Dar kartą apie Y.Aradą arba kaip prezidentas su diplomatais šiukšles valė

Apie istoriką, partizaną ir buvusį Ad Vashem muziejaus direktorių Yizthaką Aaradą jau esu rašęs ne kąrtą.

Iškili asmenybė, šiaip ar taip.

Štai šiandien ir vėl radau didelį rašinį, kuriame jo pavardė minima ne kartą ir ne du.

Rašinys tas – apie Lietuvą ir apie tai kokie blogi jos prokurorai. Iš esmės nieko naujo. Net ir paties Y.Arado liudijimai apie jo žygdarbius Lietuvoje  jau girdėti:

We broke into the village from two directions, and the defenders fled after putting up feeble resistance. We took the residents out of several houses in the section of the village where our two comrades fell and burned down the houses. Never again were partisans fired on from their village.

Bet yra ir šis tas naujo.

Pavyzdžiui, visai neseniai Lietuvos ambasadoriumi Londone tapusio Oskario Jusio įdomūs pasakojimai apie tai, kaip Lietuvos politikai tiriant Y.Arado bylą, bendravo su prokurorais:

The Arad case “created so much damage” for Lithuania, Jusys said, referring to the significant diplomatic pressure imposed by the United States, the European Union, Israel, and international Jewish groups. Lithuania’s foreign minister and president appealed personally to the prosecutor to drop the Arad investigation, Jusys said, and in September of last year the case was closed. But in the meantime, prosecutors had opened investigations into several other Holocaust survivors. “We have been able to clean one mess,” Jusys said in frustration, “and now other things are happening again.”

Štai kaip viskas paprasta, pasirodo: lydekai, atsiprašau, prezidentui ir ministrui paprašius, bylos – viens du ir nebėr.

Ir ambasadorius laimingas, kad „šiukšles išvalė“.

Įdomu tik iš kurios vietos?… Gal iš savo sąžinės ir savigarbos?

Dar viena nauja detalė minėtame rašinyje susijusi su kita „partizane“ – Rachel Margolis bei jos atsiminimais, kuriuos ji apdainuoja F.Brancovskajos „žygdarbius“ Kaniukuose.

Pasirrodo, ikiteisminis tyrimas dėl šių „partizanių“ galimo dalyvavimo nusikaltimuose prieš žmoniškumą buvo pradėtas dėl to, kad R.Margolis padėjo leisti knygas apie Holokaustą ir jį išgyvenusių žmonių atsiminimus, įskaitant ir atsiminimus apie kraupias žydų žudynes Paneriuose.

Vienai šių knygų R.Margolis, pasirodo, parašė įžangą, o redagavo tą knygą pats Y.Aradas.

…Lietuvos prokurorai, suprask, šioje vietoje tiesiog pasiuto ir nusprendė imtis tyrimo…

Fantazija nesiskundžiu, bet net aš tokių vėjų neprigalvočiau.

O štai kažkoks „pakistan daily“ ėmė ir prigalvojo.

Be jokios autorystė ir gana daug.  Nors visi tyrimai jau baigti beveik prieš metus ir „visos šiukšlės“ pasak garbaus Lietuvos Respublikos ambasdoriaus, jau išvalytos.

Įdomu, kam reikia, kad ši istorija ir toliau būtų eskaluojama?

(6 balsų, vidurkis: 4,17 iš 5)
Loading...