Blogatonas 2009

Šiaip bėgimas man visą laiką atrodė arklių sportas, tačiau šis bėgimas suintrigavo…

Nusprendžiau prasibėgti ir aš.

Stengiuosi nepraleisti:

Ligi Dangaus – man patinka optimistai, valdantys žodį. O komentuojanti publika ten vien ko verta…

Dansu Dansu – man patinka ir profesionalai, net jei jie iš tos srities, kur aš ne viską suprantu

Opinija. Žiniasklaidos kronikos – buvo Dievų žiniasklaida, buvo Media Medis, dabar yra Opinija. Norėčiau, kad ilgesniam laikui. Profesinis interesas

Gyvenimo stebėtojas – gerai, kai yra kas per dantį patraukia ir primena, kas yra tikrieji blogeriai. Be to, kaip niekur kitur čia puikiai dera sportas, menas ir politika

Aurelijus – tikriausiai vienintelis iš visų blogerių, kuriam nuoširdžiai pavydžiu teksto valdymo, įžvalgų ir sugebėjimo susieti atrodo visiškai nesusijusius dalykus. Ir žinau, kad teks pavydėti visą likusį gyvenimą.

P.S. pradėjau bėgti iš Common sense 

P.P.S Ačiū Džiugui . Nežinau, kam dar reikia kasmet rinkti interneto žmogų. Čia panašiai kaip rinkti Eifelio bokštą ar Egipto piramides…

(5 balsų, vidurkis: 4,40 iš 5)
Loading...
 • Pingback: Mantas Malcius » Blogatonas #2009()

  • Mantas buvo pirmas… O viskas dėl tech… problemų panašu…

   Blogas Račas… jau dukart blogas…nes ir perimant iš Common sense kažkas ne taip buvo…

   Ech…

   • Akismet apsauga teenaciousd kažkodėl nemėgsta.

 • Artūrai, aš irgi prasibėgau! Gera mankštelė buvo, tokia azartiška :D

 • WU

  Kas žiūri LRT? Dar vieni puikus EP debatai..

 • Valentinas

  Pravaikščiojau aš po tuos blogus sekdamas nuorodas ir štai tokios mintys gimė:
  1. Iki šiol nesupratau blogizacijos masto. Jei neturi blogo, praktiškai galima teigti, kad tavęs nėra. Daugumas blogų yra neįdomūs, arba įdomūs pačiam rašančiam ir būreliui jo draugų. Vyrauja kelios kryptys, IT blogai, finansistų/ekonomistų blogai, gyvenimo stebėtojų, poetų, fotografų ir šiaip „turinčių ką pasakyti“ blogai. Dauguma „turinčių ką pasakyti“ neturi ką pasakyti, o tie, kurie skelbiasi „mąstančiais“ iš tikro nelabai ir mąsto. Blogeriauja dažniausiai jaunimėlis, kažkodėl manantis, kad savo pasąmonės srautu būtina dalintis su kitais. Čia reikėtų perfrazuoti garsųjį patarimą – jei gali nebloginti, neblogink.
  2. Račo blogo mąstas yra labai didelis, nes a) labai daug blogerių minėjo šį blogą kaip mėgstamą; b) daugumoje blogų arba niekas nekomentuoja, arba komentarai yra vos keli ir skurdūs.
  3. Profanacija, yra vienas iš didžiausių įjunkimo į blogus pavojų. Principe gali perskaityti informaciją apie viską, bet dažniausiai mėgėjišką. Rizikuoji įgyti arba neteisingų arba paviršutiniškų žinių. Pats sau dar kartą padariau išvadą, tą nedidelį laiką, kai gali kažką skaityti, geriau skaityk knygą, o nelindėk internete.
  4. Apsilankęs gal 50 blogų išsisaugojau 2 nuorodas o Račo nurodyti Dansu ir Common sense lankausi jau seniai, kartais ką nors ten ir pakomentuoju.

  • WU

   Aš irgi nesuprantu tos manijos, kad kiekvienas interneto vartotojas turi rašyt blogą. Skaitau tik šį, nes kiti tikrai „nelimpa“. Man pilnai užtenka to, kad aktualiu klausimu savo nuomonę galiu čia išreikšti komentaro forma. Vienas iš didžiausių privalumų, kad čia visada atsiras oponentų ar prelegentų turinčiu savo nuomonę (malonu, kai ji racionaliai pagrįsta). O kurti blogą ir apsimetinėti visų galų specialistu, ar bandyti pateikti kažkokias netikėtas įžvalgas neturiu nei laiko, nei noro. Blogas blogas be gero autoriaus..

  • Fredis*

   Valentinai, toks pesimistiškas blogerių atžvilgiu (draudi žmonių saviraišką?), geriau pasakyk ar tu už Manchester United ar Barselona. Pirmą kart nuoširdžiai žiūriu futbolą nuo pirmos minutės, anglai nepažaidžia, atrodo, kad reikia sveikinti ispanų tautą su puikia pergale.

   • Valentinas

    Buvau už Barseloną.

  • Regis

   „geriau skaityk knygą, o nelindėk internete“

   Valentinai sutik, kad internetui profanacijos atžvilgiu dar labai toli iki knygų. Visur reikia ir noro, ir sugebėjimų atsirinkt „grūdus nuo pelų“. Beje nepakenktų vadovautis savo galva ir nepult tikėti (įtikėti) tuo, ką „teisingi“ žmonės ar šaltiniai teigia ir arba neigia.

   Tinklaraščiai prieš knygas turi ir turės vieną esminį skirtumą ir privalumą – „gyvas“ ryšis su skaitytojais – komentarai. Nežinau kaip kitiems, bet man komentarų skiltis po straipsneliu jau senai tapo lygiavertė ir nemažiau svarbi dalis. Galų gale tai vieta kurioje gali palikti ir savo nuomonę (net jei ta nuomonė ir niekam neįdomi)..

   Taigi skaityt reikia ir knygas, ir tinklaraščius. Ir komentuot reikia ir kitų komentarus skaityt reikia. Ateis laikas ir tinklaraščiai ras savęs deramą vietą kasdieniniam nors kiek išsilavinusio žmogaus gyvenime. Kaip radijas, tv, spauda, knygos ir t.t. O kaip ir bet kurioje besikuriančioje ir sparčiai besivystančioje srityje su laiku atsisijos tai kas turi vertę, kas nelabai.

   p.s. turiu nuojautą, kad jautiesi šiek tiek piktas ant „blogerių“ nes ir pačiam norėtųsi tapt vienam iš jų, ar ne?

   • Valentinas

    Regi,
    Sutinku, kad profanacijos gali prisigaudyti tiek internete, tiek knygose. Knygose gal lengviau atskirti pelus nuo grūdų.
    Su visom kitom tavo mintim sutinku.
    Dėl savo paties blogeriavimo, tai kaip aš suprantu tai padaryti labai paprasta. Yra šablonai, juos pakūrei ir prašom, dalinkis su visais ką vakar valgei, ką paglvojai, kokios spalvos triusikus užsidėjai, įžvalgomis kokios spalvos Kubiliaus triusikai ir t.t.. Jei iki šiol to nepadariau, reiškia labai didelio poreikio kaip ir nėra. Nelabai žinau kokiomis mintimis ir įžvalgomis norėčiau dalintis su tais dviem arba trim skaitytojais, kurie užklystų į mano blogą:)

    • Regis

     Aš taip spėju, kad tinklaraščiai (jau dabar manau tas vyksta) sluoksniuosis pagal turinį, pagal to turinio atnaujinimo dažnumą, kokybę, komentarus, taip pat ir pagal lankomumą. Todėl reikėtų apsispręst ko nori ir į ką taikaisi. Jeigu nori tinklaraščio skirto pakankamai siauram draugų ratui, tai tada užtenka tokių temų apie kurias susitikę kalbatės. Ir manau tai nėra blogai. Tiesiog tinklaraštis bus savotiškas dienoraštis draugams apie tai, ką matei, kur buvai, tavo nuomonės, požiūris ir t.t. Savotiškas papildymas to bendravimo kuris vyksta realiam gyvenime tik su papildomomis interneto galimybėmis – media (foto, audio, video), nuorodomis, citatomis, komentarais ir dar daug visko. Reikia nepamiršt, kad užsiėmusiam žmogui ne taip ir paprasta su visais susitikti (ypatingai jeigu draugai, pažįstami išsibarstę po visą pasaulį). Manau, kad bendravimas el. paštu, sms’ais, skype ir pan. transformuosis į bendravimą tinklaraščiuose. Kursis savotiškos socialinės bendruomenės pagal interesus. Didesnės ar mažesnės. Ir tai neišvengiama. Galima nebent užsidaryt namuose, nupjaut interneto kabelį (arba visą p.k. atiduot kaimynui) ir nieko nematyt ir negirdėt. Taigi pačios technologijos pačios iš savęs nėra blogos jeigu surandi kaip jas prasmingai panaudoti ir / ar prasmingai jomis naudotis..

     Taigi grįžtam prie pradžios :), „lindėjimas“ internete neišvengiamas. Tiesiog reikia atsirinkt ko tau reikia iš to „lindėjimo“. Lygiai kaip iš knygų, tv ir t.t.

  • Ojojojojojoj, kokie mes kritikai :)

 • Ričardas

  Sutinku su Valentinu, kad dabar esti labai daug blog’u, kurie yra paprasciausiai apie nieka: lekstos idejos ir t.t. As manau, kad laikas pravalys tuos blogus, nes suprantame puikiai, kad ju nepopuliarumas suzlugdys autorius ir nebus prasmes rasyti, o juk auditorija yra svarbiausia, nes kokie meniski ir bebutume skaitytojai butini net jei ir turinys yra geras.

 • Ričardas

  Fredi, as tikiuosi buvai uz Barcelona :) Sveikinu katalonus uz pelnyta pergale.

 • gintaras.m

  Sutinku su Valentinu, kad tie, kurie turi ką pasakyti blogų nerašo arba rašo nedaug. Kai dirbi jaučio ritmu, paprasčiausiai tam nėra laiko. Parašytti kokybišką tekstą nėra paprasra, o antraeiliais pilkais pamąstymais užersti virtualią edvę tikrai nesinori.