Prezidentui paliepus…. (dar apie prokurorų sprendimą dėl Y.Arado)

Galbūt ir suklydau… Galbūt tarp prokurorų sprendimo nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl Y.Arado galimai padarytų nusikaltimų žmoniškumui ir Šnipiškių kapinių nėra jokio ryšio…

Mat, kai kas teigia, kad tyrimas buvo nutrauktas pareikalavus Lietuvos prezidentui Valdui Adamkui.

Jei kas tingėsite skaityti visą straipsnį, pasirodžiusį Baltimore Jewish Times 2008 metų rugpjūčio 27 dieną.

Štai keletas citatų:

The president of Lithuania has promised that his country’s investigation into the wartime activities of several elderly Jewish World War II partisans will be dropped, according to an official of the Simon Wiesenthal Center—but can he keep the promise?

Adamkus reportedly has spoken to the prosecutor in the inquiry of Yitzhak Arad, Yad Vashem’s chairman emeritus, and the two other partisans.

According to the Vilnius Yiddish Institute, where one of the former partisans works, Adamkus said he was asking the prosecutor to shift from requiring the three partisans to bear witness against each other in court testimony and instead ask them to volunteer their memory as experts in an inquiry into a massacre by Soviet partisans in the village of Kaniukai.

Advocates of the partisans remain dubious as to how Adamkus can uphold such a promise in that his office does not have the authority to override the prosecutor.

Shimon Samuels, the director for international relations at the Simon Wiesenthal Center who recently met with Adamkus, said the Lithuanian leader assured him that the survivors would not be forced to testify.

Ir visai be reikalo tie advokatai, pasirodo, abejojo Lietuvos presidento galiomis.

Kaip pasakė, taip ir buvo…

(6 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  O kur tada deti LR Konstitucija,Prezidento istatyma?

 • Anonimas

  Ar ne laikas lietuviams masiškai apsipjaustyti ir paskelbti judaizmą valstybine religija?
  Gerai paieškoję, gal ir Dovydo genų rastume lietuviškose DNR…
  …ir nebeliks problemos…
  …žydas žydo nebedusins…

 • Anonimas

  kaip bevartysi, vistiek skandalas..

 • Anonimas

  Jei pavyktu gauti sio pokalbio irasa tai uz tokius dalykus prezidentui demokratineje valstybeje grestu apkalta.Bet Lietuva savotiska dujotekaniska demokratija,todel cia Paksui uz Siauliu plenta ir Borisova apkalta, o stai Adamkui uz Saidekova ir Arada nieko.Visu saliu dojotekanininkai vienykites!

 • Anonimas

  nieko cia naujo…vel kazkas lips kopeciom:)

 • Anonimas

  Artūrai, čia tas atvejis, kai keldami realias problemas, sujudinsit antisemitinį gaivalą. Tai tema, kuri pakeis Jūsų blog’o komentarų kokybę, nes tapsite murzininkų garbinimo objektu.

 • Anonimas

  Egidijau, sutinku, kad antisemitizmas yra problema, tačiau baimė dėl galimo antisemitų protrūkio negali būti motyvas visiškai atsisakyti su žydais susijusių temų ar dar blogiau – dirbtinai stimuliuoti tik „prožydišką“ informaciją, kaip kad dažnai elgiasi Amerikos žydų komiteto, Pasaulinio žydų kongreso ar S.Wiessentalio centro išvargintos Vakarų nacijos.
  Galų gale, p.Račo atskleista informacija apima ne tik „žydų klausimą“ (štai, ką tik vėl sureikšminau šią tautą), bet ir mūsų valstybės demokratinių pamatų korozijos galimybę. Apie tai būtina kalbėti ir rašyti. Kai dėl murzininkų, tai jų veiklos ribojimu, mano giliu įsitikinimu, turėtų rūpintis ne p.Račas ar kiti blogeriai bei žurnalistai, o teisėsaugos institucijos. Ar ir kaip jos tai daro – kitas klausimas, kurį reikia užduoti kitam adresatui.

 • Anonimas

  Jūs palietėt skausmingą temą Lietuvai ir lietuviams, apie kurią „lojalieji“ dabar nutyli.
  Esat labai drąsus ir atviras žmogus, nemaniau, kad kada nors delfi.lt perskaitysiu tokį straipsnį.

 • Egidijau, iš esmės sutikčiau su „protezo“ nuomone. Manau, kad didžiausia žurnalistų ir šiaip žmonių problema yra ta, kad jie prieš sakydami tai, ką galvoja, pirmiausia pagalvoja, o ką pagalvos apie juos. Mano supratimu, nėra neliečiamų temų.

 • Anonimas

  Sutinku, kad nėra neliečiamų temų; problema, kokios kokybės atgarsį tai išaukia. Aš nepriekaištavau Jums, o tik konstatavau liūdną faktą. Nemėgstu antisemitų, nors mano kraujyje tūno toks pats atisemitizmo virusas kaip ir pas daugelį. Skirtumas tik tas, kad kai kurie jo nevaržo, o kiti šį virusą bando valdyti. Tai per daug sudėtingas reiškinys, trunkantis ne vieną tūkstantį metų, ir nemažai sąlygotas pačių žydų; tačiau pagrindinis antisemitizmo mitalas yra liaudies tamsumas.

 • Anonimas

  Gal butu galima Arturai paplatint sito straipsnio istraukas oficialiais BNS kanalais,nes kol kas sitos bombos nei viena ziniasklaidos priemone neperspaudino.O tai bent jau mano akimis ziurint akivaizdus konstitucijos pazeidimas.

 • Mielas Titka, deja negalima, nes priešingai nei kai kurie mano kolegos nepainioju savo asmeninės nuomonės su darbo reikalais. BNS yra naujienų agentūra, o ne nuomonių žiniasklaida. Tokia ir išliks visada.

 • Anonimas

  Kodel „murzininku“ veiklos ribojimu turetu rupintis teisesaugos institucijos, o „musu valstybes demokratijos pamatu korozija“ teisesaugos institucijos neturetu rupintis? Mane apima teisinis inirsis, kai „Samokslo teorijoje“ pradedama kalbeti apie kazkokius „dvigubus standartus“ bei kitus zodinius pabaisekus: nera jokiu „dvigubu standartu“, yra paprasti NUSIKALTIMAI. Jeigu koks nelaimelis turguje pavagia kreiva agurka,tai toki nuolat linksniuoja nepriklausoma ir nekorumpuota ziniasklaida, taciau apie kitus…tyla.

 • Anonimas

  Arturai 09.15 BNS paskelbe pranesima Frankfurter Zeitung citatas su Adamkaus nuomone apie Lietuvos galimybes apsigint agresijos atveju.Kodel BNS negali cituot Baltimore Jewish Times?Nieks nepraso perspaudinti tavo nuomone kuria tu destai bloge,bet cituot laikrascio pranesimus,tai toki precedenta BNS turi.Tiesiog reikia atskirti fakta ir nuomone.

 • Anonimas

  Pasidomekit, kodel zydus apipjausto ( ne pagal oficialia medicina) ir viska suprasit. Nereikia pykt ant ju. Jie nekalti.

 • Anonimas

  Naivus klausimas: ar svarstomi lietuvių ir žydų santykiai, ar „kišeninių“ prokurorų ir „klaninių“ teisėjų vykdomas teisingumas bei prezidento įtaka įgyvendinant valdžių atribojimą?

 • Anonimas

  Man keista, jog iš karto po Jūsų straipsnio pasirodymo, atsaku tapo „antisemitizmo problemos“ narpliojimas. Keista, ar ne?
  Dabar mes susidūriam su skaudžiai akį geliančios antilietuvybės apraiškomis, o šnekam apie „antisemitizmą“, netgi pažymime „liaudies tamsumą“?..

  Man atrodo, negalima sau leist nukrypti nuo pagrindinės temos. Ir Jūsų straipsnis, Artūrai, nors ir netiesiogiai atsako į visus klausimus. Mąstančiam piliečius visai nesunku būtų padaryti atitinkamų išvadų iš šios rūsčios faktų chronikos. Išvada pernelyg gąsdinanti, tai kartus atsakymas į klausimą „kas dabar tikrai valdo mūsų šalį?“.

  Akivaizdu, jog normalus žmogus, kokių yra didžioji dauguma Lietuvos piliečių nepadarys „globalių išvadų“ apie žydus, ale „koks jų valdantis elitas, tokia ir tauta“. Taigi šiuo atvėju straipsnyje nėra jokio antisemitizmo kurstymo o tik realūs faktai, santūrus ir šaltas žvilgsnis.

 • Dar kartą Titkai: Jūs teisus, BNS praneša apie ką rašo užsienio žiniasklaida. Tačiau BNS yra naujienų agentūra ir negali rašyti apie tai, kas įvyko prieš mėnesį. O aš tą žinią „Baltimore Jewish Times“ radau tik vakar – tai yra, prabėgus jau beveik mėnesiui nuo jos pasirodymo dienos. Kaip sakoma, pats kaltas…:)

 • Anonimas

  Giedriau, ko gero esate visiškai teisus. Greičiausiai patys to nejausdami pernelyg giliai įsileidime vidun „politinio korektiškumo“ kirminą :)

 • Susierzijau ir sudėliojau savo nuomonę čia:

  Naujųjų dekanozovų apsireiškimai. Kas iššaus pirmąjį pasipriešinimo šūvį..? – I

  (daug raidžių)

  P.S.jeigu gerb. šeimininkas nenori, kad čia būtu dedamos nuorodos – prašau perspėti.

 • Anonimas

  Pasirasau Zeppelinus po kiekvienu tavo pamastymu zodziu.Gaila kad tu ne Racas(su visa pagarba ir be jokios ironijos) ir taves neperspaudins nei Alfa nei Delfi nei Balsas

 • Perskaičiau ir aš… Ir tikriausiai ne su viskuo sutikčiau, bet kiekvienas turi teisę į savo nuomonę.

  Ir, beje, Račas, tai juk tik pavardė, kuri dar prieš kokius 20 metų nieko niekam nesakydavo… „Publicistais“, „žurnalistais“, ir net „direktoriais“ negimstama.

  Ir labai svarbu žinoti, kad visa tai laikina:)

 • Anonimas

  Galvoju, kad pasaulyje teisybės nėra ir būti negali. Dažnai valgome pigų bananą ir negalvojame ar pakankamai pinigų gavo bananų augintojas, arba dėvime Kinijoje siūtus drabužius ir negalvojame kad kiniečio siuvimo mašinos sunaudota energija nebuvo ekologiška. Čia mes galime būti praktiški. Būti praktiškais mus ragina europiečiai kuriant santykius su Rusija, nors ten nėra demokratijos. Beje, dujas mes gauname iš rusų okupuotų teritorijų ir nesirūpiname kokių nors chantų ar mansių tautų padėtimi, taip pat mums nesvarbu, kad turkmėnams už perparduodamas mums dujas moka per mažai. Visa tai yra mūsų reali politika, kai svarbus tik mūsų tautos klestėjimas. Tai kodėl politika žydų atžvilgiu turi būti nepraktiška. Arado teismas mums atneštų daugiau žalos nei Leo LT. Žinodamas mūsų valdininkų vangumą, netikiu, kad prokurorai pradėjo tyrimą savo iniciatyva. Politikoje dažnai galima išmainyti kokį nors zyzimą į ką nors praktiško. Šiuo atveju mes iškeitėme zyzimą į zyzimą, tik teko primokėti už geofizikų tyrimus.

 • Anonimas

  Na nereikia ivairiu zydu veikeju ir lobistu zodziu priimti uz gryna piniga – jie megsta girtis nebutais dalykais ir rysiais su svarbiais zmonemis. Kita vertus tikiu, kad jei Adamkus butu galejes butu ta tyrima nutraukes pries kokius 1.5 metu.
  Manau, kad siam atvejui, kaip niekad tinka pasakymas „Be reikalo nepakelk, be garbes nenuleisk“ – tyrimas buvo pradetas „be reikalo“, o baigtas be garbes. Ir cia yra 100 proc. prokuroru problema, kurie nesugeba pakelti akiu nuo kodekso ir pagalvoti apie „teises dvasia“

 • Anonimas

  Arturai, argi negalima padaryti, kad ta informacija taptu naujiena? Kas galetu paneigti, jog tam pasitarnautu interviu su JAV ambasadoriumi Lietuvoje? Kas galetu paneigti, jog informacija taptu naujiena, jeigu ja susidometu tiek B.Obamos, tiek D.McCaino rinkimu stabai? O gal rimtas politikas A.Kubilius ja galetu pakomentuoti?:-)

 • Anonimas

  isties, astaruoju metu daugeja „dviprasmiskos“ informacijos apie zydu organizaciju veikla. nebuciau linkes to tapatinti su zydu tauta, tai jau kazkas kito… bet negi neimanoma visko kazkaip praktiskai, logiskai, korektiskai (kiek imanoma) vienoje vietoje isdestyti, duoti atkirti argumentais…? aisku is karto turint omeny, kad pasipils euro-purvas ir kaltinimai „antisemitizmu“. bet kitaip jokios nepalankioms zydams informacijos juk paskelbti NEIMANOMA. absoliuciai akivaizdus paradoksas. tai galetu padryti nebent koks nors … zydas :) kaip manote?

 • Anonimas

  Ugn, tokiu Zydu buvo ir yra…
  N.G.Finkelsteinas.“Holokausto istorija.Kaip isnaudojama zydu kancia.“
  M.Vanunu.Zmogus, 18m. praleides Izraelio kalejime…tikrai uz gerus darbus(be kabuciu).Prisimenate bent viena protesto balsa is Lietuvos, kad daugkartinis Nobelio premijos nominantas butu paleistas is kalejimo?:-)

 • Anonimas
 • Anonimas

  Delfyje straipsnis apie tai kaip nubaustas komentaru rasytojas kurstes nesantaika tautiniu pagrindu.Manau kad nereikia speliot kokios tautybes atzvilgiu jis tuos komentarus parase.Labai gerai kad nubaustos ir pritariu tokiom kovos su tautine nesantaika priemonems.Tik vienas klausimas kodel iki siol nenubaustas nei vienas zmogus kurstes nesantaika rusu atzvilgiu o gal tyrejai tiesiog neranda tokiu kurie ta nesantaika komentaruose rusu atzvilgiu kursto.

 • Arvydas Damijonaitis

  Svarbi informacija:žydų nedėkingumas lietuviams

  Japonas Sugihara, tik gavęs Lietuvos Konsulato Vilniuje VIZAS žydams,galėjo padėti jiems išvykti.Todėl didžiausią dėkingumą šitoje Sugiharos labdaringoje akcijoje žydai turėtų pareikšti Lietuvos Konsulatui Vilniuje.Kodėl žydai dėkingi tik Sugiharai?Negraži, nedėkinga lietuviams istorija.Matomai šmeižti lietuvius pelningesnis biznis( iš žydų kančios pelnosi žydai,Norman Finkelstein)..ARVYDAS DAMIJONAITIS,žydų gelbėtojos vaikaitis

  • Auksinis kardas

   Prisidėjote prie žydų gelbėjimo, tapdamas vaikaičiu. Drąsus žingsnis.

 • Justas

  Lietuvos konsulatas Vilniuje vokietmečiu ???
  Originalu , nesiginčysiu …