Devalvacija: be argumentų ir juos pateikiant

Šiaip jau esu prieš visokias spekuliacijas apie lito valiutų valdybos modelio reikalingumą Lietuvai bei apie lito devalvavimo teorinę galimybę ir prielaidas, kurios priverstų imtis tokio veiksmo.

Mano požiūriu, bet koks kalbėjimas šiomis temomis didina įtampa ir verčia žmones reaguoti. O jų reakcija ir gali tapti viena iš prielaidų… Taip sakant, užburtas ratas. Ir nebeaišku, kur priežastis, o kur pasekmė.

Tačiau Lietuvos politikai elgiasi kitaip. Iš pradžių tuo pasižymėjo naujasis premjeras A.Kubilius, viešai pagasdinęs lito devalvavimu kai reikėjo įtikinti pritarti antikriziniam planui.

Po to Vyriausybės vadovas susiprato ir apie lito devalvavimą jau nebekalbėjo.

Tačiau vakar jo kabineto ministras R.Dagys laidoje „Sąmokslo teorija“ lito devalvavimą kaip argumentą panaudojo kokius šešis kartus. Klausiausi ir galvojau: na, kodėl niekaip negali suprasti, kad jis jau nebe opozicijoje…

O tema, atrodo, darosi vis aktualesnė – apie devalvavimą ir su kuo jis valgomas –  tiesa, Latvijoje – diskutuoja ir G.Nausėda. Kalba jis daugiau apie teoriją, tačiau Latvijai piešia ne pačias optimistiškiausias perspektyvas. Tačiau priešingai nei R.Dagys ar A.Kubilius, jis bent jau suprantamai argumentuoja.

Yra ir dar vienas įdomus tekstas apie devalvaciją, kuris buvo paskelbtas praėjusią savaitę ir kuris bent jau man buvo įdomus, nes jis taip pat paremtas argumentais bei skaičiavimais. Tačiau dėl tam tikrų priežasčių iki šiol nesiryžau jo siūlyti.

Po R.Dagio pasisakymų ir G.Nausėdos teksto, manau, jau galima…   

Nors rizika, kad gali nutikti taip, kaip nutiko vienam Latvijos ekonomistui, ypač prisimenant K.Girniaus nuotykius, egzistuoja:)

(9 balsų, vidurkis: 4,56 iš 5)
Loading...