Citata #302 LRT generalinis direktorius A.Siaurusevičius atvirauja…

Aš lojalus Lietuvos valstybei, esu nepriklausomas nuo bet kokios partijos.

Delfi

(2 balsų, vidurkis: 3,00 iš 5)
Loading...
 • max

  gal jau geriau priklausytų …

 • nerijus

  Pamiršo pridurti…
  …su Kirkilu, po „klubus“, vaikštau tik dėl kompanijos ir iš reikalo ir DIDELIO reikalo? :)

  Gal, dauguma klubų nebeįsileidžia dėl kilsiančios grėmės el. skydinėms? Dėl tos priežasties, už Siaurusevičių, privalo laiduoti „žymus“- iš veido ar per TV matytas asmuo, o dar geriau socialdemokratas? :)

 • Kuklumas ir nuoširdumas žmogų puošia :-)

 • karolis@asepas.lt

  galima paklausti, nuo kada?
  ir nuo kada priklausote nuo sekančiųjų? :)

 • stellar penny bun

  Šias metais rugsėjo 2-3d. D.Britanijoje buvo atlikta aklausa, norint išsiaiškinti britų visuomenės požiūrį į jų nacionalinį transliutoją ( the British Broadcasting Corporation).

  Didžioji dauguma respondentų (77%) atsakė, kad BBC – tai institucija, kuria jie didžuojasi. Prieš 5 metus tokį patį atsakymą davė 68% apklausos dalyvių.

  69% apklaustųjų sakė, kad korporacija verta jų pasitikėjimo, kai tou tarpu 2004m. buvo 60%.

  Kiek man yra žinoma, panašių apklausų apie Lietuvos nacionalinį transliuotoją nebuvo atlikta(galbūt aš klystu). Sunku įsivaizduoti kokie būtų rezultatai, tačiau man nuojauta kužda , kad LRT ir BBC skiria keliolka Atlanto vandenynų. Reikėtų dar įvertinti tai, kad BBC šiais metais turėjo įvairiasių skandaliukų( J.Ross išsišokimai, per didelės algos viduriniosios grandies vadovams)

  Mano asmeninė nuomonė yra tokia: LRT man pradeda panašėti į švogerių korporaciją, kurioje asmenys, turintys kitą nuomonę negu LRT vadovybė, yra karts nuo karto išmetami už borto.
  Programų tinkleliai bandomi „užkišti“ korporacijai lojaliais pranešėjais. Šiai dienai aktualių švietėjiškų laidų nerasta.
  Modernios vadybos absoliučiai nėra kaip tokios( visame pasaulyje informavimo priemonės pereina į skaitmeninę erdvę, to greitu metu nepadarius neišvengiamai laukia didelis atsilikimas)

  Išeitį tematau vieną: LRT vadovybė turi atsistatydinti arba turi būti atstatydinta.

  • lida

   Vadovybė, tik ledkalnio višrūnė. Kažkodėl vis norima atgaivinti, pagerinti, suefektyvinti, bet nepagalvojama apskritai panaikinti, na gal geriau – privatizuoti.

  • Jei norime, kad LRT būtų bent jau savo veiklos principais panaši į BBC, tais veiklos principais turi būti grindžiamas ir LRT Tarybos formavimas, ir visa LRT veikla. Deja, tai, kas dabar vyksta su LRT, yra užprogramuota LRT įstatyme.

   Jei kam nors įdomu – štai kertiniai BBC veiklos pamatai:

   1. BBC yra nepriklausomas visuomeninis transliuotojas. LRT įstatyme parašyta, kad LRT yra „valstybei nuosavybės teise priklausanti viešoji įmonė“. Kol nebus aiškiai sutarta – ar LRT yra propagandos ministerija, ar nepriklausomas visuomeninis transliuotojas su nepriklausomu finansavimu, tol bus nuolatiniai konfliktai tarp LRT ir valdžios institucijų. Ir vienas, ir kitas variantas LRT yra naudingas, bet įdomu, ar kas nors paklausė mokesčių mokėtojų, kokio varianto norėtų jie?

   2. BBC finansuojamas iš abonentinio mokesčio. Lietuvoje meluojama, kad abonentinio mokesčio įvesti neįmanoma. Niekas aiškiai nepasako, kad kiekvienas Lietuvos mokesčių mokėtojas, mokėdamas tradicinius mokesčius, kasmet moka LRT tą abonentinį mokestį – apie 1,2-1,5 Lt/mėn (palyginimui – kiekvienas britas BBC moka 11 GBP/mėn). Skirtumas tik tas, kad Lietuvoje tą mokestį pasiima Vyriausybė ir išleidžia bet kur, o LRT pinigus skiria pagal generalinio direktoriaus lojalumą.

   3. BBC Taryba (BBC Trust) yra sudaroma ATVIRO konkurso būdu – t.y. gali dalyvauti visi kriterijus atitinkantys kandidatai. Pagrindinis kriterijus yra PROFESIONALUMAS (t.y. BBC veiklai reikalinga profesinė bei žiniasklaidos įmonių valdymo patirtis). BBC Tarybą sudaro ne tik žurnalistai, bet ir teisininkai, finansininkai, vadybos specialistai. BBC Tarybos kandidatų atranką vykdo NEPRIKLAUSOMA personalo atrankos agentūra – taip užtikrinama, kad kandidatai bus atrinkti pagal profesius kriterijus, o ne pagal politinį lojalumą. Iš LRT Tarybos narių tik ponas Račas supranta, kaip veikia didelė žiniasklaidos įmonė, o turinčių didelę struktūrinio, finansinio bei juridinio vadovavimo patirtį nėra iš viso.

   4. BBC Tarybos nariai atstovauja MOKESČIŲ MOKĖTOJŲ interesams. Tai yra jų esminė ir nekintama pareiga. LRT Tarybos nariai atstovauja juos delegavusioms valstybinėms arba valstybinių struktūrų tiesiogiai finansuojamoms institucijoms (Seimas, Vyriausybė, ministerijos). Naujose LRT įstatymo pataisose atstovavimą Tarybos narį delegavusiai institucijai (ne mokesčių mokėtojams) siekiama sustiprinti ir suabsoliutinti.

   5. BBC Tarybos nariai yra įstatymu įpareigoti nuolat konsultuotis su mokesčių mokėtojais (tam yra įsteigtos Auditorijos Tarybos bei nuolat atliekami visuomenės nuomonės tyrimai) ir visus savo sprendimus grįsti informacija, gauta iš šių viešų konsultacijų. LRT Tarybos nariai vadovaujasi tik savo ir savo artimiausios aplinkos nuomone.

   6. BBC Tarybos narys BBC labui yra įpareigotas dirbti ne mažiau kaip 2 dienas per savaitę, pirmininkas bei jo pavaduotojas – ne mažiau kaip 4 dienas per savaitę. Palyginimui, LRT Tarybos nariai LRT labui padirbėja 3 valandas per mėnesį.

   7. BBC Tarybos nariai yra įstatymu įpareigoti kasmet paruošti Visuomeninių uždavinių vykdymo strategines gaires (Public Purpose Permits), o BBC Valdyba (LRT administracijos analogas) – šių gairių įgyvendinimo planą. Planas yra tvirtinamas, o Taryba yra įstatymu įpareigota nustatyti konkrečius kriterijus, pagal ką bus matuojamas plano vykdymas. BBC nustatė, kad plano vykdymas bus matuojamas remiantis visuomenės nuomonės tyrimais. LRT Tarybos nariai matuoja savo nuožiūra, be jokio plano, be jokios strategijos. Netgi rašant LRT Tarybos ataskaitą jau kelinti metai nė vienas Tarybos narys nepajudina nė piršto.

   8. BBC Tarybos nariai įstatymu yra įpareigoti prisiimti visą atsakomybę už BBC veiklą – įskaitant administracijos veiklą. LRT Tarybos posėdžiuose dažniausiai skambanti Tarybos narių frazė – „Kolegos, neprisiimkime atsakomybės už administracijos veiklą“.

   9. BBC Tarybos nariai įstatymu yra įpareigoti prisiimti atsakomybę už efektyvų mokesčių mokėtojų pinigų valdymą. Jie privalo nuolat kontroliuoti BBC finansinę veiklą ir realiai įtakoti jos efektyvumą. Absoliuti dauguma LRT Tarybos narių nemoka skaityti ir interpretuoti LRT biudžeto, nesuvokia jo sandaros, nesigaudo TV ir radijo rinkoje, nežino rinkos kainų bei rinkos veikimo mechanizmų. Ką jie gali kontroliuoti?

   Norėčiau pabrėžti, kad naujai siūlomose LRT įstatymo pataisose nėra nė žodžio apie šiuos esminius punktus. Šiuo įstatymu tiesiog sustiprinama valstybės institucijų kontrolė ir įvedama nuostata, kad, pasikeitus valdžiai Seime, Vyriausybėje ir Prezidentūroje, naujai atėjusios politinės jėgos skiria sau lojalius ir sau atskaitingus Tarybos narius.

   Jeigu visuomenė nortėtų turėti visuomeninį transliuotoją, kurio veikla galėtų didžiuotis, privalėtų inicijuoti esmines LRT įstatymo pataisas, kurios būtų skirtos ne valdžioje esančių politikų, bet visuomenės – t.y – MOKESČIŲ MOKĖTOJŲ – interesams ginti.

   Kitu atveju LRT nuo Naujų metų bus paversta propagandos ministerija. LRT darbuotojams tai gera žinia – ir toliau bus išsaugoti šimtai visuomeninio transliuotojo misijos vykdymui nereikalingų darbo vietų – darbą LRT ir toliau turės statybininkai, šaltkalviai, mašinistai, santechnikai, dažytojai, siuvėjai, staliai, dailidės ir kiti, sudarantys didžiąją dalį dabartinio 600 žmonių aparato, tarp jų – daugiau 40 etatinių biurokratų. Visuomenei tai būtų labai bloga žinia, nes būtų praleista esminė proga stagnuojantį visuomeninį transliuotoją reformuoti iš esmės, priverčiant jį bent kartą pradėti tarnauti, ne konkrečios politinės partijos, ar pusbrolių chebros, bet visuomenės interesams.

   • dzyvai

    Dedu parašą šiai iniciatyvai. Nes tik tuo atveju, kai Lietuvoje atsiras nepriklausomas mokesčių mokėtojų kanalas, o ne valdžios kanalas, bus priversti objektyvumu pasitempti ir komerciniai kanalai.

   • ezys

    Visiškai pritariu Bunnie. Lietuvos visuomeninis transliuotojas niekada nebus visuomeninis, kol mūsų valstybės politikai laikys (arba nenurims kol nelaikys) transliuotoją ant politinio pavadžio, kurio funkciją dabar atlieka ir taryba, ir dabartinis finansavimo modelis, kuris vadinasi „noriu-duodu, noriu-ne“.

   • stellar penny bun

    Dear bunnie,

    Būtų sunku nepritarti jūsų teiginiams, tačiau norint visuomenei inicijuoti LRT pataisas, reikalinga tai pačiai visuomenei surinkti 50 tūkst. remiančių šią iniciatyvą piliečių parašų.
    Kas jūsų manymu galėtų imtis šio darbo? Kiek tai galėtų užtrukti?

    • Sakyčiau

     Iniciatyva gera. Galbūt mokantieji abonentinį mokestį už objektyvų ir dalykišką kanalą gerokai patausotų sveikatą. Tik programos kokybę patobulinti būtų nepalyginamai sunkiau: tobuliausiai pramanytam biurokratiniam „aparate“ sėdi paprasti nuodėmingi lietuviai:dažniausiai giminės, draugai, geri pažįstami ir t.t. Ir BBC ne šventieji puodus lipdo…

 • Linas

  privatizuoti,aišku,galima.Privatus Siaurusevičius,be abejo,pataptų kitokio lygio vadovu,nenorinčiu ilsėtis skydinėse ar panašaus pobūdžio patalpose.Nieko neturėdamas prieš Siaurusevičių,kaip asmenį,esu verčiamas pastebėti,kad Lietuva jau nėra tokia biedna valstybė,kaip mano mylimas Beninas,kur viskas veikia žymiai efektyviau,nes egzistuoja normaliai funkcionuojanti skatinimo sistema:gerai dirbantis turi galimybių išvengti likimo būti ketvirčiuojamas kokiame nors šaldiklyje.

 • austras

  Sveikinimai Lietuvos „dešiniesiems“ ir Artūrui Zuokui asmeniškai. Vienam iš svarbiausių valdančiosios koalicijos lyderių pagaliau panaikintas teistumas. Vivat Lietuva, vivat Lietuvos politikai!

 • Artūrai,
  LRT taryboje svarstėte klausimą apie transliacijas iš Seimo ir padarėte (komisija – ne jūs) išvadas: nekainuoja, reitingai aukšti…
  Tačiau mane domina tarybos nuomonė dėl mišių transliacijų. LTV kuria religinėms bendruomenėms skirtas laidas: „Krikščiono žodis“, „Kelias“, „Šventadienio mintys“… Tačiau be šių laidų, LRT dar transliuoja mišias (ar jos nekainuoja ir reitingai taip pat aukšti?). Iš dalies galiu pateisinti kalėdas, velykas, sausio 13 (iš „labai mažos“ dalies), bet LRT transliuoja netgi RK bažnyčiose vykstančius atlaidus (pvz., šį sekmadienį).
  Nors Lietuvoje nėra valstybinės religijos, tačiau mes (visi) mokame atlyginimus karo kapelionams (nesuvokiama, už ką. Juk bažnyčia itin kategoriškai pasisako už gyvybę – neva?). Dabar mokėsime atlyginimus ir ligoninių kapelionams ir/ar jų dvasiniams asistentams, nors ligoninės stabdo planines operacijas ir apskritai vos duria galą su galu (gal ir nesuduria).
  Šalyje nėra valstybinės religijos, tačiau visuomeninis transliuotojas nuolat „populiarina“ RKB (nors įstatymu tradicinėmis įvardytos bene 8 religinės bendruomenės).
  Gal galima taryboje aptarti šį klausimą. TV nėra jokių mokslo populiarinimo laidų, minimalus dokumentikos kiekis, tačiau religinė indoktrinacija vykdoma pilnu tempu. Beje, nemanau, kad ji nekainuoja: dirba vaizdo ir garso operatoriai, režisieriai, važiuoja „transliacijų autobusai“ ir t. t.

  • Taip yra todėl, kad Vyskupų konferencijos deleguojamas LRT Tarybos atstovas yra labai svarbi LRT generalinį direktorių palaikančių jėgų Taryboje pusiausvyros dalis. Todėl LRT besąlygiškai vykdo visus Vyskupų nurodymus. Pvz. – tiesioginiu Bažnyčios valdžios nurodymu laida „Šventandienio mintys“ buvo perkelta iš rytinio laiko į geresnį – popietinį. Be to, LRT administracija negali pakeisti šios laidos kūrybinės grupės narių(nors laidos kokybė netenkina) – bandymai laidos kūrimui pritraukti kitų žmonių, sulaukė rimtų gūmojimų iš dvasiškųjų tėvelių. Negana to – tai vienintelė LRT laida, kurią kuria ne viena, o dvi atskiros kūrybinės grupės – kas antrą savaitę. Kaip suprantat, tai irgi ne LRT sugalvojo.

   Taip pat ir mišios – duotas nurodymas transliuoti visas mišias, kurias transliuoti pageidauja Vyskupų konferencija.

   Beje, mišių transiacija kainuoja daugiau nei Seimo – Seimas turi savo transliavimo techniką, LRT tik perima signalą. Mišių transliavimui siunčiama visa transliacinė technika ir visas aptarnaujantis personalas. Tiesa, kaina vis tiek nedidelė, o reitingai – puikūs. Geresni, nei Seimo.

 • lv

  Labai tiksliai išsireiškė: yra nepriklausomas nuo „bet kokios“ partijos, o „bet kokių“ partijų Lietuvoje gana daug, praktiškai visos išskyrus vieną ir ne bet kokią — LSDP…