Citata #171 A.Zuokas apie vienos nakties nuotykius ir viešus bei ilgalaikius procesus…

Iš Liberalų ir centro sąjungos pranešimo spaudai:

Įvertinus savaitgalį vykusius procesus, kai Vilniaus valiutų keityklose ir bankų skyriuose neliko eurų ir kitos užsienio valiutos, A. Zuokas atkreipia dėmesį, kad nacionalinė valiuta negali būti devalvuota per naktį, juolab pakeista į kitą.

„Lito devalvavimas ar keitimas į kitą valiutą nėra slaptas ir trumpalaikis procesas. Noriu užtikrinti Lietuvos žmones, kad tokie reiškiniai neįvyksta per naktį.

… Niekaip nesuprantu: ar A.Zuokas nori pasakyti, kad nacionalinei valiutai devalvuoti reikia dviejų naktų, ar kad šis procesas yra viešas ir ilgalaikis…

…ir kodėl jiems taip norisi kalbėti?…

(6 balsų, vidurkis: 4,17 iš 5)
Loading...
 • GIGA

  aisku,kad daznai teoriniuose Glavecko samprotavimuose yra daug nepagristos teorijos.Glaveckas kaip sinoptikas,ka sako,tai bus atvirksciai.Tik niekaip negaliu suvokt-jeigu kaip Lietuva isivedines eura,litas devalvuosis 10%,tai kam dabar begioti ir valiuta supirkinet.Gal kas pagalvojo,kad nuo kovo 9 jau bus euriukai?

 • Gintaras Slavinskas

  Na nematau pagrindo piktintis šiuo pranešimu. Paprasčiausiai visuomenėje yra daug sumaišties dėl devalvacijos, todėl, mano nuomone, yra norima paneigti visus gandus apie lito devalvaciją dabartinėmis sąlygomis ir bent šiek tiek sumažinti įtampą.

 • Juozas

  Manau, kad atleistina, juk nei Glavetskas, nei Zuokas nepasižymi ekonomikos išmanymu, bet prieš kalbėdamas apie ekonomiką ir monetarinę politiką galėtų kokią bendro pobūdžio knygą pasivartyti, arba tiesiog vikipedijoj pažiūrėti.

  • romas

   Apie Glavecką negalima taip, jis ekonomikos profesorius :) O šiaip valstybei nieko blogo neatsitiko. Atnešė žmonės litus į banką ir bus ką pigiau paskolinti. Be to bankai atsikratė brangių terminuotų indėlių sutarčių (už 10proc.). Pralošė tie, kuriems litų prireiks pragyvenimui.

   • Juozas

    O kokios dar ekonomikos jis profesorius ? Ar tik ne iš Lėnino raštų jis mokinosi ?

    • romas

     Matyt su Gyliu maišot. Abi Glavecko disertacijos grynai ekonominės ir be ideologinių atspalvių. Marksizmo katedroje nedirbęs. Seimo biudžeto ir finansų komitetui yra vadovavę ir su prastesniu išsilavinimu.

 • Vasia

  Abonimentinis mokestis sostineje buvo 15%, tad ir lita devalvuos 15%. Ne kaip kitaip. Vat auksciau minimas asmuo AZ ir ziuri kad be jo toks procesas imtu ir nepraslystu… Siais krizes laikais informacija brangi.. best regards – abonentai.

 • Eimantas

  Ponas Racas kiekviename valdanciu komentare bando izvelgti bukumo apraisku:)

  Taciau siuo atveju esu isitikines, kad Zuokas puikiai zino kaip yra daromos devalvacijos ir sis jo irasas yra tiesiog skirtas nuraminti zmonems.

  Taip kad neverta ieskoti priekabiu, ten kur ju nera.

 • Petriukas

  Manau, jog kalba yra ne apie p. Zuoko išmanymą ar neišmanymą, o labiau apie pasisakymų stilių. Dažnas politikas taip užsivelia gražbylystėse ir „protingose“ (tarptautinių terminių prisotintose) kalbose, kad po to nebeina suprasti ką jis nori pasakyti. Užusienyje chebra samdosi kalbų rašytojus arba patys mokosi oratorystės meno. O pas mus kai pradeda velt, tai patys nė nesupranta ką norėjo pasakyti. Nors galima gi viską žymiai paprasčiau ir aiškiau, žmonėms gi kalbi, o ne diplominį darbą akademinei visuomenei pristatinėji :D

  • A.G.

   Po vienos konferencijos vertėjos paklausiau, kaip ji taip sugeba sinchroniškai versti – vienu metu klausyti ir versti… retas taip sugebėtų iš lietuvių kalbos į lietuvių kalbą…
   O ji kukliai atsakė. Sako problema kita. Dažnai sako būna taip, kad sunku, tiesiog nėra įmanoma suprasti ką lietuvis savo sakiniais nori pasakyti.
   Po to pats dažnai stebėdavau ir dabar mėgstu stebėti mūsų tautiečių pasisakymus.
   Tad iš tiesų galima teigti, kad yra kažkoks brokas Lietuvos žmonių genuose – gal ne tik mūrinių pilių, bet viskuo atsiliekame kokius 300 metų…
   Iš kitos pusės, juk Rusijos žmonės tiesiog nuostabiai formuluoja mintis, yra logika – o neturi pakankamai savo maisto, nors turtingų žemių turi į valias.
   Taigi, dažnai žmogus beraštis vos ne, bet gyvena (materialiai), kaip koks caras.
   Ir iš mūsų klasės, pats prasčiausias, kaip mokinys, – labai greitai prasisuko (dar mes studentai buvom, o jis jau pilaitę raitėsi…).
   Tad gal ne be reikalo yra toks posakis – apie žmogų spręsk pagal darbus, o ne žodžius. Taigi.

 • Aurelijus

  „Lietuvoje jau penkiolika metų veikia valiutų valdybos modelis (VVM), t.y., litas susietas su užsienio valiuta: iš pradžių su doleriu, nuo 2002 m. vasario – su euru. Tuomet ir buvo nustatytas dabartinis lito ir euro kursas, ir toks jis turėtų išlikti iki tos dienos, kai Lietuva prisijungs prie Europos valiutų sąjungos, ir nacionalinę valiutą pakeis euras. Norėtųsi, kad tai įvyktų kuo greičiau ir to reikėtų siekti, bet jokie lito ir euro kurso keitimai negali būti daromi per vieną naktį. Sprendimai gali būti daromi tik bendrame Lietuvos banko ir Vyriausybės posėdyje, o sprendimas įsigaliotų tik jį paskelbus „Valstybės žiniose“.“
  http://www.zuokas.lt/2009/03/09/valiutu-kursus-turi-nustatyti-ne-gandai-o-lietuvos-bankas/lt/#more-1565

  Be sarkazmo, kiek realiai, p. Račai, minėta procedūra gali užtrukti? Nuo bendro posėdžio iki paskelbimo žiniose?. Ar informacija apie tokio posėdžio planavimą nepraslystų pro budrią žiniasklaidos akį?:)

 • Butinumas

  Zuokas protingas bernas, bet su tokiu komentaru tikrai nusisnekejo, jei ir bus devalvuota nacionaline valiuta tai valstybe tikrai apie tai nepaskelbs pries savaite.

 • Aurelijus

  Be abejo, kai kam būtų naudingiau, jei devalvacijos procedūra įvyktų slapta ir per naktį…
  Ar kas profesionaliai gali paaiškinti, ar pagal esamą įstatyminę bazę Lietuvoje, toks „vienos nakties“ scenarijus įmanomas?

 • O aš nematau kuo stebėtis. Jis pasakė tai, ką daugelis jau seniai norėjo išgirsti – mes nesame Baltarusija, ir nebus taip, kad atsibudę suprasime, jog Litas devalvuotas. Tai procesas, kuris bus vykdomas ne vienu tyliu sprendimu, o po apgalvotų diskusijų (Būdami ES esame atskaitingi, todėl tai nebus greitas kelių žmonių sprendimas). Bent jau tuo norėtųsi tikėti.

 • O man kliūna šitas pranešimas dėl kitko. Nesvarbu, ką tas Zuokas išmano ir ko – ne. Viena būtų, jei koks nors žurnalistas paklaustų Zuoko apie tai nuomonės ir ją paskelbtų per savo atstovaujamą žiniasklaidos priemonę. Ir visai kas kita, kai platinamas oficialus partijos pranešimas spaudai, kurio niekas neprašė, ir kai ta Zuoko nuomonė niekam nėra reikalinga. Partijos PR atstovai prieš partiją užsideda sau pliusiuką, kad va paskelbėm, paPRinom Zuoką. Eilinį kartą paleista proga patylėti.

 • Linas

  kažkodėl,svarstant tokią rimtą temą,A.R.blogas supanašėja su Delfiu.Visų pirma,dar kartą noriu apginti prof.Glavecką nuo,mano manymu,nepagrįstų išpuolių dėl jo pasisakymų.Problema čia tik ta,kad absoliuti dauguma klausytojų ir žiūrovų išgirsta ir pamato tai,ką nori pamatyti,o būtent,kad atseit p.Glaveckas prognozuoja lito devalvavimą,todėl reikia skubiai daryti išvadas.Profesorius tik garsiai išreiškė seniai visų žinomą rūpestį dėl pervertinto lito,kas neišvengiamai sukelia milžiniškų problemų eksportuotojams ir valiutos uždirbimui.Kita vertus,absoliučiai ir neginčijamai teisingų sprendimų ekonomikoje ir finansuose paprasčiausiai nėra,todėl ir lito atsiejimas turėtų ir teigiamų ir neigiamų pasekmių ir,aišku,nebūtų panacėja nuo visų bėdų,kurios dar mūsų laukia.Kitas klausimas,kodėl Lietuvoje tokių problemų negalima garsiai svarstyti ar tuo labiau rodyti per TV,tai pradeda grėsti atsistatydinimais ir pan?Tokia praktika tik rodo visišką mūsų provincialumą.Na.o dėl Zuoko išvedžiojimų ar galima „atrišti“litą per naktį galiu pasakyti:galima.Tam LR Seimas per tą pačią naktį turi pakeisti lito patikimumo įstatymą,o,po to LR Centrinio banko ir vyriausybės sutarimu nustatyti naują lito ir euro santykį.Aišku,techniškai tai sudėtinga,netgi – labai(visų pirma,dėl informacijos nutekėjimo),bet vis tik įmanoma.Prisiminus priešnaujametinę darbo praktiką seime,kodėl,esant reikalui,jos negalima pakartoti?P.S.Man nuoširdžiai gaila visų,taip supratusių p.Glavecko pasisakymus ir nubėgusių į bankus keist litų.To daryti tikrai neverta,nes apart visko,įstatymų pakete galima nustatyti ir kitą santykį,kuriuo bus kurį laiką superkami litai iš gyventojų ir tokiais Jūsų,gerbiamieji,veiksmais komerc.bankai tik džiaugsis,o jūs prarasite.Kita vertus,gyvename berods demokratinėje visuomenėje,gali elgtis kaip tinkamas.

 • Musė

  Kuo toliau, tuo labiau žaviuosi rašinių „objektyvumu“ ;) K. Glaveckas pasakė, kad gali devalvuoti litą – blogas, blogas Glaveckas. A. Zuokas pasistengė paneigti – blogas, blogas Zuokas. O būtų niekas nepaneigęs – bloga, bloga koalicija, kad nepaneigė.

  Kaip tik vakar su Fredžiu* pas Lią plepėjom apie pozityvumą žiniasklaidoje. Nepasiilgote to (pozityvumo)? Tokios būsenos, kai perskaičius straipsnį ar pažiūrėjus TV laidą nelieka slogučio. Kai išjungus televozorių lieki su šypsena veide – kaip pvz. po Virgio ir Dalios smagaus pokalbio „Savaitės panoramoje“.