Protesto mitingas: o dėl ko protestuojate?

Na ką, panašu, kad taikaus mitingo surengti nepavyko…

Vis tiek atsirado norinčių užimti Seimą ir pamokyti tuos niekadėjus, kurie skriaudžia vargšus darbo žmones.

… bet man vis tiek nelabai aišku, kodėl tos profsąjungos šiandien protestuoja…

Skaitau „Solidarumo“ puslapį ir aiškinuosi, ko gi profsąjungos siekia. randu štai ką:

* didinti minimalų mėnesinį atlygį;

* stabdyti neapgalvotą mokesčių reformą;

* nenaikinti darbo užmokesčio ir socialinių išmokų indeksavimo įstatymo;

* nemažinti Valstybės tarnybos esamo pareiginio atlyginimo bazinio dydžio ir biudžetinio sektoriaus bazinio dydžio;

* nenaikinti pridėtinės vertės mokesčių tarifų;

* apmokestinti nekilnojamąjį turtą, nustatant diferencijuotus tarifus pagal jo vertę ir paskirtį;

* nekurti naujų ministerijų;

* neskaidyti ir neprivatizuoti strateginių LR objektų;

* skaidrumo energetikos kainų struktūroje;

* skubotai neliberalizuoti darbo santykių;

* trišalio socialinio dialogo.

Skaitau ir nelabai suprantu. Kodėl profsąjungos pasisako prieš mokesčių reformą?

Suprasčiau, jei tai darytų muzikantai, žurnalistai, patentininkai, prekiaujantys Gariūnuose, statybininkai, dirbantys pagal verslo liudijimus, didelių įmonių akcininkai, kuriems teks mokėti didesnį pelno mokestį ir didesnį mokestį už išmokamus dividendus…

Bet profsąjungos, kurios vienija darbininkus…

Juk daugumai jų (nes didžioji dalis tikrai neuždirba daugiau nei vidutinis atlyginimas Lietuvoje) mokesčių reforma yra naudinga. Pajamų mokestis sumažintas, neapmokestinamų pajamų dydis – padidintas.

Taip, PVM padidėjo, bet padidėjo visiems proporcingai, lengvatos panaikintos, bet tai tik į naudą tiems patiems profsąjungų nariams, nes padidės biudžeto pajamos.

Bet protestuotojai kažkodėl tai ragina „nenaikinti pridėtinės vertės mokesčių tarifų“. O kuriuos tarifus panaikino? Aš bent negirdėjau…

A, taip, profsąjungos dar ragina „nemažinti Valstybės tarnybos esamo pareiginio atlyginimo bazinio dydžio“. Keista – šiaip tai visi piktinasi, kad Seimo narių, ministrų, teisėjų bei valdininkų algos per didelės. O čia – še tau: norime, kad nemažintų…

Tiesa, mitinguotojai dar neša plakatus, kuriuose teigiama „LEO – amžiaus afera“. Man asmeniškai labai smalsu, kodėl jie tai suprati tik dabar. Gal minioje daugiau proto?

Nepykit mielieji, bet protestuoti reikia žinant dėl ko protestuoji. Antraip viskas tampa farsu…

(44 balsų, vidurkis: 3,84 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  vargsai zmones nesupranta, kad jie tik avinu banda ir niekam jie neidomus.

  tiesiog kazkam reikia destabilizuoti situacija.

  vyriausybe dar ne 100 dienu neisdirbo..

 • Anonimas

  Aš irgi nesuprantu ko jie protestuoja.

 • Gamyklose, įmonės mažėja atlyginimai, darbo vietų skaičius, per radiją vienas mitinguotojas sakė,kad į rankas gauna darbininkai iki 1000 LT, tai ir susirinko prie Seimo. Tik kad Seimas nelabai ką gali padėti. Dabar jau liko tik riaušininkai, labiausiai agresyvūs, provokatoriai. Bus daug suėmimų, turės susimokėti administracines baudas iš kurių bus padengti nuostoliai (išdaužyti langai ir t.t).

 • Anonimas

  Jau reiškiau savo nuomonę kitur, bet čia dar kartą pasakysiu. Taip vadinamų „profsąjungų“ lyderis Artūras Černiauskas darosi politinį kapitalą. Iki šiol jį žinojo labai nedaug. Dabar jį žinos visi. Puiki reklaminė kampanija.

 • Anonimas

  Žmonės protestuoja nes jiems yra „blogai“ ir prieš „katus“, jei niekuomet nesigilins į tas skaičiuokles, tiesiog nedera jų provokuoti meluojant, negi taip sunku buvo sakyti tiesą prieš rinkimus ir pasitarti, jeigu jau nutiko kaškas nenumatyto ? Manu, kad niekas neprotestuotų ir net jeigu dar labiau padidintų mokesčius, jeigu tai padarytų civilizuotai.

 • Anonimas

  Reikalavimų sąraše yra protingų punktų. Tačiau reikalavimai didinti atlyginimus krizės sąlygomis protestuotojus daro pajuokos objektu. Matyt, norėta įtikti primityviausiems Lietuvos žmonėms. Pirmas blynas gerokai pasvilęs, bet ateityje mitingai tikrai bus geriau organizuoti, nes įsijungs inteligentija.

 • Anonimas

  Rusai turi tokią protingą patarlę – pasėsi vėją pjausi audrą. Po konservatorių sėkmingo pasirodymo rinkimuose, labai visi panoro valtį siūbuoti. Aš komentaruose rašiau anksčiau, kad ne už dyką taip visa spauda stengiasi. Mūsų saugumas dirba labai blogai ir gal būt kažkurių interesų naudai, arba yra niekam tikęs. Reikėjo ne pas Girnių lankytis. Liustracija Lietuvoje neįvyko ir dabar matom pasekmes.

 • Iš portalo „lrytas“:

  „…Vienam protestuotojui akmuo pataikė į galvą, dėl to į minią įsiveržė policija ir išnešė sužeistąjį. Pareigūnai vyrui suteikė pirmąją pagalbą. Atvykę medikai sutvarstė prakirstą jo galvą, vėliau ją išvežė į ligoninę.“

  Makabriškas vaizdelis. Atvyko medikai, nupjovė galvą, įsidėjo į čemodanėlį ir išsivežė … :)

 • Anonimas

  Na kaip ir Graikijos atveju, manau, kad labiausiai protestuoja tie, kurie yra kalčiausi dėl susidariusios situacijos – žmonės, kurie nemąsto, nesivadovauja logika, nuolat daro kvailystes ir nuolat yra apgaunami. Nieko keisto, kad ir reikalauja jie praktiškai bet ko, kas ant liežuvio galo. Aš siūlau savo protestus jiems perkelti į kapines: tegul išsiperka vietas, išsikasa duobes ir protestuoja kolektyvinėmis savižudybėmis. Visiem bus tik geriau…

 • Anonimas

  Juozai, esate visiškai teisus. Viskas būtų kitaip, jeigu Kubilios ir Co būtų viską darę viešai, skaidriai, tariantis ir įsiklausant į visuomenę, kantriai aiškinant vieno ar kito žingsnio būtinybę.

  Žmonės pikti ne tiek dėl iškilusių materialinių problemų (dar jų nėra tiek daug), kiek dėl nesiskaitymo su visuomene ir neteisybės jausmo. Žmonės jaučiasi labai apgauti. Asmeniškai aš taip pat.

 • Anonimas

  Iš tokių mitingų niekuomet nereikia tikėtis konstruktyvumo, bet reikia tinkamai kalbėtis su žmonėmis, kad mitingai nevyktų, kai vyksta riaušės kalbėtis jau vėlu.

 • Anonimas

  Aišku, daužant langus ekonominė padėtis nepagerės. Ir tikrai didelė dalis minios atėjo paūžti, nelabai suvokdami, ko nori.
  Bet, pagalvoju pav. apie Prancūziją. Ten daug nereikia – ir dega mašinos ar keliai blokuotjami. O pasekoje – valdantieji du kartus pagalvoja, prieš nesąmones darydami. Ir pradedu galvoti , gal keli milijonai nuostoliams padengti ne tokia jau didelė kaina….

 • Anonimas

  Verslininke,
  Kubilius ir jo kompanija visus pakeitimus darė pakankamai skaidriai nors gal ir per greitai. Buvo klaidų, bet reikėjo sudaryti biudžetą. Jei aš žinau, kad man reikia gražinti bankui 1000 lt, o mano pajamos bus 800, aš veikiu nieko nelaukdamas ir ryžtingai mažinu išlaidas. Išlaidų mažinimas yra NEPOPULIARUS sprendimas. Nei viena minia tam niekada nepritars. Apie ką tartis su minia? „Ar neprieštaraujate, kad mes padidinsime mokesčius ir sumažinsime išmokas?“ Kokia minia su tuo sutiks?
  Nevadinkite šios minios prie seimo „žmonės“. Aš irgi žmogus ir nemanau, kad jie atstovauja man. Aš suprantu, kad įpratome prie gero gyvenimo ir labai sunku grįžti į realybę. Man pačiam sunku mažinti savo išlaidas, bet stenėdams ir dūsaudamas aš keičiu savo įpročius. Valstybė ir žmonės turi tą daryti taip pat.
  Skaidrumo man trūksta štai kur: kas finansuoja mitingą? Kas finansuoja transportą suvežti iš visos Lietuvos „protestuotojus“? Iš kur pas protestuotojus dūminės šaškės? Kas tas Černiauskas? Iš kur jis išlindo? Kokios jo pajamos ir kas jam jas moka?

  • Anonimas

   Valantinai, visas skirtumas ir yra tame, kad tavo biudžetas yra tavo reiklas ir tu savo biudžetu gali šitaip elgtis, Kubilius ir jo kompanija pasirodė kaip labai blogi politikai, suskaičiuoti deficitus galėjo ir specialistai, o Kubiliui būtų pakakę tik atlikti savo darbą. Gal riaušės kiltų net viską darant profesionaliai, bet darant neprotingai sunku tikėtis teigiamų rezultatų.

 • Anonimas

  Žmogui gali būti baisu du, na trys dalykai.
  Juk kai tu važiuoji pagal KET, o tame „aptvarko“ chuliganai – vairuotojai – juk nuvažiuosi, kur važiuoji. Bet susinervini, kad yra lygūs ir yra dar lygesni.
  Tad baisu bedarbystė, kai žmogus gyvena puslaukinėje gentyje ir atleistas neturi šeimai socialinių garantijų.
  Baisu, kai valstybėje skatina nekaltų žmonių žudymai, žalojimai bei vagystė (visi tie kriminaliniai nėra likviduojami).
  Baisu, kad geometrine progresija didėja atskirtis tarp dorų žmonių ir vagių. Vagys gyvena pilaitėse, važinėja limuzinais, nesibaigiantys balisi ir pan.

  Iš vienos pusės žmonės tylėjo, kai Laisva Lietuva pasirinko demokratijos kelią.
  Reiškia – jų neturėtų būti ir gaila.
  Nes esant demokratijai, darbdavys – privatininkas yra caras ir dievas.

  Taigi, valkatų Lietuvoje daugėja geometrine progresija.
  Man valkatos ir tie vagys pasistaę pilaites.

  Taigi, po 19 metų Laisvės atsidūrėme ir gyvename tarp valkatų – reikia priprasti… kaip JAV šeštajame dešimtmetyje, užsikalti langus, atsitverti nuo visų…

  Ir dar… mačiau tuos žmones… dir bu prospekte, tad turėjau truputį išeiti su reikalu – žiūri jie eina… suspaudė širdį, pagailo man jų…
  Vagys juos nukreipė nuosavęs, tad jie nuėjo ne pilaičių ardyti, bet kažkur niekur – padaužė kažkur duris ir važiuos į ten, iš kur juos kažkas suvežė…

  • Anonimas

   A.G.
   Na negyvename mes tarp valkatų. Bendras gyvenimo lygis žymiai padidėjęs lyginant su jūsų išsvajota sovietų tvarka.
   Pabandykite „nuo nulio“ sugalvoti produktą, investuoti pinigus, pagaminti produktą, parduoti produktą, sumokėti žmonėms atlyginimus, sumokėti mokesčius ir dar pasilikti sau, pabandykite iš nieko padaryti pridėtinę vertę, tada ir pezėkite apie tai, kad privatininkas yra caras ir dievas.

   • Anonimas

    Prie ko čia tarybų valdžia – ji mūsų šeimą išžudė, ištrėmė…

    Kalbu apie Laisvą Nepriklausomą Lietuvą.
    Ne tą kelią jai parinko svetimšaliai.
    Bet mes einame ne tuo keliu, kuriuo 19 metų ėjo Lietuva – mes einame visiškai kitu keliu.
    Šiandieninis Lietuvos kelias ne mūsų – mes jau daugiau nei 19 metų einame kitu keliu… paskui mus kasdien suka vis daugiau… truputį (bent 10 metų pavėluotai), bet eina…
    Šiuo kalsimu diskusijų su manimi toliau nebus.

    • Anonimas

     Kiek pamenu istoriją, tai einam geriausiu atveju septyniolikti metai. Nes pirmi laisvi rinkimai išvedus Rusijos kariuomenę įvyko prieš šešiolika metų. Per tuos šešiolika metų 12 metų valdžioje buvo LDDP ir jos klonai. Prie ko čia dabar yra Kubilius, jei jis premjeru dar tik antras mėnuo?

    • Anonimas

     Jei jums netinka laisva demokratiška Lietuva, kita alternatyva yra priklausoma sovietinė Lietuva. Demokratijos problema – kokia liaudis tokia ir valdžia. Liaudis „durna“ – valdžia „durna“. Liaudis korumpuota – valdžia korumpuota. Liaudis „vagys“ – valdžia „vagys“. Nėra kito kelio kaip gydytis patiems. Jūs norėtumėte, kad ateitų koks tai daktaras ir visus išgydytų? O gal pats save laikote tuo daktaru? Bėda tame, kad aš manau, kad jūs ne daktaras o ligonis ir visai nenoriu, kad ateitų toks pats save išsikėlęs gelbėtojas ir spręstų už mane ko aš noriu.

     • Anonimas

      gerai pasakyta :) pritariu
      nes jei laikai, kad vogti – tai normalu, nes visi taip daro, tai ko piktintins, kad valdzioje ‘visi vagys’? :)

     • Anonimas

      Ką Jūs čia vis kliedite.
      Jiems dar vis komunistai vaidenasi, gal dar ir caras.
      Baikite su paranojomis.
      Tai Čečilis, Golis ir visa galybė laisvų Tautų sovietinės.
      Labai prašyčiau man esant šitų terminų iš vis nenaudoti – alergizuoju.
      Jūs daugiau mąstykite o tai kliedite, kliedite…

     • Anonimas

      zmoniu poziuris, kad vogti – tai normalu, atsirado sovietmeciu, kai buvo manoma, kad jei valstybe mane skriaudzia, tai ir as jai tuo paciu. atgavus nepriklausomybe, iprociai liko, nors vogimas jau vyko ne is viso sovietu aruodo, bet is musu paciu – lietuvisko.
      vakaruose irgi vagiama, taciau tiktai ne tokais mastais, kaip rusijoje ar buvusiose sovietu respublikose.
      komunistinis mastymas cia tiesiogiai susijes…

     • Anonimas

      Gerbiamas A.G.
      Nenoriu būti banalus, bet tiek Golis tiek Čerčilis buvo išrinkti demokratiniu būdu. Gaila, kad neturime tokių asmenybių, bet ką padarysi – kokia tauta tokie ir lyderiai.

   • Mat kaip. O kas cia pries pusdieni bande irodineti, kad labai yra puikios salygos atsidaryti imone ir sukti bizniuka?

   • Nezinau kodel mano Sausis 16, 2009 6:28 vakare zinute nuklydo zemyn, o turejo ji buti cia.

 • Anonimas

  Bydlo, kaip rusai sako
  Man tik idomu kodel mūsų gerb. nariai pas savo rinkėjus neišėjo. O ka tik buvę pozicijoj – jau minioj, su Kirkilu priešaky..
  Revoliucijoms daryt reikia apsišvietusių žmonių, ne tik minios, taip kad patriukšmaus ir išsiskirstys..
  Zuokas gavo pliusą, kuriuos jam taip sunku rinkti iš manęs..

 • Žmonės nebežino ką daryti. Kur tik pažiūrėsi, valdžia visur tyčiojasi iš paprastų žmonių: tvoros prie viešų vandens telkinių, žemė paversta kilnojamu turtu. Galima tęsti iki begalybės: leo afera, visiškas smuklaus verslo sužlugdymas (ar turi savo kepėją, mėsininką ir pan.). Kiek tai gali tęstis? Kada ponai valdžioje supras, kad jie turi tarnauti liaudžiai, o ne atvirkščiai.
  Dar tik trūksta studentų daugiatūkstantinio mitingo. Nenustebčiau, kad tai tik pirmas mitingas ir sekantis bus rimtesnis.
  Suprantu, kad minia yra vedama kokio tai vedlio, bet ponai, jūs visi suprantate, kad Lietuva dabar yra visiškai demoralizuota: pyktis, pavydas, neapykanta….

 • Anonimas

  Valentinai, problema ta, kad Vyriausybė netaupo, kaip Jus sakote. 2009 metų biudžetas didesnis už 2008 metų. Tai kur čia taupymas?

  Skaidrumo nebuvo ta prasme, kad nepateikti nei skaičiavimai, nei argumentai, kodėl nustatyti būtent tokie mokesčiai, o ne kitokie. Beveik nebuvo tartasi nei su dardavių, nei su darbuotojų atstovais, nei su asmenų grupėmis, kuriuos palies mokesčių pasikeitimai. Silpnai atliekamas aiškinamasis darbas. Štai kur problemos.

  • Anonimas

   Tas biudžetas suformuotas dar Kirkilo. Konservatoriai tik truputį perskirstė biudžetą, nes biudžetui paruošti reikia laiko. Valdžia turi užtikrinti tęstinumą. Jei ankstesnė valdžia yra prisiėmusi įsipareigojimus, nauja valdžia privalo tuos įsipareigojimus vykdyti. Jei turėtumėt valstybės užsakymą, matyt nebūtumėt laimingas dėl nutraukto finansavimo per vidurį darbo. Taip pat atsiminkit, kad valstybinio sektoriaus darbuotojams buvo prisiimti įsipareigojimai kelti algas. Ir tai yra teisinga, nes infliacija praėjusiais metais buvo netoli 10proc. Kiek suprantu, tai etatus mažins, bet reikia suprasti, kad etatas tai yra tam tikra įstatymais numatyta funkcija. Nepatiktų jums jei nerastumėt valdininko iš kurio reikia pagal įstatymą gauti kokią nors pažymą. Reikia duoti laiko. Visada duodavo valdžiai 100 dienų. Dabar man tautos veiksmai primena isteriją.

   • Anonimas

    Jūs neteisus. Kubiliui ir Co tereikėjo nepriimti jokio biudžeto ir senasis biudžetas būtų automatiškai skaičiuojamas pagal 2007 metais sudarytą biudžetą. Tokiu atveju, jis tikrai nebūtų didesnis kaip dabar.

    O dėl valdininkų algų didinimo tai irgi nesutinku. Na ir kas kad infliacija, jeigu nėra pinigų, reiškia nėra. Koks dar gali būti algų didinimas?

    • Anonimas

     Ir reikėjo neatiduoti PVM verslininkams(1mlrd.) ir nemokėti pagal sąskaitas ir mokytojams algų nedidinti ir pensijų nemokėti. Labai lengva patarti žiūriu. Galvoju, kad būtų vis tirk blogai, nes sakytų kad valdžia nieko nedaro krizės akivaizdoje.

     • Anonimas

      Be abejo, reikėjo sumažinti algas tiek mokytojams, tiek pensininkams. Nesuprantu Jūsų požiūrio. Pinigų juk nėra!

      Beje, Valentinas rašė: „Jei aš žinau, kad man reikia gražinti bankui 1000 lt, o mano pajamos bus 800, aš veikiu nieko nelaukdamas ir ryžtingai mažinu išlaidas.“ Tai kodėl su valstybe yra kitaip?

 • Anonimas

  Kažkoks labai keistas sutapimas kartu su šita „taikia“ demonstracija. Interneto naujienų portalai DELFI ir ALFA iš pradžių visai neveikė, po to tik pirmą puslapį duoda su informacija apie tai, kad „revoliucija prasidėjo“… Gražu. Kas pasakys, kad nebuvo ruoštasi sukelti riaušes, ir elektroninis palaikymas kažkoks keistas. Ką manote?

 • Anonimas

  Tai ne protestai, tai zmoniu desperacija ir ji visiskai pagrysta. Kai turi paskola, zmona, du vaikus ir staiga netenki darbo, o naujo susirasti sansu nulis tau visiskai nusispjaut, kas profsajungos poperelyje parasyta. Tu tiesiog nematydamas kitos iseities eini i gatve, o ten jau situacija gali buti neprognozuojama. Kaip tai galima vadinti farsu?

 • Anonimas

  Sutinku, kad ne viskas padaryta gerai. Bet pažiūrėkite ir iš kitos pusės. Ar kas nors klauso kokių nors aiškinimų? Tiek Kubilius tiek kiti interviu atsakinėja konkrečiai ir tiksliai kodėl padaryta tas ar kitas dalykas, bet jų niekas neklauso, nes spauda jau nuteisė Kubilių. Antrosios pusės neišklauso niekas.

  • Anonimas

   Paaiškinimų tikrai klauso. Bet jų yra labai mažai.
   Gal galite pateikti nuorodą kur Kubilius ir Co paaiškino faktais ir skaičiavimais, kodėl 2009 metų valstybės išlaidos didesnės negu 2008 metų nors yra krizė?

 • Anonimas

  Karve, iš kur tas ciniškumas? Žmonės pagrįstai reikalauja paisyti jų darant pakeitimus mokesčių naštoje. Čia profsąjunga reiškia racionalų grūdą: visuomenės pakvietimas dalyvauti tokio kiekio naujovių paruošime būtų buvęs sveikas dalykas. Gal tuomet nebūtų tokių istorijų, kokios nutiko absurdiškuose automobilių apmokestinimo ketinimuose (šiuo klausimu Zuokas teisus – apmokestinti derėtų prabangos transportą ir klausimą uždaryti ilgam). Tiesa, pati reformos koncepcija nėra vienareikšmiškai vertintina, bet delegavus pareigas šiai Vyriausybei, kartu delegavome ir sprendimų paruošimo teises, tik juos ruošti dera kokybiškiau. Neracionalu yra reikalauti atšaukti visus Vyriausybės sprendimus – lyg pagrindo jiems daryti net nebūtų buvę. Pagrindas yra, ir sunkumai pasaulio ekonomikoje – tikri, teksiantys neišvengiamai kiekvienam.

  Tiesa, pats organizatorius profsąjungos veikėjas man irgi nekelia didesnio pasitikėjimo: panašu, kad jis tik susirado savo arkliuką tapti dalinai valdančiuoju, privilegijuotuoju, tam palankiai susiklosčius aplinkybėms.

  Kartu, VISIŠKAI NEPATENKINAMAI yra realizuojamas valstybės JAU disponuojamų lėšų valdymas. Tai ir yra įsisenėjusi mūsų liga, kuomet nomenklatūrai, sukčiams visiškai nebesvarbu kas vyksta aplinkui, jie disponuoja valstybės pinigų, turto srautais savo ir susietų asmenų švaistūniška nuožiūra. Čia vis dar nėra adekvataus valdymo, ir kone kasdien girdime naujienas apie išsimokėtas, susiteiktas, akivaizdžiai neracionaliai „įsisavintas“ lėšas. Šio defekto sunkmečio akivaizdoje užkimšti nebus pajėgi jokia mokestinė reforma, o santaupų ar gerbūvio nebuvimas biudžeto aruoduose tapatus nekuklaus gerbūvio buvimui kai kur, kur jo būti neturėtų.

  Iš esmės, matau šiuose protestuose ir nepageidautino, neprotingo maišto spalvų, bet jo geroji pusė gali būti ta, kad atstumas nuo apačios iki to, ką daro viršūnėlė, galėtų būti peržiūrėtas. Kubiliaus ir Valinsko arogancija ir vykstančio nepaisymas – smerktini. O štai Latvijos Prezidento pozicija į įvykius jo šalyje atrodo pamokanti ir sveika. Dabartinis valdančiųjų spjaudymasis bet kokiais mokesčiais bet kaip – neatitinka lūkesčių, nes nėra nei kokybiškas, nei pakankamas.

  • Anonimas

   Tikrai nesiginčijų, kad yra rimtų problemų ir tiek buvusi, tiek esama valdžia smarkiai stokoja kompetencijos jas spręsti arba dėl sau žinomų priežasčių to nedaro. Aš irgi esu už revoliuciją, bet revoliuciją turi vesti žmonės, kurie visų pirma sugeba suformuluoti savo priekaištus esamai valdžiai, turi kompetetingų pasiūlymų kaip spręsti bėdas ir sugeba savo nuomonę pareikšti civilizuotai.

   Kai dalyviai ne visi lietuviškai, o dar rečiau rišliai šneka, o į mitingą eina daugiausia nacizmo, komunizmo ar šiaip chuliganizmo įdėjų vedini, tai aš matau tik srutas į gatvę paleistas…

 • Anonimas

  O aš manau, kad visas šitas kipišas labai aiškiai rodo buvusios valdžios baimę, ir labai jau desperatiškus bandymus išversti Kubilių iš kėdės. Ko gero bijoma, kad, apsidirbus su einamaisiais reikalais, ateis eilė ir rimtesniems pasiknaisiojimams po 8 metų veiklos rezultatus – tik jau su pavardėm ir sumom.

 • Anonimas

  Ne į temą, bet farsas yra ir tai, kaip masinės informacijos priemonės pradedant delfi.lt, tęsiant alfa.lt, baigiant net ir lrytas.lt yra pasiruošę nušviesti padėtį (tiksliau techninis pasiruošimas). Tam net kibernetinės atakos nereikia — tinklapiai vos vartosi, jei tik apskritai veikia…

  • Anonimas

   Kodėl? Lrytas.lt paskelbė kad mitingas prasidėjo vidurdienį jau 11:50. Štai ką aš vadinu operatyvumu. Įvykis dar neįvyko, o naujiena apie jį paskelbta.

 • Anonimas

  „visiškas smuklaus verslo sužlugdymas (ar turi savo kepėją, mėsininką ir pan.)“

  Noreciau suzinoti, kas ir kokiais specifiniais zingsniais ta suzlugdyma igyvendino, o taip pat parodyti, kur buvo tie pastoralines legendos auros apgaubti mesininkai, kepejai ir batsiuviai, kuriuos taip grubiai isnaikino.

  • Anonimas

   Šarai, smulkus verslas tai laikraščių su interneto portalais ir televizijomis leidyba… Apyvarta gi nesiekia 500 mn. USD pagal apibrėžimą…

  • Anonimas

   Palankios sąlygos VP tipo stambuoliams vienareikšmiškai naikina smulkiuosius, vietinius verslus. Galima tai laikyti pažangos palydovu, tačiau asmeniškai laikau tai neribotai siekiančios viską užvaldyti tuštybės piktybinį plitimą.

   Tai, kas atrodo pastoraline neįmanomybe, tikrovėje gali būti visai tikra: turiu savo pienininkę, kiaušinių tiekėją, advokatę, santechniką, ir t.t., ir pan. – asmeninių ir pastovesnių ryšių užmezgimas su savo darbo specialistais leidžia kokybiškai geriau gauti jų paslaugas. Kartu išvengiant tokio „būtino“ tarpininko, kaip VP, spekuliacinio dalyvavimo ūkiniuose mainuose.

   • Anonimas

    Tai, kad buvusio premjero pasodintas konkurencijos tarnybos vadovas niekada nepamatė jokio prekybos centrų dominavimo, jokios oligopolinės situacijos, niekas gi neturi daugiau kaip 40 % (jei imti visa Lietuva:)…

  • Anonimas

   Neapgalvoti, neparuosti, antiefektyvus mokesciai.
   Nuo 2008-12-31 jie padidejo smulkiesiems, ir padidejo tiek, kad VMI ir Sodros konsultantai siulo kromeli uzdaryti.

 • Anonimas

  Artūrui skrenda priekaištas:

  > ragina “nenaikinti pridėtinės vertės mokesčių tarifų”

  O jeigu įrašytume po „neneaikinti“ nutylėtą „buvusių“, aiškumo atsiras ženkliai daugiau? Tas ne taip jau retas kabinėjimasis prie smulkmenų nėra stiprių argumentų palydovas, tad stipriam žurnalistui kažkaip nelabai pritinka.

  • Giedriau, priekaištų nepriimu, nes galbūt jie norėjo pasakyti „nenaikinti lengvatų“, o gal „naikinti lenvatas, bet nedidinti bendrojo tarifo“… O gal „naikinti lengvatą šildymui“, kuria naudoajsi ir Kirkilas su Kubiliumi ir žmogus, gaunantis 1200 algos.. Čia, žinoma, spėlionės, bet būtent į tai ir norėjau atkreipti dėmesį – kai eini protestuoti, reikia labai aiškiai suformuluoti dėl ko protestuoji.

   Atsiprašau, kad nedalyvauju diskusijose, bet esu ne Lietuvoje (bet viską žinau). Gal kiek vėliau prisijungsiu, nes dabar turiu išbėgti.

   • Anonimas

    Nors ir ne Giedrius, betgi: čia žodis „naikinti“ panaudotas žodžio „keisti“ prasme. Šis reikalavimas visiškai aiškus, apie kitus nekalbu.

 • Anonimas

  lv: labai teisinga pastaba. Gal tikrai mūsų žurnalistai sugeba tik prezentacijose ragauti agurkelius?

 • Anonimas

  „Palankios sąlygos VP tipo stambuoliams vienareikšmiškai naikina smulkiuosius, vietinius verslus.“

  Kokios butent palankios salygos?

  Kur yra poreikis, atsiranda ir pasiula. Paziurek kiek geresniu ar blogesniu gourmet parduotuviu, vyniniu ir pan atsirado. Kam bent kiek idomu maisto kokybe, pazista bent jau po viena mesininka.

  Tai kur tas „isnaikinimas“?

  • Anonimas

   Labiau auga daugelio savininkų daugelis smulkių verslų/prekiautojų, ar dydžio pranašumus agresyviai įtvirtinančių nedaugelio savininkų tinklai? Antrieji, walmartiniai, išstumia europietiškos tradicijos smulkius specialistus. Kalba eina apie tai, kam sąlygos labiau palankios.

   • Anonimas

    XX a. pradzioje labiau augo augo automobiliu pramone, nei karietu. Turbut del to kad Benzas su Fordu valdziai otkatus dave.

 • Pradžiai užtektų vieno, bet pagrindinio ir kertinio reikalavimo: išvyti lauk 18 metų valdžiusią politmafiją, paleisti seimą ir organizuoti naujus seimo rinkimus.
  Beje, Artūrai Račai, kur dingo mano ir nerijaus vakarykščiai „pasikonsultavimai“, kas ta politmafija Lietuvoje? Taip, tai jūsų tinklalapis, bet kaip su žodžio laisvę? Likau nesupratęs. Tik patvirtinot mano teiginį – kažkam (ati)dirbat.

 • Anonimas

  Virgiui – taigi rudeni ta paleidima pagal galiojancia tvarka ir padareme. kas kiek laiko tamsta norite seimo rinkimu? kas menesi?

 • Anonimas

  visai nenustebčiau sužinojęs, kad didžioji dauguma tų protestuotojų niekada nedirbo ir nemokėjo jokių mokesčių.Ir net nesiruošia. Bent jau tie aršiausieji. Taip jau yra , kad visos revoliucijos turi savo scenaristus, režisierius ir … iždininkus.

 • Anonimas

  Virgiui: neskaičiau, tačiau galėčiau pasakyti, jog vieni žmonės privatizavo (ir „privatizavo“) įmones, o kiti „privatizavo“ politiką. Pastarieji valdo finansinius srautus,t.y. valdo viską.
  Štai ir politmafija, ar ne?:-) Apie 50-70 žmonių…Kiti tik paprastos prielipos.

 • Anonimas

  pilnai pritariu Arturui, kad jei protestuoji, tai bent jau reikia zinoti, pries ka :) kazkodel tie zmones neisejo pries kirkila del leo lt aferos, del visu mokesciu moketoju pinigu svaistymo ir krizes neigimo… bet kai valdzioje jau kubilius, tai jau galima garsiai rekti ir gniuztemis svaidytis :)
  ir gal as neteisus (tikiuosi, kad neteisus), bet sios dienos ‘riauses’ gana panasios i 1991 sausio 8 jedinstvos ataka pries seima. ir organizavimas – kryptingi pranesimai interneto komentaruose (net pas Artura:), raginimai prisijungti is ‘ruskoje radio’…
  zmones, zmones, kam siais laikais lengva, taciau jei jau protestuojam, tai ne pries tuos, kurie po ranka papuola, o pries kaltuosius. juk lietuva beveik visus 17 nepriklausomybes metu valde komunistai (LKP-LDDP-LSDP). tai ar kubilius kaltas, kad komunistam apvogus tauta ir kryptingai laikius energetine priklausomybe nuo rusu, tauta prastai gyvena?

 • Anonimas

  Donatui: šiek tiek prašovėte…Suomiai taip pat energetiškai priklausomi nuo rusų (net kariavo su rusais:-)…), tačiau gyvena gerai.

  • Anonimas

   tai juk ir vokietija, ir italija priklausoma taip pat… taciau esme ne pacioje priklausomybeje, bet ‘atkatuose’ vietiniams politikams. pasiziurekite, koks korupcijos lygis pas skandinavus ir pas mus… o juk tai tiesiogiai daro itaka tautos gerovei!

 • Anonimas

  > Donatai, nejau manai , kad buvę prie valdžios komuniagos organizuos protestus … prieš save?

 • Anonimas

  Racai, juk bazinis dydis taikomas ne tik seimo nariams, ministrams, istaigu vadovams ar teisejams…tas pats bazinis dydis taikomas tukstanciams Lietuvos pilieciu, kurie yra eiliniai valstybes tarnautojai ( policininkai, gaisrininkai, specialistai ivairiu sriciu ir pan…)..pamastykite ka kalbate! Tukstanciai pilieciu kaip tik turi teise peikti seima ta dalimi, kur bazinis dydis mazinamas nuo 490 iki 475 lt.

 • 7

  „Juk daugumai jų (nes didžioji dalis tikrai neuždirba daugiau nei vidutinis atlyginimas Lietuvoje) mokesčių reforma yra naudinga. Pajamų mokestis sumažintas, neapmokestinamų pajamų dydis – padidintas.“
  Aš manau, jog dabar tokia mokesčių reforma niekam nenaudinga. Tai, ką dabar daro „dešinieji“, turėjo padaryti „kairieji“ kol ekonomika perkaitinėjo. Krizės laikotarpiu reikia suteikti laikinas lengvatas verslui (pavyzdžiui britai laikinai sumažino pvm), kitaip nukentės visi – verslininkai mažins algas, atleis darbuotojus, o tai sąlygos vartojimo mažėjimą, kas vėlgi skatins verslininkus mažinti kaštus dėl sumažėjusių pajamų.
  Be to, pvm yra regresinis mokestis ir jo didinimas permeta mokesčių naštą ant mažiausias pajamas gaunančių gyventojų.

  • 7

   Šia tema neblogai pasisakė profesorius Povilas Gylys:
   http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/article.php?id=19437364

  • Anonimas

   Labai idomu kuo siulysite dengti po visu tu „skatinimu“ atsiverusia biudzeto skyle? Po tokiu „skatinimu“ kredito reitingas nuvaziuos geriausiu atveju iki BB+, palukanos nuskris iki nezinia kur, ir pasiskolinti is viso nepavyks is niekur.

   • 7

    Pasiskolinti pavyktų, nereikia dramatizuoti Lietuvos padeties. Tiesiog galima arba skolintis ir sėdėti biudžeto deficite arba džiaugtis neaišku kiek laiko truksiančia recesija. Man asmeniškai labiau patinka pirmas variantas, tačiau ne visiems reikalingas darbas ar maistas, tad gali būti ir kitokių nuomonių.

    • Anonimas

     Patikekite, NEPAVYKTU pasiskolinti reikiamos sumos uz maziau 12% eurais.

     • Anonimas

      Kodėl turėtume tikėti? Kuo tu mus laikai?

     • Anonimas

      Butent jus laikau anoniminiu komentatoriumi. Bet ne man turetu kristi nasta irodyti, kad NEIMANOMA BUTU pasiskolinti, o tiems, kurie nori 2-3% (t.y. 2.2-3.4 mlrd LTL) padidinti fiskalini deficita, ir ji finansuoti skolinantis. Klausiu – is kur ir kokiomis salygomis.

     • Anonimas

      2-3% BVP norejau parasyti

     • 7

      Plačių žinių šioje srityje tikrai neturiu, tad leistis į diskusiją didelio noro nėra. Kiek teko skaitinėti, tai yra priešingos nuomonės dėl skolinimosi prošvaisčių ar jų nebuvimo.
      Vis tik tebūnie kaip sakote ir skolintis Lietuvai neparanku. Tačiau kyla klausimas – ar valdžia vykdo dabartinę politiką dėl šios priežasties, ar ją vykdo, nes nuoširdžiai tiki, jog subalansuotas biudžetas = klestinti ekonomika. Rezultatas galbūt vienodas, tačiau pirmu atveju kalbame apie valdžios kompetentingumą, antru – nekompetentingumą.

   • Anonimas

    Reikia iškart atskirti keletą „skatinti“ galinčių reiškinių: mokestinių naštų lygmens, mokesčių naudojimo kokybės gerinimo ir investicijų įgyvendinimo lygmens. Jei pavyktų suaktyvinti pastaruosius, pirmieji turėtų bazę ir galėtų būti naudingi, kaip priemonė. Šiuo metu, vis šnekama išimtinai tik apie pirmuosius. Bet, deja, jų bazė akyse traukiasi, ir kaip priemonė savaime, jie tiesiog netenka prasmės, vargu ar pateisins sudėtas viltis. Ūkio sveikatos skatinimas neturi tiesmukos sąsajos su vien biudžeto nepritekliais, kaip priemone.

    • Anonimas

     O aš manau, kad Vyriausybė turėtų pateikti įrodymus (ne žodinius, o finaninius paskaičiavimus), kad visos įmanomos priemonės padarytos ir jokio kito kelio nebeliko tik daryti tai, ką dabar daro. Tada viskas butų gerai. Dabar to nėra. Todėl kritika jų atžvilgiu visiškai pagrįsta.

     • Anonimas

      Ir kiek gi zmoniu is siandienos riausiu (mitingo…) bus pakankamai kvalifikuoti / atviri kitokiai nuomonei tai suprasti?

     • Anonimas

      Šarūnai, dėl pasisakymo viršuje aš turėjau omenyje ne proletarus, o aukštąjį išsilavinimą turintiems žmonėms.

      Iš kitos pusės, aiškinti reikia kiekvienam pagal jo lygį, jam suprantama kalba. Liaudžiai niekas suprantamai nesiteikė paaiškinti jų kalba, tai dabar turi neveiklumo (gal geriau sakyti neteisingo veiklumo) rezultatus.

 • Anonimas

  Čia VŽ rašo: „Kubilius rengia pasitarimą dėl padėties po mitingo“. Kaip vienoje temoje kalbėjome, valdžia labiausiai bijo mitingų. Garantuoju, tuoj suras kažkam kažkokių nuolaidų. Toks Lietuvos politikų mentalitetas: gražiai prašysi – niekas tavęs neišgirs, sušauksi mitingą – tuoj atsiras sprendimai ir pinigai, kurių ankščiau nebuvo. Gerai tai, ar blogai, tai jau kita kalba.

 • Anonimas

  o man patiko tai , kad pries seima esancioje maximoje, buvo ispirkti visi kiausiniai :-))) na visgi zmones kulturingi, galejo juk matyt ir nepirkti :-)
  o siaip tai visa tai manau tik i nauda. valdzia privalo jausti liaudies pulsa. taip, su motyvacija beda. su tvarka – dar didesne beda, kam tas beprasmis dauzymas tai aisku sunku suvokt. taip, gaila , kad visa tai neivyko praeitos kadencijos metu. bet geriau veliau negu niekada. bet sitiems irgi neprosal siek tiek sukrusti. juk turim pradet mokytis, nuo 1991m. nieko panasaus nebuvo, ko noret.. tai pirma pamoka po tiek laiko. mokykimes, nes manau kitos pamokos ne uz kalnu.. tada ir motyvacija bus aiskesne..

 • Anonimas

  Atleiskite, tačiau tokie dalykai Europoje vyko ir vyksta kiekvieną dieną….Iki krizių ir po krizių:-)

  Donatai, gal žuvis genda nuo galvos? O galva…ES viršūnės? Kas paskaičiavo…kiek ES milijardų jau ištaškyta visokiems niekams? Prisimenate santerus, lordus kinokus bei kitokius biurokratinius pabaisėkus. Kai pradėjo kapstyti, tuojau santerai ir kompanija „išleisti atsargon“:-)…Viskas nutilo ir nurimo:-)

  • Anonimas

   sutinku, nes as ir nesakiau, kad ES yra skaidri. eurokratai susikure sau toki euroroju, kur tarpsta dideles algos, ilgos atostogos, mazai atsakomybes ir, neabejoju, korupcija. apie mazesne korupcija rasiau, turedamas omeny ne ES, bet skandinavus, is dalies UK. pvz. italija su savo biurokratais irgi yra ‘uzsireklamave’ kaip neblogi koruptoriai, nors ir vakaru europa, vienok :) tik kad ir kiek paiimsi pacius blogiausius is vakaru europos, nei vienas neperspjaus :) tokios, kaip rusija ar buvusios sovietu respublikos – baltarusija lietuva, latvija. o vat estija, saunuoliai, jie zengia teisingu keliu – matyt, suomija tam daro itakos it tai, kad pas juos laiku buvo priimtas kazkas panasaus, kaip desovietizacijos istatymas, kuris neleido ex-komunistams uzsibuti valdzioje. ko visiskai nebuvo lietuvoje, prisiminik LKP-LDDP-LSDP istorija…

 • Sarunui Skyriui ir panašiems,
  Lietuvą 18 metų valdo susitarę komunistai,taip vadinami socdemai ir TS, taip vadinami konservatoriai. Kiekvieną pašalinį trečią, ytariu kad nereiktų dalintis, jie „suėda“ bet kokiom priemonėm (Paksą, Uspaskicha, šiuo metu dirbama ties Valinsku), pradžiai pasitelkia žiniasklaidą( viena iš prostitucijos rūšių dabartinėje Lietuvoje), kai nepavyksta,- jėgos struktūras(prokuratūra, VSD). Netikiu, jog taikiais, kultūringais pamitingavimais galima tą politmafiją išvyti. Per daug įklimpę. Jie ir toliau taikiai ir kultūringai galvom linksės, mulkins, tyčiosis ir iš aferų lobs. Ar yra dar abejojančių, kam dirba Kirkilas po leo lt ir po aštuonerių metų neveiklos tapti nepriklausomiems nuo rusiškų dujų.
  Gaila, daugelis pamiršta (žiniasklaidos dėka), kiek laiko seime tėra praleidęs Valinskas (uždraudęs seime alkoholį, sudrausminęs kakadukininkus ir paparacininkus, pirmasis, kas kreipėsi į KT dėl atlyginimų sumažinimo sau !) ir kas tikrai atsakingas už korupciją, nebaudžiamumą aukščiausiuose sluoksniuose ir betvarkę šalyje. Ar nenusipelno žiniasklaida purvasklaidos vardo apšaukdama TPP šoumenais, kai tikrieji klounai ir cirkininkai jau 18 metų cirkinasi ir ištvirkauja visų mūsų sąskaita ? A.Račai, tikiuos nenuimsit nuo eterio. Nors jeigu jūsų tas pats šeimininkas kaip LRT gen direktoriaus, ką gi, jūsų teisė ir galimybės. :)

  • Anonimas

   Taigi Šarūnas tamstai pritaria..:)

   • Anonimas

    A, ka, kur? :))))

    • Anonimas

     Kad komunistai uzknisa…:)

  • Anonimas

   O tai kaip su liberalais, darbo partija, valstiečių, socialliberalais, tvarka ir teisingumas? Visi jie labai gerai finansuojami buvo. Patarųjų ir socdemų vieta seime per rinkimus visada buvo geriau apmokama nei konservatorių. Man atrodo, kad tamsta alergiją turit konservatoriams, kurie pasąmonės lygyje asocijuojasi su Landsbergiu.

  • Anonimas

   Tik kad daznai viskas kas blogai yra tapatinama su komunistais.. Musu visas ideologinys ESHELONAS ir paremtas tuo principu.. „nuolatine kova uz laisve pries komunizma“ plius kuriame kazkokia „vakarietiska“ valstybe (ne komunistine) kaip „Europa“ ar „JAV“ ir gyvensime taip gerai kaip jie..(NE komunizmo salygom!) tik va visko vertimas komunistams puikiai tarnavo musu vyriausybems jau 18 metu. ir panasu kad dar kuri laika tarnaus „jeigu blogas ir apsivage.. tai zinok komunistas“.. deja.. tik ka mes darysim po 10 metu? ar vis bus verciama KOMUNISTAMS??? Suluosino! TAPOME NEIGALUS! INVALIDAI! GENETISKAI PAVELDEJOM GULAGU TRAUMAS…(ka gali zinot gal biologai pasitarnaudami ideologijai ir prie tokiu isvadu prieitu..)..neatrodo kad kol taip galvosim mes KUR NORS.. NA NORS TRUPUTI.. PAJUDESIM.. na bent jau kol neatrasim realiu priezasciu.. tai tikrai nepajudesim) Pagarbiai L.

   • Anonimas

    Levai, pirmi laisvi rinkimai įvyko prieš 16m. Iki tol tik de jure buvo paskelbta nepriklausomybė, de facto buvo okupacinė kariuomenė ir sienas saugojo SSRS KGB pasieniečiai. Iš 16 metų 12 valdė LDDP (buvusi LKP) ir jos įvairios transformacijos. Jei pamenate Brazauskas yra buvęs 1 LKP CK sekretorius, Kirkilas LKP CK instruktorius, Šleževičius LKP CK agropramoninio komplekso skyriaus vedėjo pavaduotojas. Tiesa porą metų dar buvo naujosios politikos koalicija (Paksas-Paulauskas). Bet dėl socialliberalų tarybinės nomenklatūrinės prigimties, tą koaliciją irgi dalinai galima dėti į tą pačią kompaniją. Liustracija nebuvo įvykdyta, todėl buvusieji valdo daugybę sferų valstybėje. Jūs nustebtumėte kiek daug buvusių komjaunimo ir LKP sekretorių bei instruktorių užima aukštas pareigas valstybės aparate, kiek jie valdo masinės informacijos priemonių ir pramonės šakų. Dabartinė valdžia, kuri pradėjo dirbti prieš 36 dienas jiems yra ne į temą. Todėl tokia isterija eskaluojama. Pats turėtumėt suprasti kad neįmanoma per 36 dienas gyvenimo padaryti nuostabiu, ypač kai krizė visame pasaulyje. Nemanau, kad nauji mokesčiai per 16d. nuo naujų metų taip nepakeliamai prispaudė.

    • Anonimas

     Gryna tiesa, gaila, kad jos sklaida yra tokia nedidelė, apsiriboja šiuo forumu, o tautai kišama Komjaunimo tiesos „tiesa“..

    • Anonimas

     gerai pasakyta, liuks :)))

   • Anonimas

    50 metu sovietizacijos, kai visa normali pilietine visuomene arba buvo issaudyta, arba istremta i sibira, arba emigravo i vakarus, nepraeina greitai be pedsako. pas mus vis dar veikia savas lietuviskas ‘mankurtas’, kuris gali pasikeisti tik per kelias kartas…

 • Anonimas

  Virgi, dar turi tikėjimo Valinsku?

  Man tai įdomu kas pasinaudos suirute ir po Seimo paleidimo ar pasileidimo perims valdžią į savo rankas. Konservatoriams ir socialdemokratams jokių šansų. Liberalams, Darbo ir Valinsko partijoms irgi niekas nesišviečia. Kas lieka?

  • Anonimas

   Nebus jokio seimo pa(si)leidimo. Nesvajokite.

   • Anonimas

    Manęs Valinskas nenuvylė vien todėl, kad apie jo politinius-ekonominius gabumus buvau prastos nuomonės dar prieš rinkimus. Kodėl žmonės, kurie balsavo už Valinską nepatenkinti juo – o gi todėl, kad juos apgavo meluodamas ir nesilaikydamas savo duotų priešrinkiminių pažadų. Apie lūksčius, kurių jis žmonėms neišpildė jau net nekalbu.

   • Anonimas

    Tikrai bus. Tiktai neaišku kokiomis aplinkybėmis. Pasižiūrėk už lango (jei Vilniuje esi) kas darosi. O čia dar tik pradžia…

  • Irgi verslininkui,
   Tai kurioje vietoje konkrečiai jis tave nuvylė? Tik nepasakok ką iš žiniasklaidos girdėjai, geriau pamąstyk apie tai, ko jie nepasakė.

   • Manes nors ir nenuvyle, konservatoriai zymiai prasciau atrodo, bet savo asmeninio gyvenimo pavyzdziu [kiek matosi per stikla], tikrai neikvepia.

 • Anonimas

  Manau, gera pamoka klounams, kad mulkinti reikia jausti saiką… Aišku, gaila sužeistų žmonių…

  bet dabartinė valdžia gavo, ko nusipelnė su savo kvailom reformom… jei jaustųsi teisūs, būtų iškišę subines iš bunkerio… ir nebūtų buvę jokių riaušių… bet pabijojo

  • Anonimas

   Vienas iškišo, ir gavo kiaušį į kaktą. Gal kadais ir nusipelnė, bet ar tokiomis aplinkybėmis tikrai įmanomi pokalbiai?

  • Ką vadini klounais?

   • Klausimas RM -ui

   • Anonimas

    TPP… o juos dar kitaip galima pavadinti?

 • Anonimas

  Rusų naujienų agentūros jau skelbia apie Vilnių. Bet žiūrėkite kokį pavyzdį jie rodoo mums :)

  В России же готовятся уличные акции противоположного характера. Сегодня стало известно, что партия „Единая Россия“ действительно намерена проводить митинги в поддержку антикризисных мер президента и правительства.

  • Anonimas

   Taip taip – ir sklaida informacijos pasirūpinta. Labai keistai čia viskas.. Niekaip nepatikėsiu, kad susidomėjimas ALFA, DELFIU buvo toks didelis, kad nulaužė serverius, ir sugebėjo portaluose palikti tik vieną puslapį apie „revoliuciją“. Bet tai tik dar kartą parodo Kubiliui kokią mašiną pajudino… Gerai socdemai įsibetonavę…

 • Anonimas

  Партия и напод едины ! :)

 • Irgi verslininkui,
  Tu toj vietoj esi neprotingas ir neišprusęs, kaip ir A.Račas. Apie kokius lūkesčių išpildymus kalbi, kai Valinskas turi tik keliolika mandatų ir yra visiškai priklausomas nuo kubilinių (ta pati politmafija) ir liberalų ( tvarka šalyje su Zuokininkais? – juokinga) koalicijoje.
  Kai tauta duos TPP daugumą seime, tada bus galima kaltinti ir pažadų nevykdymu, o kol reikia eiti į koalicijas, negali būti nei kalbos apie nuviltus lūkesčius. Ar tu tikrai toks neprotingas, ar tu socdemas ?

  • Anonimas

   Lyg ir aiškiai aukščiau parašiau. Nepyk, bet tingiu smulkiau aiškinti. Tikiuosi, pačiam viskas greitai paaiškės.

  • Anonimas

   Valinskas yra davęs vienintelį pažadą kiek pamenu, žadėjo sumažinti alyginimus Seimo nariams per pirmą posedį, man tas nelabia rūpi ir nežinau, kaip klostosi ta istorija. Kvailas pažadas, bet tegu vykdo jeigu jau pažadėjo, nereikėjo žadėti jeigu negali padaryti. Daugiau berods jokio pažado suformuluoti nesugebėjo.

   • Juozui,
    Vykdo. Kreipėsi į konstitucinį teismą ir jau gavo teigiamą atsakymą. Dabar seimas turės balsuoti – pamatysim kas yra kas.

   • Anonimas

    Juozai, buvo tų pažadų. Vienas pagarsėjęs pažadas – ministrais paskirti ekspertus. Matosi kokius „ekspertus“ stumia šis veikėjas.

    • Irgi veslininkui,
     Matyt tau „ekspertas“ Kirkilas , „ekspertas“ Zuokas, „ekspertas“ Kubilius ir kiti senieji nusipelnę ekspertai klounai-artistai atkatų reikaluose – arčiau kūno ?

     • Anonimas

      Geriausia gynyba puolimas, ar ne? Atsakant į Jūsų klausimą išvardinti veikėjai įspūdžio man nedaro. Bet nuo to Valinskas ir Co baltesnis nepasidaro.

      Tikėkite Valinsku į sveikatą! Kad tik Jums nuo to lengviau būtų.

     • Anonimas

      Piktas tamsta Virgi esate… O kas ekspertas? Veselka, Gražulis ar Mazuronis?

 • Anonimas

  Visu pirma aciu latviu pusprociams, kurie parode pavyzdi lietuviu pusprociams (nors vargiai ir ta puse butu galima rast). Visu antra i policija reikejo metyt akmenis, kiausinius ir sniego gniuztes tam, kad jiems irgi buvo sumazintas finansavimas ir gresia atleidimas is darbo? Seimo kancialerija irgi turbut kalciausia del visko, kad reikejo dauzyti jos darbuotoju langus ir gadinti ju priziurima pastata? Fontanas irgi kaltas del krizes, tai reikejo ne vien plyteles nuimt bet visa sulygint su zeme, ir dar Mazvydo biblioteka, nes ir taip griuna, o ir knyga daugeliui protetuotoju-vandalu yra tik vienas is kankinimo budu. Ekonomine krize ateis ir praeis, bet vat dvasios degradacija ir sunkios formos debilizmas apsistojo ilgam.

 • Anonimas

  jūs paskaitytumėt, kaip šias riaušias aprešo KomTiesa – atrodytų pasiskaičius, kad tauta vieningu frontu išėjo į gatves prieš KomTiesos skriaudikus. Rusai sako – обхохочишся. Ar Vainauskas mano, kad visi tokie buki, ar jis pats toks bukas ?

  • Anonimas

   Ko gero mano, kad buki, o visų ir nereikia.. Keliasdešimt prainstruktuotų, keli šimtai žioplių, keli šimtai tų, kuriems valdžia privalo duoti, ir užtenka.. Gražiai dirba socdemų struktūros..

 • Lietuvą 18 metų valdo susitarę komunistai,taip vadinami socdemai ir TS, taip vadinami konservatoriai. Kiekvieną pašalinį trečią, ytariu kad nereiktų dalintis, jie “suėda” bet kokiom priemonėm (Paksą, Uspaskicha, šiuo metu dirbama ties Valinsku), pradžiai pasitelkia žiniasklaidą( viena iš prostitucijos rūšių dabartinėje Lietuvoje), kai nepavyksta,- jėgos struktūras(prokuratūra, VSD). Netikiu, jog taikiais, kultūringais pamitingavimais galima tą politmafiją išvyti. Per daug įklimpę. Jie ir toliau taikiai ir kultūringai galvom linksės, mulkins, tyčiosis ir iš aferų lobs. Ar yra dar abejojančių, kam dirba Kirkilas po leo lt ir po aštuonerių metų neveiklos tapti nepriklausomiems nuo rusiškų dujų.
  Gaila, daugelis pamiršta (žiniasklaidos dėka), kiek laiko seime tėra praleidęs Valinskas (uždraudęs seime alkoholį, sudrausminęs kakadukininkus ir paparacininkus, pirmasis, kas kreipėsi į KT dėl atlyginimų sumažinimo sau !) ir kas tikrai atsakingas už korupciją, nebaudžiamumą aukščiausiuose sluoksniuose ir betvarkę šalyje. Ar nenusipelno žiniasklaida purvasklaidos vardo apšaukdama TPP šoumenais, kai tikrieji klounai ir cirkininkai jau 18 metų cirkinasi ir ištvirkauja visų mūsų sąskaita ? A.Račai, tikiuos nenuimsit nuo eterio. Nors jeigu jūsų tas pats šeimininkas kaip LRT gen direktoriaus, ką gi, jūsų teisė ir galimybės… :)

  • Anonimas

   Virgi, pasiskaityk šią citatą:

   „Pasak jo, dauguma A.Valinsko bendražygių ėjo į Seimą, nežinodami, ką jie duos, bet įsivaizduodami, ką jie gaus.“

   Marijonas Mikutavičius
   Šaltinis lrytas.lt

 • Anonimas

  „Europos profesinių sąjungų konfederacija (ETUC) remia viešas savo narių protesto akcijas Baltijos šalyse, kurias sukėlė krizė ir nekelianti pasitikėjimo neoliberali jų vyriausybių politika.

  Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) ir Europos profesinių sąjungų tarybos (PERC) generalinis sekretorius John Monks pareiškė: „Latvijos ir Lietuvos vyriausybių vykdoma neoliberali politika neatspindi darbuotojų interesų ir didina socialinę įtampą. Neramumus kursto nepakankamas socialinio dialogo vertinimas bei visuomenės kontrolės finansinės ir ekonominės politikos trūkumas, tai kenkia pasitikėjimui viešosiomis institucijomis, nes abiejose šalyse kritinėje situacijoje atsidūrusi nacionalinė ekonomika turi būti sprendžiama nacionalinio konsensuso ir derybų keliu.

  Mes pritariame teisingam Latvijos ir Lietuvos darbuotojų pasipiktinimui ir tvirtai remiame mūsų Baltijos narių viešus pareiškimus. Tai, ko mums reikia dabar – visos Europos naujas socialinis susitarimas kovoti dėl užimtumo, padėti darbo rinkoje žmonėms, kurie dirba mažai apmokamus, nesaugius ir nekvalifikuotus darbus.“

  ETUC BACKS BALTIC UNIONS AGAINST THE NEO-LIBERAL POLICIES OF THEIR GOVERNMENTS

  Brussels, 14 January 2009

  • Anonimas

   Man labiau patiko Radžvilo išreikštas pastebėjimas apie neo-konservatorišką Lietuvos (ypač pastarosios Vyriausybės) politiką. Nors neo-konų skirtumai nuo neo-liberalios linijos skaitomi nedideliais, dabartinės Vyriausybės veikime nematau atvirumo požymių, išreiškiančių bent kokį liberalumą. Kubiliui asmeniškai visiškai vienodai šviečia ką apie jo stumiamus sprendimus galvoja Lietuvos gyventojai. Atitinkamai, šis nuožmumas jau skinasi savo vaisius. Rusijos krizės metu toks atoveiksmis nebuvo iššauktas, o tai reiškia, kad jis nėra vien sunkumų produktas. Tai – politikos ir rinkęjų lūkesčių niekinimo produktas.

   • Anonimas

    Taip, daug kas jau supranta, kad mitingas ir šiaip nepasitenkinimas kilo ne dėl finansinių sunkumų (jų dar galima sakyti nėra, lyginant su tuo kas mūsų laukia), o dėl nemokšiškumo elgiantis su eiliniais žmonėmis

  • Anonimas

   na, europoje juk nemazai yra komunistu (ypac italijoje), kurie aiskiai sav kailiu nori isbandyti komunizmo statybas, nes savo laiku stalinas iki ju ‘nedaejo’. tai ju teise taip galvoti ir taip noreti. tik vat problema, socializmas-konumizmas niekaip kitaip i valdzia neprasimusa, kaip tik jega ar klasta. vat ir belieka euro-komunistam vis apie sviesu rytoju svajoti…
   p.s. nesu as koks neo-kapitalistas, irgi dirbu samdoma darba, taciau aiskiai iskiriu, kur stovi samdiniu interesai, o kur destruktoriu, panasiu i ruskalbe ‘jedinstvo’. juk ir Arturas aiskiai paminejo keista situacija – protestavo tie, kuriem mokesciai buvo sumazinti… :)

 • Valentinui,
  Citata niekinė. Ar neatsirado ši citata po to, kai Valinskas prikirpo uodegą kakadukininkams ir paparacams? Neversk manęs galvoti, kad tavo informaciniai šaltiniai – kakadu ir lrytas. Ką Valatka rašo, visi žinom – kaip žinom ir kam jis dirba. O gal tu koks Airijos lietuvis tėvynėje dešimtmetį nebuvęs?

 • Slykstu skaityti purvasklaida visa.. Paskaitau iseina jau kaltu iesko del riausiu nors niekas nekiltu jeigu butu priimami protingi sprendimai, o dabar gyveni paprastas zmogau ir stengies isgyventi is 1000lt per menesi.. sukis kaip nori, o jus pone Racai lyg ir pasijuokdamas rasote, o kaip jus gyvenate? Jei toks protingas ir izvalgus reikejo su mitinguotojais nueiti ir pakalbeti protingai, gal, Jusu valdzia paklausys, kaip meras klauso, o tu paprastu zmoniu, kurie turi gyventi ant badavimo ribos neklauso niekas ir neklausys, o tik vel pazadais apipils ir tiek. Ir Jus galvate, kad taikiais mitingais a nors bus isspresta? Ne, nes niekas net neklausys, o dabar gal bent susimastys musu saunieji seimunai-zvaigzdunai, kad liaudis ne ju puseje ir bet kada gali susiburti/ Paziurekite jau net iskele saskaita 2mln litu uz zala..

  • Anonimas

   ar siulai Arturui kalbetis su bukaprociais rusakalbiais jaunuoliais, kurie apsvaige nuo alkoholio ir hormonu akmenimis svaidosi? neturiu nieko pries mitinguotojus, kurie taikiai reiske savo poziuri, taciau juk isisiautejo ne jie, bet niolikmeciai… kaip kokioj kaimo diskotekoj, kai ja per anksti uzbaigia :)

 • Valentinui,
  Ar nenusipelno žiniasklaida purvasklaidos vardo apšaukdama TPP šoumenais, kai tikrieji klounai ir cirkininkai jau 18 metų cirkinasi ir ištvirkauja visų mūsų sąskaita ?

 • Anonimas

  Dar pridesiu, kad nematau reikalo pajuokti dirbanciuosius ir ypac darbo netekusiuosius. Is ju ir taip visi saiposi. Antai – avinu banda, „runkeliai“… Taip, jie netiksliai formuluoja savo reikalavimus, taip, ju akcijos (kalbu apie taikiaja akcija, kurioje ir pati dalyvavau), buna prastai organizuotos (vien ko vertas pensininku sajungos atstovo pasakymas, kad del visko cia kalti lesbietes ir pederastai arba ko verti transparantai tautiniu juostu pavidalu beigi „pabudome ir kelkimes“.
  Taciau tai nera pakankamas pagrindas stoti valdzios pusen, nes tie zmones is tikruju isgyvena sunkius laikus. Ir ar tikrai jie yra del to kalti?..

 • Irgi verslininkui,
  Minėti veikėjai visi seime ir tau įspūdžio nedaro, ir todėl Valinskui nuėjus į seimą Valinskas įspūdžio nedaro ? Tai turėta omenyje, drauge mielas? :)))
  O galvojantiems Valinskas įspūdį daro: per tokį trumpą laiką spėjo papurtyti ir prostitucinę žiniasklaidą, ir „tradicinius“ politmafukus, ir sausą įstatymą įvedė (Salamakinui oi kaip nepatiko :) ir iki algų susimažinimo tik vienas žingsnis. Kas dar tiek nuveikė iki Valinsko? Jau net Račas nebetrimituoja: „ufonautas, maximos statytinis. Susigėdo . Davus Valinskui daugumą seime reikalai pajudėtų. Galėtų ir Račas prisijungti ir kiti.

 • Anonimas

  Mano nuomonė dažnai nesutampa, su Jūsų, bet šiaip perskaitau visada :) Ir labai nepatinka, kai vaidinat visažinį.
  Bet šiuo atveju, aš už visom keturiom, aiškinau pusę valandos draugei ,kad banda su šešių klasių išsilavinimu, patys nežino ko reikalauja. dabar būtinai duosiu paskaityti jūsų straipsnį. :))

 • Audriau,
  Kaip nebūsi piktas, kai TPP gauna vos keliolika mandatų, o jau trimituojama esą jie pažadų nesilaiko. Kokiomis priemonėmis su keliolika mandatų papūsti prieš politmafiją( socdemus ir konserv.)? Tad yra daroma kas tik įmanoma, ir nuveikta tikrai nemažai. Duokit TPP daugumą seime !
  Mazūronis vertas dešimties kirkilų, o žvelgiant iš padorumo pozicijų jie nesulyginami.
  Atvirai, tai aš ne piktas, tik … kad į avinų bandą labai jau panašūs mes, lietuviai, deja …

 • Viskas, einu į gatvę. Geros kloties ir būkim protingi.
  Lietuvą 18 metų valdo susitarę komunistai,taip vadinami socdemai ir TS, taip vadinami konservatoriai. Kiekvieną pašalinį trečią, ytariu kad nereiktų dalintis, jie “suėda” bet kokiom priemonėm (Paksą, Uspaskicha, šiuo metu dirbama ties Valinsku), pradžiai pasitelkia žiniasklaidą( viena iš prostitucijos rūšių dabartinėje Lietuvoje), kai nepavyksta,- jėgos struktūras(prokuratūra, VSD). Netikiu, jog taikiais, kultūringais pamitingavimais galima tą politmafiją išvyti. Per daug įklimpę. Jie ir toliau taikiai ir kultūringai galvom linksės, mulkins, tyčiosis ir iš aferų lobs. Ar yra dar abejojančių, kam dirba Kirkilas po leo lt ir po aštuonerių metų neveiklos tapti nepriklausomiems nuo rusiškų dujų.
  Gaila, daugelis pamiršta (žiniasklaidos dėka), kiek laiko seime tėra praleidęs Valinskas (uždraudęs seime alkoholį, sudrausminęs kakadukininkus ir paparacininkus, pirmasis, kas kreipėsi į KT dėl atlyginimų sumažinimo sau !) ir kas tikrai atsakingas už korupciją, nebaudžiamumą aukščiausiuose sluoksniuose ir betvarkę šalyje. Ar nenusipelno žiniasklaida purvasklaidos vardo apšaukdama TPP šoumenais, kai tikrieji klounai ir cirkininkai jau 18 metų cirkinasi ir ištvirkauja visų mūsų sąskaita ? A.Račai, tikiuos nenuimsit nuo eterio. Nors jeigu jūsų tas pats šeimininkas kaip LRT gen direktoriaus, ką gi, jūsų teisė ir galimybės. :)

  • Anonimas

   „susitarę komunistai“ – manau, kad komunisto vardas labiau kažkam įpareigoja. Siūlau gaują vadinti savo vardais: tai nomenklatūros klanas, siekiantis įgyvendinti ribotus grupinius interesus tarpusavio pagalba. Apie komunizmą šiuo atveju nėra ką pasakyti, tie žmonės turi su sąvoka tik tiek bendro, kiek ir sovietmetis. Vienu atveju parankiai pačiuptas, kitu – tik šiaip prikibęs mitas.

   Taip pat nėra kaip apie juos kalbėti siejant su politika – gyventojų interesų atstovavimu. Čia su Virgiu tenka sutikti – atstovavimo nesama nei vienu atveju iš turėtų dviejų pagrindinių pasirinkimų.

 • Anonimas

  Virgi, būkit kritiškas visiems vienodai. Na ir kas, kad balsavote už Valinską? Aš balsavau už Kubilių ir Co, bet jų poelgius vertinu labai neigiamai. Darbai, o ne žodžiai visada parodo kas yra ko vertas.

 • Betgi, Artūrai, sumoje darbininkų pajamos sumažėjo.
  Tu pats greičiausiai daugiau gavai iš pajamų mokesčio nei praradai iš PVM. Milijonieriai tikrai daug laimėjo.
  Bet va neturtingieji prarado ir todėl protestuoja, nes jų neguodžia tai, kad Tavo (ir visų turtingiausiųjų) pajamos padidėjo.
  Suprask: jie protestuoja gindami SAVO ir, beje, tautos daugumos interesus.

  • Anonimas

   Jei protestuojant galima uždirbti, tai labai geras biznis, nes protestuoti kvalifikacijos nereikia :)

  • Anonimas

   pajamos mazeja, jei mokesciai dideja arba biznis stoja. protestuotojams kubilius mokescius sumazino (priesingai, nei kitom socialinem grupem), o jau kad UAB’am biznis stoja, ir cia kubilius, budamas premjeru koki menesi yra kaltesnis nei AMB ar kirkilas, tai cia manes neitikinsi :)

 • Valdžia niekuo negali padėti žmonėms. Ekonominė recesija apėmusi visą Pasaulį. Eksportas smunka dideliu pagreičiu, pajamų į biudžetą nėra, vidaus vartojimas sunykęs. Kas atsitinka kai suvalgai daugiau, nei turi aruode atsargų? Jos vieną dieną ištuštėja ir ateina diena kai imi badauti. Deja, dabartinės vyriausybės uždavinys bus tik malšinti gaisrus ir pametėti skurdžius piniginius išteklius toms socialinėms grupėms, kurios yra labiau pažeidžiamos. Smulkūs verslininkai, turgaus prekeiviai, dirbantys pagal autorines sutartis, patentininkai, namudininkai tikrai jau niekada nebus nė vienos vyriausybės prioritetinėmis asmenų grupėmis. Mokėdami labai menkus mokesčius praeityje jie turėjo užsiauginti storesnį riebalų sluoksnį ekonominio pakilimo metu, kad išgyventų krizinį laikotarpį.

 • Anonimas

  Nuojauta,jog „kažkas“ bus- buvo.
  Blogai,kad žmonės smurtauja.
  Bet niekada nebus,taip,kaip visi norėtų.

  Artūrai,baikit vieną kartą su savo skaičiavimais.
  Kartais ir Jūs persistengiate.
  Jūs prieš Tautą ar už ją?
  Aš už.
  Prieš 18 metų visi degino laužus ir saugojo savo valdžią,bet gėda,kai žmonėms reikia saugotis savos valdžios.

  Artūrai,kokias kitas priemones siūlote Tautai,jei „švelniomis“ priemonėmis jos niekas niekad nesiklauo ir negirdi.Tai faktas.

  Kas dėl profsąjungiečio reklamos- sutinku.
  Bet kiekvienas politikas stengiasi pasinaudoti palankia proga.
  Bandė ir Zuokas- nepasisekė :) manau,kad pelnytai gavo kiaušiniu…reikėjo dar miltų paberti :)
  Va ir blynas :) tik imk ir „kepk“.

  Tik įdomi detalė…A.Valinskas,tuo metu, pietavo su Norvegijos „seimo“ pirmininku…Ar tai ne sutapimas?
  Manau,kad pabėgo…

  • Anonimas

   Nuojauta jog kažkas bus manau buvo pas visus. Ir taip buvo aišku, kad skustagalviams ir „megztoms beretėms“ (senutėms neturinčioms ką veikt)pati geriausia proga pasireikšt. Pasiskaityk straipsnius pirmus, labai aiškiai parašyta, kad kas atėjo mitinguot – tas ir mitingavo. Deja ne visi to atėjo. Sakai „švelniomis“ priemonėmis niekas niekad neklauso? O kas kalba? Kas kalba garsiai? Tarpusavyje arba forumuose kalba, bet viešumoje paklausk – nė vienas nieko blogo apie valdžią nepasakys. O po tokio mitingo susidaro įspūdis, kad grįžtam išvis į akmens amžių. Sakai Zuokas pelnytai gavo? Na man atrodo, kad jis vienintelis ryžosi išeiti pasišnekėti su minia, kai tuo tarpu Valinskas pietavo, o Kubilius iš vis neaišku kur buvo. Tai jei mes kiekvienas išeitume pašnekėt su piktais kaimynais ir už tai gautume kiaušiniu per galvą irgi būtų normalu?

 • Anonimas

  Na va – laikraščio televizija jau pradėjo… Gražu – Laurinavičius kalba, kaip taiki minia mėtė akmenis i Seimo langus, o kiti plojo – ir viskas, nieko daugiau nebuvo:) O policininkai neprofesionaliai žiūrėjo kaip į juos mėto akmenis. O Kirkilas stovi lyg mietą prarijęs…:)

 • Anonimas

  Audriau

  Manau,kad tie policininkai ir už Tautą…
  Jie vykdo įsakymus ir tiek.
  Nenustebčiau,jei per sekantį mitingą(manau,kad šito užteks,bet..), policija prisijungtų.Jie ir „nepyragus“ uždirba.

  • Anonimas

   Na jau tos „Tautos“ girtus veidus matėme per televizorių…

 • Anonimas

  Labai gerai kad protestuoja.. SVARBU KAD ISMOKTU TAI DARYTI, KAD MOKETU PEREITI TA RIBA, kuomet yra spaudziami i kampa, nes kitaip tai teisiog vergu tauta.. PAZIUREKIT, VISUOMENE TAPO KLASINE, REALIU PROGRESINIU MOKESCIU NERA.. ZMOGUS SPAUDZIAMAS I KAMPA, O ISEJES PROTESTUOTI APVADINAMAS KVALIU, DE*ILU, IR PAN. … tai vienas is NORMALIZACIJOS – PAVERGIMO BUDU – „SUSITAIKYK ARBA ESI KVAILYS“. SVARBU KAD ZMOGUS ZINOTU KAD JIS TURI TEISE GINTIS.. O JEIGU JIS YRA DISKRIMINUOJAMAS „PROTINGUJU, ISSILAVINUSIU ZMONIU“ tai cia ir LAZDA TINKA, nes PRASCIOKAS KITO GINKLO NETURI.. JEIGU INTELEKTUALAS GAUS PER GALVA, TAI JO KALTE KAD SAVO LAIKU TYLEJO.. na tai asmenine mano nuomone..

 • Anonimas

  Jau rašiau ir į Alfa – Račai, blemba, reikia rašyti profesionaliau, nes kai žurnalistai užsimena apie mokesčių reformą, tai niekur nemini jokių skaičių, o skaičiai labai daug pasako…
  Jau senokai buhalterių bendruomenė apskaičiavo ( duomenys iš tax’o forumo ), kad labiausiai mokesčių „reforma“ nuskriaudė tuos, kurie toliau nuo valdžios.
  Realūs mokesčių tarifai (t.y. kiek kainuoja pinigai tavo kišenėj):
  Mažas UAB 35,6%
  Didelis UAB 40,8%
  Darbuotojo alga 42,0%
  Individuali veikla 48,2%
  Stambi ind. įmonė 52,1%
  Smulki ind. įmonė 53,6%

  Tai va, langus turbūt turėjo daužyti „individualistai“?
  :)

 • Anonimas

  Nepyk, Arturai, bet profsajungu reikalavimai ne tokie absurdiski kaip tu teigi.

  Kur dirbs tie tukstanciai tavo minimu darbininku, jei neapgalvota mokesciu sistema gamina bedarbius? Teoriniai +10 litu butu smagu, jei naujieji mokesciai neverstu uzsidaryti jo darbdavio. O seimos biudzetas, jei nors vienas is seimos yra medikas/policininkas/patentininkas/prekeivis stipriai sumazejo. Ir mazes dar labiau, vaistams ir maisto produktams padidininus PVMa.

  Kenteti ir badauti aisku tauru, bet kenteti vien del Kubilius baimes pajudinti Maxima arba bankininkus…

 • Pingback: Anonimas()

 • Anonimas

  Valentinas:
  „…pabandykite “nuo nulio” sugalvoti produktą, investuoti pinigus, pagaminti produktą, parduoti produktą, …“

  Tai jai jau toks gudrus, tai imk ir paversk tą „nulį“ milijonu, pats vienas, be darbininkų pagalbos. Tuomet ir galėsi save vadinti milijonierium.

 • Anonimas

  Žiūriu dabar televizorių, sukilimai Šiauliuose, Alytuje – ir yra mano manymu yra vienas vienintelis kaltininkas visų šitų dalykų – tai mūsų gerbiama žiniasklaida. Kokių vėjų pripūsta į žmonių galvas! Kaip lengva visą tą (tegu nesupyksta) nemąstantį liumpeną pasiųsti kur norint.. Citatos (gal ne tikslios bet esmė tokia): „Ką ta valdžia galvoja, girdėjau dar kad Valinską prezidentu nori išrsiinkt, iš viso jie išprotėjo“, „Grūdų supirkimo kainos kaip pelų, ką tas Kubiliu daro!“, „Visą Lietuvą išparduot baigia, visokiems amerikonams, japonams, lauk tokią valdžią“.. Na dar ir Vilniaus „protestuotojai“, kurių pacituoti negaliu, nes televizoriuje buvo tik pyyyyp..
  Gal jau perlenkėte gerbiami žiniasklaidos atstovai?

  • Nematau cia jos jokios kaltes. Kalti tie, kurie nebenusileidzia iki paprastu zmoniu lygio ir nemato kaip jie gyvena. Arba, kaip tamsta, i juos ziuredamas matai tik girtus veidus. Liudna.

   • Anonimas

    Tai ar ne žiniasklaida išpūtė Kubiliaus vyriausybės kaltę? Čia jau kaip tam šuniui, kuris kanda lazdą, o ne ranką, kuri tą lazdą laiko – taip ir „tauta“.

    • Ne, ne ziniasklaida, o Kubiliaus vyriausybe. Ziniasklaida tik informavo apie naujus mokescius, o kai zmones eme skambineti i VMI ir SODRAS, gavo informacija is kurios suprato, kad jie jau bankrote jei toliau vystys bet kokia smulkia veikla. Zmones jau siandiena bijo, kad net jei ju verslai nebeveiks, jiems vis tiek reikes moketi. O jie netures is ko. O siaip gal iseikite i gatve ir paklausinekite zmoniu betarpiskai. Aiskiau bus negu as cia rasineju.

     • Anonimas

      Tai gal konkrečiai – kurie mokesčių pakeitimai taip jau išvijo žmones į gatves? Apie PVM lengvatas nerašykit, nes neįdomu, čia grynai žiniasklaidos „informavimas“. Apie Sodros mokesčius irgi nerašykit, nes tiek kas jų nemoka/nemokėjo pensijų vistiek norės. Tai kas dar?

     • Kam tie dideli konkretumai, jus gi vs tiek viska savaip isversite. Kaip ir dabar ta SODRA. Jei bijote/nenorite ziureti tiesai i akis, kam diskutuoti? Tu pavyzdziu ne tiek jau mazai ir jie sumuojasi visi i viena gniuzula. Vaistu brangiomas smulkme neturtingam zmogui? Gi gyventi ir biedni nori… Pensininku, kurie nepragyvena is pensijos ir gal but vos paeidami dar kazkur isidarbina pasluoti – apmokestinimas smulkmena? O jei senukai turi dar islaike dvieju kambariu buta ir nebegaledami issimoketi ji perduos, is ju vel bus nuplesta dalis gautos sumos… Sildymas, maistas ir t.t. ir pan. Nera nei menkiausios prasmes aiskinti zmonems, kurie isivaizduoja esa pakile taip aukstai, kad jiems tik paniekinamas zvilgsnis dera i zemiau stovincius. Todel nematau butinumo tamstai kazka detaliai, su skaiciais irodineti.

    • Anonimas

     kubiliaus kalte ispute vainauskas ir siaurusevicius, o jiems uz nugaru… patys galvokit…

 • Audriau,

  Gal kiek ne laiku įsiterpsiu, bet tiek alfa.lt, tiek lryto(irgi neveikė) tiek delfi „pakibimas“ buvo visiškai normalus reiškinys… Tiesiog administratoriai gaus pylos ir šiaip žmonės turės daug ką peržiūrėti. Alfa.lt po atnaujinimo ir be tokių didelių priežasčių būna nepasiekiamas.Nebuvo pasiruošę tokiam srautui, o susidomėjimas buvo milžiniškas. Berods vz.lt, atn.lt ir balsas.lt „nepakibo“, bet jei pažiūrėsite Gemius lankomumo statistiką bus aišku kodėl – „kibo“ populiariausieji. Nereikia ieškoti sąmokslo teorijų ten, kur yra tik paprastos žmonių klaidos. O straipsniu apie „revoliuciją“ paliko todėl kad tai buvo skaitomiausia tema, aukodami visą likusį portalo vaizdą. Man asmeniškai alfa.lt porą kartų atidarė tik juodai baltą tekstą, bet būtent to ten ir ėjau.

  • Anonimas

   OK. Nemaniau, kad taip lengvai lūžta serveriai.

 • Kas ėjo protestuot? Tie, kurie nemato savo ateities. Tie, kurie nežino ką toliau daryt. Tie, kurie negalvoja savo galva. Aš ir mano kolegos dirbam išsijuosę, suprakaitavę. Aiškinam žmonėm, kad reikia keisti požiūrį į viską, o į save ypatingai. Mes aiškinam ir įrodinėjam apie verslumo dvasią. Ir gerai žinom, kad dabartiniai protestuotojai vėliau ar anksčiau ateis pas mus. O yra firmų ir kompanijų, kurių apyvarta dabar, krizės metu, padidėjo 10% ir dar didėja. ir, visa tai čia,Lietuvoj. Bet dirbti tokiose firmose gali tik pasikeitę žmonės, išsilaisvine.
  Tiesa, apie provokatorius aš nekalbu. Tai atskira šnekta.

  • Anonimas

   Lauky, o tavęs visai netrikdo naujienos apie išsimokamas premijas, įsisavinamas daugiamilijonines lėšas abejotiniems tikslams? Tuomet esi arba geležinis, arba tik užsimiršęs žmogus. Keistis reikia, bet aptariamas klausimas susijęs su tuo, kad ir valstybėje kai kas privalo keistis.

 • „“Valentinas rašo: Sausis 16, 2009 4:12 vakare | Nuoroda | Atsakyti Nebus jokio seimo pa(si)leidimo. Nesvajokite.““ Rusai turi tokia patarlike, kuri sako, kad neverta Желаемое принимать за действительное.

 • Pingback: Anonimas()

 • Anonimas

  Aš nesuprantu. Toks jausmas, kad daugelis žmonių mažai globalių reiškinių, politikos ir istorijos arenoje tesidomi. Protestai ir nepaklusnumas – riaušės yra vienintelis būdas kaip išlaikyti demokratiją. Kadangi tikra demokratija egzistuoja tik ant popieriaus, o gyvenime egzistuoja interesai, visuomenės interesą galima apsaugoti tik anarchijos grėsme valdžiai. Priešingu atveju demokratija išsigimsta į nacizmą, fašizmą, autoritarizmą ar kitą nedemokratinę formą. Tai galima pastebėti ir dabartinėje Lietuvoje – po socialdemokratų partijos žaidimų(kuriuose dalyvavo ir konservatoriai ir kitos politinės partijos) visuomenė nesugebėjo išreikšti savo nuomonės dėl LEO, mitingai buvo labai silpni, toliau sekė studijų apmokestinimo pasipriešinimas, kuris buvo taip pat silpnas. Rezultatas toks, kad atėjusi nauja valdžia(kuri iš vidaus ar esmės yra ta pati), galėjo netrukdoma daryti mokesčių sistemos perversmą per kelias savaites, nes žinojo, kad tautai viskas vienodai – niekam nerūpi ir nerūpės. Protestai yra būtini, dūžtantys langai yra svrbu, o kad rusija čia kursto ugnį, tai visuose tokiuose mitinguose įsitrina ir rusai ir paleckiai ir liberalai, visiem dėmesio reikia. Juk viskas paprasta, šiandien riaušes kėlė 100 žmonių, po savaitės kels 1000 žmonių, o galiausiai demoralizuota policija (jie juk ne azijieciai kokie, o tie patys lietuviai) nustos ginti valdzios institucija ir totalus kolapsas. Idėja yra, kad valdžia turi siekti išvengti tokios anarchijos, tarnaudama valstybės piliečiams. Priešingu atveju nugalės kitos valstybės, kurios pasipelnys iš destabilizacijos mūsų šalyje. Jei kubilius tai leistų, tai jis pats ir būtų kaltas arba net sąjungininkas tokio veiksmo.. Valdžios užduotis ir yra, kad visi liktų patenkinti.

 • Anonimas

  Kodėl sakykime taip, ramioje Tautoje tas atsitiko.
  Pakalbėkime didžiąja prasme (kad išnaudojo situaciją ir Lietuvos nedraugai – penkta kolona ir t.t.).
  Dar prieš tai pasakysiu qapie turgininkus – perekupčikus… juk tai mažos krautuvėlės… tą reikėjo seniai padaryti (kasos aparatus)… nes perekupčikai įsitvirtino ten, kur buvo skirta ūkininkams ir smulkiesiems gamintojams… o to nedarė, nes ten rado prieglobstį fabrikų (kurie užsidarė 1990 m.) darbininkai ir t.t. – buvo džiaugiamasi, kad rasta jiems išeitis.
  Viskas yra labai ir labai sudėtinga.
  Bet grįžtant prie pradžios ką sakiau – didžiąja prasme Lietuva pajuto, kad čia krizę išnaudoja oligarchuų statytiniai…
  Žinoma, blogai, kad Lietuva nesugebėjo užkirsti kelią svetimšalių įsikišimui (gana efektyviam), – vanasi ir čia mes slabukai taip išeina… netikiu, kad įsibėgėjęs kirto niekuo dėtam policininkui žmogus atėjęs į streiką – kirto samdinys (įtariu, kad jų grupelės dar rinksis tamsoje… pasimušti… tad reikia būti atsargiems ir šeimos nariams, kai banditai įsisisiautėja, jų jau niekas nesustabdys (kai paragauja kraujo ir prie jo pripranta, jis jam būna būtinas, labiau nei narkomanui narkotikai).

 • Auksiniam kardui. O jūs būkit nuo neprikausomi ir jie nejaudins. Jie gi vargšai nežinantys ką darą. Tai mano požiūris. Būkim aukščiau už juos.

  • Anonimas

   O aš manau, kad nesusitvarkęs tvarkos ir neturėsi. Galima būti savarankišku savo gyvenime, tai vienas kitam netrukdo. Bet niekada negyvensi savarankiškai, jei tavo valstybėje valdys kleptokratai. Tai negali nebūti pastoviu trikdžiu. Aišku, riaušės anaiptol nėra pageidaujama priemonė. Bet, kad jau nutiko, kas nutiko – verta gerai pagalvoti ar ne geriau elgtis taip, kad taip neturėtų nutikti. Nes ir nutikti gali dar ne taip.

   • Auksini karde. kai tokių bus daugiau kaip aš, kurie yra nepriklausomi, valdžia nežinos ką daryti. Va tuomet ir pakalbėsim. O dabar jie priklausomi nuo oligarchų. Tegul pašoka.

    • Anonimas

     Patikslink: ar tavo modelyje taip pat nepriklausomi bus pedagogai, pensininkai ir panaši likusi dauguma? Koks jos likimas?

     • Pensija jau atgyvenęs dalykas. civilizuotam pasauly žmonės gauna pajamas iki gyvenimo pabaigos. Bet tai ne pensija.
      neužmirškit viena, kad ateity gamykloj dirbs tik du darbuotojai: žmogus ir šuo. Žmogus tam, kad pašertų šunį, o šuo tam, kad neprileistų žmogaus prie įrengimų. O ką mes veiksim? Ar pagalvojot. O pedagogika tai malonumas. tik ne ta kuri pas mus. Pas mus žlugdymas. Ir atėjo sužlugdyti ,,,prie seimo…

    • Anonimas

     Kvailystė – būtent būdamas pakankamai nepriklausomas ir nepageidaudamas NIEKO iš valstybės dabartinei reformai būtent ir užkliuvau tuo „nenoru dalyvauti“. Man prievarta kiša pensiją (nenoriu valdiškos!), motinystės-tėvystės draudimą (ačiū, vaikai jau paaugo) ir sveikatos draudimą (visada tvarkingai susimoku į kišenę kiek prašo ir nemitinguoju dėl to).
     Belieka tik, kad čia išlįstų Maldeikienė ir imtų su savo napoleoniška povyza mane auklėti… :)))
     Na, gal tai įeis į nemokamą Sodros paketą… :)

  • Jei tamsta manaisi esas aukstesnis, nebutinai taip ir yra. :))))

   • Nemanau Marteli, bet nesutinku su tuo kas daroma Lietuvoj. O ir nepritariu, bet manęs dar kol kas niekas neklausys. Tiesa aš ne vienas. Mūsų mažiausiai 50000

 • Lietuvą 18 metų valdo susitarę exkomunistai,taip vadinami socdemai ir TS, taip vadinami konservatoriai. Kiekvieną pašalinį trečią, įtariu kad nereiktų dalintis, jie “suėda” bet kokiom priemonėm (Paksą, Uspaskicha, šiuo metu dirbama ties Valinsku), pradžiai pasitelkia žiniasklaidą( viena iš prostitucijos rūšių dabartinėje Lietuvoje), kai nepavyksta,- jėgos struktūras(prokuratūra, VSD). Netikiu, jog taikiais, kultūringais pamitingavimais galima tą politmafiją išvyti. Per daug įklimpę. Jie ir toliau taikiai ir kultūringai galvom linksės, mulkins, tyčiosis ir iš aferų lobs. Ar yra dar abejojančių, kam dirba Kirkilas po leo lt ir po aštuonerių metų neveiklos tapti nepriklausomiems nuo rusiškų dujų.
  Gaila, daugelis pamiršta (žiniasklaidos dėka), kiek laiko seime tėra praleidęs Valinskas (uždraudęs seime alkoholį, sudrausminęs kakadukininkus ir paparacininkus, pirmasis, kas kreipėsi į KT dėl atlyginimų sumažinimo sau !) ir kas tikrai atsakingas už korupciją, nebaudžiamumą aukščiausiuose sluoksniuose ir betvarkę šalyje. Ar nenusipelno žiniasklaida purvasklaidos vardo apšaukdama TPP šoumenais, kai tikrieji klounai ir cirkininkai jau 18 metų cirkinasi ir ištvirkauja visų mūsų sąskaita ? TPP gauna vos keliolika mandatų, o jau trimituojama esą jie pažadų nesilaiko. Kokiomis priemonėmis su keliolika mandatų papūsti prieš politmafiją( socdemus ir konserv.)? Tad yra daroma kas tik įmanoma, ir nuveikta tikrai nemažai. Duokit TPP daugumą seime !
  Kažkas klausė dėl Mazūronio. Mazūronis vertas dešimties kirkilų, o žvelgiant iš padorumo, sąžiningumo pozicijų jie nesulyginami.
  Atvirai, tai aš ne piktas, tik … kad į avinų bandą labai jau panašūs mes, lietuviai, deja …A.Račai, tikiuos nenuimsit (kaip vakar) nuo eterio. Nors jeigu jūsų tas pats šeimininkas kaip LRT gen direktoriaus, ką gi, jūsų teisė ir galimybės. :)

  • Anonimas

   Nesikartokite. Nes atrodo kaip piktnaudžiavimas serverio resursais…

 • Anonimas

  Negaliu atsistebet kaip dabar viskas aiškinama per Lryto.tv:) Pirmiausia grazu ziuret – Valinskas vel lietrycio etery:) O toliau du gražus tikslai: paspirgintas Kubilius su Valinsku, ir galutinai apvarytas Paleckis:) taip taip taip – kaltas rastas, tai – Paleckis:) O Černiauskas šventasis, net Valinskas tam antrina :) Ir kas taip galejo sustrateguot?:)

 • Anonimas

  Kubilius atrodo nepasimokė ir jokių išvadų nepadarė. Citata: „dirbsime toliau, kaip dirbome iki šiol“. O gaila…

  • Anonimas

   Jis turi rinkėjų mandatą vykdyti savo programą. 7000 nepatenkintų nieko nelemia. Kas bus jei kiekvienas padaužęs langus gaus ko pageidauja?

  • Anonimas

   nori pakeisti valdzia? kurk partija, ieskok bendraminciu, skleisk idejas, dalyvauk rinkimuose ir laimek! pirmym!.. nes gerti alu [ar degtine] ir burnoti tai mes kiekvienas galime, o vat nuveikti kazka produktyvaus, ne tik sau ir savo skardziui… cia jau valios truputi reikia…

 • Visiem tie didiesiems rašytojams, kurie knaisiojasi pro praeitį. knaisiojatės nes neturit ateities.

  • O tamstele turi? Nu taip, visi turime tik niekas nezinome kokia.

  • Anonimas

   Lauky, patak žmonėms, kaip jiems labiau įsikabinti į ateitį – jiems dabar to kaip tik prireiks. Bet aiškiau, kad nebūtų taip panašu vien į bendro pobūdžio šnekas „pasidarykit geresnį gyvenimą“.

   • Mano tinklapis nurodytas.

    • Anonimas

     O tai ko pasikuklinai čia kalbėti apie „Amway“ ir MLM šviesią ateitį – suprantu, čia ir yra tavoji sėkmės formulė?

     • Aš kalbu visai kitaip. Aš kalbu, kad tai ženkliai didina užimtumą. O tai ir yra svarbiausias dalykas. Pasigilinkit ten rasit ir gan protingų požiūrių. O diletantizmo visur yra ir ten deja ypač.

 • Anonimas

  Būtume labai patenkinti, jeigu Kubilius ir Co vykdytų savo partijos programą, o ne darytų tas kas šauna į galvą. Melo, apgaulės, godumo liaudis neatleidžia.

  • Anonimas

   Reikia duoti laiko. Niekas dar nepradėjo vykdyti programos. Kol kas tai buvo antikrizinės priemonės biudžeto (Kirkilo) subalansavimui. Jei girdėjot, valdžia pasiskolino 3,8mlrd. litų. Tie pinigai ir bus naudojami ekonomikos gaivinimui. Žada pasiskolinti dar 2mlrd., kuriuos skirs tam pačiam reikalui. Kažkaip norit stebuklo per 36 d. Juk vyriausybė dirba tik nuo gruodžio 10d.

   • Anonimas

    „Niekas dar nepradėjo vykdyti programos…“
    Nėra komentarų tavo komentarui. Nei juoktis, nei verkti.

    • Anonimas

     Toks įtarimas, kad pats nesi verslininkas.

 • Anonimas

  GA (t.y. gerbiamas Artūrai), čia MA (t.y. miela Aušra).Žadėjau rašyti, bet dabar po įnirtingų bėgiojimų tarp stulpų prie Seimo,ašarojančių triušio (t.y. raudonų)akių (jaučiuosi pogrindžio revoliucinio judėjimo dalyvė ir šiaip pradedanti revoliucionierė, mat dabar žinau — kitą kartą pasiimsiu šiltą šaliką, tada dujos ne taip puola akis ir gerklę) jau vėl neturiu jėgų. Bet aš nedingau, Ryt atbusiu ir kritkuosiu, Kai nori kritikuoti — visada rasi ką. Aš paieškosiu, ir būtinai rasiu ką nors. Bus įdomiau gyventi.

  • Anonimas

   Čia dar kažko tikrai bus :-) Nekantraudami laukia ir pašaliniai stebėtojai ;-)

  • Anonimas

   gal koki viesa maldeikienes ir raco disputa? a? daugeliui butu idomu…

 • Anonimas

  Pamąstymui atsipeikėjus :

  *TAUTOS*JĖGA*VIENYBĖJE*
  *JĖGA*VIENYBĖJE*TAUTOS*
  *VIENYBĖJE*TAUTOS*JĖGA*

 • Anonimas

  Kubilius, „Lietuvos ryto“ televizijoje dar kartą viešai melavo. Jo tvirtinimu, Seimo narių ir ministrų alga dabar mažesnė, negu buvo prieš rinkimus. Gėda!

  • Anonimas

   del seimo nariu nezinau, bet ministru – taip

 • Anonimas

  Sausis… Džiovina gerklę… Išgėrė butelius, sviedė į langą…
  Buvo aišku, kad taikus protestas virs neramumais. Kaip be būtų gaila, plebso reikalavimai (duonos, vyno ir reginių) dominuoja virš suvokimo, kad taupymas valstybėje prasideda nuo valstybinio sektoriaus išlaidų mažinimo.
  Bet gi provincijoje ramu tylu… Gyvenimas merdi, laikas sustojęs… Tautos šaknys miega…

  • Anonimas

   per radija girdejau, kaip profsajungu vadas aiskino, kad jie nekalti, nes cia buvo ne jie, jie jau buv iseje, jais kazkas pasinaudojo… :))) lygtai zmones butu be galvu ir nesuprastu, kad po rygos riausiu jais nebus bandyta pasinaudoti…

 • Papildyta:
  Lietuvą 18 metų valdo susitarę exkomunistai,taip vadinami socdemai ir TS, taip vadinami konservatoriai. Kiekvieną pašalinį trečią, įtariu kad nereiktų dalintis, jie “suėda” bet kokiom priemonėm (Paksą, Uspaskicha, šiuo metu dirbama ties Valinsku), pradžiai pasitelkia žiniasklaidą( viena iš prostitucijos rūšių dabartinėje Lietuvoje), kai nepavyksta,- jėgos struktūras(prokuratūra, VSD). Netikiu, jog taikiais, kultūringais pamitingavimais galima tą politmafiją išvyti. Per daug įklimpę. Jie ir toliau taikiai ir kultūringai galvom linksės, mulkins, tyčiosis ir iš aferų lobs. Ar yra dar abejojančių, kam dirba Kirkilas po leo lt ir po aštuonerių metų neveiklos tapti nepriklausomiems nuo rusiškų dujų.
  Gaila, daugelis pamiršta (žiniasklaidos dėka), kiek laiko seime tėra praleidęs Valinskas (uždraudęs seime alkoholį, sudrausminęs kakadukininkus ir paparacininkus, pirmasis, kas kreipėsi į KT dėl atlyginimų sumažinimo sau !) ir kas tikrai atsakingas už korupciją, nebaudžiamumą aukščiausiuose sluoksniuose ir betvarkę šalyje. Ar nenusipelno žiniasklaida purvasklaidos vardo apšaukdama TPP šoumenais, kai tikrieji klounai ir cirkininkai jau 18 metų cirkinasi ir ištvirkauja visų mūsų sąskaita ? TPP gauna vos keliolika mandatų, o jau trimituojama esą jie pažadų nesilaiko. Kokiomis priemonėmis su keliolika mandatų papūsti prieš politmafiją( socdemus ir konserv.)? Tad yra daroma kas tik įmanoma, ir nuveikta tikrai nemažai. Duokit TPP daugumą seime !
  Kažkas klausė dėl Mazūronio. Mazūronis vertas dešimties kirkilų, o žvelgiant iš padorumo, sąžiningumo pozicijų jie nesulyginami. Kažkas užsiminė apie išsimokamas premijas – tik noriu paklausti – TPP, Valinskas išsimoka ar Kirkilo chebra? Dar kartą klausiu, – KAIP PAPŪSTI PRIEŠ POLITMAFIJĄ TURINT TIK KELIOLIKA MANDATŲ ? BŪKIM PROTINGI BALSUODAMI. Yra nuomonių, jog „senieji“ politikieriai, valdydami nusavintą ir korupciniais kanalais įgytą didžiulį kapitalą klastoja rinkimų rezultatus – ačiū Dievui ne šimtu nuošimčių. Tad visiškai nesu įsitikinęs ar įmanoma politmafiją pašalinti demokratinių rinkimų būdu. Senoji „tradicinė“ politmafija gyvena puikiai, sočiai ir aprūpintai ir jiems mažiausiai reikia permainų – ubagus lengviau laikyti neišprususiais, lengviau valdyti.
  Atvirai, tai aš ne piktas, tik … kad į avinų bandą labai jau panašūs mes, lietuviai, deja …A.Račai, tikiuos nenuimsit (kaip vakar) nuo eterio. Nors jeigu jūsų tas pats šeimininkas kaip LRT gen direktoriaus, ką gi, jūsų teisė ir galimybės. :)

  • „“Kažkas klausė dėl Mazūronio. Mazūronis vertas dešimties kirkilų, o žvelgiant iš padorumo, sąžiningumo pozicijų jie nesulyginami““.

   Klausimas Virgiui: ar ir Valinskas taip galvoja? Ir jei taip, tai kodel pries rinkimus jis deklaravo, kad jokiu budu neis su tvarkieciais, bet nei karto nepaminejo socdemu?

   • Nes Mazūronis eina paskui Paksą. Beje, aš vis dar manau, kad Paksas, – keleriopai mažesnė blogybė, nei konservatoriai ir keliasdešimt kartų geriau, nei Kirkilo klanas.

 • o žinot kas tas mitingas buvo. Durniai su durniais kovojo. Kubilius, deja nėra ta asmenybė, kuri mus iš krizės išvestų. Ar gali aklas aklą vesti? Nėra naujo mąstymo, nėra naujų idėjų.

  • Anonimas

   Čia buvo vaistukai Kubiliui ir kompanijai :)
   Karti piliulė, bet labai laiku.
   Nuo puikybės ir nerealybės jausmo.
   Nuo arogancijos ir kvailybės.
   Manau, tikrai labai sveika. Ir visiškai nieko baisaus.
   Daromės po truputį normalia vakarietiška demokratija :)
   Dabar ieškos priešų, bus daug lia lia lia,
   bet to nereikia klausyti, nes tai tik munduro skalbimas.
   Svarbu – kad visgi yra atsvara valdzios spaudimui.

  • Anonimas

   tada siulyk savo vada, kuris isvestu, arba, jei neturi, pats galvok ir siulykis… dalyvauk rinkimuose, skleisk idejas, rink sv bendramincius… tai sunkesnis kelias, nei stiklus dauzyti, nes rekauti visi drasus…

 • Anonimas

  Mažiau kaip mėnuo liko iki Valentino dienos – pradėkime MEILĖS žygius.:))))))))))))))))

 • Anonimas

  Pone Račai, tikiuosi, kad bent Jūs atkreipsite į mane dėmesį. Dabar yra baisi dezinformacija. Pavyzdžiui, iš kur ištraukė turgininkai, kad su jais niekas nesikalba, kad jie nuskriausti? Štai aš galiu apteikti informacijos, kad su jais kalbėtasi:
  ,,Ūkininkai pritarė būsimos Vyriausybės siekiams įtraukti juos į socialinio draudimo sistemą

  Šiandien LR Seime paskirtasis Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, būsimasis žemės ūkio ministras Kazimieras Starkevičius bei būsimasis finansų ministras Algirdas Šemeta susitiko su Lietuvos ūkininkų sąjungos, Žemės ūkio rūmų, Lietuvos žemės savininkų sąjungos, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos, Lietuvos žemės ūkio asociacijos atstovais bei ūkininkais iš Biržų, Kupiškio Raseinių, Anykščių, Utenos, Prienų ir kitų Lietuvos rajonų.

  Susitikime vyko diskusija dėl Vyriausybės programos nuostatų žemės ūkio srityje.

  Ūkininkai pritarė būsimos Vyriausybės siekiams įtraukti juos į socialinio draudimo sistemą bei teigė suprantą, kodėl palaipsniui visi žemdirbiai ir žemės ūkį aptarnaujančios įmonės turės pereiti į bendrąją mokesčių sistemą.

  Susitikime dalyvavę žemdirbiai pastebėjo, kad reikėtų nedelsiant sureguliuoti santykius tarp žaliavos gamintojų, perdirbėjų ir prekybininkų. Paskirtasis Ministras Pirmininkas ir būsimieji ministrai šiems pasiūlymams pritarė.
  (2008-12-02)“

  Prašau, atkreipkite į tai dėmesį. Jeigu Lietuvoje bus dezinformacija, gali kilti rimti nemalonumai ir demagogija. Kas nesikalba su žmonėmis? Ar valdžia su žmonėmis, ar prosąjungos su savo žmonėmis?

  Dėkoju už dėmesį.

  • mielas dimes. Dezinformacija skleidziate jus pats. Nes painiojate ukininkus su turgaus prekeiviais. Uij kaip seniai as jokiame turguje nebemaciau jokio kaimiecio. Turgaus pardavejai, nors su ukininkais ir susije per deimti pakopu, jie pardavineja ir uzsienietiska produkcija. Ir ne tik zemes ukio produkcija

   • Anonimas

    Aš tik sakau, kad netikslinga per žiniasklaidos priemones visais būdais skelbti, jog valdžia VISIŠKAI nusisukusi nuo žmonių. Yra tokia grandinė: VALDŽIA>PROFESINIŲ SĄJUNGŲ ATSTOVAI>ŽMONĖS. Šiuo atveju nutrūko grandis tarp prodesninių sąjungų atsovų ir žmonių.

 • Anonimas

  O aš manau, kad profsąjungos tik drumsčia vandenį ir nukreipia dėmesį nuo problemų. Juk profsąjungos net aiškiai nesuformulavo, ko nori… Be to, dirbančiųjų gerovė pagal reformą yra antroje vietoje po maximų :) Taigi, nėr ko skųstis. (Čia aš apie mokesčių tarifus)

  • Gal galima placiau apie ta geruma II vietoje? :)))

 • Anonimas

  skirta:

  Irgi verslininkas

  daugumai tavo pasisakymu- PRITARIU.

  NEMANAU,KAD DURNIAIS MANDAGU VADINTI TUOS,KURIE BENT „KAŽKĄ“ DARO…Juk būtų ir yra daug smagiau sėdėti ir nieko neveiti,kaip tokiam „laukys“ ir pan.

  Ponas „Laukį“:

  manai,kad prie streiko neprisidėjo pats Kubilius?Manau,kad prisidėjo…
  Jis norėjo ryžtingesnių sprendimo įgyvendinimo būdų,kaipo apmokestinti NT ir prabangias mašinas(nors tai ir socialdemokratiška,bet..).Galėtų apmokestinti ir prabangos prekes.Tarkim,perki grandinėlę,kuri kainuoja 3000 Lt,tai tau PVM mokestis bus ne 19 proc., o 30.
  Manau,kad tai būtų teisinga.Jei „turčius“sugeba sukrapštyti grandinėlei 3000.Tai sugebės sukrapštyti ir dar 1000 Tėvynei.
  Dėl šitų mokesčių buvo nesutarimai su liberalais(Zuoku, Masiuliu).
  Niekas apie NT mokestį nekalbėjo iki streiko,o dabar..?
  Ir nesakykit,kad neišsigando..išsigando…Taip jiems ir reikia…
  negerai,kai niokojamas turtas,bet…Tylios Tautos niekas negirdi.

 • Anonimas

  O problema yra mokesčių tarifai verslui, ir ypač smulkiam.
  Kodėl smulkiukai visi tokie pikti?
  Todėl, kad juos varu varo vogti…
  Jie taip nepratę, jie pratę užsidirbti.
  Žiūrėkit į normalų legalų verslą – jis šoke.

 • Anonimas

  Virgi

  Jei A.V. būtų šventas ir nenusidėjęs visviena prie jo „kibtų“,nes jis arogantiškas.
  Smagu,kai pats sėdi TV ir gali „traukti“ visus per dantį,..bet,kai kalba pradeda suktis link tavęs ir iš tos pačios TV,kuriai kažkada „dirbai“ reitingus,tai…pikta.
  Jei būtumėt klausęs,ką kalbėjo A>V> prieš rinkimus- dabar, taip nekalbėtumėt.
  Kai būdavo užduodamas klausimas ir mūsų „svogūnas“ neturėdavo atsakymo,tai greitai jis jį „deklaruodavo“ pašnekovui…ir taip buvo dažnai.Reikėjo stebėti
  (rodė LTV)

  Pritariau ir pritarsiu streikui,jei nėra kitų galimybių,o jų šiuo metu- nėra.
  Tik be muštinių ir turto niokojimo, nes lėšos,už kurias remontuos SEIMĄ- iš mūsų kišenių.Dėja.
  pgalvokit- prieš daužydami.

 • Anonimas

  Blyn, o Kubilius toliau varo savo demagogiją apie mokestinius kreditus verslui – JO-FA-NA… (žiūriu tiesiogiai LTV)

 • Anonimas

  irgi verslininkui, kas, kas vėliau prisijungs-inteligentija?
  Taigi , ji rašo ir rašo, ir toliau rašo.

 • Anonimas

  Arturai cia is alfa.lt vieno komentaro parases asmuo pasivadino „dada“. Kadangi taip nemoku parasyti tai nukopijuosiu teksta, bet noreciau pabrezti, kad labai taikliai cia pastebeta.
  „Nesimaivyk, Račai! Jie tokie patys lietuviai, kaip ir tu. Ir valgyti nori irgi kaip ir tu. Jie reiškia savo nepasitenkinimą, kaip ir tu, beje. Tik kiek kitaip, nes neturi tiek talanto, kaip tu. O kad tie profsajunginiai černiauskai yra bailūs ir lengvai debilavoti, tai čia ne žmonių problema. Žmonės atėjo nuversti parazitų, bet parazitai apsigynė. Tam kartui. Pažiūrėsim, kas kitą kartą juos apgins. Žmonės atėjo verčiami skurdo ir pažeminimo, o žemina juos ir skurdina tie, kas valdžiukėje sėdi. Pas tuos jie atėjo. Bet, pats matei, neįleido žmonių, šaudyti pradėjo… Tautos atstovai tautos nusigando? Savęs, veidrodiniuse stikluose, jie neišsigąsta… Jie patys sau gražūs atrodo. Atsargiai, Račai, daraisi panašus į tą savo kolegę, kuri kviečia vyrus į gatves, o pati pasiplauna pas sutenerį… Prarastą pagarbą bus sunku atgauti…“

  Ir dar per lrytas.tv studijoje buvo tas psichas Paleckis, bet issake gana nebloga pozicija ir gera labai fraze, tiksliai nepamenu, bet skamba taip: „Riauses sukele ne kazkokia provokacija, o Kirkilo ir Kubiliaus valdzia“.. Paziurekite i juos, kaip buvo LRT laidoje. Moteris paskambino pasake situacija su kuria turi gyventi, o jie vel savo ciniskus, amoralius paistalus desto. Kazi kiek ten Vasario menesi susirinks zmoniu. Tik idomu ar dabar policija saudys tikrom kulkom?

  • Anonimas

   tai sakai, ricardai [kartu su dada], kad kubilius per menesi taip pablogino visu lietuvos pilieciu padeti, kaip per 8 metus net pats amb su kirkilu nesugebejo? kad tai kubilius prasuko leo afera, neleiddo socdemams sukaupti rezervu, kai ekonomika augo, kubilius kaltas, kad lietuva iki siol 100% priklausoma nuo putino duju ir kad iki siol nesugebejo ivykdyti rimtu strukturiniu reformu ir lieka viena is korumpuociausiu saliu tarp ES? ir kaip tas kubilius taip sugebejo?
   taip pat siulau pasiskaityti grineviciutes staripsni http://www.alfa.lt/straipsnis/10247353/?Pilvo.riauses=2009-01-16_20-51
   trumpai ir tiksliai…

 • Anonimas

  Ričardai

  pritaru nuomonei,bet kalbėkime apie temą…negražu vadinti žmugų- psichu,jei nesi tikras,kad jis toks yra.
  Be įžeidimų.

  Valdžia išsigando.Tai faktas.
  Šaydė į nieko dėtus…- kita kalba.
  Noras pagazdinti,kad Tauta daugiau neitų ir tiek…
  Baisu.
  Tauta eis.Būtų šaunu,kad be daužymų.
  Kad valdžia negalėtų priekaištauti,jog vėl smurtaujama.
  Visada į tokius „renginius“ susirenka ir tie,kuire mėgėjai pasimušti ir paniokoti ne savo turtą…
  Bet kam šaudyti šratais ir ne į tuos,kuriuos reikia?
  Tikslinis šaudymas?Ar kaip?
  Čia turi atsakyti policijos vadovybė,o Jų atsakymas aiškus- nesitaikėm,bet…

  • Anonimas

   kazkodel sajudzio mitingu laikais tokiu riausiu nebudavo, nors, kaip sakai, ‘visada į tokius “renginius” susirenka ir tie,kuire mėgėjai pasimušti ir paniokoti ne savo turtą’… gal todel, kad sajudis savo tikslo sieke nesmurtinemis priemonemis ir kontroliavo savo organizuojamus mitingus, skirtingai nuo SSKP ir jedinstvos, kurie smurta naudojo kaip taktika.
   juk, kaip girdejot gal, rusai jau pranese, kad lietuvos darbo liaudis bande padegti seima, nors kisenese rasti molotovo kokteiliai dar nebuvo uzsiliepsnoje :)

 • Anonimas

  Ričardai, Jūsų pastaba ir citata dėl A.Račo, reikia pripažinti, turi tiesos. Artūras, gal ir nenorėjo, bet jo tekste jaučiasi šioks toks pasipūtimas skurdesnių ir mažiau išsilavinusių žmonių atžvilgiu, nenoras matyti ne detales, o esmę.

  Apskritai, Lietuvos „elitas“ nesupranta ir nesistengia įsigilinti į konkrečias eilinių žmonių problemas. Toks yra mūsų Prezidentas, toks yra mūsų Ministras pirmininkas, toks yra mūsų Seimo pirmininkas. Sąrašą galima tęsti be galo.

  • Anonimas

   nesijaucia Arturo tekste jokio pasiputimo, tik klausimas, kodel ta socialine grupe, kuriai mokesciai buvo sumazinti, isejo protestuoti, skirtingai nuo kitu grupiu, kuriems mokesciai padidejo. o juk Arturui, manau, jie irgi padidejo…
   ir tie 16-18 metu jaunuoliai, kurie mete akmenis ir kt. – tai cia ir yra ta pagrindine ‘nuskriaustuju’ grupe? cia jie dabar moka ‘zveriskus’ mokescius ir kencia is bado? o kur jie buvo visus 8 metus? ar per ta laikotarpi jiems viskas gerai buvo ir kubilius per mensi viska sugriove?

   • Į dešimtuką. Pritariu visom keturiom. Ale nieko čia naujo. 1968 barikadas statė bei nuo Markuse ir Mao veikalų negalėjo atsitraukti lygiai tokie pat jaunikaičiai. O ir antiglobalistų fejerverkus organizuoja panaši Fight Clubo persiskaičiusi ir persižiūrėjusi auditorija.

   • Anonimas

    Kažin, kodėl daugelis tų jaunuolių galvas nusiskutę? Jedinstva taip nedarė. O darė tokie patriotai, kurie prieš metus Vilniaus centre skaitė poeziją apie juden raus. Tai vat, sakyčiau politika pradėjo domėtis smogikai.

 • Anonimas

  Gerb. Nerijau

  Policijos pirmasis atsakymas buvo – nesaudem!.. veliau suminkstejo ir – saudem, bet su smulkiom.. o dar veliau – saudem, bet pasitaiko atsitiktinumu kada pataiko i nieko detus :)

  O del A.Paleckio tai paprasta, nes jo dazni pasisakymai ir elgesys vercia susimastyti ar normalus zmogus taip galetu kalbeti. Nors zinoma as nesakau, kad jis toks, bet mano akimis ziurint toki ji laikau, bet nenoriu nieko izeiti.

 • Anonimas

  pritariu „irgi verslininkui“

  Kartais Artūrą sunku suprasti…
  Gal,kad žurnalistas?
  kai pažiūrėjau į šiandienos elitą per LTV ir viso mitingo metu…likau „sužavėtas“,tokio abejingumui dar neteko matyti.

  Per LTV net A.Valinskas kalbėjo: nedaužykime.
  Ko jis neišėjo,kai liaudis kvietė?
  Pietavo,kiek informavo žinisklaida?Ar tai tik priedanga?
  Manau,kad priedanga.
  Prieš TV pakalbėti,tai „mandras“,o kai Tauta kviečia- perdžia..
  juokas ima iš jo arogancijos.
  Gaila,kad Tauta šiandien nepataikė jam,kaip Zuokui, kaiušiniu…Manau,kad „nusileidęs“ būtų,oj kaip nusileidęs…

  • Nerijau,
   žinoma, kad priedanga :) Ant smūgio išsikvietė Norvegijos Stortingo šefą Thorbjorną Jaglundą ir pasakė „Su pačiu, kolega, pietauti nenoriu beigi dėjau ant viso suprotokolinto vizito grafiko, ale reikia kažkur pasislėpti nuo riaušininkų“ :)
   Homunculi quanti sunt cum recogito… :(

 • Anonimas

  Ričardai

  Aš, A.V. ir nevadinu ligoniu,nors,gal, ir galvoju,kad jis toks,bet…Tai jau man spręsti.
  Neįžeidinėkim,o bendraukim :)
  yra daug kitų žodžių,kuriias galima būtų išreikšti savo neapykantą.

  O kas dėl šaudymo:
  jie,t.y., policija viską filmavo ir manau,kad tie,kurie nukentėjo gali paprašyti vaizdo medžiagos,kurioje būtų aišku: ar tikslingai buvo šauta ir „pataikyta“ ar ne?
  Tai viena iš priemonių,kad tokių atvejų,kurie buvo šiandien- nepasikartotų,kai šaudoma į nekaltus.

  Pajėgos „treniravosi“,nes juk toks atvejis,kaip šiandien, pirmas Lietuvoje,kai veikia masė žmonių.

  :)

 • Anonimas

  Donatai

  dabar jau pagavai Tv „bangą“- jedinstvo…kas jie tokie?
  bent jau žinai?
  aš tik apie juos girdėjęs nuo „Sąjūdžio“ laikų ir viskas.
  Nieko negaliu apie juos pasakyti ir tikrai netikiu,kad jie organizvo riaušes,kurios buvo tikrai „niekas“ prieš riaušes Latvijoje…truputį žiniasklaida“sutirštino“ spalvas…ir,gan riebiai…nieko keisto.Juk visada norim būti pirmi ir nepakartojami.
  tik kartais persistengiame.

  Kai ieškai kaltų ir žinai,kad jų nerasi,tai reikia ieškoti lengviausių būdų.
  jei jedinstvo ar pan. organizacijos ar sanbūriai(nežinau,kaip jie ten vadinasi),būtų planavę riaušes,tai viską žinotų VSD.Tai juk jų darbas?O gal jie nedirba?Tai naikinam tą „šaraškinų“ kontorą,kuri leidžia provokuoti neramumus valstybėje,apart,nuo jų saugant.Atsipeikėkit ir atsirinkit kas tiesa,o kas ne…

 • Anonimas

  Aidai
  Kam ta ironija..?
  Vizitas,aišku,planuotas,bet…pasirinktas tikslus laikas,kai…gali pasislėpti.
  Reikia kažkaip apsidrausti?

 • Anonimas

  o be to…Aidai

  Kaip tavo akcijos?
  Žlugai?
  o HFM?

  • Nerijau,
   ironija tam, kad vizitas buvo planuotas, imho, dar tada, kai nebuvo įvykę rinkimai ir nebuvo aišku, kas bus Seimo pirmininku. Todėl siekis šiuos pietus Stikliuose suporuoti su šiandienos įvykiais suponuoja kaltinimą tiek Lietuvai, tiek Norvegijai, kad jau prieš mėnesių abi žinojo apie būsimas riaušės :)
   Akcijų, kaip jau esu tamstai rašęs, turiu tik vieno UAB, kuriame dar ir dirbu, jos nėra kotiruojamos biržose, todėl menkai tepriklauso nuo globalinės krizės skersvėjų.
   FHM (o ne HFM :) situacija komplikavosi, kadangi dėl mokestinių pokyčių leidybos sąnaudos padidėjo bene penktadaliu. Ką gi, reikės prisitaikyti. Ne mums vieniems dabar blogai, todėl nematome priežasties, dėl ko turėtumėm kelti didžiulius vėjus. Yra daug tokių, kuriems daug blogiau. Aišku, apmaudu, kai tokie nauji mokesčių cunamiai sutampa su krizės sąlygotais štiliais reklamos rinkoje, tačiau… Jeigu žmogus žinotum, kad parkrisi, tai iš anksto pagalvę pasidėtum.
   Galų gale, buvo ir daug blogesnių laikų. Tiesiog lūkesčiai buvo išsipūtę ne pagal darbštumą ir gabumus, todėl teks adaptuotis. Kaip kad rašė Erlickas, gyventi „nepiktinant mažulėlių“. O ką? Triaukštis matas policijos atžvilgiu bei Maximos kiaušinių apyvartos dvigubinimas kaip nors pakeis objektyvią realybę?
   Ir tik nelaidokime kapitalizmo… Yra ir amerikiečių Fed’o paskaičiavimai, kaip FDR „New Deal“ priemonės tik prailgino Great Depression įveikimą, yra ir galybė kitos statistikos, kuri vaizdžiai iliustruoja, kokios nelaimės lydi žmogaus naivų tikėjimą, jog jis gali valinėmis priemonėmis susitvarkyti su ekonomikos ciklais… :)

 • Anonimas

  Nerijau

  Galbut as persistengiau pavadines Palecki, kaip pavadinau net pats sau kazkoks infantilus pasirodziau, bet neesme.

  Del tu riausiu noreciau pasisakyti, kad nelakau tai blogu mitingo aspektu, nes tai tik iniciavo žulitiku (oi, politiku) demesi. Paziurekit i kiek tv laidu jie atejo ir padiskutavo esamom problemom net Kubilius Kirkilui i akis pasake, kad jis pridare bedu, o kazin ar kazkas pan nutiktu ir sulaukti rimtesnio demesio jeigu tie protestuotojai pastovetu ir issiskirstytu. O paziurekit tik jie plius ne tik save diskreditavo labiau, bet pasirode dar didesni dvasios ubagai negu yra.

 • Be Valinsko dar yra gal 5-ki jo pavaduotojai, priminkite jei suklysiu: Blatraitienė, Degutienė, Šukys, Stankevičius, galėjo išeiti su mikrofonais kaip Samas iš LT United ir pakalbėti su publika, bet abejoju ar tai padėtų, nes Zuoko su Paleckiu vos nesudraskė, nė vienoje pasaulio šaly su riaušininkais valdžia mūšio (nesankcionuoto susibūrimo) vietoje nebendrauja, vyrams reikėjo iškrovos, buvo suvažiavę iš rajonų, prisidėjo jaunimėlis (Gavrošai) iš gretimų gatvių, mokyklų ir pažaidė karą. Kalbėjau šiandien vakarėly su viena ponia, tai jos sūnus, iš respektabilios šeimos, irgi dalyvavo, sakė labai veža … čia tarp kitko.

 • Anonimas

  Kausimas „O DĖL KO PROTESTUOJATE?“ mane šiek tiek nustebino. Priežasčių daug, tačiau paminėsiu bent vieną – vieną iš pačių šlykščiausių: seimūnų pietūs, pasirodo, yra dotuojami iš mokesčių mokėtojų pinigų. Ar to nepakanka?

 • Anonimas

  Nereikia komentuoti tu dalyku,kuriu neismanai.1.profsajungos vienija ne tik darbininkus(tokiu prof. nariu ,manau, Lietuvoje yra maziausiai).As pats priklausau mokytoju prof.,ir patikek- tai vienintelis budas atsilaikyti pries administracijos savivale ir uzsitikrinti geras darbo salygas.2.Paskaityk tuos pasiulymus,kuriuos iteike siandien.Viskas savo vietoj.O valstybes tarnyboje dirba pvz. pasienieciai,kurie ziema-vasara po miskus pesciomis vaiksto.Tokio darbo, itariu ,tu nenoretum dirbti ir uz didziausia tarnybini koficienta.Turi 1 problema-visada nori priestarauti(cia dar nuo IF laiku).Pagalvok apie tai.Nerasyciau pikto laiko,jei taves nesiklausyciau.

 • Anonimas

  Protestuoti yra dėl ko, ir nebutinai organizatorius (profsajungos), turi būti sutapatintas su protestuojančiais. Manau proteste tikrai dalyvavo patentininkai, prekiaujantys Gariūnuose, statybininkai, dirbantys pagal verslo liudijimus. Žinoma bet kokie neteiseti, chuliganiski veiksmai nepateisinami.

  Ar normalu, kad individualios imonės savininkas turi sumokėti 52% ir daugiau mokesciu? Kai paramą smulkiajam verslui deklaruoja auksciausi valdzios pareigunai.

  Neapmokestinamas pajamų dydis „padidintas“. Padidintas tik tiem kas neturi jokių kitų pajamų (negauna pašalpų, negauna pensijos ir t.t) ir gauna minimalų atlygį. Kas skaičiuoja, o ne tik džiaugiasi, kad jis „padidėjo“ pastebi, kad dėl kitų pajamų jis sumažėja daugiau nei būtų pastovus 320 lt. Dirbanciam pensininkui tai ipač skausminga.

  O anot ponios Maldeikienes, pagrista ekonomiskai, kas daugiau uždirba tas sumoka mažiau mokesčių.

  Manyčiau nelabai mandagu šaipytis ir sakyti, kad jie nežino dėl ko protestuoja, ir taip reiskia savo pilietiškuma. Ir juos visus tapatinti su riaušininkais.

 • Anonimas

  Aidai,

  retai perskaitau nuomone, su kuria galeciau nesutikti 100 proc. Siuo atveju jusu komentarai man buvo atradimas :)

  Pirma, del Valinsko pietu. Taip, yra diplomatinis protokolas, yra ir planuojami vizitai. Bet zinot kas dar yra? Sveikas protas ir zmogiskumas. Kai Seimo pirmininkui pranesama (o vadovybes apsaugos departamento darbuotojai apie tai informacija privalejo tureti realtime), jog jo vadovaujama institucija apsupta tukstantines minios ir zmones reikalauja jo pasirodymo gal butu viskai suprantama atsiprasyti garbaus svecio? Nes bandau isivaizduoti pokalbi pietu metu: „O, puikus kepsnys. Tiesa, o jus zinote, jog uz keliu kilometru nuo cia jusu pasirodymo reikalauja isisiautejusi minia? Taip, kepsnys labai geras. Zinau, bet gal geriau pakalbam apie tarpparlamentini bendradarbiavima…“

  Siaip cia atsiskleidzia lyderio savybes. Zuokas, pvz., surizikavo iseiti ir taip susirinko nemazai pliusu. O Valinskas vakare per telika verke kaip jis nu niekaip negalejo iseiti, nors kaip minejau valge uz keliu kilometru. Siaip per kriminologija studijavom apie nusikalteliu tipus. Yra tokie zmones, kurie gali padaryti „zygdarbius“, bet tik stebimi kitu. Siaip butu zmogus kaip zmogus, bet noredamas issiskirti jis gali, pvz., uzpulti zmogu, kaska pavogti ir t.t. Valinsko skambuciai apie padeta bomba, visokie marsai su moteriskais rubais rinkimu i Seima metu ir t.t. akivaizdziai parodo – jis ne lyderis, jis klounas norintis buti lygeriu aplinkiniu akyse ir del to jauciantis labai didelius kompleksus.

  Antra, del idealistinio jaunimo. Visose visuomenese yra grupes zmoniu linkusios i deviantini (gal net asocialu) elgesi. Tai gali buti neformalus jaunimas (pankai,skinai, anarchistai, radikalus zalieji ir t.t.), gali buti skurdziausios grupes (bedarbiai, buve nuteistieji, asmenys uzauge globos institcijose it t.t.). Pabreziu, ir sitose grupese daug „geru“ zmoniu nelinkusiu maistauti. Problema kyla tada, kai tokiu normalaus gyvenimo uzribyje atsidurusiu zmoniu kiekis tampa kritiskai didelis. Kas siuo metu ir vyksta Lietuvoje. Per zinias rodomi vaizdai kaip salia stovi pensininke, skinas, turgaus prekeisvis ir augalotas rusiskai kalbantis vyras su odine striuke rodo, kad siuo metu artejam prie minetos kritines mases. Ir tai tikrai nera kaip jus rasot, „Fight clubo“ prisikaicusio jaunimelio akcijos.

  Ir trecia, jus rasot „Ne mums vieniems dabar blogai, todėl nematome priežasties, dėl ko turėtumėm kelti didžiulius vėjus“. Na gal tokia filosofija galejo vadovautis baudziauninkas, einantis lazo atidirbti ir matydamas, kad ir kiti eina. Bet siandieninis esa atviros ir demokratines visuomenes salygomis susitaikyti su valstybes veiksmais, del kuriu tu netekai darbo, pajamu ir t.t., butu visikas anachronizmas. Gal ir valdantieji teisus, gal kito pasirinkimo nera. Bet tai neatima is manes teises ginti savo gerove ir reikalauti detaliu argumentu ir pasiaiskinimu is mano isrinktu tautos tarnu.

  Nors esu kategoriskai pries smurta ir riausias, bet vien tai, kad tas pats Valinskas ir Kubilius siandien vakare viesai pripazino, kad per mazai bendravo su visuomene, per mazai aiskino ir derino savo sprendimus jau paverte si mitinga prasmingu. Jau prasidejo aiskinimai, kad nereikes kasos aparatu turguose (pats kaip buves diplomatas turbut daug keliavai – ar daug turguose matei kasos aparatu? man is turgaus cekio parsinesti niekada neteko, net jei kur nors tie aparatai ir stovejo) ir t.t. Vyrai staiga suprato, kad be ekonomikos dar yra politika. Be skaiciuku, dar zmones, kuriu likimus galima lengvai sulauzyti mazom matematinem klaidom.

  Visa tai pasakiu, tikiu sia vyriausybe daug kartu labiau, nei iki tol buvusia.

 • Anonimas

  Atėnai, Sofija, Ryga, Vilnius…
  Mitingo organizatoriai įrodė teoremą, kad langų daužytojų ir Lietuvoje yra. Ar atneš šukės laimę, ar šis desperatiškas bandymas sunaikins kreivų veidrodžių karaliją? Vargu.
  Tačiau naujosios daugumos politikos posūkis buvo per staigus, todėl ir „užnešė“ į šalikelę. Žmonės pasijuto tarsi nepatyrę rodeo raiteliai ant padūkusių žirgų ir ėmė klykt: „Nenorim!!!“.
  Mane glumina, kad langų daužytojai elgėsi tarsi filmavimo aikštelėje: kuo daugiau dublių palaiminga veido išraiška… Kieno tai scenarijus? Kas režisierius?

 • Anonimas

  Valinskas turėjo pasirodyti žmonėms. Jo toks nepagarbus poelgis gėdingas. Žiūrėjau per televiziją specialią laidą, kai ten jie susėdę bandė kalbėtis… ir ką? Pilstymas iš tuščio į kiaurą: „Reikia ieškoti dialogo su žmonėmis.“ Kaip jie tą įsivaizduoja, jei netgi žurnalistams vis bando uždraust stebėt kas dedas seime? Ir užvis įdomiausia, kai tiek Kubilius, tiek Valinskas užsipuolė G. Kirkilą, kad tas džiaugiasi riaušėmis. Na kur gi ne… Koks gali būt džiaugsmas?

 • Anonimas

  Aš manau, jog su šiuo mitingu buvo gerokai paskubėta, o būtent, dėl jo turinio. blogis taip įsišaknijęs, kad „paprasti žmonės“ net neįsivaizduoja kokiu mąstu jis vyksta. turi būt visišku „mirtininku“ entuziastu, jog bandytumei kovoti su korupcija. Ne kiekvienas, toli gražu, tai gali.. Proto reikia turėti prieš praveriant burną ar buriant minias. Minios ieškoti nereikia – begalė alkanų vilkų, kuriems egzistenciškai norisi staugti šiame chaose. Galime veržti diržus, netgi visiškai atsisakyti duonos, tačiau ir to nepakaks mokesčių kilpai numti nuo kaklo. Nėra tokių,deja, kurie sugebėtų rišliai sudaryti komplektą teisingų ir tikslingų veikimo planų, idant kažkas šalyje pasikeistų. Gaila man, jog tokia situacija. Deja, esu tik pasyvi stebėtoja, nes amatas mano ribotas, bet širdį vistiek skauda.

 • Anonimas

  Pone Račai, turiu pastebėti dar štai ką: atvirumas yra dorybė. Tai pasakykite man, spėliojančiajam, ar prieš rašant šį straipsnį nebuvo pas jumis apsilankęs kažkas iš VSD?

 • Pingback: Anonimas()

 • Anonimas

  galeciau protestuoti, kad priversti sios kadencijos valdzia susitvarkyti su monopolijomis, optimizuoti valdymo aparata ir algas ir pekeisti partiju valdzia i kazka apciuopiamesnio ir atsakingesnio. Prie anos valdzios visi protestai butu buve beprasmiski, nes tai buvo medziotoju ir senu komunistu valdzia, ju krauju neisgazdintum niekaip.

 • Anonimas

  Gal po šių įvykių Kubilius ir Co atidės planus steigti abejotino reikalingimo Energetikos ministeriją, o vietoj to sustiprins Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos veiklą? Gal baigs vieną kartą gręžiotis į praeitį ir ieškoti kaltų kitų tarpe? Vargu.

  Reikia esminių permainų. Naujos Vyriausybės, o dar geriau Seimo. Tiesa, kas galėtų pakeisti Kubilių ir Co tikrai labai sunku pasakyti. Gal iš dalies dėl to papiktinta visuomenė nekelia jokių politinių reikalavimų. Reikia pripažinti, esamos opozicinės partijos ne ką geresnė alternatyva. Kokia išeitis? Politikoje reikia lankstaus mąstymo ir aukštos moralės naujų žmonių.

  • Anonimas

   „Reikia esminių permainų. Naujos Vyriausybės, o dar geriau Seimo.“

   Nagi, turit naujausius, kada jau pakaks to naujumo? Dėl Energetikos ministerijos – labiau palaikau Kubilių. Mat būtent tokiu žingsniu jis ir bando įgyvendinti esmines permainas itin svarbioje mums srityje. Jei pastebėjote, Kirkilas tiesiog iš kailio neriasi, kad jos pertvarkymas neįvyktų. Vien iš to galiu spręsti, kad jos dabartinė būklė jį taip tenkina, kad blogiau būti negali. Mūsų viena didžiausių problemų yra tai, kad „socdemai“, kaip kokia ložė, yra tyliai prikimšę savo kadrų visur kur, ir pasikeitimų tikėtis neverta tol, kol jie bus savo užimtose pozicijose. Energetikos specialistai, kiek paskaitau, jau giminėmis nuaugę tarnauti mūsų energetikai. Tai – labai blogai, nes mūsų interesai ten nelabai atstovaujami.

   • Anonimas

    O aš Kubiliumi ir Co nebetikiu. Kas teisus parodys laikas?

    To tikrojo naujumo politikoje nėra ir iki šiol nebuvo, nors kai kurios pasirodžiusios partijos skelbėsi naujomis, bet jų vykdoma politika buvo pagal seną kurpalių.

 • Anonimas

  > Skirmantui

  Na kodėl geros mintys dėstomos beraščio stiliumi? :)

 • Anonimas

  Aidai ir Skirmantai

  Taip,gal,truputį ir paskubėjau sakydamas,kad A.V. suplanavo savo pietus.
  Gal, iš ties jis buvo derintas metus laiko…To tikrai nebuvo.
  Tokie vizitai,kai susitinka pirmininkai yra derinami,maždaug, apie mėn. laiko.O A.V. valdžioje tik apie 1,5 mėn.
  Tai va…
  Apie mitingą jau buvo skelbta prieš 1 mėn.
  Kyla abejonių?
  Juk dauguma vyrų/Seimunų ir kt. turi galimybę anksčiau žinoti,nei mes.Čia tik tarp kitko.

  Nereikia kalbėti apie Norvegiją ar Lietuvą.Kalbėkime apie A.V. ir jo elgesį.

  Pritarius Skirmantui 200 proc.,kad šis „unikumas“/A.V. išgirdęs kas darosi prie jo „dvaro“- turėjo nutraukti vizitą ir eiti išklausyti žmonių…Išdryso tik per LTV pasimaivyti.
  Jei prie Jūsų namo susirinktųnepatenkinti kaimynai ir imtų mėtyti „sniego gniūžtes“,Jūs ir toliau pietautumėte su savo verslo ar kt. asmeniu?
  Čia ir esmė.

 • Uztruko geras dvi valandas man cia perskaityti visus Jusu komentarus nuo a iki z…isties kaikada net zodziu pritrukdavo reaguot…
  Istorija mokykloje tiesiog dievinau, ne tik Lietuvos, bet viso pasaulio…
  leiskite pazymeti, kad siai dienai NE VIENA demokratiska pasaulio valstybe krizes akivaizdoje neprisidengia buvusiom recesijom, komunizmu ar pavaldumu buvusiai tarybu sajungai…
  prisimenant kaip kuresi Jav – ju pilietinius tarpusavio karus, vergija – kurios siais dienai niekas nebepersa kaip visu blogybiu priezastimi..Vokietija, kuri sukele bene du pasaulinius karus ir ismarino bene puse Europos..susimokejo pinigelius buvo nuteista uz nusikaltimus zmonijai ir liko tie laikai ISTORIJA, kuria ne vienos krizes metu niekas neprisidengia…
  o Lietuva vis verkia ir kaltina praeities demonus ir baubus…
  Man artimu zmoniu rate yra daugybe Jusu isvardytu „visuomenes sluoksniu“ – zmoniu, kurie sausio 13 diena savo krauju gyne Lietuvos nepriklausomybe ir gavo uz tai apdovanojimus, turtinguju sluoksnis, kuris nestokojo pinigu per visus 17 nepriklausomybes metu, mokytoju, kuriu profesija anksciau buvusi tokia atsakinga ir gerbtina siai dienai patapo skuduru visokiom skylem uzkamsyti ir kaltuju beieskant..taip apt paprastu zmoniu, kurie buvo paprasti darbininkai tais laikais ir tokiais liko siandiena…ir ne vienam is ju as neteikiu pirmenybes-man jie visi lygus vien del to KAD YRA ZMONES…
  Koktu man yra sakityti komentarus kuriuose minimi runkeliai, kalte suverciama girtiems nepilnameciams ar pires tai buvusiai valdziai…
  Leiskite paklasuti kas yra premjeras ar seimo pirmininkas be likusios seimo dalies??? kad ir labai noretu spyga jie tegautu vejus keldami.. buvo tas pats kubilius visus 8 metus savo frakcijos lyderiu ir priklause daugumai ir sekmingai balsavo uz visus istatymus ir palike vykdyta politika ir ne nesapnavo interpeliacijos pasiulyti, nes aiskiai paprasto zmogaus akiai buvo matyti, kad musu seimas priejo bedugnes krasta jau tada..taigi per velu prisidengti krize visame pasaulyje.. vos ne 90% seimo nariu nesikeicia jau maziausiai 10 metu seime, kai pasiziuri vis tie patys veidai, vis tie patys lyderiai.. Kazi a jau pamirsote kad Kubilius jau antra karta premjeru patapo..o vat Jus vis ne ta istorija keliate i pavirsiu..
  beda verciate ant neisprususiu zmoniu – o kurgi leiskite paklausti buvo valdzia kuri sieka issilavinusios demokratiskos tautos??? kodel per 17 metu lietuvos kaimai, mazesni miesteliai nepsisikele naujam gyvenimui o dar labiau degradavo???
  kodel siandienos jaunimas bene visi delikventai, nezinantys ka reiskia atsakomybe, surpatingumas, pagarba… kaip galima kaltiniti tauta del to, kad jai nesudaromos galimybes pakilti i aukstesni savimones lygi, kad kaip daugelis minejote – sugebetu bent jau tinkamai iskelti reikelavimus ir suformuluoti nuostatas del kuriu i gatves isejo mitinguoti??? gal tada apskritai ne nereiketu mitingu…
  Zvelgiant i kitas demokratiskas salis man vis norisi pamineti prancuzija..Praietu metu ziemos yvykiai bene sustabde Paryziaus gyvenima priverte susimastyti, ka gali i kampa uzspeistas zmogus..leiskite priminti, kad tada baisiausias riauses ir neramumus sukele butent akademinis jaunimas..dauguma emigrantu is taip vadinamojo 13 kvartalo…Italijoje tiesiog apsieme neberinkti siuksliu be jokiu riausiu…kaip mat nebeliko drasuoliu valdzioje norejusiu prisiimti atsakomybe uz toki neveiksnuma…
  Ka jau kalbeti apie musu parasta Lietuvele, zemdirbiu ir ukininku sali, kuriems darbas yra mielesnis uz viska…
  prisiminkite zinias..birzoje siai dienai uzsiregistrave anaiptol ne degradave ir neprasigere zmones, o visuomene, kuriai nereikia tu varganu pasalpu, o reikia darbo, pastovumo ir uztikrintumo del rytojaus…
  sitai puikiai zinau, nes esu is tu zmoniu tarpo, kurie turi patirties visose minetuose situacijose…
  Zinoma negerai, kad taikus protestas virto riausemis, pirmomis per tiek metu…bet negi kalte del to nekrenta valdziai, kuri nesugebejo po nepriklausomybes iskelti savo tautos samoningumo ir atsatyti vienybes bei tikejo tuo, ka jie pries 18 metu gyne praliedami savo krauja???
  geda ir koktu del tokiu straipsniu…
  skaudu del to, kad prisidengia demokratija ir saujele zmoniu sukelusiu riauses, kurie bene yra prilyginami visos tautos balsui….

 • Anonimas

  to irgi versl

  kaip suprantu , būtum tinkama kandidatūra į , kaip sakai, į naujus , moralius LT politikus. O seimo rinkimus reiketų daryti kas ketvirtį. Jei rimtai, tai visi kalba , kad Kubilius reformas daro ne taip, ne tą, tai pergreitai, tai perlėta, bet niekas, t.s. ir dabartinė opozicija, nepasako, kaip darytų jie. Gudručiai, vienžodžiu.

 • Anonimas

  Išdrįsiu drąsiai pamislyti: Valinskas pietauja su kolega norvegu „Stikliuose“ ir laukia, kada Vaigauskas išdalins rinkimus laimėjusioms partijoms prasiskolinusios valstybės paramą „patinei statybai“ (pvz. Antano TPP skyriaus būstinei Alytuje, na blogiausiu atveju – TPP filialui Margaritos saloje…).
  Bendravimui su mitinguotojais nespėjo persirengti sceninio įvaizdžio drapanėlėmis… Šlipsas balso stygas užspaudė…

 • Anonimas

  Max, tikrai nesisiūlau niekur ir tikrai nekeisiu to, kuo dabar užsiimu. Žinau, kad yra ir už mane tinkamesnių žmonių, ir už Jūsų mylimą Kubilių, bei nekenčiamą opoziciją. Sena išmintis sako, kad nepakeičiamų nėra.

  „O seimo rinkimus reiketų daryti kas ketvirtį“. O kodėl gi ne? Jeigu partijos naglai apsimelavo, apgavo rinkėjus, nesilaiko esminių savo partijos programų (tipiškas pavyzdys: liberalai didinantys mokesčius).

 • Anonimas

  Irgi verslinikui

  nepakeičiamų- pilnos kapinės :)

  Keisti valdžią kas ketvirtį- nenaudinga valstybei.
  Kiekvieni rinkimai brangiai kainuoja.
  reikia keisti įstatymus,kad kiekvienas narys būtų renkamas ne pagal sąrašą,o pagal savivaldybę.
  Padalinti Lietuvą į 141 savivaldą9tik rinkimams) ir tada kiekviena partija deleguoja po vieną narį toje savivaldybėje.Kam tos bletstvos,kai renkama ir pagal sąrašą ir savivaldą?
  Susikompromitavo- arba balsavo ne taip,kai tos savivaldos žmonės tikėjos- grąžina mandatą ir, toje savivaldoje, skelbiami nauji rinkimai.

  Reikia įstatymo,pvz.: tos savivaldos žmonės(tarkim gyvena 100.000 gyventojų) renka parašus surinkus 51 proc. balsų/parašų,jie teikiami VRK ir tas deputatas svarstomas/pašalinamas.

 • Anonimas

  Graudžiausia visoj šitoj situacijoj, kad dėl visko apkaltins Paleckiuką… ir vieniems, ir kitiems jis kliūva, o iš tikro jam tik padėkoti reikia, kad yra dar tokių žmonių, kurie nebijo tiesą sakyti:)

  nes visa kita tik piaras… kas gražiau pasakys ir primakaronins…

 • Anonimas

  mielas irgi

  gal galėtumei išvardinti bent poros tų vertesnių pavardes. Ir jei esitoks aktyvus pilietiškas pilietis , tai kodėl to nepadarei prieš rinkimus. Dar. nemyliu nei Kubiliaus , nei opozicijos. Myliu savo žmoną bei vaikus. Apskritai manau, kad meilė politikoje yra psichologiškai seksualinis iškrypimas. Kodėl nepalaikau opozicijos? Todėl , kad iš jos pusės (kaip , beje , ir iš tavęs) girdžiu tik ir tik , kad daryti reikėtų netaip (kaip?), ne tada (kada?), ne tą (ką?). Dukra apie tai sako bla, bla, bla. Aš sakau, kad visa tai triop.

 • Anonimas

  dar irgi

  jei kas tave apgauna, tai yra du veikiantys asmenys- tas apgavikas, ir tas , kurį apgauna. Jis vadinasi kvailys. Tu kas?

  • Anonimas

   „Jis vadinasi kvailys.“ – jis vadinasi apgautasis. Apgavystė vykdoma turint ketinimų, kurie yra nesąžiningai nuslepiami. Už apgavystes yra baudžiama, nes tai yra nusikalstama veikla. Tai nėra kvailumo, žioplumo produktas, nors patiklesnį žmogų apgauti parankiau.

 • Anonimas

  Visda ieškoma „atpirkimo ožių“.
  Tai vyksta visada…Klačiausi lieka- neklačiausi.
  Jis,bent nespėjęs „prisidirbti“.
  Išėjo-kalbėjo,o kiti?
  nesvarbu,kad jis renka „balus“ savo partijai,o kaip kiti elgiasi?
  Lygiai taip,kaip ir A.Paleckis- išėjo Zuokas(išdryso) gavo kiaušiniu,Andriukaitis, Mazuronis…kažkodėl į juos nepataikė…gal dar verti pagarbos,o kiti?
  Kur dingo mūsų „drąsusis“ Kubilius?
  Slėpėsi.
  Kaip ir A.V.?
  Paskum per LTV jau postringauja…apsurdas ir tikra gėda.

 • Anonimas

  Nerijau, turėjau omenyje, kad keisti ŠIĄ valdžią praėjus ketvirčiui po rinkimų. Gavo 100 dienų, pažadų nevykdė, vadinasi turime moralinę teisę tokią valdžią pakeisti.

  O Jūsų pasiūlymas dėl rinkimų tvarkos labai net gi racionalus. Šiaip tai daug ką reiktų keisti rinkimų procedūroje. Tikėkimės su laiku taip ir bus.

  • Ar tikrai pažadų nevykdė? Gal pasiskaityk koaliciją sudarančių partijų prieš rinkimus viešai pateiktus planus? :) Nustebsi.

   • Anonimas

    liberalai žadėjo didinti mokesčius, ar ne? Ir t.t.

    • Liberalai nėra dauguma, konservatoriai žadėjo. Ko daugiau, pagal to dūdelę ir šoka.

 • Anonimas

  Max, lengvai galėčiau išvardinti pavardes žmonių, kurie patinka, bet vargu ar jie eis politiką. O kurie eis į naująjį Seimą aš nežinau.

  „Todėl , kad iš jos pusės (kaip , beje , ir iš tavęs) girdžiu tik ir tik , kad daryti reikėtų netaip (kaip?), ne tada (kada?), ne tą (ką?)“. Jūs čia rašote ne tiesą. Pirma, opozicija yra pateikusi nemažai racionalių pasiūlymų Vyriausybei, deja ji arogantiškai nebando gilintis į juos. Antra, savo komentaruose jau rašiau konkrečiai kaip reiktų daryti, kad nekiltų tokių problemų, kurios jau dabar iškyla ir jų dar bus daugiau. Pavyzdžiui, naujoji vyriausybė padidino 2009 biudžeto išlaidas lyginant su 2008 metų biudžetu. Tuo tarpu jį reikėjo mažinti 10-20%, mažinant išlaidas statybų sektoriuje, mažinant atlyginimus VISIEMS ir t.t.

  Jeigu prieš rinkimus balsavau už Konservatorių partijos programą, bet po rinkimų šios partijos buvau akiplėšiškai apgautas, ar dėl to turėčiau kaltinti save?

  • Anonimas

   Mielasis, išsikraukite papasakodamas kaip darytumėt Kubiliaus ir Co. vietoje, žinodamas apie artėjantį finansinį košmarą nieko nedarant ir kitus palikimo savieigai apsileidimus? Koks būtų paties veiklos planas tokios padėties akivaizdoje, kokią turime dabar?

   • Bet kame Jus tuos pozymius iziurejote? remiantis vos girdimu griaustiniu is uz Atlanto? Man juokinga. Pagaliau, nerasant cia disertacijos, pasakysi trumpai labai: REIKEJO RUOSTI PRIEMONIU PAKETA, BET NE SEKANTI RYTA PALEISTI I GYVENIMA, o ji svarstyti su visa tauta. Kolegialiai svarstyti. Ir paleidimo mygtuka nuspausti tada, kei krize realiai izengtu i musu gyvenima. O dabar KRIZE BUVO DIRBTINAI SUKELTA. Buvo Rusijos krize ne taip senai. Ir ka… Praejo tyliai, palyginus be jokiu kataklizmu. O cia? O cia atsirado visi DIKTATUROS pozymiai. Ar tokios demokratijos norejome sausio 13-aja?

  • Anonimas

   Tiesa, pranešimo viduryje užsimenat kelias geras mintis. Su jomis iš dalies galima sutikti. Gal dėl atlyginimo mažinimo visiems suabejočiau. Nustatyčiau atlygio mažinimą virš tam tikro dydžio uždirbantiems valstybės išlaikytiniams. Infliacija yra įvykęs faktas, tenka jos paisyti būtinoms reikmėms įpirkti. Bet galėtumėt padėstyti aiškiau, kažkaip kitur gal praleidau.

 • Anonimas

  – Man labai keista, kad autorius net pacitavęs tokius profsąjungų reikalavimus, kaip 1) didinti minimalų mėnesinį atlygį, 2) nenaikinti darbo užmokesčio ir socialinių išmokų indeksavimo įstatymo, 3) nemažinti Valstybės tarnybos esamo pareiginio atlyginimo bazinio dydžio ir biudžetinio sektoriaus bazinio dydžio ir t.t. nesugeba suprasti, ko nori profsąjungos ir dėl ko jos protestuoja. Po to jau lyg ir nebeturėtų stebinti nesusigaudymas, kad profsąjungos reikalauja nenaikinti pridėtinės vertės mokesčių tarifų [LENGVATŲ], o ne tarifų.
  – Galiausiai, visa tai yra tik uogelės. Šaknelės yra tame, kad tik mažiau nei 1/4 rinkimų teisę turinčių piliečių pasitikėjimą gavusi Seimo dauguma neturi jokios teisės į radikalias naktines reformas, plačiai neišdiskutuotas su visuomene. Kubilistai leido sau tokią prabangą ir turi už ją sumokėti.

 • Anonimas

  Norėčiau grįžti prie išeities taško: Artūras rašo:“Juk daugumai jų (nes didžioji dalis tikrai neuždirba daugiau nei vidutinis atlyginimas Lietuvoje) mokesčių reforma yra naudinga. Pajamų mokestis sumažintas, neapmokestinamų pajamų dydis – padidintas“. Kiek perskaičiau komentarų, tai susidariau nuomonę, kad šis teiginys pilnai įtikina vienintelį Donatą „Sausis 16, 2009 11:07 vakare „. Didesnė dalis tam atrodo nevisai pritaria.
  Kad geriau suprasti tą problemą, klausimą siūlau formuluoti taip: dabartinė mokesčių reforma didina ar mažina socialinę atskirtį?

 • >A, taip, profsąjungos dar ragina “nemažinti Valstybės tarnybos esamo pareiginio atlyginimo bazinio dydžio”. Keista – šiaip tai visi piktinasi, kad Seimo narių, ministrų, teisėjų bei valdininkų algos per didelės. O čia – še tau: norime, kad nemažintų…

  Šitiekoj komentarų nemačiau, ar nebuvo panašaus pasisakymo. Matai, Seimo narių atlyginimai kyla ne dėl valdininkų algos bazinio atlyginimo dydžio, o dėl to, iš kokio koficiento ją daugina skaičiuodami savo algas. Šiemet tą koeficienta padidino kone dvigubai – iki 22. Valio :)

 • Anonimas

  Neskanus šis Račo straipsnis, arogancijos ausys irgi kyšo per daug.

 • Anonimas

  Man išsikrauti nereikia. Tiesiog noriu, kad žmonės užuot skundęsi kokia bloga valdžia imtųsi konkrečių veiksmų šios valdžios atžvilgiu. Pvz.: reikalautų jos atsitatydinimo, jeigu nevykdo įsipareigojimų.

  Koks būtų mano veiklos planas tokios padėties akivaizdoje, kokią turime dabar? 2009 m. biudžeto išlaidos turėtų būti sumažintas 10-20% lyginant su 2008 m. biudžetu (statybų, kelių ir atlyginimų mažinimos VISIEMS atžvilgiu). Padidinčiau tik vieną mokestį verslui – 20-25% PVM. Nekilnojamojo turto mokestis gyventojams būtinas. Trūkstamas lėšas aktyviai skolintis platinant valstybės vertybinius popierius.

  • Anonimas

   kažkur girdėjau, kad Korėjoj per krizę žmonės buvo pakviesti auksą aukoti, kas perdaug turi.

   Kodėl to nepasiūlius Lietuvoj? Kodėl visokie Kastujevai negalėtų paaukoti savo kontrabandinės platinos?

 • Anonimas

  Tiesa dar pamiršau, REALŪS progresiniai mokesčiai būtini.

 • Nors aš ir dešinysis, bet be progresinių mokesčių, NT mokesčio, automobilių apmokestinimo, didesnio PVM, pelno ir dividendų apmokestinimo, kasos aparatų įvedimo visiems prekybininkams jokia vyriausybė negalės surinkti biudžeto. Jokia, niekaip. Nereikia išradinėti dviračio, senoji Europa dviratį išrado seniai – ir pati konservatyviausia, ir pati liberaliausia, ir pati socialdemokratiškiausia. Anksčiau buvo įmanoma gyventi taip kaip gyvenome iki šiol, nes mažiau mokėjome už dujas. Kol nėra alternatyvų energetiniam priklausomumui, o mūsų namai kiauri – visi pinigai išeina per kaminą. Tenka atsisakyti faktiškai visko (pramogų, prabangos prekių, nemokamo išsilavinimo ir medicinos visiems), artimiausio laikotarpio uždavinys (2-4 metai) – kad tik išgyventi. Tuščiai čia gaištate laiką nekonstruktyviai ir ne iš esmės polemizuodami (tuščiažodžiaudami).

 • Protestuoti reikėjo, tikrai. Po galais tai ir būsim, gyvensim taip kaip kokie kvailiai, palaužti valdžios? Žinoma riaušės nebuvo pati geriausia išeitis, bet valdžia buvo prispausta prie sienos. Jie pamatė, kad lietuviai gali susivienyti ir veikti.
  Žinoma ir policininkai neprotauja, šaudyti iš guminių kulkų į veidą? Juk vienam kelį sužeidė stipriai, kitam nosį, o kitam net ausies gabaliuką nunešė.

 • Anonimas

  vakar galvojau: na, gerai- komunistuojantis Paleckis, fašistas Murza. Bet cekava man, kur pasislėpė didysis mūsų Skriaudžiamųjų Prezidentas Paksas? Kodėl jo nebuvo pirmose protestuojančių eilėse? Niekam neįdomus Mazuronis kažur už kampo slėpėsi, bet kokia iš jo nauda revoliucijai- aišku, kad jokios. O štai, jeigu būtų ant balto arklio priekyje pats Prezidentas Paksas- kiek įkvėpimo priduotų varguoliams. Visai kitaip atrodytų ir mitingas, ir poniškų langų šturmas.
  Nerūpi berniukui pilotui liaudies vargai ir godos, nerūpi. Ir kankinio aureolė berniukui pilotui, atrodo, jau dzin. Juk tokia proga buvo būt primuštam, suareštuotam, gal net į kalėjimą pasodintam. Turėtumėm politinį kalinį, savą Nelsoną Mandelą. Pasaulis piktintųsi, partija turėtų reitingą.

 • Anonimas

  Fredi, įvedus tvarką pagal Jūsų siūlomą planą per pusmetį nebeliktų kam tų mokesčių mokėti. Atvirkščiai, sunkmečiu turgininkus ir visokius patentininkus reiktų palikti ramybėje. Tegu nors patys save išsilaiko. Priešingu, atveju jie paprasčiausiai darys „juodą“ verslą.

 • Anonimas

  Šį kart šiek tiek nusivyliau Račo komentaru. Kodėl profsąjungos protestuoja? Juk jos profsąjungos, turi protestuoti, kai žmonės nepatenkinti. O žmonės labai nepatenkinti. Aš pats dirbu 100 žmonių kolektyve, provincijos miestelyje. 6 žmonės administracijoje tą dieną bandė analizuoti, pateikti savo pamąstymus. Du balsavo už TS/KD, jie šventai įsitikinę, kad riaušes sukėlė rusai, sumokėję rusakalbiams vilniečiams. Kiti 4 tiesiog stebi. Buhalterės sako, kad ateis jiems galas, nes tie pakeitimai – košmaras buhalteriams ir nenaudinga valstybei. Absoliuti dauguma, turbūt 80 iš likusių 96 sakė panašią frazę: „jei galėtume ir mes ten važiuotume, seimą imtume.“ Kas tos profsąjungos, kas ten ką organizavo jiems ne taip ir svarbu. Kodėl? Dėl to, kad algas gauna dideles, kad automobilius norėjo apmokestint, šiaip vagys. Čia žiniasklaida prisidirbo per ilgą laiką. O priežastys iš tikro gilios. Pirmiausia per 18 metų Lietuvoje o ir visoje Rytų Europoje formavosi sluoksniai, anot Markso, klasės :). Dar nesusiformavo tuos sluoksnius įtakojančios, nukreipiančios viena ar kita linkme organizacijos. Kai jos susiformuos, riaušės bus gerokai rimtesnės. Riaušes kėlė ir greičiausiai dar kels vienas iš tų sluoksnių. „Mažiau išsilavinę, jaunesni“ anot sociologų. Tas sluoksnis iš ties yra mūsų gėda ir bėda. Tačiau jis didžiulis. Jie išrinko Valinską, ką ateity gali išrinkt, net sunku prognozuot. Dažnai pasitaikanti frazė jų kalbose „…juos visus ten šaudyt…“ . Lyginant šiandieninį JK, Prancūzijos, Danijos, Švedijos, Vokietijos darbininką su postsovietiniu galima pamatyt esminį skirtumą – socialinį išprusimą. Mūsiškis nieko nenutuokia apie daugybę visuomeninių procesų, priešingai nei anie. Todėl, patekęs į minią, vadovaujasi bandos instinktais. Čia švietimo spraga. Pradedant mokykla ir baigiant žiniasklaida. Ką ten, daugybę mokytojų ir žurnalistų galime priskirti tam sluoksniui.
  Kitas sluoksnis – valdžiažmogiai. Šituos lyginant su anų šalių politikais atotrūkis dar didesnis. Visai nesvarbu kokioj jie partijoj. Paskaičiau VL „Apsišvietė“. Kas bus toliau, jei jie visi taip galvoja?
  Ką reikėjo daryt? Man asmeniškai alga padidėjo apie 100 Lt. Ačiū, galėjau tą 100 ir dar vieną atiduot biudžetui. Reikėjo padidint PVM iki 20%, akcizus, beje ir alui :). Panaikint vieną kitą lengvatą, padidint Sodros įmokas 2-3%, gal net FAPM nuo 24 iki 27 ar daugiau gaunantiems pvz virš 5000. Už pusmečio įvesti visuotinį deklaravimą ir NT mokestį. Gal dar kokį prabangos mokestį. Ir viskas. Pavadinti visą tai laikinomis priemonėmis ir aiškinti aiškinti aiškinti pirmiausia žurnalistams. Po truputį, pvz. nuo 2010 01 01 ruošti tas reformas, kurias pradėjo šiandien. Žmonės būtų pikti, bet susitaikytų. O dabar chaosas.

 • Anonimas

  „A, taip, profsąjungos dar ragina “nemažinti Valstybės tarnybos esamo pareiginio atlyginimo bazinio dydžio”. Keista – šiaip tai visi piktinasi, kad Seimo narių, ministrų, teisėjų bei valdininkų algos per didelės. O čia – še tau: norime, kad nemažintų…“
  Mielieji, o ar pagalvojote apie VRM dirbančius kitus pareigūnus? Ugnegesiai, policininkai. Ugnegesio altyginimas nesiekia 1300lt tiek miestuose, tiek kaimuose (manau policiniko tokia pati situacija). Šie žmonės aukojasi dėl mūsų, o pragyventi patys normaliai negali. Todėl manau ir reikia nemažinti.

 • Anonimas

  Orka, patiko Jūsų komentaras. Pagarba.

 • Juokingi argumentai, kad dėl pasikeitimų kurį laiką sunkiau dirbti buhalteriams, todėl nereikia daryti reformų. Pensijas, atlyginimus valdininkams, viešąjam sektoriui pervesti pinigus į ligonių kasas reikia kasdien. Šiandien ateina patriukšmauti ir padaužyti stiklų patentininkai ir turgininkai, bet valstybė dar funkcionuoja.

  • Anonimas

   Ponas Fredi, atleiskit, bet jeigu Jums juokinga, tai greičiausiai dėl to, kad su mokesčiais susiduriate kai gaunate algos lapelį, kuriame parašyta kiek ir kam mokesčių sumokėta. Jeigu susidurtumėte su naujų mokesčių įstatymų taikymo problemomis, nemanau kad juoktumėtės. Pabandysiu palyginti:
   Įsivaizduokite, kad 2008.12.30 buvo priimtos naujos KET taisyklės, kuriose parašyta, kad važiavimo kryptis keičiasi, kad ištisinė linija reiškia punktyrinę, kad šviesoforo spalvos bus violetinė, juoda ir rausva, bet nebūtų išaiškinta kas ką reiškia ir kaip vadovautis.. Turbūt juoktumėtės kai reiktų važiuoti į darbą… Jeigu ne tai neturėtumėte juoktis ir dabar.. Nes situacija analogiška.. Kai priimami įstatymai, kurie įsigalioja po dviejų dienų, administravimo ir taikymo problemos paliekamos nuošalyje. Atsiranda logikos klaidų ir įstatymų kolizijos atvejų.. Situacija pradedama taisyti poįstatyminiais teisės aktais, kuriuose pagrindinis argumentas tampa „sąžiningumo, protingumo ir teisingumo kriterijai“, nes kaip kitaip ištaisysi įstatymo raidę.. Jums turbūt dar juokinga.. Bet tiems, kurie su tuo susiduria anaiptol.. Ir pažiūrėsime kaip bus juokinga, kai budulis iš vakarykščio streiko, dirbęs tik vasarą, o visą kitą laiką velnias žino ką daręs, gale metų susigrąžins dalį mokesčių, tuo metu pensininkas, dirbęs už minimalią mėnesinę algą ir gavęs senatvės pensiją, turės valstybei primokėti.. Ir tai vadinama būtina priemone krizei įveikti..

 • Anonimas

  Kad sunkiau, tai dar pusė bėdos. NPD pakeitimai tiesiog kvaili.

 • 0 man pasidare nebeidomu cia kai nera savininko Račo. :(((

 • Anonimas

  Dar pora faktų:

  1/ Kubilius vakar klykavo, kad jis per du mėnesius išgelbėjo socdemų sužlugtytą Lietuvą.

  Iš TIKRŲJŲ: kubiliaus kvailų istatymų ir jo valdymo pasekmių dar nepasijautė. Dar žmonės negavo vasario algų, naujų mokesčių nemokėjo, negavo naujų sąskaitų. Va tada tai išeis į gatves ir Paleckiuko nealės dėl visko kaltinti.

  2/ Valinskas aiškino, kad neturėjo laiko kalbėtis su tauta, nes reikėjo dirbti naktimis.

  Iš TIKRŲJŲ: reikėjo kalbėtis su tauta, o porą savaičių tramdyti žurnalistus su kvailomis tvarkomis, ribojančiomis prieinamumą. Tam laiko atsirado, o kalbėtis su profsąjungomis nebuvo kada.

  3/ valdžia sako, kad žiniasklaida neigiamai rašo apie juos.

  Iš TIKRŲJŲ protinga valdžia neskubėtų apkrauti žiniasklaidos papildomais mokesčiais prieš sunkmetį. Iš to uždarbio biudžetui nebus, nes daugėja bankrotų, karpomos algos, bet fonas aiškus.

  Nors šiamdien pamatęs pirmuosius puslapius aiškaiai supratau, kad Vilniaus/Kauno diena ir Lietuvos žinios be muilo lenda valdžiai į subinę. Visi žinom, kam tokia žiniasklaida priklauso.

  Maloniai nustebino LTV laidos… tikrai objektyviai ir profesionaliai pateikė viską…

  O gerbiamas Račas tai kažkur gerokai atitrūkęs užsienyje, jei tik tokius vėjus rašinėja:) bet užtat gavo lankomumo rekordą:)

 • Del dievo meiles kiek gi galima apie ta pati???
  baltarusija savo vargana rubli devalvao, kad „isgelbetu“ valstybe nuo krizes, amerika skyre simtus milijardu doleriu automobiliu gamintoju kopanijoms isgelbeti, geriausiai gyvenanti salis – Islandija bankrutavo kaip valstybe nusitempdama kone trecdali anglijos banku i bedugne…
  net paprastas kaimo zmogus siuo atveju suprastu, kad tai kas vyskta nieko gero neatnes. Tas pats Kubilius ir net Valinskas tiesiogineje lryto laidoje pripazino, kad mitingas ir riauses DU atskiri dalykai…
  ir nereikia cia aiskinti, kad buhalteriai cia is muses drambli daro…nes tai gryna tiesa..turiu pazystama buhaltere si darba ji dirba visa savo gyvenima nuo tada kai isejo mokslus…buvo vienoje apsvieciamojoje konferencijoje is ten gyva vos gryzo…
  kai gausite algas uz vasari su visais naujais mokesciai, kai gausite viskas saskaitas, o artimiausiu metu nueje apsipirkti rasite iskaba, kad kainos prekyveteje neatitiks kainu ismustu kasoje del visu pakeitimu manau tada suprasite kokia kaina sumeket teks mums visiems..
  sakot skolinasi valstybe milijardais? o ar susimastote kam tas skolas grazinti teks??? po keturiu metu (jei neanksciau) seimas pasikeis, o skolos liks ir ne seimunai jas mokes o jus ir as… dar po 20 metu nebeliks sviezio kraujo, kuris uzdirbtu mano mamai pensija, kaip kad ji musu seneliams pensijas uzdirbineja..
  iki 2050 metu vyriausybe uzsibreze tiksla uzauginti 4 milijonu tauta??? kokia ji bus leiskite paklausti??? asmenybes be ateities, isipareigojimu, pagarbos ir atsakomybes uz savo veiksmus???
  sakot skyles lopyti zmoniu pinigais?
  tegu isardo savo seiminias komisijas kurios veikia 12 menesiu per metus ir tikrina viena kita, naudoja biudzeto lesas kanceliarijai, automobiliams telefoninem saskaitom bei savo atostogom kanaru salose, ar mums reikia tokios kariuomenes kuri kas met suryja milijonines biudzeto pajamas. Juk esam nato nariai, tegu kad ir puse europos dislokuoja savo karius ir moka Lietuvai i biudzeta uz jos islaikyma..gins savo nare, bei Lietuvos piliecius kaip mazaja valstybe…
  pasistate seimo sale uz milijonus ir skyre milijardus pastatu renovacijai??? kazi ar jau primirsote skandalus del auksniu tualetu??? sumazintu 10% biurokratijos aparata sutaupytu milijardus biudzeto lesu…
  skolos mat ir skyles..
  kiek jusu zino kad praeitu metu biudzeto neisnaudotos lesos neperkeliamos kitu metu biudzetui??? jos gruodzio 31 jei nera isnaudojamos tiesiog istirpsta ore…
  vat jums ir milijonai isvaistyti kaledinems ir naujametinems premijoms…
  tegu jei konstitucija neleidzia mazinti algu naujai isrinktam seimui, uztat tegu uz tuos pinigus jie sau viska ir perkasi ko reikia, tegu automobilius savo islaiko (jei jau kilo klausimas apmokestinti prabangos masinas – kazi kiek tokiu apsimokestins seimo nariai vazinejantis naujutelaiciais automobiliais???)
  ziniasklaida daug sneka bet nieko nepasako, o po to taip ir nuteka visa kalte kaip vanduo nuo zasies su tokiais aiskinimais kuriu paprastas zmogus nesupranta…po ot ir sako valdantieji, mes kalbejom aiskinom BET TOLI GAZU NE PAPARASTU LIETUVOS PILIECIU KALBA…

 • Anonimas

  Rače, atsakyk, ar valstybės tarnautojas tik seimūnas ar ir gaisrininkas, policininkas, kuris dirbdamas labai pavojingą darbą gauną ašaras ??

 • Anonimas

  Orka: prašau paskaityti „Lietuvos ryte“:
  H.Daktaro pėdos ataušo, bet cepelinai – dar garuoja…“

  Nei streikininkai, nei riaušininkai:-) Tiesiog NORMALIAI dirbantys žmonės NORMALIOJE valstybėje, ar ne?:-) Įdomu, verslininkui taip pat leistų išsinuomuoti už 100 k. mažesnę kainą?:-)
  Ir kodėl tie lietuviai protestuoja?:-) Aiškinti reikia, aiškinti:-)
  „Žmonės būtų pikti, bet susitaikytų“.

 • ponui Skaitytojui. Labai nedidelės jūsų problemos, labai. Truputį kantrybės, atkaklumo, ryžto ir sveiko kūrybiško požiūrio į gyvenimą ir tai ką veikiate jame … sėkmės aritmetikoje ir nusišypsokite.

 • Anonimas

  Nesupratau. Prie ko čia daktaras?

 • Anonimas

  As suprantu,kad situacija kritiska,zmonems jau igriso.Dar Pakso apkaltos laikais isryskejo du socialiniai sluoksniai „runkeliai“ ir „elitas’.Kaip cia kazkas rase,Kubilius stengesi keisti situacija maksimaliai skaidriai.Gal ir taip.Bet pasiziurekim is salies paprasto zmogaus gyvenima,o tiksliau tai ka jis mato salies politineje vadyboje.Po rinkimu susikure daugumos kolicija,kurioje ir Abonentas,ir Valinskas,zadejes atvesti daug „nerealiu“ specialistu ir aisku apgaves zmones.taigi valdanti kolicija is karto spjauna zmonems,liaudziai.As nesakau,kad geriau butu kita valdzia,bet sita is kartoapspjauna zmones.po to prsideda taupymai,dirzu verzimaisi,bet irgi viskas prasideda nuo liaudies,o ne nuo saves.Perlamentaru algos namazinamos,nors tas pats AV,beveik prisieke ant Biblijos pries rinkimus,kad taip bus.11 000 lt siais laikais,kad ir ant popieriaus dar vienas spjuvis liaudziai.Perlamentarai turi kruvas patareju uz 4000 lt!!!!!??? Toliau populistiskai ar ne prieme socdemai algu didinima mokytojams ir gydytojams (o koks cia populizmas-ar normalu dirbti uz 1000 lt?),nauja vyriausybe atsizada sito vykdyt.Taigi dar vienas spuvis liaudziai.As nesuprantu-LEO LT perziureti negalima,nes tai jau priimta,o algu nedidinti,nors ir priimta,galima.Taigi liaudis apspjaudyta vadinamu „valstybininku“,pstoviai skaito ar per Tv mato-salia „susiverzkime dirzus“-savivaldybes isimokjo premijas,teisejai issimokejo premijas ir t.t.
  O kas liecia profsajungu reikalavimus-tai uz ju,arba su jom kazkas stovejo ir surase viska ka buvogalima surasyti,kad tik daugiau isjudinti sia pelke.As verslo zmogus,bet pilnai sutinku su p.A.Racu – „anksciau,net baisu buvo pagalvot,kad galiu but kairiu paziuru,o dabar vis daugiau baisiuosi desiniaisiais“ (aisku cia ne citata,o laisva interpretacisa)

 • Anonimas

  pritariu Autoriui. Nors ir ne viska Kubilius gerai daro, bet reikalavimai nerealistiski. Gaila, kad nepradeta imtis tikrai nepopuliariu sprendimu, t.y. rimtu biudzeto islaidu karpymu iskaitant algas. O dabar protestuoja tie, kurie praktishkai nenukencia.
  Juokingiausi reikalavimai del progresiniu mokesciu. Mokesciai tapo daug labiau progresiniai negu socdemu laikais.

 • Anonimas

  Beveik para kaip nebuvau prie interneto ir paskaitęs komentarus matau, kad aistros buvo gerokai įkaitusios. Kaip galvojate gal laikas suvedinėti išvadas? Aš pabandysiu apžvelgti šį įvykį iš platesnės perspektyvos, tarsi koks išminčius. Ką ten išminčius – tarsi Zigmas Vaišvila!
  1. Profsąjungos atsiskleidė, kaip nevykusi ir blogai organizuota jėga. Tikros profsąjungos turėtų ginti darbuotoją nuo darbdavio savivalės ir priespaudos. Aš negirdėjau jokių profsąjungų akcijų kai Uspaskis išmetė mėsos sūdytoją ir Krekenavos agrofirmos, negirdėjau apie tai, kad kas nors gintų maximų ir kitų tinklų darbuotojų interesus, nors dirba ten žmonės vergovės sąlygomis. Pedagogų profsąjungas aš girdėjau, bet kiek suprantu, jos turi savo atskirus vadukus ir Artūras Černiauskas ten nieko neprisidėjo. Darau išvadą, kad Černiauskas pabandė sumanipuliuoti žmonių nuotaikomis ir susikrauti politinį svorį. Deja, jam tai nepavyko, nes iniciatyvą perėmė radikalai ir Černiauskas liko it musę kandęs.
  2. Nepaisant to ar Kubilius ir ko imasi teisingų veiksmų ar ne (galų gale čia yra ekonominių pažiūrų ir tikėjimo klausimas), jie nesugeba iki galo paaiškinti savo veiksmų pagrįstumo. Tai, kad Valinskas susiriejo su žurnalistais tikrai nepadėjo šiai vyriausybei.
  3. Liaudis. Nevalstybiniai rusų politologai taip apibūdina dabartinės Rusijos politinę sistemą: yra visuomeninis kontraktas tarp valdžios ir liaudies. Liaudis nesikiša į tai ką daro valdžia, valdžia šeria liaudį naftos doleriais. Ir tie ir kiti patenkinti. Valdžia naikina laisvę, opoziciją, laisvą žodį ir .t.t. bet liaudžiai dzin, nes gerovė kyla. Kai naftos dolerių upelis išseko, prasideda neramumai, nes valdžia nebevykdo davo įsipareigojimų.
  Labai panašus kontraktas, mano nuomone, egzistavo ir Lietuvoje prie socdemų. Švedų indėlininkų eurai pylėsi į ekonomiką, gerovė augo, už tai liaudis nesikišo į visas socdemų aferas. Leiskite priminti, kad realiai su Leo.lt kovojo ne kas kitas bet A. Račas. Jis rinko parašus kažkur prie Maximos, bet jam, kiek atsimenu, nepavyko surinkti. KUR BUVO TADA ŠITA LIAUDIS? Kur buvo profsąjungos? Gerovė augo ir visiems buvo dzin. Deja, dabar gerovė baigėsi ir daugelis nenori su tuo susitaikyti. Mano dukra negali susitaikyti su tuo, kad nebevedu jos kas antrą dieną į Euroopą akropolyje. Situacija kurioje dabar esame yra sukurta SOCDEMŲ. Kodėl neprotestavote anksčiau?
  4. Valinskas ir Kubilius praleido labai gerą progą gauti moralinį mandatą tęsti savo veiklą. Jei jie būtų išėję į minią, gavę į galvą, tačiau išlaikę orumą, būtų užsitarnavę pagarbą likusios tautos dalies. Galų gale, Račas teisus ta prasme, kad jie patys nežino dėl ko protestuoja (matėte vakar per TV tuos išpampusius nuo alaus snukius?). Nei Černiauskas nei joks kitas profsąjungistas nesugebėtų atsilaikyti prieš Kubiliaus argumentus net 2 minučių.
  5. Žiniasklaida atsiskleidė iš blogiausios pusės, ypač LR. Kodėl niekas neprotestuoja prieš tautos durninimą? Banditus parodė kaip didvyrius.
  6. Kad už riaušių slypi kažkieno valia, aš neabejoju. Ar bus politinė valia juos išaiškinti ir nubausti? Estijoje išteisino riaušių dalyvus, nes nerado nusikaltimo sudėties. Kažin ar pas mus išdrįs rasti šią sudėtį, ar apsiribosime atimtimi?
  7. Ar ką nors pakeis šis įvykis. Viliuosi, kad Kubilius atsikvošės ir pradės normaliai bendrauti su tauta. Viliuosi, kad ekonominio kurso jie nekeis, tik ištaisys padarytas klaidas. Beje Artūrai, Dinius prakalbo apie nekilnojamojo turto mokestį, kurio jūs esate labai didelis gerbėjas. Jeigu TPP inicijuos ir įves šį mokestį, ar jūs pripažinsite tai kaip jų pozityvų indėlį? Kad Kirkilas atsikvošės nebetikiu. Socdemai turėtų keisti vadovybę iš pagrindų. Kirkilas yra aklavietė.
  8. Be Aušros Maldeikienės, nei vienas žinomas apžvalgininkas, komentatorius, ekonomistas ar visuomenės veikėjas, nedrįsta viešai stoti vyriausybės vykdomos politikos pusėn ir apginti Kubilių nuo šlykštaus dezinformacijos, populizmo, veidmainystės srauto sklindančio iš tų, kurių interesus Kubilius palietė. Ką tai reiškia? Ar vis dar bijoma Lietuvos Ryto? Aš galvojau, kad LR su Valatka priešakį yra visiškai susikompromitavę ir niekas į juos jau nebekreipia dėmesio. Negi jie dar išlaikę įtaką?
  9.Šis blogas atsiskleidė puikiai ta prasme, kad buvo labai daug įvairių nuomonių, bet nežiūrint kai kurių išimčių, pavyko išlaikyti kultūringumą ir pagarbą vieni ktiems. Gal tai todėl, kad Račas nedalyvavo diskusijose ir dėl to Fredis neužsivedė? Fredi, jei rinkčiausi kieno mintims labiausiai pritariau vakar, tai būtum tu :)
  Virgi, tavo pozicijoje yra vienas nenuoseklumas. Valinskas yra valdančiosios koalicijos narys. Jis atkakliai gina sprendimus ir šlovina Kubilių. Atitinkamai Kubilių šlovinti turėtum ir tu.
  Ir svarbiausia, su džiaugsmu turiu pranešti, kad pozityviausias visų šių įvykių rezultatas yra Aido grįžimas į šį tinklaraštį. Gal dėl to, kad mes buvome neįdomūs, Aidas jau kelis mėnesius čia nesireiškė. Man trūko jo lengvo ir šmaikštaus stiliaus. Frazė „lūkesčiai buvo išsipūtę ne pagal darbštumą ir gabumus“ galėtų būti paskelbta dienos citata. Artūrai, jūsų tinklaraštyje randasi daug įdomių minčių, kurios irgi kartais nusipelno būti paskelbtos kaip dienos citata.
  Tai tiek. Dabar sudirbinėkite mane :)

  • Valentinai,
   Atvirkščiai, tavo pamąstymai nenuoseklūs. Valinskas yra tik vienas iš keturių ir ,kas dar blogiau, TPP turi tik keliolika iš 141. Esant tokiai situacijai,turint galvoje, kaip jam trukdoma, Valinskas vos per mėnesį nuveikė labai daug. O parašymas „Valinskas šlovina Kubilių“ – palikim tavo sąžinei…tikrai nesuprantama ir toks nelogiškumas, Valentinai, mane beveik trikdo…

 • Anonimas

  Valentinai, daug prirašėte apie esamą padėtį, bet jokių įžvalgų į ateitį. Ką visi darome toliau?
  Sakai: „Viliuosi, kad Kubilius atsikvošės“. Netikiu. Bet išlaukti 100 dienų būtina.

 • Anonimas

  BNS, Delfi
  Klaipėdoje šeštadienį į profesinių sąjungų mitingą patikslintais duomenimis susirinko maždaug 1,5-2 tūkst. protestuotojų. Situacija buvo kontroliuojama, susirinkusieji neramumų nekėlė ir mitingas vyko taikiai. Per eiseną Lietuvininkų aikštės link sulaikyti septyni asmenys, kurie į mitingą mėgino atsinešti akmenų. Mitingas truko apie 40 min., po to susirinkusieji ramiai išsiskirstė.

  Nelabai draugiški kaimynai
  Около тридцати человек были задержаны сегодня в Клайпеде во время акции протеста литовских профсоюзов

  Kas gali paneigti galimybę…

 • Anonimas

  Orkai: O prie to:-), kad normaliai galima dirbti tik tada, kai valdžia taip rūpinasi dirbančiais verslininkas, kai sudaromos tokios verslo sąlygos: už patalpų nuomą mokama 100 k. mažiau.
  Tokiuosi, kad Daktaro giminių nebuvo tarp riaušininkų?:-)

 • Anonimas

  Irgi…
  Vis dėl to galvoju, kad Kubiliaus politika yra daugiau teisinga, nei neteisinga. Šie įvykiai privers atidžiau apgalvoti ir teisingiau piarinti. Sėkmė priklausys nuo to ar tas jų išgirtas verslo skatinimo paketas bus, ar veiks ir ar veiks gerai. Apie tai dar jokios nuomonės neturiu.
  Ir dar tas neprognozuojamas Valinskas…:)

 • Mylite Jus, Valentinai, ta Kubiliu. Aiskiai mylite. O man jis vienas didziausiu diktatoriu Europoje. Po Stalino ir Vagnoriaus. :) Ir dar neperspektyvus diktatorius. Vis tik jam mazesneje laboratorijoje geriau sektusi atlikineti savo bandymus. Ir aisku ne su zmonemis, o su molekulemis.
  Nors teisybes delei as pasakysiu, kad cia nuskambeje yra ir tokiu minciu, kur as noreciau, kad jos butu teisingos, bet turiu pripazinti, kad neteisingos. Kubilius nemelavo ir aukso kalnu tautai nezadejo pries rinkimus. Jis savo [mano akimis] negerbtina poziuri i zmogu deste ir pries rinkimus svetaineje Mano balsas. Tik, kad balsuotojai, matyt neskaite. Arba netikejo savo akimis.

 • Anonimas

  Marteli, darai esminę klaidą. Mes balsavome ne už Kubilių, o už konservatorių-krikščionių demokratų partijos programą. Tai du skirtingi dalykai. Jeigu rinkėjų būtų valia Kubilius galėjo net nepatekti į Seimą.

  • Iki siol mano gerbtinas I.V. Bent jau tame, ka rasai, as nedarau nei maziausios klaidos. Nes partijos vadas, o siuo atveju jau tvirtai saknis ileides vadas yra absoliuciai tapatu kas ir visa partija. Gi niekas nesakome, kad komunizmas buvo perfect sistema, tik va Leninas su Stalinu negeri vadai. Partija, norime to ar nenorime eina ta linkme, kuria ja vairuoja vadas. Isimtis gal galetu but sakykime Glavecko-Ozolo buvusi Centro partija. Nes cia kazkuriuo metu buvo galima gincytis i kur pasuks partija. O ir rinkeju teisiu [valios] stoka šykart neturetume skustis. Nes reitingavimas buvo is partiju atimtas. Bet balsuotojai, lygiai kaip as ir sakau, „puikiai“ sutapatino Kubiliu su partija, uz tai jis ir yra ten kur yra.

 • Anonimas

  Marteli, manau, kad Kubilius ir konservai šiuo metu yra vienintelė konstruktyvi jėga galinti išvesti šalį iš krizės. Kitų tiesiog nėra, todėl noriu, kad jiems pasisektų. Kaip jau rašiau anksčiau viskas susiveda į tam tikrus tikėjimo dalykus. Vieni tiki Keinso ekonomikos samprata, kiti neoliberalia. Ir tie ir kiti turi krūvą argumentų ir daug sėkmės ir nesėkmės istorijų iš viso pasaulio. Čia kaip ir su dievu – vieni tiki, kad jis yra, kiti tiki kad jo nėra…:)
  Konservams priekaištų neturiu labai daug, netgi dėl Mažeikių Naftos. Istorija parodė, kad viskas išėjo į gerą – įmonė dirba, moka mokesčius, o Rusija nenaudoja jos galimybių įtakoti mūsų vidinę politiką. Kas yra kol kas neaišku su didžiausia socdemų afera – trigalviu slibinu. Monopolijų įsigalėjimas yra sodcemų darbas. Jei konservai sugebės išjudinti šią kloaką, bus didelis respectas jiems. Jei sugebės renovuoti pastatus, didelis respectas. Jeigu panaikins kino salių operatoriaus monopoliją, kai Vilniuje yra iš esmės du kino teatrų kompleksai, kuriuos valdo vienas savininkas, bus didelis respectas.
  Šiuo metu alternatyvos šiai koalicijai nėra. Bet kokia kita koalciija būtų katastrofa.

  • Valentinai, as puikiai perpratau Jusu nuostatas, todel ka bepasakytumete, manes tai nenustebina. Gerai tikrai valdote tekstus ir net tada, kai juose nerandu jokio brandaus grudo, man jie skaitosi maloniai. Literaturine prasme maloniai. Todel daug nesipletodamas parasysiu keleta savo nusistebejimu:
   1. Net atmetus nuomone konstruktyvi ar nekonstruktyvi, stebina kame jus matote ta isskirtine jega konservatoriuose
   2. Kaip galima žinant Mazeikiu vertę ir matant kaip dabar, dar krizei neatejus [ja dar tik provokuojant – čia mano asmeninis požiūris], svarbiu tampa kiekvienas litas, „priekaištų neturėti labai daug“…
   3. Koks gi esminis skirtumas tarp sodcemų ir konservatorių… Jie viska dare adekvačiai, o pavojaus atveju labai sekmingai buvo susivienyje ir susibiciuliave…

 • Anonimas

  Profsąjungos atsiskleidė. Ir tai jau gerai. Pasirodo jos bent kažką veikia. Uspackycho sūdytojai profsąjungos kažin ar galėjo ką padėt. Ten bėda buvo tame, kad, jei ir yra tam sūdymo ceche, profsąjunga, tai dauguma jos narių buvo (tebėra) patenkinti vokeliais ir sūdytojos bėdos jiems nė motais. Vėl gi maximų ir kitų „engėjų“ darbuotojai kažin ar skundžiasi dėl „vergovės sąlygų“. O valdžia ir jos pastaraisiais sprendimais nepatenkintų daugybė. Dėl Černiausko: jei ne Černiauskas, tai Jonauskas ar Petrauskas būtų vistiek atsiradęs. Gal ir durni tie jų reikalavimai, bet jie yra. Džiaukimės, kad tie reikalavimai dar ne labai radikalūs. Tie, kurie rinko Šustauską, niekur nedingo.
  Jų dar daugiau.
  Dėl socdemų: Klausimas paprastas, ar konservatoriai, būdami jų vietoje būtų ką nors darę kitaip? Ekonomika augo ir rodėsi dar ilgai augs. Beje, juk 2K tik prieš gerą pusmetį iširo. Ir jau po to konservatoriai balsavo už ypač biudžetui nepalankius projektus.
  Su 4. sutinku.
  Dėl „banditų“: žiniasklaida supranta, kad „banditų“, daužančių langus, besiveržiančių į Seimą realiai ir „mintimis“ yra kritiškai daug. Tiek daug, kad per aštriai juos užsipuolant gali kilti daug didesnės riaušės.
  Dėl Leo ir pan.: Žmonės neina protestuoti, kol patys savo kailiu nepatiria sunkmečio. Čia vėl išprusimo ir švietimo problema. Kiek „eilinių paprastų“ piliečių apskritai supranta, kas yra tas Leo? Ir kas ir kaip ten ką apgavo?
  Dėl 6. abejoju ir labai.
  7. Jau gali būti per vėlu.
  Dėl 8. tu klysti. Kad ir kaip nemėgstam Valatkos, bet lietrytį skaitom. Aušra…gaila jos, kaip tikras Don Kichotas. :)
  Su 9. sutinku visiškai. :)
  …sudirbau? :)

 • Anonimas

  Valentinai, nesuabsoliutinkit – nepakeičiamų nėra. Sena kaip pasaulis tiesa. Pvz.: socdemai nė kiek ne praščiau šalį valdytų, ypač jei truputėlį atnaujintų partijos branduolį. Bet čia ne agitacija, o tik vienas iš pavyzdžių.

  • Anonimas

   Jei nepakeičiamų nėra – tai kodėl Binladeną taip medžioja (su sumedžiojimu siedami…).
   Ar kaip sakoma buvo Golis buvo Prancūzija… nėra jo – nėra Prancūzijos.

   Niekaip nesutinku su tuo posakiu. Tai mitas, kažkam labai naudingas…

   • Na ar tikrai jau toks tinkamas pavyzdys su bin Ladenu? Ar tikrai po to viskas jau bus tvarkoje? Rusai gi pirmu taikiniu laike Dudajeva, bet po to dar ilgai medziojo maschadovus ir kitus kovotojus. Ir siandiena dar niekas tvirtai nepasakytu, kad rusai jau ramus del Čečenijos…
    Ne mitas tai nes de Golio nebera, Prancuzija ir toliau liko pRancuzija.

 • Anonimas

  Binladenas yra „terorizmo“ (apie tikrąją jo prasmę kita kalba) idėjos sinonimas (prekinis ženklas). Tačiau pats žmogus Binladenas tikrai nėra toks reikšmingas kaip galbūt tamstai atrodo. Tokių kaip jis šimtai.

  Beje, pasižiūrėkite patys į pastarųjų metų socdemų valdymą. Toli gražu ne idealus, padarė rimtų klaidų, bet tikrai nėra blogas. Būkime objektyvūs.

 • Anonimas

  Beje, dar norėjau pasakyti ta pačia tema apie „nepakeičiamuosius“. Nėra nei vieno žmogaus, kurio netektis būtų reikšmingai sustabdęs istorijos raidą.

  • Anonimas

   Gal ne taip formuluočiau – pakeitė (anksčiau nei būtų buvę…).
   Tokių rasite ne vieną…
   Moksle…
   Politikoje (kitaip saknt koncentruota ekonimika…)…

   Oi Jūs esate neteisus – manau labai neteisus…

  • Anonimas

   „Beje, pasižiūrėkite patys į pastarųjų metų socdemų valdymą. Toli gražu ne idealus, padarė rimtų klaidų, bet tikrai nėra blogas. Būkime objektyvūs.“
   Sakykim buvau Palangoj, visos dienos buvo saulėtos ir vanduo buvo 22 laipsniai, todėl puikiai pailsėjau. Būkim objektyvūs, kai šilta ir geras vanduo , Palangoj pailsėti galima.

   • Anonimas

    Būkime iki galo teisingi, jei konservatoriai (kaip ir kitos opozicinės) partijos nebūtų TYČIA kišę pagalių į Kirkilo ir Co varomą vežimą, rezultatai būtų gerokai geresni. Gal tada nereikėtų dabar Kubiliui ir Co verkti, kad nėra pinigų sodroje ir biudžete.

    • Anonimas

     Nesutinku. Problemos yra žymiai gilesnės. Lietuva neturi didelę pridėtinę vertę nešančios pramonės. Ūkis yra ant molio kojų. Nesugebėjimas sudaryti sąlygų tokiai pramonei rastis, turint omenyje, kad darbo rankų buvo daug (prisiminkit emigraciją) ir atlyginimai vis dar 5 kartus mažesni nei Europoje, rodo visišką buvusių vyriausybių nemokšiškumą. Turiu priminti, kad tokioje Slovakijoje per tą laiką pastatė 4 automobilių surinkimo gamyklas, o pas mus ką nors sudėtingesnio gaminančios įmonės per tą „augimo“ laikotarpį tik bankrutavo (Vingis, kineskopų gamykla). Mūsų ekonomika augo tik statybos sektoriaus sąskaita(jis sudaro 25 proc. ekonomikos), kas buvo pasirodo veikiau problema nei augimas.

  • Anonimas

   Na čia tu pavarei marksistinę istorijos sampratą kiek aš suprantu. Ginčytis beprasimiška nes tai yra tikėjimo dalykas. Vienas klausimas: jeigu nebūtų buvę Kristaus ar istorija būtų tokia pat?

 • Anonimas

  Jūs ekonomistė, pasakykit, kodėl daromos tokios skubotos neparuoštos ir didžiulės reformos sunkmečiu? Aš to niekaip negaliu suprast. Sakot stojat spardomo gulinčio pusėn. Pakso pusėn ir aš stojau, bet šiandien situacija kiek kita. Tų „spardomų“ pusėje gerokai daugiau ir visai nepanašu, kad jie gulėtų. Ar negalima buvo tiesiog 2-3 % pakelt visus mokesčius, nieko per daug nekeičiant, kaip laikiną priemonę? Per pusę metų ar metus pasiruošti reformai, juk tai bus ilgalaikiai pakeitimai.
  Kaip aš suprantu, biudžeto deficitas, arba kitaip trūkstamos lėšos bus apie 15-20%. Tai paimam 3 % i6 mokesčių padidinimo, 5 pasiskolinam, dar 10 sutaupom. Kam reikėjo taip skubėti? Visuomenė neparuošta, nuo to pačio Kubiliaus krizenimo didžiuliame strese. Aš irgi su daugeliu tų pakeitimų sutinku, tik pokyčiai turi būti daromi tinkamai. Po galais juk mokėmės tų visokių strateginių valdymų. Atrodo, kad dabartinė valdžia visai tų dalykų nežino. Gal aš klystu, bet protestų ir mitingų dar bus daug ir didesnių. Duok dieve ne riaušių. Jie labai rizikuoja…

 • Anonimas

  Galbūt pagreitino ar sulėtino, bet nieko daugiau.

 • Anonimas

  As manau, kad viena is klaidu (jei ne pagrindine) yra ta, kad nepadaryta tai, kuo kaltina juos profsajungos mitinguose, t.y. pirmiausiai neapkarpytos biudzeto islaidos, net ir mazhinant etatus. Visuose lygiuose. Solidarumas gi yra solidarumas. Palikus kai kurias lengvatas verslui, ypac smulkiajam, butu galimybe issaugoti ir sukurti daugiau darbo vietu. O kai vienas darbdavys proteguojamas (valstybe), gaunasi kazkaip idomiai. Bet cia tik siaip pamastymai. Yra daug valstybinese istaigose zmoniu, kaltinanciu versla aptekimu pinigais, bet kazkodel neskubanciu kurti savo.

 • Anonimas

  Orkai,
  Aš tikrai esu už tai, kad Lietuvoje būtų normalios stiprios profsąjungos, nes dažniausiai vienas žmogus yra per silpnas atsilaikyti prieš galingą darbdavio sistemą. Darbdavys yra stipriai kvalifikuotas, pasitikintis, pasisamdęs teisininkus, buhalterius, vidaus auditą ir t.t. gali su paprastu žmogumi daryti ką nori. Profsąjungos įneša reikalingą balansą. Tačiau kol kas profsąjungos silpnos intelektualiai.
  Aš nežinau ar konservatoriams būtų užtekę proto stabdyti ekonomikos perkaitimą. Bet žodžiais jie visada buvo už inovacijų skatinimą, o to mums labai reikia nes atsidūrėme situacijoje kai valiuta stipri, žmonės uždirba daug, tačiau gamina tik maisto produktus, trašas ir statybines medžiagas. Vis kita ekonomika yra tik importas už skolintus pinigus. Tiesa, dar ekspedijavimas tarp Rusijos ir Vakarų. Slovakijos pavyzdys rodo, kad teisingai vkdant politiką galima pasiekti įspūdingų rezultatų net ir vėliau startavus.
  Tikrai nemanau, kad yra kažkokia „kritinė masė“ daužančių langus. Bet tai tik mano nuomonė prieš tavo nuomonę. Pažiūrėsime kaip bus.
  Dėl LR tai mes visi skaitom, bet ar ar nesukelia tai priešingo efekto? LR už Leo.lt – tauta prieš Leo. LR už „žurnalistus“- tauta prieš.
  Apskritai, per daug sureikšminame įvykį. Iš tikro tai nieko neįvyko. Valdžia priims kokį nors populiarų sprendimą, pvz. susimažins atlyginimus, apmokestins prabangius BMW ir visi liks patenkinti. Visi kiti neturės moralinės teisės reikalauti sau kažkokių privilegijų. Viskas tik į gerą :)

  • Anonimas

   Dėl profsąjungų sutinku. Dėl to ir tie reikalavimai švelniai tariant kvailoki. Protestai šiuo atveju prieš vyriausybę stiprina jas. Čia gera pusė.
   Dėl ekonomikos. Kas buvo – pražuvo. Lietuva tikrai nesugebėjo susikurti bent kiek stipresnės pramonės. Bet šiandieninė krizė bene labiausiai smogė tai pramonei. Ir labai sunku pasakyt, kas būtų jeigu būtų… Viena įmonė, kurioj turiu akcijų, atleido per 100 iš 150. Šiokia tokia pramonė buvo, nebėra. Kita, kurioj dirbau mašinų pramonei gamino, atleido jau daugiau nei pusę. Trečia dar neatleido, gamina į sandėlį…Pirmoje ir antroje valdybos ėmėsi radikalių priemonių. Trečioje vadas optimistas, lenda gilyn. Jei neatsigaus JK rinkos iki pavasario, galas. Štai tau ir pramonė. Statybininkai dar geriau laikosi, negu pramonė. Dėl tų populiarių sprendimų labai jau optimistiškai žiūri. Bijau, kad taip nebus. Pamatysim, vasaris čia pat. :)
   Dėl ko nesikūrė industrija Lietuvoj ir kokios bėdos galiu daug pripasakot. Pats esu sukūręs apie 800 darbo vietų. Daugiausia investicijos iš Vakarų + dalis vietinio kapitalo. Bet, matyt, ne po šituo straipsniu. :)

   • Anonimas

    Orka, sutinku, kad finale gali paaiškėti, kad Lietuvos ekonomikos sėkmė priklauso ne nuo mūsų veiksmų, o nuo to kaip atsigaus Europos ekonomikos.

 • Anonimas

  Po ilgos pertraukos paskaičiau komentarus, kurie A.R. tinklaraštyje, su retomis išimtimis, gan pakito. Šioje diskusijoje savo keistenybėmis išsiskyrė „irgi verslininkas“; norisi tikėti, kad žodelytis „verslininkas“ tik pseudonimas, o ne užsiėmimas, nes tada vargas neverslininkams. Pavyzdžiui, jis teigia: „Padidinčiau tik vieną mokestį verslui – 20-25% PVM“. O aš kvailys maniau, kad PVM moką vartotojas. Jis žmogutis parašė tiek daug vienas kitam prieštaraujančių teiginių, kad kartais atrodė pats Kirkilas rašo; nes tik jo ir panašių subjektų komunistinio mokslo pagrindai gali įdiegti kiaulės akis tokiai demagogijai.

  • Anonimas

   Po kelių paskutinių čia esančių pasisakymų, supratau, kad esu tik menkai teišsilavinęs komunistas. Labai atsiprašau, kad trukdžiau Jūsų diskusiją ir atėmiau Jūsų brangų laiką skaitant mano mintis. Dingstu iš čia. Viso gero.

   • Anonimas

    Pernelyg neužsigaukit, nors pagrįsta kritika irgi yra vertinga (tam ji turi būti aiškiai išreikšta). Egidijui irgi yra vaistas: nors PVM sumoka vartotojas, esant didesniam šio mokesčio dydžiui verslininkui bus sunkiau įtikinti vartotoją jį tokį sumokėti. Imkite vien tuos sektorius, kurie dabar neteko PVM lengvatų, ir juose veikiantys verslininkai papasakos ar jų nepalietė šio, vartotojui priskiriamo, mokesčio pokyčiai. Taigis, kaip bepavadinsi – nelabai pagadinsi.

 • Ir dar… Man patiko romo sakinys: „turint omenyje, kad darbo rankų buvo daug (prisiminkit emigraciją) ir atlyginimai vis dar 5 kartus mažesni nei Europoje, rodo visišką buvusių vyriausybių nemokšiškumą.“ Galiu speti, kad yra zmogus, artimas imperatoriui, nes krizes isputimas bet kuriomis kainomis man jau seniai atrode panašus į konservatorių tikslą nesiskaitant su priemonėmis pritraukti Lietuvą prie europinio vidurkio, o tuo paciu skubos tvarka atveriant vartus eurui Lietuvoje.

 • Anonimas

  Auksini kardai, esate visiškai teisus, bet „verslininkas“ siūlė PVM iki 25 proc. kaip panacėją, gelbėjant vartotojus, o gal budulių maišto dalyvius. Pagal prigimtį, tai vartojimo mokestis, kurio dalies naštą kartais tenka prisiimti ir verslui.

  • Anonimas

   Matote, gal yra ir kiek kitaip.
   Juk dar niekas rimtai nekalba apie bedarbystę (kai be viso kito, savininkai tame tarpe nerizikuoja – pumpuoja pinigėlius į savo sąskaitas, o žmonės lieka be darbo…).
   Tad žvelgiant šiuo kampu, – žmogiukui praradusiam darbą (jo jau negausi, nes visur, t.y. net valdžios institucijose – numatyti atleidimai, kai kur masiniai… po šitų įvykių, gal nebus tų masinių…) – palaima būtų tas PVM 25 proc. ar net 30, ypač žinant, kad kainos esmę (naujojoje L.) sudaro ne PVM, o antkainiai (žinant, kad prekybai yra ištie būtini 10 proc., o imama 50, 100, 200 ir pan. ir t.t. ir pan. aibė čia dar kitų fokusų)… tad kalba apie PVM buvo iš viso spekuliatyvinė (o įmonės, juk jos visos TURI PVM kodą – PVM sugrįžta).
   Valstybė laikosi ant trijų moksečių: muito, akcizai, PVM (kitkas – kaip sakoma… ir taip aišku…).

 • Anonimas

  Lietuviai net normaliu riaušių nemoka padaryti…kažkaip be įkvėpimo ir įtikėjimo ką daro… kur kas didesne aistra siaubimui ir niokojimui buvo kai žalgiris eurolygą laimėjo :)

 • Anonimas

  todėl, tas netaikus mitingas, jau nekalbant, kad profsąjungų atstove, nesugebėjo suformuluoti dėl ko ji čia ir už ką protestuoja ir atsipirko bendromis nerišliomis frazėmis, buvo panašus į masinę sceną iš lietuviško filmo, kurioms trūksta profesionalumo, nes teatre masinių scenų būna retai. Tad jei Lietuvoje būtų bandoma nukryžiuoti Kristų…nieko nesigautų…trūksta profesionaliu protestuotoju…kas mano manymu yra gerai

 • Anonimas

  Stebina Martelio tikejimas tamsos princo Kubiliaus galiomis sukurti krize Lietuvoje, kai visame pasaulyje ekonomikos sparciai auga, bankai skolina i kaire ir i desine ir Lehman Brothers tapo didziausiu Wallstreet’o banku.

  • Gerbiamas Sarunai. Tapus premjeru nereikia jokiu stebuklingu galiu sukurti krize. Anksciau to nezinojau, bet dabar, manau, lengvai sugebeciau.
   Viskas gi taip paprasta: 1 etapas [informacinis] – kiek leidzia balso stygos, panasiu tonu kaip skelbtume „Lietuva pavojuje, siandiena musu sienas perzenge rusai“ paskelbi: Pas mus atejo krize!
   2 etapas [ekonominis] – pasidarai samatele kiek reiketu pinigeliu tai [o gal ir ne tai, nesvarbu, pinigai niekada nemaiso] krizei nugaleti ir paleidi ja i gyvenima kaip rimta normatyvini dokumenta.
   Viskas, is tikro, panasiai kaip per kara. Tauta besalygiskai mobilizuojasi, tik vietoje sautuvu kiekvienas imasi savo darbo irankiu ir eina dirbti. Krizei dirbti. Nes Premjeras taip sake. O tada netrunka ateiti treciasis etapas – tikroji krize. Nes zmones pamato, kad kiek bedirbo, o jau net sau duonelei nebeuzdirbo. Ir tada jie ima tarpusavyje blaskytis, vienas kitam kainas kelti uz paslaugas ir produkcija. Ir skambus zodis KRIZĖ, tada jau savaime eina is lupu i lupas…

   p.s. Gera vis tik buti premjeru. Nereikia savu tiesu niekam irodineti. Tiesiog pasakai teigini, mosteli nyksciu i kita vandenyno puse ir to pakanka…

 • Anonimas

  Žmonės į tą mitingą susirinko kiekvienas dėl savų priežasčių. Kiekvienu atveju tos priežastys – unikalios ir nesutampančios su profsąjungų. Kai kurie protestavo dėl jiems asmeniškai 3 kart padidėjusių mokesčių, kurie, atsižvelgiant į tai, kad užsakymų nėra (bet kurioje sferoje šiuo metu), galutinai užveržė diržą ant kaklo… kam patinka mokėt virš 50 proc. mokesčių, mainais gaunant miglotą pažadą kada nors sumokėt pensiją (gerokai mažesnę, nei dabartinės įmokos)? Jaunimas protestavo dėl aukštojo mokslo reformos, pensininkai – dėl to, kad jiems išgyventi tapo dar sunkiau, bedarbiai – nes praradę darbus, praras ir būstą, o bankui teks mokėti iki gyvenimo pabaigos, nes asmeninio bankroto įstatymo taip ir nepriėmė. Ir taip toliau… nėr čia ko stebėtis, KODĖL galėtų būti šiais „puikiais“ laikais protestuojama. O konkrečiai dėl profsąjungų tai man nesvarbu, kodėl jos protestuoja. Svarbu, kad žinau, kodėl pati protestuoju. Mano reikalavimai visai nesutampa su profsąjungų, bet tikslas iš esmės yra vienas – išreikšti pasipiktinimą naujomis ciniškomis nuostatomis ir atvirkščiai progresyviniais mokesčiais. Todėl eisiu į visus mitingus, ar juos organizuotų profsąjungos, smulkieji verslininkai, ar net Karališkųjų tigrų išsaugojimo draugija :)

 • Anonimas

  Man pikta kad tais zmonemis kurie penktadieni susirinko prie seimo isreiksti savo pasipiktinima dabartine padetimi naudojasi visokie anarhistai, populistai ir marginalai. Zmones apakinti pykcio dabartinei valdziai visiskai nesusimasto, jog ne kurie asmenys dar labiau kursto nepasitenkinima ir taip siekia protestuotoju rankomis paciupti valdzios vaira i savo rankas, bet zmones supraskite, tiems kurie taip garsiai sukauja, jog dabartine valdzia negera ir reikia ja keisti, patys pakliuve ten (valdžion) jus pamirs, juos uzvaldys ju paciu asmeniniai interesai, jie sau patogiai istaisys valdzios kresluose ir pamirs kokios bedos jus kamuoja. Be to, isbristi is tos nemielos ekonomines busenos kuri uzgriuvo anaiptol ne vien musu sali reikia laiko, ir kazi kokiu priemoniu deka didziausi ir arsiausi reksniai pagerintu Lietuvos gerbuvi? Ar jie ateitu pilnomis kisenemis milijonu ar milijardu litu, isstrauktu juos ir padeje ant stalo ir sakytu – va, imkime siuos pinigus ir supompuokime i biudzeta ar verslui. To nebus. Kai susergi sloga juk nepasveiksti per diena, reikia laiko ligai isginti is kuno, taip ir dabar, ekonimika sloguoja, tad palaukime kol karsciavimas ims slopti (aisku sveikimo laiko masteliai cia jau ne savaitemis skaiciuojami). Bet jei siuo metu imsime visus versti lauk ir ju vieton sodinti rėksnius situacija ne kiek nepasitaisys, nes kuomet prasideda valdžiu kaitaliones rimto ir realaus darbo nebelieka.
  Dar vienas dalykas kuris slykstokai atrodo riausiu fone – tai keliolikos advokatu apsiskelbimas apie neatlygintina pagalba „nukentėjusiems“ akmenu svaidymo proceso metu. Na taip, advokatai pasinaudojo skandalu savireklamai (it kokia Zvonke). Juk po kurio laiko jei kazkas is ju sugalvotu lysti valdžion jie aukstai iskele galvas galetu porinti tautai – mes jus gyneme nuo valdžios ir nieko nepraseme uz tai, matote kokie mes geruciai, mylekite ir slovinkite mus. Reikia chuliganus apsaugoti nuo Temides, juk jie tokie „nekaltuciai“, ejo sau penktadieni pro sali, kazkas pribeges ibruko i rankas akmeni ar siaip koki daikta ir liepe mesti i langus. Po kurio laiko vel verksime ir keiksime teisėsauga, jog jie nesugeba mazinti chuliganizmo ir nusikalstamumo gatvese. Belieka, kad dar po kurio laiko koks skulptorius pasiulytu nemokamai pastatyti paminkla prie Seimo „nekaltuju“ riaušininku atminimui iamzinti.
  Ir aplamai gaila, kad tai kas ivyko ta penktadieni tik paskatino tauta suspriesinti. Tokie kibirksciavimai ir trintis nepades lengviau išgyventi sunkmečio.

 • Anonimas

  Krize jaucias visam pasaulyje ir nenuostabu, kad tokios kardinalios reformos reikalingos, o Lietuvoj zmones per daug konservatyvus. As tik nesuprantu vieno, kaip valstybe „smaugdama“ imones zada uzpildyti sodros deficito spraga. Mano supratimu, tai imones moka valstybei didelius mokescius ir jie kaip tik turetu remti verslininkus, ypac mazesnio kapitalo, nes Lietuvoj dominuoja didelio kapitalo imones (kazkodel tai nekeista, kai Uspaskichai ir etc. sedi seime). Dar man kas labai idomu, jeigu siemet valstybe uzpildys deficito spraga lengvatu panaikinimo ir mokesciu saskaita, tai ka darys kitais metais? Juk ir vel sodrai reiks pinigu, maza to, reikes dar daugiau, nes net tokiose valstybese kaip Airija ir Danija (kur as siuo metu esu) uzsidare daug imoniu.
  O tokie va mitinguotojai tai puikiai iliustruoja Lietuvos zmones. Kai vyksta rinkimai, tai renka Paulauska, nes jis graziai atrodo, Kirkila, nes juk jis solidarumo virsunej, rezultatas riauses. Tai ko daugiau noret. Pirma zmonem reikia apsisviest kaip reikiant. Man kas baisiausia, tai kad Vilniuj mitingavo sitiek jaunimo. Kokio velnio??? Jau mazu maziausiai kam reiktu rekaut, tai jauniem zmonem. Visas pasaulis atviras, o ir Lietuvoj to darbo dar yra…

 • Labai taiklią sausio 16 d. mitingo interpretaciją vakar pateikė „Humoro klubo“ narys Justas, pasakodamas apie Seimo šturmą jau senokai rodytos laidos „Takeši pilis“ motyvais.
  Suprantama, kad traukiantis ekonomikai reikia atitinkamai mažinti ir viešąjį sektorių, na tai minia ir susirinko iš Seimo „sūrį spausti“.

 • ZINOTE LIETUVOS PROFSAJUNGAS,VIENO NORIU, KAD JUS ISEITUMETE I GATVES VISI IR SOLIDARIAI SU LIETUVOS TAUTA,TAIP KAIP DARO EUROPOS SAJUNGOS PROFSAJUNGAS.TADA KAZKAS PASIKEISATU LIETUVOS DARBO ZMONIU GYVENIME,BET SIANDIEN……….SU P[AGARBA- VISOMS LIETUVOS PROFSAJUNGOS CENTRAMS -VLADIMIR MOSKVICIOV-DARBININKAS IS KAUNO.