Kaip A.Kubiliaus vyriausybė kovos su korupcija?

Šiandien Vyriausybės svetainėje buvo inauguruotas Antikorupcijos grupės puslapis.

Vyriausybės pranešime apie šią naujieną buvo daug visokių gražių pareiškimų ir pažadų, tačiau man labiausiai įstrigo štai ši dalis:

…buvo svarstomas Gyventojų turto deklaravimo įstatymo pakeitimo projektas, atsiskaitymų grynaisiais pinigais rizikos ribojimo ir kontrolės galimybės, turto įsigijimo ir pajamų teisėtumo pagrindimo prievolės įvedimas asmenims, kurių deklaruotas turtas ir pajamos nesutampa su turimu turtu.

Darbo grupė nariai siūlo atsižvelgti į tai, kad visuotinis turto deklaravimas gali sukelti nereikalingą socialinę įtampą, kai pajamas nuolatos privalės deklaruoti visi šalies gyventojai, be to, tokios priemonės įgyvendinimas valstybės biudžetui brangiai kainuotų.

Darbo grupė siūlys nustatyti vienkartinį gyventojų turto deklaravimą, numatant nuolatinių duomenų atnaujinimą (asmenims tapus pilnamečiams, atvykstantiems nuolat gyventi į Lietuvą ir kt.), taip pat uždraudžiant grįsti įsigijimą vienkartinio visuotinio gyventojų turto deklaravimo metu nedeklaruotu turtu.

Skaičiau ir nesupratau: kaip turto deklaravimas gali sukelti socialinę įtampą?

Apie ką jie čia kalba?

Apie H.Daktarą ir A.Brazauską? Tada suprantu, nes tiems tai įtampos būtų kai reikėtų savo turtą deklaruoti.

Tačiau kodėl jais reikia rūpintis?

Nelabai aiškūs man ir kiti šios grupės pareiškimai. Pavyzdžiui, kaip  deklaruotas turtas ir pajamos gali nesutapti su turimu turtu, jei turto deklaravimas yra vienkartinis, o pajamų deklaruoti iš viso nereikia?

Arba iš kur galės atsirasti nedeklaruotas turtas, jei turto deklaravimas bus visuotinis?

Be to, jei gerai pamenu, visuotinis vienkartinis turto deklaravimas Lietuvoje jau buvo. 

Gal darbo grupės nariai tada buvo labai jauni ir to nepamena?

Ir gal jie nepamena, ką kalbėjo A.Kubilius, kai dar nebuvo premjeru?

(8 balsų, vidurkis: 4,38 iš 5)
Loading...