Pusryčiai pas premjerą

… Šiandien pusryčiavau su premjeru A.Kubiliumi.

Kalbėjome apie Vyriausybės pradėtas ir planuojamas reformas,  apie komunikaciją, apie prasidėjusius pokyčius.

Apie koaliciją, „Leo LT“ ir euro įvedimą.

Taip pat – apie valdžios santykius su žiniasklaida ir vienų požiūrį į kitus.

Nors mūsų požiūriai į kai kuriuos dalykus, įskaitant mokesčių sistemą, skiriasi, dėl vieno sutarėme: ne visi politikai yra vagys ir ne visa žiniasklaida vienoda.

Eidamas atgal į kontorą pagalvojau, kad jei politikai su žiniasklaida ir visuomene bendrautų ne tik prieš rinkimus, viskas tikriausiai būtų daug paprasčiau.

Ir gal net geriau.

(9 balsų, vidurkis: 3,56 iš 5)
Loading...
 • Musė

  Vau! Kodėl taip lakoniškai? Papasakokite kokių pletkų! Kas dar dalyvavo? Ar jūs dviese romantiškai papusryčiavote? :)

  • J. naivus

   Be abejo, jokių lakoniškumų, o kuo daugiau detalių- kur, kompanija, meniu, apranga, kvietimo forma,kas apmokėjo etc etc etc.

   Kuklumas dorybė, bet kiekviena dorybė ekstremume virsta yda.

 • Henrikas

  Tikrai,galetumet ir placiau nusviesti si iviki,idomu juk :)).

 • nerijus

  Ar tai pirmi pietūs su A. Kubiliumi?
  Truputėlį, čiut čiut, sietina su artėjančiais rinkimais į EP. Mato, Jūsų populiarumą.

  Dėl vyriausybės, tai, pastebiu tendenciją: „dvigubi standartai“. Žinoma, man Prunskienė ne autoritetas, bet:
  K.D.P. reklamavosi už mūsų lėšas, kur netingėjo. Vakar, žiūrint LNK žinias, tendencija: A.Kubilius internete- Kubilius su dviračiu, Kubilius mugėje ir t.t. Suprantama, kad jis Vyriausybės vadovas, bet manau, kad tai sietina su reklama ir čia privalo įsikišti etikos ir procedūrų komisija.

  Lietuvos vyriausybė įžengė:

  http://www.facebook.com/pages/Lietuvalt/80310998348?v=wall&viewas=0#/pages/Lietuvalt/80310998348?v=wall&viewas=0

  http://www.myspace.com/475583623

  http://twitter.com/LietuvaLt

 • Blogeris A. Kubilius: Tinklaraščiai – patogus ir kūrybingas bendravimo būdas

  Vyriausybės vadovas Andrius Kubilius, turintis ir savo asmeninį blogą, susitiko su pirmuoju prie Vyriausybės akredituotu tinklaraščio kūrėju. Premjeras ir politinio blogo autorius kalbėjosi apie asmeninius tinklaraščius, atvirą valdžią bei elektroninę demokratiją. Lietuvos Vyriausybė, pirmoji šalies institucija, atvėrusi duris interneto tinklaraščių kūrėjams (vadinamiems blogeriams) yra ir viena iš nedaugelio blogerius kaip žurnalistus akredituojančių valdžios institucijų Europoje.
  „Politikams, kurie nori būti atviri ir pasiekiami visuomenei, reikia ieškoti naujų bendravimo formų. Sparčiai populiarėjantys tinklaraščiai yra labai patogus būdas, nes bendraujama tiesiogiai, be tarpininkų, ir, svarbiausia, yra atgalinis ryšys. Pats rašau savo asmeninį blogą jau dvejus metus ir nors dabar interneto dienoraščiui neretai pritrūksta laiko, rašymas man padeda susikaupti, sutvarkyti savo mintis, skatina kūrybiškumą. Man tai puiki saviraiškos ir bendravimo priemonė“, – sakė Ministras Pirmininkas A. Kubilius.
  Vyriausybė, siekdama atviro dialogo su visuomene, priimamų sprendimų skaidrumo, platesnės informacijos sklaidos šį pavasarį tinklaraščius pripažino kaip visuomenės informavimo priemonę ir pakvietė akredituotis bei analizuoti Vyriausybės darbą. Akredituojami tie internetinių tinklaraščių kūrėjai, kurie analizuoja Vyriausybės veiklą ir/ar apie ją informuoja ir kurių visuomenės informavimo priemonės akreditacijos prašymo suteikimo metu yra veikiančios ir viešai prieinamos. Pirmasis, akreditacijos prie Vyriausybės paprašęs ir ją gavęs blogeris, yra Liutauras Ulevičius.

  2009-05-20

  …………………

  Vienas, ar daugiau chebros buvo?

  • Jei Kubilius yra blogeris, tai as – balerina… Politikas jis, politikas… Jo blogas nebeatnaujinamas nuo 2009-01-25… O gal jis A. Racui siule priziureti jo bloga? :) Idomu :) Jau atsirado poreikis knistis Arturo komentaruose ir atrasti ta vieta, kur jis prisipazista, kad yra kairiuju paziuru… :) O gal gavo velniu uz gandu apie koalicija skleidima? O gal paprase nerasyti apie euro ivedimo problemas? Po tokio parasymo gan daug klausimu kyla… Bet kokiu atveju, manau, kad tas pasnekesys nebuvo siaip sau…

   • Auksinis kardas

    Ne šiaip sau, nes Vyriausybė atkreipė dėmesį į šios medijos veiksmingumą, ir bando įgyvendinti su tuo susijusias savo galimybes. Vakar per žinias buvo pranešama apie jos žengimą į keletą socialinių tinklų priemonių. Visa tai – eksperimentas, bet atsiradęs iš veiksmingumo propažinimo.

    Ir šio veiksmingumo yra lygiai tiek, kiek esama dalyvių atsakingumo (vertė kyla ne iš pliurpimo).

    Gražu girdėti, kad Artūro pastangos šioje erdvėje vertinamos ir tokiame lygyje.

 • shmikis

  galetumete ir placiau pasipasakoti :)

 • Arūnas

  Prezidentas Valdas Adamkus tvirtina, kad pareiškimai apie nacionalinės energetikos bendrovės „Leo LT“ išformavimą yra politiniai žaidimai ir populizmas. „Jei tai buvo paskelbta, tai yra vėl tolesnis politikavimas. Dabar žaidžiami žaidimai. Visi rinkimai pasibaigę, bet, man atrodo, populistiniai skelbimai yra daromi“, – ketvirtadienį Olimpinės šlovės alėjos atidaryme Vilniuje žurnalistams sakė V.Adamkus.
  Paklaustas, ar pritaria „Leo LT“ išformavimui jis sakė: „Jokių formavimų, jokių kalbų“.
  Premjeras Andrius Kubilius ketvirtadienį pareiškė, kad nacionalinė energetikos bendrovė „Leo LT“ bus ardoma.
  P.S. Nors lyja lietus, politinė „temperatūra“ Lietuvoje ima berods kilti. Kažin, ar nepasieks „virimo taško“ artimiausiomis dienomis?
  http://www.delfi.lt/news/economy/energetics/article.php?id=22272457

  • bang

   Iškart po Kubiliaus pareiškimo, Sekmokas vėl ėmė dejuoti apie milijardines kompensacijas, nors patys NDX apie jas nekalba.

 • Aras

  Matyt, A. Kubilius norėjo prisijaukinti, pasigerinti, maistu prisivilioti, tskant. O ką valgo pusryčiams premjerai? Maistas, turbūt, ne kukurūzų dribsniai iš Maximos?

  • bang

   Čempiono pusryčiai :)

 • Arūnas

  Įdomu, ar ir lietuviai vietoje kačių ir šunų ims auginti kiaules?
  Neūkininkaujantys latviai perka kiaules, norėdami įveikti krizę. Vasarą jie laikys kiaules kaip naminius gyvūnėlius, o žiemą naudos jas maistui.
  http://tv.delfi.lt/video/8NZINkoP/

 • rokas

  Tai kaip bus su LEO? Paliks ar ne?

  • nerijus

   Nepaliks

   • bang

    Kiek už tai statytum ? :)

    • nerijus

     Bonkę, dzūkiškos ;)

     • nerijus

      bang
      Tai „meti pirštinę“?
      Jei nebus išformuota, tai statau „dzūkiškos“, o jei bus- ką tamsta siūlai? :)
      Simboliškai.
      ;)

     • bang

      Taip pat manau, kad kažkas padaryta, kas bus įvardinta išformavimu, bus :)

 • Rolandas

  A.Ramanauskas pasakytu: „Kubilius pusryciavo su populistine bezdzionele“. :) Matyt , Kubiliaus kur kas zemesni standartai.

 • A.G.

  Manau tai ir yra vienas iš sunkesnių išbandymų – padorus žmogus daug ką gali padaryti gero, bet kai yra truputį pykčio. Nedaug.
  O kai geruoju – pvz. mane tai veikia.
  Nežinau kaip kitus, bet šitai manau yra sunkiausiai įveikiama kartelė (kalbu, kai kita pusė ne dirbtinai, bet nuoširdžiai tau tiesia ranką, kalbu apie…).
  Didi bėda ne tik jam, bet ir visai Lietuvai buvo, kai šios kartelės neįveikė ir VL.
  Valdžia, pinigais – galima atsispirti… bet gerumui – žymiai sunkiau. Žymiai.
  O kam reikia – pasakys.
  Tuomet esi jau ne tu – atsakysiu.
  Esi kaip visi, geras, padorus žmogiukas…
  Na aš čia šiaip, ne visai apie šį papsakotą rytmetį…

 • nerijus

  Kubilius išsigando A.R. tinkliaraščio ir labai tikisi, jog apie jį, bent kol kas, nebus neigiamų straipsnių? :)
  O gal užsakinėjo reklamą?

  • Nerijau, apsidairykit… Ir jei ką, tai visą laiką sakau, kad žiniasklaidos bijoti nereikia, nes ji anaiptol nėra tokia baisi ir įtakinga kaip kartais bandoma piešti.

   • nerijus

    D.G. pavyzdys dar neįrodo, jog žiniasklaida neįtakinga. Vertinčiau atvirkščiai, nes jos įvaizdis buvo formuojamas 2 metus, net įstatymai keisti prieš, dar net nežinant rinkimų rezulattų: dėl antrojo asmens. Kaip žinia D.G. netekėjusi.

  • nerijus

   Arūnai, čia tik juoko forma ;)

   • nerijus

    Artūrai, atsiprašau, jau Arūnas vaidenasi:)

 • Linas

  eidamas atgal į kontorą,visą kelią galvojau,kad tai tėra politiniai žaidimai.Ne visi politikai susiformuoja,kaip vagys,ne visų politinė temperatūra viršija normą.Balerinos „virimo taškas“nesutaps su premjero,nes neigiami straipsniai apie ją nesukels tiek kalbų,kaip euro įvedimas ar užsakomoji reklama.Kai kita pusė ne dirbtinai,bet nuoširdžiai tiesia ranką „populistinėm beždžionėlėm“,pasijunti kaip geras,padorus žmogiukas,žodžiu,toks,kaip visi.Jei ne prezidento pareiškimai apie nacionalinį populizmą viskas ko gera būtų daug paprasčiau.Ir nors mano požiūriai į sistemas skiriasi nuo premjero,bet juk jam galima atsispirti..

 • Viole

  kazkada cia komentaruose skaiciau, kad uz komentatoriaus Muses vardo kazkas slypi :), gal del to ir vyko susitikimas ? :)

  • bang

   Slypi tarakonas, oj – drakonas :)

 • Valentinas

  Artūras labai teisingai padarė, kad prisipažino šioje „nuodėmėje“. Taip užkirto kelią spekuliacijoms apie bandymą prisigerinti prie spaudos ir pan. Dėl visiško aiškumo, reikėtų žinoti dar du dalykus:
  Kokiu statusu Artūras buvo pakviestas pas Kubilių? BNS vadovo? Žurnalisto? Blogerio?
  Kas dar dalyvavo pusryčiuose?

  Na o koks buvo meniu ir kokias paslaptis Kubilius pakuždėjo Račui, čia jau pats Artūras turėtų spręsti ar skelbti apie tai.

  • Valentinai – dėl aiškumo. Buvau statusu žurnalisto ir BNS vadovo. Iniciatorius buvau aš. Pusryčiavome dviese. Turinys – ne spaudai.

   O dėl „nuodėmės“- esate visiškai teisus. Parašiau siekdamas išvengti bet kokių spekuliacijų.

   Ta pačia proga dar prisipažinsiu, kad prieš keletą mėnesių pusryčiavau ir su A.Valinksu. Taip pat mano iniciatyva ir taip pat dviese. Kalbėjome daugiausiai apie žiniasklaidą.

   • Valentinas

    Beveik identiška situacija kai Krugmanas ir Stiegliecas buvo pakviesti pietų pas Obamą. Tada Krugmanas savo bloge nieko apie tai nerašė ir sulaukė straipsnio Newsweek klausiančio, kas čia per paslaptys. Darome išvadą, kas Artūras Račas labiau patyręs valdant informaciją apie save nei Paul Krugman.

    http://krugman.blogs.nytimes.com/2009/05/05/nothing-to-say/

    • Valentinai, aš tą ginčą taip pat sekiau:)

    • Auksinis kardas

     Joseph Stiglitz

   • Orka

    Artūrai, na štai, pasakėte A, o B ne spaudai. :)
    Dabar jūsų blogo lankytojai pasijuto truputį antrarūšiai, nes, spėju, absoliuti jų dauguma tokiuose pusryčiuose sudalyvauti šansų neturi. Vadinasi yra vienais pusryčiais kvailesni už jus. Daugelis, spėju, galvoja: „jis matyt jau žino, kada ir kaip bus su Leo, kada 3,4528 keisis ir t.t.“ :)

    • O paziurejus is kitos puses: o ka is tiesu galvoti? Po tokiu parasymu tik daugiau klausimu kyla nei atsakymu. Klausimu, i kuriuos niekas nesivargina atsakyti, nes… Nes? Pasak A. Raco: „Parašiau siekdamas išvengti bet kokių spekuliacijų“, „visą laiką sakau, kad žiniasklaidos bijoti nereikia, nes ji anaiptol nėra tokia baisi ir įtakinga kaip kartais bandoma piešti“… Tai kodel nepaatviravus? :) Nebus nei spekuliacijos, viskas atvirai ir ziniasklaida nepadarys is to jokios sensacijos :) Ech… Politika… :)

     • nerijus

      Jei būtų pranešęs, jog buvo susitikęs su A.V., tai būtų kilęs ažiotažas. Šiuo metu, A.R. apsidraudė ir pranešė tik po susitikimo su A.K.
      Gudrus :)

    • Orka, jūs neteisus… Juk dauguma šio blogo lankytojų nėra žurnalistai. Man juk ir darbo reikalais dažnai tenka kalbėti su politikais. Ir nebūtinai visos kalbos yra apie paslaptis.

     O kalbant apie „Leo LT“, tai taip žinau: šis darinys bus išformuotas. Nes tikiu, kad Lietuvos valstybė yra stipresnė už vieną verslo grupę. Norėčiau tikėti, kad tai įrodys jau A.Kubiliaus vyriausybė.

   • Benedikta Vaivadaitė

    Jeigu turinys – ne spaudai, tai off the record papasakokite, Artūrai :) Pažiūrėkite, kokį susidomėjimą sukėlėte. Tikrai turėtumėte apie įvykusį susitikimą atskleisti ką nors daugiau.

    P.S. Kartais mane stebina, kaip premjerai per vieną dieną spėja tiek daug nuveikti…

  • Marius

   Valentinai,

   Juk reikėjo gerb AR ir gerb AK aptarti juodojo humoro peliuko Algio pasisakymus elito žiniasklaidoje :)… siūlo va Šemeta paaukot, ir ant Artūro apsivardžiuoja :)
   krimstelėjo Kubiliaus mėgstamo pyragaičio ir dėl vieno sutarė, kad gerb. Artūras bananų nemėgsta, a gerb. Šemeta per liaunas, kad milijoną iš iždo išneštų … :)))

   joke..

   • Valentinas

    Gal Kubilius raginio BNS įkurti juodojo humoro skyrių ir paskirti Algį jo redaktoriumi?

    • Marius

     ugu… komjaunimo tiesa Kubiliaus nemyli, prie facebooko verslininkai nesikonektina… :), tai būsimas mokesčių reformos naujienas per bns pranešinės peliukas Algis …

 • Levas

  Ne visi politikai yra vagys, yra dar ir visisku idiotu, su vienu is ju mat teko garbe mokytis VU FF. As bijau kad tokiems jauniems politikams kaip konc. Paulius Saudargas, seime nera ka veikti.. esu skaites jo straipsnius.. :(, girdejau kad norejo sau pasilikti automobili kai baigsis kadencija.. zinau kad per mitingus laike megafona dabartinei kariuomenes vadei, o dabar stai..(blogai kad zmones nesupranta kas yra ta demokratija, .. ne tik Rusijoje, bet ir Lietuvoje.. o kai tai daro politikai.. stai skaitykite ir siaubingai baisekites…>:#
  http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=22279157

 • Valentinai,
  VYRIAUSYBĖS KOMUNIKACIJOS DEPARTAMENTAS
  VYRIAUSYBĖS SPAUDOS TARNYBA

  Blogeris A. Kubilius: Tinklaraščiai – patogus ir kūrybingas bendravimo būdas

  …….

  2009-05-20

  kas neaišku, surašyti visi atsakymai apie statusą,
  kas dar dalyvavo pusryčiuose, ką valgė, gėrė, ką kalbėjo gal papasakos nuoširdesi, mažiau išdidūs ir pasipūtę akredituoti blogeriai (jei tokių buvo).

  • Fredi, kaip visada matai tai, ką nori matyti, net matyt tamstai nelemta… Tiesa, kalendorių po ranka ne pro šalį būtų turėti.

 • iš kairės

  šiaip jau kubiliaus viešieji ryšiai labai efektyvūs ir efektingi.
  bet ir mes ne visi iš kelmo spirti, kai kurie mokame atskirti, kas pirkta, o kas ne.
  Štai, kaip supratau, pusryčiai tik priverčia susimąstyti (ir p.Račą, ir mane, ir kt.), o jau milijoninė „parama“ spaudai, ypač ne regioninei, skatina suklusti.
  Viešieji ryšiai – paprastas daiktas: jei kalbėjimas (forma) atitinka turinį – priimtina, bet kai turinys ir bla-bla-bla skiriasi, tai lieka tik bla-bla-bla…
  Kaubilius jau daug kur bla-bla-bla…

 • Sigitas

  .. o jei dar žiniasklaida rašytų faktus, o ne savo tiesą – būtų išvis rojus ..

 • austras

  Ech, ką ten kažkokie simboliniai lažybų prizai, kai pusryčiaujat su Kubilium, pietaujat su Staškevičium, o vakarieniaujat, matyt, su Grybauskaite… :) BNS vadovas niekad nebus paprastas mirtingasis, tiesiog jam to neleidžia pareigos :)

  • austras

   Na, jeigu jau net su Valinsku, tai tuomet keliu rankas ir nekeliu klausimo dėl lažybų…

   • austras

    Norėčiau tiesiog praktinio patarimo. Pradedant pokalbį ir kreipiantis kaip reikia kreiptis į Valinską – Jo Prakilnybe, Jo Malonybe, Jo Ekscelencija, Jo Eminencija, Jo Šventenybe ar Jo Švenčiausiasis Soste? Nes jeigu į departamento direktorių kreiptis reikėtų mažiausiai Jo Malonybe, tai manau, kad į Valinską reikėtų kreiptis žodžiu, prasidedančiu raide Š..?

    • nerijus

     Jo Trejybe…

    • austras

     Manyčiau, svarbiausia dienos naujiena…

     Partizanų sulyginimas su vadinamaisiais stribais bei abejonės komunizmo ar fašizmo režimų žiaurumais gali kainuoti labai brangiai – už tai siūloma skirti baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki 3 m. Tokias sankcijas partizanų šmeižikams bei komunizmo ir fašizmo nusikaltimų teisintojams siūlo du konservatorių-krikdemų parlamentarai Paulius Saudargas ir Petras Luomanas, kurie įregistravo atitinkamą Baudžiamojo kodekso pataisą.

     Žmogaus teisių stebėjimo instituto (ŽTSI) direktorius Henrikas Mickevičius sako, kad tokie siūlymai viso labo yra politikavimas, o visuomenei būtų kur kas geriau, jeigu praeities žaizdos nebūtų aitrinamos. „Mano nuomone, politiškai būtų žymiai prasmingiau apskritai apie tai nekalbėti, neeskaluoti to klausimo, nekelti į viešumą ir dirbtinai nekurti priešiškumo“, – DELFI sakė H. Mickevičius.

     Tokios pats bausmės siūlomos už Lietuvos laisvės kovų sąjūdžio (LLKS) dalyvių-karių savanorių, 1944-1953 m. ginklu kovojusių prieš sovietinę okupaciją, šmeižimą, kai šis šmeižtas viešai pareiškiamas žodžiu ar raštu, taip pat naudojant visuomenės informavimo priemones ar elektroninių ryšių tinklus.

     „Mūsų tikslas nėra persekioti kitaip manančių, mūsų tikslas yra sukurti sąlygas mūsų teisėsaugos institucijoms tirti atvejus, kai komunizmo nusikaltimai ar partizanų kovos menkinamos tendencingai ir piktavališkai. Panašių atvejų jau pasitaikė: pavyzdžiui, yra interneto svetainių, kurios propaguoja komunizmą, pateikia visiškai kitokią istoriją, negu daugelis amžininkų ir istorikų, partizanus vadina banditais“, – DELFI aiškino P. Saudargas.

     Delfi.lt

     • nerijus
     • Valentinas

      Na bet konservų jaunimėlis yra visiškai durnas. Jei jie būtų apsiskelbę vakar, gal Račas būtų paprotyjęs Kubilių nukreipti jaunimėlio seksualinę energiją ne į Putino kopijavimą, o į ką nors labiau šiuo metu reikalingo šaliai?

     • austras

      Prie to, dar reikėtų pridėti, jog Ruijoje taip pat tuoj priims įstatymą, draudžiantį „menkinti TSRS pergalės reikšmę“. Jau galvoju, kas pirmasis galėtų papulti po naujojo valstybinio „teisingumo“ ratais?

      Aha, pirmąjį taikinį jau turime. Manau, kad profesorius, habilituotas daktaras, Tarptautinės komisijos sovietų ir nacių nusikaltimams įvertinti narys, Liudas Truska, kažkada viešai suabejojęs partizaninio karo politine reikšme, pilnai galėtų būti pirmuoju.

      Jei prokuratūros organams ar jauniesiems konservatorių chunveibinams prireiks duomenų bylai pabaigti, galiu net pateikti straipsnio pavadinimą, kuriame profesorius „sumažina“ partizaninio karo reikšmę.

     • Akatautoj

      Ir mes kaip rusai –
      http://ru.delfi.lt/abroad/russia/article.php?id=22220814

      Lietuviškasis – kontrprojektas ar paralelinis? Sekantis žingsnis būtų turbūt reglamentuoti, kokios koncepcijos teisingos arba ne, kokius, tegu ir pagrįstus faktus, galima minėti, kokius draudžiama. Gal tautos kultūrą ir patriotizmą verčiau ugdyti gebėjimu racionaliai, garbingai diskutuoti, o ne nutylėti. O tai, nuo ko norima apsaugoti, rgal verčiau įtraukti į Baudžiamąjį kodeksą: kas laikoma partizanų šmeižtu ar holokausto neigimu, kaip už tai baudžiama.
      Mano mama – II p. karo metais gimes zmogus. Nepriklause partijai ir tikrai nesitycioja is laisves kovu, bet is ipratimo lietuviskuosius partizanus vadina banditais („tie, kur „banditai““, „tėtės draugai „banditai“ per Kūčias buvo atėję“). Jai kalbant, šitas žodis visai neturi pasityčiojimo ir nepagarbos konotacijos.

     • nerijus

      Austrai toks įstatymas jau pasirašytas D. Medvedevo: dėl istorijos perrašymo ar kažkas panašaus:

      http://www.lrytas.lt/-12427359081241512940-istorijos-kontrolei-rusija-paleid%C5%BEia-savo-cerberius.htm

      Apie tai jau „skalambijo“ PTPplaneta, bent jau ten užtikau.

     • austras

      Tuomet klausimas konservatorių chunveibinams: kaip taip atsitiko, kad mus aplenkė Rusija? Kaip taip galėjo nutikti? Juk mes pirmieji nuolatos perrašom istoriją ir surandam naujus prezidentus. Juk tai mūsų valstybės svarbiausias prioritetas nuolatos užberti druskos ant senų pūliuojančių žaizdų… O jei jau koks chunveibinas patapo Seimo nariu, tai kas jam tie profesoriai? Jie greičiausiai gavo savo akademinius laipsnius neatsiklausę nei Kubiliaus, nei Juknevičienės, nei kitų „pačių protingiausių“ istorijos tyrinėtojų.

     • Valentinas

      Austrai, vėl iš jūsų trykšta iracionalios neapykantos konservatoriams purslai. Ar ne laikas būtų susiimti?

     • austras

      Nuteisę Truską, manyčiau, vienu šūviu nušautumėte du zuikius – tiek reikšmės, tiek įbauginimo prasme: parodytume, kad jei jau esate naujieji chunveibinai (nors gal ir nežinote šios sąvokos, bet žinokit bent jau jos prasmę), tai galite užsimoti iš peties, ir jokie ten profesoriai Jums nebaisūs, o tuo pačiu gerai įbaugintumėt ir kitus, bandančius suteršti „šventą praeitį“. Ir tuomet visiems taptų aišku kieno teisybė tikra, nenuginčijama, nesuskaldoma ir vienintelė. Dar vienas taikinys – mano senelė, tiesa, viena problema – jau mirusi. Ji pasakodavo kaip „miškiniai“, atėję į trobą gerdavo ir šaudydavo į lubas. Už tokį partizaninio karo „šmeižimą“ ponas Saudargas mano senelei galėtų paskirti kokią konkretesnę Rytuose žinomą bausmę, pavyzdžiui, manau, labai tiktų 25 kirčiai per padus….

     • austras

      Valentinai, leiskit man Jūsų paklausti, kaip paaiškinti kvailiams, kad jie yra kvailiai? Kaip paaiškinti pataikūnams, kad jie yra pataikūnai? Kokiu būdu tai yra daroma? NU NU NU, daugiau taip nedaryk? Taip aiškinama vaikui, smėlio dėžėje nuskriaudusiam kitą vaiką. O tokems piliečiams kaip jaunasis Saudargas aiškinti reiktų kiek kitaip…

     • Maras

      Na, kvailys, kuriam įaiškinote, kad jis kvailys, jis tai suprato – jau ne kvailys, austre ;). Chynveibinas, ar jis būtų konservas, ar socdemas, viską puikiai žino ir nieko jam nepaaiškinsi. Bandant aiškinti kvailiams jų kvailumą netyčia galima pačiam apsikvailinti. Iš Jūsų pasisakymų žmonėms jau atrodo, kad Jūs kiek neadekvačiai reaguojate į kai kuriuos kai kurių konservatorių pasisakymus juos pernelyg apibendrindamas. Negerai.

     • Valentinas

      Austrai,
      Kvailys, sužinojęs, kad jis kvailys iš žmogaus, kurį jis pats laiko kvailiu, niekada nesutiks, kad jis yra kvailys. Šiuo atveju jauniesiems konservatoriams turėtų išaiškinti senieji, labiau patyrę, kad kopijuoti Putiną, nėra pats geriausias kelias kovoti su Putinu. Tuo tarpu, kai bandai kažką išaiškinti kvailiui tai apsikvailini pats. Kaip pavyzdžiui aš prie Arūną :) (Arūnai, jei netyčia supratai, kad aš galvoju, kad tu kvailys, tai aš tikrai taip negalvoju. Bet kokios išvados šia linkme yra nepagrįstos)

     • austras

      Gerbiamas Marai, jis nieko nesuprato. Galite būti tuo užtikrintas. Citata – „mūsų tikslas yra sukurti sąlygas mūsų teisėsaugos institucijoms tirti atvejus, kai komunizmo nusikaltimai ar partizanų kovos menkinamos tendencingai ir piktavališkai“. Kas kokiam Saudargui įrodys, kad Truska, rašydamas savo vertinimą „nesumenkino“ partizanų kovų „tendencingai ir piktavališkai“? Žvelgiant į paskutinius jaunųjų konservatorių pasisakymus (apie Lietuvos atstovą Eurovizijoje, partizanų kovų vertinimą, KGB darbuotojų viešinimą kažkodėl būtent dabar) ir išreikštą paramą teikiamiems įstatymams, susidaro įspūdis kad fanatizmas, su kuriuo jie nusprendė visiems primesti savo vertinimą ir savitai suvoktą istorinę praeitį, prilygsta robotui naikintojui iš Terminatoriaus 2 (Jo nesunaikintų net skystas azotas).

     • austras

      Bet aiškinti būtina, Saudargas nesupras, užtat, galbūt supras kiti, dar nesuskubę „entuziastingai“ pritarti „jaunojo kovotojo“ idėjoms.

     • austras

      Šiaip atsiprašau, jei kažkam pasirodžiau perdėtai emocingas, tačiau, kol gyvenu šitoj valtybėj negaliu taikstytis su tuo, kas išeina už bet kokių proto ribų. Gerbiamas Saudargai, Lietuva – ne Šiaurės Korėja, ne Trukmenistanas, ne Uzbekistanas ir net ne Rusija, tad savo mąstymo standartų siūlyčiau čia netaikyti….!

     • romas

      Austrai, man įdomu pasidarė. Štai Europoje eilėje šalių yra įstatymai leidžiantys persekioti už holokausto, fašizmo nusikaltimų neigimą. Ar Jūs taip pat aistringai esate nusiteikęs ir šių įstatymų atžvilgiu? Juk tie įstatymai irgi persekioja nuomonę ir įsitikinimus.

     • Maras

      Tai aš gal nelabai aiškiai norėjau pasakyti tai, ką beveik tais pačiais žodžiais Valentinas pasakė: kad durniui neįrodysi, jog jis durnas. Neįrodysi Saudargui, kad toks įstatymas – nesąmonė. Nebent Landsbergis jam pasakys :). O visuomenei reikia aiškinti, čia sutinku. Bet ne kvailiams.

     • austras

      Romai, o ar Jūs įžvelgiate skirtumą tarp holokausto, nacizmo, komunizmo nusikaltimų ir partizaninio karo? Gerai, tas karas buvo inspiruotas išorės, okupacinių jėgų. Tačiau jei istorikas pareiškia, kad politine prasme šis karas buvo nereikšmingas, ar tai tas pats, jeigu istorikas pareikštų, kad holokausto aukų buvo mažiau nei jų iš tiesų buvo, arba, neigtų patį holokausto faktą? Aš manau, kad tai nėra tolygu, ypač todėl, kad teiginys, dėl partizaninio karo nereikšmingumo yra puikiai argumentuojamas, o teiginys dėl holokausto – ne. Jei norite plačiau – siūlau paskaityti Liudo Truskos polemiką su Dalia Kuodyte. Asmeninė nuomonė – Truska Kuodytę tiesiog sutriuškino.

     • romas

      Marai, žiūrėčiau į problemą kitaip. Labai džiaugiuosi kiekvieno žmogaus galimybe pasakyti, ką jis galvoja. Saudargas ir Austras man labai panašūs, nes yra maksimalistai ir nepakantūs. Bet, leisdami išlieti aistras, pasiekiame, kad neatsirastų įvairių pogrindininkų :) Reikėtų išgirsti, kodėl Saudargui kažkas nepatinka. Protiniai sugebėjimai čia nei prie ko. Gal tikrai reikėtų tam tikroms institucijoms, jei įstatymų užtenka, kreiptis į tuos, kurie žemina partizanus. Lietuvoje gyvena jų vaikų ir vaikaičių ir matyt jiems yra skaudūs kai kurie jų tėvų apibūdinimai. Europoje nėra leista teigiamai kalbėti apie SS ir neigiamai apie partizanus, kovojusius su fašistais. Vadinami stribai buvo toks pats SS Lietuvoje, o partizanai, kaip ir viso pasaulio partizanai, buvo ginkluoti ir nepaklūstantys oficialiai valdžiai žmonės. Man nepatiktų, kad Saudargui užčiauptų burną, vardan mėginančių dergti laisvės kovotojus ramybės.
      Jei kalbėtume apie patį Saudargą, tai jis kol kas kalbėti nemoka. Politikas turėtų būti labiau išlaikytu ir kultūringu, gudrumas taip pat nepakenktų.

     • austras

      Romai, Jūs turite savo nuomonę apie tai, kas vyko po Antrojo pasaulinio karo Lietuvoje. Aš turiu savo nuomonę. Maras irgi turi savo nuomonę. Manoji nėra vienareikšmiška. Jūsų – galbūt, taip pat. Bet yra žmonių, kuriems visada viskas aišku ir jie būtinai nori ją primesti kitiems. Vat čia jau yra problema. Ir su tuo reikia kovoti.

     • austras

      Ir dar – Romai, kodėl aš turiu būti pakantus primityviam dundukui, galvojančiam kad štai paims ir uždraus man galvoti kitaip, nei galvoja jis?

     • romas

      Austrai, į istoriją aš turiu savitą požiūrį. Galvoju, jei galvotų taip daugelis, pasaulis būtų geresnis. Kad ir kas vyko anksčiau, mes esam istorijos vaikai. Smerkti istoriją – tai mėginimas neigti save. Visi mes čia komentuojantys esam šiame pasaulyje tik dėka tų aplinkybių, kurios buvo. Kad ir koks baisus holokaustas, bet žydai gimę po karo, atsirado šiame pasaulyje tik dėka tų aplinkybių, kurios kai kuriems jų tėvų buvo baisios. Kad ir kokie baisūs deportacijos ,karas, pokario partizaniniai karai, daugelis lietuvių yra gimę tų aplinkybių dėka. Viskas ką galim daryti su istorija – iš jos mokytis. Bet, deja, taip kol kas nėra. Vis turim pagrindo dėl jos pyktis.

     • austras

      Ir dar – prašyčiau nežeminti, jei Jums nepatinka tai, ką išsakau.

     • austras

      Romai, pritariu šioms mintims.

     • Maras

      Romai, galima ir taip žiūrėti. Kol kas bent jau aš matau, kad viešumoje vyrauja partizanų aukštinimas, o kita nuomonė reiškiasi daugiausia komentaruose. Būtent buvimas pogrindyje radikalizuoja kitaip žiūrinčius ir partizanai pradedami vadinti banditais nematant, kad jie vis tik kovojo už nepriklausomybę. Čia aš Jums pritariu. Tačiau man atrodo, kad ši tema viešumoje nutylima (tik austro minėtas Truska su savo mokiniais ją kelia).
      O jei iš tiesų vyksta atminimo žeminimas – yra gi tų įstatymų, tereikia juos taikyti. Tačiau neleisti reikšti savo nuomonės yra juokinga. Tuo labiau, kad tik įvairių požiūrių susikirtimas viešumoje (bet ne komentaruose, o diskusijose) gali leisti suformuoti labiau žmonių patirtį atitinkančią nuomonę. Bet, manau, Jūs panašiai manote.

     • Marius

      Bando save Saudargas reabilituoti po automobilių nuomos skandalo… o gal kartais pagalvoju, jie ten konservatorių partijoje burtus traukia, kas tokius įstatymus pristatinės. Dėl KGB darbuotojų Bilotaitė pristatinėjo. Tai koks ten partijos jaunimas, moka tik pavedimus vykdyt, o patiems mąstyts gaunasi, tik kaip džipą išsinuomot…

     • Donatas

      lietuvoje sakoma, kad tiek fašistai, tiek sovietai buvo totalitariniai režimai, atnešę pasauliui blogį.
      rusijoje sakoma, kad fašistai buvo blogis, o sovietai visus tik ‘vadavo’ nuo jo, t.y. buvo gėris :)
      vakaruose visi apie fašizmą jau isisąmonino kaip apie blogį, o apie sovietus, kaip apie blogį dar tik pradeda sąmonintis (t.y. faktus lygtai girdi, bet baugu suprasti, nes perka iš tų pačių sovietų dujas ir naftą :)(išskyrus Ameriką).
      blogio aukštinimas turi būti baudžiamas. tik kas ir kaip tą blogį suvokia? tie, kurie nukentėjo tiek nuo fašistų, tiek nuo sovietų, smerkia abu, tie, kurie kentėjo tik nuo fašistų, smerkia tik juos.

     • austras

      Marai, neneigiu fakto, kad partizanai kovojo už nepriklausomybę. Kitas dalykas, konstatavimas to, kad kova baigėsi nesėkme ir kodėl taip įvyko. Kai 1940-siais valstybė galėjo kariauti ir turėjo savo ginkluotąsias pajėgas ji nekovojo dėl katastrofiškos politinės valios stokos. Tautininkų partiją finansavo TSRS. Taip pat visuotinai žinomas faktas. Rusų tankai nedavažiavo iki Šiaulių, nes neužteko degalų. Tuomet mes jiems tų degalų įpylėme ir jie dapuškavo. Visiems žinomas faktas. Partizaninio karo masinė pradžia 1944-siais sąlygojama nenoru eiti tarnauti į RA. Šiandieninė Lietuvos valtybė bando kurti naujus, jos legatimaciją įtvirtinančius moralinius institutus. Vienas jų – požiūris į partizaninį karą, parodant, jog vieni buvo tik geri, o kiti tik blogi. Lygiai taip pat elgėsi totalitarinė TSRS. Šiam požiūriui pagrįsti šiandien kuriami valstybės finansuojami genocido ir rezistencijos centrai ir t.t. Tarp pačių partizanų, nepaisant kilnios idėjos, pasitaikydavo nusikaltėlių, žudžiusių nekaltus civilius gyventojus. Ir ne tik žudžiusių. Jei sodyboje rasdavo partizanų slėptuvę – ištremdavo visus sodybos gyventojus. Jei sodyboje aptikdavo iš miško atėjusius partizanus – vykdavo susišaudymai – žūdavo niekuo nekalti žmonės ir t.t. Partizaniniam kare, kitaip nei Juozo Lukšos Daumanto atsiminimų knygoje, nėra vien teigiamų herojų. Ir nėra vienos, saudargiškos tiesos.

     • romas

      Austrai, ar yra skirtumas, koks buvo motyvas tapti partizanu? Jūs galvojate, kad tie lietuviai, kurie kaip avinai buvo pasiųsti į frontą, buvo drąsesni? O gal jūs matote motyvą lietuviams į frontą eiti? Karas niekur nėra gražus, o žmonėms karo metu sunku išlaikyti žmogiškumą. RA, okupavusį Austriją, masiškai prievartavo austres, kurios paskui masiškai darėsi abortus. Todėl nereikėtų pateikti taip, lyg kažkas buvo geresnis, o kažkas lyg ir buvo be pagrindo sužvėrėjęs.

     • austras

      Priežastis, paskatinusi tapti partizanu, iš tiesų, neturėtų jokio skirtumo, jeigu šiandien taip dažnai nebūtų propagandiškai akcentuojama, jog partizanai „kovojo už nepriklausomybę, turėjo savo valstybės koncepcijas, netgi davė Lietuvai naują prezidentą (su kuriuo kalbėjosi (vadinas skaitėsi) Berija – iš tiesų įdomus sumąstymas)“. Nemaža dalis išėjusiųjų į mišką buvo naivūs kaimiško mentaliteto žmonės, nesupratę, kad jų kova iš anksto pasmerkta pralaimėjimui, dėl susiklosčiusių realių geopolitinių sąlygų. Koją tokiems partizanams pakišo nesuvokimas kas iš tiesų vyksta pasaulyje. Naivumas man visai neprimena didvyriškumo. Ir nereikia čia kišti RA žiaurumų. Jei pakiši save po volu, nesuvokdamas kur ir kaip eini – anoks čia didvyriškumas.

     • austras

      Beje, skirtingai, nei vargšai partizanai, ponas Saudargas puikiai supranta ką daro. Ir su tokiu įstatymu bando įsiteikti dar likusiems gyviesiems, kitiems fanatinio sparno rinkėjams ir tuo pačiu pats pasistumti į priekį vidinėje partijos hierachijoje.

     • Donatas

      kai suomiai pradėjo priešintis sovietų invazijai, jie irgi, atrodo, pradėjo beviltišką reikalą – lindo po volu? bet to pasekoje – likusi nepriklausoma valstybė, nors ir su teritorinias nuostoliais, kuriuose iki šiol tvarkosi rusai kaip savo žemėse. lietuviai neturėjo tokios valios priešintis tais 1940 (valdžia dalinai papirkta, liaudyje vyravo nuotaikos, kad rusai tai nieko blogo). akys atsivėrė tik po trėmimų 1940 ir 1944-45. tada ir prasidėjo pasipriešinimas, kuriam, skirtingai nei suomiams, buvo lemta užgesti…
      suomių pusėje irgi dauguma kovotojų buvo ‘naivūs kaimiško mentaliteto žmonės’, tačiau jie atstovėjo savo savo žemę.

     • Maras

      Komentarą sistema ištrynė :(.
      Pakartosiu sutrumpintai.
      Austre, pernelys sureikšminate protą ir refleksiją – nebūtina žinoti, kuo rizikuoji,kad taptum didvyriu. Galų gale, žinoti, numatyti visko neįmanoma.
      Yra dar ir patriotizmas, ne tik protas, bet ir jausmai. Ir būtent jie dažnai nugali protą.
      Be to, išlikti nesužvėrėjusiems gyvenant nuolatinėje baimėje, žinant, kad greitai gali žūti, kad aplinkui yra išdavikų, kad tu kovoji, kai kaimiečiai saugūs – irgi tam tikros rūšies didvyriškumas.
      Buvau plačiau parašęs, bet tiek jau to.

     • austras

      Donatai, skirtumas tarp mūsų ir suomių tas, kad mes pramiegojom kai reikėjo kovoti ir kovojom, kai buvo aišku kad pralaimėsim, o suomiai kovojo tuomet kai kovoti reikėjo. O kovoti po to, kai Čerčilis procentiškai pasidalino Europą su Stalinu, kai mes tebuvom neramumų židinys ir niekas daugiau… didvyriška, bet tikrai nereikšminga.

     • austras

      Nereikšminga, ne tų žmonių kurie kovojo atžvilgiu, bet konkrečių rezultatų prasme.

     • austras

      Patriotizmas nereflektuojant to, kas iš tiesų vyksta yra tikrai ribotas. Kokia didvyriškumo prasmė, kai jos nesuvoki? Vat būtent ta nuolatinė baimė, artėjančios žūties suvokimas, išdavikai, pasalos ir t.t. privesdavo prie girtavimų, šaudimų į lubas ir t.t. Ar didvyriška gyventi atsibudus ne 1940-siais, o 1944-siais? Menas atsibusti ir veikti kai to iš tiesų reikia, menas veikti kai iš tiesų reikia ginti savo valstybę – štai kur tikrasis patriotizmas. Spręsti reikia kai nyksta valstybė, o ne tada, kai pasaulis pamiršo, kad apskritai kažkada buvai.

     • Maras

      Va kaip tik prisiminiau, ką dar buvau parašęs. Ar ne tas Jūsų, austre, taip mėgiamas racionalizmas – išprotavimas, žinojimas ir reflektavimas ir buvo ta priežastis, dėl kuris nesipriešinta. Paskaičiavo ir suprato, kad priešintis – beprasmiška, reikia saugoti tautą.
      Deja, pernelyg dideli apmąstymai dažnai veda į prisitaikymą. Ir žydus žmonės gelbėjo ne viską apgalvoję, bet impulsyviai. Ar jie ne didvyriai, jei paskui net graužtis pradėdavo, kad gelbsti (Annos Frank dienoraštyje yra tokių vietų)?
      Leiskite žmonėms būti neracinaliems :).

     • nerijus

      Taip, Donatai…
      „…suomoiai atstovėjo savo žemę…“ ir, tapo 16 TSRS valstybe ( 1940- 1956 ). Dėja.

     • Maras

      Žinote, turiu su Jumis nesutikti. Jei didvyris suvokia, kad jis didvyris, tai anoks jis ir didvyris, tiesą sakant.
      O žmonės, net paprasti, riboti žmonės, reflektuoja. Kaip jau išeina, bet apmąsto padėtį ir renkasi elgesį visi. Juk yra dar ir kaimynų spaudimas – jei spaudžia būti partizanu, sunku atsisakyti.
      o kad amerikonai išvaduos, dar visai rimtai tikėjo inteligentai 1949 m., teko užtikti netiesioginių (ir todėl nesumeluotų) paliudijimų! Va ir reflektyviojo sluoksnio reflektyvumas.
      Čia mums dabar gera kalbėti, kai žinome, kaip buvo. O jie nieko nežinojo, net mūsų kultūrinis elitas. Jie visi tikėjo vienokiais ar kitokiais dalykais (amerikaonai ateis ar neateis) ir pagal tai elgėsi. Menas veikti, kada to reikia – labai slidus dalykas. Taip galima labai daug ką pateisinti. Be to, niekada negali žinoti tikrai. O jei nežinai, geriau neveikti. Tai ir tyli visi dabar, pavyzdžiui.
      Taip, baimė etc. tikrai privesdavo prie to. Bet tie, kurie taip nesielgė, jau vien todėl yra didvyriai. O tokių tikrai buvo.

     • austras

      Na kaip čia pasakius, kur įžvelgtumėt daugiau racionalumo (žinojimo, reflektavimo esamo situacijos atžvilgiu ir t.t.): priešintis turint reguliariąsias pajėgas, tankus bei aviaciją, realiai egzistuojant pačiai valstybei, kariuomenės vadovybei bei centriniam štabui ar priešintis, turint daugybę kaimo vyrų miškuose ir bandant kažkaip tą kovą konceptualizuoti? Apmąstymai vienus veda vienur, o kitus – kitur. Svarbu, kad apskritai būtų kam mąstyti. Nes dažnokai tiesiog nėra kam.

     • austras

      Tai, kaip mums sekėsi 1949-siais ir tai kuo mes tuo metu naiviai tikėjome tik parodo bendrą mūsų visuomenės lygį. Pasirinkimas tik tarp Lozoraičio ir Brazausko, tik tarp Adamkaus ir Paulausko, tik tarp Adamkaus ir Pakso, tik tarp Adamkaus ir Prunskienės, Grybauskaitė su 68 procentų reitingu – netoli nušuokavome nuo 1949-ųjų, ar ne?

     • Maras

      Jūs neišgydomai sergate… politika :). Čia tiesiog konstatavimas. Matote, politika ir mirtimi gresiantys pasirinkimai, dažnai tiesiog moraliniai – man yra skirtingi dalykai.
      Mes pažengėme nuo 1949 ir net nuo 1939 ar 1936. Vien tuo, kad pasirinkimas yra (jo nebuvo 36) ar tuo, kad pasirinkimas negresia mirtimi, kaip 1949.
      O žmonės, jie nesikeičia jau keletą tūkstančių metų. Jūs norite, kad jie keistųsi (taptų reflektuojantys etc.) ir tuo esate panašus į bolševikus ar Kristų :). Aš pesimistas šiuo požiūriu, jei tai galima vadinti pesimizmu.
      Tikėjimas reikalingas žmogui- tai irgi nesikeičia. Keičiasi tik tai, kuo tikime. Bet čia nieko originalaus nepasakiau.

     • austras

      Atvirai sakant, labai patiko:
      „Mes pažengėme nuo 1949 ir net nuo 1939 ar 1936. Vien tuo, kad pasirinkimas yra (jo nebuvo 36) ar tuo, kad pasirinkimas negresia mirtimi, kaip 1949.“

      Ir

      „O žmonės, jie nesikeičia jau keletą tūkstančių metų. Jūs norite, kad jie keistųsi (taptų reflektuojantys etc.) ir tuo esate panašus į bolševikus ar Kristų :). Aš pesimistas šiuo požiūriu, jei tai galima vadinti pesimizmu.“

      O aš norėčiau, kad jie daugiau reflektuotų :)

     • Maras

      Aš gal irgi. Nors gal ir ne. Yra žmonių, sutvertų drožti medį ir yra sutvertų reflektuoti. Geriau kiekvienam savo.
      Kai pagalvoji, kad visi taptų pasaulį kontempliuojančiais susireikšminusiais ir depresuotais piliečiais, baisu darosi.
      Žinote, Smetona ir Platoną vertė, ir pasaulį kontempliavo ;).
      O Htleris ir visai prisreflektavo.

     • austras

      Sutikit, moralinis pasirinkimas, nebandant suprasti konteksto (o kontekstas dažniausiai vienaip ar kitaip susijęs su politika), yra truparegiškas.

     • Valentinas

      Nors ir nepritariu Austrui, bet nuojauta kužda, kad priėmus minėtą įstatymą, tokia diskusija negalėtų įvykti, nes Austras jau sėdėtų cypėj. Būtent todėl įstatymas yra blogas sumanymas.
      Austrai, didvyriškumo reflektavimas yra ypač retas dalykas. Dažniausiai žmonės daro tai kas tuo metu atrodo būtina. Vėliau kažkas tai įvardina kaip didvyriškumą.

     • austras

      Valentinai, galit tikėt, o galit ne, bet priėmus įstatymą pasivadinčiau tikruoju vardu ir pavarde, pasiimčiau Liudo Truskos tekstą, bandyčiau interpretuot, pridėčiau savo pamąstymus ir siųsčiau į „Atgimimą“ ar tiesiog platinčiau kaip nors kitaip. Ir man visiškai nusispjaut ant Saudargo ir kitų konservatorių svitos narių.. tada tegu uždaro ir visas bobutes, kurios prisimena, kaip partizanai girtaudavo ar šaudydavo..

     • Maras

      Bravo, austre, palaikyčiau Jus atvirai (aišku, su savo pažiūromis, kurios vis tik neidealizuoja partizanų). Nors aš įtariu, kad už tai niekas Jūsų nesodintų. O štai už anoniminius komentarus – gali. Tiesa, turbūt irgi ne už jūsiškius – greičiau jau už tokius delfinius, kur partizanai maišomi su žemėmis. Bent jau jei įstatymo vykdytojai būtų protingi.
      O dėl moralinio pasirinkimo. Matot, širdis arba mato, arba ne – ji negali būti trumparegiška :). Čia taip labai romantiškai skamba, bet tokia mano nuomonė. Ir iš vis moralinis apsisprendimas man kažkaip visai nesisieja su toliaregiškumu – svarstymas už ir prieš kvepia apsidraudėliškumu kai reikia kažką gelbėti, pavyzdžiui. Visa gimnazijos klasė, išėjusi pas partizanus – kvailystė, bet gražu. Jeanne d’Arc – ką, protinga, norite pasakyti, toliaregiška? Didvyris yra kvailys ir tokiems viską apmąstantiems kaip mes jų nesuprasti :). Todėl jis ir didvyris.

     • romas

      Austrai, bet juk riba kažkur turi būti. Mėginimas partizaninį karą paversti banditizmu, o NKVD operacijas – kovą su nusikalstamumu, irgi nesutelpa į jokius rėmus. Gal reiktų ir priežastis ir pasekmes kokiu nors artimu tiesai būdu traktuoti. Man susidaro įspūdis, kad Jūs išpučiate traktavimą ir jį kritikuojate. Atkreipčiau dėmesį, kad Jūs nediskutuojate ir nedėstote argumentų, bet tiesiog pavadinate Saudargą kvailiu ir tuo išsprendžiate problemą. Prie viso to, pasirodo, kad Lietuvą dabar valdo nesveiko proto politinės jėgos. Neidealizuoju lietuvių tautos. Bet jau kokie esam tokie ir esam. Nedalinčiau pagal partinę priklausomybę į turinčius ir neturinčius sveiko proto. Nacionalinė savigarba nėra kokia tai yda ir tuo labiau nėra psichinio sutrikimo požymis.

     • austras

      Gerbiamas Romai, jei kalbam apie ribą – sutikit Saudargas būtų vienas paskutinių žmonių, kurie galėtų apie tokias ribas spręsti. Ne jo, ir apskritai, ne politikų kompetencijoje brėžti ribas dalykuose, apie kuriuos jie sprendžia iš kažkieno, bet ne savo, atsiminimų ir apie kuriuos skaito kažkieno, bet ne savo, parašytose knygose. Strėnos tam per silpnos. Neužtenka vien tik palaikyti mikrofoną Juknevičienei, patekti į Seimą ir vaizduotis, jog Seimo nario statusas suteikia galimybę nubrėžti teisingas istorijos ribas bei nustatinėti visa apimančius istorinius vertinimus. Visapusė tiesa dar niekuomet neatsiskleidė politinėse deklaracijose, politiniuose istorijos vertinimuose bei konstatavimuose. Ir nepaisant to, nuolatos įnirtingai bandoma istoriją pritempti prie politinės makulatūros. Saudargas, Juknevičienė, Anušauskas ir kiti gali daryti ką tik nori, bet partizaniniam kare nebuvo ir nebus vienos tiesos, kurią jie galėtų patalpinti į baudžiamąjį ar administracinį kodeksą, deklaraciją ar kitokią politinę raštliavą. Jeigu jiems nuo to geriau, tebūnie Jonas Žemaitis – prezidentas. Man jis prezidentu nebuvo ir nebus. Ir kitaip galvoti neprivers jokios rezoliucijos ar deklaracijos, kokias jas bepriimtų bet kokie valdžios organai. Nes aš nepasitikiu politikų istorine kompetencija ir kvestionuoju jų galimybę vertinti istorijos įvykius nešališkai objektyviai ir nesiekiant asmeninės politinės naudos.

     • austras

      O vat ši Jūsų citata:

      „Prie viso to, pasirodo, kad Lietuvą dabar valdo nesveiko proto politinės jėgos. Neidealizuoju lietuvių tautos. Bet jau kokie esam tokie ir esam. Nedalinčiau pagal partinę priklausomybę į turinčius ir neturinčius sveiko proto.“

      yra labai savita mano minčių interpretacija:) Tikrai ne pagal partinę priklausomybę matuojamos proto atsargos :) Bet vienas pasiūlymas būtų: šalin rankas nuo politinių istorijos vertinimų – taip tikrai atrodysim protingesni..

     • romas

      Man atrodo, kad ta istorija prasidėjo kovo mėnesį. Tada Saudargas ir Luomanas (abu parlamentarai nuo TS-LKD) kreipėsi į prokuratūrą „prašydami pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Lietuvos partizanų šmeižimo, antidemokratinių ir ksenofobinių nuotaikų skatinimo ir komunistinės simbolikos viešą naudojimą“. (http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=21265348)
      Manau, kad jie Truskos ir Austro niekaip neturi omenyje. Kalba eina apie interneto svetaines http://www.pokaris.info, http://www.komunizmas.org, http://www.anarchija.lt. Gal ir pasirodysiu nesveikas taip pat, bet man atrodo, kad tokia propaganda yra žalinga patiems Lietuvos pamatams. Taip galima būtų nusikalbėti ir iki laisvanoriško įstojimo į TSRS, ir apie klasių kovos paaštrėjimus Lietuvoje 1940m. bei pokaryje, ir apie ką tik dar ateina į galvą per visus 50 m. buvimo TSRS. Taip galėtume sėkmingai laikyti teistais už antivalstybinę veiklą Terlecką, Petkų ir seimo narį Bogušį. Austrai, negi tikrai nėra jokių ribų visokius blėnius pasakoti? Negi žodis „banditas“ yra vienintelis tinkamas apibūdinti Lietuvos partizanus?

     • austras

      Romai, jei jau domitės ką rašo interneto svetainės http://www.pokaris.info, http://www.komunizmas.org, http://www.anarchija.lt ir galvojate, kad jų reiškiama nuomonė ar propaganda „žalinga patiems Lietuvos pamatams“, bei gali pavirsti į kalbas apie „laisvanorišką įstojimą į TSRS“, siūlyčiau praplėsti akiratį ir paanalizuoti ką gi rašo ir apie ką diskutuoja, tarkim http://diskusijos.patriotai.lt, http://www.patriotai.lt, http://www.jonka.lt, http://www.lndp.lt.

      Ypač atidžiai siūlyčiau pažiūrėti temas, kuriose šių interneto svetainių lankytojai ar autoriai paliečia bei analizuoja savo ideologinių oponentų ideologiją, mąstymo būdą, psichines bei fizines savybes. Ypač įdomios temos, kuriose kalbama apie komunizmą ar anarchizmą. Sutikite, kad nemažai minėtų svetainių lankytojų minčių nepasižymi tolerancija kitaip mąstančiam. Jie, kaip ir Jūs, kalba apie „Lietuvos pamatus“ ir pan.

     • romas

      Austrai, bet aš ir sakau, kad visada yra riba. Neskaitau nei jūsų siūlomų „patriotinių“, nei komunistuojančių svetainių, tiesiog mėginu Saudargą suprasti. Principas vistiek būtų toks, kad propagandai, nukreiptai į destrukciją, vietos neturėtų būti. Visos valstybės savo valstybingumą saugo ir su radikalais kovoja. Man tarp fašistų ir komunistų nėra jokio skirtumo. Abi ideologijos yra linkusios žmogų suvaržyti. Visame tame reikale kaip tik nepatinka, kai mėginama ideologijos teisingumą grįsti buvusių santvarkų balinimu ir to meto gyvenimo idealizavimu. Toks požiūris yra iš principo neteisingas, nes neigia progresą. Visuomeniniai santykiai vystosi ir tobulėja, o sistemos su trūkumais žlunga ir jų reanimacija užsiiminėti yra absurdas. Ideologiniai ginčai turėtų persikelti į visuomenės problemų matymą ir būdų progresui pasiekti paiešką. Istoriją reikia dėstyti teisingai. Reikia pasakoti apie viską, kas buvo, bet partizanus prilyginti kokiem nors tulpiniams, kurie, matyt, atitinka banditų apibrėžimą, nereikėtų.

 • viktoras

  smagu prisiliesti prie valdžios….
  įdomu ,ar p. Artūras atlaikytų išbandymą valdžia…
  kažkodėl knibžda abejonė……

 • mdxacuk

  Badas – ne brolis. Jei pusryčiai taip padeda, tai, pavyzdžiui, Dagys galėtų pagalvot apie labdaros sasiskinės specialiai žurnalistams atidarymą.

 • Musė

  Aš tai manau, jei Artūras ėjo kaip blogeris, tai ir mus visus turėjo vestis kartu! Bent jau mane tai tikrai!

  • Muse, kaip blogeris ėjo Liutauras. Jis turėjo jus kartu verstis…

  • Valentinas

   Jei nenusivedė į Le Provance, tai pas Kubilių juo labiau nebūtų vedęs :)

 • briedis>

  o mums po siu pusryciu, teks godo palaukti? nes geriau valgysiu grikiu kose, nei trupinius(tai kas, kad skanius)

 • J. naivus

  „Pusryčiai pas premjerą“ – pagooglinus papuoliau vėl ČIA , tik per prizmes LAISVASIS LAIKRAŠTIS ir VAKARO ŽINIOS, dar LAISVOJI BANGA.

  Dabar mąstau apie pirmąjį šios dienos temos sakinį:

  … Šiandien pusryčiavau su premjeru A.Kubiliumi.

  Na, reiškia – „pusryčiavau“ dviese – tai AR + AK = ?
  jei būtų parašyta -„pusryčiavome“ tai (n x X) + AK= ??

  Kompanija ar kompanija „in corpore“ ?

  Per daug klaustukų net ir ne Zosei.

 • briedis> autoriui, zurnalistikos vilkui

  kaip skaitytojas, noriu pastebeti, kad naktipieciai(su auksiniais antrankiais ir silkais)- mums didesni ispudi daro

 • briedis> autoriui dar

  nenorejau parasyti „kaip vasiliauskas“, o isejo panasiai. neimk i plaucius, autoriau.

 • nerijus

  Kažkada R.Kurtinaitis užsiminė, jog trauks politikon. Iš kart spėjau ir atspėjau kokion partijon- TS- LKD netamečiau ir verslininkų partijos- LiCS.
  http://tv.delfi.lt/video/P7hJpDgz/
  Kuo ji tokia įpatinga? Gal kas žinote receptą?

 • Giedrius

  Regis, buvo tradiciniai konservatorių valgiai: daktariška dešra ir mėlynas viščiokas.

  • nerijus

   Gal „Tarybinė“ dešra? :)

 • Fredis*

  Norėjau pavaizduoti seklį Morką, kuris demaskavo A.Račą,
  spėjau, kad ten sėdėjo tuntas blogerių (kaip per tradicinius kasmetinius Maldos pusryčius Prezidentūroje).
  Dabar darau kitą išvadą: kuklumu BNS vadovas tikrai neserga. Visą žiniasklaidą kankina tos pačios problemos: mokesčiai kaip eiliniams ūkio subjektams. Kodėl kartu nėjote su Lryto savininko žmona Bronele? Nuomonė būdų du kart svaresnė apie žiniasklaidą kankinančias problemas.

  • Fredi, vėl daraisi juokingas ir panašus į populistinę beždžionėlę:) Bet kad žinotum – Lietuvos Ryto ir BNS verslo modeliai skiriasi iš esmės, gruodžio mokesčių reformos įtaka mums buvo visiškai minimali ir problemos mus kamuoja skirtingos. Žinau, kad tamstai tai aiškinti beveik lygiai tas pats kas diskutuoti su Tomkumi apie žiniasklaidos etiką, bet galvoju dar kas nors ims ir pagalvos, kad Fredis ką nors supranta…

 • Giedrius

  Nerijau, tikrai „tarybinė“, tačiau mintyse „daktariška“:-)

 • Fredis*

  aš niekada ir neslėpiau, kad esu juokingas, neišprusęs ir neišsilavinęs beždžionė, tačiau manau, kad turėtumėte solidarizuotis su visa žiniasklaida, kurią problemos kankina. Jei man gerai – alkano neužjaučiu ? Egoistiškas požiūris. Bačiulis iš „Veido“ nepasigėdintų kelti klausimą visų žiniasklaidininkų vardu, Aidas Puklevičius tikrai nesupyktų, jei spaudiniai kainuotų apmokestinami pigiau, pvz. kaip Europos vidurkis (9%).

  • Valentinas

   Fredi,
   Jei ką tai aš niekad neslėpiau, kad esu juokingas, neišprusęs ir neišsilavinęs beždžionė. Nesisavink šlovės.
   O šiaip, tai akivaizdu, kad Račas yra užsimaskavęs liberalas ir laisvosios rinkos šalininkas. O koks Adamso sekėjas galėtų propaguoti mokestines privilegijas kokiai nors verslo šakai?

   • Valentinai, man tiesiog sunku žiūrėti, kai šalia kenčia daug nelaimingų žmonių (spaudos magnatai). Kas bus kai nunyks žiniasklaida? Politikai dar labiau suįžūlės !

    • Valentinas

     Fredi,
     Juk šalia yra dar daugiau nelaimingų žmonių vertų užuojautos. Štai Pinkevičių palieka žmona. Iš Marketavičiaus tuoj atims generatorių ir laidus. Ką ten marketavičius. Pagalvok apie Igną Statkevičių, jis turi tik keletą procentų Maximos akcijų. Ar neteks jam pradėti dirbti vidutiniu vadybininku, vidutinėje firmoje? O Mažeika? Iš žmogaus atėmė teisėtą pusės milijono kompensaciją. Aplinkui kenčia daug nelaimingų žmonių Fredi. Visiems visko neišdalinsi.

 • Valentinas

  Artūrai,
  Gal galite išduoti ar Kubilius prisipažino, kad skaito šį blogą ar ne?

  • nerijus

   Čia tai geras ;)
   10 balų
   :)

   • Manyciau, kad pats jis laiko neturi tokiems skaitinejimams (ne veltui projektas http://www.kubilius.lt yra nuo sausio nuduses…). Bet, matyt, yra aktyviu jaunuju konservatoriu, kurie ne tik skaito, bet ir komentuoja :), bei viska paskui papasakoja paciam Kubiliui :)

    • nerijus

     Tikrai, čia konservatoriškų idėjų apstu. Ir tikrai jaunakonservatoriai čia apsilano ir pakomentuoja.

  • Benedikta Vaivadaitė

   Neabejokite, kad premjeras šį blogą skaito.

   P.S. todėl komentuokite kultūringai ;)

   • nerijus

    Man premjeras ne autoritetas ir be to, čia A.R. tinkliaraštis, o ne premjero.
    ;)

  • nerijus

   Artūrai, Valentino klausimas sulaukė net 8 palikymo balų ir nei vieno blogo. Gal atsakysit? :) Mums smalsu :)

   • Nerijau, tai kad manęs Valentinas, atrodo, nieko neklausė. Nebent ką nors praleidęs būčiau.

    • Orka

     Klausė, Artūrai. :)
     Ar Kubilius skaito šį bloga. :)

    • nerijus

     Valentinas
     Gegužė 22, 2009 3:26 vakare

 • briedis

  o pagalvojau- gerai, kad racas su romos popiezium nepapusryciavo. – zegnotumetes inirtingai.

 • Roco

  Ponas Arturas Racas, Sveikinu papusryciavus su Lietuvos zvaigzde. Gal galetumete atskleisti paslapti ka valgete su ponu Kubilu? O gal ka ir stipresnio isgerete?

 • nerijus

  Čia į temą anekdotas:

  http://tv.delfi.lt/video/O7hVcMQM/

  Gal užkandžiavot bulves su lupenom? A?
  :)

 • austras

  Žinot, Artūrai, kas labiausiai nuvilia? Tas, kad gali prirašyt nors ir tūkstančius protingiausių argumentų, išvedžiojimų, minčių ir t.t. Saudargas jas susilankstys į tvarkingą popieriaus lapelį, nusišypsos ir nuėjęs į tualetą nusišluostys tuo lapeliu užpakalį.. Vat dėl to yra pikta. Nes jis yra valdžia. Ir šioje šalyje valdžia yra beveik viskas. Į klausimą kas pas mus yra protingas, jau seniai atsakyta: skaityta ant durų, toje vietoje, kur užrašytos pareigos..

  • Maras

   Pažiūrėsim, ar tas projektas praeis (tikiuosi, ne). Tuomet bus galima argumentuotai kalbėti apie tai, kas ir kokia yra valdžia.

  • wice

   „gali prirašyt nors ir tūkstančius protingiausių argumentų, išvedžiojimų, minčių ir t.t.“, – kuklumas dar niekam nepakenke

   • austras

    Na, matai, jei lyginsim su Saudargo projektu, tai visa kita šioje planetoje, apart Suaudargo projekto, yra protinga.

 • Reikėjo autografo paprašyti.

 • bernardinas

  ale geras viesuju rysiu specialistas tas Racas. Savo lakoniskumu paliko tokia intriga ir placia erdve pletkams, hipotezems. VSD pazimos savo intriga nublanksta pries siuos pusrycius. ka ka dar sake. gal ka nors apie TVF?

 • magnolija

  As zinau, kad Jus su aukstuoju issilavinimu, dirbot ir su tuo, ir su anuo, pusryciavot su premjeru (aisku ne tik su Juo), bet siulau Jums issuki: isidarbinkit Villon viesbucio kambarine (renka specialistus kazkokia ten personalo grupe)ir jei neturesit patirties „apie du metus tvarkant viesbucius“ nei pusryciai, nei pietus, nei kas nebepades. Pakalbekit apie tai su p-jeru.

  • magnolija, o kodėl turėčiau? Aš turiu puikų darbą, man jis patinka. Jei tamstai būti Villon kambarine – iššūkis, tai drąsiai jį pasitikite ir bandykite laimę.

 • Gerb. pone Račai, gal premjeras atskleidė, ar dar ketina rašyti į savo blogą?:)

 • Zero

  austras > pagal trykštančią isterija galima spėti, kad kažkas iš artimųjų buvo užsimėmę „garbingu“ stribų darbu.

  • Maras

   Pagal šį įrašą galiu spręsti, kad Jums toli iki kultūringo ir mąstančio žmogaus.

  • austras

   Zero, deja, klystate. Pasakysiu dar daugiau – nemažai giminių, kurie buvo stambūs dvarininkai, pokario metu gerokai nukentėjo nuo stribų. Vieną jų stribas nušovė tiesiog apiplėšimo metu. Bet paskui tas stribas buvo nuteistas mirties bausme.

 • aldrinas

  Artūrai, nesuprantu tokių pusryčių su Kubiliumi prasmės, kai neteikiama jokios info apie pokalbio turinį. Koks šio susitikimo tikslas? Žiniasklaidos (BNS) atstovui gauti neviešinamos informacijos? Ir ką? Žinau daug, bet niekam nesakysiu? Skamba kurioziškai. BNS tikslas, manau, skleisti informaciją, o ne ją slėpti.

 • JolaS

  Et, tas politinis pjaras. Jis paliečia netgi neprognozuojamos nuomonės politinio blogo žvaigždę, esančią „ant bangos’. Tad mano nuomonės puikiai šalia Račo besipjarinantis Kubilius ar atvirkščiai – apie šiuos asmenis iš esmes nuomonės nepakeis. O dėl įtarimų…Artūrai, juk esate neprognozuojamas, tad kam viešinant informaciją teisinatės?

  • Jolai, man atrodo, kad nelabai žinote, kas yra PR… Ir, atrodo, sunku būtų tamstai paaiškinti:) Todėl tamsta teisus – esu neprognozuojamas ir teisinuosi. Tuo išsiimsiu pelenų iš židinio…

 • Maras

  Beje, įdomu buvo stebėti komentatorių interpretacijas iki susitikimo aplinkybes paaiškino pats gerb. Artūras. Visos kvepėjo sąmokslais, papirkinėjimais, suokalbiais, PR. O tiesa daug paprastesnė. Tai tik patvirtina seną mano nuomonę, kad mes dar iš sovietmečio linkę visur įžiūrėti blogiausią iš galimų variantų. Taigi, yra vilties, kad ne viskas taip blogai, kaip mes linkę galvoti.

  • austras

   Marai, vat įdomu, man asmeniškai nekilo jokių klaustukų.. :)

   • Maras

    Tai man irgi. Bet daugeliui kilo, o tai liudija tam tikras mąstymo tendencijas. Mes – šios visuomenės nariai, todėl toks mąstymas turėtų būti būdingas ir mums, aš manau. Tik gal geriau užslėptas :).

    • Maras

     Hm, įdomu, kodėl pasikeitė ženkliukas prie mano slapyvardio?

 • Fredis*

  Žiniasklaidininkas su premjeru galėjo kalbėti tik apie žiniasklaidą, nes A.R. paneigė, kad ėjo kaip blogeris, nors tokia versija irgi galėjo kilti dėl 05.20 Vyriausybės tarnybos padaryto pranešimo apie blogerius ir pirmąjį akredituotą prie Vyriausybės blogerį Liutaurą Ulevičių.
  Su blogeriais galėjo būti viena kalba, pvz. dėl interneto sklaidos ūkininkų ir kaimo vaikučių tarpe, o su žiniasklaida – visai kita: popieriaus kaina, PVM tarifas, regioninės spaudos rėmimo įdingumas/nauda, rinkos iškraipymą ir t.t., tačiau žinant A.R. ambicijas ir įžvalgų gilumą, spėju, kad Artūras pasidalino su premjeru savo pastebėjimais apie Leo.lt įsteigimo sutarties žalą valstybei. Apie ką daugiau? Duobučių lyginimu Pylimėlių gatvėje užsiiminėja J.Imbrasas.

  • Benedikta Vaivadaitė

   Susitiko du lygiaverčiai pašnekovai – neabejoju, kad pusryčiai neprailgo, neabejok ir tu, Fredi. O dėl skiedalų apie duobučių lyginimą, žiūrėk, kad vėl nebūtum užbanintas :)

 • Kad Fredžiui būtų ramiau – V.Navickas ne tik duobutes užlygino, bet ir pakilimą į kalniuką iki pat mano vartelių nauja danga užliejo… Valio V.Navickui. Labai geras meras. Daug geresnis už J.Imbrasą. Atleidžiu V.Navickui ir namelius Žvėryne ir deklaraciją ir Rubicon. Dabar sau kylu į kalniuką ir vargo nematau. Štai koks yra skirtumas tarp A.Račo ir Fredžio.

 • austras

  Vat dėl vieno tai tikrai likau kvailio vietoje – tai reikia Jums, Artūrai, to lažybų prizo ar nereikia? Juokavot ar ne? Jei nereikia, tai nereikia, jei reikia tai kada ir kur Jums atiduot?

  • Austre, reikia. Nejuokavau. Bet savaitgalį linkęs pabūti namie. Gal kitą savaitę kurią dieną:) Ten, kur yra Guinnesso ar Samsono ar pan.

   • austras

    Sutariam, tai parašykit prie progos į e-mailą. Aš tik savaitgalį kitą negalėsiu.

 • Slyvanosis

  Radau žinutę viename labai pageltusiame laikraštyje:
  „Sunkmetis…
  Skursta žurnalistai…
  Antai finansinių problemų nukankintos naujienų agentūros vadovą maitina pusryčiais LR Vyriausybės vadas Andrius K….
  Kukliai užkandę omarais ir eršketais, ponai viens kitam pasiguodė apie bragymetį, nepakenčiamas kainas turguje ir irzles žonas…
  -Na tai sakyk Andriau, ar ketvirčiuosi LEO.lt,- tepdamas juoduosius ikrus ant pracūziskos bulkos klausė agentūros šefas.
  -Afafa-yy,- gromuluogamas eršketą bandė atsakyti premjeras,- Sakau, turi paskambyti Štalbergas iš Stokholmo. Tada ir nuspręsim…
  Atsisveikindamas garbusis žurnalistas susižėrė kišenėn saujelę dantų krapštukų ir porą mandarinų lauktuvių alkstančiai šeimai užantin įsimetė.
  „Nėr to blogo, nuo karto nepagerėtų… Nėra pinigų iškritusiom plombom, bet gi išsikrapštysiu pietum prie arbatėlės“,-eidamas atgal į kontorą mintijo blogerių patriarchas…“
  Aš netikiu šitais paistalais, bet visuomenę informuoju, dėl visa ko…

 • Valdzia

  Galite daryti itaka Kubiliui, tai ir darykite, dauguma Jusu minciu protingos!

 • Fredis*

  austrai, darai klaidą, žmonėms neužkiši burnų, tu jų nesupančiosi, nesutrukdysi kalbėti, vertinti, analizuoti,
  tavo „Šalin !“ skamba kaip proletaro parėkavimas nuo tanketės.

  Jeigu koks nors chuliganas sporto Halėje sviedė butelį į aikštę dar nereiškia, kad visas sirgalių judėjimas yra niekinis, draustinas ir t.t..

  • austras

   Fredi, tai juk Saudargo tikslas ir yra įvesti „generalinę istorijos vertinimo liniją“:)

 • Fredis*

  tegul Kirkilas priešpastato savo, tegul pešasi, koks tavo reikalas, ate…

  • austras

   Fredi, vat turi kategorinį vertinimą ir be jo negali :) Matai, „velnias slepiasi smulkmenose“ ir dar vienas dalykas – pats esu istorikas.

 • Lorenzo

  Juokingai cia atrodo, kai komentatoriu pulkas tardo A.Raca ka gi ponas Dievas i ausi pakuzdejo… Zmogus dirba tokioj srityj, kur informacija brangiai kainuoja, o jus cia neleidziat zmogui ramiai dirbt ;) Jei premjeras butu norejes kazka pasakyt visai Lietuvai manot butu p. Artura pasikvietes?! Tam yra atstovai spaudai…

 • Fredis*

  Istorikas taip pat turi savo pažiūras, „austars“ neslepia, kad yra socialistas.
  Istorijos mokslas remiasi šaltiniais, pavyzdžiui apklausiama nuosava močiutė, kuriai buvo baisu, kad jos troboje vyrai su šautuvais girtuokliavo, gal kumpiu pasivaišino.
  Raudonoji armija Prūsijoje žagino moteris, tai ką, sąjungininkų pergalė prieš Vokietiją antrojo pausaulinio karo metu buvo mažiau teisėta, netikra?
  Taikos metu demokratinėje visuomenėje kovų arena persikelia į Seimą. Istorikas „austras“, įsijungęs į socialistų frakciją, galėtų susiremti su Saudargu ir išdėstyti, apginti savo požiūrį.

  • austras

   Ne tik Seimas demokratinėje visuomenėje taikos metu yra viešosios nuomonės kovų arena. Ne politikams bausti ar spręsti kuri istorinė tiesa yra teisingesnė ar tikresnė. Ir aš nesiruošiu į socialistų frakciją, nes nesu „valdžios gyvūnas“ ir dar todėl, kad tokios frakcijos apskritai nėra. Jei vadinamuosius socialdemokratus vadinat socialistais, tai klystat, nes jiems iki socialdemokratijos ar socialistų labai toli.

   • romas

    Austrai, meluoti normali visuomenė neturėtų leisti. Galima eiliniam žmogui ir nematyti partizaninio karo priežasčių, visą kaltę krauti partzanams, o NKVD ir MGB vaizduoti liaudies gynėjais, bet istorikui tas neatleistina. Čia jau ne apie pažiūras klausimas kyla, čia – klausimas apie lojalumą valstybei. Neatmetu, kad yra žmonių, nenorinčių Lietuvos valstybingumo. Tokiems turėtų negalioti ir valtybės Konstitucijos suteikiamos laisvės, nes jie nenori būti susitarimo dalyviais.

    • austras

     Romai, (tikiuosi, Artūras leis pateikti šią antropologinę medžiagą) jei jau pats nenorit susipažinti su nacionalistų kūryba, tai čia tiesiog truputis prie bendro paveikslo apie „tikrąsias“ ribas.

     Štai vienas internetinis šaltinis, tikrai „lojalus valstybei“ ir tikrai „norintis Lietuvos valstybingumo“ ir, manau, niekad neužkliuvęs jokiam Saudargui šitaip pristato žodį „anarchistas“.

     Išgamų enciklopedija: Ponai ir ponios: Anarchistas.

     Šiandien aptarsime antrąją socialistinio žiniuonio, žmogaus-knygos, Jono Jonkos išleistoje išgamų enciklopedijoje minimą visuomeninę grupę:

     Anarchistas viršūnėlė (lot. Kretinus Anarchus Ontopus) ir Anarchistas padugnėlė (lot. Kretinus Anarchus Bottomuss), arba tiesiog – Anarchistas.

     Išsilavinimas:
     Hierarchijos viršūnėje esantiems – kuo gražiau skambantis, tuo geriau. Filosofija – mokslų motina ir svarbiausia anarchisto mokslų sritis. Filologija, sociologija arba politikos mokslai irgi nieko, nes gražiai skamba. Didžiausia garbė – būti baigusiam kokį nors padvėsusį, praeityje gana žymų Prancūzijos universitetą.
     Hierarchijos dugne esantiems anarchistams išsilavinimas trukdo. O kas, jeigu jie iš tikro sužinos kas per velnias ta anarchija ir supras, jog tokia santvarka realiai egzistuoti negali?

     Kalba:
     Žiūrint į anarchistus pro kalbinę prizmę, vėl tenka griežtai atsijoti Kretinus Anarchus Ontopus nuo Kretinus Anarchus Bottomuss.
     Anarchistas – viršūnėlė , šneka nesuprantamai, vartoja galybę tarptautinių žodžių (neretai supranta kai kurių jų prasmę). Anarchistas – padugnėlė šneka lygiai taip pat nesuprantamai, tačiau tarptautinių žodžių beveik nevartoja. Neretas anarchistas savo kalbą dabina kitatautišku akcentu. Pavyzdžiui rusišku.

     Humoras:
     Labai įvairus. Plačiau: http://www.anarchija.lt

     Politika:
     „Privati nuosavybė – nusikaltimas“. Ultrakairieji komunistiniai anarchistai ir ultradešinieji murzininkai fašistai, nors vieni kitiems, logiškai mąstant, turėtų oponuoti, neretai sudaro viešas sąjungas, vieningam tikslui siekti: pavyzdžiui seimo langų daužymui ar kokiems kitokiems vandalizmo aktams atlikti. Tokiu būdu jie parodo savo lojalumą neliečiamajam vadui ir tikėjimą, sveiku protu neįtikimais, idėjiniais paistalais. Nevengia paburnoti prieš valdžią. Visos valdžios blogos, išskyrus jų, vidinę. Vidinė jų valdžia (tiksliau vieno žmogaus sudievinimas) yra puiku.

     Laisvalaikis:
     Skvotinimas (procesas, kuomet valkatų užimami ir apgyvendinami apleisti, nušiurę pastatai), alkoholizmas (dažniausiai alus iš plastmasinės taros, rečiau – prasta degtinė), lengvieji, bei sunkieji narkotikai. Viršūnėlės labai mėgsta supuvusių kepenų sultimis spjaudyti į žmones, todėl į Delfi.lt rašo visuomenę kritikuojančius straipsnius. Rašyti daug lengviau, nes žodžiu nuosekliai dėlioti sakinius anarchistų vadams sekasi sunkiai. Kai kurie jų, kuria postmodernistinius meno šedevrus ir talpina juos “Šiaurės Atėnuose”. Internetinėje erdvėje, padugnių, mokančių naudotis naujausiomis technolijomis, yra smarkiai palaikomi, todėl nuolat skatinami tęsti tai, ką pradėjo, rašyti nenustoja.

     Išvaizda:
     Visų be išimties – netvarkinga. Suplyšę, purvini drabužiai, riebaluoti plaukai.
     Viršūnėms būdingas žvairumas, žvilgsnis į niekur ir ereliška nosis. Padugnėms ereliškas nosis ir žvilgsnius į niekur turėti uždraudė valdžia.

     Kiti bendri bruožai:
     · Asmeninės higienos nepaisymas anarchistui – savaime suprantama norma.
     · Nors atstovauja ryškią pasaulio mastu subkultūrą, su aiškiomis politinėmis pažiūromis, kas yra ta anarchija – nežino.
     · Patogiausias kelionės būdas – tranzuoti. Tranzuodami per savo anarchines poras skleidžiamu dvoku, prasmardina visą automobilį. Nepatyrę vairuotojai, padarę klaidą, ir įsileidęs šiuos šėtonus į savo transporto priemones, po vienos kelionės, dažniausiai anarchistu nebepaveža.
     · Radikalusis menas. Žinomiausi performansai Lietuvoje – Beno Šarkos bereikšmis raičiojimasis ant betonuoto grindinio Vilniuje ir “Du kibirai fekalijų anarchistams ant galvų“, Užupyje, netoli Laisvojo Universiteto. Geriausiai vertinami pasirodymai pasaulio mąstu – apsikakojimas prieš V. van Gogho paveikslą Puškino meno muziejuje Maskvoje, viešos masturbacijos Maskvos centre.
     · Neoficialiais duomenimis – kartu su kitomis marginalinėmis grupuotėmis godžiai ryja maistą, patiektą šiltoje, motiniškoje, draugingos valstybės iš rytų, rankoje.

     • romas

      Austrai, jei kas nors jaučiasi įžeistas, gali kreiptis į teismą. Prie ko čia partizanai pokaryje? Aš gi sakiau, kad radikalizmas nėra man simpatiškas. Jūsų pateiktas tekstas, suprantu, skamba įžeidžiančiai anarchistų atžvilgiu. Tokių tekstų, nukreiptų ne į ideologinį ginča, bet į išvaizdą arba savybes, aš girdžiu nuolat. Panašūs įžeidinėjimai, nebeturint argumentų, yra būdingi ir „tradicinių“ politinių jėgų atstovams. Jūs gi esate girgėjęs: „runkeliai“, „megztos beretės“, „patriotai -idiotai“, „konservai“, „buduliai“. Tas viskas nėra nukreipta į sistemą ir nėra pavojinga. Pavojinga būtų traktuoti 1941m. vokiečių invaziją, kaip Lietuvos išvadavimą, Kovo 11 aktą – kaip valstybės perversmą, o partzaninį pokario pasipriešinimą – kaip banditizmą. Štai čia ir yra riba.

     • austras

      Romai, nepykit, manau, kad ginčas išsemtas ir abiem aiškios besiginčijančių pusių pozicijos:) Mano nuomone, apskritai būtų pavojinga užsidaryti kategoriniuose vertinimuose, kalbant apie partizaninį karą ir jo pasėkmes. Nėra vienos tiesos. Galit brėžti ribas pradžioj ar pabaigoj, bet vienos tiesos nebus.

     • romas

      Istorija yra mokslas. Bet kuris mokslas užsiima duomenų interpretacija. Būna interpretacijos teisingos ir neteisingos. Sakykim paprastam žmogui atrodo, kad žemė yra plokščia, nes ant apvalios vanduo nesilaikytų. Tokį žmogaus vertinimą galėtume toleruoti gatvėje, bet netoleruotiume mokykloje, nes žinome, kad vanduo nuo apvalios žemės nenubėga dėl kitų priežasčių. Lygia tas pats yra su liudijimais apie Lietuvos partizanų žiaurumą. Paprastas žmogus mato dalyką fragmentiškai ir suvokia emocionaliai, o istorikas turi matyti reiškinio šaknis. Esu įsitikinęs, kad rusams iš Lietuvos 1945m. pasitraukus, nebūtų buvę partizanų ir niekas nebūtų šaudęs jūsų močiutės namuose į lubas. Jūs pats labai logiškai mokate įvertinti karą Irake. Ten sunitai it šiitai nužudo žymiai daugiau tarpusavio kovose, nei NATO kariškiai, bet jums nekyla abejonių, kas yra dėl tų žudynių kaltas.

 • Fredis*

  austrai, niekada nebus Seime teisingos, tikros socialistų frakcijos, kaip ir tikros teisingos krikščionių demokratų (konservatorių), ar grynakraujų, tikrų liberalų. Nepriklausomi apžvalgininkai nedrąsiai pastebi, kad mūsų visuomenė yra gerokai panaši į Rusijos visuomenę – buvęs triuškinantis Adamkaus populiarumas, dabar visus savo varžovus beviltiškai sumalė Grybauskaitė. Nekritiškumas, silpna konkurecija vienai teisingai vyraujančiai krypčiai.

  • austras

   Fredi, niekas ir nesiginčija, kad daug kuo esam panašūs į Rusiją. Grynakraujų niekas ir nereikalauja. Tiesiog socialistų, grynakraujų ar negrynakraujų Lietuvos Seime šiandien nėra.

 • Musė

  Vadinasi, A. Račas išsikvietė premjerą ant kilimėlio. Ir premjeras atėjo. Tai kuris tuomet yra pirmas, o kuris devynioliktas pagal įtakingumą žmogus Lietuvoje?

  Labai džiaugiuosi, kad Artūras pagaliau pradėjo bendrauti su šviesiais, išsilavinusiais, patriotiškais žmonėmis kaip A. Kubilius, o ne su patamsių ir pakampių politikieriais.

  Straipsnelis toks trumpas ir lakoniškas todėl, kad net ir įtarusis A. Račas po atviro pokalbio neranda kaip prie A. Kubiliaus prisikabinti. Patikėkite, jei turėtų – tikrai netylėtų it vandens į burną prisėmęs.

  A. Kubilius yra inteligentiškas ir šiltas žmogus, turintis puikų humoro jausmą, o svarbiausia – jis nuoširdžiai tiki tuo, ką daro. To neįmanoma nepastebėti pabendravus. Kai kalbiesi akis į akį, puikiai matosi, kas yra užsidegęs ir dirbantis iš idėjos, o kas tik politikuoja.

  Apskritai, ar tik man vienai tokia nuojauta, kad Lietuvos perspektyvos pradeda šviesėti (hmm, net nepaisant 10 proc. sumažinto mano atlyginimo)?

  Panašu, kad Europa nuo krizės nenukentės taip stipriai, kaip Amerika, Lietuvos reitingai taipogi po truputį taisosi. Turime naują prezidentę, kurią palaiko stebėtinas procentas rinkėjų ir stebėtinas politinių partijų skaičius. Prezidentė su Vyriausybe randa bendra kalbą, o tai reiškia, kad visa energija bus skiriama darbui, o ne vidinėms rietenoms ir intrigoms.

  LEO LT bus išardytas – tai parodo, kad viešasis interesas ir visuomenės nuomonė, įvairūs visuomeniniai judėjimai išties gali teigiamai įtakoti politikų sprendimus. Džiugu, kad formuojasi neabejinga pilietinė visuomenė, kad mes patys tampame savo valstybės valdovais.

  Dėl visuotinio turto deklaravimo – kiek pamenu, tai TS-LKD planavo įgyvendinti jau seniai. Ir jei toks deklaravimas kada nors bus įdiegtas, tai tik prie A. Kubiliaus. Nelabai įsivaizduoju, kad visuotinio deklaravimo galėtų pageidauti didieji valstybinio turto privatizuotojai socdemai :). Ar zuokistai. Ar uspaskicho chebra, ar paksistai. Net pagalvoti juokinga.

  Tendencingi, šališki ir parsiduodantys žiniasklaidos magnatai sprogsta iš pykčio, nes užsirišo jų pinigų šaltiniai. Vainauskas su Valatka nebesprendžia, kas bus premjeras ar prezidentas Lietuvoje. Vietoje to, kad valstybė per PVM lengvatas dotuotų pvz. „Vakaro žinias“ ar „Tik vyrams“, lėšos nukreipiamos tikslingai kultūrinei ar regioninei spaudai remti. Žiniasklaida vėl grįžta prie savo tikrosios funkcijos – šviesti, informuoti, o ne nuteikinėti, manipuliuoti, kurstyti.

  Kas dar gero? Jei bus uždrausti fašistiniai ir komunistiniai internetiniai puslapiai, kuriuose Lietuvos partizanai pateikiami kaip banditai, o stribai kaip didvyriai, aš dėl to graudžių ašarų neliesiu. Ir nereikia dramatizuoti, kad bus gaudomas ir baudžiamas kiekvienas austras, kuris perpasakos savo bobutės nuoskaudas dėl to, kad užėję partizanai išlakė visą samagoną ar sukapojo lašininių paltį.

  Tai va, man patinka tai, kokia linkme vystosi įvykiai Lietuvoje, aš džiaugiuosi, džiaukitės ir jūs.

  • austras

   Taip Muse, kai užplūsta visuotinio entuziazmo banga truputį palaukit – gal praeis. O jei nepraėjo, tai matyt iš tiesų, kaip ketvirtojo dešimtmečio TSRS, belieka sušukti „Жить стало лучше, жить стало веселее“.

   Gyvasis klasikas apie tai rašė:
   Priėjo sykį toks žmogelis ir skundžiasi: „Susiveržiau diržą, o gyvenimas nepagerėjo. Kodėl jie mus apgaudinėja?“ Sakau: „Gal ne ten susiveržei? Reikėjo aukščiau.“ Daugiau jo ir nebemačiau. Matyt, žmogui pagerėjo.

  • austras

   Ir dar truputis iš gyvojo klasiko apie nepriklausomybės laikotarpį:
   Petro Kurmelio žentas Zebediejus buvo didžiai pamaldus vyras, kas rytą giedojo himną, skaitė laikraštį ir pasitikėjo valdžia. Tveriantis Lietuvos Respublikai, Zebediejui buvo septyniasdešimt septyneri metai, jis turėjo apsčiai valgyti, namie laikė žmoną Teresę, o Taupomajam banke – septynis šimtus rublių. Viskuom patenkintas gyveno vieno cilindro bute, kurį jam kitados buvo patikėjusi tarybų valdžia, žiūrėjo pro langą ir gerbė įstatymus.
   Tačiau Lietuvos valdžia Zebediejaus negerbė, nepasitikėjo ir nutarė jį išbandyti. Zebediejus greitai pajuto valdžios galią. Ištuštėjo kišenės ir išdžiūvo gerklė. Namus užplūdo blusos ir tarakonai. Bet valdžiai to buvo negana ir valdžia paskyrė Zebediejui pensiją: penkis kepalėlius duonos ir dvi žuvis. Tačiau Zebediejus nesileido suklaidinamas: liovėsi valgyti ir skaityti, bet ir toliau giedojo, šnekėjo lietuviškai, pasitikėjo Seimu bei Vyriausybe. Tada Lietuvos valdžia nutarė jį išbandyti trečią kartą. Vieną rytą, kai Zebediejus sėdėjo šiukšlyne ir šuke gramdė pūlius, pakilo baisiausias viesulas ir išnešė iš Taupomojo banko visus septynis šimtus rublių, kuriuos vargšas buvo pasidėjęs karstui, kastuvui ir įkapėms. Išgirdęs apie nelaimę, Zebediejus sušuko:
   – Nuogas gimiau, nuogas ir mirsiu. Tegyvuoja Lietuvos Respublika!
   Tada Lietuvos valdžia patikėjo Zebediejum ir paliko jį ramybėje.Bėgo dienos ir viskas buvo gerai.

  • austras

   Ir dar truputis kasdienybės:
   Vieną sykį, žingsniuodamas Gedimino prospektu, deputatas DT-92 pamato savo jaunystės dienų draugą Pilypą ir pereina į kitą gatvės pusę. Tačiau Pilypas jį pastebi ir ima vytis.
   „Kad tik spėčiau įsmukti pro duris, – viliasi deputatas. – Į Seimą Pilypo neįleis.”
   Ir pasileidžia ristele. Tačiau ir Pilypas skuta kiek įkabindamas.
   „Ne! Automobilis deputatui ne prabangos dalykas, – mąsto deputatas ir, atsargiai dirstelėjęs per petį, pastebi, jog Pilypui iš paskos tursena apykreivė moterėlė su ryšuliais. – Žmona, – dingteli. – Tąsyk vargu ar pavys…”
   Degant raudonai, jis perkerta sankryžą. Bet skaudžiai nudiegia širdį, ir žingsnį tenka sulėtinti.
   „Mankštos nedarau, – nervinasi. – Mūsų sferose stiprios kojos ne itin vertinamos, o va! Pasitaiko situacijų…”
   Sunkus lapsėjimas už nugaros artėja, ir deputatą pagauna panika. „Ak, ir kam išėjau į Lietuvą! Galėjau vairuotoją išsikviesti… Galėjau kampais… per komitetus… per Suomiją… Bet ne! Geras oras! Lietus! Ir dar su perkūnija!.. Kvailys! – plūsta save. – Ne mums tie lietūs ir perkūnijos, ne mums.”
   Jam vaidenasi, kad tuoj stvers už apykaklės, ir tada… „Bet štai jau Trispalvė matyti… Dar šimtas metrų… Dar…”
   Deputatas grįžteli atgalios ir, paslydęs ant rinkėjo snarglio, išsitiesia aukštielninkas. „Viskas, – užsimerkia. – Dabar muš.”

  • austras

   Muse, čia šiaip, keletas tikrų ir nesumeluotų vaizdelių, kad prisimintumėt kur gyvenam ir apie ką kalbam..

   • romas

    Austrai, palyginus su tarybinių ponų spec. parduotuvėmis, kur būdavo net bananų, o tarybinė liaudis valgė karvių kanopų šaltieną, kai majonezas ir žali žirneliai buvo naujametinis paketas, kai parduotuvėje pasirodžius apelsinams prieš naujuosius, būdavo eilė kokie 200m ir paskutiniams apelsinų neužtekdavo, nors duodavo tik po 2kg.,kai kilimui arba televizoriui nusipirkti reikėjo gauti profsąjungos paskyrą, o paskyrą gaudavo ne visi, kai parduotuvėse buvo arba eilės, arba tuščios lentynos, dabartinis gyvenimas atrodo visiškai normalus. Kanopų šaltienai ir dabar pensijos užtenka, o televizorių už vieną pensiją irgi galima nusipirkti. Tuo tarpu TSRS televizorius kainavo keturias maksimalias pensijas, batai – kokį trečdalį, o paltas – visą. Mūsų poreikiai yra labai pasikeitę. Apsiribokim tarybiniais poreikiais ir gyvenimas nušvis naujomis spalvomis :)

  • Valentinas

   Puikiai viską surašei Muse. Austro reakcija parodo, kad pataikei tiesiai į dešimtuką, jis juk patalogiškai nekenčia konservatorių :) Tačiau ruoškis kaltinimams megztaberetiškumu, rasajuknevičieniškumu ir pan.
   Dėl ekonominės padėties, tai akivaizdžiai matosi, kad aktyvumas padidėjęs. Tačiau taip yra daugiausiai dėl sezoniškumo. Liepos mėnesį viskas nurims atostogų metui ir svarbiausias indikatorius bus ar rugsėjo mėn. įvyks rudens sezono ekonominio aktyvumo pakilimas. Pagal tai ir spręsime ar reikalai krypsta į gerą. Tačiau kol kas bankai kreditavimo neatnaujino ir pagrindinė problema versle yra tai, kad „pinigai nevaikšto“ kaip sako paprasti žmonės. Kol ši situacija nepasikeis, netikiu pagerėjimu.

   Austrai,
   1. Primenu, kad „gyvasis klasikas“ maitinasi iš žiniasklaidos magnato rankų. Siūlyčiau pagalvoti apie jo moralinę laikyseną.
   2. Kas ir kada paskyrė jį klasiku? Kokiais kriterijais vadovaujantis? Nejaugi lietuvių literatūra yra tokios apgailėtinos būsenos, kad jos gyvasis klasikas yra jūsų cituojamas humoristas?
   3. Jei vadovaujant Kubiliaus vyriausybei, reikalai šalyje pakryptų į gerą, ar sąžiningai pripažintumėte jo nuo pelnus? O gal rastumėte tai progai tinkamą citatą iš klasikos lobyno?

   • Orka

    Valentinai, Musės rašinėlis tėra propagandinė odė konservatoriams ir jų lyderiui, vienam iš dviejų K. Sunkmetis atėjo dėl pasaulinės pinigų krizės ir blogojo kito K veiklos, o pagerės (ar greit pagerės, net pats abejojate) tik dėl Kubiliaus teisingų ir gerų darbų. Baikit makaronus kabint. Jeigu turite susidaręs dvi lenteles ir čia (mylintys ir nekenčiantys konservatorių), susimildamas nei prie vienų nei prie kitų manęs nerašykite. :)

    • Valentinas

     Orka,
     Jūsų visai neturėjau galvoje nei vienoje eilutėje ar žodyje. O dėl Musės, tai kažkodėl propaganda laikomas teigiamas atsiliepimas apie valdžią. Neigiamas atsiliepimas tai ne propoganda, o kritika. Ar nesuprimityviname visko? Jei žmogus nuoširdžiai pasitiki Kubiliumi ar tai reiškia, kad jis a priori durnas? Kategoriškai atmetate galimybę, kad ji gali būti teisi?

     • Orka

      Valentinai, žinau, kad neturėjote, tiesiog užbėgdamas už akių, jei pasirodytų, kad nekenčiu…:)
      Nesakiau, kad kažkas durnas. Ir jei pasitiki, puiku. Tik man kažkaip įtartinai ta Musė primena suinteresuotą asmenį. O tai jau daugiau nei tik pasitikėjimas. Ir čia nieko blogo. Bet šis blogas neturėtų būti politikų tribūna. Čia man taip atrodo. :)

     • Musė

      Ai, truputį pamakalavau pagaliu po socialistų skruzdėlyną, kanda. Nenorėčiau nieko liūdinti, bet aš iš tiesų nesu nei R. Juknevičienė, nei I. Degutienė, kaip ir nepriklausau TS-LKD ar jokiai kitai partijai arba visuomeniniam judėjimui.

      Gaila, kad mano tokia pakili odė A. Kubiliui nesulaukė argumentuotos kritikos, išskyrus kelis austro atodūsius apie tai, kad prie ruso buvo geriau.

      Austre, ar matėte, D. Grybauskaitė, duodama interviu Virgučiui V., agitavo balsuoti EP rinkimuose už V. Landsbergį. Jums turėjo būti sunki ši diena, užjaučiu.

     • austras

      Muse, man šiandien buvo nelabai kokia diena, bet ne dėl Jūsų minėtų priežasčių. Matyt, kad aš, kaip socialistinė skruzdė turėčiau stengtis emigruoti arčiau socialistinio skruzdėlyno, toli, tenai už miško – į Austriją, Švediją, Daniją ar dar kur nors. Gaila, kad su anglų kalba dar nėra taip gerai, kaip turėtų būti, norint emigruoti. Matot, lietuviškas skruzdėlynas beveik vienodas – čia nei socializmo nei apskritai nieko žodžiu „socialinis“ nerasta. Kartais gerokai pasigailiu, kad pasirinkau istoriko profesiją – nei vienai šaliai nereikia kitos šalies istorikų. O jei Jums džiugu su Kubilium, tai dėl skonio nesiginčijama. Manęs šis jausmas neaplanko.

     • austras

      Atodūsiai, Muse, visai ne apie gyvenimą prie ruso. Apie didėjančią socialinę atskirtį, valdžios nesiskaitymą su žmonėmis, aroganciją ir t.t. jei teigiu, kad šiandien nėra gerai, tai nereiškia, kad prie ruso buvo gerai. kaip ir daugelis konservatorių, esat apdovanota supaprastintu pasaulio matymu.

  • austras

   Gerbiamas Romai ir gerbiamas Valentinai, atsakysiu kaip kažkados atsakė kitas gyvasis klasikas Artūras Račas – ačiū kolegos, aš viską supratau ir Jus visi suprato.
   Deja.. nepažadu labai stipriai keistis, nes mano ir Jūsų požiūriai daug kur nesutampa.

   • Austrai, ačiū už citatą, bet aš tik gyvas…:)

    • austras

     Žinau, tiesiog Valentinui reikėjo paaiškinti kas skiria „gyvuosius klasikus“..:)

  • austras

   Valentinai, kadangi paminėjau Artūrą Račą, kaip „gyvąjį klasiką“, norėčiau sulaukti trijų „visad teisingų punktų“ apie jį ir mano neteisingą mąstymą. Jeigu galima pateikit kas Jus neramina Račo „moralinėj laikysenoj“, taip pat „kas jį paskyrė klasiku“ ir dar kokią citatą iš Račo kūrybos pritaikytumėt, jei gyvenimas valdant Kubiliui netyčia pradėtų gerėti.

  • austras

   Valentinai, Jūsų pageidavimu, dar truputis iš gyvojo klasiko, kurio, taip pagalvojau, niekas nepaskyrė gyvuoju klasiku. Bet jis todėl ir vadinamas šitaip, kad Valentinas sunumeruotų savo klausimus ir paklaustų „kas jį paskyrė“. Šįkart senos geros novelės pritaikymas mūsų dienoms. O kad būtų aiškiau, kas ką ir kur skyrė tai pavadinsiu novelę „Apie šiuolaikinę socialinę atskirtį“

   „Kur ir kada aš skaičiau tą novelę? Niekaip nebegaliu prisiminti. Prisimenu tik, kaip gailiai raudojau, įsikniaubęs į vystančius popierius…
   Kas gi ten buvo rašoma? Ak taip… Maždaug…
   Šeštų metų Joniukas jau piemuo. Gano jis žąseles. Darbas nesunkus. Atsigulęs pievoje Joniukas skaičiuoja debesis ir prisimena: šiandien ateis tėvelis. Tėvelio Joniukas labai laukia. Tėvelis tikriausiai atneš saldainį, o gal ir vėl papasakos apie tuos laikus, kai pats dar buvo mažas. „Tarybų valdžios metais…” – šitaip prasidėdavo visi tėvelio pasakojimai. Tėvelis tada lankė mokyklą ir dažnai čiulpdavo saldainį, kartais net šokoladinį. O per šventes gaudavęs netgi torto. Tortą Joniukas sykį buvo matęs. Jį valgė ūkininko vaikai. Atrodė labai gardus.
   Ir vėl man byra ašaros… Kas gi ten buvo toliau?.. Ak, taip… Joniukas užsisvajojęs, pamiršęs žąsis, ir tos ištrypusios vasarojų. Ūkininkas skaudžiai skaudžiai nuplakęs Joniuką. O tėvelis taip ir neatėjęs, mat kelnių kišenės buvusios kiauros ir saldainis, kurį jis nupirko pardavęs tuščius butelius, iškritęs…
   Gana, gana! Dabar mažai kas parašo tokių novelių…

   • Valentinas

    Reikėtų pasiteirauti Račo ir jis nori būti vadinamas gyvu klasiku:)Gal užtektų, jei vadintų gyvu? Kiek žinau Sabonį labai nervuoja žurnalistinė klišė:
    „legendinis Lietuvos krepšininkas“.

   • romas

    Austrai, nėra teisybės žemėje ir niekad nebuvo. Tarybų valdžia norėjo, kad būtų žmonės lygūs, bet tie kurie prižiūrėjo lygiavą, buvo „lygesni“ už kitus. Jie nestovėjo eilėje butui gauti, jie pirko maistą spec. parduotuvėse, jie galėjo išvažiuoti į užsienį, jie gydėsi spec. poliklinikose ir spec. ligoninėse. Eiliniai žmonės nelabai galėjo stebėti tų gyvenimo patogumų, nes visa tai vyko už tvorų ir kontrolės punktų su leidimų sistema. Bet jie jautė. Buvo toks posakis tais laikais: valdžia vaizduoja, kad ji mums moka, o mes vaizduojam, kad dirbam. Žmonės mokėjo prisitaikyti. Tarybiniais metasi klestėjo vagystės iš fabrikų. Deficitą kamšydavo vogta produkcija. Žemės ūkyje vagystės buvo ypač paplitusios. Žmonės laikė gyvulius ir vogė pašarus tiems gyvuliams šerti. Kiaules žmonės pjaudavo ir maitino jomis savo miesto giminaičius, kurie savo ruožtu atveždavo į kaimą kokios pvz. vogtos patalynės arba rankšluosčių. Jei norėjai būti pagydytas, turėjai arba būti kokiu nors mėsininku (reikalingu žmogumi) arba duoti kyšį. Kyšis profsąjungos pirmininkui padėdavo gauti paskyrą kokiai nors sofai nusipirkti. Mūsų toks suktas ir su polinkiu į vogimą mentalitetas susiformavo būtent tada.
    Nežinau istorijoje tarpsnio, kai Lietuva gyveno geriau nei dabar. Perspektyva man irgi atrodo optimistiškai. Visuomenė visą laiką juda didesnio socialinio teisingumo kryptimi. Kol kas aukštesnių standartų pasiekti neleidžia atsilikusi ūkio struktūra ir žmonių iniciatyvumo stoka. Valstybė skirta apsaugoti pačius labiausiai socialiai nuskriaustus ir suteikti viešąsias paslaugas. Sukurti didelės pridėtinės vertės gamybą yra privatininkų reikalas. Valstybės rinkti atstovai niekada už pačią tautą gerovės nesukurs.

    • austras

     Gerbiamas Romai, šiandien Jūs man atrodot labai jau rimtas.. :) Žinokit, tai, ką parašot apie praeitį, aš žinau. Ir net prisimenu, kaip atrodė parduotuvės tarybiniais laikais. Atsimenu pardavėjas ir kaip atrodė mėsos sektorius. Problema ne tai, kas kiek ko ir kaip prisimena. Problema, kad tuos prisiminimus kaži kas uždarė į skirtingos istorinės patirties žmones ir tie žmonės tuos prisiminimus uždarė į tam tikras partijas. Iš dalies dėl to, tos partijos nėra konservatoriškos, liberalios ar socialdemokratinės vakarietiška šių žodžių suvokimo prasme. Jos yra tiesiog skirtingos klaninės grupuotės su skirtingu istorinės praeities suvokimu, turinčios savo stabus ir gyvenančios vardan to, kad išplėstų savo įtaką, o ne tam, kad atstovautų savo šalies žmones.

     • romas

      Aš manau, kad jūsų giminės gyveno Lietuvoje ir jūs žinot, bet tiesiog norėjau pabrėžti pažangą, kurią Lietuva padarė. Negalima jos nematyti,turint omenyje tautos mentalitetą. Klanai yra žiniasklaidos tautosaka. Mes tiesiog esame kiek papuvusi postkomunistinė visuomenė. Eilė populistų mėgino suorganizuoti „teisingą“ politinę jėgą. Žiūrėkit kas gavosi iš TPP, arba iš idealistiškai nusiteikusių krikdemų (jie prisijungė prie TS). Dabar jūs sėkmingai juos pripaišote prie klanų ,tikriausiai, nes nevyksta stebuklai valstybėje. Visi tik šneka ir negali pirštu parodyti. Viskas yra kiek paprasčiau. Korupcija klesti valdininkijoje, kuri yra mūsų visuomenės dalis. Jie yra mūsų kaimynai, mūsų žmonos, vyrai, tėvai ir pusbroliai. Tai jie gauna otkatus už savo kabineto plastmasinį langą arba spausdintuvo popierių. Kol visi ieškos pažįstamų, kad išspręstų valdiškus reikalus arba asmenines sveikatos problemas, kol otkatai leis turėti valdišką užsakymą paslaugai ar tiekimui, joks Kubilius arba Kirkilas Lietuvoje tvarkos nepadarys.

  • Muse, labai atsiprašau, bet tamstos komentaras apie susitikimą su premjeru – ne į temą. Suprantu, kad nesate žurnaliste, todėl visiškai normalu, kad nežinote ir nesuprantate, kas yra pokalbis „off the record“.

   Šiaip tai jau „nesikabinėju“ prie nieko. Dažniausiai išsakau savo požiūrį ar nuomonę apie tai, kas vyksta Lietuvoje.

   Dėl A.Kubiliaus – jis nėra pats blogiausias politikas Lietuvoje, tačiau, jo sprendimas dėl koalicijos buvo neteisingas ir to pasekemes matome vis dažniau. A.Šemeta, R.Dagys ir R.Vilkaitis bei dar keletas nėra tie žmonės, kurie galėtų būti ministrais. To pasekmes irgi pajausime.

   Dėl Leo LT – esu daug pasakęs, tad gal patylėsiu. Bet optimizmo šiandien turiu mažiau nei 2008 metų spalio pabaigoje.

   • Maras

    O koks būtų buvęs teisingas sprendimas dėl koalicijos? Aš kažkaip nematau to gerojo varianto. Nors išmetus TPP ir „centristus“ žiūrėtųsi (gal ir ne tik) gražiau, tas tiesa.

   • Musė

    Labas rytas, Artūrai. Aš puikiai suprantu, kad jūs negalite atskleisti susitikimo detalių. Tiesiog norėjau išprovokuoti jus pasakyti savo nuomonę apie A. Kubilių.

    Dėl ministrų suprantu ir netgi sutinku. Tik nelabai supratau minties apie koalicijos neteisingumą. Jus norite pasakyti, kad konservatoriams apskritai nereikėjo eiti į jokias koalicijas ir likti opozicijoje? Ar eiti, bet ne su tais? O su kuo tada? Juk tai buvo vienintelis įmanomas variantas. Gal vietoje TPP reikėjo imti Darbo partiją arba TiT? Bet man rodos nebūtų užtekę jų balsų. O ir TS-LKD rinkėjams būtų visiškai nepriimtina matyti koalicijoje uspaskichinius arba paksistus. Ar tuo labiau socdemus. Koks tas geresnis alternatyvus variantas?

 • Valentinas

  Manau Musė nėra politikė. Greičiau ji yra kokio nors banko departamento direktoriaus pavaduotoja. Departamentas greičiausiai susijęs su pardavimais arba marketingu. O tai, kad jaunimas turi aktyvią pilietinę poziciją yra puiku.

  • austras

   Hei Valentinai, aš irgi jaunimas..:) Na, bet kadangi mano pozicija tokia „pakrypus“, tai matyt būtų geriau, kad ji būtų mažiau aktyvi, ar ne? :)

   • Valentinas

    Austrai,
    Kadangi jūs esate vienas iš nedaugelio kultūringų ir išsilavinusių konservatorių nekentėjų šiame bloge, tai jus puoselėsime ir bujosime. Aš visada sakiau, kad Lietuvai reikia normalios socialdemokratinės ideologijos. Tikėsimės, kad aršios ideologinės kovos čia, paskatins jus ilgainui aktyviai įsitraukti į šalies politinį gyvenimą.

   • Maras

    O šiaip klausimas, ką Jūs manote apie tai, kd „gyvąjį klasiką“ maitina vienas spaudos magnatas, tikrai įdomus. Ką Jūs apie tai manote, austre?
    P. S. Man tas „gyvasis klasikas“ labai jau vienodas, nors turi žmogus gabumų, šito tai jau neatimsi.

    • austras

     Klausimas kaip stipriai spaudos magnatas įtakoja „gyvojo klasiko“ kūrybą. Į tai man sunku atsakyti. Nežinau jo santykių su „Lietuvos rytu“. Pats faktas nėra geras.

     • Maras

      Net nesvarbu, ar įtakojo. Net jei tik naudojosi – to užtenka. Abiems įvertinti. Jų santykiai – puikus mūsų elitų – tiek politinio, tiek kultūrinio, simbolis. Deja.

     • austras

      O koks Jūsų išsilavinimas, Marai? jei leisit paklaust.. :)

     • Maras

      Aukštasis. :)

  • Musė

   Valentinai, sudegei, tavo spėjimas neteisingas :) Dalis tiesos yra, bet nedidelė.

   • Valentinas

    Tiesos dalis turbūt yra ta, kad nesi politikė :)

    • nerijus

     Valnetinai, Jūs socialdemokratas?
     Keista, o aš galvojau, kad konservatorius.
     Nebus normalios socdemų partijos,kol senoji nomenklatūra ( V.L. ) vadovaus šiai partijai ir joje bus.

     • Valentinas

      Nerijau,
      Pagal visus požymius, aš liberalas.
      Musė tikrai ne snoriuko vadybininkė. Intelektas ne tas ir be to jos ten neturi interneto, tik Snoro intranetą.

     • nerijus

      Aiškėja, kiekvieno čia besilankančio, politinės pažiūros…
      O kas tada Musė? Kokiai politinei jėgai ji atstovauja?

   • nerijus

    Musė Snoro „kioskelio“ vadybininkė? :)

 • Musė

  O kuo blogai Snoro kioskelis? Sėdi sau ramiai per dienas, beretes mezgi….

  Nerijau, aš nelabai supratau klausimo. Man atrodo, kad mano politinės pažiūros yra daugiau negu aiškios.

 • nerijus

  Muse, esi konservatorė:) iš sparnų matosi :)

  Man, asmeniškai, nesvarbu kur žmogus dirba. Svarbu, kad jis darbingas :)
  Tai „kioskelyje“?