R.Dagys siūlo atšaukti Lietuvos karius iš Afganistano ir Irako?

…Kažkaip praleidau labai svarbų įvykį…

Pasirodo, vienas iš mano mėgiamiausių dabartinės Vyriausybės narių – Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Dagys buvo paskelbtas „Savaitės žmogumi“.

Ir ta proga, žinoma, buvo paskelbtas interviu.

Man labai patiko, rekomenduoju paskaityti ir kitiems. Juk reikia žinoti, ką apie Lietuvą, jos tradicijas ir kultūrą galvoja žmogus, nuo kurio pozicijos iš dalies priklauso visų mūsų gyvenimas. Ir – kalbant apie ministerijos siūlomas įstatymų pataisas – mūsų ir mūsų vaikų ateitis.

Aš norėčiau atkreipti dėmesį tik į vieną R.Dagio išsakytą mintį:

Todėl privalome garsiai pasakyti, kad visos organizacijos, kurios ateina į Lietuvą, privalo gerbti mūsų tvarką ir įstatymus. Juk mums nekyla minčių daryti tvarką, pavyzdžiui, musulmonų šalyse, kur yra kitoks požiūris į šeimą. Juk nevažiuojame ten auklėti žmonių, keisti jų papročių.

…Ir man toks klausimas kilo: mielas ministre, gal galėtumėte paaiškinti, o ką gi Lietuvos Respublikos kariai veikia Afganistane ir ką jie veikė Irake, kur požiūris į šeimą šiek tiek skiriasi nuo jūsiškio?

Jei ką, tai aš nemanau, kad požiūris į šeimą islamą išpažįstančiose šalyse yra geresnis nei Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro, tačiau man vis tiek smalsu…

Ar ministras siūlo atšaukti mūsų karius?..

P.S. Žinau, kad ne vienas vėl sakys: A.Račas R.Dagį vėl puola… Bet sutikite – tokių spalvingų ir taip dažnai žiniasklaidoje šmėžuojančių ministrų dabartinėje Vyriausybėje ne tiek jau daug…

Štai R.Vilkaičio iš viso nebesimato, A.Šemeta su žurnalsitais apskritai, atrodo, nelabai linkęs bendrauti, o R.Dagys pirmuose puslapiuose – kone kasdien…

(5 balsų, vidurkis: 4,40 iš 5)
Loading...
 • Marius

  Anksčiau Blinkevičiūtė, dabar Dagys… Įtariu, kad ši ministerija turi per daug viešinimo pinigų!, kad jau pons ministeris Dagys būdamas paskutinis eilėj patekti į laikraštį, vistiek į jį patenka… :) O gal dar panelės Blinkevičiūtės sudarytos sutartys nesibaigia, klerkai tai tekstą paruošia, ten tik ministro vardą ir pavardę tereikia įrašyti…?
  Yra ir kita medalio pusė, tai kad mūsų žmonės kokio ministerio Dagio ar Blinkevičiūtės pasakytu žodžiu labiau tiki negu kas parašyta įstatyme. Po to kokio rajono sodros filiale rėžia kalbą pensininkas, kad jam tą reikalą pats ministeris išaiškino per televiziju, radiju …:)

 • Regis

  Su visa pagarba gerb. Artūrui tai jau panašu į priekabiavimą. O „siūlo atšaukti Lietuvos karius iš Afganistano ir Irako“ panašu į išvedžiojimus… ne kitaip. Kas be ko tai tik mano nuomonė.

  Beje tai, kad Dagys neišlipa iš pirmųjų puslapių manau yra gerai. Man kaip piliečiui norėtųsi išgirst ir ką kiti ministrai veikia. Ypatingai Vilkaitis, pvz. pas mane toks negeras įtarimas, kad su Europos kultūros sostine mes smarkiai pasišiukšlinsim.

 • Marius

  Regi, dėl karių aš sutikčiau su jumis, čia jau daugiau ar mažiau išvedžiojimai.
  Jeigu Dagys neišliptų iš pirmų puslapių dėl tos priežasties, kad jis tiek būtų įdomus žurnalistams, tada aš palaikyčiau Jus, bet šiuo atveju manau yra kitaip, už tuos buvimus pirmuose puslapiuose yra mokami pinigai ir aš vat laukiu ir nesulaukiu, kada mūsų politikieriai supras, kad už tuos viešinimo pinigus galima žmonėms kažką naudingo paskelbt, o ne tik naudoti, kaip savo asmens reklamai.

 • Musė

  Perskaičiau 2 kartus, bet niekaip nesuprantu, prie ko čia kariai. Ministras teigia, kad mes juk nevažiuojame į musulmoniškas šalys DARYTI TVARKOS JŲ ŠEIMOSE. Jis neteigia, kad mes apskritai ten nevažiuojame, nevykdome taikos palaikymo operacijų ar pan.
  Tai dabar turbūt kiekvieną R. Dagio interviu pro padidinimo stiklą nagrinėsite?

  • J. naivus

   Ir aš nesupratau. Ir kodėl tokia antraštė?
   Gerai, kad su klaustuku.

 • Petriukas

  to Regis

  Marius gerai pasakė, kad „už tuos puslapius mokami pinigai“. Nuo savęs galiu pridurti, kad mokami iš ties dideli pinigai. Kiek pačiam teko matyti valdiškų užsakomųjų straipsnių, tai tame pačiame leidinyje kainos būdavo bent 30-50 proc. didesnės nei įprastai. Tarkim verslas už puslapį moka 2 k, tai už du puslapius greičiausiai sumokėtų 3 k (jei ima iš karto abu). Tuo tarpu valstybinė organizacija suploja visus 6 k ir nieko. Tad labai jau brangiai tas „malonumas“, išklausyti dagių savireklamą, kainuoja. Žinoma negaliu duot organo kirst, kad šiuo atveju pinigas irgi buvo didesnis nei turėtų. Ale vis tiek nežinau ar čia labai antikriziška mokėti tūkstančius, kad dagiai galėtų pasireklamuoti.

  • Regis

   Niekada ne duok organo nukirst.. antro tokio niekada neturėsi :) Ims kas nors ir pagaus ant žodžio. Pvz. ar toks jau tikras, kad šis konkretus interviu apskritai kainavo nors vieną litą ir tuo labiau biudžetinių pinigų..

 • Petriukas

  to Musė

  Muse, kaip tau atrodo, ką tie kariai ten daro? Ar tu manai, kad „taikos palaikymas“ yra tas pats, kaip mėlynųjų šalmų patruliavimas Konge ar Balkanuose? Aplamai kaip tau atrodo ką tos taikos palaikymo misijos daro Irake? :) Palaiko naujai „instaliuotą“ valdžią, su naujomis vertybėmis. Aš nedrįsčiau sakyti, kad mes nesikišame į kitų gyvenimus ir nereguliuojame, kaip jiems gyventi.
  Jei jau per savo vestuves nebegali pašaudyti iš automato į orą, tai manau čia jau yra įsikišimas į šeimos vertybes ir gyvenimą :D Čia, jei kalbėtume ironiškai. Manau, kad pažvelgus į reikalą ne ironiškai, rastume žymiai daugiau įsikišimo, reguliavimo ir primetimo atvejų (pastoviai besikartojančių).

  • Musė

   Aš manyčiau, kad mūsų karių dalyvavimas taikos palaikymo misijose yra visiškai atskira tema, neturinti nieko bendro su gerb. R. Dagiu ir jo pasisakymu šeimos klausimais. Ar mums verta dalyvauti taikos misijose, ar mes privalome tą daryti, kokia iš to nauda ir t.t. – tikrai sudėtinga ir gili tema, įdomu būtų padiskutuoti, tik jau ne šiame R. Dagio interviu kontekste.

   Ir man toks truputėlį pritemptas atrodo jūsų paaiškinimas, kad Lietuvos kariai išties atlieka Afganistane kažkokias šeimos musulmoniškų vertybių bei papročių performavimo funkcijas :)

   • Miela Muse, iš esmės su jumis sutinku. Sutinku ir kad „truputėlį pritemptas“ yra teiginys, kad Lietuvos kariai Afganistane atlieka „šeimos vertybių prformavimo funkcijas“. Bet, kaip ir pati sakote, tik „truputėlį“, nes iš tiesų tai NATO misija Afganistane imant bendrą kontekstą daro ir tai. Tiesa, Hamid Karzai pastaruoju metu sąjungininkus kiek nustebino savo požiūriu į moters funkcijas šeimoje ir jos „pareigas“, bet niekas labai garsiai kol kas tuo nesipiktina. R.Dagys – irgi:)

    • bang

     Prieštaraujate pats sau. Kadangi nesipiktina – tai tik patvirtina, kad neatlieka vertybių performavimo funkcijos (jau nekalbant apie vaikus).

     • anoniminis bailys

      Nesipiktinimas dar nieko neparodo, ju piktinamasis ir bandymas pakeisti paprocius nusistovejusius per tukstancius metu, susilauktu tik dar didesnio pasipriesinimo is gyventoju. Demokratija tiems krastams toks pats svetimas dalykas, kaip mums genciu suvaziavimas. Jei manes kasnors paklaustu, sakyciau, kad ivesti bent kazka, siektiek panasaus i demokratija, ten niekada nepavyks, istorija jau ne karta tai irode.

 • bang

  Eilinį kartą Artūro ištrauka iš konteksto. Dagys kalbėjo apie „dviejų princų“ pasaką vaikams. Kariai aukklėja musulmonų vaikus, Artūrai ?

 • Regis

  Puikiausiai suprantu, kad užsakomieji straipsniai ir dar kai už juos mokama mokesčių mokėtojų pinigais yra blogai. Net nesiruošiu dėl to ginčytis.. Norėjau pasakyt, kad tai ką ministrai veikia ir ką nuveikė man kaip piliečiui tikrai įdomu. Ypatingai aktualiausiais klausimais. Tik tiek.

 • Petriukas

  Petriukas, viešieji ryšiai galėtų ministerio ataskaitas platinti pranešimų spaudai pavidalu ar talpinti ministerijų puslapiuose ar pan. Nebūtina dalinti pinigą draugeliams iš spaudos.

 • Petriukas

  Na, ne aš, o pats Dagys tokius dalykus suplakė į vieną vietą. Būtų pasakęs, kad mes nevažiuojam pas prancūzus ir neaiškinam, kaip jiems reikia vaikus auklėti – būtų viskas čiki. O dabar leptelėjo nesąmonę ir tiek. Tad kodėl gi dėl tos nesąmonės nepatraukus per dantį? :)

  • Musė

   Galima pagalvoti, kad mes važiuojame į Afganistaną ir ten aiškiname, kaip jiems vaikus auklėti :) Tikrai, būtent to ir važiuojame.

  • bang

   Na ir LRytui išvažiavus į varžybas kai kas itin lakios fantazijos gali nuspręsti, kad jie ten užsieniečių vaikų auklėti važiuoja. Kur didesnė nesąmonė ?

  • Levas

   Na kariai ten sodina medelius, zaidzia su vaikais ir panasiai, formuoja savo teigiama ivaizdi apie musu pazangesne civilizacija nei ju ir pan.. Vaikai susidomi, jiems zinoma idomiau kompiuteris, ar coca cola, nei ju koranas, ar paprociai..laisve pries suvarzymus!… taip ir prarandamas rysys su savo istorija, tapatybe.. vieni pasiduoda tam, tampa taip pat vartotojais, sie yra civilizuotesni.. kiti puola i ekstrmizma bandydami issaugoti savo kultura.. sie vadinami teroristais.. tik va zinoma mes visuomet isliksime isvaduotojais.. nes isvaduodojai visa laika laimi, t.y. laimetojai visuomet i istorija irasomi kaip isvaduotojai, nes pavergtieji nustoja rasyti savo istorija, jeigu taip ivyks tai taip ir bus, todel mes juos isgelbedami tuo paciu isirasysime i istorija.

   • Valentinas

    Mielas Levai ir visi kiti,
    Mūsų kariai kaip ir kiti NATO kariai vykdo karą priešo teritorijoje, tam, kad nereikėtų kariauti savoje. Primenu, kad amerikiečiams, europiečiams, bei mums Lietuvai yra visiškai dzin kas dedasi Afganistane, kokių jie ten papročių laikosi, ką valgo, kuo tiki ir visa kita. Mums rūpi tik tai, kad jų „atstovai“ nevažiuotų pas mus ir nesprogdintų mūsų žmonių kaip tai darė Niujorke, Madride ar Londone. Visa mums yra giliai dzin. Todėl, kitą kartą, kai vėl aiškinsite, kad amerika imperija puola pasaulį afganistane ir irake paklauskite savęs ar norėtumėte, kariauti šį karą Lietuvoje?
    Beje Levai, tavo taip mėgstamai Rusijai labiausiai naudinga mūsų karių buvimas Irake. Gerai paglvojus gaunasi, kad mūsų kariai ten rizikuoja gyvybe tam, kad Rusijos pietinės sienos būtų saugesnės. Ar tai bent įvertinsi Levai?

    • bang

     Jomajo. Gaunas, kad Lietuvos kariai musulmonuose už Rusiją gyvybes kloja. Vat kur antraštė Artūro blogui :)

    • Įdomiai gaunas. Realiai nei mes Agfanistanui rūpim, nei jie mum, apie viens kitą visiškai nieko nežinom ir žinoti nenorim, bet kažkodėl nusprendžiam, jog gal geriau juos okupuoti vien dėl šventos ramybės – maža kas.

     Scenarijus Holivudui :)

     • Valentinas

      Miela sofalova, bokštai dvyniai, jums yra šventa ramybė?

    • Arūnas

     Gerbiamas Valentinai, na negaliu aš su jumis nepasiginčijęs gyventi, tikrai negaliu. O jei rimtai, gerbiamas Valentinai, tai jau seniai įrodyta, jog sprogdinimai Niujorke (jei turite omeny susprogdintus TRIS (!!!!!) dangoraižius, žinoma) buvo atlikti JAV spec tarnybų.
     Dėl jūsų minties, jog „Mūsų kariai vykdo karą priešo teritorijoje, tam, kad nereikėtų kariauti savoje“ – pilnai pritariu. Šovinių prigaminta, tai reikia juos kažkur iššaudyti… ir ne savame kieme juk.
     P.S. Ir gerbiamieji, nesiginčykite tik dėl ginčijimosi. Dagys sako: „Juk mums nekyla minčių daryti tvarką, pavyzdžiui, musulmonų šalyse…“ Jis nesako „ŠEIMOSE“, o vartoja žodį „ŠALYSE“, tuo ženkliai nusišnekėdamas.

     • „O jei rimtai, gerbiamas Valentinai, tai jau seniai įrodyta, jog sprogdinimai Niujorke (jei turite omeny susprogdintus TRIS (!!!!!) dangoraižius, žinoma) buvo atlikti JAV spec tarnybų.“
      O jei rimtai – aglasite ves spisok pažaluista.

     • Levas

      Jeigu negirdejoti, tai deretu zinoti kad nuvirto ne tik dangoraiziai dvyniai o dar salia mazesnis dangoraizis, atrodo Nr. 7. Ir zmones kalba kad jis nuvirto truputi anksciau nei anie.. ir kalbama kad taip lyg butu susprogdintas taip kaip jie sprodgina senus pastatus – i vidu. :)

      Is tiesu nuvirto 3 dangoraiziai, o del siu detaliu tai neaisku, kas teisus, jeigu tas 7 dangoraizis nuvirto anksciau tai tuomet tai is tiesu keista :) nors sis aiskinimas turbut priskiriamas prie konspiracijos teorijos, bet ka gali zinot..

     • Valentinas

      Mielas Arūnai, aš mėgstu sąmokslo teorijas ir pats dažnai jas keliu, bet siūlau turėti tam tikras ribas. Kalbos apie tai, kad dvyniai (tebūnie ten buvo dar trečias pastatas) buvo sugriauti JAV tarnybų yra sveiko proto ribų peržengimas. Kad nepagalvotumėte, kad aš neobjektyvus, nes esu sumautas liberalas, kosmopolitas, proamerikanistas galiu pasakyti, kad aš lygiai taip pat netikiu, kad Rusijos spectarnybos susprogdino gyvenamuosius namus tam, kad būtų pretekstas užpulti Čečeniją, nors ši sąmokslo teorija yra gerokai įtikinamesnė. O jūs juk žinote mano požiūrį į Rusiją ;)

     • Arūnas

      Kadangi atsirado norinčių sužinoti daugiau, tai:
      1)Nors trečias dangoraižis ir negriuvo anksčiau už pirmus du, tačiau į jį niekas nepataikė (ne tik lėktuvas, bet nei varna, nei vaiko mestas akmenukas). Susmuko jis taip pat gražiai, kaip ir pirmieji du. Šis faktas yra labai neparankus oficialiosios – „teroristinės“ versijos šalininkams, todėl nenuostabu, kad apie trečią dangoraižį daug kas ir nesate girdėję. Pamatyti jo susmukimą savo alimis galima internete susiradus filmą, apie tos dienos įvykius.
      2)Dėka gausios filmuotos medžiagos, mokslininkų buvo atlikti paskaičiavimai ir buvo nustatyta, jog dangoraižiai susmego greičiu, lygiu laisvo kritimo pagreičiui (apie 10 m/sek., jei neklystu). Taip greitai susmenga tik pastatai, kurie griaunami pramoninio nugriovimo metodu, užminuojant ir vienu metu susprogdinant visas pastato laikančias konstrukcijas.
      3) New Jork priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos šefo , kuris pakilo prie pat gaisro židinio, pranešimas per raciją, jog gaisro židinys nedidelis, bei bus per kokias 20 minučių lokalizuotas bei užgesintas irgi labai įdomus faktas.
      4) Vienas architektas (turintis profesoriaus laipsnį, bei skaitantis paskaitas architektūros specialybės studentams) nustebęs stebėjo kaip dangoraižiai jo akyse susmego. Kadangi tai, ką jis matė savo akimis prieštaravo jo žinomiems fizikos dėsniams, jis įtarė galimą pastatų susprogdinimą bei paėmė medžiagų pavyzdžius iš įvykio vietos. Atliktus cheminius pavyzdžių tyrimus buvo rastos medžiagos, naudojamos pastatų pramoniniam nugriovimui… ir t.t… ir t.t… Filme pateikiama aibė faktų, kurie visiškai prieštarauja oficialiajai versijai.

     • Musė

      Mielas Arūnai, truputuką per daug filmų žiūrite :)

     • bang

      Kai kuriais žiauriai patikimais duomenimis, ateivių atliekamų žmonių grobimo faktas jau seniai įrodytas !!!!!

     • Valentinas

      Arūnai, iš tikro tai šis komentaras yra ne tavo lygio. Laikau tave protingu žmogumi. Nesigadink įvaizdžio :)

     • Arūnas

      Gal ir daugokai, miela Muse, gal ir daugokai… Kai mažiau žinai, tai ir gyvenasi paprasčiau. Štai visai neseniai pažiūrėjau neseniai buvusio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovo bei dar visai neseniai buvusio kandidato į LR Prezidentus – Algimanto Matulevičiaus „pasidalinimus“ turima informacija su liaudimi. Atvirai pasakysiu – geriau jau būčiau nežiūrėjęs. Ir taip jau buvau „nekokios“ nuomonės apie D.G., tačiau, kai buvęs NSGK vadovas dar pažėrė faktų apie D.G. – tai net apetitas prapuolė. Kai pagalvoji – kas svarbiau: ar ten kažkokia Lietuvos Prezidentė (tikiuosi D.G. nesupyks, kad aš užbėgu įvykiams už akių), ar normaliai funkcionuojantis žarnynas, tai tikrai pradedi gailėtis pažiūrėjęs filmą…
      P.S. Bet jūs, Muse, nepergyvenkit. Jūs, kaip supratau dok. filmų nežiūrite, o tik meninius… ir tik tuos, kurie atspindi oficialią nuomonę… Manau, kad jums žarnyno sutrikimai negresia.
      Tačiau, jei yra mėgstančių pažiūrinėti filmukus, čia nuoroda į A. Matulevičiaus kalbą (jei nerodo filmo – žiūrėti monitoriaus viršuje erančioje juostelėje ir paspausti „click here“ bei pasirinkti „Run ActiveX Control“:
      http://slaptai.lt/news.php?readmore=1015

     • Musė

      Žiūriu, mielas Arūnai, žiūriu ir dokumentinius filmus, ne tik serialus apie meilę, ir jūsų cituojamą Zeitgeist’ą irgi mačiau. Ir Fahrenheit 9/11, Nepatogi Tiesa, Kelias į Gvantanamą ir eilę kitų, kurie atskleidžia tamsiąsias JAV puses. Bet ne viskuo būtina tikėti – jei filmas dokumentinis, tai dar nereiškia, kad jis objektyvus.

     • Arūnas

      Gerbiamas Valentinai, džiugu, kad jūs teigiamai įvertinote mano protinius sugebėjimus, tačiau, net jei jūsų įvertinimas būtų visiškai priešingas – man dėl to būtų nei šilta, nei šalta.
      Trumpam grįžtant prie mano paliestos temos pasakysiu štai ką: jei man profesorius primena mano dar mokykloje girdėtus fizikos dėsnius – nematau pagrindo netikėti tuo ką jis sako. Jei mano akys mato susmunkantį dangoraižį, kurio nepaveikė jokie išoriniai veiksniai – irgi nematau pagrindo netikėti savo akimis.
      Pasakymus „truputuką per daug filmų žiūrite“ bei „šis komentaras yra ne tavo lygio“ vertinu kaip argumentų neturėjimą, todėl nematau reikalo tęsti šią diskusiją.
      P.S. Džiugu, Muse, kad žiūrite „ir dokumentinius filmus, ne tik serialus apie meilę“.

     • mdxacuk

      Tas paslaptingas tamstai griuvimas seniai bei išsamiai išaiškintas ir specialistams (ne ufologijos, bet statybų mechanikos) nekelia didelių abejonių. Trumpai pasakius, dėl gaisro prarado atsparumą virš gaisro židinio buvusios konstrukcijos, jos susmuko ant žemesnių aukštų, kurie neatlaikė dinaminio smūgio ir nugarmėjo žemyn. Jūsų žiniai metalinės ir gelžbetoninės kostrukcijos – pavyzdžiui, perdangos – gaisro atveju praranda atsparumą greičiau, negu medinės. Būtent praranda atsparumą ir sugriūva, o ne sudega, nes betonas nedega. Bet nieko nuostabaus, kad visada tokiais atvejais atsiranda ligonių, savo akimis mačiusių žaliuosius žmogiukus su sprogdinimo mašinėlėmis arba vairavusių CŽV lėktuvus. Tam jie ir ligoniai.

     • Musė

      Žalieji žmogeliukai su sprogdinimo mašinėlėmis – čia geras, juokiausi ilgai :)

      Arūnui – aš juokavau apie tuos serialus, jeigu nesupratote.

     • Arūnas

      Ir aš juokavau apie neatitikimą euroatlantinės integracijos kriterijams, Valentinas irgi manau juokavo tūkstančių civilių mirtį palygindamas su „vaiko užtaisymu“. Džiugu, gerbiama Muse, kad mes visi turime humoro jausmą. Be abejo aš juokavau sakydamas, kad dangoraižiai susmuko 10 m/sek. greičiu – jie smuko lėčiau, žymiai lėčiau… juk sveiku protu toks greitis nesuvokiamas, reiškia to ir nebuvo. Ir dėl trečiojo dangoraižio, kurio neveikė išorinės jėgos aš irgi juokavau. Greičiausiai tai, ką aš mačiau tebuvo kompiuterinė grafika. Jos pagalba dar ne tokius efektus galima padaryti… Ir visiškai nesvarbus tas faktas, kad oficialioje komisijos, tyrusios šį įvykį, išvadoje minimas kažkoks trečias pastatas. Matyt ir komisijos nariai buvo kiek daugokai filmų prisižiūrėję. Ogal jie irgi demonstravo savo humoro jausmą? Kas žino… kas žino… Greičiausiai tai tikrai „žalieji žmogiukai su sprogdinimo mašinėlėmis“. Bent jau man šitas argumentas tikrai atrodo vienas iš įtikimesniųjų. Juk tai nebuvo pokštas, tiesa?
      P.S. Pasigendu argumentų ponai. Žmogeliukai…, ligoniai… – tai tik frazės, kuriomis jūs stengiatės mane įžeisti. Jei aš žmogui dėstau faktus, o jis man į tai atsako – tu esi ligonis, tuomet man tik belieka nusišypsoti ir pasišalinti.

     • Valentinas

      Arūnai, o gal išgelbėjo milijonus gyvybių?

     • Arūnas

      Gerbiamas Valentinai, tikrai neteko man girdėti nė vieno karo, kuris būtų išgelbėjęs milijonus gyvybių.
      Kiek žinau, karuose žūsta žmonės. Pasitaiko, žinoma, kad kareivėliai „užtaiso“ vaiką vieną-kitą. Tačiau vėl gi: gal šį reiškinį reikėtų vadinti ne „gyvybių išgelbėjimu“, o „naujų gyvybių pradėjimu“. Tačiau, manau, kad jūs ne apie tai rašote. Pasidalinkite, gerbiamas Valentinai savo turima informacija: kiek tiksliai gyvybių išgelbėjo karas Irake. Skaičius „milijonai“ man lyg ir nelabai konkretus.
      Iš anksto dėkoju.

    • Qt

     Kokie „atstovai“? Tai jei dabar koks debilas iš Lietuvos susisprogdins JAV, tai mums visiems ragai? Beto didžioji dalis teroristų yra ne iš jokio Afganistano, o iš Saudo Arabijos, kurios aukščiausią valdžią remia JAV, kai tuo tarpu šalyje itin daug norinčių pakeisti valdantįjį režimą, bet JAV jį palaiko netgi karine jėga.
     Tuo tarpu Irakas išvis kitas klausimas. Ten niekad nebuvo nei teroristų, nei savižudžių sprogdintojų(kol Sadamo nenuvertė). JAV valdžia teigė, jog Sadamas gaminasi masinio naikinimo ginklus ir galimai susijęs su teroristais. Ginklų nerado, jokių įrodymų siejančių su teroristais irgi. Tai ką jie dabar ten daro??? Ką mes ten darome?

     • Arūnas

      Veikiamas dar visai nesenų diskusijų apie LR Prezidentą R. Paksą, galėčiau pasakyti, kad Sadamas buvo nuverstas vadovaujantis kažkokios šalies (kokios – lai kiekvienas nusprendžia pats) konstitucine dvasia, nes jis neatitiko euroatlantinės integracijos kriterijų.
      P.S. Turint aiškų tikslą, priemonės visada atsiranda. Tai, kad nebuvo surastas masinio naikinimo ginklas, tai jau tokia smulkmena, gerbiamieji, kaip Lietuvoje neteisėtai pasisisavintas vienas-kitas dešimtukas mln. LT. Manau, kad dėl tokių smulkmenų neverta net diskutuoti. Svarbiausia: DVASIA ir KRITERIJAI.

     • Valentinas

      Gerbiamas Qt,
      Visi žino ir visiems akivaizdu, kad invazija į Iraką buvo klaida ir tą pripažįsta tiek amerikiečiai, tiek europiečiai. Viena iš didžiausių nemalonių pasekmių amerikiečiams buvo Irano iškilimas kaip regioninė superjėga. Tačiau reikia suprasti ir tai, kad šiandien niekas ten nenori pasilikti, niekas nemato ten jokių strateginių interesų išskyrus kaip išnešti sveiką kailį nepraradus veido ir plius palikti šalį apytikriai tokioj būsenoj, kad ji galėtų savimi pasirūpinti. Jei dabar visi išeitų iš Irako tai būtų tas pats kas „užtaisyti“ merginai vaiką ir ją palikti sakant „atsiprašau, padariau klaidą“. Reikia pasirūpinti, ir ja ir vaiku kol ji galės pasirūpinti pati. Taigi po visų mano išvedžiojimų gavosi, kad demokratija Irake yra amerikos užtaisytas nenorimas vaikas.
      O ką mes ten darome? Draugaujame su amerikonais ir tikime, kad esant reikalui jie mums padės. Visiškai priimu poziciją tų, kurie netiki, kad esant reikalui amerikonai mums padėtų. Vėl viskas susiveda į pamatinį klausimą arba tiki arba ne, o dėl tikėjimo juk nesiginčijama ar ne?

 • Petriukas

  Ir ką gi mes ten veikiame, jei pažiūrėjus plačiąja prasme? Demokratijos ir žmogaus laisvių (taip, kaip jas suprantame mes) diegimas, nėra auklėjimas?

  • bang

   Aga, Artūras bulvarinio stiliaus rėkiančia antrašte turėjo galvoje „plačiąja prasme“ :)

 • Didžiai Gerbiamas

  Jei gerai prisimenu, tai pirma pretenzija šitai valdžiai buvo tai, kad nebendrauja su laikraščiais ir nepasakoja tautai apie šviesią ateitį. Tai dabar Dagys ir bendrauja, ir pasakoja. Ir kas labiausiai laikraščiams patinka – kad ne už dyką. Priklausomai nuo sumų vieniems patinka labiau, kitiems ne taip labai. Yra agentūrų, kurioms kažkada patikdavo, o dabar nepatinka visiškai. Tai jos kasdien ir stengiasi apie savo nepasitenkinimą Dagiui priminti. Išeina įkyriai ir nerangiai, bet valgyti tai norisi. O kai nori mušt, tai lazdą randa.

 • Qt

  Puikus Račo pastebėjimas. Kai mums pradeda aiškinti kaip gyventi t.y. ginti gėjus, leisti paradus, dabar dar mokyti apie gėjus vaikus tai mums nepatinka, sakom užsieniečiams čia ne jūsų reikalas. O tuo tarpu patys kitame pasaulio gale dalyvaujame neteisėtoje okupacijoje ir primetame aukščiausią įmanomą valstybėje valdžią. Tas pats ir su talibanu Afganistane. Nuvertėme žmonių palaikomą valdžią, vien dėl to, jog ji rėmėsi griežta musulmonų religija, o visos pasakos apie teroristų rėmimą tik pretekstas. Tai gal ir Vatikano valdžią nuverskim, juk irgi religinė valdžia.

 • Linas

  vėl ir vėl pamirštame,kad mūsų suverenitetas ir apsisprendimo teisė didžia dalimi ribojami mūsų priklausymu ES.Ministrui Dagiui tai tur būt yra žinoma,todėl jo aliuzijos į Lietuvos konstituciją ir įstatymus yra veidmainiškos.Deja,teks pripažinti,kad iš ES ateina ne tik taip reikalinga finansinė pagalba,bet ir daug normų mums nepatinkančių,kad ir požiūris į šeimos vertybes.Ministro Dagio šmėžavimai TV ekranuose ir spaudoje man asmeniškai kelia tik alergiją,nes žmogus absoliučiai nesusigaudo situacijoje ir po tiekos metų sėdėjimo parlamentuose visiškai nesugeba dirbti konkretaus darbo.Jau geriau eitų į kokią monetų kalyklą ar saugotų asmens duomenis,toks darbas būtų jam kaip tik.

 • NiekurNeiva

  BNS, Balandžio 6 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Dagys teigia, kad valstybinė „Sodros“ socialinio draudimo sistema, kurios deficitas pernai viršijo 1 mlrd. litų, o šiemet gali siekti 1,5 mlrd. litų, yra gerokai efektyvesnė už 2004 metais veiklą pradėjusius privačius pensijų fondus.
  Po Vyriausybės pasitarimo, kuriame sutarta nuo liepos pradžios sumažinti pervedimus į pensijų fondus nuo 3 iki 2 proc., R.Dagys negailėjo kritikos, anot jo, pinigus į užsienį išvežantiems ar kitoms problemoms spręsti skiriantiems pensijų fondams.
  „Bet kuriuo atveju „Sodros“ sistema veikia žymiai efektyviau negu pensijų fondai dabar. Žymiai efektyviau. Ir mes iš mažiau efektyvesnės sistemos perkeliame pinigus labiau efektyvesnei sistemai“, – Vyriausybės sprendimą aiškino R.Dagys…
  ———————————————-

  Šokiruoja žodis EFEKTYVUS, efektyviau, … (žodyn. – veiksmingas, duodantis reikiamus arba geriausius rezultatus), ypatingai jo akcentavimas.
  Ar galima sakyti, kad kontora, kuri NEKURIA PRIDĖTINĖS VERTĖS, dirba efektyviau nei kita įmonė, kuri bando tokią vertę kurti ?

  • Levas

   Cia kaupiamos pensijos vs tas PAYG, skaiciau, tiksliau verciau viena straipsni palyginima.. PAYG visuomet perduoda rizika ir atsakomybe ateinanciai kartai, o kaupiamos tai tuomet rizika ir atsakomybe dalinasi tas kuris kaupia pats, tiksliau.. kaupiama pensija turbut geriau, bet kai yra ir tos PAYG ir kaupiamos tuomet rizika yra paskirstoma tiek kaupianciai tiek ateities kartoms.. geriausia kai yra dar pritaupoma „pro zapas“.. kuo labiau sutaupai dabar tuo po to lengviau.. bet sodra as kaip suprantu ir yra tas PLAIN PAYG.. viska nukelia „na potom“ todel.. labai baisu..

  • bang

   Visiškai nesvarbu ar tiesa, kad efektyviau, ar ne – ne dagių reikalas spręsti dėl mano pinigų. Gal savo nuožiūra ir mano santaupas iš indėlių bankuose paims, kad efektyviau panaudotų ?
   Visgi reikia pripažinti, kad NiekurNeiva iškeltas klausimas ne apie aptarinėjamą temą, todėl jo, Levo ir šis mano komentarai turi būti pašalinti :)

  • Na, nesipykite…:) NiekurNeiva labai taikliai pastebėjo… Aš ir pats galvojau apie tai rašyti, bet R.Dagio gerbėjai tikriausiai visai būtų pasiutę, tad susilaikiau.

   NiekurNeiva 100 proc. teisus – lyginti Sodros, kurti tik surenka ir išdalija bei pensijų fondų veiklos efektyvumą yra visiškas absurdas ir nesąmonė.

   Tačiau nei gerb. R.Dagys sugalvotų palyginti (atmetus argumentus dėl valstybės įsipareigojimų, teisėtų lūkesčių ir t.t.), jis turėtų skaičiuoti, kiek kainuoja Sodros įmokų administravimas Sodroje ir tada jau lyginti su administravimo mokesčiu pensijų fonduose. Spėju, kad skaičiai bylotų ne Sodros naudai.

   Apie turimų lėšų investavimo efektyvumą tikriausiai net neverta kalbėti…

   Vis dėlto gerai būtų, kad žmonės, kurie valdo mokesčių mokėtojų pinigus bent šiek tiek išmanytų ekonomiką, o ne tik šeimos tradicijas…

  • A.G.

   Nei viena nei kita manau nekuria – tik privati manau viską iki dugno išvogs (juk čia Lietuva čia lietūs lyja).
   Paskutiniai durniai yra tie, kurie susidėjo Lietuvoje su privačiais fondais. O tie fondai šaunuoliai (nuoširdžiai), – jei yra durnių, tai ko gi jais nepasinaudojus.
   Lygiai taip pat negailinu (buvo viena ir iš mūsų namo – kuri pati turėtų kitus tuo klausimu pakonsultuoti), kurie savo noru vos ne ant lėkštutės atneša pinigus kokio tai kalinio įgaliotiniui, kai tie paskambina.
   Tar kiko visiškai savalaikiai man buvo aišku ir dėl tų sekundės bankelių po 1990 m. (turiu ir žmogų, kurį visaip norėjau atkalbėti). Ir nei čiut nereikia galėti tų kvailių, kurie sunešė jiems ir paskutinius pinigus. O tiems, kurie kvailelius paauklėja, va šiuo atveju sutinku su viasi tais lietuviais, kurie kūnu gula gindami vagį – šiuo atveju dar ir ordiną reiktų uždėti.
   Kitaip šitų mūsų kvailelių neišauklėsi.
   Tad ir tie fondai šaunuoliai.

 • Levas

  Tuomet jeigu tai PAYG pensiju sistema, ir jeigu ji yra EFEKTYVI, tai kogero tai turetu reiksti kad PAGAL SODRA, zmoniu pajamos tik dides, ir ateities kartoms bus vis lengviau islaikyti didejanti pensininku skaiciu.. t.y. dides dirbanciuju skaicius, jie uzdirbs vis daugiau… jeigu jie taip „numate“ tai tuomet tikrai efektyvu (t.y. pensininkus bus islaikyti lengviau nei dabar) jeigu priesingai, ir ateinancioms kartoms uzkraunamas didelis, ir sunkiai pakeliamas kruvis tai tuomet neefektyvu ir l. blogai

 • Viole

  Del ministru spalvingumo…Vakar Rutos Janutienes (buvusios Grineviciutes)TV laidoje tiesiog vaivorykstes spalvomis „zerejo“ ukio ministras Kreivys :), buvo kalbama apie ministro zadamus suteikti uzsienio kompanijoms leidimus nuseti musu salele genetiskai modifikuotais paseliais…

 • NiekurNeiva

  Bang,
  dėl vietos ir laiko.
  Na,
  1) … vienas iš mano mėgiamiausių dabartinės Vyriausybės narių,
  2) … spalvingų ir taip dažnai žiniasklaidoje šmėžuojančių ministrų,
  vis šioks toks pasiteisinimas. Ten „privalo gerbti“ ir tiek, o kitoje situacijoje, kadangi „efektyvus“ – tai KITI vėl „privalo“. Bet jau SUTIKTI, PRIIMTI realaus veiksmo pateisinimĄ, pagrindimĄ, argumentavimąĄ,…

 • bang

  Perskaičiau kokius tris kartus, bet esmės nepagavau :/

 • NiekurNeiva

  Bang,
  tiesiog aš supratau pradėtą temą „plačiau“, t.y. kad p. Rimas įdomus ne tik požiūriu į šeimą, musulmonus, bet ir kokioje sistemoje ir kokiu stiliumi studentaudamas (studijuodamas) bridžą žaidė…
  Bet nieko prieš neturiu ir dėl Jūsų nuomonės vertinant pradėtą temą.

 • lv

  Esmės iškraipymai ir citavimo pritempimai (tik šio teksto ir komentarų kontekste):
  1. Visiškai nesusijusio Dagio pasisakymo *konteksto* (citatos) siejimas su Lietuvos karių misija. Na, gal šmaikštu, gal kandu, bet kai tai jau tendencingai kartojasi…
  2. Dagio pasisakymo *konteksto* (teiginio) citatos apie Sodros efektyvumą toks jau lyg ir (su)menkinimas, cituoju, „Vis dėlto gerai būtų, kad žmonės, kurie valdo mokesčių mokėtojų pinigus bent šiek tiek išmanytų ekonomiką, o ne tik šeimos tradicijas…“, nesigilinant kas tai yra Sodros efektyvumas (ministras ir jo kalba tai tik viršūnė, o išvados ir interpretuotini faktai, kurie virto oficialiais teiginiais iš ministro lūpų, negimsta tik vieno Dagio fantazijose, kaip primityviai ir pritemptai buvo pavaizduota, o gal net ir įsivaizduota/manyta?), o, sakyčiau, suprimityvintai pritempiant jį prie pinigų darymo ar investavimo efektyvumo (na, panašu tik tam, kad būtų galima įrašyti kitą kandų kritikos sakinį, cituoju, „lyginti Sodros, kurti tik surenka ir išdalija bei pensijų fondų veiklos efektyvumą yra visiškas absurdas ir nesąmonė“.
  Na ir jau iš kitos operos — „kuri tik surenka ir išdalija“ irgi yra kiek skystoka, primityvoka argumentuotų teiginių, kritikos prasme.
  Bet ką čia kritika apie kritiką dėl kritikos. Neįdomu ir nemąslu, nekonstruktyvu. Norisi aktualumo, klausimų ir problemų kėlimo, analizės, būdingo taiklumo, o ne tik kandumo. Šis straipsnelis, kaip ir kiti, panašia „mėgiamųjų“ tema, tikrai toks nėra (o ne visi ir privalo būti, tad tikrai nieko nereikalauju, tik pastebiu)

  • Mielas lv, vis dėlto niekaip su jumis negaliu sutikti. Pasakykite man neišmanėliui, ką gi dar Sodra daro be surinkimo ir išdalijimo ir kaip galima pamatuoti jos darbo efektyvumą lyginant jį su pensijų fondų efektyvumu. Prašau atsižvelgti dar į tai, kad R.Dagys kaltina fondus, jog jie per mažai investuoja į VVP ir kad jų administravimo mokesčiai per dideli. Arba dar paprasčiau – pasakykite, kaip iš viso gali būti matuojamas Sodros efektyvumas?

   Esu susidūręs su Sodra tiesiogiai ir galiu drąsiai teigti, kad ji visiškai neefektyvi ir per kokį pusmetį administravimo išlaidas būtų galiam sumažinti mažiausiai kokiais 10-15 proc., jei ne visais 25.

   Dabar dėl citatų – Dagio pasisakymas buvo apie tai, kad niekas negali kištis į mūsų reikalus, nes mes niekur nesikišame. Man gi atrodo priešingai: Lietuva, dalyvaudama misijose Afganistane ir Irake kišasi. Ir gana aktyviai. Tiesa, ne viena, galbūt ne visada savo valia, bet toks jau tas pasaulis… Todėl jokio tendencingumo ir jokio pritempimo čia neįžvelgiu. Įžvelgiu dvigubus standartus. Ir šiek tiek neraiškią politinę leksiką. Į tai ir atkreipiu dėmesį.

 • Vėjūnė

  Žiūriu, čia kai kas prisiminė filmą Zeitgeist :) Siūlau pasiskaityti, ką apie Zeitgeist (tik jo pirmąją dalį, apie krikščionybę) rašo http://anti-zeitgeistmovie.info (rusų kalba). Ypač rekomenduočiau gerb. Arūnui. Aš sužavėta, kaip detaliai ir argumentuotai išnagrinėtas kone kiekvienas to filmo 1 dalies teiginys. Paskaitai, pastudijuoji – ir tampa šiek tiek aiškiau, ko verta iš jo tikėtis ir kiek galima juo tikėti. O tada jau galima kritiškiau vertinti ir tai, ką šis filmas pasakoja apie Niujorko dangoraižius.

  • Levas

   :) as ziurejau, tik va.. problema ta:) kad tai tik bandymas apsiginti, issaugoti STATUS QUO.. verciau siulau paskaityti Jurgena Habermasa.. be to yra dar kiti dalykai.. ypac kalbant apie pirmaja Z. dali. As manau tai buvo pirmas bandymas sudelioti i filma tai kas is esmes yra filosofu nagrineta 20 amziuje pradedant Julia Kristeva, kuri pirmoji atrodo parase kad 20 amzius o tiksliau pradedant modernizmu zmonija pradejo gyventi „be dievo“ (aka. dievo mirtis)… tiksliau :) ne tai kad ji pasidare bedieve, bet tiksliau mokslas galu gale issiaiskino is kur atsirado tas dievas.. O dar tiksliau- religija visuomet atliko tam tikra funkcija – as turiu omeny psichologine, visuomenes aiskinimo, istorijos, raidos. Bet tiesiog atejo toks momentas, kuomet zmogus suprato, o tiksliau susivoke beveik pilnai. Ir jam susivokiant toliau, kas jis yra ir kur eina.. jau nebepakanka religijos. Viskas yra sudetingiau, ir bijau kad Zeitgeist pirmoje dalyje autoriai yra teisus.. tiksliau as rasydamas savo bakalaura pradejau itarti kad jeigu pritaikius tas pacias mitu tekstines analizes metodus ir surasti inertekstualius rysius galima butu irodyti kad dieva issigalvojo zmogus. Turiu omeny krikscionybe ir bet kurias kitas religijas.. O konkreciau Krikscionybe, ir ISLAMA, nes Katalikai ortodoksai, Zydai, Islamas tai is esmes priklauso tai paciai religinei paradigmai, pavyzdziui kitos religijos, aka BUdizmas skiriasi net labai KOKYBISKAI. ir jie pasauli aiskina visiskai kitaip. Ten is esmes nera dievo, o yra tik zmogus, jo santykiai su gamta. (Jeigu mes butume Budistais tai pirmosios Zeitgeist dalies nebutu sukure.. o gal ir antrosios, nors gal ir ne) Tas musu Krikscionisko ar Islamisko dievo issigalvojimas tai toks musu vakarietiskos civilizacijos evoliucijos etapas, kuris po truputi baigias.. Filme jie irodo krikscionybes atsiradima is kitu senesniu religiju, ir tai yra pagrindinis ir labai svarbus dalykas kuris griauna pacius svarbiausius musu religines kulturos pamatus.. bet ko gero mes patys kalti.. mes patys savo nedorumu ta dieva ir… deja, o galejome gal gyventi laimingai daug apie ji negalvodami, o dabar stai… prisigalvojome.. nors ir gerai.. bet uztat kokia tapatybes krize.. gresia.. baisu.. gal tokia yra ta pazadeta, pasaulio pab… vienzodziu po Zeitgeist atsiras labai daug ateistu..
   Bet kazko pabaiga yra visuomet kazko naujo pradzia.. mokysimes is savo klaidu ir kursime savo budizma, surasysime i TAUTOSAKA, ir seksim savo vaikams naujasias pasakas kad nekartotu musu klaidu.. jauciuosi lyg buciau pasielges sventvagiskai – parases per daug.. kita vertus.. galbut as klystu.. norejau geriau argumentuoti savo ats.
   Zinoma religija dazniausiai buvo morales sargas, tikejimas tai vertybines tradicijos, ir gerai kuomet tikejimas padaro zmogu geresni. Globalizacija tai yra taip pat tai kas griauna religijos pamatus.. bet atveria naujus horizontus, nauji socialiniai konfliktai, nauji sunkumai ir isbandymai, naujas pazinimas. Todel ateizmas tai taip pat kaina kuria sumokesim uz globalizacija.. o gal pradesim statyti nauja Babelio boksta ir po to vel viskas is pradziu..? Prisiminiau amerikieciu fantastini seriala Babylon 5 ..(su kosminiais laivais ir pan.. neziurejau, bet gal tai ir tureta omeny.. stai kokie intertekstualiniai rysiai.. arba dar vadina dabar tokias idejas MEMAIS).. prisistatysim kosminiu laivu.. ir issibarstysim po visa galaktika, susitike vel pamatysime kad vel kalbame nesuprantamomis kalbomis ir ispazystame skirtingas religijas.. :) na bet tai tolimoje perspektyvoje.. artimesneje..

  • Arūnas

   Gerbiama Vėjūne, noriu sudėti paskutinius taškus:
   1)Aš nė viename komentare neminėjau filmo Zeitgeist, kadangi mačiau bent keturis skirtingų autorių sukurtus filmus apie rugsėjo 11-osios įvykius (filmo Zeitgeist reklama užsiima kiti komentatoriai). Deja visuose filmuose pastebima, jog aibė faktų prieštarauja oficialiai komisijos išvadai.
   2)Aš nesu kompetetingas aptarinėti pirmoje filmo Zeitgeist dalyje iškeltas hipotezes, todėl to ir nedarau.
   3)Visus filmus, kaip beja ir filmo Zeitgeist visas dalis žiūrėjau labai kritiškai bei gaunamą informaciją vertinau irgi labai kritiškai.
   4)Tikiuosi, kad istorijos vadovėliai „viską sudėlios į vietas“ ir mūsų vaikai bei anūkai tikrai „žinos“, kad jokio ten trečio dangoraižio nebuvo, kaip kad Lietuvoje niekada nebuvo Prezidento R. Pakso. Manau, kad jie bus laimingi ir neuždavinės sau „nepatogių“ klausimų.
   5)Pasaulyje įsiviešpataus taika ir ramybė, o jei „netyčia“ ir kils koks nors karas, tai jame nežus nė vienas žmogus, o kaip dar visai neseniai teigė Valentinas bus „išgelbėti milijonai gyvybių“.
   P.S. Tiems, kas neturi humoro jausmo – 4 bei 5 dalies siūlyčiau neskaityti.

 • Mykoliukas Beraštis

  A.Račai, netikėtai Jūs mane sunervinote! R.Dagys pasakė viską teisingai. Niekas neturi teisės auklėti kitokios kultūros žmonių vien dėl to, kad mes tos kultūros nesuvokiame arba ji mums yra svetima. Tai kame bėda?! Kur Jūs, gerbiamasai, matote exclusive? Kaip Jūs reaguotumėt, jei Jūsų namuose užvožčiau Jums į veidą dėl to, kad man atrodo, jog „neteisingai“ mylite savo žmoną?

  • Mykoliuk, nesuprantu, ko nervinatės. Tai juk ir aš sakau, kad R.Dagys sako viską iš esmės teisingai… Tik ir aš manau, kad mes kitas kultūras taip pat ne visada suprantame.

 • Qt

  Ponas Valentinas apie Iraką: „Tačiau reikia suprasti ir tai, kad šiandien niekas ten nenori pasilikti, niekas nemato ten jokių strateginių interesų išskyrus kaip išnešti sveiką kailį nepraradus veido ir plius palikti šalį apytikriai tokioj būsenoj, kad ji galėtų savimi pasirūpinti.“
  Vat dėl to kailio išnešimo ir strateginių interesų neturėjimo tai labai klystate. Interesai kaip ant delno: nafta, karinės bazės Irano pasienyje, karo metu pelnosi ginklų gamintojai ir privatūs kontranktininkai. Ryšiai akivaizdūs Dick Cheney buvo Halliburton CEO. Ta firma pagrinde užsiima nafta(jei nežinote Bush’o šeima yra naftininkai), beto turi dukterinę kompaniją KBR – kuri yra didžiausias JAV kontraktininkas Irake. Kaip dėl ginklų? Lynne Cheney(mielojo Dick’o žmonelė) priklauso Lockheed Martin firmos valdybai. O ta firmelė pasirodo ne tik finansavo Bush’o rinkimines kampanijas, bet ir gamina ginklus, kuriuos šiuo metu labai puikiai pardavinėja Irake. Jei čia ne korupcija aukščiausiame lygyje, tai aš tada balerina.

  • Valentinas

   Dėl viso sutinku gerbiamas Qt,
   Tik šis karas visiškai neatnešė amerikai tos naudos apie kurią visi kalbėjo. Naftos Irakas išgauna kol kas nedaug. Pats karas kainuoja tiek, kad privedė Ameriką iki milžiniško biudžeto deficito ir krizės. Iranas Ameriką domina tik tiek, kiek jis yra pavojingas Izraeliui, o tai sutikite yra Irano problema, kad nesusitaiko su Izraelio egzistavimu.
   Tie, kurie sako, kad šis karas buvo dėl naftos, pagalvokite, kad amerikai žymiai paprasčiau ir lengviau buvo užkariauti Venesuelą. Daug naftos, silpna armija, netoli, kaimynai apsidžiaugtų, ta pačia proga dar kokią Boliviją galima užkariauti, kuri irgi turi naftos. Diktatorius valdžioje apie kurį visada galima sufabrikuoti ką nors dėl masinio naikinnimo ginklų. Žodžiu, jei reikėtų naftos, ji gulėjo šalia.
   Pagrindinis strateginis amerikos interesas ten yra Izraelis.
   p.s. žinau, kad bušo šeima naftininkai :)

   • Valentinas
    • Levas

     :) o as girdejau kad jie ruosiasi pirkti dali mazeikiu naftos akciju ir tuomet pasiruose pataisyti naftoteki druzba… :D

   • Arūnas

    Gerbiamas Valentinai, su visa pagarba jums prašau, nenusišnekėkite. Štai jūs sakote – cituoju:
    „karas privedė Ameriką iki milžiniško biudžeto deficito ir krizės“. O aš kažką girdėjau apie bankus, akcijas, obligacijas, nekilnojamo turto rinkas… Pasirodo viskas daug paprasčiau. Pasirodo Sadamas kaltas dėl pasaulinės krizės… Kas dieną sužinau vis ką nors naujo.
    P.S. O dėl Bolivijos, ar Venesuelos nebūkite toks tikras, gerbiamas Valentinai. Užlipus ant vienos mergos (tikiuosi nesupyksite, kad naudoju jūsų palyginimus) ir užtaisius jai vaiką, po kurio laiko norisi lipti ant kitos…, paskui dar kitos. Manau Amerika su savo militaristinėm ambicijom dar ne vieną šalį pastatys į poziciją, kaip kad pasielgė su Iraku. Kad neįmanoma laimėti jokio karo, nes sutriuškinus reguliariąją armiją okupantams tenka susidurti su partizaniniu judėjimu – tai jau seniai aišku tiek Rusijai, tiek Amerikai. Tačiau „šovinukai“ gaminami ir juos reikia kažkur iššaudyti. Kam karai naudingi? Pirmiausia tiems, kas gamina „šovinukus“ bei tiems, kurie draugauja su „šovinukus“ gaminančiais.

    • Valentinas

     Mielas Arūnai,
     Pasidomėk kiek Amerikai kainuoja karas Irake ir pabandyk suprasti, kad biudžeto deficitas yra dabar pagrindinė amerikos ekonomikos problema,kartu aišku su bankų krize. Nes tą deficitą reikia finansuoti.
     Aš suprantu, kad idėjiniam antiamerikanistui Tomkaus pasekėjui, ką aš besakyčiau viską atmesi. Bet pabandyk man paaiškinti kodėl ten kur amerika laimėjo karą šiuo metu yra klestinčios, pasiturinčios, nepriklausomos šalys pvz Europa, Japonija, Pietų korėja. Ten kur amerika pralaimėjo, ten skurdas, diktatūros ir nelaimės (Šiaurės Korėja, Vietnamas). Ir dar pagalvok, ta prasme pajudink smegenis, kodėl prakeikti militaristai okupantai amerikiečiai taip okupuoja šalis, kad po to tų šalių kompanijos atėjusios į amerikos rinką nukonkuruoja vietines kompanijas (kaip automobilių gamintojų atveju), kartais išnaikina visą pramonės šaką (kaip elektronikos pramonė amerikoje išnyko dėl japonų), o kartais leidžia okupuotiesiems vargšams ateiti ir nusipirkti didžiausią amerikos šou kompaniją (Sony atvejas). Kaip čia taip išeina, kad prakeikti kapitalistai okupantai taip okupuoja, kad okupuotieji juos po to išdūrinėja?

     • Arūnas

      2008 – 2009 m. pasaulio ekonominė krizė – ekonominė krizė, kuri prasidėjo 2008 m. ir pasireiškia BVP mažėjimu. Krizę sukėlė keletas priežasčių: ilgalaikių pokyčių naftos rinkos kainodaroje [1] bei su ja susijusiose sferose – benzino, maisto produktų kainodaroje, nekilnojamo turto rinkoje bei vertybinių popierių rinkoje ir bankininkystės sektoriuje kilusių nesklandumų.

      Pirmieji krizės simptomai pasireiškė JAV 2006 m. pradėjus kristi nekilnojamo turto kainoms ir žymiai išaugus žemarūšių (angl. subprime) būsto paskolų neišmokėjimui [2] . Taip nutiko todėl, kad per daugelį metų išaugusi naftos paklausa gerokai atitrūko nuo pasiūlos [3] ir dėlto jai brangstant iki 147 USD/b 2008 liepos mėn. JAV vidurinio sluoksnio apačios tapo menkai mokiomis ir pradėjo masiškai atsisakyti kreditan imtų būstų [4], [5], nes dėl palūkanų normos didinimo siekiant stabdyti infliaciją [6], [7] padidėjo prie jos pririštas išmokų dydis. Ekonomikos krizę pagilino 2008–2009 m. pasaulio finansinė krizė, kuri įsisiūbavo 2008 m. rugsėjo-spalio mėn..
      http://lt.wikipedia.org/wiki/2008_m._pasaulio_ekonomin%C4%97_kriz%C4%97
      P.S. Gebiamas Valentinai, nereikia painioti priežasčių su pasekmėmis, o pasekmių su priežastimis. JAV įsivėlė į karą su Iraku dėl jau minėtų anksčiau privačių firmų finansinės naudos bei, kad turėtų galimybę „atidėti“ krizės paskelbimo faktą. Ekonominė krizė grėsė JAV ar su karu Irake, ar be jo.

     • Valentinas

      Mielas Arūnai,
      Sveikinu skelbiant Michailo Leontjevo antiamerikinę doktriną.

     • Arūnas

      „Dabartinis finansų krizės epizodas nenustebino – padėtis Europoje susijusi su situacija JAV“, – aiškina Ekonomikos komiteto pirmininkė Pervenche Berès. „Amerikoje bankai lyginant su kiekvienu realių investicijų doleriu skolina 32 dolerius, tuo tarpu Europoje 1 indėlio doleris atitinka 12 paskolintų dolerių. Kenčiame nuo Amerikos ekscentriškumo“, – mano Margaritis Schinas (Europos liaudies partijos ir Europos demokratų frakcija, Graikija), sakydamas, kad „puota baigėsi“.

      Vokiečių europarlamentarė Heide Rühle (Žaliųjų frakcijos/Europos laisvojo aljansas) krizės plėtimosi šaknis regi naujoviškuose finansų produktuose ir perdėtame saugumo jausme. Bulgarijos atstovė Mariela Velichkova Baeva (Liberalų ir demokratų aljansas) krizės priežastis įžvelgia pelno vaikymesi, tikrosios rinkos padėties, jos gebėjimo atlaikyti sukrėtimus ir jų pasekmių nesuvokime.
      http://www.europarl.europa.eu/news/public/story_page/042-38747-280-10-41-907-20081006STO38719-2008-06-10-2008/default_lt.htm
      Šaltinių milijonai, tačiau tik labai tendencinguose šaltiniuose rasite dėl JAV ištikusios ekonominės krizės kaltinant karą Irake. Sėkmės, Valentinai toliau „kariant“ Sadamą.

     • Arūnas

      http://www.atvirai.lt/straipsniai/pasaulis/globalizacija/tikrosios-pasaulines-finansu-krizes-priezastys/+ekonomines+krizes+priezastys+%2B+karas+Irake&cd=3&hl=lt&ct=clnk&gl=lt
      Pagrindinė ir vienintelė pasaulinės ekonomikos krizės griūties priežastis yra pagrindinės pasaulio valiutos- JAV dolerio perprodukcija. Nuo 1971 metų, kai buvo atšauktas dolerio susiejimas su aukso turiniu, turimu JAV, dolerius ėmė spausdinti neribotais kiekiais. Perkamoji dolerio galia buvo susieta ne tik su JAV BVP ( kaip tai vyksta kiekvienoje normalioje šalyje ), bet ir su visų pasaulio šalių BVP.
      Reikėjo keletui metų pratempti piramidės griūties pradžią ir gerai pasiruošti pasaulinės ekonomikos „kontroliuojamai griūčiai‘. O kad galima būtų labai aukštai iškelti kainas ir visam tam reikalui pateikti įtikinamą paaiškinimą, ir buvo organizuotas karas Irake, būk tai kad gauti „pigią naftą“. Amerikiečiai ten atėjo visai ne kontroliuoti jo naftos, o tam, kad Irako nafta dar keletą metų nepakliūtų į rinką. Tokiu būdu regiono nestabilumas pasitarnavo pasaulinių naftos kainų augimui.

     • Levas

      Jega.. Valentinas girdejo apie Michaila Leontjeva.. :) ..jo griuna tas musu Babelio bokstas kuri mes statem.. pradedam kalbeti skirtingomis kalbomis.. :))) pagarbiai L.

     • Arūnas
     • Levas

      Dar vakar radau.. pasirodo 100 doleriu spausdinimo savikaina 2,3 cnt, gaunasi, kad vieno milijono doleriu savikaina 230USD… kazin ar ir nafta amerikieciams tiek kainuoja.. gal del to gali sau leisti labai pigu benzina.. o gal ir ne.. nezinau, gal klystu… :D

     • Valentinas

      Arūnai,
      Pamiršai pridėti, kad dėl visko kalti žydai ir būtų visas komplektas.
      Levai, aš esu labai senas Leontjevo gerbėjas. Tokio talentingo demagogo reikia paieškoti. Michaelas Mooras amerikoje gal kažkiek prilygtų.
      Nelengva jums gyventi pasaulyje, kurį puola amerika. Laikykitės :)

     • Valentinas

      Kenčiame nuo Amerikos ekscentriškumo“, – mano Margaritis Schinas (Europos liaudies partijos ir Europos demokratų frakcija, Graikija), sakydamas, kad „puota baigėsi“.
      Pasirodo graikai kenčia ne nuo neefektyvaus valdymo, korupcijos, nesugebėjimo nieko gaminti, nesugebėjimo konkuruoti, nenorėjimo dirbti, tingėjimo, o nuo amerikos. Su tuo juos ir sveikinu. :)

     • Arūnas

      Ir vėl tas pats kartojasi. Kai pritrūkstama argumentų pradedami įterpinėti „žali žmogeliukai“, „žydai“, „pažiūrėtų filmų kiekis“ ir kitos nesąmonės. Jei jūs, Valentinai, galvojate, kad kalti žydai – savo teiginį pagrįskite. Jei galvojate, kad žydai nekalti dėl pasaulinės ekonominės krizės – tai jų ir nekiškite. Aš jums jau vieną kartą sakiau, kad nesiruošiu komentuoti jūsų paties išsakytų samprotavimų, ar pasvaigčiojimų. Nebūkite mažas ir kaprizingas vaikas.

     • Valentinas

      Mielas Arūnai,
      Tamsta propaguoji oficialią Rusijos propogandinę doktriną, kurios esmė tame, kad amerika puola, o rusija ginasi. Rusijai tai reikalinga tam, kad nutrauktų tautos dėmesį nuo valdžios nesugebėjimo vystyti ekonomiką ir valdyti šalį. Michailas Leontjevas yra pagrindinis šios doktrinos šauklys ir reikia pripažinti, kad jis daro tai talentingai. Yra ir tokių profesionalių antiamerkinasitų, kurie eina dar toliau ir aiškina, kad žydai valdo FED atitinkamai ameriką, atitinkamai „daro“ pasaulį. Arūnai, aš nesu proamerikanistas, tiesiog kviečiu matyti pasaulį ne Putino akimis. Pasaulis yra gerokai sudėtingesnis nei paprastas modelis: amerika dulkina pasaulį, o pasaulis stengiasi pajusti malonumą išskyrus didvyrišką rusiją, iraną, venesuelą ir aišku europos socialistus.
      Viskas yra gerokai sudėtingiau, visi esame susiję tampriais tarpusavio ryšiais, o svarbiausia nesuprantame, kad pagrindinis mūsų bėdų šaltinis yra ne amerika, o mūsų nesugebėjimas valdyti valstybės. Tos šalys, kurios tai sugeba, kaip Danija, Švedija ir kitos, puikiai tvarkosi ir krizę mato kaip galimybę. Šalys kuriose gyvena lochai (Graikija, Rusija, na ir Lietuva šiek tiek) kaltina kitus. Todėl Arūnai, raginu mąstyti pozityviai, ieškoti būdų veikti, o ne kaltininkų savo neveiklumui ir nekompetencijai. Aš šiaip esu proeuropietis, man labai patinka Europa :)

     • Musė

      Valentinai, o kas gi tau iš tos senos geros Europos patinka – galbūt mūsų geriausi draugai vokiečiai ir prancūzai?

     • Valentinas

      Miela Muse,
      Tu gi žinai, kad aš labai geranoriškas ir visus myliu. Todėl man patinka daugelis. Vokiečiai yra labai draugiški, prisimenu dar iš tų laikų kai tranzuodavau per Europą, jie nuolatos pakviesdavo netgi apsinakvoti. Prancūzai mieli, nors gal ir pasipūtę. Italai juokingi savo savimeile. Ech myliu visus :)

     • Musė

      Valentinai, išsisukinėji :) Puikiai supranti, kad ne to klausiu. Jei būtų tik prancūzų ir vokiečių, o ne amerikiečių valia, mes turbūt iki šiol TSRS būtume (na gal perlenkiu truputį), bet bent jau NATO dabar nepriklausytume tikrai.

     • Valentinas

      Sutinku Muse visiškai su tavimi. Žinai kodėl taip yra? Man vienas italas sakė: rusai vakarų europoje niekada nebuvo agresoriai, o atvirkščiai išvaduotojai. Suvorovas lipo per Alpes ir panašiai. Todėl jie visada simpatizavo ir simpatizuos Rusijai, o į mus žiūrės kaip laukinius. Tokia realybė. Todėl aš ir esu už Grybauskeitę, nes Adamkus dažniau lankėsi Tbilisyje nei Paryžiuje, o turėtų būti atvirkščiai.
      O tai, kad Amerikos dėka mes pakliūvome į NATO ir turime bent jau kažkokias minimalias saugumo garantijas reikia dėkoti žinai kam: vertybėms. Ta prasme renkantis tarp vamzdynų ir vertybių Amerika rinkose vertybes (laisvę, demokratiją bla bla bla) ir todėl mus rėmė, nors vertinant racionaliai jiems tai visiškai neapsimoka. Todėl mane taip ir nervina profesionalūs antiamerikanistai, kurie nevertina to, kad jei ne Amerika jau seniai būtume grįžę į kaimynės glėbį.