Energijos tvermės dėsnis kišenėms

Dar vienas tekstas iš 15min

*******************************************************************

V.Adamkus savo knygoje “Paskutinė kadencija. Prezidento dienoraščiai” prisimena 2005 metų balandžio 7-ąją: “Pasikviečiau Aukščiausiojo Teismo pirmininką Vytautą Greičių ir Vilniaus apygardos teismo pirmininką Artūrą Šumską. Pastarojo paprašiau paaiškinti sprendimo nesankcionuoti klausymosi motyvus. Tiesiai pasakiau, kad tai kelia grėsmę Lietuvos valstybei. Po pusvalandžio aiškinimosi išgirdau, kad teismas leis klausytis šnipų pokalbių”.

Toje pačioje knygoje V.Adamkus prisimena ir po trejų metų – 2008-ųjų rugsėjo 16 dieną įvykusį susitikimą, kuriame dalyvavo tuometinis Valstybės saugumo departamento vadovas P.Malakauskas, generalinis prokuroras A.Valantinas ir užsienio reikalų ministras P.Vaitiekūnas.

“Priėjome išvadą, kad jei nėra aiškių įrodymų, patvirtinančių Izraelio piliečio Y.Arado atsakomybę už sovietinių partizanų nusikaltimus Lietuvos gyventojams, Generalinė prokuratūra turi nutraukti jam iškeltą bylą. Tai leis normalizuoti santykius su Izraeliu” – susitikimo turinį atpasakoja buvęs prezidentas.

Knygoje jis nemini, tačiau prabėgus trims dienoms po šio susitkimo Generalinė prokuratūra ikiteisminį tyrimą dėl galimo Y.Arado dalyvavimo Lietuvos civilių gyventojų ir partizanų žudynėse nutraukė, motyvuodama, kad nebuvo surinkta pakankamai duomenų.

Štai taip: išsikvieti teisėją, pusvalandį pakalbi ir jis Lietuvos valstybės vardu priima reikiamą sprendimą. Arba – sėdi keturiese, išnagrinėji ikiteisminio tyrimo medžiagą ir nusprendi, ką – vėlgi Lietuvos Respublikos vardu – turi daryti Generalinė prokuratūra.

Paprasta ir aišku. Ir svarbiausia, kad niekas nesikeičia.

2012 metų gruodžio 30 dieną Generalinė prokuratūra rašte Seimo nariui S.Stomai paaiškina, jog ji “netoleruoja, kad dalykinių pasitarimų turinys ar atskiri jo fragmentai tretiesiems asmenims taptų žinomi pažeidžiant nustatytą tvarką”, tačiau kartu nurodo, jog dienraštyje “Lietuvos rytas” 2011 metų lapkričio 15 dieną paskelbtą informaciją apie planuojamus teisėsaugos veiksmus prieš banką “Snoras”  “vertinti kaip informaciją, kuri sudaro tarnybos paslaptį, nėra pagrindo.” Čia pat mielai paaiškinama, jog “duomenų apie tai, kad minėtame straipsnyje esančią informaciją dienraščiui pateikė valstybės tarnautojai, negauta.”

Ir kad niekam neliktų jokių abejonių dar pridedama, kad Seimo nario rašte nurodytos aplinkybės (tai yra, informacijos apie būsimus veiksmus prieš “Snorą” paskelbimas “Lietuvos ryte”) neturi nusikalstamų veikų požymių”.

Tačiau 2012 vasario 20 dieną prezidentė D.Grybauskaitė netikėtai užsimena, kad ”ikiteisminis galės būti ir bus pradėtas tuomet, kai bus vertinama baudžiamoji atsakomybė”.

Trijų dienų laukti nereikėjo. Mažiau nei po trijų valandų Generalinė prokuratūra pranešė pradėjusi “ikiteisminį tyrimą dėl informacijos apie planuojamus pareigūnų veiksmus, tiriant banko „Snoras“ veiklą, neteisėto atskleidimo”, paaiškindama, kad bus tiriamas piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi.

Kaip gi taip? Tarnybos paslaptis neatskleista, nusikalstamos veikos požymių nėra, prasižengusius valstybės tarnautojų – taip pat, o piktnaudžiavimas tarnyba atsirado.

Tikriausiai viską lemia energijos tvermės dėsnis: kišenėms keičiantis, kišeninių prokurorų skaičius lieka toks pat.

(8 balsų, vidurkis: 4,63 iš 5)
Loading...
 • suomis

  Kuo ne Tarybų Lietuva. : DDDDDDDD
  Štai, šalia prokurorų ir tarybinės žurnalistikos atstovas. : DDDD
  http://www.veidas.lt/the-show-must-go-on

 • Izbliondimas

  Geri pavyzdžiai yra gal ir užkrečiami.
  Juk, pavyzdžiui, JAV prezidento institucijai, gali suprasti, konstitucija įpareigoja proteguoti verslo įmonę jos konkurencinėje kovoje kitose šalyse (turiu omenyje JAV ambasados spaudimą, dėl vienos įmonės nusipirkimo vienai JAV kompanijai, ar pavyzdžiui milžiniškas spaudimas ES dėl biotechnologijų gigantės kelių atvėrimo jos viešpatavimo, nes GMO – yra būtent jos monopolis…).
  Juk Lietuva 1990 m. pasirinko ne taip vadinamą skandinavišką kelią, o amerikonišką, pradedant nuo amerikoniškos kultūros perėmimo (tiksliau ne jos kultūros, bet jos išmestų į šiukšlyną šiukšlių ar ten harlemų (NE)kultūros…).
  O kad dėl JAV nebūtų iš to ką pasakiau spekuliuojama, pabaigai pasakysiu, kad būtent šios šalies prezidentas išvadavo Rusijos pavergtas šalis nuo šimtmečiai trukusios mūsų šalies okupacijos.
  Ir neturiu omenyje, kad kai išvaduojama – reikėtų išeiti. Ne, ir jokiu būdu. Nes tas dėdė kaip mat sugrįžtų.
  Bet čia tik pastebėjau, kad durnos mados taip pat ateina iš ten. Tad jei esame pagarbiai nusiteikę mūsų vaduotojams, tai neturi trukdyti ir pasišaipyti iš jų ydų. Arba to nereikia, jei nepasakome A. Bet jei jau pasakome A, – tai va tuomet verta pasakyti ir B. Vardant tiesos. Nes pats didžiausias melas, ne, ne statistika yra. Pats didžiausias melas, – sakymas pusę tiesos.Ane☺

 • trys banginiai

  gal 2011 metų gruodžio 30 dieną (o ne 2012 metų)

 • Krepofobas

  Aš irgi sakau, kad mums Lietuvoje reikia kokio nors aiškaus Putino, kad nutrauktų tą nepakenčiamai iki kraujo pakyrėjusį bordaką su Ligitu Kernagiu.

  • stogas

   O gal Tau paciam geriau vaziuoti pas Putina,a ? Kernagio neamtysi… mums smegenu nesuksi ?

   • Krepofobas

    Putinai nesimėto, be to jis reikalingas Rusijai.

   • Krepofobas

    Radau jums be abejo patiksiantį komentarą, stogai. Į domiausia, kad ne aš pats jį parašiau:

    8. RITA2012-03-03 11:44IP: 88.222.29.36 -1
    Rusijos prezidento įvyksiantys rinkimai kovo mėn. 4 dieną, t.y. rytoj, naujai išrinktasis prezidentas ves savo politiką. Jeigu bus išrinktas tokie, kaip M.Prochorovas ar S.Mironovas, gero nelauksime artmiausiais penkiais ar net dešimt metų. Pradėtos D.Medvedevo reformos ateityje duotų gerus rezultatus mūsų šalies ekonomikai. Kiek mes nekalbėtume apie RF, mūsų šalis nepakeis savo geopolitinės padėties: Rusija buvo ir išliks šalimi, diktuojančia savo sąlygas pasaulio šalių bendruomenėje!

    • Valentinas

     Iliuzija, kad Rusija diktuoja savo sąlygas pasaulio šalių bendruomenėje yra vienas svarbiausių dalykų, kuriais Putinas dangsto savo totalų fiasko viduje. Realybėje fiasko yra ir išorėje ir viduje.
     Beje, kokios Medvedevo reformos? Jis ką nors reformavo? Apskritai, jis ką nors darė?

     • Krepofobas

      Klauskit Ritos arba galvokit pats. Mano nuomone jūsų žinios apie Rasieją lygios nuliui, todėl neaišku, kodėl jūs visų pirma domitės, kas duoda patį pirmą postūmį?

     • Valentinas

      Mano nuomone, jūsų žinios apie Rusiją lygios nuliui. Tai byloja ne tik šis komentaras, bet ir visi buvę prieš tai. Tokių nesąmonių apie tai, kad Putinas reikalingas, kad jis kažką gero padarė, net pačioj Rusijoje jau gėdinga sakyti.

     • Krepofobas

      Na matot, nuomonės išsiskyrė. Reikia autoritetingo trečiojo, kuris išspręstų ginčą. Gal tiktų Stokholmo arbitražas?
      Jūsų rūpinimasis Rusija, Valentinai, yra visiškai bergždžias, nenuoširdus ir be tikslo. Get a life, kaip sako Fredis.

     • Valentinas

      Na, aš Rusija visai nesirūpinu skirtingai nuo jūsų. Mano rūpestis, kad ši amorfinė masė sprogdama neužkabintų Lietuvos.

     • Krepofobas

      Ir ką jūs tam darot savo smulkioj būtyje?

     • Žemės vaikas

      Valentinas „Tokių nesąmonių apie tai, kad Putinas reikalingas, kad jis kažką gero padarė, net pačioj Rusijoje jau gėdinga sakyti.“

      Gerbiamas Valentinai, malonu kad Jūs taip rūpinatės Rusijos Federacijos piliečiais, bet gal palikite sprendimo teisę, koks jiems reikalingas prezidentas, jiems patiems, tai yra Rusijos piliečiams. Savo rūpestį gal vertėtų nukreipti į artėjančius LR Seimo rinkimus ir kaip tikram Lietuvos patriotui padaryti viską kas Jūsų galioje, kad tos įstaigos kokybinė sudėtis ženkliai pagerėtų.

     • romas

      Man atrodo, kad Putino sambo asocijuojasi su braziliška samba. Pavardė, beje, irgi labai erotiška. Tai ir yra jo sėkmės paslaptis, jei tiesa, kad žmonija gyvena pagal Froidą.

     • Andrius

      …na įsijungsiu ir aš į jūsų ginčą merginos… pataisykite jei klystu, bet man pasirodė, kad gerbiamas Krepofobas nė nebandė Putino liaupsinti – nesuprantu ko jus taip erzinatės ?… Jis terašo, kad Putinas stipri ir charizmatiška asmenybė sugebėjusi parklupdytą Rusiją pakelti nuo kelių ir grąžinti jai supervalstybės, su kuria privalu skaitytis, statusą – kuris nors Jūsų paprieštarautu šiai tiesai ? Daugeliui rusų tai imponuoja, todėl palaikymą Putinas turi nemenką… gal ne tokį didelį kaip kad bando atvaizduoti pasauliui, bet – nemenką…

      P.s. …Putino tikrai nelaikyčiau Lietuvos draugu. Bet…jei būčiau Rusijos rusas – galimai kurį laiką taip pat balsuočiau už Putiną – kaip už stiprų lyderį galintį suvaldyti tokią didelę ir maištingą valstybę neleidžiant jos užvaldyti žemiausio lygio kriminaliniams elementams, kurie, siekdami greitos vienkartinės naudos, galėtu išparduoti valstybę dalimis…

     • romas

      Mes nesierzinam. Rusų tauta, kaip ir Lietuva, yra moteriškos giminės, todėl mums patinka daug testosterono (stipri ir charizmatiška asmenybė). Paprastai Lietuvai blogiau, kai Rusijai vadovaua su daugiau plaukų ant galvos (Stalinas, Brežnevas). Mums mažiau plaukų ir put in labiau patinka, nei put of.

     • romas

      atsiprašau – „put off“

     • Andrius

      …o vat Lietuvoj, gerbiamas Romai, aš „putino“ nenorėčiau… – mūsų kompaktišką valstybėlę suvaldyti nėra sudėtinga ir anarchija jai negresia… Todėl, čia, aš renkuosi Demokratiją – visokių „putinų“ ir „smetonų“ tikrai nepalaikyčiau…

     • romas

      Nu bet nesakykit, Andriau, kai matot Putiną jaučiatės moterim ir norite jam patikti.

     • Andrius

      …na, jei norėčiau kartkartėmis pasijusti stiprių asmenybių laisvai „išromyjama“ moterimi – užsivadinčiau ne Andriumi, o, tarkim – „romu“ :)… Bet neturiu tokių polinkių ir norų… Kitąvertus – nesmerkiu ir tamstos… :)… kiekvienam savo…

     • romas

      Andriau, atsidūręs negyvenamoje saloje su Putinu, turėtumėt būti alfa arba beta. Nuojauta sako, kad esate beta. Kitaip iš kur tokia simpatija svetimšaliui?

     • Andrius

      …rodos tik vakar suabejojau tamstą esant besmegenę megztąja berete, o dabar suabejojau tomis savo abejonėmis :)…

      P.s. skirkite gerbiamasis simpatiją nuo pagarbos adekvačiam priešiškos jėgos vertinimui… Parekomenduočiau Sun dzu „karo meną“ bet vargubau ar skaitysite – su tokiu aukštu tamstos intelekto lygiu ši knyga jums veikiausiai būtų „per žemas lygis“…

     • romas

      Andriau, juk ne man kilo įspūdis, kad kalbasi merginos (Andrius, Kovas 4, 2012 1:32 ryte). Taip pat Putine Jūs matote privalumus, kuriuos mato moterys. Nesigėdinkite savo susižavėjimo. Aš nesu homofobas, todėl nėra Jums ko kompleksuoti.

     • Valentinas

      Žemės vaike,
      Kurioje vietoje aš nepalieku Rusijos piliečiams teisę spręsti savo likimo? Keičiamės nuomonėmis apie Putino vaidmenį Rusijoje ir išsakau savo nuomonę. Ar to jau nebegalima daryti?
      Dažnai Putino gerbėjai teigia, kad tai stipri asmenybė, kuri vienintelė gali palaikyti tvarką. Iš tikro tai yra iliuzija. Jokios tvarkos Rusijoje nėra. Rusija iš esmės griūna. Šalį užvaldęs totalus entropijos procesas. Technologinis parkas pasenęs ir neatnaujinamas. Infrastruktūra nestatoma. Ekonomikos efektyvumą mažina totalus kyšininkavimas. „Valdžios vertikalė“ yra visiškai neefektyvi, nes net Putino kuruojamuose projektuose, tokiuose kaip Soči Olimpiada, kyšininkaviams ir korupcija juos sustabdo ir subrangina kelis kartus, palyginant su analogiškais projektais kitose šalyse. Putinas realiai negali suvaldyti nieko. Valdžiažmogiai visose grandyse yra neliečiama kasta. Per 12 metų Putino valdžioje, Rusija gavo apie 2 trilijonus naftos dolerių tačiau nepastatyta nei viena autostrada (Kinija nutiesia po 5000 kilometrų autostradų kasmet).Iki šiol dar nėra kelio Maskva – Vladivostokas. Rusija susiduria su tokiomis pat kaip mūsų demografinėmis problemomis, tik žymiai didesniu mastu. Jaunimo migracija yra masinė. Protų nutekėjimas yra masinis. Gyventojų senėjimas grėsmingai didėja. Šios šalies per artimiausius 10 metų laukia katastrofa ir galimai pilietinis karas, ypač jai naftos kainos nukris kaip dabar prognozuoja ekspertai.
      Putino buvimo valždioje receptas:
      Pasodinti šalį ant naftos rentos.
      Nusipirkti laikiną taiką Kaukaze, duodant Kadyrovui de facto nepriklausomybę ir dar susimokant už ramybę
      Skelbti, kad Vakarai ir JAV turi blogų kėslų ir todėl reikia susivienyti aplink Putiną.
      Viskas. Daaugiau Putinas nepadarė nieko ir Rusija laipsniškai griūna.

     • Andrius

      …Valentuk, turiu pritarti Krepofobui – tavo „žinios“ apie Rusiją labai paviršutinės ir teiginiai primityvŪs… Kiek pamenu, tai apie tą „griūvimą“, ypač konservatoriai, tauzyja jau 20 metų – bet Rusija kaip negriūna, taip negriūna… Ir negrius, kol turės stiprų lyderį ir pakankamai išteklių kuriais gali dotuoti savo ekonomiką ir sudaryti liaudžiai vaizdą neva ji kyla (pvz. per pasaulinę krizę, visoms valstybėms karpant išlaidas, didinti savo piliečiams pencijas ir kitas socialines išmokas)… Visi kiti tavo argumentai – apie didelę korupciją, valdininkijos savivalę ir t.t. – lygiai taip pat tinka ir Lietuvai (jei ne labiau, nes Rusijoje, kaip nekeista, kažką už korupciją dar ir nuteisia bei „pasodina“ nesulaukus senaties termino suėimo – kas mūsuose būtų kažkas iš fantastikos srities)… O jau apie „nesugebėjimą suvaldyti valdžiažmogius Rusijoje“ tai čia apskritai nusigrybavai supainiojęs Rusiją veikiau su Lietuva – čia pas mus kiekvienas valdžiažmogis pats sau „karaliukas“ – aukštesni vadovai norėdami jo negali atstatydinti… Rusijoje tokie, neįtikę Putinui, ir nenorintys patys atsistatydinti būtų „pasodinti“ sukurpiant bylą, jei ne dingtu apskritai be žinios… Bet kaip matai, Valentinai, net Lietuva dar negriūna, tai jau manyti, kad Rusija dėl to sugriūs daugiau nei naivu…
      … Rusiją, kaip ir bet kurią kitą „imperiją“, galėtu sugriauti valstybės demokratizavimas – ką supranta ir daugelis rusų todėl ir renkančių tokius kaip Putinas, kurio jau tikrai pernelyg didelę meilę Demokratijai niekas neapkaltintu…

     • Andrius

      …Ir beje, dundukams tipo „romas“ turiu, matomai, atskyrai aiškiai parašyti – nesimpatizuoju Putinui ir neįžvelgiu jokių jo „privalumų“ žiūrint iš žmogiškosios pusės (o ne vien dėl to, kad esu lietuvis)… Bet ir neveidmainiauju apsimesdamas „nesuprantąs kodėl tokia didelė dalis rusų palaiko Putiną“ … Ar kas išdrįstu paneigti, kad absoliuti dauguma Lietuvių didžiuojamės Vytautu Didžiuoju ? – o dėl ko ? – juk tikrai ne dėl to, kad buvo „dydis demokratas“, ar „pasaulinis teisuolis“… Didžiuojamės nes jis sugebėjo užkariauti Lietuvai žemių „nuo jūros iki jūros“ – sukurti, ckant, to laikotarpio Lietuvos „imperiją“ panašią į šandieninės Rusijos – tad kuo gi mes kitokie ir ar rusų vietoje tikrai savo daugumoje nepalaikytume tokių „putinų“ gebančių tokias mūsų imperijas išlaikyti ? …

     • Valentinas

      Andriau, pateikei nuobodų stereotipų rinkinėlį nepagrįstą faktais. Kadangi šis Račo rašinys yra ne apie Rusiją o apie Lietuvos teisėsaugą, daugiau šios temos šiukšlinti Putinu neketinu.

    • stogas

     Nezinau, putinas europai gerai tik tiek , kad nesukele 3 pasulinio, bent kolkas. Visa kita yra totali nesamone.
     Pasikalbetumemete ne su Rita, o su Rusijos studentais, Piteri pvz. Ji deda i suns budas. Grazu klausyt. Yra skirtumas , kai bobutems ir senukams ant ausu „paduodama“ viena putino tiesa, tai aisku ir vienas pasirinkimas. Priminsiu, ka Putinas padare pirmais valdymo metais- uzdare oponuojancias privacias TV, laikrascius, radio stots, dabar iesko budu smaugt interneta… kgbesnikas ir jo tokie metodai. Baisiausia, kad Vokieciai lenda i uzpakaliuka del pigiu duju. Rybentropas- Molotovas ju kraujyje.

     Melas totalus aiskinat, kad rusijai reikia caro. Tuupas savanaudiskas poziuris. Jaunimas nori laisves- laisves mokytis, laisves ziuret TV, radija, internetas, laisves kalbeti, laisves keliauti.

     • Krepofobas

      stogai, aš gerai pažįstu Piterio ir Maskvos studentus, pats toks buvau.

     • stogas

      Butent buvai… pries 20 metu. :)

     • Krepofobas

      Iki 1986. Bet palaikau ryšius. Kodėl jūs, stogai, kreipiatės į mane tu?

     • stogas

      Ir vel yla is maiso… palaikai rysi su tokiais pat seniais, tarybines desros gerbejais.

      O TU o ne JUS nes taves negerbiu, ypac paziuru, sorry

     • Andrius

      …stogai, o tamsta, matyt, vienas tų kur gimęs jau „po kovo 11“ ? :)… O kaip susigyvenate su ta mintim, kad gimėte koloborantų šeimoj ? – juk tėveliai, turbūt, taip pat gyveno ir dirbo sovietiniais metais ir valgė tarybinę dešrą ? :)…

     • stogas

      Valgyti tarybine desra (nes tikra desra maitino tik KGBesnikus) ir kliedieti tarybu sajunga , du skirtingi dalykai..
      O tiesa, ka reiskia zodis kaloborantas? Negaliu pakomentuot tavo atsakymo…

     • Andrius

      …nu va… elementarių dalykų nežinai, o komentuoji viską iš eilės… „Koloborantas“, sūnau, reiškia bendradarbiaujantis su režimu… Tėveliai bedarbiais nebuvo tarybiniais laikais ? – vansi koloboravo :)

     • stogas

      Gal del to kad gimiau Koloborantu seimoje, noreciau , kad prie mano karsto stovetu jau ne Koloborantu vaikai..

     • Andrius

      …na jei brolių ir seserų neturi, tai gal stovės ne „koloborantų“ vaikai, o anūkai…

      P.s. viliuosi, kad būdamas „koloborantų vaiku“, nežadi dėl to artimiausiu metu žudytis ?:) – vaikai bent spės užaugt, kad galėtu prie karsto pastovėti ?

     • stogas

      P>S> „nemoci menjia v sortire“

    • Krepofobas

     romai, jūs vėl klystate dėl Putino patrauklumo moterims. Mano žmona, normali moteris, nemano, kad Putinas yra patrauklus ir erotiškas nei išvaizdos, nei elgesio prasme. Jai labiau patinka Obama.
     Gal jūsų mergina randa Putiną erotišku, palyginus su jumis?

     • bang

      Pod stulom :DDD

     • romas

      Kreptofobe, praleidot vieną pokalbio momentą: čia męs su Jumis ir Valentinu esam merginos (Andrius
      Kovas 4, 2012 1:32 ryte).

     • Krepofobas

      Aš kažkokiame savo komentare čia esu apdairiai nurodęs iš anksto, kad aš ne mergina. Jūs su Valentinu – merginos, tame nėra nieko bloga, žinoma.

     • Andrius

      …Romualdai, gerbiamasis… nepriimkit to kreipinio „merginos“ taip asmeniškai… aš tiesiog perfrazavau vieno literatūrinio herojaus kreipinį :) Keista, kad tai užkliuvo tik Jums. Gal tai susiję su kokiais Jūsų kompleksais ?

      P.s. Valentinai, o apie Putiną šiandiena kaip tik labai į temą dėl visiem žinomų aplinkybių. Beje, kuri būtent „stereotipų rinkinėlį“ tau reikėtu pagrįsti faktais ? – kuriam, būtent, tu prieštarautum ? – gal tam, kad dauguma mūsų didžiuojamės Vytautu Didžiuoju ?:)

     • romas

      Kreptofobe, Jūs ne man mergina, todėl neturite man ir aiškintis ;)

 • Fredis*

  A.Šindeikis rašo: „Išmokti gyventi kapitalizmo sąlygomis ir susirasti tinkamą bei gyvenimo pilnatvę garantuojantį užsiėmimą – rimtas iššūkis, dažnam sunkiai įveikiamas. Toks neįvertintas buvimas bei nesaugumas ir neužtikrintumas dėl ateities sukelia ne tik isteriją, bet ir rimtų sveikatos problemų. Bet demokratija ir rinkos ekonomika tuo ir žavios bei gyvybingos, kad savo efektyvumą ir reikalingumą reikia įrodyti kasdien“.

  Dabar galvoju: daugelis turime gerus darbus, esame sotūs, laimingi ir gražiai apsirengę, tačiau Ligito paskelbta „arabų revoliucija“ vis tiek kelia susidomėjimą, širdeles priverčia plakti stipriau ir tankiau, ore plevena didžiojo pavasarinio nuojauta. Reiškia, kad šuo pakastas kažkur kitur.

 • <>

  Aišku galima visaip vertinti šitą pokalbį ir niekam ne paslaptis kad ponas Račas pono Adamkaus nemėgsta. Kadangi aš manau kad Adamkus tuomet buvo pats geriausias pasirinkimas, norėčiau pateikti argumentą į kitą pusę.

  Svarbi prezidento veiklos sritis yra užsienio politika. Bylos su Aradu vilkinimas atrodė labai negražiai tarptautinėje plotmėje – žmogus kažkuo apkaltinamas o po to niekas nevyksta metus o gal du (gana tipiška Lietuvos viduj, ko gero?). Tas reikalas buvo nuėjęs iki pačių aukščiausių diplomatinių sluoksnių ir darė realią žalą Lietuvai – ypač kas lietė JAV paramą, nešnekant apie santykius su Izraeliu ar litvakais. Mano supratimu tas pokalbis buvo apie tai. Nemanau kad čia buvo įveltos asmeninės ambicijos ar dar kažkas.

  Kiti pavyzdžiai pateikti straipsnelyje yra daugiau apie vidaus politiką, politikų asmenybes, žaidimus prieš rinkimus ir politikų lindimą ten kur nepriklauso.

  Taigi mano kuklia nuomone šiuo atveju mes bandome lyginti obuolius ir apelsinus, ko man atrodo nereiktų daryti ;)

 • levas

  „Tikriausiai viską lemia energijos tvermės dėsnis: kišenėms keičiantis, kišeninių prokurorų skaičius lieka toks pat.“ – Už tai jums turbūt reikėtų skirti Nobelio premiją. O iš tikrųjų tai tikra sensacija yra ta, kad nėra jokios SENSACIJOS.

 • Povilas

  Na aš tai norėčiau, kad užtektų seimo nariams drąsos pradėti apkaltą mūsų Prezidentei. Gerbiamieji kiek galvų jau ritosi? Ritasi galvos nes Prezidentė nori lojalumo jai kaip asmeniui, argi geras Prezidentas neturėtų siekti, kad pavaldiniai būtų lojalūs valstybei? Tiesa pasakius manau, kad yra judama autoritarizmo link. Tikiuosi, kad ši mano baimė yra tik baimė, o ne reali grėsmė. O dirva tai šiuo metu tinkama ir ypač po rinkimų.

 • Fredis*

  Smagu matyti susiformavusią visuomeninę piliečių ryšių su Rusijos Federacija grupę. Jeigu būčiau Seimo narys, priklausyčiau šiai tarpparlamentinei grupei http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show?p_r=2941&p_k=1&p_a=7&p_seim_n_gr_id=46.
  Apie ką nors kalbant ir diskutuojant labai svarbu būti kritiškam, nevengti pasakyti kartų tiesos žodį ir mylimoje bei žvilgsniu ir mintimis lankomoje šalyje pastebėti ne tik gražius dalykus, tačiau taip pat neigiamas tendencijas ir reiškinius.
  Valentinas minėjo, kad kai tik pradedama kalbėti apie Rusiją, iš kart mintyse turime autoritarinį valdymą ir valdžios vertikalę. Beje, šis tinkalraštininko įrašas taip pat siejamas su besiformuojančia valdžios vertikale mūsų šalyje. Daugelis apžvalgininkų ir politologų šios bjaurios tendencijos atkakliai nenori pastebėti ir vis dar braidžioja rūke. Laikas prabusti iš nemalonaus sapno. Kuo greičiau tai padarysime, tuo trumpiau trypčiosime vietoje ir greičiau galėsime išskleisti sparnus produktyviam darbui ir kūrybai, greičiau galėsime pakilti skrydžiui.

 • spyglys
 • Krepofobas

  Nėra spygly lengva būti nei Putinu nei Ševčiuku. Ševčiuko vietoje aš būčiau apsišlapines į kelnes iš baimės.
  Makarėvičius gi yra atsiėmes ordiną iš Putino rankų, kaip sakė Žirinovskis.
  Man patinkanti Ševčiuko daina, kuri tinka Lietuvai:
  http://rutube.ru/tracks/3300460.html

  • spyglys

   kas teisus ? Ar tas (pvz. Ševčiukas), kuris mato problemą ir jos supaprastintą priežastį (Putinas, Kubilius, Janukovičius, Obama… ir t.t.) Ar teisus tas (pvz. Makarevičius), kuris irgi mato tą pačią problemą, bet supranta, kad priežastis yra daug sudėtingesnė ir gilesnė.
   Kartą Makrevičius TV laidoje pacitavo Brodskį „aš nekenčiu komunistų, bet dar labiau nekenčiu antikomunistų“.
   Būti komunistu ar nacionalistu ar metalistu ar našistu ar rusu ar lietuviu ar žydu ar europiečiu ar azijatu ar konservatoriumi ar socialistu ar tautininku, tai nereiškia nebūti buku. Nei viena ideologija negarantuoja, kad ji suteiks durnam pakankamai proto.

 • Krepofobas

  Medvedevas buvo modernus prezidentas, audiofilas:

  http://www.mr7.ru/articles/33691/

  • romas

   Medvedevas nieko nepermetė per petį, neglostė Amūro tigrų ir nedemonstravo su ginklu rankose nuogo torso. Jis nemokėjo sudirginti giluminių tautos instinktų.

   • Krepofobas

    Gaila Medvedevo, romai? O Mumu negaila?

    • romas

     Man negaila Medvedevo. Man keista, kad tokiais būdais galima padaryti įspūdį Rusijos žmonėms.

 • Krepofobas

  Tiems kas palaiko Ševčiuką:

 • Krepofobas

  Labai sena Ševčiuko daina apie meilę, skirta lietuvių nacionalistams Čekučiui ir Pankai:

 • Fredis*

  Geriau paspėliokime kaip ir kokiu būdu bus atstatydintas Palaitis ir kiek ilgai truks apsisprendimo procedūra.

  • romas

   Fredi, kadangi yra manančių, kad šioje istorijoje nėra nieko slapto, norėtųsi sulaukti išslaptinimo. Dabar neaišku, kas atsitiko, todėl nėra lengva daryti išvadas.

  • Krepofobas

   Palaitis mums per smulki problema, Fredi. Jūs pats galvokite.
   На мелочи не разбрасываемся.

 • Fredis*

  Gal ir smulkmena, tačiau susikirtimas yra esminis: nekonstitucinės grupuotės ir šešėlinės struktūros atkakliai ginasi nuo politikos mėgėjų, kurie kas ketverius metus suvažiuoja į Seimą. Pagal 5-tą Konstitucijos straipsnį valstybės valdžią Lietuvoje vykdo Seimas, Respublikos Prezidentas ir Vyriausybė, Teismas.
  Pirmoje vietoje užrašyta Seimas, Prezidentė kartu su Vyriausybe – antroje. Pirmadieniais ryte vyksta pasitarimai Prezidentūroje. Dėl Palaičio turėtų būti susitarta ir jis turi būti išmestas iš vyriausybės. Kitaip vyksta nesąmonė toliau.

  • romas

   Bet nesinori, kad viskas vėl baigtųsi kompromisais ir neišlaptintomis paslaptimis.

   • bang

    Neišslaptintomis nepaslaptimis.

    • romas

     Svarsčiau, ar neparašyti kabutėse. Šiuo atveju įdomu, kad abu parašymo variantai būtų geri.

 • Fredis*

  Palaičio išmetimas ir paslapčių išslaptinimas – nebūtinai susiję dalykai.
  Visas valstybės paslaptis be saugumo viršininko turi žinoti dar trys asmenys: Seimo pirmininkė ir Prezidentė kartu su Vyriausybės vadovu (eilės tvarka pagal 5-tą konstitucijos straipsnį). Du iš trijų politikos mėgėjų nematė pagrindo kodėl FNTT vadas turėjo būti atleistas.

  • romas

   Gal buvo tokia nuomonė, kad du iš trijų neturėjo nieko žinoti, o FNTT būtent jiems ir „nutekino“?

  • Izbliondimas

   Truputį yra ne taip kaip sakote pagal Konstitucijos 5 str.
   O yra taip:
   „…Valstybės valdžią Lietuvoje vykdo Seimas, Respublikos Prezidentas ir Vyriausybė, Teismas…“
   1. Ne Seimo pirmininkas ir ne Vyriausybės vadovas, – bet Seimas, Vyriausybė (visa). Čia kaip Tarybos klausimu, – kai ne tarybos pirmininkas ar ne tarybos narys, bet taryba.
   2. Prezidentas ir Vyriausybė – čia nėra abi institucijos antruoju numeriu. Bet yra – antru ir trečiu. O Teismas – ketvirtu.
   3. Tad personalizuota valdžai yra – tik LR Prezidento. Tik jis vienas yra tiesiogiai rinktas Tautos.

   • romas

    Izbliondimai, Fredis ir neteigė priešingai. Palaičio atstatydinimui reikia interpeliacijos Seime.

   • Fredis*

    Pagal Konstituciją tiesiogiai rinkto pareigūno veiksmai ir sprendimai netampa reikšmingeisni nei kitų trijų valdžios struktūrų (Seimo, Vyriausybės, Teismo), todėl lengvabūdiškai nekreipti dėmesio į Seimo komisijos sprendimą negalima, jis nėra nenevertingas ir bereikšmis.
    Labai būtų sveika, jeigu pirmadieniniai pasitarimai tarp Vyriausybės vadovo ir Prezidento vyktų pakaitomis vieną kartą Gedimino pr. 11, kitą kartą – Daukanto aikštėje. Šiuo metu kažkodėl beveik visuotinai sutariama, kad Prezidentas yra reikšmingesnė politinė figūra nei Seimo pirmininkas ar Vyriausybės vadovas. Vienas mitų, kurį būtina išsklaidyti.

    • romas

     Prezidentas iš tiesų reikšmingesnė figūra, bet pasitarimai nebūtinai turi vykti prezidentūroje. Prezidentūroje tik gal patogiau – daugiau laisvų patalpų.

     • Fredis*

      Čia kaip gyvenime – jeigu nusileidi smulkmenose – po to ant tavo pečių kraus kraus ir kraus. (Politikoje – atiminės atiminės ir atiminės galias ir įtaką).
      Palaičio likimas gali būti išspręstas: a) koalicinėje taryboje; b) randant bendrą sprendimą Vyriausybės vadovui su Prezidentu, jei nuomonės išsiskiria – pasikviesti Seimo pirmininką; c) interpeliacija Seime; d) Vyriausybės vadovas „dėl šventos ramybės“ atsisako Palaičiui pareikšti nepasitikėjimą, ministras toliau dirba. Visuomeniniai piliečių judėjimai („spaudimo brigados“ E.Kūris) nusivilia Vyriausybės vadovu, neformali Teisininkų draugija ir etatiniai visuomeninio transliuotojo apžvalgininkai patenkinti, – Premjerui dar kartą parodyta kas vadovauja valstybei.

     • romas

      Prezidentas pagal Konstituciją yra valstybės vadovas, bet sutinku – negalima leisti per daug galių sutelkti vienose rankose. Švarūs politikai gali parodyti ragus. Prezidentūra ir specialios tarnybos labiau gali kontroliuoti turinčius problemų ir paslapčių.

    • Izbliondimas

     Fredi, Prezidento institucija nėra reikšmingesnė nei Seimas (nei Seimas visumoje). Tas taip. Bet Seimo spikeris, – tai nei iš tolo neprilygsta Prezidentui. Nei iš tolo. Nes jis tik Seimo narys, su papildomais įgaliojimais (pasirašyti Seimo narių sprendimus ir t.t. ir pan.).
     O Vyriausybė, – tai aplamai jau antrinis ešelonas, kurį formuoja valstybės piliečių išrinkti atstovai. Taigi, Vyriausybės nariai (išskyrus ministrus – Seimo narius), aplamai neprilygsta Prezidentui. Tačiau valstybės valdyme turi savo fubnkcijas, t.y. įeina į valstybės valdžios puokštę, kas ir yra numatyta Konstitucijoje.
     O kaip persona, – tik Prezidentas yra tiesiogiai išrinktas visos Tautos. Jam tolygūs yra tik tos minėtos organizacijos kaip visumos (Seimas, Vyriausybė, Teismas). O tų organizacijų vadovai nėra tiesiogiai išrinti visos Tautos, tad nei iš tolo neprilygsta Prezidento statusui. Nei iš tolo☺

     • Fredis*

      Mūsų Konstitucija yra labiausiai išbalansavusi galias tarp valdžios šakų, todėl šia parsme yra geriausia pasaulyje. Visos valdžios šakos turi lygiai po 33 proc. akcijų, labai reikšminga vieta skiriama teismams, kitaip nepriklausytume teisinių valstybių klubui. Konstitusija yra taip stipriai suręsta, jog nei vienas jos straipsnis nebus pakeistas mažiausiai 2 tūkst. metų erdvės paliekat ir Konstituciniam teismui, kad Konstituciją galima būtų pritaikyti šiandieniniams poreikiams, pavyzdžiui aiškinant kas yra šeima.

     • Krepofobas

      Vienintelis Lietuvos prezidento pareigų privalumas yra tas, kad juo būnant galima nieko neveikti. Visą darbą daro Premjeras.

     • Donatas

      „…pavyzdžiui aiškinant kas yra šeima“… arba mokant tautą lietuvių kalbos pamokėlių, pavyzdžiui, kad ‘atskiras’ = ‘retas, mažas’… :)

     • Krepofobas

      Atskiras – reiškia ne Lietuvoje, imho.

 • Donatas

  problema, kurią kelia Artūras dėl mūsų vieno ar kito prezidento autoritarizmo ir prokuratūros ir teismų ‘kyšeniškumo’, gali būti kiek kitokia – tai prokuratūros ir teismų neatskaitomumas visuomenei. jie dirba nebūdami atskaitingi visuomenei (tautai). nors pagal konstituciją ir prokuratūra, ir teismai turi tarnauti tautai, tačiau realiai pagal kitus teisinius aktus jie tautai niekaip neatskaitingi. dar prie šios porelės galima pridėti VSD ir KT ir gausime gerą puokštę niekam neatskaitingų, tačiau iš mūsų mokesčių išlaikomų struktūrų. tai yra mūsų įstatymų bėda, kad konstitucijos dvasios apie tautos suverenitetą :) niekas neperteikė į įstatymus.
  o kadangi tiek prokurorą, tiek teisėjus skiria prezidentas, tai tik jo jie dar kažkiek bijo…
  todėl galima į adamkaus pokalbius su teisėjais ir prokurorais žiūrėti ne vien kaip į autoritarizmo įrodymą, bet ir kaip į tam tikrą iškreiptos formos visuomenės kontrolę – tautos išrinktas asmuo kalbasi su tais, kurie yra atskaitingi už savo veiksmus tautai. adamkui, žinoma, malomu buvo pasigirti, kad vien jo pokalbių pakako pakeisti teismų ir prokurorų pozicijqą, tačiau tikras demokratas ne tuo didžiuotųsi, bet bandytų pasiųlyti įtraukti į teisės aktus ne šlepetinę, bet tikrą, realią šių pareigūmų atskaitomybę tautai.

 • Autoriai

  Negalime su Jumis susisiekti kitaip, todėl rašome čia. Norime pakviesti jus prisidėti prie http://www.zinom.lt rašytojų komandos. Šiame puslapyje galite rašyti straipsnius ir užsidirbti papildomai neribotą kiekį pinigų iš reklamos, šalia savo parašytų straipsnių. Jeigu domina šis pasiūlymas, parašykite mums: autoriai@zinom.lt

  • Krepofobas

   Čia žmonės rašo todėl, kad šį tinklaraštį skaito I.Šimonytė. Taip pat čia rašo Fredis. O kas jus skaito ar rašo iš įžymių, zinom.lt?

 • Sejanus

  Ir dėkui Dievui, kad negalite su manimi susisiekti :)

 • Tomas

  Pavadinimas konkuruoja su delfi „geriausiais“ pavadinimais.