D.Zavackas Kaune skandavo „Rot front“?

Vis dar nerimstant aistroms dėl LKL finalo paskutinių rungtyniu Kaune ir prisimenant šiame tinklaraštyje neseniai vykusią diskusiją apie autoritetus bei elitą ir jų raiškos priemones, norėčiau pasiūlyti vieną nuotrauką.

Kaip žinia, po rungtynių Kaune D.Zavackas buvo nubaustas už nepadorų gestą, o „Žalgiris“ – už sirgalių elgesį.

„Lietuvos ryto“ fanams, žinoma, atrodo, kad Kaunas pats prisiprašė D.Zavacko viduriniojo piršto, o „Žalgirio“ gerbėjai, tikriausiai mano, kad D.Zavackas nubaustas per švelniai.

Jei ten nuotraukoje (nuoroda į ją buvo „Žalgirio puslapyje tarp komentarų, atsiprašau, nežinau, kas jos autorius) tikrai D.Zavackas, tai aš sakyčiau, kad esu „Žalgirio“ fanų pusėje.

Nes, mano požiūriu, alaus prisisiurbęs ir savo komandos pralaimėjimu nepatenkintas fanas ir čempionų komandos startinio penketo (tiesa, ne tose rungtynėse) žaidėjas nėra vienas ir tas pats.

Na, nebent D.Zavackas, kai jis buvo fotografuojamas skandavo „Rot front“…

P.S. Kaip žaidėjas D.Zavackas man patinka, nes jis – kovotojas.

(8 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Ričardas

  LKL per daug „cackinasi“ Zavackui skirtu 1-2 rungtyniu diskvalifikacija, o „Zalgiriui“ 2 rungtyniu be sirgaliu bauda (ir butent pries ryta) Abi puses kaltos, nereikejo Zavackui rodyti pirsu uz jam skirtus izeidinejimus sezono metu ir butu jo moraline pergale, o dabar kaltos abi puses.

 • austras

  Pasakysiu kaip Ryto fanas – o šitos dvi rankelės iš kamputyje iš dešinės matyt norėjo parodyt, jog Rytas šį sezoną pirmas? :))))
  Aišku, kad kaltos abi pusės, bet sutikit, Vilniuje tokių „rankučių“ pasitaiko mažiau…

  • Austrai, tos dvi rankelės kamputyje – fanų, o ne „Žalgirio“ žaidėjų…

   • austras

    Na taip, skirtumas tarp žaidėjo ir sirgaliaus (kurį pabrėžiat) egzistuoja.. Tik, matot, Zavackas nebūtų tas kovotojas, kurį Jūs mėgstat, jei nebūtų savimi.. Manau, kad Vilniuje, esant panašiai atmosferai tikrai neišlaikytų, pavyzdžiui, Mačiulio nervai. Faktas, kad Vilniuje to pasitaiko mažiau. O Ričardo komentaras apibendrintų tai, kaip būtų elgiamasi Italijoje, Ispanijoje ar Anglijoje. Atsimenu, kai Manchester United kapitonas Ericas Cantona nokautavo varžovų komandos sirgalių. Už tai jį diskavlifikavo iki sezono pabaigos. Tiesa, Cantona iš tiesų nokautavo, o ne bandė smogti, kaip Zavackas.

    • Bet ir tas asilas iš Crystal Palace fanų, kuris Ericą provokavo, gavo 15 parų arešto ir draudimą visiems metams patekti į bet kurį Anglijos futbolo stadioną. Britai tokiais atvejais kerta per abi puses. Mūsiškiai irgi bandė, tačiau nevykusiai. Kuo čia dėtas Žalgirio klubas, kad jo fanų tarpe pasitaiko idiotų? Reikėjo aiškintis tapatybes ir kirsti per juos. Kumščiais mojavimas ir bandymas sužeisti mėtant daiktus yra ne kažkokio LKL nagrinėjimo daykas, kaip kad Zavacko „fakai“, o elementarios baudžiamosios ar administracinės atsakomybės dalykas.

    • ner uz ka

     Taip, Jūs teisus, Vilniuje tai pasitaiko tikrai rečiau, nes Siemense bent 2/5 sirgalių būna už Žalgirį…

     • A, čia toliau tęsiami statistiniai-demografiniai A.Brazio pradėti tyrimai, kad už Žalgirį serga 80 procentų Lietuvos? :)

     • ner uz ka

      Pats vaikštau i tokias rungtynes ir matau, jog palaikančių santykis tikrai nėra 1 su 5, bet esmė tame, kad Siemense Žalgirį palaikantys nėra tokie audringi, kaip beje ir aš pats, palyginti su Rytą palaikančiais.

  • aHa

   cia kazkas del tu rankeliu minejot, kad vilniui reciau pasitaiko… uztat ten zymiai pasitaiko rankeles padirbet norincios… be to, kjp ir buvo visur rasyta, kodel eidsonas nieko negavo, petras? nes jie nieko nedare, o tie 2 sunys lojo, tj ir buvo budon paspirti :D

 • Saulius

  taip toje nuotraukoje Zavackas. Dar noreciau pamineti, kad siose rungtynese nebuvo pirmas Zavacko vidurinio zenklo rodymas fanams. Tas pats buvo ir per BBL finala (yra nuotrauka) ir per pirmasias varzybas LKL finaluose haleje.

  Beje, Zavackas dar zaisdamas Lenkijoje uz priesingo trenerio nustumima po rungtyniu buvo diskvalifikuotas dviem menesiam. O cia tokios nuobaudos – kad net graudu darosi. Nors kai pagalvoji… lkf vadovas rasistas, cia is vis psichas – visi labai graziai pritampa.

  • Na, dar galima prisiminti, kad paskutinėse rungtynėse už Pittsburgho universitetą (berods su Marquette žaidė) jis atsivarstė sportbačius ir atsisakė grįžti į aikštelę. Lygiai kaip kažkada Tanoka :)
   Žodžiu, fruktas su istorija, tačiau tai nekeičia reikalo esmės. Štelmahers niekam „fakų“ nerodydavo, bet visą Halė baubdavo „Yhaha“, Šležas irgi tokiais ženklais nesimėtė, tačiau lozungą „P*$&^as“ Zavackas paveldėjo iš jo. Čia nieko nuostabaus, fanai visame pasaulyje yra apydurni, Nou Camp ir kituose stadionuose dar ne tokių dalykų nuskamba, tačiau, sakau, reikia skirti skanduotes nuo fizinių veiksmų. Skanduotės dar nei vieno neužmušė ir reaguoti į jas mažiausiai vaikiška.
   Tegul skanduoja ką nori (išskyrus žinoma, tai, kas draudžiama įstatymo – karo propaganda :), rasinė, nacionalinė, religinė neapykanta, whatever… )
   Bet kai pereina nuo žodžių prie veiksmų, tada jau reikia griebti ne kažkokiais LKL pabarbenimais per klubo atsakomybę užtikrinti saugumą renginių metu, bet taip, kaip būtų daroma, jeigu toks mosikavimas grėbliais vyktų bet kurioje kitoje vietoje. Pareiškimas, tyrimas, teismas, sprendimas. Kai keli entuziastai pasirankios baudų iš savo, o ne klubo kišenės, kai negalės nosies įkišti į rungtynes, kai pašluos skverus viešųjų darbų linija, tada kiti gal daugiau pagalvos. Kaip kad sakė Voltaire’as po admirolo Johno Byngo mirties bausmės „Pour encoureger les autres“ :)

 • valiukss

  aš kiek mačiau tai jis ten per žalgirio šaliką trinktelėjo (kas irgi nei šis nei tas), bet nesu tuo garantuotas :)

 • Marius

  Zavackui pagal košės kiekį makaulėj labiau tiktų ne už lrytą lošt, o kauno daktarams priklausyt.
  joke, kaip sakoma…

 • Ričardas

  Nesupykite uz antra komentara, bet noreciau pasisakyti dar karta.
  Esu nesaliskas ziurovas ir palaikau abi komandas (na, gal siek tiek labiau L.Ryta) ir zinote, kas nemalonu sioje sioje situacijoje, kad „Zalgirio“ puse (kiek teko skaityti ir matyti) visiskai nepripazista savo kaltes. As sutinku, kad D.Zavackui butu skirta nuobauda, bet kad „Zalgiris“ issisuktu jokiu budu! Visa sezona „Zalgirio“ fanai skandavo: „ryzas py***as“, panasiai buvo su Stelmahers ir A.Slezu. Taigi, kaip Zavackui reaguoti, kaip kosputgalviai sirgaliai nejaucia jokios pagarbos? Na, neislaike nervai ir pariode jiems savo vieta, o reakcija patys matete kokia buvo: zebtuveliai, ivairus daiktai ir t.t. Ir dar Stepo su Zavacku uzsipuolimas. Zalgiris jau buvo nubaustas Eurolygoje uz tokius dalykus. Pamenate ka jie skanduoja teisejams? hmm.. Turbut „Aciu teisejau!“ Siemens arenoje (kiek pats bunu) ir kiek matau per TV NIEKADA nebuvo tokio, kad „Zalgiriui“ triumfuojant LKL ar kad ka, Ryto sirgaliai pradetu izeidineti ir saukti. Todel Zavacko elgesys nera PRIEZASTIS, o PASEKME. Aciu uz demesi.

  • Saulius

   na na… nejuokink. Ar esi matęs, kad Jankūnas ir Mačiulis po laimėto LKLo Siemense butų bėgę prie Ryto fanų tribūnos ir besimaivę su čempionų marškinėliais ar rodę jiems f*ckus? Kaip beje darė Babrauskas ir net Anisimovas pradeda įsidrasinti sekdamas šiuos du :)))
   Beje, ką Babrauskui skandavo tie nepraustaburniai fanai? Beje, juk buvo ir ant Mačiulio skanduočių iš ryto fanų

   O Vilniaus tribūnose buvo galima išgirsti visko. Kaip ir „žalia k*rva“. Tiktai kai dabar Siemense beveik 50-50 santykis fanų tai jau tokie dalykai neišdega. Bet pavienių atvejų galima ir dabar išgirsti.
   Ir dabar rytfaniai sėkmingai skanduoja – „Kauno nekenčiu“ (beje sporto halėje irgi), „dėjau ant visų ant Šiaulių ir Sakalų“. Bet žinoma, visa tai yra PASEKMĖ sugedusio Kauno :)
   Kaip ir Vainausko junior f*ckų rodymas Sabui ar besivaikymas to pačio Babrausko su sugniaužtais kumščiais aikštelėje kai šis dar žaidė už ASK.

   PS: aš tų sirgalių elgesio nepateisinu ir būdamas halėje to nedarau. Bet jeigu tau patinka jaustis kažkuo kita kuo gyvenant už 100km. tai sekmės, provinciale. Visur yra visokių ir nieko čia jau nepadarysi.

  • Marius

   Ričardai,

   Nesutinku su Jūsų nuomone. Zavackas šiuo atveju buvo darbo vietoje, jo toks darbas ir jis už tai gauna pinigus ir manau tinkamas žaidėjo elgesys yra į tuos pinigus įskaičiuotas.
   Kauno ir Vilniaus sirgalių mentalitetas manau yra panašus, nedaryčiau aš čia didelės takoskyros, teko ne kartą būti siemense per ryto ir žalgirio rungtynes, tai epitetai žalgirio komandos ir žaidėjų kryptimi skamba identiškai kaip ir halėj ryto atžvilgiu, tik dėka siemens arenos erdvės ne taip girdisi. Ir dar siemense ryto sirgalius atsveria didelė žalgirio sirgalių dalis, ir jei siemense būtų tiek ryto sirgalių, kaip halėj žalgirio, manau mačiulio orientacija ir būtų sėkmingai pakeista..
   Be to, man buvo įdomi skirtinga Lryto vadovybės reakciją. Kurtinaitis labai aiškiai išdėstė savo poziciją, kad tokie reikalai krepšinio nepuošia ir dėl to jam jaučiu begalinę pagarbą, o vainauskų jonelis užstojo zavacką, dar manau ir premiją išskirs, kad taip jam mielai apie Kauną atsiliepė, ir jonelio savimeilė nugalėjo sveiką protą…

   • Ričardas

    Ahh tai jus, gerbiamieji, pateisinate visus tuos „Zalgirio“ fanu dalykus, bet, kad Zavackas atsake jiems tuo paciu jau yra blogai? As isdesciau nuomone apie tai, kad D.Zavackui pelnytai skirta bauda, bet ziureti pro akis i tai kas darosi Haleje atrodo juokinga. Prisimenate, kaip i Ryto zaidejus skraide buteliai Zalgio alaus? tada technini pralaimejima gavo „Zalgiris“. Nesikeliu, nesipuciu, bet noriu, kad si situacija butu atitinkamai ivertinata, taciau NIEKADA taip naglai nesielgiama Vilniuje.
    P.S „L.Ryto“ autobuso langa KAZKAS paleido akmeni, dabar ten puikuojasi skyle, tesiam zaidima skyle lange :) Siulau sia tema palikti LKL komitetui, nes nujauciu, kad bus kaip su “Spiegel” komentarais.

    • Marius

     Ričardai,
     mes sakome, kad negalima žaidėjus ir fanus vertinti tais pačiais kriterijais ir tiek..
     už netvarką halėj, žalgiris buvo nubaustas ir tikiuos lyga baus ateityje, jeigu ir toliau taip neužtikrins tvarkos..
     o kad ryto fanai kultūros etalonas, nereikia čia mums pasakų…

     • Ričardas

      Mariau,
      as to ir nesakau, o teisiu, kad Vilniuje retai pasitaiko tokie incidentai. Tai tiek, iki.

    • Atsakyk i klausimu keleta:
     1) uz ka ant zavacko yra skanduojami tokie dalykai?
     2) Kodel niekas neskanduoja kazko panasaus lukauskiui, eidsonui?

     Gerbiamasis, siais laikais niekas ir i snuki uz dyka neduoda.

     P.S. pats niekada nesu skandaves kazko negero, ir tikrai nepalaikau tokio elgesio. Bet common, kai kazkoks nesivaldantis kaimo japas – profesiolanas (O RLY???) per spaudos konferencija TIESIOGIAI izeidzia mane ir mano seima, galiu duoti i kisene prikakoti – nuo siol, kai ne kuriem auksiniu plauku savininkams, halej – bus tikrai nemalonu.

 • Skirgaila

  Abi pusės neteisios, sutinku. Bet visgi, kai per kiekvienas rungtynes (prieš jas, per jas, po jų) pusė halės skanduoja, kad Zavackas yra „atitinkamos plaukų spalvos homoseksualas“, tai kažin ar daug kam atlaikytų nervai, juolab kai tą girdi visa Lietuva.

  Kaune tokie reiškiniai yra įprasti, bet LKL užmerkia akis. Seniau tyčiotasi iš Šležo, Štelmaherio (sakyčiau, tautinės nesantaikos kurstymas), po varžybų į Ryto žaidėjus reguliariai skrieja įvairūs daiktai etc.

  • Klausimai keli, pasikartosiu:

   Kaip manai – gal yra priezastis del kurios yra tokios skanduotes?
   Kodel niekas panasiai neskanduoja Lukauskiui, Eidsonui ar pan?

 • O gal reikejo tokio tyrimo ir tokiu irodymu?? :) http://www.theonion.com/content/video/police_slog_through_40_000

  Kazkas neitiketino :)

 • nerijus

  Galiu pasakyti, kaip skanduoja Lryto fanai tribūnose:
  – Žalia kū**a ir pan.

  Zavackui, prognozuoju, karjera tęsis toli nuo Tėvynės, kad visi primirštų…Gusto atvejis.

  Tokios kultūros, kokią matome foto, moko ir didis mūsų didžiai gerbiamas A. Ramanauskas, V. Šapranauskas,..Autoritetai. Kaip jie nesupranta, kad jaunoji karta, daugiausia pavyzdžių ima iš žinomų žmonių. Jei Ramanauskas viešai spjaudosi, tai kuom mes kitokie?

  • nonsense

   O as speju Zavackas ir toliau tes karjera komsomolkeje – vainauskiukui tokie tinka ir patinka.

   Kai buvau Haleje per pirmas superfinalo rungtynes, dar lauke, komsomolkes gerbejai draskesi pries kitus, bande provokuoti, na niekas i tuos snargliukus rimtai neziurejo, bet jei butu kas koki sprigta ipaises, tai jau ir isivaizduoju Komsomolkes antraste – Taikius Vilniaus gyventojus uzpuole ir ziauriai sukapojo barbarai is Kauno.

 • Saulius

  Kauno savivaldybės nario ir buvusio krepšininko Budniko nuomonė, kuriai aš absoliučiai pritariu:

 • mantas

  per lnk zinias vakar rode, kaip girtas zalgirio sirgalius, spyre ramiai sedinciam zmogeliu i galva. cia viena.
  o zavackas, man atrodo, ne is tu kur belekada pirstais mojuoja.

  • Tikriausiai. Ir visai netycia jis priesininku komandos trenerius stumdo :D
   Nu ne toks jis zmogus.. ne.. tikrai ne..

   • mantas

    treneris neturi teises zengti kojos i aikstele.

    • tai, brangusis, kad ne aiksteje buvo :)
     pasidomek, kas ten su Lenkija ir Zavacku buvo. Kodel diskvalifikacija gavo ryzas :D

 • Rolandas

  Nera ko teisinti Zavacko.
  Bet jei kam piktintis , tai tik ne zalgirieciams. Nereikia buti kurcnebiliu , kad suprastum ju daugiaaukstes tiradas viso pasaulio ir teiseju adresu po kiekvieno jiems neitikusio momento. Tai puikiai matosi tv ekrane , o aiksteleje sios tirados dar ir su igarsinimu. Ir staiga ponai susirupino padorumu…

 • Šmočiukas

  Keli pastebėjimai:
  1. Labai prašau nenusikalbėti apie 50/50 Ryto ir Žalgirio sirgalių Siemense. Pats buvau finalo rungtynėse (tose, su Jomanto metimu). Atmetus Žalgirio sektorių, jo palaikytojų (įsimaišiusių tarp visos salės) buvo gal 5-10 proc. Pridėjus sektorių, iš viso kokie 15-20 proc. Ryto palaikymas buvo nerealus. Skirtumas tarp Kauno ir Vilniaus: Žalgirio gerbėjai gali drąsiai sėdėti visoje salėje, tik pas Ultras eiti nerekomenduočiau. Halėje Ryto gerbėjai stovi aptverti kaip karantine ir nuolat yra apmėtomi. Nesu labai bailus, bet saugumo ir sveikatos sumetimais atsisėsti su Ryto atributika kur nors kitur nerizikuočiau.
  2. Nešvankias skanduotes Siemense skanduoja (beje, nepalyginamai mažesniais kiekiais, nei kauniečiai) tik Ultros, kurių yra saujelė – 50? 100? Na, 200 max… Halėje skanduoja mažiausiai pusė auditorijos, įskaitant merginas, subrendusius šeimų tėvus ir t.t. Mentaliteto skirtumas – akivaizdus ir milžiniškas.
  3. Daiktų svaidymu Siemensas kažkaip nepasižymi, išskyrus kažkokią legendą apie Mačiulio apmėtymą kažkokiom rankenom. Kaunas savo intelektą parodė dar prieš 2 ar 3 metus per BBL finalą. Tada Ryto žaidėjai nieko nerodė nei prieš daiktų mėtymą, nei jam prasidėjus.
  4. Visiškai neteisinu nei Zavacko, nei Ultrų. Bet praraja tarp miestų mentaliteto tikrai gilesnė, nei 100 km. Tuo maloniau yra tokius „geriausius sirgalius“ nuvirkdyti ir priversti juos pademonstruoti savo geriausias savybes.
  5. Manau, kad Zavackas ten yra užsimojęs ant to didvyrio, kuris jam „davė į snukį“, anot džiūgaujančių interneto komentatorių iš Kauno. Beje, galite ir juos pasiskaityti tie, kurie Kauno pusėje.
  Ačiū už dėmesį, panieka Kaunui.

 • A.Z.

  Aš kažkodėl „Žalgirio“ žaidėjų veiduose ir kalbose visvien daugiau intelekto pastebiu, nei Lryto (Mačiulis nesiskaito). :)

 • Kai pro minią lendi, taip ranką pakelti yra normalu. Galima daug kadrų pagauti, kuriuos interpretuoja kam kaip patogu

  • Whisker

   tamsta, pasiziurekite kokioj pozicijoj ta ranka, ir pabandykite kaipnors paimituoti situacija, jog jus minioje ir ranka iskelta tik siaip, tikrai niekaip ta ranka neatsidurs tokioje padetyje, cia yra uzsimojimas smugiui.

 • O Žalgiris turi „ultras“ ? :D Apskritai, ultros yra futbolo fanai, ir kas ten per daiktas Vilniuj yra, tai nežinau :D Aš neesu visiškai nusistatęs prieš L.Rytą, na bet kaikurių žaidėjų pasipūtimas yra jau tikrai perdėtas. Žaidėjas turi išlikt santūrus, ir nerodyt jokių vidurinių pirštų ar sakyt kažko. Manau Zavackas ir į teismą pateks dėl Kauno :) Manau LKL turėtų imtis ryžtingų veiksmų, ir sutvarkyt padėtį Halėj, bei aišku Zavackui įrašyt gerą baudą, kaip kad būna NBA, tada baigsis laikraštininkų pasispūtimai greit, o kaip greit :) Na bet nieko, kitą sezoną manau Žalgiris duos jiems į kaulus aikštelėj, visgi laikraštis jau nebekoks ir verslas … :)

 • Vaidžius

  Mano nuomone, tai Zavacko apibendrintas komentaras apie Kauną yra visiškai neetiškas. Palaikau mero Andriaus Kupčinsko poziciją. Kodėl yra yra įžeidinėjami miestas ir miestiečiai, kurie su tuo įvykiu galbūt neturi visiškai nieko bendro. Reiktų skirti sirgalius, kurių chuliganiško elgesio taip pat neteisninu nuo miesto ir visų jo gyvebentojų. O tokių gestų rodymas ir agresyvus elgesys Zavackui visą laiką buvo būdingas dar žaidžiant ,,Šiauliuose“ ir kitose komandose

 • dejavu

  Šmočiukas puikus mentalitetų skirtumas :) Ypač paskutiniu sakiniu, su žodžiu panieka :) Tiesiog pritrenkė kaip tu esi toli nuo vidutiniško kauniečio ir kaip nykstamai mažas skirtumas tarp žmogaus kuris mušėsi su Zavacku.
  O dabar apie krepšinį, jeigu žaidėjas siunta dėl tokių skanduočių, tai čia ne mokykla, kad pradėtum įrodinėti, kad tu ne toks ir bandytum atsikirtinėt. Dabar nenustebčiau, kad Zavacko adresu būtų liečiami kiti dalykai, nes dabar visi žino kad šitą žaidėją eina išvest iš pusiausvyros ir taip jį galima neutralizuot.
  O dabar palieskime jautrų Komjaunimo tiesos klausimą. Kam jau kam, jeigu Komjaunimo tiesa baigtų rašyt apie Žalgirį, jo net neminėtų , pamatytumėt kaip po truptutį halėje būtų saugu visiems. Bet Komjaunimo tiesa negali neįdėti Zavacko komentaro apie Kauną, negali neparašyti , kad Kauno meras gina chuliganus, nors apie juos niekas nieko nekalbėjo. Iš viso ponas Račai noriu paklausti ar taip suprastėjo aukštojo mokslo kokybė, kad žurnalistai, net nesugeba parašyti taip straipsnį, kad jis neatrodytų tendencingas, nors ir neobjektyvus, ar ten tik Valatka taip nevykusiais tvarkosi ir prisirenka į Komjaunimo tiesą kvailų žurnalistų?

  • Šmočiukas

   Taip, esu laaabai toli nuo vidutiniško kauniečio. Man tai didžiulis komplimentas :)
   Beje, esu Kaune gyvenęs 5 metus, taip kad apie mentalitetų skirtumus sprendžiu ne tik iš vienos-kitos skanduotės ar spyrio į galvą sėdinčiam sirgaliui.

   • dejavu

    :) Matau , kad didžiulis komplimentas , bet gal pradėk judėt link vidutinio kauniečio lygio o ne lik prie Zavacko mušeikos lygio :)
    Ir mentalitetų skirtumas akivaizdus , kauniečiai ir Žalgirio fanai labai lengvai žino savo klaidas ir jeigu gali bando taisyti (gerbėjai mėtė skardines , bet ir baudą surinko patys). Tuo tarpu vilniečiai ieško tik kitų žmonių problemų ir neranda savų (tarkim Komjaunimo tiesa įnirtingai gina Zavacka ir puola gerbėjus, kad jie skanduoja matai apie jo seksualinę orientaciją). Tai va ir baisus mentalitetų skirtumas tarp Vilniaus ir Kauno.

 • Arūnas

  Atsiprašau, kad ne į temą, bet Lietuva turi naują Konstitucinio Teismo teisėją – Liną Balsį. Štai jo komentaras: “ „Europos Komisijoje ta išmoka angliškai vadinama „transition allowance“, išvertus – „pereinamojo laikotarpio finansinė pagalba arba išlaikymas“. Lietuviškai tai galima vadinti kompensacija, išmoka ar kaip nors panašiai. Tie pinigai gaunami baigus eiti pareigas Europos Komisijoje, todėl tai nėra dar vienas atlyginimas už darbą, kurį Lietuvos prezidentui draustų Konstitucija“, – sakė L.Balsys.
  P.S. Jei vadovautis ne įstatymais, o „protingumo, teisingumo bei sąžiningumo principais“, kurie yra „aukščiau įstatymų“, tai bele ką galima „pritempti“ iki bele ko. Įdomi šalis ta Lietuva, labai įdomi… Nenuobodu joje gyventi…

 • Linas

  iš tikrųjų,ką mums tie Šemetos,sąmatos ar net Leo lt.Va čia tai aistros:kas teisesnis Zavackas ar ultros?Tur būt dvipolio Vilnius-Kaunas idėja krepšinio pagalba bus galutinai palaidota.O gaila,buvo perspektyvus variantas,žadėjęs nemažai investicijų.Bet ką darysi,krepšinis svarbiau.Aš,kaip žinodamas,kuo viskas baigsis,linkėjau „L.rytui“šeštų rungtynių ir galutinės pergalės namuose,Vilniuje.Tada šventė būtų be tokio kartaus prieskonio ir abipusių sankcijų.Idomu,kuo liaudis užsiims dabar,po seimo šturmo ir superfinalo pabaigos?Energijos aiškiai dar yra.Reikėtų surengti kokias Vilniaus dienas Kaune arba atvirkščiai,tada tai tikrai skaičiuotume sužeistus ar nukautus.Dabar dėl reikalo esmės.Aišku,Zavackas čia pasirodė kaip labai sunkiai besivaldantis žaidėjas,pamiršęs,kad kas leidžiama paprastam sirgaliui turėtų būti tabu elitiniam krepšininkui.Jis juk ne Kantona galų gale.Problematiškai atrodytų jo kvietimas Lietuvos rinktinėn ir bendrabūvis su „Žalgirio“krepšininkais,bent kol šis konfliktas neprisimirš.Garantuoju viena:“Žalgirio“fanai jam šito elgesio greit tikrai nepamirš,koks sutikimas lauktų jo Kaune galima tik spėlioti.Kita vertus,užsieniuose dar ne tokie ekscesai įvyksta,tik ten paprastai fanai kertasi su fanais,o žaidėjai – su žaidėjais.

 • Arūnas

  Atspardykit man užpakalį, bet įmesiu dar:
  Vis dėlto, pasak L.Balsio, jeigu dėl Europos išmokos kils nors menkiausia abejonė, kuri bus teisiškai pagrįsta, D.Grybauskaitė tos išmokos atsisakys ir GAUS VISĄ (!!!!!!!!) prezidentui priklausantį atlyginimą.
  P.S. Na ir principingumas „geležinės moteriškės“. Pasakė: „3 metams atsisakau pusės atlyginimo“ – ir kaip kirviu nukirsta. Žada ir toliau „laikytis žodžio“, kad ir kas benutiktų :):):):):)

 • PauliusT

  dar taip turbut nera buve pvz Eurolygoje ar NBA, kad zaidejas parode „faka“ gautu mazenes bauda nei ziurovai. Isvis ziurovai nera baudziami, nu nebent uz daiktu metyma klubas baudziamas.
  Manabtiems kitaip siulau pasidometi, kiek NBA gauna zaidejai uz bet kokia nepagarba ziurovams ir nesvarbu, ka ziurovai skanduoja. Ogi gauna milziniskas baudas, o pas mus mat ziurovus nubaude, nu negirdeti*neitiketini dalykai
  LKL lryto bijo ir prriimineja tokius juoka keliancius sprendimus

 • gintaras.m

  Pacanas prikvaikiojo, tai dabar visi nerimsta

 • shmikis

  ner cia ko dabar rekti spiegti.. ir vaidinti kad vienas kaimas didesnis uz kita :) as manau abi puses kaltos :)

 • mdxacuk

  Galima konstatuot, kad Lietuvos budulizacija pasiekė tobulos brandos stadiją, jeigu jau rimti žmonės ir žurnalistai ima ieškoti kaltų ir kaltesnių kažkokių infantilų razborkėse kaimo šokių stilium. Jūs paskaitykit, Lryte laiškų skyriuje parašyta, kad vilniečių autobusą po rungtynių plente dar apmėtė ir kilograminiais akmenimis, išmušdami autobuso priekinį langą. Sekantis žingsnis galėtų būti apšaudymas granatsvaidžiais ir finalinis mūšis beisbolo lazdom, armatūros gabalais ir finkom. Nesuprantu iš viso, kodėl čia svarstomos kažkokios simbolinės bausmės, kai jau seniai reikalas perėjo riaušių policijos ir teisėsaugos kompetencijos ribą. Piktybinis chuliganizmas būtų minimalus galimas vertinimas, iš esmės tai yra riaušių kurstymas, ne blogesnis, negu prie Seimo. Industrinis krepšinis Lietuvoj seniai turėjo būti uždraustas, nes jis paprasčiausiai virto tiktai pretekstu nežabotai agresijai išlieti. Krepšinis Lietuvoj iš viso yra patologiškai hipertrofuotas, ir seniai sportui tai daro daugiau žalos, negu naudos. Nes dėl to Lietuvos sportas pasidarė vienpusiškas tarsi invalidas, kitos sporto šakos apleistos ir užgožtos, netgi futbolas arba ledo ritulys. Aš iš tos kartos, kuriai Žalgiris/CASK buvo daugiau, negu krepšinis. Bet neprisimenu, kad man kada nors būtų kilęs noras pridubasinti Tkačenką arba visą CASK, nors jis dažnai duodavo žalgiriui į skudurus. Geri dalykai skirti civilizuotiems žmonėms. Budulis gali sušikti bet ką – ar tai būtų gera mašinų markė, kaip BMW, ar kilnus sportas. Tai jeigu geresnių būdų juos sutramdyt nėra, tegu žiūri krepšinį nuo savo sofos, apsistatę bambaliais. O tokiems nestabilios psichikos infantilams zavackams tai iš viso vieta ant areštinės narų, kol padarys tinkamas išvadas. Negi lauksim sportinio banditizmo proveržių su žandikaulių laužymu, kaip jau buvo.

  • ner uz ka

   Tkačenką galbūt ir ne, bet Taraknovą tai norėdavosi…

  • Taip jau yra, kad daliai vyrų yra tiesiog būtina kažkur išsilieti. Mano nuomone, daug geriau, kai tai vyksta krepšinio rungtynių metu arba kur nors komentaruose bjauriai dergiant priešininkų komandą, negu gatvėse aiškininantis santykius su kuo nors dėl ko nors kur kas rimčiau nei apsižodžiavimai ar žiebtuvėlių pamėtymai. Visa tai krepšinyje yra palyginus saugu – koks triukšmas kilo dėl šio incidento, nors nė vieno sužeisto nebuvo juk. Apskritai, šita elektringa finalų atmosfera, kurią sukuria žiniasklaida ir patys sirgaliai/krepšininkai, kažkam padeda atsikratyti perteklinio pykčio. Vos ne kaip Kryžiaus karai kažkada…

 • Roco

  Na ir ka ten ta nuotrauka? Imanoma kad Zavas ten uzsimojes ant to kauno sirgaliaus kuris jam uzvaziavo… Tai suprantama ir normalu… Taip pat gali but, kad zaidejas cia taip reiskia dziaugsma del pergales, nebutinai tai yra agresyvus veiksmas…
  Is kitos puses RYTO zaideju pyktis suprantamas, nes turbut puse hales nsvankias skanduotes ju adresu laido, tad sie ir pyksta ir fakus rodo, ko galbut ir nereiketu daryti, bet…
  O kad ponas Arturas Racas zalgirio gerbeju puseje jau aisku is ankstesniu straipsniu, nes jis pastebi tim tai ka LR negerai padare ar Chuckas nusikeike, bet kai zalgiris keikiasi ar skanduoja nesvankumus ju fanai tai Ponas Arturas negirdi ir nemato…

 • Pingback: Įveikite egzaminų jaudulį! (II dalis)()

 • durdo

  apie koki sporto sirgaliu mentaliteta Lietuvoje galima kalbeti, jei svilpiama per varzovu salies himno atlikima..