Premjere, pagailėkite bent jau lito… Nes toliau jau nebus kur

Liepos mėnesį, gūdžiais G.Kirkilo, A.Zuoko ir kitų „socialdemokratų“ valdymo laikais, kai artėjantį ekonomikos sulėtėjimą kalbėjo tik tie, kurių niekas nenorėjo girdėti, tokia ponia B.Visokavičienė pradėjo viešą diskusiją apie valiutų valdybos modelį ir galimybę jo atsisakyti.

Diskusija plėtojosi, ji pasiekė Seimą ir ten toks ponas A.Matulevičius pasiūlė rezoliuciją, kuri iš esmės reiškė siūlymą atsisakyti valiutų valdybos modelio. Kadangi Seime tuo metu dažniau buvo galvojama ne apie ekonomiką, o kaip patekti į sąrašą prieš artėjančius rinkimus ir turint galvoje tai, kad ekonomika ir praėjusios kadencijos Seimas nebuvo vieno lizdo paukščiai, pasiūlytai rezoliucijai buvo pritarta. Be didesnių diskusijų. Ir, beje, gausiausiai už ją tada balsavo konservatoriai ir darbiečiai

Tiesa, po to atsibudo. Po kelių dienų, kai surado laiko pagalvoti už ką balsavo. Ir dar po kelių dienų tą rezoliuciją atšaukė, nors žinia tikriausiai jau buvo nuvilnijusi.

Po to, žinoma, kalta buvo Maskva, žiniasklaida ir Paksas, kuris dar tada bandė sugriauti Lietuvos bankų sistemą.

Bet atrodo nepasimokė. Nes šiandien naujasis premjeras jau kalba net ne apie valiutų valdybos modelio panaikinimą, bet apie galimą lito devalvavimą. Atviru tekstu: arba mano reformos, arba devalvuosime. Na, bent jau taip rašo alfa.lt, o viešo paneigimo kol kas nesimato.

…prieš rinkimus kažkaip galvojau, kad A.Kubilius yrta tas tikrasis politikas. Tas, kuris lengvai nepasiduoda isterijai, elgiasi apgalvotai, be reikalo nekelia panikos ir nedaro to, kas gali pakenkti valstybei.

Bet dabar kai iš premjero lūpų girdžiu kalbas apie devalvavimą, pradedu abejoti.

Premjere, juk net Latvija, kuri skolinasi skolinasi iš TVF beveik 2 mlrd. eurų, apie devalvavimą viešai nekalba.

Žinote kodėl? Todėl, kad viešai kalbėti apie tai yra blogas tonas. Ypač – tarp premjerų.

Kalbėti apie devalvavimą nedera net tada, kai Jūsų apie tai klausia žurnalistas, ir net tada, kai norite pasakyti, kad bus labai sunku, nes buvusi valdžia daug ko nepadarė.

Apie devalvavimą nedera kalbėti net jei pradėsite apie tai rimtai galvoti. Nes tai viską griautų iš esmės ir, bent jau Lietuvos atveju, kaip visada, nukentėtų silpniausi.

Krizė yra blogai, tačiau panikos skleidimas yra dar blogiau. Ypač kai ją skleidžia fizikas.

Gal jau kiek stabtelėkite premjere. Vardan tos Lietuvos.

(8 balsų, vidurkis: 4,38 iš 5)
Loading...