Recesija ES baigėsi… Lietuvos dėka

Net nepagalvotum kad penktadienį, 13-ą diena, galėtum išgirsti tokią gerą žinią…

Naujienų agentūra AFP skelbia, kad šiandien oficialiai baigėsi didžiausia nuo Antrojo Pasaulinio karo recesija Europoje: po penkių iš eilės ekonomikos smukimo ketvirčių, tiek eurozonoje, tiek visoje ES pagaliau užfiksuotas augimas.

Eurozonos valstybėse BVP liepą-rugsėjį ūgtelėjo 0,4 proc., palyginti su praėjusiu ketvirčiu, o visoje ES – 0,2 procento.

Tiesa, AFP nutyli patį svarbiausią dalyką: recesija visoje ES baigėsi iš esmės Lietuvos dėka.

Eurostat skelbiama statistika tai akivaizdžiai paliudija: Lietuvos BVP trečiąjį ketvirtį paaugo daugiausiai visoje ES, o neskaičiuojant Lietuvos, bendras kitų 16 valstybių, kurių rodikliai skelbiami, augimas būtų su minuso ženklu.

Štai kokie mes svarbūs… 

P.S. Teisingumo dėlei dar būtų galima pastebėti, kad pridėjus, Latvijos, Airijos ir Bulgarijos rodiklius bendro ES rodiklio net ir Lietuvos augimas gali neišgelbėti…

(6 balsų, vidurkis: 4,17 iš 5)
Loading...
 • austras

  Nesuprantu kaip galima praleisti visai Lietuvos politikai džiugią žinią. Panaikintas vieno svarbiausių valdančiosios koalicijos lyderių teistumas! Artūras Zuokas šiandien jau „švarus“! O sako, kad 13 dieną ir dar penktadienį negali būti gerų naujienų! Tegyvuoja Lietuvos politika, kurios atstovus nuolat aplanko džiugios naujienos!

  • austras

   Teismas konstatavo, kad bausmė atlikta, tai yra 12,5 tūkst. litų dydžio baudą A.Zuokas sumokėjo, yra suėję pusė įstatymo nustatyto teistumo termino, NAUJŲ NUSIKALSTAMŲ VEIKŲ PER ŠĮ LAIKOTARPĮ PARLAMENTARAS NEPADARĖ, PAREIŠKĖJO VEIKLA IR ELGESYS LEIDŽIA DARYTI IŠVADĄ, KAD BAUSMĖS TIKSLAI PASIEKTI, todėl teistumas naikintinas.
   Smulkios parlamentaro Artūro Zuoko nusikalstamos veikos nedarė įspūdžio nei LSDP, nei TS-LKD, nei kitiems buvusios ar esamos valdančiosios koalicijos partneriams, tad šiandien švenčia ir jie. Teisingumas triumfavo!

   • nerijus

    Pas Zuoką apsilankė teisinė „dvasia“…

    Neįsivaizduoju tokio marazmo, kaip galima panaikinti teistumą?
    Tarkim, susilaužei koją, tai žymė, kad ir suaugs kaulai, liks visam gyvenimui. Žinoma, jo nesimatys išorėje.

    • WU

     O neteko girdėti, kad teistumas yra terminuotas?
     Taip pat, kad teistumas ir pats nuteisimo faktas yra skirtingi dalykai?

     • nerijus

      Aš nekalbu, kaip yra parašyta teisėje. Šiuos variantus esu ne tik girdėjęs, bet ir skaitęs :)
      Nereikia žmonių nuvertinti ir tyčiotis, jei jie kažko nežino ar maišo. Tiesiog, viską priimkite, kaip nuomonę…

     • WU

      Tai skaitei visiškas nesąmones, nes protaujančiam žmogui susipažinus su baudžiamosios teisės teistumo institutu nekylą tokių klausimų ir tik nuteisimo faktą su teistumo institutu maišančiam žmogui, tai gali atrodyti kaip „marazmas“. Ir nihilistinės pozicijos laikymasis yra tik niekuo nepagrįsta nuomonė, bet kaip visada demokratija yra jūsų pusėje.. Todėl, bet kokią pasakytą nesąmonę galima numušti „demokratijos korta“ ir apsimesti maištaujančiu prieš sistemą..

     • nerijus

      WU

      Apie ką Jūs čia..?
      Prie ko čia demokratija?
      Išsakiau tik savo poziciją, o teisę lieka aiškintis kvalifikuotiems teisininkams.
      Jūs galvojate pagal vadovėlius, kuriuos rašė tie patys žmonės ir kūrė įstatymus, kad tokie, kaip WU turėtų darbo :)
      Jei būtų parašyta, jog už nužudymą- bausmė, tarkim, 50 metų ir jokių „lengvatų“ nenumatyta ( kaip dabar ), tai žudikui būtų paskirta 50 metų bausmė. Jei sakoma, kad pirmą kartą pavogus kibirą- nukertamas vienas pirštas, o antrą- ranka, tai taip ir būtų daroma ir tada jokių WU nereikėtų, nes visiems viskas būtų aišku…

     • WU

      Aha, buvo taip prieš šimtus metų. Bijau, kad taip greitai vėl keturiom pradėsit vaikščioti. O jei tokiems kaip jūs leistų vykdyti teisingumą savo rankomis… O jei nerijus turėtų žmoną ant steroidų ar dar kokios fignios, kuri grįžusi namo reguliariai muštų jį ir jo vaikus, vieną dieną nerijus neišlaikytų ir „netyčia“ kaip nors ją nudaigotų ir gautų 50 metų be „lengvatų“. Dar prieš gerus 25 metus visiems buvo viskas aišku.
      Jeigu jūs manot, kad teisinė sistema yra skirta tam, kad aptarnautų pačius teisininkus man jūsų gaila. Nuoširdžiai.. Aš suprantu, kad šiek tiek rafinuotus dalykus būna suprasti sudėtinga. O kas tas teistumas? O kam jis reikalingas? Gi kai diskusijos dalykas yra teisinė problema, tai galima vartoti teisines sąvokas buitine prasme ir apsimesti durneliu.. Ir viskas tam, kad tokie kaip WU turėtų ką veikti. Nes jie tai durneliai – nesant teisės nesugebėtų rasti kitos srities, kur save realizuoti, tai patys susigalvojo sistemą ir joje žaidžia, kad patenkinti savo egoistinius interestus bei kažkiek pralobti. Bet kai nerijų ištiks rimta bėda, neduok dieve, nukentės iš kažkas iš jo šeimos narių, bus pasinaudota pačiu juo, ar kažkaip praras turtą, nerijus pats spręs problemą, taip parodydamas sistemos beprasmiškumą ir savo sumanumą.. Gi jam viskas paprasta ir aišku. Ir kalbu ne tik apie sritį, į kurią įlindę, nepabijokim šito žodžio, svolačiai ir bezdelnikai kaip WU, bet ir visais kitais klausimais. Viskas gi taip paprasta, nereikia jokių mokslų, specialių žinių, nieko. Visi paprastai supraskim ekonomines, socialines ir kitas problemas, kaip jas supranta nerijus.. Ot tai visuomenėje gyvensim :) Visi patarkim „Lietuvos Daliai“, kai nereikia kompetencijos darykim ką norim ir kaip norim. Sukūrėm demokratiją, kuri viską mums leidžia.. Svarbiausia turėti nuomonę, kuriai pati ydingoji teisinė sistema netaiko tiesos kriterijaus.. Teisingai čia mdxacuk neseniai buvo pastebėjęs, tokiais tempais greitai lipsim atgal į medį :) Genealumas slypi primityvume..

     • nerijus

      WU

      Tą ir noriu pabrėžti, jog, jei nerijui iškils problemų, tai jis kreipsis į WU, kad jam duotų darbo. Kad nerijui siūlomas 10 metų ,už valstybės lėšų iššvaistymą, truktų TIK vienerius metus ir tai- lygtinai.
      :)
      Į medius lipsim ne dėlto, kad mdxacuk pasakė, o todėl, kad lipsim, jei to reikės :)
      Ko jūs nirštat? Galima gražiai diskutuoti…
      Prie ko čia dievas?

      Kas dėl 50 metų, tai reikėtų tokio teisinio principo, kai už grobstymą ar nusikalstamą veiką prieš valstybę, nužudžius žmogų, pedofiliją jokių išimčių, kaip „lengvinančios aplinkybės“ neturėtų būti. Tą ir noriu pasakyti. Bet, teisinė sitema suregzta taip, kad visokiems abonentams iškyla grėsmė išsisukti už padarytas veikas ir, ne be „brangių“ teisininkų pagalbos…
      Kartoju, jog teisė surašyta taip, kad tokie, kaip WU turėtų darbo :)

     • nerijus

      WU

      Štai dar vienas pavyzdys, kokia pas mus teisė ir kam reikalingi advokatai- dirbti savo darbą ir ieškote įstatymuose „lengvinančių aplinkybių“:
      http://www.alfa.lt/straipsnis/10299598/?Teisme..advokato.spektaklis=2009-11-14_07-59

      Kai nėra konkretumo įstatyme, tai bet koks žmogžudys gali išvengti belangės. Turiu net konkretų/ gyvenimišką atvejį. Žinomo visuomenėje žmogaus brolis ( galima vadinti jį asocialiu ), galimai, nužudė savo sugėrovą. Po praleistos nakties belangėje- vaikšto laisvėje ir nieko…- ramu. Geri advokatai? Kaip manote?

     • nerijus

      WU

      Dar viena absurdiška teisinė išvada, kai už mažamečių tvirkinimą mokama bauda:
      http://www.alfa.lt/straipsnis/10299607/?Mazameciu.mergaiciu.mociute.kuniga.kaltina.jos.anukiu.tvirkinimu=2009-11-14_10-13

      Aš nesiūlau kapoti pirštų ar rankų, kaip Jūs bandėte pabrėžti. Norėtūsi konkretumo, o ne dviprasmiškumo teisėje.

     • WU

      Jei galvoji, kad aš komentuosiu žurnalistų straipsnius, nesusipažinęs su faktine medžiaga – klysti :)
      O dėl advokatų, geras advokatas, kuris deda maksimalias pastangas gindamas savo klientą. Kad kaltinimo pusę palaikanti valstybė yra imptotentė, ne advokatų, o jos pačios problema. Ne advokatai, kuria teisės normas ir ne jie palaiko kaltinimą.

     • Žvelgaitis

      Skaitau energingas mintis ir pagalvojau, ar nėra čia WU sąmoningo erzeliojimosi iš Nerijaus? Kažkaip man atrodo, Nerijus labai nuoširdžiai ir atvirai mintis dėsto?

     • nerijus

      WU

      Įstatymus ( teisės ) kuria ne valstybė ( jei Valstybę laikome visus LR terotorijoe gyvenančius žmones ), o Valstybės dalis- teisininkai. Kurie sudėlioja taip,kad, pasikartosiu, iš to uždirbtų donai.

      Žvelgaiti

      Po pseudonimu WU slepiasi jaunas ir talentingas žmogus, tik bėda ta, kad jo pasamonė užprogramuota kiekvienam komentatoriui atskirai. Siūlyčiau, neišskirti nei vieno ir visus vertinti vienodai pagal tai, ką jie parašė ir ką pasakė…Nes vieną dieną mintys gali sutapti, o sekančią- ne.
      Su visais juk tinklaraštyje „pasimušam“ ir susitaikom..? :)

      WU
      Per giliai imate širdin…Atsipalaiduokite ;)

     • nerijus

      WU

      Kas yra advokatas?
      „Kad kaltinimo pusę palaikanti valstybė yra imptotentė, ne advokatų, o jos pačios problema.“
      „Ne advokatai, kuria teisės normas ir ne jie palaiko kaltinimą.“

      Kas kuria teisines normas?
      Kas yra valstybė?

 • nerijus

  Baltijos tigras- rrr…
  :)

 • Musė

  Man šiandien kažkaip humoro jausmas išsijungęs, tad norėjau pasitikslinti, ar jūs šioje vietoje juokaujate: „neskaičiuojant Lietuvos, bendras kitų 16 valstybių, kurių rodikliai skelbiami, augimas būtų su minuso ženklu“ ?

 • andriuz

  „ES baigėsi iš esmės Lietuvos dėka“… arba cia juoda ironija arba Racas nebaiges pradines, nes sumuoja PROCENTUS

  • lida

   Čia anksčiau savo šeimos krepšelio turiniu statistikos departamento duomenis bandė paneigti, tai ko jūs tikitės.

 • mdxacuk

  Muse, žinot tikriausiai istoriją apie lakštingalų kotletus per pusę su arkliena: imi vieną lakštingalą, vieną arklį, sumali… Tai čia tas pats.

 • Darius

  Gerbiamas Arturai, as labai Jus gerbiu kaip vos ne vieninteli lietuvoje likusi sazininga nepriklausoma zurnalista nevyniojanti savo nuomenes i vata bei aktyvu blogeri, bet si karta artrodo kalet labai jau pro sali… Jus ka, procentus su procentais bandete sudeti ir be Lietuvos +6% suma gavosi neigiama???? Ar sis Jusu irasas yra pokstas? Po tokio iraso su Maldeikiene jau nebeteks daugiau pasigincyt.

 • Westas

  Artūrai> šįkart persūdei… Bendram EU27 tas Lietuvos 6 % augimas nieko nereiškia, nes musu BVP santykinai yra nereikšmingas lyginant su Vokietijos ir pan. Todėl, kai vertinamas visas EU27 BVP pokytis, tai Lietuva jokios ten įtakos praktiškai neįneša, nes EU27 procentinis pokytis skaičiuojamas kaip svertinis vidurkis, o ne paprastas, svoriai parenkami pagal BVP dydį. Beja jei pas mus būtų ir -6 % vistiek EU27 būtų teigiamas BVP pokytis.

  • Na, niekaip nesuprantu, kodėl nenorit pripažinti Lietuvos įtakos ES ūkio atsigavimui…

   Kokie jūs visi pesimistai. Pažiūrėkit į lentelę, ten visur BVP augimas mažesnis nei 1 proc., o Lietuvoje – net 6 proc.

   O jūs čia „santykinai nereikšmingas“, „praktiškai neįneša“, „svertinis vidurkis“…

   Fui, visą nuotaiką sugadinote…

   Net A.Zuoko teistumo panaikinimas jos nebepataisys.

   Neberašysiu daugiau gerų naujienų, bo užknisate savo burbėjimais ir niurzgėjimais.

   • Sigitas

    Geros naujienos gerai. Bet tai kam jas taip juokingai, kaip kokiam politikui pateikinėti? Negi negalima gerų naujienų pateikti teisingai?

   • Artūrai, jei teisingai supratau, tai ta keista agentūra (kažin, ar čia tik sutapimas, kad „Žurnalistai be sienų“ ir AFP yra prancūzai?) skaičiavo tik kas antros ES narės rodiklius, kažkodėl neįskaitydami Latvijos, Airijos, Bulgarijos?

   • nerijus

    Artūrai

    Mes ne pesimistai, o realistai…
    ES gyvena, pagal wiki,- 499 673 300 gyventojų.
    Lietuvoje- 3 366 357 ( 2008 )
    Kaip 3 milojonų ŪKIS, gali įtakoti 500 mln. ŪKĮ?
    Ypač, kai vyksta minimalių minimaliausia gamyba.
    Kai valstybė yra tik „sandėlis“ per kurį tik gabenamos prekės, tai valsybei ir jos žmonėms lieka tik nuobyros nuo parduotos produkcijos.

 • Karvė

  Na Lietuvos įtaka EU BVP Artūras tikrai pervertino, bet juk galima pasidžiaugti, kad bent jau mūsų Q4 BVP augo geriausiai palyginus su Q3 galima šiek tiek pasidžiaugti – ne taip jau daug kur mes geriausi :)

  Žinoma man ramybės neduoda, kad tai tik prognozė Q4 BVP, ar nepaaiškės vėliau, kad geriausi galim jaustis tik makaronų kabinime…

 • Westas

  Karvė> Ne Q4, o Q3 ir ne prognozė, o pirmasis įvertis. Kuris vėliau yra tikslinamas, pagal naujai gautus duomenis, tačiau pirmasis įvertis labai nesiskiria nuo galutinio. Nebent mūsų statistikos departamentui didelę įtaką daro Kubilius ir ko.

  Artūrai> nepykite, kažkaip nepagavau ironijos :)

 • Ysidor GB

  Jei tokiais tempais augsime ir toliau, tai labai greitai pavysime ir pralenksime Vokietija.

 • Travikas

  O kur Baltijos hienų 2009 III ket. BVP lenktynės lyginant su 2008 m. ? :

  Latvija – 18.4%
  Estija – 15.3%
  Lietuva – 14.3%

  Tai valdžia „nuvarė“ Lietuvą ?

  Keista matyt per TV laidas, kuriose jaunos motinos pasakoja apie skurdą – pragyvenam už 1000 lt/ men. Šiurpas kyla… O kiek uždirbat, klausia vedėja – 4.000 Lt, iš kurių 3,000 sumokam bankui. Koks baisus bankas, porina žiūrovai. Bet mielieji, paskaičiuokime.. Kiek ta šeima ėmė paskolėlės – panašu kad sumelė artėja link milijono.. O kalta valdžia.. O ar kažkas pasakė viešai – suklydau ir valdžia dabar sprendžia mano bėdas, nes AŠ praskolinau LIETUVĄ ???

  Lietuviai kažkokie keisti žmonės. Pilka minia. Tačiau ekonomikoj klasika sako – „minia niekada nelaimi“. Ir kaip visada galioja 20/80 principas – 20 proc. žmonių turi 80 proc. visų pinigų.
  Šis principas galioja ir kitur, pvz – 20 proc. alaus mėgėjų išgeria 80 proc. alaus ir taip toliau..

  O tu kurioje pusėje esi, skaitytojau ?

  Peace..

  • Westas

   Pilnai sutinku, kad didžioji dali žmonių yra patys kalti dėl prasiskolinimo, visgi, mano nuomone, valstybė taip pat turėjo žiūrėti, kas vyksta. Neleisti bankams dalinti paskolų, neleisti „pundrinti“ žmonėms smegenų, neleisti spekulentams taip sukelti NT kainų ir t.t. Didžio dalis žmonių (tikriausiai ir iš, ačiū Dievui paskolos dar neturiu) yra labai inertiški ir elgiasi taip kaip elgiasi minia, o miniai buvo paskayti, kad visas pasaulis skolom gyvena ir kaip pas mus mažai žmonės prasiskolinę…

 • Vaidas

  Juokas ima ,kad BVP augo :D. Niekas nekreipia d4mesio kieno sąskaita, o skatinimo planų, beje pasidomėkite nedarbas ir toliau auga. Įdomu kas bus kai skatinimo planų pinigai baigsis. per žinias tik panaramoje užsiminė tai dėl skatinimo lėšų, t.y mokesčių mokėtojų pastangomis. O sisitema finansų liko ta pati, nereformuojama. Ką gi, tikiuosi karo po antro nuosmūkio nebus.

 • nerijus

  Šiek tiek ne į temą, bet…
  Norisi pasidalinti savo išgyvenimais…
  Šiandien, per BTV žinias pamačiau cirką ( galima sakyti- stebuklą ). Politika domiuosi ir ganėtinai aktyviai joje dalyvauju, bet šito- nežinojau.
  Seimo ANTIKORUPCIJOS komiteto narys A. Zuokas…
  Jis čia iš principo dalyvauja ar iš patriotizmo antiKORUPCIJAI?
  Pralinksmino…

 • Pasipiktines

  Kodėl meluojama eilinį kartą?
  Taip, daug kritę 3 ketvirtį, tai 4 atrodo „labai daug“ pakilę…

  Bet tai tik Kubiliaus demagogija.

  Ne ten reikia žiūrėti, o lyginti su praėjusiais metais. Tada ir pamatysime – įkritę į didžiausia duobę.

  Visada 4 ketvirtis būna keliais proc. didesnis nei 3… o be to, šį kartą dar labiau skirtumas išryškėjo, nes 3 labai kritom. Galima tik viena teigiama pusė – sumažėjo BVP kritimas, bet jis vis dar krenta…

  • Arturas

   Na, ir ko čia piktintis? Juk užtenka žvilgtelėti į http://www.stat.gov.lt/lt/ ir matysime, kad antro ketvirčio BVP yra 23870,5 mln. lt, o trečio – 23713,3. Nepaisant „visada… būna… didesnis“, turime 157,2 mln. lt deficitą, o tie 13 ir 6% – savaime nieko nesakantys išvestiniai dydžiai gimę statistikos departamento viduriuose. Taigi, mums lieka tik džiaugtis;)

 • Gintaras

  Visiems pasipiktinusiems siūlau užsigraužti savyje geriau. Kalba apskritai eina apie TREČIĄJĮ ketvirtį, o ne ketvirtąjį, per kurį, tikėtina, BVP, lyginant su TREČIUOJU, dar ūgtels. Negi taip sunku pasidžiaugti, kad turint trečiojo ketvirčio duomenis jau galima tvirtinti, kad ne Lietuvos ekonomika labiausiai nusmuko lyginant su 2008 metais?.. Dar svarbiau, kaip tikram lietuviui, turėtų būti tai, kad paskutinieji yra ESTAI. :))

 • Ne pirmąsyk mes tokie šaunūs – http://auksinevarpa.lt/2009/11/16/krize-prie-smetonos/.
  Kairėj pusėj, ketvirtas nuo viršaus, pavadinimu „Gaspadorystės pamoka“. Historia est magistra vitae, kaip sakoma :)