Premjere, pagailėkite bent jau lito… Nes toliau jau nebus kur

Liepos mėnesį, gūdžiais G.Kirkilo, A.Zuoko ir kitų „socialdemokratų“ valdymo laikais, kai artėjantį ekonomikos sulėtėjimą kalbėjo tik tie, kurių niekas nenorėjo girdėti, tokia ponia B.Visokavičienė pradėjo viešą diskusiją apie valiutų valdybos modelį ir galimybę jo atsisakyti.

Diskusija plėtojosi, ji pasiekė Seimą ir ten toks ponas A.Matulevičius pasiūlė rezoliuciją, kuri iš esmės reiškė siūlymą atsisakyti valiutų valdybos modelio. Kadangi Seime tuo metu dažniau buvo galvojama ne apie ekonomiką, o kaip patekti į sąrašą prieš artėjančius rinkimus ir turint galvoje tai, kad ekonomika ir praėjusios kadencijos Seimas nebuvo vieno lizdo paukščiai, pasiūlytai rezoliucijai buvo pritarta. Be didesnių diskusijų. Ir, beje, gausiausiai už ją tada balsavo konservatoriai ir darbiečiai

Tiesa, po to atsibudo. Po kelių dienų, kai surado laiko pagalvoti už ką balsavo. Ir dar po kelių dienų tą rezoliuciją atšaukė, nors žinia tikriausiai jau buvo nuvilnijusi.

Po to, žinoma, kalta buvo Maskva, žiniasklaida ir Paksas, kuris dar tada bandė sugriauti Lietuvos bankų sistemą.

Bet atrodo nepasimokė. Nes šiandien naujasis premjeras jau kalba net ne apie valiutų valdybos modelio panaikinimą, bet apie galimą lito devalvavimą. Atviru tekstu: arba mano reformos, arba devalvuosime. Na, bent jau taip rašo alfa.lt, o viešo paneigimo kol kas nesimato.

…prieš rinkimus kažkaip galvojau, kad A.Kubilius yrta tas tikrasis politikas. Tas, kuris lengvai nepasiduoda isterijai, elgiasi apgalvotai, be reikalo nekelia panikos ir nedaro to, kas gali pakenkti valstybei.

Bet dabar kai iš premjero lūpų girdžiu kalbas apie devalvavimą, pradedu abejoti.

Premjere, juk net Latvija, kuri skolinasi skolinasi iš TVF beveik 2 mlrd. eurų, apie devalvavimą viešai nekalba.

Žinote kodėl? Todėl, kad viešai kalbėti apie tai yra blogas tonas. Ypač – tarp premjerų.

Kalbėti apie devalvavimą nedera net tada, kai Jūsų apie tai klausia žurnalistas, ir net tada, kai norite pasakyti, kad bus labai sunku, nes buvusi valdžia daug ko nepadarė.

Apie devalvavimą nedera kalbėti net jei pradėsite apie tai rimtai galvoti. Nes tai viską griautų iš esmės ir, bent jau Lietuvos atveju, kaip visada, nukentėtų silpniausi.

Krizė yra blogai, tačiau panikos skleidimas yra dar blogiau. Ypač kai ją skleidžia fizikas.

Gal jau kiek stabtelėkite premjere. Vardan tos Lietuvos.

(8 balsų, vidurkis: 4,38 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Is pradziu plakeme kirkila, kad nemato artejancios krizes, o dabar plakame Kubiliu, kad per daug gerai mato, ir numato.
  Man asmeniskai patinka Kubiliaus tonas ir kalbejimas is anksto, kas bus jeigu bus, kadangi tai leidzia daryti ekonominius sprendimus. Pvz jei skolinsiuos, jokiu budu ne eurais, o litais.
  Beje, Kubilius ne gasdina, gasdina alfa.lt, paemusi p.Kubiliaus zodzius is konteksto. Premjeras tik leido suprasti, kad devalvacija taptu neisvengiama, jei nebutu imtasi tam tikru priemoniu, ir tuo budu premjeras pagrindzia tu veiksmu butinybe.
  Beje, duodu kepure prikakint, kad p.Racas i miltus Kubiliu maltu, jei litas pirmadieni butu devalvuotas, pries tai is vyriausybes nebuvus jokio signalo. Sakytu: – va, patylomis viska padare.

 • Mielas Ysidor, na niekaip negaliu su Jumis sutikti. Man irgi patinka daugelis dalykų, kuriuso A.Kubilius daro (tiesa, norėtųsi, kad darytų dar daugiau).

  Tačiau dėl devalvavimo, net jei žurnalistas klausia apie tai, premjero atsakymas turėtų būti labai aiškus: tokios galimybės mes net nesvarstome (net jei svarstytų:)

  O dėl kepurės, tai, kiek paskubėjote…. Jei kartais nutiktų tai, apie ką kalba Kubilius, manau Jums tikrai teks pirkti naują…:)

  Jei, žinoma, Jūs laikotės žodžio.

  Nes kaltinti Vyriausybę už tai, kad ji iš anksto nepranešė apie nacionalinės valiutos devalvavimą būtų tas pats, kas kaltinti ją už tai, kad ji iš anksto nepranešė, kokiu santykiu litas bus susietas su euru.

  Bet šiek tiek ekonomiką išmanantys žmonės, įskaitant žurnalistus, to niekada nedarytų.

  Beje, o kepurė kailinė?

 • Anonimas

  Aš tai sakyče Artūrai, jog tu čia dar per švelniai apie gerb. premjerą. Anas ne šiaip nėra „tas politikas“ („tų politikų“, kaip tu apibūdinai, iš vis nėra – visi partinius ar asmeninius interesus anksčiau ar vėliau iškelia aukščiau valstybės), anas dar ir absoliučiai nesusigaudo kas vyksta. Kaip ir visa jo aplinka irgi seimelis su visomis minsitierstvomis. Paskendę tarpusavio kovoje paprasčiausiai nebesugeba mąstyti. Sistema tokia, kad verčia kovoti dėl išlikimo, o ne mąstyti, kaip čia valstybę efektyviau valdyti. Pirmoje eilėje išlikimas, antroje babkės, o visa kita jau balkonuose, o kartais ir už teatro ribų. Štai ir priiminėja vieną už kitus absurdiškesnius sprendimus. Nutaiso kankinio-kovotojo snukį ir skleidžia paniką valstybėje. Poza – žymiai svarbiau už valstybę. Nemoka ponai prioritetų atskirti. Deja ir neišmoks.

  Trumpai drūtai, – Kubilius turėtų labai tikėtis, kad pasaulinė krizė bus tikrai sunki, nes tada bent jau galės sakyti, jog viskas blogai dėl krizės, o ne dėl jo „ekonomikos gelbėjimo plano“.

 • Pritariu Artūrui. Šiaip jau lietuvių tauta nuo seno buvo išmintinga ir pastebėjo, kad žodis žvirbliu išlekia o sugrįžta… na, čia jau priklausomai nuo situacijos. Gaila, kad tą, per amžius sukaptą išmintį, sovintys už šalies vairo pamiršta. Žodžiais švaistytis gali moteriškės turguj, galim mes interneto platybėse, bet premjerui šiuo atveju reikėtų pagalvot. Ypač tada, kai visų nervai – kaip pertemptos gitaros stygos…

 • Anonimas

  Kubilius įvardino naują Lietuvos valstybės tikslą. Finansinis stabilumas, t.y. stabilus lito kursas euro atžvilgiu. Buvo aiškiai pasakyta – visi palauks: ir verslas, ir žmonės – žodžiu, palauks visi mokesčių mokėtojai.
  Tegul jie bando išgyventi.
  Po įstojimo į EU ir NATO atsirado pagaliau valstybei naujos gairės ir kaip suprantu ,Arturai, tau tai patinka :)
  Infliacija mažėja ir greitai sumažės dar – nebus tokia grėsminga. Net defliaciniai procesai ryškėja.
  O litas jau pavasarį buvo pervertintas apie 10 proc. Euro atžilgiu. Šiuo metu padėtis tik pablogėjo. Ir Visokavičienė teisi, sakydama, kad tikrasis Lt ir Eu santykis paaiškės , kai Lietuva bandys įsivesti eurą.
  Pasižiurėk į Slovakijos kronos kursą iki šių metų kovo mėn. ir Slovenijos tolaro kurso kitimą euro atžvilgiu, ir gal tada pasidarys aišku, kodėl ECB uždraudė įgyvendinti Kirkilo, Šarkino ir etc svajonę.
  Vakar paskelbta, kad vyriausybė pasiskolino 300 mln. eurų iš neįvardinto banko. Iš kokio banko, kokiam laikortapiui, kokiomis sąlygomis, kokioms reikmėms? Man, kaip mokesčių mokėtojui įdomu. O tau ?
  Ar svarbu jau tik viena –
  bent jau Litą Kubiliau palik susietą su Euru tokiu santykiu?
  Mane stebina tokia strutiška tavo pozicija. Ech, nuvylei ..:)
  O kalbėti viešai, aiškiai ir suprantamai – tai ne panikos skleidimas, o esamos padėties įvardinimas.
  Ir pabaigti tekstą reikėjo tikrai neminint Lietuvos, o kad ir šitaip: „vardan to lito“ :)

  vis dar
  pagarbiai

 • Anonimas

  to uno-s

  Deja deja, bet žvelgiant per rinkos ekonomikos prizmę, Kubilius tik tuo ir užsiima, kad kelia paniką, mažina vartojimą, atgraso investuotojus. Visi žinome, kaip rinkos pasaulio rinkos reaguoja į bet kokį pirstelėjima. Lietuvoje situacija šiek tiek kitokia (pas mus daugiau oligopolijų ir monopolijų), tačiau šie dėsniai vis tiek tinka. Gąsdindamas krize vartojimo nepadidinsi.
  Dar kitas aspektas yra šiaip absoliutus „ekonomikos gelbėjimo plano“ kvailumas (nes kurtas buvo su PR’iniais, o ne ekonominiais išskaičiavimais):
  1. Daugiausiai uždirbantys uždirbs dar daugiau, mažiausiai uždirbantys praras daugiausiai (įvertinant kainų augimą), vidutiniokai (ironiška, bet Kubiliaus rinkėjai) bus labiausiai „nuskausminti“ įvairių mokestinių priemonių pagalba.
  2. PVM lengvatų mažinimas sužlugdys smuklų ir vidutinį verslą. Maximos išgyvens, o „Petro zanavykai“ – ne.
  3. Autorinių sutarčių pertvarkymas paskandins tikrus menininkus ir kultūrą. Zvonkės ir toliau dainuos, tačiau jauni menininkai važiuos užsienin.
  4. Jei skausmins spaudą, tai lietryčiai išliks, bet išnyks atgimimai.
  5. Verslas prisitaikys – slėps mokesčius. Masiškai grįš vokeliai ir visi tie ant popieriaus sutaupyti litai išsisklaidys kaip dūmai.
  6. Galų gale, kai JAV ir DB krizė baigsis (tikėtina, kad ten ji baigsis anksčiau nei LT) dėl „gero gyvenimo“, pareis emigracijos banga (ypač turint omenyje, jog JAV nebereikia vizų).

  Va taip ir liks Lietuvėlė su maximomis, zvonkėmis, lietryčiais ir lietuviškai politikais. Išgelbėta nuo kultūros, demokratijos, laisvos rinkos, socialinių garantijų.

 • Anonimas

  Kodėl matome „šiandien“, tačiau pamirštame „vakar“?
  Visos ekonominės kvailystės, visos 1 Lt. privatizacijos…Atsakomybės jokios!Kalčiausias yra bėdžius turguje nugvelbęs kreivą agurką…

 • Giedriui: Teisybė. Pas mus nepriimta žvalgytis į vakar dieną. O kam? Juk valdžios vyrai vistiek neatsako už savo tyčia ar netyčia padarytas klaidas ir nuklydimus. Jei dirbi traktoristu ir iš savo darbdavio nugvelbi kokį gelžgalį, net ir išėjęs iš darbo vėliau vistiek rizikuoji, jog tavo vagystė išaiškės ir būsi pričiuptas bei įgrūstas cypėn. Jei esi valdžios žmogus, gali sukti kokius tik nori maklius. Net jei jie taps vieši ir teks pasitraukti nuo lovio, vieninteliai laukiantys nemalonumai tebus epizodiniai paburnojimai spaudoj – va tas sandėris kvepėjo korupcija ir pan. Ar pamenat kas nors daugiau nei vieną iš visos tos aukštesniųjų kastos, kuris būtų sėdėjęs ar sėdėtų už savo darbus? Ne. O juk korupcijos skandalų lietaus žemėj daugiau nei paties lietaus… Principas paprastas. Vagiant vištą (ar kreivą agurką) daromas nusikaltimas. Vagiant milijoną – sandoris…

 • Anonimas

  Deja, rodos Kubilius taškosi pernelyg smarkiai. Saiko akivaizdžiai pritrūksta, išvien skubos darbai. Nieko gero tokie dalykai nežada. Perspausti ekonominio gyvenimo pulsą galima nesunkiai, bet ar tikrai tai vertėjo daryti, bus pasimokyta tik po laiko. Gaila.

 • Anonimas

  „Ypač kai ją skleidžia fizikas.“
  perskaičiau „šizikas“ :)))

 • Anonimas

  Mielas, Arturai,
  Rusijoje, uz kalbejima apie krize jau duoda per kepure, Baltarusijoje per kepure duoda uz „valstybes autoriteto“ (kas po ta savoka pakliuna, mes zinome) zeminima. Kinijoje per kepure duoda uz labai daug dalyku. Sovietu sajungoje netgi sakant tosta buvo galima prisisneketi. O gen’sekai ant pakylos tik ta ir veikdavo, kad nesakydavo to, ano, trecio. Po plenumo netgi tapdavo aisku, kad jei neminejo to, ar ano, tai reiskia, kad tas ir anas jau per svarbus, kad apie ji sneketi.
  Gal baikit su tais tabu, ka? Ka mes norim paslepti? Ir nuo ko? Nuo savu, ar nuo svetimu? Na nebent nuo savu, nes savi durni, o stai svetimi viska mato ir permato, ta musu ekonomika jiems ant delno. Jeigu padetis prasta, tai ir reikia sakyti, kad padetis prasta. O del devalvavimo, Kubilius gi nesake, kad devalvavimu kvepia, jis sake, kad padetis kritine, ir jei nesiimsime priemoniu, tai pakvips devalvavimu. Trumpai ir aiskiai.
  Paskolas eurais paemusieji, kurie gali, i litus persirasys, kurie negali, vistiek negali. Santaupu turintieji, i eurus, ar jenas issikeis, kurie neturi, tie neturi.
  Ir kas atsitiko? Lietuvos kredito reitingai nukrito? Nenukrito, ir nenukris, nes nera kur kristi. Obuolys zemiau zemes lygio nekrenta. Samysi sukele?
  Man regis, kaip tik aiskumo inese. Bent zinom ka daryt. P.Racai, jei saskaitoje turit lituku, juk ir Jus dabar zinote, ka reikia daryti.

 • Uno-s, tik viena maža pastaba: pabandykite įsivaizduoti, kas atsitiks, jei lito vertė euro atžvilgiu šiandien sumažėtų kad ir tais 10 proc. kuriuos Jūs minite. Prieš atsakydami, paklauskite savęs, kiek būsto paskolų yra paiimta eurais, kiek jų yra su kintamomis palūkanomis ir kaip kito LIBOR per pastaruosius trejus metus. Dar prisiminkite infliaciją, atkreipkite dėmesį į komunalinių paslaugų (ypač šildymo) pastarųjų dvejų metų pokyčius.

  Tada jau galėsite atsakyti. Smalsu bus išgirsti.

 • Anonimas

  Sveiki! Man tai ne tiek svarbu kas ką sako. Man svarbu kas ką daro. Kubilius, atrodo, ryžtingai ėmė kovoti su krize, deja, visai ne tomis priemonėmis. Ši krizė – neeilinė, istorinė galimybė kirsti per biurokratiją ir korupciją. Kaip siekdamos išgyventi apsivalo privačios kompanijos, taip turi apsivalyti ir valstybė. Apsivalyti nuo nereikalingų funkcijų,tarnautojų, departamentų, tarnybų, komisijų, neviešų viešųjų įstaigų ir t.t. Ta kryptimi Kubiliui reikia nukreipti savo veiklą ir energiją. Kaip dauguma privačių kompanijų mažina dešimtimis procentų, taip turi daryti ir valstybė. Keisti mokesčius bandant iš dvesiančios karvės primelžti daugiau pieno yra nesamonė. Mokesčių sistema negali turėti tik tokius tikslus, kaip antai – žūt būt surinkti biudžetą ir nepažeisti socialinės „lygybės“. Mokesčių sistemą turi ir skatinti verslą, užtikrinti salygas jam funkcionuoti, vystytis. Gėda man dabar, kad Kubilius yra fizikas. Bet matyt fizika čia ne prie ko, nes dėl teisininkų Šimašiaus ir Valinsko dar labiau gėda. Šimasius taip daug ir gražiai kalbėjęs apie tai kaip turėtu elgtis valstybė, kovojęs, kad laisvės nuo mokesčių diena ateitų kaip galima greičiau, staiga viso to atsisakė. Valinskas gi prikėlė Lietuvą, kad kur nors itaisytų draugelį Burkšą. Bet matyt mes patys tokie, jei turime tokią valdžią.Linskmų Kalėdų, tiems kurie tiki ir smagių išeiginių tiems kurie ne!

 • Anonimas

  Kas atsitiks ? Man atrodo , kad jau po pusės metų naiviai ir vaikiškai atrodys tos visos diskucijos …

 • Anonimas

  Smalsumui patenkinti :)
  Dabartiniu metu tikslių duomenų dėl lito pervertinimo euro atžvilgiu neturiu ( pas mus ši tema tabu ar ne:)?), tačiau žinant tendeciją – tuos 10 proc. galime tik nostalgiškai prisiminti :).
  Dėl paskolų – riziką turi prisiimti ir gavėjai, ir davėjai( paskolų pirkti gyv.būstui yra kur tai apie 105 000). Kitas klausimas VILIBOR norma ir infliacija. Tai ir susieto su euru lito ir bedančio Lietuvos banko, lietuvoje dirbančių bankų naudos gavimo ir rizikos perkėlimo ant klientų pečių, nusikalstančiai neveiksnios Kirkilo vyriausybės ir socdemų valdymo eros problema. Nepaprastai svarbus infliacijai veiksnys – ir pasaulinės tendencijos. Tačiau kur matyti tokio dydžio infliacija be Latvijos, Estijos ir gerosios kaimynės Rusijos :)?
  Komunalinių paslaugų kainos – valstybės nuolaidžiavimo monopolijoms politika( teisingiau būtų sakyti – konkrečių asmenų ir valdžioje, ir versle susitarimo paseka). Ši sfera yra per jautri ir ryžtingumą imituojančiai naujai koalicijai.
  Šimtai šalių gyvena su savo plaukiojančiomis valiutomis. Ir tikrai ne visos blogiau nei Lietuva. Euras irgi ne šv.karvė : kitų valiutų atžvilgiu kinta ir kartais labai ženkliai.
  Nemanau, kad lito atsiejimas yra gėris. Tačiau tarp blogo ir labai blogo dalyko vertėtų rinktis. Ir greičiau ir ,būtent, vardan Lietuvos, o ne Leothuanijos :)

 • Anonimas

  p. Artūrai.Jei jau prakalbote apie LIBOR.
  Jūs pats suprantate,kas tai?
  Ir man nereikia Jums aiškinti?
  O aks yra EUROBOR,taip pat žinote?
  Ir aš žinau.
  O kam jis reikalingas?
  Ar žinote?
  Bet tiksliai pasakykite?Nes jei Jūs pradėsite teigti,kad tai mūsų ar mūsų valstybės labaui,tai meluosite ne tik sau bet ir Tautai.
  O tautai,tikriausiai,nenorėsite meluoti?
  Tai va…
  Visi tie BORAI(čia ne iš filmo „Boratas“,bet labai panaši esmė),tai didžių dėdžių ir dėdienių-bankininkų lobimui…
  Jiems reikia išlaikyti jachtas, „fazendas“ ir dar visokias endas..
  O iš kur jiems tiek pinigėlių paimti?
  Keista,kai imi pvz: iš „Noro“ banko paskolą butui.Imi iš banko ir atrodo,kad turėtumei tik jam mokėti palūkanas?Bet ne.Tas tavo bankas,kur imi paskolą ima paskolą iš Euro banko…ir ne tik tas bankas moka jaum palūkanas,bet ir tas ,kas ima iš „Noro“ banko.
  Man tai keisti tokie dalykai?
  Ir nereikia čia būti didžiu ekonomistu,kad tai suprastumei.
  Lietuviai parsidavė jau tada,kai įstojo į EU.
  Balsavau UŽ,bet,gailiuosi…ir tikrai gailiuosi.Ne EU dėka mes kylame,o savų žmonių dėka.
  Aš laukiu,kai pradės Lietuvėlė mokėti EU už narystę,o tai jau ne už kalnų.
  Kas gali,dabar lobsta už mūsų pinigus,o paskum už tuos pinigėlius-paimtus iš EU,teks atiduoti ir su procentėliais.O kas atiduos?
  Biudžetas.
  O kas yra biudžetas?
  Mes-mokesčių ir nemokesčių mokėtojai.
  Eilinį kartą „išdurta“ tauta.

  Kam sukurti įstatymai?
  Kad vienas kito neužmuštume ir kad,“kažkas“ lobtų,o kažkas dirbtų už grašius- VERGAUTŲ.
  Įstatymai- Vergams.
  Taip buvo nuo Romos laikų,o kas juos čia „atbogino“?Kryžiuočiai.O kas buvo Kryžiuočiai-aš jau nepasakosiu…

  jei apie pinigus:
  stebiu Zlotą…jau nuo vasaros,kai jis kainavo 1.10 -lito atžvilgiu,o dabar?
  dabar tik 0.84 Lt(jei buhalteriai-makleriai nesupyks,kad taip parašiau)(apie šitą machinaciją,būtų atskira tema).
  Litas sustiprėjo.
  Manau,kad Lito vertė pakito,o tiksliau-pakilo.
  Tai reiškia,kad ji pakilo ir Euro atžvilgiu.O mums tai nenaudinga?Manau,kad naudinga.Ir utrėtų būti peržiūrėtas Lito kursas-Euro atžvilgiu.Bet „kažkas“ mums to neleidžia ir neleis padaryti.
  O žinote dėl ko?Dėl to,kad mes pasiėmę iš“kryžiuočių“ dotacijų ir visų kitų „…acijų“.Mums būtų palankiau tuos EU grąžinti,jei litas būtų,tarkim 1:2 Eurų.Ar ne taip?
  Ar čia reikia būti“smarkiu“ ekonomistų,kad suprastumei elementarią matematiką?

  Kam Lietuvoje reikalingas „Lietuvos bankas“?Niekam.
  Tik spausdinti progines monetas ir „saugoti“ aukso atsargas.
  Daugiau niekam,nes visas finansines funkcijas atlieka VFM.
  Dabar p. Šarkinui mokamas,arti, 120.000 Ltukų per mėnesį.Už ką?Už draugystę?Ar už tautybę(neminėsiu,dėl rasistinių išsišokimų Lietuvoje(gaila,kad „daiktų“ negalima vadinti tikraisiais vardais…))?

  Vardan Tos Lietuvos…

 • Anonimas

  Nerijui:
  Na nereikia samokslo teoriju isvedineti. Tai, kad skolinies is snoro, o palukanas snorui moki BOR+marza yra normalu. Juk snoras nezino kiek kainuos pinigai rytoj, po metu, po 10 metu. Niekas nezino. Tai priklausys nuo ekonomines situacijos ateityje.
  O BOR’as tai mechanizmas, tarkim, vyriausybiu ar joms pavaldziu instituciju rankose, kuris „savireguliuoja“ ekonomika. Kaip sildytuvas su termostatu akvariume. Arba kaip klimato kontrole automobilyje. Kai lauke salta, vidui sildo, kai lauke karsta, tai vidui saldo.
  Ta pati daro ir BOR’ai. Kai ekonomika stoja, palukanos sumazinamos, ir atvirksciai.
  Ar tu manai, kad Eurobankas privatus, lyg koks LEO, ir ten 10 akcininku visa europa melzia, ir jachtas perka?
  Maziau ziurek samokslo teoriju tv laidu.

 • Anonimas

  TO GB
  NEĮTIKINAI

  Dar pabandyk
  Įtikinamiau.
  Bnakininkai ko nori?Pelno.
  jo siekė ir siekia nuo tada,kai susikūrė finansinė sitema,kaip bankai.
  Įdomu.ti kuom pats dirbi?
  Labai gražiai ir „saldžiai“ rašai.
  Kuom tu tiki?Papasakok.gal ir man tas tikėjimas bus priimtinesnis?
  Bankais?Valdžia…TV.
  Aš turiu savo nuomonę ir ją teigiu.Ir manau,kad tame yra tiesos.
  ar tik nebūsi pats Nausėdos ir visų kitų „burtininkų“ gerbėjas?
  aš tai nelabai.
  Jei paie kondicionierių,tai geras pavyzdys OPEC.
  kas tai yra?
  Ar tik yra viena tiesa,kuria visiems kalbama?Ar yra ir kita tiesa?
  Ką pabandė pasdaryti OPEC…pakelti naftos kainas(jei apie temperatūra)ir kas gavosi-NIEKO.Kainos krinta.
  ar ne tas pats galioja ir „borams“?
  Manau,kad tas pats.
  Bankinikų interesas- uždirbti „bapkes“,o ne galvoti apie temperatūrą.
  palikyti“stabilų“kursą,kad iš jo gautūsi pelnas..ir nereikia man aiškinti,kad tai naudinga ir pan.Tik ne mums-vartotojams.
  p.s.
  aš paskolų neėmiau ir neimsiu,nes man jų nereikia ir manau,kad nereikės.Principai neleidžia.
  apie kokį „snorą“ aš kalbėjau?Kur parašyta?

 • Anonimas

  jie dar paie Euro borą…

  O kas yra EURO boras?Iš kur jis?Tai ne Europos bankas?
  Ne toks pat kaip“Pasaulio“bankas?Aš manau,kad tai viena ir tas pats…ir Jų principas toks pat,kaip mūsų Teo…tik galimybės kitos.Didesnės.

 • Anonimas

  Krizė (sen.graik. – Krisis – posūkio vieta)
  Vikipedija.

  Jei tai posūkis, tai į kurią pusę sukame mes?

 • Anonimas

  na lėvo…

  :)
  vis smagiau

 • Anonimas

  nerijui:
  pagal tavo logika p.Sarkinas turetu buti turtingiausias Lietuvos zmogus, bet nera, kodel?

 • Anonimas

  tO gb

  Jis yra Valstybės tarnautojas,o ne „Lietuvos banko „akcininkas ar savininkas.
  O kaip „Pasaulio“ bankas?
  Kelių bankininkų „sueituvė.
  O kuom PONAS Šarkinas neturtingas?
  Kokia „fazendą“ turi Prūdiškėlėj?matėt?
  Aš mačiau.Nebloga.
  Tik kaip ji ten „išdygo“- tai „linksma“ istorija:
  Buvo mažas nameliukas(10×5)-be jokių ūkinių pastatų…ir t.t.
  Istorijos pabaiga:
  Stovi „fazenda“(8×20 sk. netikslumas) ir + „tvartukas“-turbūt kiaules augina?
  Istorijos moralas:
  Mnė psio“dzin“ ir „dzin“ man ant jūsų ir ant tos jūsų Lietuvos ir jos Tautos. Man reikia namuko prie ežeriuko ir taškas…Ir tebūnie pinigai man padės.Padėjo?Tikrai padėjo,nes kaip kitaip tas namukas stovi?

  p.s. gerai,bent tvora į ežerą dar nesulindo(nes jos nėra).Bent jau tiek kultūros turi?

 • Nerijau, kaip paranojikas paranojikui patariu: keisk kaligrafiją ir hegzametrą. Bet kokiam skeptikui minčių dėstymas tokiu penkiapėdžiu jambu, a la Vasisualijaus Lochankino monologas jo žmonai išvykstant pas inžinierių Ptiburdukovą, automatiškai sukelia atmetimo reakciją. Beje, susipažinus ne tik su ritmo/rimo santykiu bet ir su turiniu, turiu pripažinti, skeptikai būtų teisūs.
  Tamstai esi teisus vienu požiūriu lygindamas OPEC su ECB – valiniai sprendimai užsukti/atsukti žibalo/faneros kranelį ne visuomet duoda norimą efektą. Kadangi prisijungia galybė papildomų psichologinių, ekonominių ir kitokių faktorių – ar tai truks pakankamai ilgai, koks skirtumas, geriau išlaukti, kas iš to, energetiniai/finansiniai kaštai man yra nulis lyginant su rinkos lūkesčiais/panika/paranoja ir t.t. ir pan.
  Tačiau motyvas yra gana skirtingas. OPEC šalys yra tiesiogiai priklausomos nuo naftos kainų savo įplaukoms skaičiuoti ir planuoti. ECB yra grybas užaugintas ant ilgaamžės infliacijos baimės, ilgą laiką besivadovavęs Bundesbank filosofija, tuo pačiu metu paradoksaliai pasiduodantis Keyneso ir kitų supply-side ekonomistų įtakai, žodžiu, priversti rikiuoti tokias kareivėlių gretas, kuriam nei jie pasiruošę, nei kada nors ketino žaisti.
  Ir nereikia sąmokslo teorijų – šiandieniniame chaose gali shortinti kiek norėdamas, su jachtomis horizonte ar su ištisais laivynais – niekas neveikia. Išskyrus orientaciją į basic goods and services. Bet ir tas bet kada gali pasikeisti nuotaikai pakitus.
  Daug paprasčiau samprotauti taip, kaip kad R.Kuodis pacitavo savo straipsnyje „Valstybėje“ apie Isaaco Newtono refleksiją dėl jo 20k svarų investicijos į South Seas burbulą. Žmonijos potencialas kvailiems sprendimams yra ganėtinai nuvertintas :) Ir toks potencialas puikiai pasireiškia netgi be kląstingų piktavalių :)

 • Anonimas

  Perku pasaulio banko, Europos banko, Anglijos banko akciju.
  Siulykite telefonu.
  Telefonas Nokia N95

 • Ysidor GB:
  jei gausi, duok žinot ir man. Nežadu pirkti, ale baisiai įdomu būtų :)

 • Anonimas

  Tavo žurnalo neskaitau.
  Neskaitysiu.
  Savo raštą-rašliavą ir patarčiau paskaityti-suamerikonėjimas.
  Tokio žurnalo esė,o rašai angliškias terminas ir beleką.
  Turiu savo nuomonę.Ir man nerūpi ką Jūs ar jie galvoja.Aš ją dėstau ir kitų nekritikuoju.
  Rašai,kaip žurnalistas-eilinį straipsnį:pakalbam apie orą,nes žmonės dfaugiau niekuom netiki.
  Paršysiu porą horoskopų ir tiražas garantuotas.

  kiekvieno nuomonę reikia gerbti,o ne ją pulti.galima dikutuoti,bet ne smerkti.

  Visada buvo ir yra dvi tiesos.Tik kiekvienam iena tiesa tiesesnė už kitą…ir,dėja, aš tikiu kita.
  Aš dar „nesuvalgytas“-nesugadintas“ pinigų invazijos moralėje, fiziškai ir visaip kitaip.

  Papasakok aidai, kaip ir kur-iš kur atsirado OPEC, EURO ir visi kiti.faktasi,o ne nuogirdomis ir teiginiais“į vienus vartus“?
  laukiu,nes duskusija verda.Smagu.Šaunu išgirsti žmonių nomonę ir ją „kalenti“.

 • Anonimas

  Kas yra akcijos?

  Oras.
  Nieko.
  Todėl ir būna „krizės“,nes sukuriami pinigai nepadengiant jokia daiktų verte.
  Tik per žmonių godumą ir besaikį pinigų troškimą kiti žudosi,nes negali išmaitinti šeimos.Ar tai kova už būvį?Ne.Tai egoizmas tų,kuriems giliai „dzin“ ir „ant visko“.

 • Anonimas

  nerijui:
  Taip, nuomone reikia gerbti, taciau ja reikia moketi ir ginti. Dabar elgiesi lyg religinis fanatikas, nieko nenorintis girdeti apie kitas religijas, bet ikyriai brukantis savo.
  Pagrisk, kuo remiantis teigi, kad Centriniai Bankai palukanas ima tam, kad centriniu banku savininkai jachtu prisipirktu? CB neturi savininku. Vienintelis ju savininkas yra valstybe, arba valstybiu bendrija / sajunga.
  Jei vis dar manai kitaip, tai kodel nenusiperki Europos Centrinio Banko akciju, ir nesivartai kaip inkstas taukuose, juokdamasis is tokiu nevykeliu kaip as bei gerb. prelegentas A.Puklevicius?

 • Pereinu prie to paties penkiapėdžio jambo (beje, šis terminas neturi nieko bendro su amerikonėjimu :)
  Akivaizdu, kad FHM neskaitai, nes nėra tolimesnio spaudos organo :) horoskopams.
  Niekas Tamstos nuomonės nesmerkia, tiesiog paskelbus tam tikrą požiūrį reikia susitaikyti su tuo, kad jis bus kritikuojamas tų, kurie su juo nesutinka.
  Pasakoti apie OPEC ir ECB atsiradimą nesiruošiu, kadangi negerbčiau kitų žmonių, tai dariusių tiek Encyklopaedia Brittanica, tiek Wikipedia, tiek kitur, indėlio. Kaip kad madinga sakyti, gūglink, meldžiamasai :)

 • Anonimas

  Nepasakoji,nes nežinai…
  O teigi…
  Gaila.
  Sakau- faktais pagrysk.
  Ar moki tik savo „vardu“ kalbėti?
  Ką rašo Wikipedija ir kt.,nebūtinai turi būti tiesa,nes už tą „tiesą“ yra mokami pinigai.
  Kaip ir FHM-už reklamą.
  Visur yra ribojamos kalbėjimo- rašymo teisės,net ir mūsų portaluose: alfa,delfi(galima paspausti: komentaras ižeidžaintis ar pan.)ir t.t.
  Čia nėra ir už tai tik AČIŪ p. Artūrui.
  O kas kuria Wikipediją?
  Žmonės.
  O kas jie?Tie patys,kuri tose roganizacijose ir dirba.Tikrai nei Jūs,nei aš.
  Nes Jūs nieko nežinote apie OPEC ir kt.
  Tai kaip Jūs ten galėtumėte kažką parašyti?

  Nebruku savo religijos,bet kartais,žmonės yra „apakinti“ Tv ir tik viena „teisinga“ nuomone,o kitaminčiai visada engiami.
  Ar ne taip?
  Kaip ten mokė Sovietai?

  Jei kalbate taip protingai ir daug žinote,tai man įdomu būtu sužinoti: ką reiškia žodis „komunizmas“?
  Kodėl nekalbate apie kacijas?
  Pinigėliai?
  Skaudi tema?
  Paneikite,kad tai ne „oriniai“ pinigai ir už nieką ir,kad tokie „orai“ varo į krizę ir niekur kitur.

 • Anonimas

  skirta:
  Ysidor GB

  Patvirtink,kad EURO banko savininkai „negyvena“ už palūkanas,kurias sumoka vartotojas?
  Jie ,kaip ir Jūs gyvena akcijomis…-„oru“.
  Kuo daugiau pelno į bankelį- tuo didesni dividentai.
  Ir jie tik akcininkams,nes pagal Europos įstatymus-jokios Valstybės nuosavybės ar biznio- viskas privatu.
  O tai veda niekur kitur,kaip į anarchiją-monopolizmą ir …tada į komunizmą(nes komunizmas“gimė,kai žmonės sukilo prieš turčių „rojų“).

 • Anonimas

  Tu apart savo rozanciaus dar moki ka nors?
  Tikrai tamsta ligonis. Vienas is tu, kuriems vis vaidenasi agentai, sekantys is paskos.
  Ne, nu tikrai ligonis. kokie dividentai Centriniam banke, kliedesy tu. CB tai organizacija, nevykdanti tiesiogines bankines veiklos, negaunanti pelno, ir nemokanti jokiu dividentu. Tai ne verslo subjektas, ir tu negali jo isigyti. Gi ironiskai siuliau tamstai CB akciju nusipirkt. Ironiskai! Nes nera jokiu akciju, tu negali tapt smulkiuoju CB akcininku, kaip negali nusipirkti dalelytes Sodros, Lietuvos banko, ar Informatikos ministerijos.
  Ar aisku?

 • Anonimas

  Ne

  jeŠita liga tikrai nesergu ir nesirksiu.
  Apie ligonius,tai…
  Akcijos ir „liga“.
  Žinojai?
  Pinigai-liga.
  O jei apie rožančių,tai nekalbu…nekalbėjau ir nekalbėsiu…esu laisvamanis.
  Puolimas – geriausia gynyba.
  Papasakok daugiau apie Pasaulio banką ir kam jis sukurtas.Man neįdomu kas ten akcininkai ir kiek jie gauna.Papasakok,kaip jis atsirado.Žinai?Aš tai žinau.
  O dėl ko jis atsirado?Žinai?
  Nikas iš niekur neatsiranda.Būna kažkoks tikslas ir jo siekiama.

  O dar nėra priklausomybės gydymo nuo „akcijų“?

 • Anonimas

  Bergzdias reikalas mudviem cia gincytis, ir terst eteri.
  Diskusija baigta.

 • Mieli Nerijau ir Ysidor GB, norėčiau atkreipti Jūsų dėmesį, kad Jūsų diskusija nukrypo nuo temos. Jei ji toliau tęsis ta pačia linkme, bijau, kad teks įskišti man ir ją nutraukti. Galėsite tęsti ją naudodami google talk, skype ar msn.

  Su geriausiais linkėjimais,

 • Anonimas

  Biagta
  Tai baigta
  Tam ir yra šitas ir kiti blog’ai- Diskusijoms.
  laukiau faktų,bet nesulaukiau.
  Negražu kitus vadinti ligoniais vien dėl to,kad jie turi kitą nuomonę.

  Žinai,kad Amerikoje,o tikslai-Šiaurinėje,vykdomas planas- vieninga valiuta?
  kažkada per TV jau paminėjo-bet nežymiai.
  O kam vieninga valiuta reikalinga? Tam,kad valdytų mases ir valstybes. Sunaikinti galutinai kiekvienos valstybės tapatybę. kuri valstybė priešinasi- toje prasideda neramumai ir pan.

  kodėl man reikia tikėti tik ta tiesa,kuri pasakoja tik FHM, LR, REspublika, ir t.t.?
  Tikrai įra padoresnių ir patikimesnių šaltinių.

  Linkiu,kad „akcijos“ kristų…kristų ir kristų…

 • Anonimas

  p. Artūrai

  Atsiprašau.
  Bet reikia nuomonę ginti.

 • Anonimas

  P.Arturai, jus pavelavote, diskusija baigesi pries 4 minutes, dar iki jusu perspejimo :)
  O kad butu i tema, pridesiu stai ka:
  Paskutiniu metu mastau, kad p.Kubilius daznai yra puolamas uz nora iseiti is krizes didinant mokescius, o ne skatinant ekonomika. Manau, kad tokie kaltinimai nera pelnyti stai kokiu poziuriu: ekonomikos skatinimui laikas jau praejo, ir VIEN TIK ekonomikos skatinimas jau neisgelbes. Visame pasaulyje letejant vartojimui, kubilius gali kad ir per CNN, ar BBC nors ir su akordeonu investuotojus kviest, nepades visa tai.
  Visi Lietuvos zmones turi perzengti psichologini barjera, ir suvokti, kad teks sumazinti savo poreikius. Ir ta turi suvokti visi. Nes pasirodo jau atsiranda tokiu, kurie isivaizduoja kad krize pas kaimyna, bet ne pas ji. As asmeniskai jau pamirsau kava degalinese, pica i namus ir kita, ne pirmos butinybes prabanga. Pasikalbejome su darbdaviu, ir sutikau susimazinti atlyginima 15%. Reikes moketi koki nors nauja „krizes iveikimo solidarumo“ mokesti, mokesiu. Tik nepakesiu lygesniu uz lygius, o tokiu ziurekit pilna. Dirbe pagal verslo liudijimus grasina dirbt nelegaliai, anstoliams, advokatams, notarams sklinda gandai, kad mokesciai nekils, regionine spauda pasirodo taip pat lygesne uz respublikine. I radijo, ar televizijos laidas prisiskambine pasnekovai/verslininkai pikdziugiskai pareiskia, kad mokesciu nemokes, trauksis i seseli.
  Nesolidaru kazkaip. Sakyciau lietuviska :)

 • Anonimas

  Ne į temą, bet …

  Neseniai rašiau, kad Nerijus lipa ant galvos…
  Buvau sukritikuotas.
  Sic.
  Nerijau, išmok rašyti taisyklingai vieną kartą (tarpai tarp žodžių LT dedami, net jei juos skiria skirtukai: .,!:, beje tarpas dedamas PO skirtuko.
  Gerų Kūčių.:)

 • Anonimas

  Artūrai, lito vertė euro atžvilgiu seniai yra tik seniai suvalgytos lašišos malonus skonis gerklėje. Mes gyvename tik dėl to, kad Europa mus išlaiko. Seniai revoliucija būtų atsitikus Lietuvoje, jei tektų gyventi už savus. Kai žmonės atsidurs ne Švedijos (kur mūsų visų kapeikos iškeliauja), o savo gatvėje, gal ims mąstyti galva o ne galvute? Nematau tame nieko blog’o :)

 • Anonimas

  – Manau, kad po sausio 5 neramumų įsijungsiu į Jūsų, didžiai gerbiamo, oraus ir švento piliečio, ŽURNALISTO, iš didžiosios raidės, bendravimo eterį.
  Linkiu Jums ir Jūsų artimiesiems stiprybės, meilės, vilties ir puikios sveikatos, Tikrasis Žurnaliste.

  Bendramintis

 • Anonimas

  Žinant, kad finansų sistema nemenka dalimi paremta pasitikėjimu, tai liaudiškai kalbant, bazarą reikėtų filtruot, pradedant politikais, baigiant turgaus bobelėm, jei nenorim, kad indėlių suma bankuose per vieną mėnesį vėl 2 mlrd. aptirptų :)
  Man Kubilius iš pradžių patiko, nes kitaip nei pypkių fanas, sugebėjo kalbėti apie tai, kas akivaizdu. Bet premjeras laikui bėgant perdaug įsijautė ir arklius pristabdyti tikrai galėtų.

 • Pingback: Anonimas()