilius neatsilaikys, nes žiniasklaidai meluojant daug ir įtikinamai, paprasti žmonės patikės, jog jo vykdoma politika yra bloga“

     Įdomu, įdomu… Tai dabar viskas priklauso nuo „jų resursų“. Man baisu…

     • Gintaras Slavinskas

      Na ir paimat bei iškraipot mano mintis :) dabar ir aš tą patį padarysiu:

      „nepamirškit šių savo žodžių, eina kalbos, kad pavasarį ne tik, kad nebus lengviau, kad nebūtų visai ne kas..“

      Kad pavasarį nieko gero laukti nereikia, aišku visiems daugiau realiai vertinantiems situaciją žmonėms, net ir genialus ekonomistas sėdintis ministro pirmininko kėdėje tikrai nepagelbės. Tačiau tai ką daro Kubilius yra geriau negu tai ką siūlo Kirkilas, o gal visgi yra kitaip?.

      „VAUUU…. O čia tai teiginiai, turit patikimų šaltinių v i s o j e žiniasklaidoje??“

      Turit du puikius pavyzdžius – Lietuvos Rytas ir Respublika, vieni didžiausių dienraščių Lietuvoje ir, mano kuklia ir nereikšminga nuomone, abu atstovauja tam tikrų grupių interesams. Ar šitą paneigsite? Norėčiau paklausti, kokia žiniasklaidos grupė šiomis dienomis jums atrodo objektyviausia?

      „Įdomu, įdomu… Tai dabar viskas priklauso nuo “jų resursų”. Man baisu…“

      Mano manymu, naujienos ir antraštės su tam tikru „prieskoniu“ kainuoja ar visgi aš netinkamai mąstau?

     • Regis

      nežinau ką aš pačio mintyse iškraipiau, bet man asmeniškai užkliuvo tamstos teiginiai kuriuos dar kart cituoju:

      “Kubilius yra “pajudinamas” tiek, kiek žiniasklaidai už faktų iškraipymą ir melagystes yra pajėgūs mokėti tuo suinteresuoti asmenys”

      ir

      “Jei jie turi pakankamai resursų, tai taip Kubilius neatsilaikys, nes žiniasklaidai meluojant daug ir įtikinamai, paprasti žmonės patikės, jog jo vykdoma politika yra bloga”

      Turiu savo asmeninę nuomonę, kad:

      1. Kubilius yra pajudinamas kaip bet koks pareigūnas IŠ PRINCIPO.
      2. Jis jau yra „pajudintas“.
      3. NEvisa žiniasklaida iškraipo faktus ir skleidžia melagystes.
      4. NEvisai žiniasklaidai yra už tai ir apskritai mokama.
      5. Kubiliaus išsilaikymas neturi jokio ryšio su Jūsų minimų asmenų pakankamu ar nepakankamu lėšų kiekiu.
      6. Paprasti žmonės pakankamai patys galvoja ir turi savo nuomonę dėl tariamai ar netariamai blogos politikos. Ir vadovaujasi ne tik gausiai ir įtikinamai meluojančia žiniasklaida.

      Taip pat galvoju, kad:

      1. Kubilius yra naujasis premjeras ir nematau jokio ryšio tarp jo vykdomos politikos ir buvusio premjero. Kritika dėl blogo dabartinio premjero darbo yra skirta tik tai jam, o ne visiems, daliai ar vienam buvusiam premjerui.
      2. Iš paminėtų dviejų pavyzdžių (Lietuvos Rytas ir Respublika) negalima spręst apie visą žiniasklaidą.
      3. Objektyviausia žiniasklaidos priemonė – idea fix. Nėra tokios. Kiekvienas pagal savo sugebėjimus sugeba atsirinkt iš vienos ar keletos šaltinių pateiktus faktus / vertinimus / informaciją etc.
      4. Nemanau nes tiesiog nežinau, kad naujienos ir antraštės gali kainuoti. Nors pilnai gali būti, o gal ir ne.
      5. Tiesiog nežinau ar tamsta tinkamai ar netinkamai mąstot. Ne man spręst :). Aš pareiškiau savo nuomonę ir tiek.

     • Gintaras Slavinskas

      Na kas dėl tų dviejų teiginių, tai kad p. Kubilius „nepajudinamas“ sakiau dėl to, jog, mano nuomone, nėra žmogaus, kuris jį galėtų pakeisti ir vykdyti geresnę ekonominę politiką, bet čia jau kiekvienas turi savo nuomonę. O kas dėl žiniasklaidos tai manau ji tokia pati kaip ir valdžia – korumpuota :)

      Na bet tavo mintis supratau ir manau nebetęskim diskusijos beprasmiškai ginčydamiesi ir aiškindamiesi kas teisesnis.

 • LL

  kas ta Respublika??? skuduras nuvalkiotas… Tomkaus lokomotyvas dabar visa kitoks… Olialia Valaro žinios vadinasi, girdėjot?…

  daugeliui mažesns pajamas gaunančių – vienintelis skaitomas laikraštis…

  tai va, šios dienos numeryje yra ne vienas lapas, šlovinantis Valinską…ir jų kasdien bus daugiau…

  Jei jau Seimo vadovas pas Tomkų į namus vaikšto, tai rinkimų kampanija prasidėjo:)

  Valinskas nedurnas, porą mėnesių stebėjo viską, išmąstė strategiją ir ėmė veikti…. Juk silpno ir nuskriausto mušimo sindromas turi poveikį žmonėms, o jeigu jį dar pateikus įtikinamai???

  • Regis

   Kaip ir kam liūdna bebūtų Respublika turi savo klientą. Kaip beje ir LRytas ir kiti.. Kaip ir kam liūdna bebūtų visų klientai turi savo tą vienintelį ir taip reikalingą balsą ir dar liūdniau, kad balsai yra lygūs. Pamąstykime garsiai, aš planuoju laimėt rinkimus (tebūnie, kad išgelbėčiau Lietuvą) anyway, man reikalingi tų klientų balsai. Ką aš darau: 1. išsiaiškinu kas galėtų balsuoti už mane 2. parenku strategiją kaip išsikovot tų klientų balsus. 3. pradedu veikti.

   Cituojamas Respublikos vedamasis pakankamai įdomus tuo, kaip pati Respublika maksimaliai taiko į savo klientūros širdis ir smegenys. Ir čia visiškai nereikia aiškių argumentų, faktų ir t.t. Net gi atvirkščiai tai tik pakenks, žymiai svarbiau naudoti tokius žodžius ar jų junginius kaip:

   „per visą savo gyvenimą stengėsi apginti ir apsaugoti silpnuosius: puolamus, ujamus, skriaudžiamus“,

   „kurį kasdien, nuo ryto iki vakaro, šitaip kapotų visos TV bei radijo stotys?“

   „išsijuosę prognozavo“

   „kol puls į Kirkilo glėbį“

   „pradėjo narstymus po kaulelį“

   „Savo kailiu žinom, kas už tai būna“

   „kuriam dar visas gyvenimas prieš akis“

   „kurie it pasiutę puola žeminti“

   „net nediskutuoja, o loja, bijodami patys apsijuokti“

   „Kaip elgtis tokiais atvejais save gerbiančiam žmogui? Verkti? Atgailauti? Kartu loti?“

   „dažnas žurnalistikos grandas ne juokais sutriko. Suprantama. Šitiek laiko buvo įpratę, kad tiktai jų kiti privalo bijoti“

   Taigis, viskas pakankamai normalu ir suprantama. „Žurnalistai“ dirba savo darbą. Galim oficialiai paskelbt Respublika žais už A.V. komandą. Bus aiškiau.

 • Kuo nepatenkintas A. Račas?
  -Kad atsirado vienas laikraštis, kuris „užsistoja“ Valinską.
  Skelbia, tpsknt, Valinsko propagandą.
  -Kad atsirado viena (vienintelė kol kas) masinės informacijos priemonė, kurioje Valinskas gauna pasisakyt.(Seimo pirmininkas, trpktko. Dar nenuverstas, nepaskelbtas už įstatymo ribų, neištremtas iš šalies…)

  Račas mums paskelbia „naujieną“, kad mūsų didieji laikraščiai nieko nemyli šiaip sau, be tikslo, tik dėl tyros romantikos. Atskleidžia mums „naujieną“, kad čia tikrai kažkas kažką nupirko: gal Valinskas Tomkų, gal Tomkus Valinską. Iš tikrųjų- didi naujiena. Juk mes iki šiol taip šventai ir naiviai tikime, kad visi kiti laikraščiai, portalai, televizijos maišo su žemėmis tą Valinską šiaip sau, nesamdomi, vien dėl sportinio intereso, vien iš tyros nemeilės ir kilnaus patriotizmo.

  O tai dėl ko toks klyksmas pakilo vėl, kaip „paksiados“ metais? Nori-nenori, matydamas tokią panišką kovą, imi žmogus galvoti, kad čia tikrai reikalas rimtesnis, negu šiaip sau juokeliai apie klounus ir dainuojančias mergaites. Imi tikėti, kad tikrai kažkas kažkam užmynė ant labai riebios, labai svarbios uodegos.

  Mes netikime jokiais Gelbėtojais, žinome, kad nebūna Riterių-Ant-Balto-Žirgo. Dėl to galite nesijaudinti. Bet mums, žinote, kartais atrodo, kad yra visai sveika, kai bent retkarčiais storieji uodeguočiai, nepasidalindami rinkos, truputį numina vienas kitam uodegą. Konkurencijos principas tarnauja vartotojų interesams, tpsknt.

  Prisipažįstu- neskaitau „Respublikos“. Su „lryto“ pornografija bent retkarčiais pasitaiko susipažint, nes ji būna internete. O ką ten rašo „Respublika“- nelabai ir žinau. Bet šaunu išgirsti, kad mūsų šalyje dar pasitaiko atvejų, kai skirtinguose laikraščiuose galima rasti skirtingas nuomones. Taip ir turi būti.

  Įdomu, kad Račas, „paksiados“ metu vos ne vienintelis išdrįsęs pasakyt, kad „vieningas visuotinis skalikų frontas“ truputėlį neskaniai atrodo- dabar to visai neprisimena. Nepastebi. Mes juk negalvojame, kad dėl kokių nors nevisai tyrų priežasčių.

  • Juokinga, bet kartu ir liūdna, kai Račas postrigauja – „stengiuosi būti objektyvus“.

 • Regiui,
  vyriausybei oponuoja Maxima (Leo, Lrytas), jų požiūriu „pajudinti vyriausybę“: a) patraukti į šoną (programa maximum); b) bent jau priversti vyriausybę užsakinėti reklamą Lryte, palikti seną tvarką PVM popieriui, autoriniai atlyginimai žurnalistams, netrikdyti Leo planų (programa minimum).
  Lrytas, TV3, LNK elgiasi iš princippo neteisingai, jie visais įmanomais būdais turi girti Valinską, koks jis gražus, geras ir protingas ir kad jam labai tiktų į porą Kirkilas su Zuoku ir Daukšiu. Deja, momentas pražiopsotas, Valinską girs Respublika.
  Leo pirmą pasistumdymą pralaimėjo, bet kova bus permaininga ir ilga, dar čia visko bus …

  • Orka

   Fredi,
   Kam jiems tas Valinskas, juk yra liberalai.:)
   Valinskas ir yra ta koalicijos silpnoji grandis. Tik Tomkaus pozicija čia neaiški. Arba jam nedamokėjo, arba AV sumokėjo daugiau. :)

  • Regis

   Gryžtam prie pradžios:

   „Kol turėsime tokį opozicijos lyderį ir tokią žiniasklaidą – tol ši vyriausybė yra nepajudinama“

   tai „pajudinama“ ar ne ta vyriausybė?

 • GIGA

  Visi speliojom,kas slypi po pseudonimu Virgis-pasirodo „Respublika“.Kadangi,kaip rase gerb Valentinas jis tuoj pasirodys ir duos visus atsakymus,tai belieka tik dubliuoti blogo seimininka ir pasakyt,kad tikrai gaila jog Lietuvoje yra zmoniu,tikinciu AV kova pries sistema.Is kitos puses didele dalis ziniasklaidos ji atakuoja nepagristai,o dai gali siek tiek reanimuoti reitingus

  • Rimantas

   Aš nespėliojau.

 • Regiui,
  šiuo laikotarpiu neįsivaizduoju, kaip „pajudinti“ šią vyriausybę. Seimo rinkimų rezultatai Maximai labai nepalankūs, katastrofiški.
  Todėl tokią desperaciją viešojoje žiniasklaidinėje erdvėje ir stebime.

  • Regis

   Sunku turbūt gyventi kai visur Maximos ranka vaidenasi? (čia jeigu nerimtai). O jeigu rimčiau, tai tamsta pakankamai rimtai galvojat, kad pas mus šalyje be Maximos daugiau nieko nėra?? Pvz. 150 tūkst. bedarbių kurių skaičius nuolat auga išmintingos Kubiliaus & Šemetos mokestinės politikos pasekoje.

   • Sarunas Skyrius

    Manau, kad praleidote keleta svarbiu nedarba salygojanciu veiksniu.

   • Audrius

    Yra ir be Maximos Lietuva… Bet Maxima joje užima šiek tiek daugiau vietos negu jos parduotuvių užimamas plotas. Ir tai, kad Maximai rinkimai nepalankūs – faktas. Nes tikiuosi, kad vis tik prasidės kalbos apie prekybos tinklų koncentraciją. Nes iki šiol kažkodėl kalbama tik apie LEO.. O kiek smulkių parduotuvėlių išnyko dėl prekybos centrų dominavimo ir konkurencijos tarnybos neveiklumo? Įdomu, kada ir tos kontorėlės peržiūra ateis?

   • Trumpažiūris tu, Regi, jei manai, kad auganti bedarbystė – Kubiliaus & Šemetos mokestinės politikos pasekmė. Ar tikrai manai, pasilikus seniems mokesčiams bedarbystė nebūtų augusi? Naivu (mažų mažiausiai).

    • Regis

     „kurių skaičius nuolat auga“ skaityk atidžiau. Be to nesakau, kad tai TIK Kubiliaus & Šemetos mokestinės politikos pasekmė. Nu nematau (gal reikia akinių arba tu padėk) vyriausybės priemonių, kad tą procesą sustabdyt. Atvirkščiai toliaregiški sprendimai manau tik prisideda prie šio proceso.

     • Sarunas Skyrius

      Galbut priemones si procesa stabdyti saliai kainuotu daugiau nei leidimas tam procesui vykti?

     • Regi,
      Krizės ateina, bet ir praeina. Kaip ir nedarbas. Pagrindinė priemonė – nepsichuoti. „Patyręs“ (anot A.Račo)Kubilius supsichavo – „yra blogai ir bus dar žymiai blogiau“ , bet kad tai pridėjo pora procentų bedarbių – nemanau.
      Pacituosiu Valinsko spalio viduryje įvykusios spaudos konferencijos fragmentą (A.Račas liudininkas) – “…mokesčius mes turėtume palikti taip kaip yra ir bent jau neįnešti sumaišties, kad žmonės žinotų ką, kiek ir už ką jie moka ir bent jau per pusantrų-dvejus metus mes jau galėtume išbristi neuždėdami žmonėms naujų mokesčių, didesnių…“.
      Primenu, tai buvo pasakyta praeitų metų spalio mėnesį. Kodėl nepadarė, kaip galvojo – nežinau. Gal pasitikėjo Kubiliaus „patirtimi“ (A.Račas sako – patirties daug), o gal paprasčiausiai jų (TPP) tik niolika, o seimūnų – 141…
      Faktas, kad nei viena vyriausybė sausa nepakiltų šiam sunkmečiui atėjus.
      O prieš pat rinkimus kirkilinių pakeltos pensijos (pritarė ir „patyrę“ kubiliniai :) ) ir tuo ištuštinta sodra jau po kelių mėnesių per gerklę išlys ir A.Račo mėgiamiems konservatoriams ir patiems pensininkams. Kirkilas tars žodį – „Valinskas“, ir banda prie seimo atkartos – „T P P“. Regis, GIGA , paulius, maldeikienė bei A.Račas kaifuos …

     • Regis

      kirkiliniai ne tik pensijas pakėlė bet ir indėlius grąžino ir Pakso nemokėtas pensijas… tiek to, objektyvumo iš tavęs tikėtis būtų per daug naivu. Pradedi Valinsko citatas traukt (spalio mėn.) gerai, bet kas iš to? Tai dabar imam visų politikų kalbas žiūrėt, bet jau spalio mėn?

     • Regi, Regi…
      Argi tai kirkilinių nuopelnas…? Tu tikras objektyvumo įsikūnijimas:))) Dar pasakyk, kad tai kirkiliniai ekonomiką suklestino ir pilnus bankus pinigų pripylė:)))
      Citatą ištraukiau tiems, kas sako Valinską nė velnio ekonomikoje neraukiant. O kodėl tu ją (Valinsko citatą) taip nuvertini? Argi ji nieko nepasako apie jos autorių?
      Tiesa, jeigu nori, galim ir Kirkilą pacituoti – „yra gerai ir bus dar geriau“, arba Kubilių – „yra blogai, ir bus gerokai blogiau“.

     • Regis

      o kas tau sakė, kad aš esu objektyvus? Vėlgi, kalba eina, kad būtent iš tavęs objektyvumo tikėtis būtų pernelyg naivu. Tik tiek.

      Jeigu rašai, kad:

      „O prieš pat rinkimus kirkilinių pakeltos pensijos (pritarė ir “patyrę” kubiliniai :) ) ir tuo ištuštinta sodra“

      Tai būk mielas malonus paminėk visas arba bent didesnę dalį priežasčių dėl ko tas sodros biudžetas buvo ištuštintas.

      Iš ko tu nusprendei, kad aš tavo (Valinsko) citatą nuvertinau? Ką gali pasakyt ši citata apie žmogų:

      „“…mokesčius mes turėtume palikti taip kaip yra ir bent jau neįnešti sumaišties, kad žmonės žinotų ką, kiek ir už ką jie moka ir bent jau per pusantrų-dvejus metus mes jau galėtume išbristi neuždėdami žmonėms naujų mokesčių, didesnių…”“

      Matyt tik tiek, kad tai eilinis eilinio politiko pamąstymas, nieko daugiau. Tai aš ir siūlau, traukiam dabar į dienos šviesą visus Valinsko pamąstymus, bent jau spalio mėn.

     • Regi,
      „…tai eilinis eilinio politiko pamąstymas…“ – Pažangos, laiko, ir mano sunkaus darbo sintezė – Regis pripažino Valinską politiku. :)))
      O rimtai, gali „truktelti“ Valinsko pasisakymus į dienos šviesą laiko turėdamas, nes aš juos ir taip prisimenu.
      Paminėsiu tau vieną priežastį, kodėl sodra ištuštėjusi – buvo dar šioks toks rezervas, kirkiliniai pasiūlė pensijas didinti (juk rinkimai ant nosies, ir reikėjo leo kažkaip užglostyti tautos akyse), kubiliniai pritarė (juk rinkimai ant nosies) – rezervo nebeliko. Primenu, tuo metu krizė jau kaip reikiant purtė JAV ir kai kuriuos Europos bankus.

 • romas

  Na va ir lūžo. Matyt susimokėjo „ramaus gyvenimo mokestį“(c), o kadangi krizė, tai už tuos pačius pridėjo pijaro biškį. Kad pasirinko Respubliką, o ne kokį nors rytą, matyt reiškia, kad kirs levui per uodegą, tad toks viešasis ryšys atkrenta. Už šį ryšį tikriausiai sumokėjo savais ir pasiliko vidutinę pensiją. Būtų akivaizdi pažanga. Nes koks nors Imbrasas arba Prunskienė informuodavo visuomenę (apie save) iš valdiškos kasos.

 • „A.Valinskas: Nemėgstu kyšių, nei grąsinimų” – originale irgi nosinė „a“?

  R „kuria“ vieną trijuose, antrą iš trijų pagal vadovėlines schemas. Tik vadovėliai jau gal dešimties metų senumo.
  labai susirūpino reitingo smigimu, na labai.

 • Galvojau, kodėl p.Valinskas dingo iš ekranų, radijų ir panašiai. Jo niekur nėra, na gal buvo pas Jakilaitį, daugiau kaip ir viskas. Kol buvo šoumenas, tai buvo pilna visur, dabar seimo pirmininkas ir tyla. O kalbėti reikėtų, nes žmonės turi daug klausimų. Ir tik vėliau supratau, kodėl A.V. dingęs, jis paprasčiausiai neturi ką pasakyti. Neturi ką pasakyti dėl to, kas dabar darosi su mokesčiais ir viskuo kitu.
  Jis pasirodo, tik ten kur reikia, pvz. pas Tomkų namuose.

 • aušra maldeikienė

  aš irgi šiandien perskaičius „Respublikoje“, kaip Valinskas nedavė pinigų VEKS’ui pagalvojau, — ar išbalos tas gražumas… t.y. „Respublikos“ meilė Valinskui. Tuo ir žavi šalies spauda, kad ją skaitydamas visada žinia, kas su kuo ir prieš ką draugauja. Daug sunkiau suprasti, kas vyksta.
  Labai vertas dėmesio straipsnis šios dienos „Vakaro žiniose“, kurios ėmėsi mokslinių institutų; pacitavo Glavecką, kuris prisipažino, kad nežinao, ar biudžetas finansuoja parapsichologijos insitutus… Kokia panelė, tokia suknelė.

  • aušra maldeikiene,
   Ar Valinskas turėtų Romanovui visą turtą užrašyti, kad LNK pakeistų toną?
   aušra maldeikiene, ar nemanot, kad lietuviškos …sklaidos metodais galima bet ką „užversti“, net ir Dalai Lamą?
   Apie Valinsko aroganciją jau girdėjau (kaip suprantu, JAV volstrytas todėl ir griuvo), ką dar, tamstele, galėtumėt „pripaišyti“ Valinskui tuo tarpu ?

 • aušra maldeikienė

  to Povilas – šiaip tai, pavyzdžiui, aš skaitau Respubliką, ir nemanau, kad ji blogesnė už kitus. O jos puslaipiai „Gyvenimas“ yra labai labai neblogi. Verta būti biednam, bet teisinga, Rašykite — „aš neskaitau“.

 • Musė

  O gal viskas daug paprasčiau, nei atrodo?

  Valinskas smarkiai gavo per galvą už aroganciją, nebendravimą su žurnalistais, nedalyvavimą laidose ir pan. Pamatė, kad prieš vėją (žiniasklaidą) nepapūsi, padarė atitinkamas išvadas, atšaukė apribojimus žurnalistams Seime, pradėjo daugiau interviu dalinti ir t.t. Suvokė, kad be žiniasklaidos palaikymo tiesiog pražus, suės jį gyvą, nespėjusį nė kojų apšilti.

  Akivaizdu, kad su Lietryčiu pataisyti santykius neįmanoma. Antra pagal įtakingumą yra Respublikos grupė, tai visai logiška, kad kreipėsi į Tomkų. Tik niekaip nesuprantu – Valinskas tiek šoko prieš Paksą, TiT partiją įvardino kaip vienintelę, su kuria niekada neitų į koaliciją. O dabar nebijo būti suplaktas į vieną krūvą su Paksium ir Respublika.

  Bet iš kitos pusės – jis neturi iš ko rinktis. Be LR ir Respublikos praktiškai nieko įtakingo spaudoje nebelieka. Negi Vilniaus diena/Kauno diena?

  Koks Tomkaus interesas? Nekalbant apie finansinį, interesas galėtų būti susigrąžinti bent dalį prarastos įtakos. Kaip čia ne vienas rašė, kas ta Respublika dabar? Kas ją skaito, kas ją cituoja? O Paksiaus laikais ir citavo, ir linksniavo, ir interpretavo.

  Pasičiupo Valinską kaip senais gerais laikais Paksą ir vėl jį eksploatuodama kovoja prieš sistemą, blogį, tamsą.

  • mdxacuk

   Nejuokaukit, gi Tomkus tai ne tik „Respublika“. Kai Aleknonis sakė, kad 90 proc. Lietuvos žiniasklaidos priklauso 2 žmonėms, tai ką tokius jūsų manymu jis turėjo galvoj? O susitaikyt Valinskui su Lrytu tai, spėju, tiktai sumos reikalas. Lietuvoj žiniasklaida neturi amžinų priešų, turi tik amžinus interesus. Valinskas pradėjo nuo pigesnio varianto, galbūt turės nuleisti kainą ir kiti. Jeigu už nesusitaikymą kas nors nemokės brangiau.

 • kasparas

  Nusibodo tas A.V. apatinių skalbimas. Na gal ir man jis nepatinka, net ir kaip šoumenas. Bet čia jau blogiau už Mia su Zvonke. Tas procesas truko žymiai trumpiau. O dabar pro visur tik Valinskas ir Valinskas. Kur dingo Viktoras su savo DP, Paksas, Zuokas ir kiti. Gal reikėtų leisti seimo pirmininkui tikrai ko nors prisidirbti, o tada jau trimituoti. O „Respublika“ ir „L.Rytas“ visada pasaulį mato priešingai.Stebiuosi, kad pas juos oro prognozės panašios. Taigi ir požiūris į AV privalo būti priešingas.

 • JolaS

  Kas ir ką besakytų- A.V. puolamas ne prasčiau nei Paksas. Nėra dienos, kad apie jo prasižengimus netriūbytų LR, LNK, etc. Man nesuprantamas jo posūkis į politiką kaip ir daugeliui komentatorių. Tačiau kur slypi tokio aršaus puolimo priežastys? Juk duotume „prisidirbti“ ir A.V. politiniu lavonu taptų savarankiškai. Kodėl taip aršiai jam ruošiamos pakasynos? Ar šis procesas gaivališkas, tarkime ias įžeistos žurnalistinės ambicijos ar kryptingas ir planuojamas pagal modelį: blogas, blogas Valinskas…

 • Regis

  Ne visai į temą, bet.. Vakar lrt.lt teko perskaityt:

  „A. Šemeta degalų kainų skirtumo paaiškinti negali.

  Finansų ministras Algirdas Šemeta teigia negalintis paaiškinti, iš kur atsiranda 30 ct skirtumas tarp litro degalų Lenkijoje ir Lietuvoje.

  „Žiūrint į dyzelino ir benzino kainų struktūrą, mokesčius, kurie numatyti, – tiek akcizas, tiek PVM – nerandame, kur prapuola maždaug 30 ct. Atėmus visus mokesčius ir įvertinus, kokia kaina turėtų būti Lietuvoje ir kokia Lenkijoje, 30 ct kainų skirtumas lieka nepaaiškinamas“, – trečiadienį teigė A. Šemeta.

  Anot jo, sunku pasakyti, ar skirtumas atsiranda mažmeninėje, ar didmeninėje kainoje. Tai ministras dar žada aiškintis: „Analizuosime ir tada galėsime pasakyti, kurioje grandyje ta kaina užsidedama“.

  „Galbūt tai reiškia, kad nepakankama konkurencija šalyje, arba kitos priežastys“, – sakė jis.

  Pasak A. Šemetos, akcizų mažinimo klausimas Vyriausybėje kol kas nesvarstomas.

  „Tokio klausimo mes Vyriausybėje nesvarstėme, negaliu pasakyti, kas šiuo klausimu bus daroma“, – teigė finansų ministras.

  Anot jo, Lenkijos zloto kursas yra laisvai plaukiojantis, tad pastaraisiais mėnesiais smarkiai kritus jo kursui, sumažėjo ir akcizas degalams.

  „Nemanau, kad galime padaryti plaukiojantį akcizą priklausomai nuo kitų šalių valiutų kursų“, – sakė jis.

  Tuo metu Seimo narys Kęstutis Glaveckas lrt.lt trečiadienį sakė, kad „Lenkija per pastaruosius kelis mėnesius devalvavo zlotą apie 30 proc. ir tai automatiškai paveikė degalų kainą. Lenkija šiuo metu yra nustačiusi praktiškai žemiausią akcizų lygį Europoje“.“

  kaip jums visa tai? Gyveni krizės apimtoje šalyje kurios finansų ministras nesugeba išsiaiškinti degalų kainos struktūros. Problema net ne tame. Kai buvo keičiami akcizai buvo žmonių kurie šaukė – PARODYKIT NAUJŲ DEGALŲ AKCIZŲ NUSTATYTO METODIKĄ. Kokiais skaičiavimais remiantis jūs butent tiek, o ne kitaip didinat akcizus. Tada jau buvo aišku, kad šių akcizų padidinimo pasekoje žymiai skirsis degalų kainos Lietuvoje ir Lenkijoje ar Latvijoje. Automatiškai visuose pasienio rajonuose žmonės kurą pilsis ne Lietuvoj plius tranzitinis transportas. Kas iš dabartinės valdžios atsakys už tai, kad į biudžetą ne bus ne tik daugiau surenkama, o dar mažiau negu su buvusiais akcizais? O juk tai ne milijonas šen bei ten, o šimtai milijonų?

  • Gintaras Slavinskas

   Problema ne akcize yra, o kainoje, kuria mažeikių nafta pardavinėja degalus Lietuvos ir užsienio rinkose, bei mažmenininkų keistas nenoras nuleisti dyzelino kainos.

   • Regis

    Problema visumoje. Jeigu Lietuvoje yra nesąžininga konkurencija (nesvarbu ar didmenoje, ar mažmenoje) prieš darant kažkokius pakeitimus imkis tuos klausimus spręst. Mano klausimas buvo, kas iš dabartinės valdžios atsakys už prastą galutinį rezultatą – mažesnes degalų akcizo pajamas. Tik tiek. Vyriausybė tam ir yra, kad spręstų tuos klausimus.

    • romas

     Mokestiniam efektui pasireikšti reikia laiko

     • Regis

      OK. Duokim laiko. Pagyvensim pamatysim. Palaukim vasaros…

    • Gintaras Slavinskas

     Už galutinį prastą rezultatą (jei toks jis ir bus) turės atsakyti vyriausybė. Tačiau aš pakankamai pozityviai žiūriu į vyriausybės veiksmus, kadangi ji pripažįsta, kur suklydo ir klaidas taiso. Su akcizu manau galime laukti sprendimo jį sumažinti bei paspausti mažeikių naftą su mažmenininkais prekiaujančiais degalais. Didinti degalų akciza nėra blogas sprendimas, tačiau vyriausybė matyt per daug naiviai tikėjo, kad mažeikiu nafta nepasinaudos situacija ir dirbtinai nepadidins degalų kainų.

     • Regis

      Šioj vietoj priminsiu, kad keliant degalų akcizą norėta tik padidint pajamas, tik tiek (skirtingai nuo akcizo alkoholiui). Gerai, pagyvensim pamatysim.

      Priminsim – ištrauka iš „Mokesčių reforma – priemonės ekonominiam sunkmečiui įveikti“ (2008-12-15)

      http://www.finmin.lt/web/finmin/naujienos?erp_item=naujiena_000947

      „Vyriausybė pritarė siūlymui nuo 2009 m. sausio didinti akcizo tarifą etilo alkoholiui padidinti nuo 3840 litų iki 4140 litų už gryno etilo alkoholio hektolitrą. Dėl to, pavyzdžiui, pusės litro 40 laipsnių stiprumo degtinė gali pabrangti 71 centu. Akcizo tarifas alui, tarpiniams produktams, taip pat kitiems fermentuotiems gėrimams (iki 8,5 proc.) būtų didinamas 10 proc., mažosioms alaus darykloms būtų naikinama akcizo lengvata.

      Atsižvelgiant į Lietuvos įsipareigojimą pasiekti ES nustatytą minimalų akcizo tarifą cigaretėms ir siekiant išvengti staigaus kainų didėjimo, kitais metais cigaretėms taikomi akcizo tarifai būtų didinami du kartus: kovą ir rugsėjį. Nuo 2009 m. kovo mažmeninė populiariausių cigarečių pakelio kaina padidėtų 0,95 lito (nuo 5 litų iki 5,95 lito) arba 19,1 procento, o nuo rugsėjo mažmeninė populiariausių cigarečių pakelio kaina pakiltų 1,24 lito (nuo 5,95 litų iki 7,19 lito) arba 20,8 procento.

      Siekdama ES nustatyto minimalaus akcizo dydžio degalams ir atsižvelgdama į palankią padėtį naftos rinkos rinkoje, Vyriausybė siūlo didinti akcizo tarifus benzinui, dyzeliniams degalams ir žibalui, o taip pat naftos dujoms ir dujiniams angliavandeniliams. Priėmus šį siūlymą nuo kitų metų pradžios vidutinė mažmeninė A-95 markės benzino kaina padidėtų 44 centais, dyzelinio kuro – 22 centais, automobilių dujų – 40 centų.

      Planuojamas rezultatas: valstybės biudžetas gautų 690 mln. litų papildomų pajamų.“

  • romas

   Nepulčiau taip staigiai Šemetos menkinti. Greičiausiai visas finminas skaičiavo. Gal yra spaudimas iš degalų pardavėjų pusės, nes jie nenori mažinti pelnų. Kiek žinau ankstesnę informaciją, tai Lenkijoje vidutinis atlyginimas buvo didesnis nei Lietuvoje. Taip pat Lenkijoje yra PVM didesnis, o ir kiti mokesčiai nėra mažesni. Net šiek tiek didesnis akcizas gali pasidengti dėl minėtų priežasčių. Negaliu galvoti jokia kryptimi, nes man trūksta informacijos. Bet labai įdomiai man pasirodė Šemetos replika į degtindarių skundus, kad krito pardavimai ( būktai dėl akcizų). Šemeta pasisakė maždaug, kad reikėjo nustatyti žemesnes kainas, tada nereikėtų skųstis dėl šio kritimo. Supratau, kad jis žino ankstesnius degtindarių pelnus ir mano, kad yra rezervų dengti akcizą. Ar nėra panašiai su degalų pardavėjais?

   • mdxacuk

    Labai pritariu tamstai dėl Šemėtos. Nėr čia ko filadelfijams vaizduot, kad žmogus toks glušas ir nemoka aritmetikos. PVMus ir akcizus jis žino, lenkiškus taip pat. Galbūt gali kažkokiu būdu sužinot pardavimo/pirkimo kainas Lietuvoj. O ar gali tą patį sužinot Lenkijoj, tai didelis klausimas, nes nenuvažiuosi taip paprastai ir nepažiūrėsi faktūrų. Pardavėjų sąnaudos ir kiti motyvai taip pat nebūtinai guli paviršiuje. Lietuvoj skirtingose degalinėse benzino kainos irgi skiriasi keliolika centų. Rašoma, Lenkijoj skiriasi 30 – su kuo lyginant? Žodžiu, tikriausiai įmanoma ir reikia tuos dalykus ištirti, bet ministras negali vėjų šnekėt, užtat ir sako, kad tikrai nežino. Blogiau būtų, jeigu skiestų kas ant seilės užeina.

    • Regis

     Ministras gali šnekėt ką nori, svarbu, kad vėjų NEDARYTŲ. Buvo pakelti akcizai kurui, kad surinkt daugiau pajamų į biudžetą. Kyla klausimas ar tikrai VISKĄ gerai patikrino prieš darant. Suprantu, reikia laiko pamatyt galutinį rezultatą, nesuprantu, kodėl negali paaiškint kodėl skiriasi kaina, maža to susidaro įspūdis, kad ministras apskritai nežino kaip būtent tokia kaina gaunasi. Tiek to, pagyvensim pamatysim.

     • romas

      Regi,
      o tamstai neatrodo, MN kritus pardavimams bus peržiūrėtos kainos, algos, pelnai ir viskas duos gerą efektą, t.y. didesnė dalis pinigų įplauks į valstybės kasą, nei išvažiuos į Lenkiją. Lietuviai kažkokie isterikai man atrodo. Juk verslui irgi reikia laiko prisitaikyti prie mokesčių.

     • Regis

      Romai,
      aš matau problemą. Buvo priimtas sprendimas, nepaaiškinta kodėl būtent ant tiek pakelti akcizai, tiesiog pakelti ir viskas. Laukiam rezultato, beje kas laukia, o kas jau sugeba numatyt tą rezultatą, tiek to. Dar kart sakau, laikas parodys ko vertas šis sprendimas. Pažiūrėsim ar nebus eilinį kart – norėjom tik gero, o gavosi atvirkščiai.

 • J. naivus

  „Respublika“ pamilo A.Valinską. Čia priėjo Virgis ir nukabino kabutes. Ir meilė…

  :))

  • Trečias lnk peliūkštis tu ir ne daugiau … :)

   • J. naivus

    Priimu kaip nepelnytą komplimentą:)

    Tie peliūkščiai dažnai pasako daugiau, negu ilgiausiuose straipsniuose surašoma.

    • Tie peliūkščiai pasako nedaugiau nei jiems liepia lnk liaudies durnintojų kompanija, „paskątinta“ buratino Romanovo.

    • J. naivus

     Kvailių šalyje Buratinas nesėkmingai sodino pinigėlių medį, ko nepasakysi apie Romanovą.
     Deja. ;((
     A.Greitai, perskaitęs tokį Virgio teiginį, labai užsigautų- gal net iki teismo.

     Romanovas gi – gal ieškotų kontakto, kad tais pinigėliais užčiaupti

     • Prasidėjo viskas ne nuo pinigėlių medžio, o nuo „kadriliaus“.
      Nebenori būti peliuku, ar kaip suprasti?

 • O sakoma, „pinigais meilės nenupirksi“ :)

 • „Tradicinių politikos genijų“ aferistų 95% mestų kaltinimų Paksui tebuvo blefas, burbulas, kuris subliuško iškart po apkaltos. Puikiai atsimenu pačią pirmutinę LNK antraštę – “ Lietuvos Respublikos Prezidentas Susijęs Su Rusijos Mafija „. Man iki šiol neaiškus vienas dalykas – Jeigu Valinskas ėjo „sistemos“ griauti, kodėl taip griežtai atsiribojo nuo TiT, nes tik su TiT buvo galima sudaryti bent kažkokią atsvarą Brazausko ciucikams. Net jeigu TiT ir vyrauja revanšistinės idėjos(kas nėra visiškai tiesa), jos nėra be pagrindo, nes Brazauskas, Kubilius, Kirkilas, Zuokas ar Adamkus verti apkaltų net labiau už Paksą. Nepatyrimas? Jėgų neapskaičiavimas?
  Galbūt Valinskas planavo bent trigubai didesnį mandatų skaičių?
  Tačiau akivaizdu – vien savo jėgomis dabar jau sistemos jis nesugriaus – tai klanas sutrupins TPP į šipulius.

  • romas

   Virgi,
   dar kartą perskaitykite ką parašėte ir patikrinkit teksto logiką. Norėdamas ką nors suagituoti turėtumėt mintis dėstyti logiškai. Iš karto galiu jus nuraminti, nesu prieš TPP ir Valinską, nes esu demokratas (tokie įsitikinimai). Bet jei man taip kas argumentuotų kaip jūs, tikrai jam nepavyktų manęs įtikinti. Valinskas realiai yra vienas. Visi kiti TPP yra beveik 0. Pats galvokit, ar galima ką nors vienam nuveikti, jei niekas daugiau nepadės. Ir šiaip pasaulis yra labiau spalvotas, nei juodai baltas. Nėra taip, kad yra 15 balti kaip gulbės ir 126 tamsybių demonai, atėję Lietuvą pakasti. Taip būna tik Holivudo filmuose ir vaikų pasakose.

   • romai,
    Aš neagituoju, aš svarstau kas ir kaip. Kodėl, tamsta, ant manęs raunatės mano paties žodžiais?:) Aš ir sakau – Valinskas (TPP) liko vienas (su sąlyga, jeigu jis kovotojas prieš sistemą). Todėl ir svarstau: ar jis joks kovotojas prieš sistemą, ar vienas liko netyčia, dėl patyrimo stokos? Kol kas darbai ir žodžiai kaip kovotojo prieš klaną. Bet kas toliau? Laukti 2012-ųjų rinkimų? Nesulauks. Kas bus jo sąjungininkai kovoje prieš sistemą? Eiliniai piliečiai? Tik kad pusė visuomenės apsividuriavo kartu su …sklaida. Kita pusė nesikiš – gi lietuviai …

    • romas

     Aš tai mėginu galvoti su atspalviais. Yra tokios piktžaizdės, kurios yra peraugę ne valdžią, o visą tautą. Galėtume gilintis ir svarstyti kiek tik norim kaip reikėjo elgtis per visą nepriklausomybės istoriją, kas buvo klaida, kas buvo tyčia daroma, kas ir taip ir taip… 1990 kovo 11d. neįvyko tokia revoliucija, kaip įprastos revoliucijos. Jei žinot istoriją, visos revoliucijos baigdavosi teroru. Kitaip galvojantys būdavo išžudomi arba susodinami į kalėjimus bei lagerius. Laikmečio dvasioje būtų buvę bent jau liustraciją įvykdyti. Būtume išaiškine visus komunistus, komjaunuolius, saugumiečius ir jų neprileidę prie valstybės kūrimo. Gal ir gerai, kad taip nedarėm, nes galėjom panaudoti buvusiųjų žinias, bet įsileidom ir buvusiųjų ligas. Ypač blogai, kad įleidom į rinką LKP ir KGB pinigus. Kai atsirado tie neaiškumai, nešvarumai, pokiliminiai žaidimai, šantažai, galėjo bujoti kontrabanda, organizuoti susivienijimai, korupcija ir faktiškai nešvaru liko viskas, nes švariai buvo galima tik bažnyčioje melstis. Labai retas, turintis daugiau pinigų Lietuvoj, eitų į dangų šiandien pasimiręs. Bet yra dar vienas dalykas – Lietuva nėra kokia nors unikali. Gal mes kiek ir per daug purvini, bet aplinkui irgi negėlavandenės žuvys gyvena. Taip tos ne labai švarios gijos pereina į tarptautinius santykius, kur visi tokie nelabai nusiprausę visai gerai ir taip pat nešvariai tariasi.
     Tai va – tokiom aplinkybėm reikia po truputį švarintis ir eiti pirmyn. Ką nors taip radikaliai pasodinti neišeis, o ir norinčių sodinti neatsiras, nes anie irgi sodintini.

     • romai,
      Pasvarstykim. Pamiršus visus „už“ ir „prieš“ trumpam įsivaizduokim, tik įsivaizduokim – Valinskas, Kurpuvesas, Dinius, kiti atėjo dirbti dorai. Ir toks pamazgų, šmeižto, melo, neapykantos, bjaurasties uraganas. Ar tau nepanašu tai į perspėjimą – „NELYSKIT KUR NEREIKIA. ČIA JUMS NĖRA KĄ VEIKTI. LAISVŲ VIETŲ NĖRA. O NEPAKLUSUSIEMS – RAGAS“.
      Prisimenant Pakso ir Uspaskicho „karjeras“ – ateityje VSD kompromatai ir prokuratūros „malonus“ dėmesys.
      Kuris iš garbingų, protingų, pasiruošusių dirbti Lietuvai, pamatęs, kas bus su juo, su šeima, rizikuos? Vienas iš milijono? Ši proporcija, ko gero, puikiai tenkina „įspėjamųjų signalų“ autorius.
      Lauksim, kol dinozaurai patys išmirs? O jei spės kiaušinių paritinti?

     • romas

      Apie Dinių patylėčiau. Esu susidūręs gyvenime ir girdėjau kai ko, bet nesu žurnalistas, tai čia ir nesiplatinsiu. Galiu pasakyti dar kartą – švariai verslo savo laiku padaryti beveik buvo neįmanoma. Net jei ir švariai darei, bet aplinkybės turėjo priversti tapti korumpuotu, nes nebuvo galima be nuostolių veikti pagal įstatymus, galų gale turėjai turėti reikalų su partneriais, kurių rankos būdavo labai nešvarios. Politinės partijos visada veikė tokioje drumstoje aplinkoje, nes verslas visada susijęs su ekonomika, o ekonomika su politika. Taip yra ir dabar. Būdamas Gandžiu ar Kristumi, negalėtum į tą visą veiklą įsiterpti. Dar visai neseniai būtum be pinigų net rinkimuose negalėjęs dalyvauti, o ir partijos be rėmėjų negalėjo išsilaikyti. Po truputį augam ir skaidrėjam. O tarp politikų tikrai išliko visai padorių žmonių, kurie turi nuodėmių dėl buvusių aplinkybių, bet nebuvo vagys, siekiantys asmeninės naudos. Net jūsų mylimo Valinsko nelaikau nei kiek švaresniu už kokį nors Razmą arba Kubilių. Visai gali būti, kad pastarieji net mažiau turėjo galimybių prisidirbti.

     • nerijus

      romai

      faktais reikia kalbėti- faktais,o ne…girdėjau,ką kaimo bobutė sakė…

      Man ir nepatinka,kai į politiką eina šou atstovai.
      Bet ne mums šį dalyka pakeisti.
      Dėja.

     • romas

      Nerijau, atsakiau žemiau

  • JolaS

   To Virgis. Neplanavo? Tai „nafik“ ejo i ta politika su Donaldom, Antanais ir Ezopais ir Rokais. Ar pats tikite, kad jie galetu griauti sistema: kiekybe,- dar ne kokybė. Ar pats Valinskas nepervertino savo kompetencija : vieša erdvė šou versle ir politikoje – labai jau skiriasi.

   • JolaS,
    Ir jūs keliate balsą, nors klausiate to paties, kaip ir aš: ar Valinskas nepervertino savo galimybių?
    Kas tas „nafik“? Pirmą kartą tai išgirdau per lnk. Ar esate priedurniško „jumoro“ auka?
    O kaip reitingavimas pakoregavo TPP narių kokybę seime? Gal dabar tai ne visai tie žmonės, su kuriais Valinskas ruošėsi „papurtyti“ sistemą?
    Ir kuo jums užkliuvo Antanas? Paviešinkit savo atvaizdą ir visi kartu nuspręsim, ar turit teisę „važiuoti“ ant Antano.:) OK?

    • Regis

     „O kaip reitingavimas pakoregavo TPP narių kokybę seime? Gal dabar tai ne visai tie žmonės, su kuriais Valinskas ruošėsi “papurtyti” sistemą?“

     Virgi, parodyk mums vieną kartą tuos su kuriais Valinskas papurtys sistemą.

     • Regi,
      Tu užknisi( kaip pasakytų Artūras) :)))
      Atsiversk TPP rinkiminį sąrašą ir perskaityk pirmutines 39 pavardes.
      40-ąją eina Donalda, ir jeigu palyginsi jos biografinius duomenis su Salamakino, Šilgalio ar Razmos, būsi nustebintas.
      Sąrašo analitinį skaitymą gali tęsti ir toliau …

     • Regis

      Virgi,
      tai būtent tu ir užknisi kaip pasakytų Artūras ir ne tik :D, ir matyt ne mane vieną…

      Pats ir analizuok savo TPP sąrašą, nes aš dar kart kartoju nėra ten normalių žmonių – NĖRA. Tai mano subjektyvi nuomonė, jeigu nori paneik, jeigu nepaneigsi manysim, kad neturi ką pasakyt. Ir dar kart kartoju (matau nelabai sekasi įsimint) nekišk jokių kitų partijų. Kalba eina apie TPP išskirtinumo aureolę. NĖRA jos, niekada nebuvo ir nebus. TPP yra opiumas liaudžiai. Matau pats jau to gėrio prisiragavęs ir bandai tuo džiaugsmu su visais pasidalinti. Beje nelabai tikiu, kad tu čia kažką labai pasieksi.

    • JolaS

     Virgi,
     Ne, aš neklausiu to paties – kalbu apie kompetenciją. Bet logikos Jusu argumentuose mažoka ( pastebi daugiau blogerių),- vienas aklas suinteresuotumas. Todėl kalbėdama apie šoumenus Seime kalbu ne apie jų išorinį ar vidinį grožį, labiau – kompetenciją ir sugebėjimą veikti politikoje. „Vajzdelis“ šia prasme -labai jau ne koks. Todėl ir prašymą dėl nuotraukos išpildysiu tik po Jūsų. Pastebėjau kad esate aršiausias susibūrimo, tituluojančio save partija advokatas…

     • JolaS,
      Jūs teisus(i). Aš neturiu argumentų … kad Valinskas jau prisidirbo. O jūs???
      Neturiu argumentų kaltinti Valinsko, kad per tris mėnesius, esant tokiam spaudimui, nepanaikino korupcijos. O jūs???
      Neturiu argumentų teigti, kad Salamakinas vertesnis seimo kėdės nei Donalda. O jūs? (Biografijos faktai)
      Neturiu argumentų teigti Valinską esant didesniu melagiu nei Kirkilas.O jūs?
      Neturiu argumentų, kad Kazlauskas nesiims griauti nelegalių trobelių.O jūs?
      Neturiu argumentų teigti, kad Antanas prichvatizuos daugiau, nei Brazauskas. O jūs?
      Neturiu argumentų, kad Vilkaitis didesnis sukčius, nei Kėvišas. O jūs?
      Neturiu argumentų teigti, kad privilegijas seimė ėmė naikinti Kubilius, kadangi turiu argumentų, jog šito pirmas ėmėsi Valinskas.
      Galima būtų tęsti, bet neturiu argumentų, ar jūs kartais ne bandos dalis? ;)

     • Matau naują žmogų seime ir matau keletą nedidelių valstybiniu mastu, tačiau labai svarbių, jo iniciatyva padarytų darbų.
      Protingas šeimininkas, nesusitvarkęs savo kiemo gi nekritikuos svetimo.
      Valinskas nuo to ir pradėjo: alkoholį uždraudė, privilegijas “karpo”, atlyginimus pamažino. Turint galvoje juokingą TPP skaičių seime, tai nemažas pasiekimas. Aš ir galvoju – kokie pasikeitimai įvyktų,jei TPP (pavadinimas ne taip ir svarbu, svarbu kryptis, kurios ėmėsi NAUJI žmonės) įtaką padidinus trigubai. Nepadarius minėtų smulkių “apsivalymo” darbelių tokie GIGA, paulius vėl klyktų – “juk jis žadėjo!”.
      Valinską peikiu tik dėl vieno dalyko – neteisingos pozicijos žiniasklaidos atžvilgiu. Kad pridurkus kakadukininkus (o kiek jų privisę !!!) reikėjo apriboti tai tikrai. Esu apvažiavęs nemažai šalių – tokio pasityčiojimo iš parlamento, tokių žemo lygio buduliškų-debiliškų išsidirbinėjimų namačiau niekur. Bandau įsivaizduoti, kas atsitiktų Anglijos parlamente, jeigu koridoriuje priedurnė žurnalistė imtų “gundyti” parlamentarą alkoholio buteliu iš po skverno (lryto televizija). Tokia “žurnalistė” su trenksmu lėktų lauk atimant akreditaciją iki gyvos galvos. Lėktų ir iš darbo. Lietuvoje gi suviduriavo ne tik …sklaida, bet ir žiniasklaida, o po to ir didžiulė banda tautiečių. Būtent banda. Valinskas staiga patapo priešu nr 1 !!
      Žiaurus srautas pamazgų, šmeižto, netiesos. Revanšas už šoumenišką praeitį (darbą) ekrane? Pavydas nevykėlių ir etatinių? Pasimetusios ir nesupratusios bandos “žurnalistų” kerštas protingam žmogui, galinčiam būti ir šoumenu, ir seimo pirmininku? Labai nusivyliau žiniasklaida – nupirkta, apsimelavusi ir pašvinkusi. Lietuva tiek metų klestėjo, – atėjo Valinskas ir …šabaš…krizė. :)
      Galiu tik pasikartoti – matėm, kaip Paksą “suvalgė”, po to Darbo P. Dabar TPP. Vieni bagoti, kiti mažiau, vieni patyrę, kiti mažiau , – bet visus juos vienijo noras “pastumti” duKą mafiją. “Dorojo” visus vienodai – pradžioje žiniasklaida, po to VSD ir prokuratūra. Tik “dvikinkis” ir toliau buldozeriu važiuoja per Lietuvą niekam neskolingas ir neatsakingas – amžini, nepajudinami ir teisūs.
      Valinskas ne idealas – jis, greičiau, šiaudas skęstančiam. Su mintim “O JEIGU”. Nepraėjo nei šimtas dienų, o jau nuveikė daugiau, nei bet kuris kitas per kadenciją. Komanda paveda kartais, bet jau matau po truputį apsipranta kur patekę. TPP kaip pirmam kartui ir tokiam skaičiui – visai neblogai. Kol kas aš už juos.

     • Kodėl tu nepasidomi kitų partijų seimūnų “pasiekimais” prieš ateinant į seimą?
      SALAMAKINAS – viso labo vidurinis išsilaivinimas, prieš pusantros savaitės pareiškė – “septyniolika metų esu seime, bet apie ekonomiką vis dar nieko neišmanau,todėl balsuoju kaip liepia.” (DELFI.lt)
      KIRKILAS – tik 2004 m. (!) baigė VU Tarptautinio verslo magistrantūros studijas. Iki tol – LKP CK aukštosios partinės mokyklos absolventas.
      BALČYTIS – 1996-2000m. Lietuvos ir Vengrijos bendros įmonės „Lithun“ generalinio direktoriaus pavaduotoju – po to – seimas.
      BOGUŠIS – išsilavinimas – nebaigtas vidurinis.
      ZUOKAS – žurnalistas
      ŠILGALIS – inžinierius – ekologas
      ŠIAULIENĖ – 1976–1992 m. ėjo dėstytojos, docentės pareigas Kauno politechnikos instituto Klaipėdos fakultete – po to – seimas.
      STANKEVIČIUS – inžinierius-statybininkas
      TEIŠERSKYTĖ – žurnalistė
      RAZMA – fizikas
      GRAŽULIS – vidurinis išsilavinimas
      KUBILIUS – fizikas
      Kuo šiame kontekste netinkami TPP ? Kodėl aukščiau paminėti veikėjai galėjo atsirasti seime, o TPP nariai – ne?

 • Rimantas

  Taigi atsakyta kodėl: nes TT susijusi su Rusijos mafija. Ne visi turi noro Borisovą malonėmis apdalinti.

  • Valinskas nenorėjo sutarčių Borisovinių pasirašyti?:)))
   (kurių, beje, niekas taip ir nerado)

 • Regis

  „klanas sutrupins TPP į šipulius“ čia panašiai kaip Darbo partija buvo trupinama?? Vienas šipulys pas socdemus, kiti kas kur?? Hmmm… pilnai gali būti. Kodėl gi ne. Gal Virgis daugiau žino negu mes. Pabandom pamodeliuot, aišku būtų gerai žinot kiekvieno politines pažiūras, bet tiek to, bandom:

  Pas konservatorius – Laimontas Dinius, Linas Karalius, Saulius Stoma, Zita Užlytė, Dainius Budrys?

  Pas socdemus – Vincas Babilius, Vytautas Kurpuvesas, Rokas Žilinskas?

  Į DP – Asta Baukutė, Ligitas Kernagis, Donalda Meiželytė Svilienė, Antanas Nedzinskas?

  Valinskas ir Valinskienė?

  Beje juokas juokais kas žino, gal 2010-2011 metais taip ir atsitiks… Virgi, man toks įtarimas, kad esi šiek tiek arčiau TPP negu dauguma iš mūsų, ar nea?? Ar čia paranoja?

  • Regi,
   Nesu arčiau. Bet neskaitau lryto ir nežiūriu lnk.

   • Regis

    Dėkui. Kažkodėl visgi yra toks įtarimas. Bet.. Pasakei ne, reiškęs ne.

 • GIGA

  Virgi,pradedi giliau mastyt.Sveikinu.Kodel Valinskas atsiribojo nuo TiT? Taip,butent atsiribojo,nes daug kartu tai padare TV ekrane ir ziniasklaidoje.Todel,kad jis buvo produktas patraukti Pakso ir Uspaskicho rinkeju balsus.Kai sakau produktas,tai gali ir nebuti,kad konkreciai uzprogramuotas pinigais,gal „valstybinikai“ sumaste,kad reikia kazkam per peti papleksnoti,padrasinti.Bande Grigaraviciui,pabande ir Valinskui.Nenoriu apsistot tie sia tema,nes as irodymu neturiu,o tavo argumenta jau zinau -„ne,taip nebuvo,Valinskas absoliuciai savarankiskai ejo gelbet tautos,net E.Kuris Pakso P.Pilotas jam nieko nepasnibzdejo).O gavosi taip,kad AV tautos neisgelbes,zadetu specialistu neatsives (kaip pats sakei,nes neturi daugumos),o susidejo su tais paciais „valstybininkais“.Nereik varyt vien ant socdemu,yra 2K,yra valstybininku klanas i kuri nuejo Valinskas vietoj to,kad kaip pats sakei bandytu kazka keist.Kam jam is viso reikejo eit i ta jungini?Del galimybiu ka pakesit?Pats atsakei,kad to nebus.As su tavim sutinku tik del to,kad tu kaip matau esantis idealistas,atsistojes prie rinkimu urnos norejai ka nors pakeist,nes „uzkniso“ tas kas vyksta.“Uzkniso“visus.Balsuoti nelabai yra uz ka-tu ir renkiesi Valinsko „chebryte“.Jei butu balsavimas vienmandatineje apygardoje ir nebutu TPP,o butu tavo garbinamas kandidatas AV,as tikriausiai irgi buciau uz ji prabalsaves.De ja buvo TPP(su idomiais personazais) ir is kart buvo aisku,kad ivyks tas pats kaip su Sustausko „chebryte“ Kauno Taryboje.Ten tikrai buvo daugiau pagrindo patiketi nei dabar,bent jau as stebedamas tuos ivykius buvau isitikines,kad praejusiu tarybu darbo audita ,Sustauskas kaip zadejo,atliks…Dabar audita zadejo Kubilius,o kadangi su juo kartu,atejes tautos gelbeti Valinskas,vel belieka tiketis ir, kaip sutarem pries keleta dienu, laukti…

  • GIGA,
   Paaiškink man savo teiginį: „Valinskas atsiribojo nuo TiT ,nes jis buvo produktas patraukti Pakso ir Uspaskicho rinkejų balsus“.
   Ar tu sakai, kad žmogus, kuris ruošėsi balsuoti už Paksą, nubalsavo už Valinską, šiam pareiškus, kad niekada su Paksu nesidės? Kuris iš mūsų durnas, GIGA ?

   • GIGA

    Virgi,butent taip.Kaip zinai yra kelios elektorato puses.Tradicinis desinysis uz Valinska,kaip be ja ir uz Paksa,Uspaskicha ir t.t. nebalsuos.Tradicinis kairysis greiciausiai irgi,bet gali.Kaip zinai kiekvienus Seimo rinkimus viena kita pralenkdama sios partijos ima apie 60 mandatu.Liberalai suskile,be to yra Abonentas,bet vis tiek turi savo elektorato dali.Ketvirtoji elektorato dalis gali balsuoti uz Paksa,Uspaskicha,Valinska arba kaip sakiau pvz.Grigaraviciu.As ne politologas gal kur esu neteisus,tai gal gerb Arturas papildys.Ir penktoji elektorato dalis bando balsuoti uz smulkias partijikes,kurios is anksto zinoma,kad nepapuls i Seima.Taigi Valinskas pretenduoja i ta pati elektorata kaip ir Paksas.Jei tu sito nesupranti ar bandysi gincytis,tai mums nera apie ka diskutuoti.Tokiu atveju Valinskas ir „varo“ ant Pakso,kaip ant savo pagrindinio konkurento.Kazkaip negirdejau pries rinkimus ji kalbant ant Paulausko,Prunskienes,Kubiliaus,Masiulio,Zuoko ir t.t.O yra zmoniu,kurie galvoja tas zadejo padaryt nepadare,po to tas zadejo nepadare.As niekada negalejau suvokti kaip tauta sugebejo nubalsuoti uz Uspaskicho partija.Ne del to,kad jis blogas zmogus,bet kaip gali patiketi tokiu populizmu.Buvau giliai isitikines,kad TPP nesurinks 5% balsu,bet tauta dar karta lipa ant to pacio greblio.Ir pripazink viena karta -TU NETURI IR NIEKADA NEPATEIKEI NEI VIENO ARGUMENTO!!!!Visi tavo argumentai-„jis padarys“,“padarys,jei gaus dauguma“,“atejo del tautos“ ir t.t.Tai absoliuciai nieko nepagristi argumentai.Jei tu butum „budulis“ as su tavim net ne diskutuociau,bet kadangi,matau,jog rasai kaip protaujantis zmogus,tik esi uzzombintas Valinsko,gal tada atvirai pasakyk kodel,KOKIA YRA PRIELAIDA TIKET TPP???Gal tu vakarais geri brendziuka su Zilinsku ar su Antanu klausaisi estradines muzikos ploksteliu,o gal Valinskiene „guodi“,o jie tau porina,kad Arunas tikrai tautos neapgaus,bet gal jis ir juos apgaudineja?O gal pats tuo tiki,o po to neiseis ir sakys „atsiprasau,man neisejo“ ar kaip Sustauskas apie pazadeta audita-„as issigandau“?..Taigi,kadangi ir zmona ir bendro klubo nariai gali tiesos nezinot,greiciausiai Virgi,tu ir esi pats Arunas Valinskas.Tada linkiu neprarasti idealizmo

    • GIGA,
     Paskutinės septynios eilutės – atvira ir aiški paranoja.
     Negerai.
     Apibendrinant. Vadinasi, sakai, net Valinskienė gali nežinoti, kas Valinsko galvoje. Vadinasi Lietuvoje kuo nors tikėti ir pasitikėti iš viso neįmanoma. Tai jau tautos bankrotas, ar ne? Kas iki to privedė?
     Tai ką darom, GIGA? Jeigu vaikštai į rinkimus, kodėl tai darai? Ir kaip pavadinti tuos, kas vaikšto į rinkimus? Mulkiais? Avinais? Nevykėliais? Lengvatikiais?
     Kaip tu pats nusigyvenai iki tų „paskutinių septynių eilučių“? Žiauru Lietuvoj…

     • GIGA

      ir vel jokiu argumentu….Kaip visada

     • GIGA,
      Kadangi nėra argumentų, rėmiausi tavaisiais, o tu man ir vėl „nėra argumentų“. Ar nebūsi vienas iš tų, kur kol „argumentų“ į kišenę neįdedi, taip ir lieki be argumentų :)

 • mano šios popietės tezė: mūsų oligarchai veikia primityviais, žiauriais, necivilizuotais, besiribojančiais su banditizmu metodais.

  Įvykus rinkimams ir susiformavus valdžiai nepatenkintos verslo grupuotės pradeda ne bendradarbiavimo, ieškojimo bendrų sąlyčio taškų, o kiršinimo, ardymo, skaldymo veiklą. Per paskutinius keletą metų taip jau susiklostė, kad atakos smaigalyje visą laiką atsiduria Seimo pirmininkas, jį nuvertus galima mažiau, ar visiškai peržaisti politinę sanklodą.

  Iš oligarchų vis dėlto pats išmintingiausias yra Bronislovas. Nors yra vyriausias amžiumi, ragavęs sovietinio laikotarpio, bet veikia klasikiniu būdu, bendradarbiauja su bet kokia valdžia, nesistengia paneigti rinkimuose išsakytos rinkėjų valios.

  Maximos gaidukai, rubiconiečiai, savo laiku Uspaskis daro (-ė) daug klaidų, Pakso grupuotė iš vis buvo nesusipratimas.

 • Mykoliukas Beraštis

  Pamenu vieną gerbiamo Artūro Račo pareiškimą, kad „Lietuvoje niekas nepasikeis, kol už grotų nesės aukštas pareigas užimantis pareigūnas už įvykdytus nusikaltimus“. Tai labai gili įžvalga, mano asmenine nuomone. O kol taip neatsitiks, galime iki apsivėmimo aprašinėti Zuoką, Paksą, Valinską, Kubilių, Landsbergį, Juknevičienę, Paulauską, Janušką, Laurinkų ir kitus apskritojo stalo „riterius“. Tuščias užsiėmimas. Galim pilstytis arklių šlapimu kiek tik geidžiam. Tai nieko nekeičia, tik dvokas sklinda stipresnis. Realūs veiksmai ir reali atsakomybė yra atsakymas.

  • Mykoliukai Berašti,
   A.Račas tiki, kad tų realių veiksmų bei realios atsakomybės gali imtis konservatoriai (yra politinė ideologija ir politinė patirtis :) ) O tu tuo tiki?

  • romas

   Galėjot ir Brazauską, Kirkilą prie sąrašo pridėti, kaip ten bebūtų, bet valdžioje ta chebra 3/4 Lietuvos parlamentinės istorijos prabuvo. Jie netgi galėtų būti skambiausioji styga kompanijoje. O ir šiaip dujom tik Paulauskas iš sąrašo kvepia, pagal dujų reikšmę Lietuvos ekonomikai galėtų sąrašiukas ir dar pasipildyti:)

 • Pingback: “Respublika” pamilo A.Valinską. Meilė - abipusė. Kaina - 28 tūkstančiai litų | Artūras Račas()

 • Ar

  >>mdxacuk
  Vasaris 5, 2009 2:23 vakare „…
  Blogiau būtų, jeigu skiestų kas ant seilės užeina.“

  Būtų ne blogiau, o 100 kart geriau, negu mdxacuk skiedžia apie mokytojų atlyginimų priedus.

 • Regi,
  „…Pats ir analizuok savo TPP sąrašą, nes aš dar kart kartoju nėra ten normalių žmonių – NĖRA…“. Ojojoj.
  Taip, Regi, tu vienas normalus. Tu, ir Kirkilo partija. Ir Kubiliaus kanarėlė … :)

  • Regis

   Aš apie sąrašą tu apie mane. Ką galiu pasakyt?? Tik tiek Virgi, kad jau senai išsisėmei. Vieno nesuprantu ką tu nori pasiekti čia – A. Račo bloge??

 • nerijus

  Artūrai

  Ką daryti,kai niekas nenori rašyti/rodyti tiesos ir veikiami tik savų interesų rašo/rodo tai,ką padiktuoja ar priimta tik vadinamiems „valstybininkams“?
  Pats,kažkada Paksą užtarinėdavote?
  Keista,kai Jūsų nuomonė keičiasi,kkaip kojinės?

  Žinau,kad Paksas tiek pat arogantiškas,kaip ir visi kiti politikai(turiu bendrų pažystamų),bet..,kai atsiranda žmogus su kita nuomone ir pažiūromis,tai „sistemai“ jis,kaip antikūnis?
  Kodėl taip yra?
  Paaiškinkit.
  Jūs žurnalistas.Jūs turėtumėt žinoti.

 • romas

  Jis turėjo (gal ir dabar turi) tokį klubą „MAX“. Kažkada buvo toks ir Vilniuje. Per žiaurias akcijas jį užlenkė. Kiek atsimenu, už alkoholį be banderolių. Šita informacija yra visiems girdėta, o daugiau nepasakosiu. Tik dar kartą priminsiu, kad buvo laikai, kada joks verslas dirbdamas visiškai sąžiningai, negalėjo išlikti. Durkit į bet kurį verslininką ir jis nebus sumokėjęs visų mokesčių arba bus davęs kyšių, nebent veiklą pradėjo neseniai arba visada turėjo ryšius, stogą ar pan.

 • Pingback: “Respublikos” ir A.Valinsko meilė baigėsi? | Artūras Račas()

 • Pingback: V.Tomkaus dresavimo įpročiai ir jo meilė | Artūras Račas()