Prašau pagalbos

Vienas žmogus, vardu Saulius F. Ivinskis klausia:

Ponas Artūrai, gal galima paklausti? Štai pavyzdžiui jūs nerašote nei šmaikščiai kaip Užkalnis, nei protingai kaip Nida. Kodėl jus skaito tiek žmonių? Tik todėl kad kažkuo piktinatės ir esat prisišliejęs prie valdžios?

Norėčiau atsakyti, bet negaliu. Nes iš tikrųjų nežinau.

Padėkite, prašau.

Atvirai, nuoširdžiai, be užuolankų.

Pažadu netrinti nė vieno komentaro:)

(3 balsų, vidurkis: 2,33 iš 5)
Loading...
 • romas

  Idealu, kai būna ir prasmingas, aktualus turinys,ir išdėstyta stilingai, bet kad būtų viskas vienoje vietoje, retai mūsuose pasitaiko. Skaitau dėl turinio, kuris kartai čia būna. Pats nesu labai stilingas, todėl stiliui didelių priekaištų neturiu :)

 • Vingių Jonas

  Eilinis kandidatas atsakytų: – Geras klausimas:).
  Mano galva, p-nas Artūras dažniausiai rašo kaip Žurnalistas, o ne kaip pasakorius.

 • contra.recontra

  Į klausimą, kodėl p. Račas nerašo nei šmaikščiai kaip Užkalnis, nei protingai kaip Nida, atsakyti negaliu. Ir tai keista, nes, tiesą sakant, jo vietoj tai rašyčiau ir šmaikščiai, ir protingai. Na, bet jo valia.

 • Joris M.

  Priežastys, kodėl aš skaitau:
  1. Domina panašios temos.
  2. Naujienų agregavimas. Parodote informaciją iš šaltinių, kurių aš neseku (pvz., kai kurių naujienų portalų) arba prie kurių neprieinu.
  3. Turite galvą ir kartais visai neblogai išmąstote.
  4. Drąsa, radikalumas, polinkis viešintis. Rezultate pasakote ką kiti nutylėtų, taigi pamatau dalykų, kurių šiaip nepamatyčiau.
  5. Žmonių traukos centras. Man įdomu stebėti žmonių susibūrimus ir reakcijas, matyti kokie požiūriai vyrauja.
  6. Idealizmas. Kažkiek simpatizuoju šitai savybei.

  P.S. Užkalnį ir Nidą irgi skaitau :)

 • Marius

  Esu uzsiprenumeraves ir skatau racas.lt, vien tam, kad zinociau kaip masto politines ir zurnalistines prostitutes.

 • Liudvikas

  Viskas gana paprasta.

  Artūras Račas turi dovaną ir drąsos tam tikrus dalykus taikliai įžvelgti ir įvardyti tikraisiais vardais (kas blogo skaitytojams, akies kraštu ar galbūt, labiau, matosi, tačiau tam pripažinti ir išviešinti noro ar drąsos neturime), kaip antai: neprotingo klerikalizmo daugelyje sričių, o ypač – politikoje, kaimiškose vietovėse ir su kaimu susijusiuose reikaluose, įsigalėjimo; dažno žurnalisto vardo profesijose ir rašliavose, kuri su žurnalistika ir žurnalistinio darbo esminiais principais turi mažai ką bendro – panaudojimu; su viešai skandalingų ir nemalonių faktų įvairiose (dažniau, politinėse) gyvenimo srityse, išviešinimu (kas taip pat nemalonu, bet būtina); su viešu stabų ir stabelių, kai tam nėra jokio pagrindo, garbinimu; su sveikos nuovokos vs visuotinai eskaluojamų, visuotinai „tiesa“ pridengtų principų, pakartotiniu įvertinimu, etc.

  Summa summarum, net jei Artūras Račas kartais ir yra neteisus (o kai yra, tai – žmogiška suprantama), jo sveikos nuovokos sudėti akcentai stipriai veikia angažuotus, trumpo proto (tačiau ilgokos plunksnos minties) rašeivas, kurių pridygę ne viena dešimtis. To nevalia neįvertinti visuotinio pasimetimo ir pasidavimo įvairiems viešoje erdvėje skelbiamiems šaltiniams, ypač kontra-komentarams, atvejais.

  Artūras Račas vis dar išlaiko savo kokybę versus kiekybės išorinėje komunikacijoje atžvilgiu; jis daugumoje atvejų išlieka nešališkas ir vis dar gana mandagus (tenesupyskta asmeniškai kritikuojamieji – mano žiniomis, akmenys jų daržuosna sėjami ne šiaip sau), jo keli „post’ai“ dažniausiai atstoja kelių ar keliolikos apžvalgų kitų, čia neįvardytų rašytojų, turinį teksto prasmės versus ilgio atžvilgiu.

  Artūras Račas turi principus, kuriuos deklaruoja ir kurių, tikėtina, nuoširdžiai laikosi. Galima to nemėgti, kaip ir pačios Artūro Račo asmenybės, tačiau nepastebėti – neišeina.

  Štai kodėl, mano manymu, http://www.racas.lt skaito tiek žmonių.

  PS Tikrai nemanau, kad Artūras Račas yra prisišliejęs prie valdžios bendrąja prasme (nors, tam tikrą, IV-osios valdžios funkciją, įtvirtina gan aiškiai).

 • leokadija

  man kartais patinka autoriaus įrašai, o bet dažniausiai labai patinka diskusijos po įrašais. Komentatoriai yra labai vertinga šitos bendruomenės dalis :)

  • Populi

   Leokadija,
   jūs dūrėte kaip pirštu į dangų – dauguma komentatorių rašinėja ne dėl to, kad kas tai labai – nelabai patinka ar ne, bet dėl to, kad nori pareikšti savo nuomonę kokiu tai klausimu.
   Štai kodėl kaip tik komentarai (daugumoje) visoje žiniasklaidoje (ir straipsniai, kas be ko, taipogi pasitaiko įdomūs ar užčiuopiantys ką nors dominančio liaudį, nes tų straipsnių, kur nėra to, niekas neskaito ir nekomentuoja, kaip taisyklė) yra vertingiausia bei įdomiausia dalis.

 • Germantas

  Skaitau dėl įdomių įžvalgų, kurios, net jei su jomis nesutinki, duoda peno mintims.

  Vis mažiau norisi skaityti, nes vos ne kiekviename įraše kaip „sveikamarija“ išvardijamos pavardės tų asmenybių, kurios autoriui nepatinka. Kai nėra saiko, darosi neskanu.

 • Audra

  Man patinka Račo mintys, kitų komentatorių pasisakymai, diskusijos. Tai intelektualų svetainė, kada diskutuojama, neįžeidžiant oponento, gerbiant jo nuomonę, kokia ji bebūtų. Dėl savo intelekto stokos, kai kurių straipsnių tiesiog nesuprantu. Dar, Račas kai kuriuos savo oponentus taršo ir kandžioja kaip Tomkus. O, ir kai kurie straipsniai (pvz. „Užsikruškit mirtinai“) būna parašyti Račo taip nemėgstamo Greito Ramanausko stilium.

 • Bobutė

  Kodėl aš skaitau ir net retkarčiais komentuoju racas.lt?

  Kaip sako netikėto klausimo užklupti ir neturintys paruošto atsakymo į jį vakariečiai – Geras klausimas…:)

  Atrodytų, kad yra pakankamai daug priežasčių neskaityti. Tai ir dažnokai praslystantis chamizmas, ir nemažos arogancijos dozės, ir kitokių įsitikinimų, ypač religinių, niekinimas , ir etc., ir etc., bet…

  Bet skaitau, nes….

  Račas ne tik kalba, bet ir daro…
  Račo tekstai nepirkti, o ir jis pats savo tekstais nieko neperka…
  Manau, kad jis drąsiai, niekam nepataikaudamas ir sąžiningai dėsto savo nuomonę, pateikia faktus ir savo subjektyvią jų interpretaciją ir/ar tų faktų ar situacijų vertinimą. Galima su juo nesutikti, bet, dažniausiai (ne visada), būna įdomu paskaityti…

  Šiame blog‘e galima rasti kitokią nei vyraujanti nuomonę ar bent jau žvilgsnį į problemą kiek kitokiu kampu… Beje, tai taikytina ne tik autoriaus įrašams, bet ir komentarams.

 • Viktorija

  AR turi daugiau idealogijos, Užkalnis – komercijos.
  AR komentatoriai įvairesni, Užkalnio visi vienodi.
  AR be įspėjimo ir argumentų komentarų netrina, UŽKL – taip.
  AR pirma eina soc. nervas, UŽKL – savimyliškas šmaikštumas.
  AR labiau publicistas, UŽKL labiau stilingas rašeiva.
  AR labiau sociologas, UŽKL filologas. pastaruosius gerbiu tikrai mažiau.
  Kaip vyras AR kur kas simpatiškesnis.
  Dažniau rašo. ir daro tą trumpiau ir aiškiau.
  Šalia opinijų ir attitud’o čia būna žinių ir nenudevėtų įžvalgų.
  AR neatstovauja partijos, UŽKL konservpartinis. Nežiųrint to, kad pati balsavau už juos, man nepatina publicistika į vienus vartus.
  Vat dėl to man čia patinka labiau nei kitur.

  • p.s.

   Abreviatūros UŽKL išaiškinimas-Užpakalnis.

 • Paradigma

  Dar vienas Račo įrašas su prašymu paliaupsinti…Liaupsinam Račai ir giriam k-o-o-o-k-s tu protingas.

 • kabliataskis

  Mano 5 centai:
  Jei noriu pasiskaityti tekstų su „..užsakymo Nr. …“, tai taip ir darau pirkdamas žurnalą…. Jei noriu internetuose pasismalsauti kokios gi visuomenės nuomonės man rūpimais viešo gyvenimo klausimais – pradžia visada nuo AR blogo…:)

 • Antanas

  Dėl ko skaitau:
  1. Autorius turi nuomonę (kuri nevisada sutampa su mano);
  2. Autorius regis sugeba m1styti kritiškai;
  3. Autorius visa tai puikiai išreiškia raštu.

 • Viskas labai paprasta – Artūras Račas ≠ racas.lt. Racas.lt yra savotiškas diskusijų klubas. Skaito (klauso) Artūrą Račą tai ne tas pats, kas lankosi, komentuoja ar tik skaito racas.lt.

  Aš asmeniškai be tinklaraščio autoriaus (valdytojo) visada laukiu ir kai kurių komentatorių ar tiesiog lankytojų nuomonių. Įdomi pati diskusija, jos eiga, naudojama argumentacija, tam tikri niuansai ir t.t. Kažkas panašaus į kryžiažodžių sprendimą. Intelektualus žaidimas laisvalaikiu :) arba ne..

 • Šamanas

  Nors tiek įrašų, tiek komentarų lygis turi tendenciją ristis žemyn, konstruktyvumo ir objektyvumo vis mažiau, bet kažkas verčia vis atsiversti ir paskaityti, o kartais neištvėrus ką nors leptelėti. Matyt išsivystė nauja priklausomybės forma. Gal jau laikas steigti kokį nors anoniminį klubą „antiračas“ – ligos pripažinimas pirmas žingsnis į pasveikimą.

  • suomis

   Norite pasakyti, kad racas.lt jau yra reiškinys? Neblogai. :)

  • Viktorija

   Jo…priklausonybė nuo ineto (nebūtinai nuo AR) aktuali žiauriai… Čia netyčia suskaičiavau valandas, kurias praleidžiu prie kompo ir supratau, kad reik kažką keisti. Račai, tavo blogas ėda mano gyvenimą!
   reikia kito darbo ir išmest laptopą per langą. Kitais metais gal :)

   • Šamanas

    Gal darom flashmob’ą?:)

 • Tapati

  Račai, susinervinai ir dar kartą sumanei pasigostyti savo savimeilę, kad prašai pagalbos. Žiūrėk, laikykis žodžio ir netrink.

 • Fredis*

  „Uspaskichinės ir Tvarkos bei Teisingumo“ Lietuvos galvojimo, būdo ir manierų žmogus kaubojišku stiliumi įsirangęs į Vilnių trimituoja paprastiems miestėlėnams savo valstietišką supratimą apie gyvenimą, tačiau valstietiškos šaknys nutūkę, todėl nuomonė pakibusi ore. Sterbime dramą žmogaus, kuris netveria savame kailyje („valstietis mieste“). Iš dešimties kirčių botagu tik trys būna taiklūs, todėl labai juokinga kai taip nevykusiai mosikuojama rankomis. Trys tiesos (taiklūs kirčiai) yra geležinės, nekintamos ir visuotinės: mikroautobusų vairuotojai privalo išduoti keleivio bilietą, Drąsos kelias (Valinsko judėjimas) – blogis, Prezidentė turi autoktarinių užmojų. Autentiška mintis blogosferoje ir tėvyninėje žiniasklaidoje – Dievo nėra.
  Jeigu trumpai – gera atrakcija.

 • Tapati

  Fredi, tu manai, kad valstietiškos šaknys nutrūkę? Kažin, – dar trečioj kartoj žagrės rankenos kyšo iš kišenių…

  • suomis

   O ar tai yra blogai? :)

   • Izbliondimas

    Suomi,
    teisingai, manau pastebėjote, dargi labai delikačiai.
    Juk urbaizuotas žmogus, – jau vargu ar aplamai yra žmogus.
    Kodėl vakariečiai taip troško mūsų (na gal net ir per daug, – kol pirmieji į svečius neatvyko miestelių banditinių gaujų nariai, gal kiek teko ir apsilaižyti, gavus mazgote… – tačiau mus išvadavę nuo bantizmo, beįsivyraujančio tuoj po 1990 m. …), – taip, manė pasisems idėjų… ko jau patiems ėmė labai trūkti…
    Kaip ir Lietuva, kodėl gi gal stipri buvo, o gal todėl, kad kaimą turėjo, – visako viską, kas būtina išlikti žmogumi, kurti, klestėti…
    O genai kumečio, ne kaimiečio, žinoma, – tai, žinoma, dar kokius tris šimtus metų persekios Lietuvą čia, matyt… (nes taigi, gal tokia distancija skiria lietuvius nuo Vakarų mentaliteto, matuojant tą skirtumą dar nuo viduramžių, tiksliau kad ir pagal mūro pilių statybos startus, dar nuo pirmojo tūkstantmečio pabaigos ten, ir…).
    Kaip, pavyzdžiui, TS gerbėjus dar po šiai dienai gėbistai „persekioja“, gal kad patys jais yra buvę, ar jiems uoliai tarnavę ar prijautę… kai kitos, Vakarų kultūros žmonės, net buvę nacistai, – šiandien su gėbistais glebėsčiuojasi… Vakarų kultūra, Vakarų kultūra ir vos ne azijatiška (tiksliau kumetiška), visgi yra šiek tiek skirtingos.
    O šitas portalas tai būtent ir yra daugiausiai matyt vakarietiškas, kai visi kiti mažiau ar labiau gal yr tie azijietiški, gėbistiniai (t.y. kumečiški…), apie kuriuos čia dažniausiai ir yra kalbama, o taip pat kai ir apie…

 • praeinant

  Priesmulkį pasaulį kapsto ir kurį mėgsta dauguma. Apibendrinti dalykai (Šliogeris, Radžvilas, akademizmas) niekada nesurinks didesnių auditorijų.

  • romas

   Bet jie ir rašo retai. Nežinau net ar savo kampą internetuose turi.

   • praeinant

    Reik manyt, kad solidus apibendrinimas reikalauja ir darbo atitinkamai. O jūs lyg ir norėtumėte ano popsiniu kiekiu :).
    Iš kitos apibendrintas dalykas jau tampa įrankiu su kuriuo jai galima prie norų šį bei tą nuveikti ir autonomiškai (neblevyzgojant inete)….

    • romas

     Aš norėčiau taip, kaip norėčiau :)
     Kiekis, to kas gerai negali būti per didelis, beje, bet tai, kad teksto kokybė atitinka įdėtas energetines sąnaudas,aš suprantu.
     O su galimybėmis nuveikti yra taip, mano supratimu: įvykti gali tik tai,kas turi galimybė įvykti, kad ir kokių gerų minčių apie tai, kas neturi šansų, vienas kitas iš mūsų turėtų. Darvinas dar pastebėjo – vyksta natūrali atranka :)

     • suomis
     • praeinant
     • romas

      Skurdas yra laisvos rinkos padarinys. Jis dažnai nereiškia bado ar socialinio nesaugumo. Turtuoliai ir vargšai yra tiesiog išsisluoksniavusios visuomenės sluoksniai, suvokiantys savo padėtį per tarpusavio palyginimą. Nepasitenkinimas padėtimi kyla dažniausiai ne dėl gyvybiškai svarbių dalykų nepritekliaus, bet dėl to, kad askezė nėra gyvenančių santykiniame nepritekliuje vertybė. Iš tikro ir turtingi, ir vargšai gyvena su tokiais pat troškimais – pagerinti materialinę padėtį. Visuomenėje, kur politinė įtaka yra prekė, perkami ne tik neturtingųjų balsai – perkama viskas, kas padeda tapti įtakingu.
      Taip pat nemanau, kad dalis piliečių turi pareigą tėviškai rūpintis kita dalimi piliečių, lyg pastarieji būtų vaikai. Sveikoje demokratijoje visi piliečiai yra suaugę ir gali savimi pasirūpinti patys.

     • praeinant

      Romai, koks skirtumas kaip randasi skurdas (tėviškai ar ne), bet jis gi vis tiek įtakoja pvz. rinkimus…:)

     • romas

      praeinant, skurdas neišvengiamas laisvos rinkos visuomenėje. Produktų pasiūla nuolat auga, bet nebūtinai bet kuri pasiūla turi turėti paklausą, o bet kurie norai – išsipildymą. Skurdas tai visuomenės pakraštys, kuriame vartojimo galimybės yra mažesnės už vidutines, ir labai dažnai tai nėra gyvybiškai būtino vartojimo stygius. Skubama su išvadomis dėl etinių problemų priežasčių, manau.

     • praeinant

      Romai, o jūs skaityti mokate? :)
      Ar aš kur nors sakiau, kad skurdas išvengiamas? Skirtingas skurdo kiekis gali daryti skirtinga įtaką. Jei mūsų šaly būtų tik vienas bomžas tai ir už 10 litų nuperkamų balsų būtų 1, jei būtų 500 000 bomžų tai ir nuperkamų balsų būtų 500 000… (ar jaustumėt tada galimas įtakas rinkimų rezultatams vienu ir kitu atveju)……

     • romas

      Na, aš ne apie skurdo neišvengiamumą norėjau pasakyti. Kurie pardavė savo balsus nebuvo tokie, kurių materialią padėti 10-20 litų keistų. Ir išleisti tie pinigai nebuvo alkstančioms burnoms užkišti. Be to aukščiau rašiau, kad politinė įtaka nusiperkama ne tik perkant rinkėjų balsus. Tiesiog tokia mūsų kultūra, kai atrodo, jog už pinigus galima bet ką parduoti.
      Ir truputį į šalį – apie skurdo mastus Lietuvoje.Skurdas – sutartinis dydis. Skurdo lygis nustatinėjamas socialiai atsakingoje visuomenėje. Daugiau gyvenančių už skurdo ribos reiškia, kad visuomenė pasiruošusi pasidalinti su didesniu skaičiumi mažiausias pajamas gaunančių.

    • suomis

     „Daugiau gyvenančių už skurdo ribos reiškia, kad visuomenė pasiruošusi pasidalinti su didesniu skaičiumi mažiausias pajamas gaunančių.“
     Nebūtinai.

 • Antanas

  Juokingiausia, kad nėra į ką atsakinėti. Mat nei užkalnis rašo šmaikščiai, nei nida rašo protingai. Net ir imant santykį. Užkalnis (su retom išimtim) nerašo šmaikščiau, o Nida (su retom išimtim) nerašo protingiau nei Račas…

 • McF

  koks Nidos URL?

 • Ačiū, visiems, kas atsiliepė.Ir ačiū už gerus žodžius.

  Šį kartą nediskutuosiu ir nesiginčysiu:)

  Kadangi pažadėjau nieko netrinti – netrinsiu, bet tikiuosi kai kurie supranta, kad tai tik dėl to, kad pažadėjau prie šio įrašo:)

  Visos taisyklės turi išimtis, tskant.

 • PanaCėja

  Visą naktį galvojau iš kur toks Račo populiarumas? Nusprendžiau, kad dėl to, jog jis moterms siūlo negyvai užsikrušti, apkaltina turint gonorėją ir siūlo skubiai kreiptis pas galvos daktarą…Ir po tokių Račo pasiūlymų, mes vistiek prie jo limpam…Vadinasi mums nuolat reikia nepatirtų pojūčių…Tegyvuoja Račas!

  • Panacėja, tamsta vadinate save moterimi?!!!! Labai drąsu… Bet pasismaginkite šiek tiek. Juk pažadėjau:)

   • PanaCėja

    Račai, ačiū, kad dar leidote…Kada kito karto sulauksiu: per a)Visus Šventus; b) Kalėdas; c) niekados?
    Račai, aš apie patį galvoju tą patį, kad vyrišką tapatybę turite tik pase ir savo anatominėj sandaroj. Daugiau jokio vyriškumo pas tamstą neradau. Choleriškumas, ciniškumas, labai gera nuomonė apie save ir nepakantumas kitaip galvojantiems – vargu bau ar tai pagrindiniai vyriškumo bruožai.
    Į tamstos asmeninę erdvę tikrai nesikėsinu, tegul patį supa tik garbinantys ir liaupsinantys. Nors, jeigu gražiai paprašysi, gal kartais ir pakomentuosiu ką nors :)

 • Atominė šmėkla

  Linksma skaityti nuolatinius visų 3 (iš tiesų jų kiek daugiau) paminėtų rašytojų su savo enturažais bandymus įkąsti vienas kitam. Lyg koks „bajavykas“ internete. Vienas jų dingtų – na kas liktų iš Betmeno be Džokerio:)

 • Taškas

  Dėl kompanijos.

 • Kawianskas

  Aš sau užsiduodu klausimą, o kodėl aš dar skaitau šitą blogą, nes netolerancija kitaip galvojantiems dažnai peržengia ribas. Ir būtent kitaip galvojantiems, o ne dundukams. Geras to pavyzdys – AR nustebimas, kad ir Čyvas masto, nes anas suabejojo atominės reikalingumu, kaip ir AR abejoja.
  Nepaisant to ateinu ir skaitau. Skaitau, nes AR yra labai informuotas žmogus, Ir turi savo,labai asmenišką ir kartais netikėtą požiūrį į procesus, vykstančius valstybėje.
  Ir dar AR man paslaptis. Nesuprantu, kaip galima vienu metu būti protingu, principingu ir atsakingu ir tuo pačiu jausti simpatiją socialdemokratams ir darbiečiams.
  Su pagarba.

 • Arunas

  Racas sugeba rasyti ziauriai aiskiai, jo stilius labai puikus. Tai svarbu. Turinys didziaja dalimi kritiskas, ginami sveiko proto principai. Man tai labai patinka. Aisku yra saves sureiksminimo elementu diskutuojant su tais, su kuriais neverta nei diskutuoti nei ju isvis mineti, o jei verta tai ne per daug. Bet daznai galvoju, kad be susireiksminimo nebutu ir tos analitines aistros. Aciu. Mokeciau us turini.

 • Anarchisto byta

  «Tikras cholerikas. Charakteris — žurnalistinis, nepastovus. Su bendradarbiais palaiko gerus santykius, nepriekaištingai vykdo tarnybines užduotis.
  Negailestingas užkalniams, bačiuliams ir kitiems dundukų porūšiams. Retkarčiais žaidžia krepšinį, rūko, išgeria alaus, klauso klubinės muzikos. Vedęs ir turi vaikų; užmezgant stomiško tipo ryšiius, pastebėtas nebuvo.»

 • Ričardas

  Jeigu nori ką nors rimto sužinoti,skaityk AR bloga.Sėkmės tau Artūrai.

 • Fredis*

  Žurnalistai dabar turės labai pasistengti, kad įrodytų, jog juos verta skaityti. Dabar pasipylė serija straipsnių apie tai kaip Prezidentė galimai klijuoja naują koaliciją nepasibaigus rinkimams. Tokie rašinėjimai yra betiksliai ir klaidinantys.
  Ateinančius ketverius metus dėl labai gerai žinomų priežasčių (populistai valdžioje) mus užgrius juodas politinis laikotarpis, tvyros chaosas, neviltis, didžiulis nepasitikėjimas vieni kitais, dažnai ištiks patinės situacijos, nebus vykdomos sisteminės valstybės reformos, bet kuriam svarbesniam įstatymui įgyvendinti Seime formuosis vis kita dauguma. Žurnalistams, politologams ir analitikams kaip pamokslininkams iš sakyklų labai svarbu nuo pat pirmos minutės rašyti ir kalbėti labai dalykiškai ir tiksliai, kuo mažiau veltis į antraeilus dalykus, labai ilgai nesidžiaugti saviškių pergale, neniekinti pralaimėjusiųjų ir netapti naujųjų valdančiųjų trubadūrais. Labai retas rašantis tekstus žmogus išlaikys testą ir egzaminą, ypač iš gerai žinomų valdančiųjų politikų įtakos sferoje esančių žiniasklaidos priemonių.

  • Vingių Jonas

   „mus užgrius juodas politinis laikotarpis, tvyros chaosas, neviltis, didžiulis nepasitikėjimas vieni kitais, dažnai ištiks patinės situacijos, nebus vykdomos sisteminės valstybės reformos, bet kuriam svarbesniam įstatymui įgyvendinti Seime formuosis vis kita dauguma.“
   Kodėl mus užgrius? Ar šioje kandencijoje ne tokia pati situacija buvo? Po „naktinės mokesčių reformas“ jokio chaoso nebuvo, nes būti ir nevilties negalėjo. Pasitikėjimo vieni kitais tiek padaugėjo, kad per kadenciją net 3 mln gyventojų nebeliko. Buvo vykdomos sisteminės valstybės reformos taip, kad susidarė įspūdis, jog reformos sau, o valstybė sau. Nueinančiame Seime įstatymui priimti, o ne įgyvendinti, susidarydavo vis kitokia dauguma. Pvz. AE įstatymų priėmimas. Kokia dauguma juos priėmė?:)

   • romas

    Gal būt ateinanti vyriausybė išvengs Kubiliaus klaidų ir mokesčių reformų nedarys. Rudzkio nuomonė:
    „„Akmenukas į A. Kubiliaus daržą – jo vadovaujama Vyriausybė sugebėjo sukurti mokesčių kaitos atžvilgiu neprognozuojamos šalies įvaizdį. Tai gąsdina ne tik užsienio, bet ir vietos verslą“, – pažymi ekonomistas. Jo teigimu, norint pritraukti investicijas, būtina įtikinti verslą, kad mokesčių sistema Lietuvoje iš esmės nebekis.“

    Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/rinkimai-2012/rinkimai2012-naujienos/viktoras-uspaskichas-zada-kurti-generuojancia-ekonomika-kas-tai-631-265530#ixzz29wXlZLAL

    • Fredis*

     romai, Uspaskicho „generuojančios ekonomikos“ stebuklas neįvyks dėl labai paprastos priežasties – valstybė nėra verslo įmonė ir gyventojams atleidimo iš darbo lapelių neįteiksi, viešojo sektoriaus paslaugų dar labiau nesutrauksi. Valstybės gyventojams kas mėnesį reikia mokėti pensijas, pašalpas, viešojo sektoriaus darbuotojams mokėti atlyginimus, minimalų pasižadėjo padidinti iki 1509 litų. Ekonominės reformos pasaka, kuri sekama „koalicijos partneriams“ socialdemokratams ir TiT susideda iš dviejų priešingų krypčių – įplaukų į biudžetą staigaus sutraukimo (PVM sumažinimas maisto produktams) ir tuo pačiu minimalaus atlyginimo didinimo bei viešojo sektoriaus paslaugų gerinimo.
     Prognozuoju, kad Uspaskichui stumdytis su socialdemokratais, kurių tarpe yra ne tik verslininkai, tačiau ir idėjiniai socialistai (A.M.Pavilionienė, A.Sysas ir kt.) koalicijoje labai greitai nusibos, o liberalų koalicija per menka, kurie, beje, turi savigarbos ir barono Miunchauzeno manipuliuojami nenorės būti.
     Chaosas, suirutė, kaltinimai vieni kitiems, kad nesupranta Didžiojo Uspaskicho Gelbėjimo iš krizės plano, – tokia būsimojo Seimo kasdienybė, o dar laukia energetiniai projektai, apie kuriuos kiekviena frakcija turės savo vienintelę teisingą nuomonę…

     • romas

      Fredi, mėginau suteikti Vingių Jonui viltį, kad šį kartą gali mokesčių reformos ir nebūti. Praėjusi valdžia sunervino ne todėl, kad reformą įvykdė naktį, o kad apskritai darė reformą. Ateis supratingesni, labiau suprantantys ir dabartinės mokesčių sistemos nekeis.

  • Izbliondimas

   Fredi, būk žmogus ir viskas bus gerai.
   Svarbu, kad TS vieną kartą nustotų būti kaip kokia šliaužianti gyvatė. Galima tik stebėtis, kad tokie gyvena šalia mūsų tiek metų… gal kaip ir žyšaudžiai šalia žydų visą tarpukary, kol nepasislinko geras momentas tą tulžį išlieti…
   Juk mano aplinkoje tokių nėra, kokie TS stengiasi atstovauti viešai. Jau toks noras tos garbės, paminant kitus, kad…
   Yra iš ko jiems ir pasimokinti, kad ir iš Degutienės, Razmos.

   Pagaliau tas kiršinimas nieko neduoda, – tik turime štai Putino dvi AE, kad jas kur velnias griebtų (bet dar kol nėra pastatytos…).

   • romas

    Izbliondimai, jei TS praras savo tapatybę, praras ir savo rinkėjus. Ne visi rinkėjai galvoja, kad būti šeimininku savo valstybėje reiškia kiršinti ir būti šliaužiančia gyvate. Tik pasilikusiems vaikystės pasakose atrodo, kad dalis bendrapiliečių yra blogis grynuoju pavidalu, o jų elgesį motyvuoją noras kenkti.
    O Putinas nėra primityvas, kuris mąstytų turgaus bobų kategorijomis ir užsiimtų turgaus intrigomis. Rusijos veiksmai yra ekonomiškai motyvuoti – jie veikia naudingai sau.

    • Izbliondimas

     romai,
     kaip visada Jūs labai logiškai, gražiai sudėliojate. Mintis ne tik pagauta, bet žymiai ir geriau išryškinta.
     Dėkui.
     O V. Putino taip nenuvertinčiau. Juk Rusija garsėja keista tradicija… kaip, pavyzdžiui, kad ir anuomet, kad ir badaujanti, bet – trečiojo pasaulio maitintoja.
     O kalbant apie tas dvi V. Putino AE, – aš visgi lieku prie jo keršto akcijos, turint omenyje kažkada, jei tokia situacija pasitaikytų, ir susprogdinti tas bombas…

 • sigitas

  skaitau todėl , kad čia gan dažnai randu originalių , kartais netikėtų požiūrių į vienus ar kitus reiškinius. Dažniausiai jiems pritariu, kartais ne (tai džiugina). Erzina perdaug pasipūtęs (valatkiškas) savo minčių pateikimo stilius , bet ką jau čia padarysi. Gerai bent kad Artūras nesitaško visokiom valatkiškom patyčiom ir epitetais, už ką gaunama į dūdą. Užkalnis (kurį taip pat skaitau ir nevertinu jo taip kategoriškai kaip Račas) dar ne taip pavaro, bet jis tai daro tyčia, kad paerzintų vargolius. Su malonumu skaitau ir Bačiulį (ačių Artūrui už reklamą). Račas irzlus kažkaip iš vidaus, bet visi mes ne be silpnybių. Gal jei jis rašytų apglostytai tai aš (manau ir daugelis ) čia nesilankytų. Prisipažinsiu, kad Artūrų irzlumas mane skatina jį tyčia paerzinti ir , nors retai, tos progos nepraleidžiu. Esu kaltas. Sėkmės

 • Matka

  Skaitau, nes mazai ka yra skaityti ant Lietuvos… Cia kaip Jurachka, negali neklausyti jo blevyzgu…

 • Arman

  todel, kad Racas drasus.

 • Andrius

  …ką tikrai netrinsite ? :)…eina sau… net nesitiki…

  • pažadėjau juk. Bet tik šia vienintele proga:)

   • Andrius

    …Tai tikrai šioje svetainėje bus bent jau viena tema, po kuria galima bus laisvai reikšti nuomone visiems bet kada, ar tik šiandiena iki 24.00 ?:)

 • Gr

  Todel kad dazniausiai sutampa mano ir Raco poziuriai i dunduku uzkrato paplitima sioje salyje. Ir kadangi dauguma ziniasklaidos sedi kieno nors kiseneje, man racas.lt yra rimciausias centro desines pakraipos dienrastis Lt.

 • Vingių Jonas

  Norint pakeisti regresinę mokesčių sistemą progresine, reikia ne „daržovių ir dešrų“ ekonomiką, pagrįstą ES lėšų „įsisavinimu“, išmanyti. Pradžiai reikėtų bent turinčius idėjų ir iniciatyvą žmones prie ES paramos prileisti, nes dabar tik „savi“ prileidžiami, jei tikėti Info TV:)

 • Račas.lt yra vienas didžiausių viešumos oksimoronų, kai žinai, kad tekstus kuria nuomonės lyderis, kuris čia leidžia sau pasakyti taip, kaip neleistų, sakykim, pas Jakilaitį studijoje. Kartais vartojama retorika suglumina, bet visuomet perkrato proto procesorių. Sakyčiau, šis tinklaraštis yra vienas iškalbingiausių pavyzdžių, kad žodžio laisvė šalyje gyva ir kad ja galima efektyviai naudotis. Dar čia užeinu prisidėdamas prie opozicijos Užkalniui :).

 • sataniuga

  Skaitau, nes man įdomu.

 • Vytas

  Račas (nežinau ar tikslingai) naudoja tą pačią strategiją kaip ir keletas didžiųjų Lietuvos portalų. T.y kuo labiau supykdyti, papiktinti, šokiruoti savo skaitytojus, ir jie tikrai sugrįš, dar ir dar kartą. Juk visus labai domina, kaip sekasi, ką veikia jų priešai. Juk ir pats Račas turbūt reguliariai skaito Užkalnio ar Čyvo blogus, taip pat ir taip nemėgiamą Veidą. Taip sukasi pasaulis…

 • Rytis I

  Nežinomi Dievo (arba likimo) keliai. Galbūt ši vieta „subalansuota“ nesivaikantiems mados, neužsikrušusiems savo nepajudinamų nuostatų mūruose ir bei linkusiems išklausyti kitaip galvojantį. Galbūt tokių yra ne viena.

 • Sejanus

  Skaitau, nes įdomu. Ko gero vienintelis nenišinis tinklaraštis lietuvių kalba, kurį verta skaityti.

 • Marius

  Gerbiamas Artūrai, skaitau jūsų įrašus, nes su kiekvienu gaunu sveiko ir blaivaus požiūrio dozę. Su jūsų mintimis beveik visada sutinku. Turbūt dėl to ir skaitau. Kaip taisyklė dažniausiai pradedu ne nuo naujienų portalų, o nuo jūsų blogo.
  Atkreipiau į jus dar tuomet kai dirbote Lietuvos ryte. Iki šiol atsimenu tą straipsnį kuris man savo aiškiu argumentavimu patiko ir išsiskyrė iš kitų. Manau jūs geriau prisiminsite kelinti tada metai. Tai buvo pirmadienio numeris, po R.Valatkos žemiau buvo jūsų įrašas: jūs prieštaravote, kad planuojamai Seimo (ar tuomet dar buvo Aukščiausioji taryba – nebepamenu) rekonstrukcijai be konkurso paskirti architektai Nasvyčiai, motyvuojant tik tuo kad jie – autoriai. Jūs prieštaravote tokiam pasirinkimui taip: gal tuomet ir butus turi rekonstruoti tie patys kas suprojektavo.

 • omg

  Račas rašo savo ultimalią teisybę, panašiai kaip Sheldonas iš Big bang theory :) Smagu, bet supranti, kad utopiška.

 • mod

  Iki šiol reguliariai šito blogo neskaičiau, bet ketinu pradėti. Nes man jis pastaruoju metu pradeda atrodyti marginalizuojamas. Internete susikūrė labai aktyvi savotiška dešinių dundukų bendruomenė, į kurią liejasi netgi iš pažiūros protingi žmonės, kuriems jaučiu nuoširdžią pagarbą. Ir visa šita chebra suokia dainelę, kad Račas toks ir anoks. O kiek pasižiūriu, visad šitame bloge matosi daugiau racionalumo negu pas pirmuosius.

  • mod, atsargiai – suras ir žvaigždę ant kaktos išdegins:)

   • mod

    Tikėkimės tokios kalbos ir teliks juokais :) tfu tfu

 • Aš žinau, kodėl skaitau A. Račo tekstus čia ir kitur.

  Žinoma, galima būtų iki apsišikimo diskutuoti apie katalikus, žemaičius, politiką ir daugybę kitų dalykų, ieškant to „kodėl“, bet trumpai būtų taip – aš labai gerbiu A. Račą ir juo nuomonę, nes:

  – jis turi stuburą. Tai, ko šiandien neturi ne tik dauguma žurnalistų, apžvalgininkų ar politikų, – tai, ko šiandien neturi dauguma bendrąja prasme;

  – jis turi stuburą. Jis turi principus, kuriuos dauguma seniai išmetė į savo sąžinės šiukšlių dėžę arba vis išmeta, kai atsiranda proga. A. Račas saviems principams nenusižengia net tada, kai būtų labai naudinga tai padaryti – pinigai, valdžia, įtaka ir t.t.

  -jis turi stuburą. Mano asmeninė nuomonė kai kuriais klausimais (pvz., aš manau, kad D. Grybauskaitė, kaip Lietuvos Prezidentė, beveik visada kišasi ten, kur jai nereikia ir ji dažnai galėtų patylėt) ne visada sutampa su A. Račo nuomone, bet aš gerbiu jo nuomonę, nes ji tvirta ir beveik visada pagrįsta faktais. Turimais. Per asmeninę prizmę. Ir tai nėra aklas jo fanatizmas, nes ir jo nuomonė visais klausimais su laiku kinta. Ir kai ta jo nuomonė pakinta, jis tai išsako. Galbūt, jis pasiduoda kartais kažkokiai laikinai kažko srovei, bet tai visada yra srovė, kurią jis priėmė pats, o ne primetė kiti;

  – jis turi stuburą. Jis nemeluoja. Jis gali suklysti, bet niekada nemeluoja. Jis remiasi esamais, turimais ar sukauptais faktais, bet specialiai nemeluos. Ir jei jį pagavote suklydus – gerai, melavus, -, jis visada sąžiningai tai pripažins. Beje, aš jį asmeniškai buvau pagavęs bent du kartus. Kartą – ne šiuo vardu – anonimiškai atstovaudamas vieną organizaciją, kurios čia neminėsiu.

  – jis turi stuburą. Jis turi tokį stuburą, kad paskelbęs įrašą apie tai, kad „mikriuko“ vairuotojas jam nenorėjo duoti „bilietuko“, kai po to vos ne visa Lietuva ant jo „užjojo“, o jis liko tvirtas ir… teisus… Ir nepasidavė jokioms provokacijoms…

  Aš gal dar nesu toks, kokiu norėčiau būti… Ir aš visiškai nenoriu tapti A. Račo kopija… Bet jis man labai aiškiai rodo, kuo aš galiu tapti. Per mano prizmę.

 • Tiesa… Pamiršau A. Užkalnio gerbėjus čia…

  Aš tikrai kartais žaviuosi jo straipsniais ir įžvalgomis. Kartais mano nuomone su Andriaus nuomone sutampa tiek, kad net juokiuosi.

  Bet stuburo jis neturi.

  Jis turi tik gerą tiesiąją žarną.