LRT naujas tinklelis: D.Kuolį keičia E.Kūris, L.Donskį – ?

Kažkaip per darbus nepastebėjau įdomios naujienos – kad buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Egidijus Kūris taps „šoumenu“.

Prisipažinsiu, esu kiek pasimetęs. Žinių E.Kūriui tikrai netrūksta, kalba jis aiškiai, sklandžiai, logiškai ir argumentuotai. Yra, kaip sakoma, telegeniškas, gal net reikėtų sakyti charizmatiškas. Žodžiu – komplekte yra viskas, ko reikia televizijai.

Tačiau vis tiek šiek tiek abejoju: ar tikrai buvusiam Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo pirmininkui reikėtų dalyvauti televizijos „šou“. Tegul ir pačiame rimčiausiame, tegul ir pačiame visuomeniškiausiame. Juk vis dėlto televizija yra pramoga. O teisė, ir ypač konstitucinė – nelabai.

Suprantu, kad naujoji laida nebus naujas „Teismas“, kurį rodė, berods per TV3, bet vis tiek abejoju. Juk turi būti dalykų, kurie nesusisiekia. Konstitucinio Teismo buvęs pirmininkas galėtų komentuoti teismų ar politikų sprendimus žiniose (ką jis gana sėkmingai dabar daro, nors kartais, mano manymu, gal vos vos  šališkai). Jis galbūt galėtų sudalyvauti kaip svečias kokioje debatų laidoje, narpliojančioje teisės ar Konstitucijos problemas, pavyzdžiui, dvigubos pilietybės galvosūkį. Bet būti nuolatiniu kažkokios laidos dalyviu… O gal tikrai galvoja apie Prezidento rinkimus? Tada žingsnis, be jokios abejonės, teisingas.

Beje, LTV pažėrė ir kitų įdomių naujienų apmąstymams. R.Miliūtės nebebus „Panoramoje. Manau, „Panorama“ nukentės, nes Rita yra profesionalė.

Kita vertus, ji, atrodo, darys autorinę laidą. Ne visai gera žinia, nes nepaisant neginčijamo profesionalumo, Rita, kai jai pasitaiko proga, labai mėgsta pademonstruoti savo asmeninį požiūrį į vieną ar kitą politiką. Eteryje. Nežinau, ar tai pats tinkamiausias bruožas pokalbių ar kokia kitai laidai. Nors gal R.Miliūtė sugebėtų užslėpti savo antipatijas (simpatijas ji rečiau rodo). Tada laida galėtų bti puiki, nes ji profesionalė iš didžiosios raidės.

Be to, sklinda gandai, kad toje naujoje R.Miliūtės laidoje gali būti ir A.Matonis. Jei šie gandai turi pagrindo,  manau, kad tai irgi nėra gerai. Pirmiausia, dėl pareigų, kurias šiuo metu užima A.Matonis: remdamasis asmenine patirtimi, žinau, kad vadovavimas Žinių tarnybai reikalauja gana nemažai laiko. Dalį jo paskyrus rengmuisi autorinei laidai, nukentėtų tiesioginis darbas, tai yra, žinios. (Pavojus išauga dukart, prisiminus, jog iš „Panoramos“ išeina ir R.Miliūtė). Jei autorinei laidai nebus rengiamasi, kentės autorinė laida. Pavyzdžių ankstesniuose LTV sezonuose turime).

Be to, bent jau man asmeniškai atrodytų šiek tiek keistokai tokia darbų samplaika: ir Žinių tarnybos vadovas ir vienas iš laidos autorių. Kaip ir E.Kūrio atveju, šioks toks žanrų painiojimas ir gal net šioks toks nesuderinamumas. O dar ir etikos klausimai: turiu galvoje galimą atlygį už autorinę laidą – išeitų, kad dirba tame pačiame darbe antraeilininku?…

Tokiame naujų laidų kontekste visiškai kitaip atrodo ir D.Kuolio laidų atsisakymas ir A.Siaurusevičiaus kalbos apie tai, kad L.Donskis už savo laidą nori daugiau pinigų. 

Nesinori skaičiuoti svetimų pinigų, bet tiesiog būtų smalsu, ar naujoji laida su E.Kūriu arba naujoji R.Miliūtės laida bus pigesnės už „Be pykčio“?

O bendrai paėmus, tai dar beiktų sužinoti, kad LTV savo autorines laidas turės R.Lopata, M.Laurinkus ir A.Pocius ir A.Valionis. Arba bent jau turės po kelias savo minutes dideliuose naujuose projektuose kaip kad E.Kūris. Juk visi jie savo sričių profesionalai, kai kurie net ne vienos…

Nors gal tai ir nebūtų blogai. Gal net į gera išeitų.

Ir vsi dėlto galvoju, kas, pavyzdžiui, dirbtų E.Kūrio komandoje, jei jis sugalvotų dalyvauti prezidento rinkimuose ir jį išrinktų? Kas galėtų tapti vyriausiuoju patarėju, patarėju vidaus politikos klausimais, atstovu spaudai…

(8 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...