Kaip skaitai, taip ir balsuoji?…

„Alma literra“ šiandien paskelbė vieno tyrimo duomis – apie knygų skaitymą.

TNS-Gallup atlikto tyrimo rezultatai, mano asmenine nuomone, šiurpinantys.

Pasirodo, 44 proc. Lietuvos gyventojų iš viso neskaito knygų. Iš esmės kas antras…

Nejučia apsižvalgiau aplinkui ir pagalvojau, koks aš laimingas, nes tikriausiai gyvenu ne tarp tų 44 procentų.

Tačiau ir tie 56 proc., kurie sakosi knygas skaitantys, pasirodo, skaito jas ne ką dažniau nei eina į rinkimus.

48 procentai per paskutinį pusmetį perskaitė ne daugiau kaip tris knygas, 36 proc. – nuo 4 iki 10, 15 proc. – 11 ir daugiau knygų.

Aš pats tikriausiai balansuoju tarp antros ir trečios kategorijos – apie 2 knygas per mėnesį (kalbant apie šį mėnesį tikriausiai kažin ar patekčiau ir į pirmą kategoriją).

Taip, žinoma, galima sakyti, kad knygos labai brangios, kad nėra gerų autorių, kad nėra laiko…

Bet įdomus sutapimas – knygas skaitančių Lietuvoje yra beveik tiek pat kiek balsuojančių…

Tiesa, tokia paralelė tikriausiai būtų neteisinga, nes vargu ar skaitantys knygas būtų balsavę už A.Valinską.

Jie juk pažįsta jį tik iš televizijos:)…

O kalbant rimčiau – tai vaizdelis išties labai liūdnas… Ir daug pasakantis apie visuomenės būklę.

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...
 • Anonimas

  Almos litteros knygų nebeskaitau jau daugelį metų.

  Kai jie pradėjo organizuot savo scam reklamines kampanijas su siuntinėjamais rakteliais nuo tipo laimėtų auto ir pan., tai dabar knygyne pamačius šį pavadinimą, net šiurpas krečia ir metu jų knygą tolyn :)

  O šiaip internetas čia kalčiausias – suvalgė visą laisvalaikį, skirtą knygų skaitymui.

 • Anonimas

  Aš asmeniškai dabar „pasinešiau“ ant audioknygų. Tarkim kartais ir pavogiu autoriaus pinigus, bet tikrai nevisada, nes yra ir nemokamų audioknygų. Plius, leidžiu akims pailsėti. Trūkumas kogero tik toks, kad jei moki vien tik lietuvių kalbą – tuomet nelabai daug jų ir priskaitysi…

 • Anonimas

  pritariu makaronams.Su džiaugsmu skaityčiau,bet kad tragiškai trūksta laiko.Vien šiandien du krepšinius reik žiūrėt,o dar „Čelsi“,Vudis Alenas.Gėda prisipažint,visą klasiką skaičiau būdamas moksleiviu

 • Anonimas

  Nelabai vykusi paralelė, mano nuomone, lyginti skaitančius „knygas“ ir balsuojančius rinkimuose. Vienas plačiai žinomas herojus skaitė Engelso laiškus Kauckiui ir skelbė perskaitytas mintis: atimti ir padalinti!!!
  Noriu pasakyti, kad knyga knygai nelygu. Skaitantys(čios) meilės romanus ar detektyvus gali būti tarp 15% daugiausiai skaitančių, tačiau neaišku, ar jie balsavo už TS-KD ar TPP.
  Dažnai grožinė knyga yra priemonė pabėgti iš realaus pasaulio (kaip ir buvimas virtualioje interneto erdvėje, medžioklė, žvejyba, mezgimas virbalais ar vąšeliu spoksant į TV ekraną)…

 • Anonimas

  Liūdna, bet ateina karta VISAI neskaitanti knygų, negalinti sukaupti dėmesio ilgesniam kaip 10 sekundžių laikui (išimčių yra, bet tai patvirtina taisyklę).
  Tai būsimi rinkėjai (nerinkėjai) po 1-5 metų.

 • Anonimas

  Butu idomu sia statistika sugretinti su skaiciais, rodanciais kokios knygos daugiausiai skaitomos. Bijau, kad liuto dali suvalgo visokiu Mariju meiles arba kriminaliniai nuotykiai, Davincio kodai ir kita greito vartojimo produkcija.

  Nors gal ir klystu.

 • Nors vaizdelis ir liūdnokas, tačiau geresnis, nei Amerikoj. Teko girdėti, kad statistinis amerikietis vidutiniškai per metus perskaito po vieną knygą.

  Aš pats pirmenybę šiuo metu irgi teikiu audioknygom, bet knygynuose apsilankau reguliariai – pasižvalgyti ir pažiūrėti kas naujo. Jei randu gerą knygą, būtinai nusiperku.

 • Anonimas

  Problema rimta, deja perkamiausių knygų sąrašai neblogai pasufleruoja apie tai, kas yra labiausiai skaitoma.

  Noriai žengiame amerikonistiškos gyvensenos link – su visomis neskaitomomis knygomis, ir prapuolimais jei ne televizoriuje, tai kompiuteryje. Knygų kupeta ir pas mane grėsmingai auga, nors jų įdomių rasti vis pasitaiko, o geras knygas pirkti – tiesiog privalu. Ne kartą pagelbėdavo jei ne iškart, tai vėliau.

 • na, jei jau taip, p. Račai, tai gal iškart Petkevičių į prezidentus? jis RAŠO knygas, cheche.

 • chimera nelaboji tos leidyklos ir visi bėdavotojai apie skaitymo menkumą LT. tiesa, kad skaitytojų mažai, bet leidyklos nebankrutuoja, knygos brangsta, metinis rūšių skaičius didėja – šunys loja, bet karavanas eina. daug didesnė bėda, kaip kažkas minėjo, ką skaito. į perkamiausių topus graudu žiūrėti.

 • Anonimas

  Pay credit, where credit is due: Petkevičius, beje, yra puikus rašytojas. Nepaisant gerokai prieštaringų pastarojo laiko produktų ir karjerinių linijų, ankstyvesnė kūryba verta liaupsių. Nepamiršiu, kaip giminės jaunuomenė, nuvažiavę kaiman, lūždavom nuo vakarais įtaigiai skaitomų „Miko Pupkio nuotykių“ (pirkau ir dabar perleistą, reikia dabar paskaityti), taip pat mielai vaikystėje skaitydavau ir jo pasakojimų apie gamtą.

  Taip pat puikiai, dėl pastarųjų įvykių, galima iškoneveikti Sigito Gedos kūrybą, nors ši Lietuvos literatūroje vertintina labai aukštai.

 • „Petkevičius, beje, yra puikus rašytojas.“ – va šitas teiginys ir iliustruoja mano viršuje esantį komentarą, kurio potekstė būtų – skaityk neskaitęs – proto nuo to neįgausi, jei jo prieš tai nerasta. kaip ir balsuok nebalsavęs.
  Geda, beje, čia labai į temą – koks Petkevičius rašytojas, toks Geda – vertėjas.
  „taip pat mielai vaikystėje skaitydavau ir jo pasakojimų apie gamtą.“ – aha, o ar balsavai vaikystėje?