Gal geriau jau tegul jie negrįžta…

… Šiaip jau aš laikiausi nuomonės, kad emigracija yra blogas dalykas.

Blogas ta prasme, kad iš Lietuvos dažnai išvažiuoja ir Lietuvai reikalingi žmonės, be to, kaip lietuviui, man gaila tautiečių, kurie turi gyventi svetimoje aplinkoje, svetimoje kultūroje, be nuolatinio tiesioginio ryšio su artimiaisias, draugais ir savo žeme.

Tačiau šiandien mano nuomonė šiek tiek pasikeitė. Dabar galvoju, kad emigracija galbūt nėra jau toks blogis. Gerai, kad kai kurie mano tautiečiai išvažiuoja. Dar geriau būtų, kad jie niekada ir negrįžtų.

Nes jei jų nebus čia, yra daug didesnė tikimybė, jog dar ir aš sulauksiu Lietuvoje esminių pokyčių. Tai yra, sulauksiu, kad Lietuva bus teisinė valstybė, kad tėvai auklės savo vaikus ne gatvėse ir kad žodžiai „Lietuva“, „tėvynė“, „piliečiai“ „valstybė“ iš tų tėvų lūpų neskambės kaip keiksmažodžiai.

Kalbu apie tuos „lietuvius“ kurių nuotraukas (panašu – su pasididžiavimu) šiandien žiniasklaidos priemonėms siuntinėjo  Jungtinės karalystės lietuvių bendruomenės sekretorius Einaras Vildė.

Man nuo tokių „lietuvių“ ir nuo to kaip jie auklėja savo vaikus bloga.

(27 balsų, vidurkis: 3,85 iš 5)
Loading...
 • mast

  eina sau :) is kur tiek drasos tai parasyti? Tuoj pedofilu gi isvadins :D

  • Rolandas

   mast, jei atvirai, tai labai gaila Jūsų. Artūras pasakė savo nuomonę. Nuo kada Lietuvoje atvirai pasakyti savo nuomonę būtina turėti ypatingos drąsos ar kažko bijoti?

 • ŠČ

  ačiū. nors vienas sveiko proto nepraradęs žmogus viešoj erdvėj.

 • aaaa

  Idomu, kas iš jų išaugs kai kiekviena diena prieš miegą girdi pasakas apie pedofilus.

 • povilas

  mano nuomone emigrantas = issdavikas.

  • Valentinas

   Blogiausia, kai Povilas pasilieka, o protas – emigruoja.

 • mdxacuk

  Ačiū dievui, gyvename teisinėj valstybėj ir protestuoti pas mus turi teisę ne tik homofilai. O taip pat ir dėl savo vaikų auklėjimo spręsti patys tėvai, o ne princas&princas koncepcijų stūmikai su jiems prijaučiančiais apžvalginykais.

 • nerijus

  Jei ir toliau visokie šimašiai iš LLRI postringaus:
  „…Lankstesnės galimybės tartis atneštų abipusę naudą.“
  http://www.delfi.lt/news/economy/business/rsimasius-dabartinio-darbo-kodekso-negalima-vadinti-net-ir-normaliu.d?id=32369047
  tai, lietuvaičių emigracija padidės.

  Didesnių demagogų, nei iš LLRI nėra. Kažin, kodėl jie patys ( iš LLRI )neužsiima verslu, jei kalba tokiais „versliais“ žodžiais, kad net sopu darosi?..
  Gal per žiopli?..

  • fsm

   @nerijus
   >>Kažin, kodėl jie patys ( iš LLRI )neužsiima verslu, jei kalba tokiais “versliais” žodžiais, kad net sopu darosi?..
   Gal per žiopli?

   Gerb.nerijau, ar tik ne tamsta šį klausimą vieną kartą jau kėlėte? LLRI ir yra verslas, jeigu ką. Bet p.Šimašius, mano nuomone, yra vienas geriausių šios vyriausybės ministrų.

   • nerijus

    fsm

    nekėliau jokių klausimų, tiesiog, pabodo beletristika iš vIArslininkų atstovybės.
    Kuom jis Jums patinka?..
    LLRI nėra verslas, o vIarslo atstovybė- ambasada.
    Pasidomėkite, ar ponas Šimašius gebėtų sukurti savo vIArslą, kaip ir likusieji LLRI nariai?..
    Jei atsakymas būtų teigiamas, tai tada sekantis klausimas:
    ko jie lenda į Vyriausybes, Savivaldybes ir t.t., ir pan.?..

    • gied

     Nerijau: Šimašius, kaip ir jūs, turite poziciją. Manau, kad jusiškė labiau formuojama nuosavo pajamų šaltinio negu Šimašiaus. Bent taip atrodo, neįsižeiskite.
     Kodėl liberalizmas turi būti atstovaujamas tik iš verslininkų pusės? Tada galėtume sakyti, kad socialistais gali būti tik darbininkų sluoksnio atstovai, bet jokiais būdais ne tarnautojai ar valdininkai…
     Man Šimašiaus mintys atrodo gana teisingos. Ir tikrai nėra kažkoks aklas verslininkų protegavimas.
     Ir apie baimę, kad visi išvažiuos… Neišvažiuos. Darbo rinkoje labai gerai veikia rinkos dėsniai. Truks darbuotojų – bus didesnės algos, mažės pelnai. Nebent darbuotojas yra toks vertingas, kad jį galima tą pačią akimirką pakeisti kitu. Bet su tokiais yra visame pasaulyje. Geras darbuotojas ir dabar vertinamas.

     • nerijus

      „Truks darbuotojų – bus didesnės algos,..“

      Sumažins etatų skaičių :)
      Šiuo metu, du žmogiukai teisiasi su seniais…Laukiu rezultatų.
      Kas laimės- pinigai ar įstatymas, beigi, žmogiškumas? Manau, kad pinigai :)

     • gied

      Nerijau : Užsiemu darbuotojų atranka į įmonę, kurioje dirbu. Ne vienus metus. Ir jaučiasi, krizė ar ne. Bet ne ant darbuotojų sugebėjimų, kurie ieško darbo, o ant to, kiek jie tikisi už darbą gauti. Dabar gal net sunkiau surasti darbuotojus, kurie KAŽKĄ sugeba.

      Darbdavio tikslai yra du: pelnas ir relizuoti savo įdėjas. Na, taip grubiai. Darbuotojų atleidimas, DK pažeidimai – ne tikslai. DK pažeidimai – kontroliuojančių įmonių darbo spragos. Etatų niekas be priežasties nemažina. Arba etatas tikrai nereikalingas, arba nėra lėšų ir reikia peržiurėti kitų žmonių darbus, strategijas, etc.

     • lida

      „Kas laimės- pinigai ar įstatymas, beigi, žmogiškumas? Manau, kad pinigai :)“
      Matyti, kad šiuose reikaluose neturi žalio supratimo, kitaip žinotum, kad tam kad darbuotojas pralaimėtų darbo bylą teisme, be reikalavimų nepagrįstumo faktiškai jis dar turi būti piktybinis alkoholikas ir chuliganas :)

  • nonsense

   Tai ką siūlo Šimašius daugiau mažiau ir yra tam užsienyje į kurį emigrantai važiuoja. Gal dėl to ir važiuoja, kad nėra idiotiškų Syso ir Vėsaitės kurtų apribojimų. Pats gyvenau ir žinau.

   • nerijus

    nonsense

    Nelyginkim „užsienio“ darbdavių su „savaisiais“…
    Žiūrint, apie kurį „užsienį“ kalbame- „rytus“ ar „vakarus“?..

    Kam tie „apribojimai“?..
    Lietuvoje, suvokite, apribojimai galioja tik „baltiesiems negrams“ ir tikrai ne darbdaviams…
    Ko trūksta DK?..Ten viskas tvarkingai surašyta: kiek? Už ką? Kam ir kur?..
    Nekenčiama liberalizmo, bet visos šių dienų ideoliginės metamarfozės tik liberališkosios…

    • nonsense

     Dirbu jau antroje imoneje Lietuvoje, uzsienio kapitalo, ir abejose tos pacios problemos del idiotisko Darbo kodekso. Ar tu bent skaitei ji, bandei dirbti pagal ji? Tol kol ginsite nuo keliu nesaziningu darbdaviu darbuotojus, simtai kitu darbdaviu paprasciausiai neinvestuos arba tures zaisti kates ir peles zaidima su darbo inspekcija.

     • nerijus

      DK mano duona ;)

     • nonsense

      Tai bijai savo duonos kasni prarasti jei panaikintu DK esancias nesamones? :)

     • nerijus

      Bijau tik savęs.

      DK ir taip liberalus ir viskas su juom tvarkoje. Pavardinkite jo trūkumus.
      Nori, kad darbuotojas dirbtų viršvalandžius?
      Lai dirba. Tik už tai reikia susimokėti, o darbdavys, kaip byloja praktika,- nenori mokėti papildomai. Faktas.

      nonsense

      Spėju, kad esate darbdavys…

     • nerijus

      „…problemos del idiotisko Darbo kodekso.“

      Gili mintis. Tik negaliu suprasti kiek DK idiotiškas ir kiek NEPARANKUS darbdaviui?..
      Siūlyčiau gražinti Tarybinį DK, nes jis daug liberalesnis ir „neidiotiškas“. Baika, tsakant,..

     • Rolandas

      nerijau, jo, tas tai tikrai yra niekingas parazitas darbdavys ,ne kitaip, jo.

     • lida

      Darbdavius reikia šaudyti dar vaikystėje.

     • gied

      Nerijau: Kaip yra su sumine laiko apskaita (kas yra labai reikalinga tam tikruose specifiniuose darbuose)? Terminuotos darbo sutartys – blogai? Pvz imonė gauna užsakymų daugiau 4 mėnesiams, o po to kaip bus – neaišku ir reikia daugiau darbuotojų… Liberalizmas nėra vien tik darbo santykių lengvinimas darbdavio pusei…

      Algos vokeliuose ir tai, kad gali tekti firmoms bankrutuoti arba atleisti dalį darbuotojų – NE DK problema, o labiau prasto kontrolinių institucijų darbo pasekmė.

     • lida

      „Nori, kad darbuotojas dirbtų viršvalandžius? Lai dirba“
      Iš tokių pasisakymų galima patikimai spėti, kad nerijus sakydamas, kad „DK mano duona“, turėjo galvoje tiesioginę, o ne perkeltinę, prasmę.

     • nonsense

      Nerijau:
      Darbdavys nesu, juk rasiau, kad dirbu uzsienio kapitalo imoneje. Ar tamsta neskaitei? Cia man primeni zurnalista, kuris Sabonio tris kartus klause ar tas zais koja issisukes :)

      Del mokamu virsvalandziu. Beda tame, kad abi imones kuriose dirbau ir dirbu, mielu noru norejo moketi uz dirbamus virsvalandzius, taciau DK kurejai nutare, kad nero ko cia persidirbti ir darbuotojams leisti uzsidirbti. Turetum zinoti, kad yra ribojama galimu dirbti virsvalandziu suma per metus. Bet tie „kraugeriai“ darbdaviai vis tiek surado iseiti, kaip sumoketi darbuotojams ju uzdirbtus pinigus – tiesiog tabelyje nerode, kad dirbo virsvalandzius, o atitinkamai paskaiciuota suma rode kaip kita atlyginima. Rezultatas tas pats, bet sugaista bereikalingo laiko.

     • nerijus

      nonsense

      per parą galima dirbti ne daugiau 12 val.
      ???

     • Aras

      Pakraupau. Nonsense, jeigu jums neužtenka DK numatyto leidžiamo viršvalandžių skaičiaus… Kokiai vergovinei įmonei atstovaujat? Darbas turi būti organizuojamas taip, kad viršvalandžiai taptų išskirtine, nenumatyta ir atsitiktine aplinkybe. Gal jūs tiesiog priimkit papildomą darbuotoją?
      Jei darbantysis pastoviai apkraunamas viršvalandžiais, tai koks jo gyvenimas, šeima, aktyvus poilsis?
      Apskritai, žmonija padarė tokį technologinį šuolį, kad visas pasaulis puikiausiai galėtų pereiti prie 4-6h darbo dienos, o jūs svaičiojat apie viršvalandžius su 12h …

     • gied

      Leidžiamas viršvalandžių kiekis – 120 val per metus. Grubiai tariant, tai yra po pusvalandį per dieną. Įmonės įsteigimo metu organizacinį darbą dirbantys darbuotojai (viršininkai, kaip pvz) dirba ir po daugiau nei po 8 valandas per dieną. Paprastai jiems už tai neatsilyginama :) Yra ir kitų situacijų/darbų kur yra dažni deadline ir irgi tenka ilgiau pasedėt…
      Žinoma, tipiškose biudžetinėse organizacijose, kur 8 val darbo dieną dirbama 4 val, šito nesupras :)

 • stellar penny bun

  Didžioji Britanija – teisinė valstybė. Tuo tarpu iš Lietuvos kilę miestelėnai pateisina savo vardą, manydami ir tikėdami, kad futbolo pradininkų šalyje teisingumą vykdo Davidas Cameronas.

  • mdxacuk

   Galiu klysti, bet spėju, kad jie čia ant šaligatvio priešais Lietuvos ambasadą. Užtat ir palinkėjimai tikriausiai skiriami lietuviškai valdžiai. Nebent Cameronas ten dažnai praeina.

 • xe

  Geriau tokie pseudo žurnalistai išvažiuotu. O sėdi prilipęs prie klikos ir bijo, kad kas nors nepasikeistu. Geriau patyletum žurnalistini narcize. Per daug geros nuomonės apie save Račai.

  • mielas xe, žinote, kuo mes skiriamės? Pseudo esate tamsta, nes tamstai labai baisu pasakyti savo nuomonę tikruoju vardu. Tai tamsta esate prie ko nors prilipęs ir stebite iš kurios pusė vėjas pučia, kad laiku suspėtumėte prilipti. Todėl gal geriau pats patylėkite, kol išdrįsite ką nors pasakyti.

   • mdxacuk

    Šiaip racijos žmogus turi, nors ir neišauklėtas truputį. Daug visokių lietuvių išvažiavę ir darbus susiradę UK. Ir paprastų raboriagų, statybininkų, ir mokslininkų ne vienas, daktarų, kompiuterininkų, net mokytojų pagal Darbo biržos siuntimą. Tik nesigirdėjo, kad koks lietuvis žurnalistas pajėgtų darbuotis angliškuose laikraščiuose, vienintelis Užkalnis laiko frontą. Tad ko gero tikrai būtų verta pasiųsti kelias dešimtis įgyti profesinių pagrindų. Tada gal sulauktumėm permainų ir Lietuvoj. Nes šita byla, tarp kitko, yra nemažas ir laikraštininkų nuopelnas. Ir mažai kas mano, kad atsitiktinai.

    • Rytis I

     Kiek suprantu, čia ne tiek laikraštininkų, kiek Londono ir Jutos „rabotiagų“ nuopelnas:)

     • nerijus

      Ryti I

      Gal žmonių?..
      Kaip Jūs manote?..
      Ar „kitokie“ neturi teisę į savo nuomonę ir jos saviraišką?..
      Renkite analogišką mitingą tik su kitokiais plakatais.
      Kokią demokratiją žaidžiame?..
      Vienok, jei Mažumoms galima žygiuti Upės gatve, tai Daugumoms galima lygiai taip pačiai reiškti savo nuomonę, kad ir kur jie būtų.

      Jei lietuvis nesutiko dirbti už 700 Lt. plius mokesčiai ir neturėjo kitos galimybės, tai jis jau „kitoks“- svetimas?..

      Kodėl taikome skirtingus standartus žmonių saviraiškai?

      Ryti I

      Matyt, neteko susidurti su „lietuviškuoju“ darbdaviu, teisėsauga ir pan.?..Reiškia, kad gyvenime dar ne visko matėte ir viskas tik ateityje…

     • Rytis I

      Žmonių, žmonių:) Nuo kada „rabotiaga“ vien neigiama prasme naudojamas, kažką praleidau. Paklausti mdxuko…

    • mielas mdxacuk, tamstos įžvalgos, kaip visada labai gilios. Bet gal man, nežinančiam, primintumėte, kokiame ten „angliškame“ laikraštyje Užkalnis „laiko frontą“? Tikriausiai kažką būsiu praleidęs… Be to, ateičiai dar galėčiau pasakyti, kad tai, jog ko nors negirdėjote, nebūtinai reiškia, kad to nėra.

     • mdxacuk

      Juokų nesuprantat. Gi visi žino, kad Užkalnis dirba BBC ūkvedžiu ir prižiūri, kad juočkiai laiku suneštų šiukšlių maišus prie vartų.

      Bet gal jūs galit išvardinti jūsų plunksnos brolius, turinčius ryškesnių už Užkalnį pasiekimų užsieniuose? Universitetinių mokslininkų ir šiaip banalių inžinierių tai aš galėčiau duot kokį 20, vien iš tų, kuriuos pažįstu asmeniškai arba su kuriais esu dirbęs ir tebedirbu.

     • lida

      Bent vienas tokį pažįstantis tikrai yra, tik deja neprisimena tos užsienio įstaigos. http://racas.lt/redakcijos-dvasia-teiseje-zinoti/

 • Julius

  Retai galiu tai pasakyti po gerb. Račo komentarais, bet šį kart, mano nuomone, labai teisingai parašyta.

 • VirginijusT

  Uff koks radikalus komentaras. Gaila neorientuotas į problemos sprendimą iš esmės. Bet jau tokie tie radikalūs komentarai ir būna, nesvarbu iš kurios pusės.

 • Visi kalba apie „naująją kartą“, na ji tokia ir ateis… Kai aš tokių metų buvau, man irgi raudoną vėlevėlę į ranką įkišdavo ir liepdavo mojuoti. Vivai gražu būdavo :)…

 • Rytis I

  Man patiko pats faktas: panorėjo piketuoti – ir poros valandų bėgyje leidimas duotas (sekmadienis!). Tiesa, pas mus galima išvis be leidimo. Nežinia kuom gali baigtis, bet galima nes kitaip tiesiog nebūna. Šiaip ar taip, ir vėl apie drąsių šalį per visas CNN…

  • nerijus

   „Tiesa, pas mus galima išvis be leidimo. Nežinia kuom gali baigtis, bet galima nes kitaip tiesiog nebūna.“

   Darome išvadą, kad pas mus didesnė saviraiškos laisvė, nei DB ar net Ispanijoje?..

   • Rytis I

    Darome, – kad ji tiesiog visai kažkokia kitokia:) Tai tik smulkmena, bet nuo tokių prasideda nesusikalbėjimas, beje nesusikalbėjimas ir žmonių su valdžios struktūrom. Prarandamas tarpusavio pasitikėjimas, taip sakant.

    • nerijus

     Ryti I

     Ką galima kalbėti apie etatinių žmonių pasitikėjimą struktūromis, kai, Lietuva „švogerių“ kraštas šimtmečius.
     Etatinis pavyzdys, kurį teko girdėti:
     – saugokis, tavo name bus daroma krata. Išsivšk viską, ko nenorėtumei, kad rastų…
     Išsivežė.
     Nerado.
     Pasidairykit po Lietuvos įmones. Kas jose dirba?
     Jei tai ne maksima ar senukai, kuriuose dirba „baltieji negrai“, tai tada dirba tik giminės ar draugai,..
     Galima teigti, kad išvykusių ( nuo 1993 m. ) emigrantų skaičius, lygus neturinčių „švogerių“ Lietuvoje skaičiui…

 • Valdas

  O kokia čia esmė? Kodėl nuo tokių lietuvių bloga? Ką sako tos nuotraukos? Kur ir ką tie vaikai veikia? Čia tėvai ar ikimokyklinio ugdymo įstaiga organizavo?

 • Račai, daraisi neįdomus.

  • miela (s) Nova, o kas tamstai sakė, kad mano tikslas kada nors buvo, kad tokiems kaip tamsta būtų įdomu?

  • PЄTRVS

   Artūrai, ne tai, kad esi neįdomus, bet panašu, kad atitrūkai nuo pagrindinio visuomenės sluoksnio (paprastų vargdienių bulkučių valgytojų), nes stebiesi, kodėl tie paprasti žmonės susirinko protestuoti.
   Paprastai tokiu atveju sakoma kas moka, tas užsakinėja muziką. Tapai muzikantu? … ir tikriausiai brangiai apmokamu. Na ką gi grok Jurgeli … grok!

   P.S. būk geras, jei norėsi ką nors pridurti savo nuvalkiotą plastmasinį kreipinį „mielas“ tiesiog išimk!

   • mielas Petrai, ar kaip ten tamsta nori save vadinti, esi tiesiog dundukas. Nieko daugiau, paskaitęs šį komentarą, pasakyti negaliu.

    • Jūratė

     p. Petrai ir Artūrai,

     man nepatiko tas straipsnis, bet komentarai ir atsakymai į juos, mane tiek prajuokino, kad juokdavausi taip anksčiau žiūrėdama „dviračio žinas“…na nepatiko p.Račui Petro komentaras…dunduku išvadino…

   • Rolandas

    Petrai, ar kaip ten, tikrai sunku įvardinti, esi ne dundukas, esi geras žmogus, nuoširdus. Tik tau reikia artimo žmogaus,žmogiškos šilumos, supratimo. Tuomet tu atšilsi. Ir tapsi ne toks piktas. Nustosi apkalbėti kitus. Tuomet viskas bus gerai.

 • fsm

  Leotuvis ir Londone leotuvis. Nors vaikų tokiais nevadinčiau – tai nėra jų pasirinkimas.
  Aš irgi norėčiau, kad jie negrįžtų, tik dėl kitų priežasčių. Jų vaikai Londone leotuvybės jie galės semtis tik iš savo tėvų, kai tuo tarpu Leotuvoje jie būtų nuolatinėje savo tautiečių apsuptyje. Todėl vaikams tai tik į naudą. O tėvų leotuvių aš nelaukiu mūsų bendroje su leotuviais teritorijoje dėl tos pačios priežasties kaip ir gerb. Račas: „Nes jei jų nebus čia, yra daug didesnė tikimybė, jog dar ir aš sulauksiu Lietuvoje esminių pokyčių.“

  • nerijus

   fsm

   Ką Jūs manote apie dvigubą pilietybę?..

   • fsm

    @nerijus
    >>Ką Jūs manote apie dvigubą pilietybę?..

    Aš už tai, kad Lietuvos piliečiai galėtų turėti ir antrą bei trečią, ketvirtą ir t.t. pilietybę.

    • nerijus

     „O tėvų leotuvių aš nelaukiu mūsų bendroje su leotuviais teritorijoje dėl tos pačios priežasties kaip ir gerb. Račas: “Nes jei jų nebus čia, yra daug didesnė tikimybė, jog dar ir aš sulauksiu Lietuvoje esminių pokyčių.”“

     Tada aš Jūsų nesuprantu…

     • fsm

      @nerijus
      Aiškinu. Leotuvių nelaukiu, bet tai niekaip nesusiję su pilietybe.

 • Valdas

  tai apie ką čia kalbame, žmonės gerieji?

 • Lukas

  Apie „gerus “ ir „blogus“ lietuvius….

 • Labai jau Jūs keistai, neadekvačiai įsivaizduojate „lietuvį Londone“, emigracijoje. Dirba jie daugiausai aptarnavimo sferoje, vairuotojais ir statybininkais arba studijuoja. Daugelis jų nesijaučia emigravę, o tik laikinai išvykę uždarbiauti, mokytis. Priklausomai nuo to kaip jiems susiklostys gyvenimo aplinkybės svetur – jie sugrįš, arba liks užsienyje nepriklausomai nuo to ar A.Račas čia jų laukia, ar ne.
  Dabar prie reikalo. Mane žavi žmonių noras burtis, komunikuoti, būti aktyviais, pilietiškais, neabejingais. Įvykiai Aleksandrijos miestelyje Žemaitijoje, dabar štai žmonės šurmuliuoja Garliavoje, Kaune, Vilniuje prie prokuratūros, protesto bangos nusirito iki Londono. Mano simpatijos šių žmonių pusėje, nors ir politikai R.Šimašius, St.Šedbaras ir kiti kalba visiškai teisingai – teismo sprendimą reikia vykdyti.
  Palaukime ką nuspręs apeliacinis teismas.

  • gato

   Pritariu Fredžiui, kad žmonių noras burtis ir būti aktyviais piliečiais yra skatintinas. Tačiau šiuo atveju manau yra kur kas sudėtingiau, nei paprastų žmonių aktyvumas. Žiniasklaidos sukelta isterija plius neaišku kieno manipuliacijos žmonių jausmais. Visi tie mitingai ir susibūrimai man panašesni į specialiai organizuotus veiksmus nei į spontanišką paprastų žmonių reakciją. Gaila, kad mūsų žmonėmis vis dar yra taip lengva manipuliuoti nesvarbu ar jie Lietuvoje ar užsienyje… Suprantu Račo norą, kad tokie nemąstantys žmonės negrįžtų, tačiau man labiau norėtųsi, kad jie būtų labiau šviečiami…

  • G.

   Pirmą sykį pritariu Fredžiui :)
   Yra teigiamų dalykų čia – džiugu, vis dar turime piliečių (ir emigracijoje), kuriems Lietuva dar rūpi, ir jie nori geresnės Lietuvos.
   Dėl susidarusios situacijos, mano nuomone, didele dalimi yra kalta žiniasklaida, kuri vis kažko nedasako, iškraipo faktus ir kt, todėl naturalu, jog piliečiai palaiko silpnesnę pusę.
   Beto, labai pritariu gerb. Čilinsko nuomonei (jo komentaras http://tinyurl.com/35zvado )

   Taigi, nepykite gerb. Artūrai, aš norėčiau, jog tokie žmonės (kurie Jūsų nuotraukose), užaugę, grįštų į Lietuvą :)

 • Rytis I

  Manau, bėda jog žmonių pasitikėjimas teisėsauga žemiau „plintuso“. Priežastys galėtų būti tokios:
  a) žiniasklaidos ilgametis įdirbis,
  b) teisėtvarkos neįdirbis,
  c) per 20 metų Tata taip ir neišmušė iš galvų zombiavimosi įpročių.

  • nerijus

   a) žiniasklaidos tomkososiniųvainauskinių hidrų parsidavėliškumas/ pinigavimasis.
   b) teisėtvarkos „švogeriavimas“ ( primenu, jei teismo sprendimas vienoks vištos vagystei, tai jis turi būti analogiškas kitai vištos vagystei ) iš to gimsta, kad baudžiant „švogerį“- lengvinančiomis aplinkybėmis, ne „švogeris“ bus nubaustas tokia pat bausme, nes kitaip negalima…
   c) kam Tata, o kam eilinis rėkautojas, kuris turėtų dažnaiu žvilgteltį veidrodin ir prisiminti Žvėryno sklypelio, beigi, „tvartelio“, atsikeltos žemės ( iškirtas pušynas ) istorijas…
   Nuo tokių PATRIOTŲ- vimdo.

   • Rytis I

    nerijau, nejau neimtum, jei jauti nusipelnęs? Nusiramink ir nepyk:) Juolab, kiti taip irgi darė ir šiaip nėra liudijimų, kad kažkas sau asmeniškai būtų prašęs. Žvėryne sklypo nepaėmė, vaikų namams berods paaukojo.

    • nerijus

     Ryti I

     Skirkime „paaukojo savanoriškai“ nuo „priverstinio paaukojimo“.
     Kieno žemelę paaukojo?..Savo?..
     JAUSTIS nusipelniusiam ne tas pats, kas BŪTI NUSIPELNIUSIAM.

     „Juolab, kiti taip irgi darė ir šiaip nėra liudijimų…“
     Čia ir yra lietuviškoji ( žmogiškoji ) problema, jei siūlo- imk, jei muša…- skambink 112.

     • Rytis I

      Mes čia visiškai ne į temą. Išmes kaip muses iš barščių. Nerijau, klausimas paprastas, – tu už ar prieš, nori ar ne, – kad jie grįžtų Lietuvon. Pasakyk savo nuomonę, in principale.

     • nerijus

      Jie Jums blogą padarė?..
      Man- ne.
      Lai grįžta. Kiekvienas turi savo kelią ir jį renkasi. Kas blgo, jei jie apie Lietuvos teisėsaugą pasako viešai?..
      Pasaulis GLOBALIZĖJA, o tai reiškia, kad problemos darosi bendros, kad ir kaip to nenorėtume. Esame ES nariai.
      Gal ir yra esmė, kad problemas reikia rodti, o ne slėpti?..
      Kai slepiama, tai mažėja sprendimo būdų arba sprendimai priiminėjami vienpusiškai.
      Sutinku, kad teismo sprendimai turi būti vykdomi. Bet…
      Jei su sprendimu „A“ nesutinkama ir nepasitkimima dėl paprsčiausios priežasties- NEPASITIKĖJIMO TEISĖSAUGA. Tai kalti žmonės, kurie problemas rodo viešai ar žmonės, kurie dirba teisėsaugoje?..

      Ryti I

      Kas labiau atsakingas už įmonės veiklos rodiklius:
      valytojas ar direktorius?..

 • Pingback: Komjaunimas.lt » Blog Archive » Skaitiniai nr. 3()

 • Tikrai. Būtų kur kas geriau.

 • Kawianskas

  Ne visiems Lietuva – mylima mama. Kitiems pamotė piktoji.
  Kai nepilnametis pabėga iš namų, pro dantis košdamas keiksmažodžius dažnai girdime: – tai ir negrįžk, nedėkinga kiaule.

 • Rolandas

  Artūro įrašą aš supratau, kaip pasakymą,priminimą kad reikia gerbti Lietuvą. Šios pagarbos dvasia auklėti savo vaikus, ypač esant emigracijoje. Nesivadovauti, nepasiduoti momentinėmis emocijomis, ypač gyvenant emigracijoje ir ypač auklėjant vaikus.Gerbti ir vykdyti Lietuvos teismų sprendimus. Stengtis bent jau nesityčioti iš tos varganos mūsų visų Lietuvėlės, ypač gyvenant užsienyje ir ypač pasinaudojant Lietuvos juodinime mūsų ateitimi- Lietuvos vaikais.

 • Labai klystate gerbiamasis. Turiu pavyzdį, kaip mano kaimynas išvykes į Norvegiją, ten kepdamas bandeles gerai uždirba ir kuria Lietuvoje darbo vietas. Čia jis pasamdė statybinę įmonę kuri nugriovė seną namą ir stato naują. Štai ir turi statybininkai darbo ir uždarbį. Manau, kad išdavikas tas kuris garbina mūsų „lyderius“ ir gyvena iš darbo biržos pašalpos.

 • aidas

  tiesiog žmonės nesijaučia saugūs ir tai beje įvairiomis prasmėmis.. ir iš tikro labai gerai ,kad žmonės reiškia savo nuomonę.. teisūs jie ar ne -parodys laikas…bet juk ne iš gero gyvenima jie bėga iš savo šalies.. ar ne ?

 • Roco

  Apgailėtinas įrašas. Gerb. ponas tik dabar susimastė, kad tarp emigrantų yra neva tai Lietuvai netinkančių žmonių, ir jie yra tie kurie anot mūsų pono netinkamais būdais protestuoja prieš teisėsaugos neveiksnumą Lietuvoje. Kaip ten bebūtų su jų protestais, bet lygiai taip pačiai vaikai atvesti buvo ir prie kauno prokuratūros protestams ir ne kartą. Bet tuomet gerbiamas ponas jiems iš Lietuvos emigruot nesiūlė.
  Tik reikėtų priminti, kad yra daug įvairaus plauko nusikaltėlių ir chuliganų ir vagių emigravusių į užsienį. Gal moraliau būtų manyti, kad jie čia geriau negrįžtų?

  • Rolandas

   roco, abipusiai-apgailėtinas yra būtent tavo įrašas.No comment.

 • bruno

  Gėda ir man darosi matant tokius kadrus. Baby P ir kitos istorijos, matyt, turėtų britus, gyvenančius Lietuvoj ar Ispanijoj, priverst rašyt atitinkamus transperantus? Protestuokime, kiekvienas turime teisę, bet neužgaukime kitų, a?

  Emigracija (mano supratimu, išvykimas ilgesniam nei 6 mėnesių periodui) yra teigiamas reiškinys. Tiesa, galioja tik tiems, kurių laukiame sugrįžtant :) aš ir pats netrukus grįšiu į Lietuvą ir tuo labai džiaugiuos (grįžimu ir patirtimi) – išmokau dar vieną kalbą, gerokai praplėčiau akiratį, suradau daug pažinčių supratau, kad pernelyg atsainiai žiūrėjau į savo vertybes, draugus ir daugelį kitų dalykų, o tuo pačiu metu mokėjau mokesčius abiejose šalyse – ką aš blogo padariau emigruodamas kuriam nors iš čia kritikuojančių?

  Tokie žmonės kaip Povilas, pasisakęs viršuje, mano galva yra dar labai ankstyvoje brendimo, net nekalbant sąmonės vystymąsi, stadijoje.

  • gied

   Bjauriausia visoje Kedžio istorijoje, kad ji tikrai atskleidė kaip supuvusi mūsų teisėsauga: Teisėja gali sau leisti vykdyti PR akciją tam, kad nereiktų vykdyti TEISMO sprendimo. Kur bus pasitikėjimas teismais, jei teisėjas aukščiau teisingumo? Tikrai tikiuosi, kad Venskienę išspirs iš teisėjų. Gaila, kad kai kalba apie teisėjų klaną, kalba tik apie Furmonavičių…
   Nemanau, kad kas nors sakė, kad nepriklausomybė bus labai lengva: darbas nėra garantuojamas, reikia dirbti gerai, pasaulis keičiasi – tam tikros profesijos nepaklausios, įmonės žlunga, steigiasi naujos. Migracija vyko ir vyks.
   Tie, kas nori, susiranda normalų darbą ir Lietuvoje. Nesakau, kad lengvai ar kad užsienyje blogai. Kiekvienam savo. Aš tik irgi nemėgstų žmonių, kurie iš užsienio moko kitus kaip gyventi, ar auklėja vaikus kedizmo (ar panašia) dvasia.

 • v

  +1

 • johnis

  Teisine valstybe reikalauja elgtis teisiskai. Tiesa ir del to nesigincykim. taskas.
  Taciau ir teisineje valstybeje galima reiksti savo mintis jei jos nepriestarauja istatymams.

  Jei as pritariu ar nepritariu ju mintims Londone ir ivykusiam mitingui negalima taip rasyti- „jei tu toks tai ir negrisk i mano kaima“
  Dundukas tu p.Racai, na dundukas.

  As pvz nepritariu ju mintims, pritarciau jusu teisiskai ismastytosioms, pazistu pats p.Vilde ir manau jog jam ne visi namie.TACIAU. zaviuosi tais zmonemis kurie buvo ten ateja- aukojo savo laika, isreiske savo susijaudinima, savo mintis. Ar jie nusikalto istatymui? ar jie turi buti baudziami? zinoma- NE, bet jei ir taip- ar jie turi susilaukti vieno is itakingiausio zurnalisto tokio verdikto? DUNDUKAS jus p.Racai.

  • mielas johni, jūsų mintys labai vertingos. Bet, žinote ką, gal paskaitykite tai, ką komentuojate dar kartą… Atidžiau, jei sugebate. Gal ką nors suprasite. Jei vis dėlto ne, džiaugsiuosi būdamas dunduku tamstos akyse.

   • johnis

    mielas Arturai, paskaiciau „dar karta“ savo „labai vertingas mintis“ „atidziai“ nes „sugebejau“ ir supratau! Eureka. Prasviesejo. Aciu uz patarima- jis dave naudos.
    O ,Arturai, labai dekingas tau uz patarima.

 • Rolandas

  gied, o gal geriausia ir yra, kad ši istorija atskleidė teisėsaugos ir teisėtvarkos neįgalumą, esant kintamai situacijai, neskaidrumą,uždarumą, bailumą, neorganizuotumą, kadrų klausimus ir t.t.Su problemų atskleidimu, tai viskas tvarkoje. Blogiau bus tuomet, kai niekas išvadų iš to nepadarys. Tuomet jau – galas. O, kad nepadarys tinkamų išvadų, jau akivaizdu. Tai nejau mums galas?

  • gied

   Rolandai: tikiuosi, kad sulauksim vienokio ar kitokio šito reikalo galo. Tikiuosi, bylos bus pabaigtos nagrinėti, ir viskas sustatyta į vietas.

   • Rolandas

    gied, bylos kaip ir aiškios, interesai,fanatikai regiai-tos tikrosios nelaimingos šio skandalo aukos, taip pat aiškūs.

    Svarbiausia, kad teisėsaugos ir teisėtvarkos institucijos tinkamas išvadas padarytų.Tuomet ir šio skandalo aukoms, tokiems kaip regis, galima būtų kaip nors bendromis jėgomis padėti.

 • erika

  Nors ir kaip man bepatiktumet ponas AR, bet del sito straipsnelio pametyciau akmenuku i jusu darzeli :) Tikriausiai esu viena is dunduku, bet as kaip ir Johnis sake zaviuosi tais zmonem

 • Nedraugas

  Komentaras pašalintas A.R.

 • johnis

  Man daug kas nepatinka valstybeje. Nepatinka seni kunigai- butu gerai kad jie isvaziuotu
  nepatinka musu prezidente- tegul isvaziuoja ji
  nepatinka romanovas- tegul isvaziuoja
  gejai- tegul isvaziuoja.

  Ir tegul negrista!

  Siaip pries 70m.buciau pasiules susaudyt- svaresne valstybe- daugiau galimybiu teisinei valstybei. Svaresne tauta- geriau arijai isrysketu.

  Auklet, sviest? kam gaist laika. Atrinkim visus kuriuos norim matyt ir sukursim valstybe. Kas i komisija ieis? uztenka manes ir raco.
  Nera zmogaus- nera problemos!

  O kad zmones reaguoja i nelaimes, susiburia, protestuoja, isreiskia savo nuomone. Fuuu, koks tamsumas! Dundukizmas!

 • Dainius

  Gerai, Artūrai, parašei. Aš irgi susidūriau su niuansais: „kaip gerai, kad mano vaikai auga ne Lietuvoje, nuoširdžiai…“ Tad tavo mintys manau būtent į jų toną ir jų kalba. Kartais sakoma, neatsakyk durniui jo kalba, bet improvizacija čia ne pro šalį.

 • Dainius

  Is kitos pusės Vyriausybė dar nėra Lietuva ir „varyti“ ant Vyriausybės nelygu „varyti“ ant Lietuvos. Tad pateisinti galima :)

 • ir aš manau, jog gerai negyventi kraujomaišos valstybėje..

  kurioje švogeriai „dauginasi“ tarpusavyje ir gimdo dabartinį jaunimą..

  Galbūt, senelis Artūras nebus išniekintas anūko :o)

  Beje, perduok linkėjimus Landsbergiui (jaučiu, susirašinėjate)

  • mielas Kantai, man susidaro įspūdis, kad tamstai geriau būtų rašyti vien savo tinklaraštyje

   • Vaidas

    :)

    Jūs dosnus, Artūrai. Pripažinsiu, kad paskaičius tai, ką rašo kantas savo tinklaraštyje, man atrodo, jog visiems geriau būtų, jei jis rašytų savo Notepad’e, ir uždarydamas dokumento neišsaugotų.

   • stengsiuos :)

    tvoros gerai, bet vieškelių geriau neblokuoti

    • Aštuntadienis

     Pirmą kartą apsilankiau tamstos bloge. Įspūdžiai liks ilgam.

 • Tomas

  Nereikia sureikšminti tokių akcijų. Niekas į jas nekreipia dėmesio. Jos skaudžios tik mums. Tegyvuoja žodžio laisvė!!!

 • petras

  Gerb Artūrai, neatsakinėkit tiems , kurie tiesiog nori įžeidinėti, galima diskutuoti, tačiau drabstytis purvais…., tegul tie kurie to nori, lieka neišgirsti, o aš gerbiu Jūsų nuomonę, tačiau juk ir ji gali būti neteisinga, sėkmės ir geros dienos

 • Aleksandras

  Matau, kad BLOGo šeimininkui visai blogai…

  Prieš šiek tiek daugiau negu savaitę rašęs, kad visi mes turime teisę į taikius susirinkimus, šiandien smerkia kitaip mąstančius.
  Įdomi logika: gėjų paradui TAIP, sankcionuotai protesto akcijai NE?

  Artūrai, prisipažinkite tautai, kad irgi esate gėjus, ir bus aišku kodėl juos taip ginate

  • Rytis I

   Manyčiau, kad klystate. Artūras remiasi teismo sprendimais. Abiem atvejais toks buvo, todėl pozicija absoliučiai nuosekli. Keistas sutapimas – abiem atvejais teismo sprendimas tampa galimų riaušių priežastimi. Kaip tat nebūtų liūdna. Teisėjas, priimdamas nelabai suprantamą nutartį „vykdyti nedelsiant“ turbūt tikėjosi išvengti nereikalingo triukšmo. Gavosi atvirkščiai. Gal buvo kitų argumentų? Juk jis žinojo, kad sprendimas bus skundžiamas, kad neaišku kaip baigsis Ūso byla, gal išaiškės mamytės vaidmuo, – tai vaiką vėl atgal vežti? Čia vaiko teisių apsauga?

  • mielas Aleksandrai, turite akivaizdžių problemų suprasti tai, ką skaitote. Rekomenduočiau tamstai štai šį puslapį, čia tekstai lengvesni.

 • Ernestas

  Aciu Arturai.
  Pradzioje susidare toks ispudis, kad lietuvoje nebeliko mastanciu zmoniu / vien minia.

  Pasirodo garsiai kalbeti visgi retas gali.
  Primena raganu deginimo apeigas – jeigu kas uztars zodeli uz kaltinamaji, tuo pat bus prijungtas prie sventinio lauzo.

  O didzioji lietuvos politiku (veikeju) dalis – bailiai.
  Apsimeta kad neidomu, kad nezino, kad tai nesvarbu.

  Gal ne visai i „tema“ bet kazkodel man i galva lenda si citata:
  In the end, we will remember not the words of our enemies, but the silence of our friends.

 • lida

  Nežinau diagnozės, kai žmogų pykina nuo vaikučių nuotraukų.
  Jei turėta omeny apskritai protestojantys prieš vyriausybę, parlamentą, prokuratūrą, teismus ir šiaip prieš bet ką (išskyrus gėjų priespaudą), tai logiška būtų emigruoti pačiam, nes bet kokiai mažumai tai padaryti lengviau. STOP !!! Tik ne į visiškų runkelių Lenkiją, nes pagal vienos tenykštės televizijos apklausą Kedį palaikė 97 proc. START !!!
  O šiaip, po šio blogo įrašo, užbaigiau sąvokos „tolerastas“ turinio formavimą.

  • miela lida, aš labai džiaugiuosi, kad lankymasis šiame tinklaraštyje tamstai padėjo susivokti. Linkiu nedaryti staigių judesių, kad vėl viskas nesubyrėtų į smulkias detales.

   • Jūratė

    geras jumoras

  • Rolandas

   lida, žinau vieną diagnozę,tos ligos eigoje ligonis pradeda nesirūpinti asmenine higiena, todėl gali būti pavojingas pats sau. Ar yra kas Jus prižiūrėtų?

   • lida

    Rolendai, jei prireiks, būtinai kreipsiuosi, kad pasidalintumėt savo patirtimi.

   • Regis

    Rolandas ir vėl pavarė.. Aš asmeniškai nežinau ar sugebėčiau moteriai duoti užuominą apie jos asmeninę higieną ir nesugebėjimą savimi pasirūpinti. Jau nekalbant apie tai, kad visa tai daroma nepažįstant žmogaus ir sprendžiant tik iš jo parašytų žodžių. Sakyčiau akivaizdus „budulizmo“ ir nepagarbos oponentui pavyzdys.

    • lida

     Jūs seksistas.

     • Regis

      Senas auklėjimas :)

    • Rolandas

     regi, Jūs mane stebinate, senas auklėjimas:) Seksistus ES jau galima linčiuoti ir be teismo leidimo, todėl pas patį turėtų suveikti savisaugos instinktai, ar kokį velnią. Nors asmeniškai man yra nostalgiškai žavūs, tie seni, seno auklėjimo pirdylos, viešai bučiuojantys moterims rankas, tačiau neišleidžiantys jų iš KKK rato.

     • Regis

      Piktumas ima, kad tamstos rankų nieks nebučiuoja? :)

   • nerijus

    Rolandai

    Jei narcizas neįleidžiamas per duris, tai jis lenda per langus…

  • mdxacuk

   Gal tai pedofobija? Bet aš tik spėju, nesu specialistas.

 • Valentinas

  Aš čia įžvlegiu vaikų išnaudojimą ir tiek.

 • Aras

  Amžiumi panaši į Kedytę mergaitė laiko plakatą: „Laiminga, jog gimiau ne Lietuvoje, bet JK“ ir nerandu priežasties vaiką kaltinti „nepatriotiškumu“. Nes dabar ji gyvena šalyje, kur Teisingumo ministras neišdrįstų viešai, per visas žiniasklaidos priemones spirgėti dėl nevykdomos teismo nutarties, įpareigojančios nedelsiant vaiką perduoti motinai, žinant, jog prieš tai minėtas ministras gerą pusmetį suraukęs užpakalį tylėjo dėl kito iki šiol neįvykdyto teismo sprendimo – įpareigojančio minėtai motinai pareikšti kaltinimus dėl vaiko pardavinėjimo pedofilams…

  • Regis

   Būtent… ir ne tik tai, teismų buvo daug o svarbiausio iš jų kuriame būtų aiškiai išsiaiškinta kas ką darė ir ko nedarė dar nebuvo. Praėjusią savaitę per komandiruotę, bandžiau paaiškinti kolegoms vokiečiams kas čia pas mus vyksta. Jiems protu nesuvokiama kaip tokiu atveju be aiškaus teismo sprendimo, kad motina absoliučiai nieko nusikalstamo prieš dukrą nedarė galima grąžint dukrą motinai. Normalioje valstybėje mergaitė būtų apsaugota pagal liudininkų apsaugos programą ir jos parodymai ištirti ir teisme įrodyti arba paneigti. Tik nuėjus šį teisinį kelią ji galėtų atsidurti arba ten, arba kitur.

   • gato

    Regi, visų pirma normalioje valstybėje vaikas nebūtų atiduotas globoti šališkiems žudiko giminėms, kurie gali daryti įtaką jos parodymams, kol byla nėra išspręsta. Juk gali būti ir taip, kad pats Kedys savo dukrą tvirkino, o gal Venskienės vyras? O gal ji visai nebuvo tvirkinta? Nesuvokiama kaip mergaitė buvo atiduota Venskams tokioje situacijoje….

    • lida

     Iš nežinomos normalios valstybės mus pasiekė nešališkas gato apkaltiamasis nuosprendis Kedžiui. Nešališkas, nepaisant to, kad pagal paties logiką, Kedžio dukrą galėjo tvirkinti ir gato.

     • gato

      Lida, nereikia čia tirštinti spalvų :) Aš nekaltinu Kedžio pedofilija, tik svarstau, kad variantų galėjo būti visokių ir kol neįrodytas nei pats tvirkinimo/prievartavimo faktas, nei, kad Stankūnaitė prie to prisidėjo atimti vaiką iš mamos (kuriai nepareikšti jokie kaltinimai) nebuvo pagrindo.
      Sutinku, kad visos susijusios su byla institucijos neatliko savo darbo ir laiku nereagavo, taip pat sutinku, vietoj „žudikas“ turėjau parašyti „įtariamas žmogžudyste“.

     • gied

      Pritariu gato. Man kyla klausimas kaip teisėja gali dirbti asmuo, akivaizdžiai nesilaikantis teismo sprendimų (net jei ir neįrodyta, kad prisidėjo prie nužudymų/ nusikaltimo slėpimų). Kol bus teisėjų su faktais paremtomis abejonėmis reputacijai (o ne bendrais gandais apie pedofilus teisėsaugoje), tol gyvensime kažin ar teisinėje Lietuvoje.
      Beje, nuotraukose yra ne Kedžio šalininkai, o vaikai, išnaudojami paveikiant aplinkinių jausmus. Vaikai nesupranta koks to skandalo pagrindas.

     • lida

      Žiūrim į faktus:
      Kauno miesto apylinkės teismas 2008-12-23 nutartimi uždraudė mamai matytis su dukra konstatavęs pradėtas ikiteisminis tyrimas baudžiamojoje byloje kurio metu yra nustatyta, kad tvirkinimo veiksmai su mažamečiu asmeniu buvo atliekami mamos gyvenamojoje vietoje.
      Vilniaus apygardos teismas 2009-04-27 nutartimi tik iš dalies tenkinęs mamos skundą aukščiau minėtą teismo nutartį pakeitė leisdamas mamai bendrauti su dukra dalyvaujant Vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojui.
      Keletas mamos skundų dėl bendravimo ribojimų ir globos buvo atmesta, tik detalizuota pasimatymė tvarka (laikas, vieta).
      Vilniaus apygardos teiasmo 2009-10-06 nutartimi panaikinta apylinkės teismo nutarties dalį (kuria atmestas skundas dėl Kauno miesto apylinkės prokuratūros nutarimo dalies dėl atsisakymo mamos atžvilgiu pradėti ikiteisminį tyrimą) ir įtarimo pareiškimo mamai klausimas perduotas svarstyti Vilniaus apygardos prokuratūrai. Į tai R.Jancevičius pasakė, atsisakyti vykdyti teismo sprendimo prokurorai negali (o kur Teisingumo ministro ir tinklaraštininko dejonės dėl šio sprendimo nevykdymo ?).
      2009-10-12 Kauno miesto Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu vaiko laikinaja globėja paskirta Venckienė, nes tik iš pastarosios sulaukta prašymo. Tiesa analogišką prašymą buvo pateikusi ir mama, tačiau vėliau šį prašymą atsiėmė.

      Dabar aukščiau paminėtų faktų pagrinud žvelgiam į nešališkojo gato nešališką konstataciją: „atimti vaiką iš mamos (kuriai nepareikšti jokie kaltinimai) nebuvo pagrindo“

      Taigi, kuris iš mūsų čia tirština spalvas ?

 • Andriuxa

  :) panasu kad gato bei Regis pagaliau priejo bendruos isvados: kad Lietuva nera normali teisine valstybe! Tai man tada kila klausimas? Ka zmones turi daryti jeugu jie supranta (arba bent jau mano kad supranta) kad gyvena nenormalioje teisineje valstybeje? Ar tyleti, ar dauzyti seimo stiklus, ar taikiai protestuoti???

  • lida

   Tik įsivaizduokite, kokią teisinę valstybę turėtumėme, jei jos visi gyventojai turėtų savo nešališką nuomonę kaip gato.

  • Regis

   Aišku tik tiek, kad nereikia vienas kitam snukių daužyti. Tai tvarkos daugiau nepridės. Aš asmeniškai pvz. D.Grybauskaitės vietoje pareikalaučiau pritraukt užsienio ekspertus į visus buvusius ir esamus tyrimus. Nes jau kas, kas bet buvusi eurokomisarė turėtų puikiai suprast kas gresia Lietuvai ir Lietuvos prestižui jeigu visa ši istorija nukeliaus iki Žmogaus Teisių teismo ir įtakingesnių Europos žiniasklaidos priemonių. Išlys, kad tik imituojame arba žaidžiame valstybę.

   • lida

    Grybauskaitės vietoje apsiribočiau fraze, kad viskas turi vykti įstatymo nustatyta tvarka.

   • gato

    Pritariu, kad būtini ekspertai iš užsienio, ypač pedofilijos atvejo patvirtinimui ar paneigimui, nes Lietuvoje nėra tokiose bylose patyrusių vaikų psichiatrų, o užsienyje jos gana dažnos.

    • Aras

     Tu vaikų neturi.

 • Nedraugas

  Jums turetu but labai geda, Racai.

  • Aštuntadienis

   Įdomu, kodėl turėtų būti gėda? Suaugusieji naudojasi vaikais savo simpatijoms ir antipatijoms reikšti, tarsi vaikas būtų skelbimų stulpas. Kai kurie iš jų dar skaityti nemoka, bet jau laiko rankose plakatus „I’m glad I was born in UK – not in Lithuania“. Jie tikrai patenkinti, kad gimė ne Lietuvoje? Čia tų vaikų nuomonė? Ne, tai jų mylimi tėveliai slepiasi už jų nugarų. Nemalonūs didelių žmonių žaidimai.

   • Nedraugas

    Geda del cenzuros ir komentaru salinimo. Del vaiku panaudojimo politiniais tikslais – ta tradicija sena kaip sovietu sajunga, visais laikais tai buvo daroma. Etiska tai ar ne – as nezinau. Manau, tai labiau etiska, negu parlamentarai, stumdantys policininkus, ar apsaukinejantys prezidente boba. Nes siuo atveju tevai moko vaikus pilietiskumo – reikalauti valstybes tokios, kokioje butu gera gyventi, kuria butu galima pasitiketi. Principingai kovoti uz vertybes. Manau, kai zmones aktyviai isreiskia savo pilietines paziuras – tai turi dziuginti, o ne nervinti. Abejingumas ir tyla – nomenklaturines vertybes. Deja, iki tokio lygio, kad jas reikia isrekti i veida butent tokiais plakatais. Kitaip niekas neisgirs.

 • Saulius

  Artūrai, iš šio jūsų pasamprotavimo padariau išvadą: jūs – piktokas žmogus. galit neatsakyt.

 • Gerbiamas Artūrai, pirmiausia, mes negyvename teisinėje valstybėje. Antra, teisinė valstybė tai nėra kažkas savaime egzistuojančio, o pareigūnas yra ne gyvūnijos porūšis, o tos pačios Lietuvos sūnūs ir dukterys. Kuo skiriasi šis Jūsų pasisakymas nuo vieno 20-o amžiaus veikėjo, kuris siūlėsi išspręsti visas vienos visuomenės bėdas rasės išgryninimu? Padėti reikia žmonėms susivokti, o ne išvadinus „dundukais“ nurašyti. Mūsų tik 3 000 000 pačiais tobuliausiai paskaičiavimais. Mums bet kuris nukraujavimas yra labai skausmingas, todėl mūsų pasirinkimas yra daug kuklesnis nei didelių visuomenių. Aš kviečiu šviesti, o ne piktintis. P.S. Man irgi nepatinka tie plakatai, Lietuvos niekinimas ir dėkojimas, kad gimė UK. Man irgi siutas ima, kai tris pedofilus ir keliasdešimt nesąžiningų pareigūnų sutapatina Tėvyne. Tai kvaila, bet mūsų pasipiktinimas nuo to jų neišgydys, o kraujas tai vis tiek mūsų, kad ir nelabai tobulas. Pagarbiai, Mykoliukas Beraštis (Puikiai žinot kas aš toks, anonimiškumu kaltinti nereiktų). Iš tiesų, Pagarbiai.

 • Beje, sutinku dėl anonimiškumo. Kvaila slapstytis, jei sakai į akis tam, kuris nesislapsto po kaukėmis. Pakeiskite prašau mano logo (jei galima, atsiųsčiau ir savo). Nuo šiol pasirašinėsiu savo vardu ir pavarde. Mykoliukas Beraštis mirė. Kviečiu į laidotuves.

  • Aras

   Tikrai neverta. Prisistatysi Anzelmu Vaitkevičiumi iš Nemersetos ir kas pasikeis? Kuo tai skirsis nuo Mykoliuko? Kaip patikrinti jog nemeluoji? Ir kam, pagaliau tikrinti… Aš, pvz., nelabai tikiu, jog ir tekstus čia rašo būtent tas A. Račas, kur iš televizijos. Gal kas tokį pseudonimą susigalvojo ir rašo. Gal net žmonių grupė rašo: kartais tekstai labai skiriasi savo stilistika ir tematika, paskutiniai du straipsniai tai iš vis… Visai man nėra svarbu kas toks rašo. Nepatinka – neskaitau.

 • giedrius

  cia sutinku su Arturu 100 proc. yra lietuvishka patarle: „blogas tas paukshtis, kuris dergia i savo lizda“ Ka jie tokia demonstracija norejo pasiekti? pasiskusti? panashu i visishka nesubrendima… internete daznai pasitaiko tokiu, kurie gasdina; „nu jau vazhiuosiu ish lietuvos, jei jau cia tokie dalykai darosi“ zhozhiu begsi? panashu i mazho snarglio gasdinimus mamai – „jei man nenupirksi to zhaislo/saldainio tai ash prishiksiu i savo kelnes“ :) taip, kad maukit nesubrendeliai jei nepatinka, apsidauzhysit, zhiurek gal jau ir Lietuva netokia negrazhi atrodys, juk mes patys ir esam Lietuva…

  • Rolandas

   :D

  • mdxacuk

   Nematyt emigracijos problemos yra elementariai kvaila. Jei tai būtų tiktai balsavusių kojom reikalas, tai velniai jų nematė. Bet. Va p. Račas susiskaičiavo, kad jam priklauso viso labo 1000 Lt pensija. Jei reikalai taip klostysis ir toliau, jis galbūt negaus nei to. Ir bukvaliai, ir figuraliai. Reikia tiktai džiaugtis, kad ten atsidūrę žmonės vis dar domisi Lietuvos reikalais, tegu ir pagal savo supratimą. Ateis laikas, kai nebesidomės. Va tie, kur susėdę ant šaligatvio, nesidomės beveik garantuotai.

 • Rolandas

  Įdomi naujiena, kad naujuoju LRT tarybos pirmininku šiandien išrinktas Žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. Tandemas.Jau rimčiau:)

 • Donatas

  Jeigu tevai taip elgiasi su savo vaikais, kuriuos pavercia kazkokiais skelbimu stulpais, apie koki normalu auklejima cia galima kalbet… Tokie tevai tiesiog apgailetini, jie traumuoja tuos vargsus vaikus, tai tikrai siaubinga. Mano akimis cia jau butu galima kalbet apie tevystes teisiu apribojimus. Smerktini veiksmai.

  • mdxacuk

   Baltijos kely irgi stovėjo žmonės su vaikais ant rankų, kai kas net su kūdikiais.

   Šitas reikalas liečia vaikus tiesiogiai. Mergaitės nuotraukoj atrodo kaip tik tinkamo amžiaus išaiškinti, kas yra dėdės ūsai.

   • Aštuntadienis

    Tai todėl dar skaityti nemokanti mergytė skelbia visam pasauliui „Gėda Lietuvos vyriausybei“? Tik kaip jai paaiškinti, kas ta „Lietuva“ ir kas ta „vyriausybė“.

 • D.

  Pasirodo dar ne visi emigravo, liko keletas su violetiniais kaspinėliais. Gal jie ir tik šaltibarsčius valgo, juk ir violetinė spalva :)

  • Jūratė

   ačiū, tikrai prajuokinot

 • Linas

  Aš esu laimingas, kad gimiau Lietuvoje, o ne Somalyje, Zimbabvėje ar Venesueloje. Jei būčiau gimęs UK, būčiau dar laimingesnis – kad gimiau UK, o ne anksčiau išvardintose valstybėse ar Lietuvoje, Latvijoje, Ukrainoje…

  Tiems vaikams išties pasisekė, jog gimė UK. Džiaugiuosi už juos.

 • Idomu, gal autorius savo cinizmo masinele pagaliau uzsidirbo bilieta i koki tai valstybininku ar masonu loze? ir kaip zmones keiciasi, o kiekviena naujiena ir aktualija padeda kiekvienam atsiskleist.. Ir gerai, kad kai kurie turi laiko i tuscius komentarus tusciai atsakinet. Klausimas ar jums 1000litu nebus per daug uz tokius nuopelnus?

 • Jūratė

  Ponas Arūnai,
  galiu pasakyti, kai objektyviai vertinate situacija, Jūsų straipsnius yra malonu skaityti. Bet kai nukrypstate į subjektyvumą: „gal geriau tegul jie negrįžta“, tai jau labai naiviai atrodo. Pirma ne Jums spręt apie emigrantų sugrįžimą (labai nepagarbiai šnekat), o antra ar Jūs tikite Lietuvos teismų Teisingumu…jau antri metai pedofilijos skandalas tęsiasi…Labas rytas, Arūnai…
  Pagarbiai
  Jūratė
  spec. pedagogė (emigrantė)

  • Jūratė

   sorry, ne Arūnai, o Artūrai

 • Idomus ir prasmingas komentaras, apie ivykius Londone. Bendruomenes narys, turetu zinoti apie Pasaulio lietuviu chartos skatinamas vertybes, kurios yra solidarumas, vaiku auklejimas pagal tautos dvasia. O plakatai, jog dziaugiuosi gimes/gimusi kitoje salyje, bendruomenei ir tautai tikrai nera naudingas. Tai girdeti is bendruomenes sekretoriaus, tai tas pats, kas pareiksti, as esu bendruomenes narys ir liepiu jums visiems skirstytis. Tauta utilizuojama.
  Noreciau taip pat siek tiek sukritikuoti p. Raca tuo, jog kitos salys nera savartynai, kuriuose galima atsikratyti savomis siukslemis. Todel prasau, nelinkekite kitiems to paties blogo, su kuriuo mes patys susiduriame, kad ir kaip butu, mes visgi esame krikscionys.

 • Eziukas

  O cia tas veikejas “ Jungtinės karalystės lietuvių bendruomenės sekretorius Einaras Vildė“ is LT mokesciu moketoju alga gauna? Ar cia nevyriausybine organizacija? Jei is mokesciu moketoju pinigu finansuojami tai isvis shakezzzz…

 • as

  nezinau ar cia didele drasa kalbeti kaip kalba visi kurie sedi valdzioje daugiau nei 20 metu,kurie tarnavoi komunistams dabar dar kazkam uz pinigus, ar ytaka,apie pona Raca buvau geresnes nuomones,gerai parase leedso lietuviai, kad mes pazeidinejom istatyma stovedami baltijos kelyje,pazeidinejom istatyma gindami seima ir televezijos boksta, dabar is paprastu zmoniu reikalauja laikytis isttymu kuriu patys laikytis nesiruosia,paprasciausias pavizdys teismo sprendimas del bylos stankunaitei.Isvis keista raco pozicija,kaip jis suderina vaiko intersus,ir tokius teismo sprendimus.Butu idomu isgirst argumentuota pozicija,nes kazkaip labai panasu kad ponas racas savo sazine iskeite i valdzios numesta trigrasi.

 • as

  o emigrantus pavadinti nevertais gyventi lietuvoi, jei gerai supratau tai visai zemas lygis ponas racai,gerai tik kad zmones atsiskleidzia ir parodo savo tikra veida.

  • mielas as, tamstos įvertinimas man labai svarbus. Bet gal kitą kartą prieš vertindamas patobulinkite teksto suvokimo įgūdžius.

 • Valentinas

  Arturai,
  „…daug didesnė tikimybė, jog dar ir aš sulauksiu Lietuvoje esminių pokyčių. Tai yra, sulauksiu, kad Lietuva bus teisinė valstybė…“
  Ir vel tas vaikiskas naivumas… butent juo ir minta, pampsta, riebeja vietiniai lietuvos kaimo plikbajoriai, nes tokie naivukai, kaip A.Racas garantuoja jiems prasmatnia ateity savo tevyneje, kur galima puikiai gyventi nurenginejant ir apvaginejant tuos pacius naivukus.
  „…man gaila tautiečių, kurie turi gyventi svetimoje aplinkoje…“ – man gi savo ruoztu gaila tautieciu, kurie „savoje aplinkoje“ naiviai tiki viena diena nuzengsiant is dangaus paciai Marijai (grybauskaitei :))) ) ir padalinsiant visiems pagal nuopelnus, ir algos pakils, o ir pensijos iki europinio lygio, o sildymo ir maisto kainos nukris ogi iki europinio lygio, morale bei garbe pakils iki europinio lygio, o vietiniu plikbajoriu apetitas nukris iki europinio lygio :)))
  Mielas Arturai, beliko paskutinis dalykas – ISSIAISKINTI: JUMS LABIAU GAILA MUSU, AR MUMS LABIAU GAILA JUSU. :)))

  • mielas Valentinai, nelabai čia yra ką aiškintis. Man tikrai negaila, kad kai kurie mano tautiečiai išvažiavę iš Lietuvos gali pasidžiaugti geresne gyvenimo kokybe, kurios jie neturėjo savo tėvynėje. Gaila, kad jie tos kokybės negalėjo rasti čia. Ir gaila, kad vardan tos kokybės jiems teko paaukoti aplinką, kuri, neabejoju, turint tą pačią kokybę, būtų priimtinesnė.

   Jums manęs taip pat nelabai yra dėl ko gailėti. Niekada nelaukiau, kad kas nors kada nors man padalins, kiek sugebėjau pasiėmiau pats. Jeigu nebesugebėsiu – ką gali žinoti – gal ir aš nuspręsiu iškeisti aplinką į kokybę. Šiandien dar nelabai noriu, kaip bus ryt – nežinau.

   • Valentinas

    Vat ir susipainiojot, mielas Arturai. Jus vis dar laukiat, kol jums padalins. Naiviai ir beviltiskai. Kaip kadais partizanai amerikonu lauke. O pasiemet jus tik trupinius, nes daugiau jums neleido vietiniai seimo ir turgaus plikbajoriai. Tokia yra Tiesa, ir nereikia jos bijoti. Tie, kurie trupiniais nesitenkina, vaziuoja, bega is Lietuvos. O del aplinkos … Musu (lietuviu) cia tiek, kad vos spejam vieni kitus lankyti. Daugelio jau ir tevai cia gyvena, anukais dziaugiasi, vaikais, kurie gyvena kaip jiems nebeteko …
    O siaip, nera mums del ko pyktis, ar ne? Kiekviens savo gyvenima tvarkomes patys,tad pagailekim gal tik tu, kuriu gyvenimus sutvarko(sudarko) suknistas godus savo kiemo parazitas.

 • Jūrate

  Bravo Valentinai, tikrai ponas Art8ras mane sunervino irgi..

 • Pingback: Geroji emigracijos savybė | Artūras Račas()