„Redakcija“… Bravo… nuoširdžiai

Jau, atrodo, sakiau, kad LTV „Redakcija“yra viena mylimiausių mano laidų…

Šiandien vėl žiūrėjau. Ir nepasigailėjau nė minutės.

Mačiau puikią, gyvą laidą su aštriais, kartais provokuojančiais klausimais, dalis jų rodė laidos vedėjų pasirengim laidai, kaip ir turėtų būti tokio tipo laidose.

Mačiau A.Pekeliūno rėmėjų partijos atstovo Ž.Šilgalio iš pykčio kramtomas lūpas, mačiau A.Valinsko beviltišką žodžių ekvilibristką kalbant apie „Leo LT“ (mes nieko nespręsim, spręs valdančioji koalicija, o mes tik koalicijoje, bet mes ne koalicija, todėl mes nieko nespręsim), mačiau Liberalų sjūdžio vadovo E.Masiulio gana nevykusį bandymą paaiškinti, kaip jie tarsis su konservatoriais dėl to, dėl ko sutarti neįmanoma (atidėsim į šalį…)

Pagaliau pamačiau, kad E.Kūris gali dirbti televizijoje – kai dirba gyvai ir iš anksto nenesuderina klausimų ir atsakymų su būsimaisiais pašnekovais. O dar jei iškentėtų nepertraukinėdamas pašnekovų, kuriems mažiau simpatizuoja, būtų visai puiku. Bet tobulybei juk ribų nėra, o E.Kūris – žmogus brandus ir su patirtimi…

Mačiau Ritą – besišypsančią – ar galit patikėti:) Tačiau, kaip visada atkaklią ir nepasitenkinančią nieko nepasakančiais atsakymais.

Laida išties buvo puiki, ypač, kai A.Valinskas ir A.Kubilius išėjo pas E.Jakilaitį (televizijų daug, o politikų mažai?)

Tas formatas, kuris buvo šiandien bei E.Kūrio ir R.Miliūtės duetas – būtent tai, ko reikia.

Nepyk, Audriau, bet šis duetas geresnis, nei Tavo su Rita… Jis kažkoks gyvesnis išėjo.

Ir tie dramatiški R.Bružo išėjimai laidotuvių maršo fone, pasirodo, visiškai nereikalingi. Kaip ir tie agitaciniai, pritempti reportažaia, nuo kurių „Redakcija“ pradėjo.

Pasirodo, svarbiausia yra šiek tiek pasirengti, panaršyti internete ir ateitį į laidą be išankstinio scenarijaus, kas yra gerietis, o kas yra blogietis.

Svarbiausia – leisti laidos dalyviams atsiskleisti. 

Nuoširdžiai sakau: BRAVO „Redakcija“.

Gal tikrai verta pergalvoti laidos koncepciją ir palikti „Redakciją“ tokią, kokia ji buvo šį pirmadienį.

Ir nesidubliuotų su „Teise žinoti“ ir nebūtų tokia nuobodi, kaip kad kartais būdavo iki šiol.

O „Teisėje žinoti“ būtų galima, pavyzdžiui, kalbėti ne apie politiką, o apie konkrečius dalykus: kad ir apie teisę žinoti, kokias turi teises, už ką moki mokėdamas už komunalines paslaugas, ką turi garantuoti mokykla, ką darbo teisė garantuoja nėščioms moterims, asmenims su negalia ar tėvams auginantiems tris ir daugiau vaikų.   

Čia, žinoma, tik viena iš daugelio idėjų, kurios jokiu būdu neperšu…

Bet kartais juk sakoma, kad iš šalies geriau matyti:)

(9 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  O man atrodo, kad visi nori pralenkti traukinį. Patiko Mazūronio pozicija. Jis sakė, kad nematė programos, todėl nežino, ar bus opozicijoje. Žinau, kad pasakyti ką tai reikėtų, bet vykstant deryboms pozicija viešai neatskleidžiama. Atvirai pasakius nesuprantu, kodėl dabar taip puolate Valinską su jo kompanija. Kad jie šoumenai visi žino. Bet čia gi tauta kalta. Jie gi ne perversmo keliu į valdžią ateina. Norint sudaryti koaliciją, su jais būtina tartis. Nesusitars Kubilius, susitars Kirkilas. Juk prieš rinkimus visi kaltino TS nesugebėjimu su niekuo tartis. Tai va ir tariasi. Partneriai ne kokie, bet taip jau gavosi.

 • Anonimas

  o man Valinskas dabar kartais atrodo panashus i Kubiliaus atstova spaudai… kalbai israiskingai, akcentuotai, o svarbiausia besalygiskai garbina savo bosa…

 • Anonimas

  Kazin kodel nespejo surezisuoti tos laidos? Kurybine krize?

 • Anonimas

  Isaiskinkit nesupratingam, taip iseina kad sitie isrinkti salies atstovai vel nieko nedarys su „Amziaus afera“ ? (ziuresim ar pakankamai skaidru ar neskaidru, nagrinesim, as ju ne vienio nepazystu apie ka as galiu kalbeti, kai duos sprendima KT tada ir ziuresim ir svarsysim ir t.t. vienu zodziu miglos putimas i akis).Tai ka mes isrinkom – Aferos bendrininkus ?

 • Anonimas

  vakar žiūrėjau M.Skorsezės 1982m.filmą „Komedijos karalius“su R.de Niro.Taip ir piršosi palyginimas tarp Ruperto Pupkino(pagrindinio filmo herojaus)ir Valinsko.Ir vienas ir kitas griebiasi bet kokių metodų savo tikslams pasiekti,ir vienas ir kitas sumaniai išnaudoja visuomenės nusivylimą,tuščiagarbiškumą,naivumą.Tikslas pateisina priemones,o filmą būtinai pažiūrėkit,talentingi žmonės vertinami visur:tiek JAV tiek Lietuvoj.

 • Anonimas

  Na, o mane laida nuvylė…:)
  Buvo pikantiškų pasiknaisiojimų..:) šiek tiek duoklės bulvarui..
  Bet kai laidos vedėjai per visa laidą nesugebėjo, savo iniciatyva, kažko iškristalizuoti pačiame svarbiausiame – partijų programų derinime (o ne a la krėslų perstumdyme), – tai to pavadinti kitaip kaip žemu lygiu, mano manymu, nėra galimybių…

  …prie viso to stebina ir Artūro pozicija į tai..:)
  …dar kažkiek laiko vis manysiu, kad apžvalgininkas turi gaudyti esmę kažkame..:), o ne žavėtis pikantiškais ir bulvariškais aspektais..:)

 • Anonimas

  Na, Artūrui patiko todėl, jog sutapo laidos kryptis su jo pozicija dėl konservatorių pasirinkimo. Jo nuomone, konai turėjo rinktis pilotą, o siauro-Adamkaus ir co. nuomone – vaivorykštę. Valinskas ir Zuokas blogai, bet pilotas, Gražulis, Klumbys ar Kirkilo oligarchiniai komunistai būtų labai, labai baisu.

 • Anonimas

  Abejoju, kad kokybišką analitinę – visuomeninę laidą galima sukurti neturint bendrojo pilietiškumo.
  Kai vedėjų elgesyje gan akivaizdžiai matosi kas yra prieteliai, o kas neprieteliai, tai toks jų principinis nusistatymas yra peilis į nugarą bendrajam visuomenės interesui (ir laidos kokybei)… turint minty, kad tai dar ir visuomeninis kanalas…

  Šiaip kuo pilietiškesni laidų vedėjai, tuo jie daugiau kartų išgaus bendrosios informacijos (duotu atveju apie programų derinimą etc.), tuo politikams bus sunkiau vėliau daryti kitaip/atsižadėti savo žodžių etc. …tuo gal ir laidos būtų kokybiškesnės/naudingesnės, nes …pilietiškesnės :)

  Šiaip graudoka žiūrėti į vedančiuosius (kuriančius virs geltonosios sklaidos lygio), kurie savo atskirą segmento interesą teikia/suvokia kaip pilietiškumo lygmenį…

 • Paskutines keletą savaičių seku, kaip tu, Artūrai, kaip koks Kubilius Uspaskichui prieš keletą metų, vis bandai įkąsti Valinskui, o tave vis paspiria.Ką reiškia tavo “A.Valinsko beviltišką žodžių ekvilibristką kalbant apie “Leo LT”” – juk pasakė žmogus – reikalas atrodo neskaidriai, reikia išsiaiškinti. Kas norėjo, tas išgirdo. O štai kai kuriems žurnalistinės pakraipos atstovams kažkodėl nedaeina.Stebint tavo tokius išsišokimus nori nenori imi suprasti, jog atidirbinėji kažkam. Įrodyk, kad yra ne taip. Ir įtikink mane, kad vakarais, namuose prieš vidrodį, niekam nematant, ištikro nebandai sušokti gulbių ežero motociklisto šalmu prisidengęs … Įtikink, ir ne tik mane …

 • Anonimas

  Na o man įdomus toks aspektas: Račas yra vienas iš tų žurnalistų, kuriam klijuojama labai daug etikečių – jis raudonas, paksininkas ir t.t. Tačiau jis pats su lygiai tokiu pat įkarščiu ir visiškai nieko nepasiremdamas klijuoja etiketes Valinskui – anas yra socdemų projektas, beviltiškas ir t.t. Račai, daugiau tolerancijos.
  Duokite Valinsnkui šansą. Gal jis ir nėra tobulas, bet nieko neprastesnis nei 99 % seimo narių. Jis kol kas dar niekuo nenusikalto Lietuvai (išskyrus aišku tuo, kad sužalojo lietuvių muzikinį skonį). Į politiką turi teisę eiti kiekvienas net ir Račas jei panorėtų. Vertinkite pagal darbus, o ne asmenines simpatijas.

 • Mielas Virgi, o kas Jūs toks, kad aš turėčiau gaišti laiką Jus kuo nors įtikinėdamas? Aš juk tik sakau, ką galvoju.

  Ir Jūs taip pat turite tokią teisę.

  O Valentinui norėčiau pasakyti, kad einant į politiką, reikia bent šiek tiek pasirengti. Na, bent šiek tiek, kad viešai netektų kalbėti nesąmonių kaip kad buvo apie teritorinius konfliktus ES viduje arba kaip vakar per E.Jakilaičio laidą, kai Jūsų gerbiamas A.Valinksas pareiškė, kad TPP nori imti visą ministeriją su visais viceministrais ir sekretoriais… Galima juk bent pasiskaityti Valstybės tarnybos įstatymą…

 • Anonimas

  Na, gal ir pabaigsiu čia savo trilogiją…:))
  Kai analizės gylis užsibaigia „dirvožemyje“ per degtukų dėžutės storį (a la „Silgalis kramtė lūpą“), tai kiti pamąstymai, kad visas dabartines partijas (nuo ultra kairės iki ultra dešinės) galima suvesti tik į vienos partijos atspalvius – jau pasirodytų kaip užžvaigždinis tolis..:)… (gal nuo sovietmečio mes labai toli ir nenukeliavom (ten ir čia vienpartinė sistema)..:) )

  Šiaip, norėti gerai padaryti savo darbą yra ganėtinai aukščiau, nei – mūsų atskira grupė nugalės (aš – nugalėsiu)..:)

  Šiaip, verta retkarčiais pakelti akis nuo klaviatūros ar babkių ir pagalvoti: o kas yra už to ką aš žinau? …:)

  Ir tai nėra niekaip taikoma asmeniškai Artūrui..:)

 • Anonimas

  Tuo metu kai skaitau ir rašau – už lango šviečia nuostabi rudens saulė… Ir sušildo nuotaiką!
  BRAVO!!! O tai kažkas abejojo, kad Artūras nerašys pozityviai:)

 • Anonimas

  bėda ta,Artūrai,kad TPP su Valinsku,jei Valstybės tarnybos įstatymas jų netenkina,jį pakeis.Beje,čia juos pilnai palaikys Kubilius ir šito užteks.Vėl bus plečiamas politinio pasitikėjimo pareigūnų skaičius,ką mes jau turėjome,ir tai yra žingsnis atgal.Prasidės skundai teismams,tame tarpe Strasbūrui,bet kam tai rūpi.Tokia realybė:vyksta vieno daikto sukimasis eketėje,o realiai tikslai išliko tie patys:įdarbinti savus žmones,kuo daugiau,tuo geriau.

 • Artūrai, mane (ir kitus) įtikinėdamas, Jūs negaišite laiko, – tas laikas bus išnaudotas gerokai naudingiau, nei besaikis ir nesavalaikis į politiką pasukusio Lietuvos piliečio įžeidinėjimas. Būtent. Jūs sakote: Aš juk tik sakau, ką galvoju. O aš sakau, kad geriau būtų, jeigu Jūs tik galvotumėt, nes tamstai išsireiškus garsiai, tai skamba kaip įžeidimai. Jūsų, mielas Artūrai, bėda, kaip ir, beje, daugumos žurnalistų – įsitikinimas, jog galvoti garsiai galima bet ką. Esat panašus į tokį, kurio hobis – apspjaudyti (viešai), apšnerkšti(viešai), išjuokti (viešai) ir nieko neveikiant žiūrėti, kas bus toliau. Taip, Valinskas, dėl nepatyrimo (o gal todėl, jog yra pakankamai protingas ir atsargus – pagalvokit apie tai, mielas Artūrai) pasakė keletą netikslumų, tačiau jeigu Jūs pasakysite, jog tokie valstybės reikalų „žinovai“ kaip misteris peteliškė, Valionis, Zuokas, Kirkilas ir daugelis panašių kitų lenkia Valinską padorumu ar intelektu, man, bijau, beliks tik nusijuokti. Tad linkiu Jums, Artūrai Račai, kantrybės ir tolerancijos – ypač tų žmonių atžvilgiu, kurie dar neprisidirbo.

 • Mielas Virgi, palikite man spręsti, kaip naudoti savo asmeninį laiką. Taip pat – nekaltinkite manęs tuo, ko nedarau. Nieko neįžeidinėju, tik atkreipiu dėmesį į tai, kas man kelia pagrįstų abejonių. Nieko nepsjaudau, nieko nešnerkščiu ir priešingai nei Jūsų mylimas A.Valinskas nieko viešai neišjuokiu (terminą „ufonautas“ pasiskolinau iš to paties A.Valinsko).

  Jei norėtumėte sužinoti, ką esu sakęs apie misterį peteliškę, Valionį, Kirkilą ir Zuoką, kei turėsite laiko, paskaitinėkite įrašus bloge – rasite, ką apie juos manau. Tada galėsite juoktis.

  O dėl išsireiškimo garsiai – reikškite garsiai ir Jūs savo mintis, juk Lietuvoje – demokratija.

 • Mielas Artūrai(tebunie taip).Pirmiausiai, ką nors skolinantis iš A.Valinsko, galbūt vertėtų atsiklausti paties A.Valinsko ?
  Demokratiją jūs, žurnalistai, suvokiate labai savotiškai. Demokratija jums, žurnalistams, – tai kišti mikrofoną žmogui į dantis bet kur ir bet kada, laipioti per tvoras vidurnaktį su viltimi „pagauti kadrą“ asmens, dėvinčio kuo mažiau.Demokratija jums – tai išgirdus vieną žodį priskaldyti malkų vežimą, galų gale užmiršus ir tą vienintelį žodį.
  Aš žinau, ką Jūs manote apie misterį peteliškę, Valionį, Kirkilą ir Zuoką, todėl juos ir paminėjau. Beje, Jūs jau padarėte išvadą, kad A.Valinskas – mano mylimas. Sveikinu, Jūs be galo įžvalgus, tačiau atkreipkite dėmesį: linkiu Jums, Artūrai Račai, kantrybės ir tolerancijos – ypač tų žmonių atžvilgiu, kurie dar neprisidirbo.
  O dėl išsireiškimo garsiai – reikškite garsiai savo mintis, tik prieš tai atsakingai pasverkite, pamatuokite – tokie yra demokratijos principai. Tuo ir skiriasi demokratija nuo „demosakaudaraukąnoriu“.

 • Gerbiu Jus kaip įžvalgų žmogų, nors neretai esantį priešingoje barikadų pusėje.
  Tačiau ne apie pažiūras šįsyk.
  Jei naujienų agentūros vadovas vartoja diskriminacines sąvokas, tai ko norėti iš kitų?
  Artūrai, – „invalidas“, tai tas pats Garasto „juodašiknis“…

  Pagarbiai-invalidas

 • Atsiprašau, pastabą priimu ir bandau pasitaisyti.

 • Anonimas

  Invalidas yra normalus, neįžeidžiantis žodis. Nelyginkite jo su „juodašiknis“.

 • lotynų k. „invalidus“ – beteisis. Gal žinote ką reiškia teisėje sąvoka „invalidus“? Anglų k. tokio žodžio nėra, o „disable“, „handicap“…
  „Negras“, „juodaškinis“ smerktini, nes primena juodaodžių vergovę.
  Invalidas – apeliuoja į segregaciją, diskrimaniciją, kurią sovietmečiu savo kailiu patyriau.

 • Anonimas

  Žodis „invalid“ anglų kalboje yra ir turi keletą reikšmių :-)