Citata #188 N.Vasiliauskaitė apie homoseksualizmo ištakas

Sovietiniai animaciniai personažai krokodilas Gena ir Kulverstukas susipažino šitaip: Gena gauna siuntinį, išpakuoja, o iš dėžės iššoka užsimiegojęs keistas sutvėrimas. “Kas tu: berniukas ar mergaitė?” – paklausia krokodilas. “Nežinau…”, – atsako sutrikęs Kulverstukas. Mačiusieji tą epizodą užsikrėtė ir tapo homoseksualais – va jie ir kelia šiandien visas problemas.

delfi.lt

(14 balsų, vidurkis: 4,43 iš 5)
Loading...
 • mdxacuk

  Būtų keista, jeigu Vasiliauskaitė dėl to „Gender Loops“ atvejo nebūtų išlindusi. Ką padarysi, visi nori daugintis. Tiktai vieni gali natūraliu būdu, o kitiems tenka anų sąskaita.

  • zekas

   čia jums, visiems homofobams, manantiems, kad homoseksualių žmonių vieta yra jų namuose, kad nelystų į viešumą, ir kad nereikalautų „išskirtinių“ lygių teisių:

   http://www.youtube.com/watch?v=SjxY9rZwNGU

   juokdariai jūs, juokdariai…

 • romas

  Iš Konstitucijos 26 straipsnio:
  Tėvai ir globėjai nevaržomi rūpinasi vaikų ir globotinių religiniu ir doroviniu auklėjimu pagal savo įsitikinimus.
  Iš 38 straipsnio:
  Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę.
  Santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu.

 • Tadas

  Vasiliauskaite kaip visad super parase.

 • Gediminas Stanišauskas

  Kaip visada nusirašė į pievas…

 • Gediminas Stanišauskas

  Beje, Artūrai,
  išsitaisyk klaidelę. Nedidelė, bet visgi
  „Paliki komentarą“.

  • Manau, čia ne klaida, o veiksmažodžio „palikti“ liepiamoji nuosaka: palik, paliki

 • austras

  Nida Vasiliauskaitė – žmogus, kurio saviraiška nepaliks abejingo. Jei jos pažiūroms nepritari – tuomet ji tau panaši į velnią. Jei palaikai – ji panašėja į angelą. Bet tai, kad ji turi akivaizdų rašymo talentą, greičiausiai, aišku net ir jos nemylintiems.

  • Tadas

   austre, jei tekstus vertintume pagal autoriu paziuras, tai mes visi komentatoriai cia be reikalo rasom, nes vienas kito paziuru nezinom. bet kazkodel tai netrukdo nei rasyt, nei skaityt, nei megint suprast, nei kalbetis. bent jau man panasiai ir su vasiliauskaite: as skaitau jos tekstus ir vertinu juos, o ne jos paziuras, i kurias musu laisvoj saly ji turi visas imanomas teises ir laisves.

   • austras

    O jūs galite vertinti tekstus atsiribodamas nuo savo pažiūrų? Vertinti kito žmoguas vertybines nuostatas, neatsižvelgdamas į savo? Nebent lyrikos, prozos ar tiesiog estetiniu požiūriu. Tikrai norėčiau ir aš nuo savųjų pažiūrų atsiriboti. Kad galėčiau paskui laisvai gyventi – pažiūros sau, o aš sau :) Labai lietuviškai, skant..

    • Tadas

     tai sakau, kad pagal tokia teorija, kokia destot, as negaliu vertint ir suprastu jusu komentaru, nes nezinau jusu paziuru. o as manau, kad galiu, taigi ta teorija man keista.

     • austras

      Galit, tačiau.. Ar Nidos Vasiliauskaitės tekstuose nematote jos pažiūrų atspindžio? O būtent tą atspindį vertina, pavyzdžiui, krivis.

     • austras

      Sorry, kirvis :)

   • Ar

    Tade, trukdo – kai „švepluojama“ (ir joks logopedas čia nepagelbės).

    Beje:
    logopedas – logiškas gėjus? :)

  • ledynmečio voverė

   Vasiliauskaitė, greičiausiai, užsikopleksavus kad yra negraži, tad stengiasi atkreipti dėmesį į save kvailionėmis.

 • Valentinas

  Vasiliauskaitė turi retą demagogo talentą, už tai aš ir esu jos gerbėjas.

  • Pilosopijos daktarka, čia jumi ne šuns p…., ėė – spenelis..:)

   • Tadas

    Zeppelinus, cia jums pavydas per krastus tryksta ar cia kokia kita lietuvisko dziaugsmo uz jos mokslo laipsnius forma jusu zodziuos liejas?

    • Antras Jūsų spėjimo variantas, gerbiamas Tadai.

     Kaip ir daugelis lietuvių, esu auklėtas baimingos pagarbos Mokslui ir Mokslingiems Vyrams [ir Moteroms] dvasioje.

   • Levas

    Paziurekime kiek komentaru surenka gerb. Arturo straipsniai ir Nidos :D!!! .. bent jau šis. Nida Šaunuolė, man labai patinka, patinka mano tevams. Ir politines pažiūros KAIP TIK!!!!. Taigi, jeigu toks žmogus sulaukia daug daugiau komentaru nei A.Račas, nors Arturas yra didesnis Public Person.. tai parodo jos rašiniu vertę… tiems kam patinka, ji patinka labai, o kam nepatinka!!!!.. JI NEPATINKA TODĖL KAD PARAŠO UNCOVENIENT TRUTH – kai kuriu ausims nemalonia tiesa!!!!! :P

    • Valentinas

     Levai, kiekvienas, kuris neturi kitų argumentų, teigia, kad jo sklebiamos idėjos kažkam yra „nepatogi tiesa“. Nori dar vienos nepatogios tiesos? Visos „nepatogios tiesos“ dažniausiai yra muilo burbulas.

     • Levas

      :) as nzn, as turejau omeny kad Vasiliauskaites politines paziuros man artimos, ir kiekvienas, (ir as) zinoma dazniausiai ziuri is savo varpines. Tik mano ta varpine turbut salia Vasiliauskaites stovi. Del to ir sulaukia dazniausiai manyje jos straipsniai atsaka. O ta teisybe turbut buna jos keli variantai, gal viena teisybe kazkam kitam yra nepatogi. Muilo burbulai as galvoju kuomet ta teisybe ar numanoma realybe prasilenkia su tikrove. Tik vel kiekvienam ta tikrove skirtingai atrodo.. del to ir gincijamasi.. :))) Pagarbiai L.

 • kirvis

  keista jei sita asaba nebutu ikisusi savo smirdancio trigrasio.tas pats ir su povilioniene,abu labu tokie.nesuprantu kur ziuri koncervai,jie gi seimos vertybiu saugotojai..ar cia tik skambus lozungai megztu bereciu armijai?aplamai tai visos tolerancijos iskrypimams veda i nacijos susinaikinima kad ir ka kalbetu visokie ES finansuojami pakalikai.

  • zekas

   įdomu kaip tolerančijos gėjams ir lesbietėms skatinimas veda į „nacijos susinaikinimą“ ir „šeimos vertybių žlugdymą“. gal paaiškinsite?

   • nerijus

    Jei apie toleranciją ir lygybę, ir Pavilionienę, tai…Kada bus sulygintos vyrų ir moterų amžius pensijai gauti..?
    Taip rėkia, net staugia, o…apie tai tylima.
    Man negaila, lai moterys ( jos nusipelno, nes nedaugelis „ryžtasi net kariuomenėj pabūvoti ir daugelis čia komentuojančių joje net nebuvęs, nes „daktarai“ paskė- „netinkamas“) turi tą pensiją, bet jei lygios teisės, tai lygios…
    Moterys nuo 60 metų, tai ir vyrai uo 60 metelių…čia ir dingsta lygybė…Rėkiama tik tada, kai naudinga vienai iš „rėkiančių“ pusei…

  • ledynmečio voverė

   Pavilionienė, taip pat kaip ir Vasiliauskaitė, yra labai negraži. :) Visi tie feminizmai, „tolerancijos“ ir kt. įprasmina aktyvių, bet negražių moterų veiklą.

   • Musė

    O jūs tai turbūt Apolonas, nužengęs nuo kokio Chippendales kalendoriaus viršelio…

   • status_quo

    Jeigu nesate matę gražių lezbiečių, tai mažai ieškojot.

    Apskritai, jei kalbant apie Pavilionienę ir Vasilisauskaitę, prisiminkite, kad jos abi yra akademikės. O akademiniame pasaulyje nėra taip išsivystęs grožio kultas. Aišku yra visokių, bet… Patys žinote :)

 • miles

  > kirvis

  Gerbiamasis, manau, kad Jums jau išsivystė paranoja. Pacientui, kuris ja serga, dažniausiai atrodo, kad jį kažkas puola, kad nori ,,užvaldyti“ jo smegenis, jį sunaikinti ir panašiai.

 • Žmogus iš kairės

  Kokia vis delto jautri tema… Net ir čia homofobija trykšta. Ar tai mąstymo spragos, iškirstos galvoje kirviu?

  • Dalius

   O kas tas skyles iškirto jei nepatys homseksualai? Kas čia ką diskriminuoja?

   Keletas citatų iš gėjų manifesto išspausdinto 1987 žurnale „Gėjų bendruomenės naujienos“.

   „Mes ištvirkinsime jūsų sūnus – jūsų apgailėtino vyriškumo, lėkštų svajonių ir vulgaraus melo simbolius – paversdami juos pederastais. Suviliosime juos jūsų mokyklose ir bendrabučiuose, sporto salėse, persirengimo kambariuose, sporto aikštelėse, seminarijose, jaunimo grupėse, kino teatrų tualetuose, kareivinių barakuose, automobilių stovėjimo aikštelėse, visuose vyrų klubuose, Kongresų rūmuose, visur, kur tiktai vyrai sutinka vyrus. Jūsų sūnūs taps mūsų paklusniais tarnais ir vykdys visa, ką mes liepsime. Jie bus perdirbti pagal mūsų atvaizdą ir pavidalą. Jie geis mūsų ir dievins mus.“

   „Visi įstatymai, draudžiantys homoseksualizmą, bus atšaukti. Jų vietoje bus leidžiami įstatymai, sudarantys sąlygas vyrų meilei. “

   „Nauja rafinuota visuomenė bus valdoma elito, sudaryto iš gėjų poetų. Vienas didžiausių reikalavimų norint užimti aukštą postą naujoje homoerotikos visuomenėje bus atsidavimas graikiškajai aistrai. Bet koks vyras, susitepęs heteroseksualiu geismu, bus iškart atskirtas nuo įtakingo posto. Visi vyrai, kurie primygtinai reikalaus teisės pasilikti kvailais heteroseksualais, bus teisiami homoseksualų teismuose ir dings iš visuomenės akiračio.“

   „Drebėk, hetero kiaule, kai pasirodysime tau be kaukių.“

   http://rainbowallianceopenfaith.homestead.com/GayAgendaSwiftText.html

   • Hmz

    Daliau,
    vadinamasis „Gėjų manifestas“ prasideda bukesniems skaitytojams skirtu perspėjimu, kad tai yra tik groteskas, kurio tikslas – pasišaipyti iš gėjams metamų kaltinimų. Ar tu pats tiki, kad milijonai skirtingose vietose gyvenančių homoseksualių žmonių sudarė pasaulinio lygio sąmokslą ir dar paskelbė apie jį viešai?

    • Dalius

     Baikim vieną kartą tikėti-netikėti, o pradėkim mąstyti. O faktai tokie, kad šita programa yra sistemingai įvygendinama. Santuokų registravimas buvo irgi vienas iš šios programos punktų ir ką? Jis jau daugelyje šalių veikia. Taip pat nereikia užmiršti tokio dalyko kaip radikaliosios jėgos, kurios pasitaiko visur. Šitas manifestas bet kokiu atveju naudingas dalykas – kaip aš jį norėsiu taip ir interpretuosiu. Tam uždegta žalia šviesa.

   • Karvė

    Daliau, tikriausiai pamiršai pastabą pačiame priekyje:

    „This essay is an outré, madness, a tragic, cruel fantasy, an eruption of inner rage, on how the oppressed desperately dream of being the oppressor“

    • Dalius

     Tai gal tie kas parašė tą pastabą homofobai? :) Aš šios pastebos nedėjau, nes nenorėjau būti apšauktas homofobu. Juk tokie kilnūs tiksliai gėjų manifeste išvardinti, kad tiesiog tie kurie mano, kad tai yra „cruel“ „maddness“ ar „tragic“ yra baisiausi homofobai ir netolerantiškos būtybės!!!

     • ledynmečio voverė

      Homofobai yra tokie pat žmonės kaip ir pederastai bei lesbietės. Jų teisės reikšti savo įsitikinimus bei pažiūras nėra mažesnės už homoseksualių žmonių. Reiks Vasiliauskaitei parašyti laišką, jog iškovotų vietą homofobui Tolerancijos vilkike. :) O ką? Idėja gera, tikrai verta atkreipti Europos dėmesį: glostydami homius užmerkėme akis homofobų problemoms, o juk tai baigiama išnaikinti rūšis; juos medžioja, šaudo, nuodija, kankina, perauklėja…

     • Miela vovere, prašyčiau atkreipti dėmesį į kai kuriuos išsireiškimus… Čia ne Vakaro žinios ir net ne Respublika:)

     • ledynmečio voverė

      Aaaa…. į kuriuos? :) Atsakingai stengiuosi vartoti Lietuvių kalbos bei Tarptautinių žodžių žodyne aprobuotus terminus.

     • Karvė

      Miela vovere,

      Homofobija, kaip ir visos fobijos yra psichologinė negalia/liga. Pasižiūrėk žodžio fobija apibrėžimą. Homoseksualumas – ne, kita vertus, psichologų nėra klasifikuojamas kaip liga ar negalia. Ir negalėtų, nes paprasčiausiai neatitinka nei ligos, nei negalios, nei, užbėgsiu už akių, iškrypimo apibrėžimo ir aptariamos fobijos nekamuojamų žmonių supratimo.

     • ledynmečio voverė

      Miela Karve,
      Kaip tai homoseksualumas ne liga? 8) Reikia sekti mokslo naujienas: Izraelio mokslininkai nuo homoseksualumo jau gydo peles! :) SĖKMINGAI! 8) Nebūtų liga, nereiktų gydyti. Visada vaistai su pelėmis pirmiau išbandomi, šiandien pelės, rytoj, žiūrėk, jau ir žmones išgydys! Nueina pederastas vaistinėn, nusiperka tabletę ir sveikas žmogus, o grb. Vasiliauskaitė nuo to be darbo neliks, suras keno teises dar ginti, pvz. pas mus kilmingi šunys į restoranus neįleidžiami, o reikėtų…

    • Levas

     Man visuomet kovos uz zmoniu teises, kovos uz mazumu teises, buvo JAV kulturines, ideologines, ekspansijos-kolonizacijos irankis, Ypac jie kovoja uz mazu tauteliu teises (jeigu tai naudinga), uz homoseksualistu (o tai labai naudinga kovojant pries islamo valstybes… KA?? PAS JUS DISKRIMINUOJAMI HOMOSEKSUALAI???!!!!! WTF!!!!! JUS.. JUS BESIRDZIAI IZVERGAI!!!! JUS REIKIA SUBOMBARDUOTI!!! NETIKIU visiskai as nei demokratija nei panasiai, vienokios priespaudos formas – laisvamanybes draudimas ir pan. pakeite kitokios pvz- finansine nasta, nepriteklius.. nera tos laisves.. JAV tik naudojasi tuo vaidmeniu o naivuoliai perima mada : stai islaisvinsime kokia maza tautele, homoseksualistus ar dar kazka.. nukausime tuos komunistus.. jo… kas jau kas o komunistai dabar labiausiai diskriminuojami.. cha cha cha!!! Kad ir pastarasis JAV pareiskimas kad… Kinija yra per daug apsiginkavusi.. na jo na jo… sakau.. diskursas apie homoseksualistu priespauda isstumia diskursus apie kitokias priespaudas.. o zmones tiesiog SVAISTO LAIKA KALBEDAMI IR DISKUTUODAMI APIE NIEKUS.. kad ir apie tokius asmeninius dalykus kaip homoseksualumas, ai da ka cia..

     • Valentinas

      Levai, na ir vėl tu prie savo! Juk praeitą kartą sutarėme, kad visi tie svaisčiojimai apie JAV priespaudą, ekspansiją, kolonizaciją ir t.t. yra sovietinė/rusiška propaganda. Negi vėl reikės pradėti iš naujo aiškintis? Laikas pasaulį matyti ne Hugo Chaveso akimis :)

     • Levas

      Na as truputi toks turbut esu.. .. as pagalvoju, gal kazko islaisvinimas tuo paciu yra kazko suvarzymas. Gal kovodami uz homoseksualistu ar bet kokios mazumos teises mes pazeidziame daugumos teise. Na kiekvienam atrodo savaip, as manau kad jeigu prades drausti kurti filmus apie meile kur vyras myli moteri todel kad toks filmas pazeistu homoseksualistu teises ar juos kaip nors izeistu.
      Nes gal prie to einama, as manau kad filmuose, pop kulturoje homoseksualumo daug daugiau nei realiame gyvenime. Neproporcionalu, kodel mes butinai turime mokyti vaikus suprasti ta homoseksualuma. Vaikas nuo mazens zinos kad homoseksualiniai santykiai yra normalu, ir visa kita kas pasisako pries juos pvz. islamas ar komunistai yra blogai ir neteisinga.. bet ar islamas ir komunistai tai nera kazkokios savitos kulturos kurios turi savo taisykles ir panasiai.. ar jie dar labiau istvirke nei homoseksualistai? na as cia siaip, idomu… :) idomu o jeigu komunistai ir islamistai butu uz homoseksualuma, ar kartais mes tuomet nebutume pries ji ??.. gal mes uz homoseksualuma buten ir del to kad islamas ir komunistai pries ji?? :) as cia siaip.. pagarbiai L.

     • Valentinas

      Levai, nenusukinėk kalbos. Homoseksualumo tema yra šiaip neįdomi, nes niekada neįmanoma susitarti. Atsakyk į mano klausimą jei nesunku – kodėl tu vis dar galvoji, kad JAV yra ekspansionistinė, agresyvi, kolonialinė imperija, kai tuo tarpu pasaulyje tokių yra likę tik dvi – Rusija ir Kinija?

   • status_quo

    Pone Daliau. Kur dingo jūsų humoro jausmas? Negi viską reikia suvokti tiesiogiai?

    Mąstykite, mąstykite

 • Mantaz

  Gerai ir teisingai rašo. Jei pasitikėt, tai pasitikėčiau tokiais žmonėm, kaip Vasiliauskaitė ar net Pavilionienė. Baiminuos į draudimus ir stagnaciją linkusių tradicinės moralės šauklių :)

 • kirvis

  yra tokia daina kuri vadinasi „if you tolerate this,then your children will be next“,nepamenu kas autorius bet ideja tikrai verta apmastymu.o seip ziuriu madinga tapo buti homiku gyneju,tipo ziurekit koks as ispruses.snobizmu kvepia tokie paveblenimai..o nidos rasliavos tai grynai runkeliu kirsinimui skirtos-protingi i ja isvis nereaguoja

  • Valentinas

   Ar ne Manic street preachers?

 • Nida Vasiliauskė yra „radikalė“. Visais be išimties klausimais kraštutinių pažiūrų. Arba labai gerai, arba labai blogai.

  Kraštutinumas – dažnas idiotizmo sinonimas.

  Šiaip spėju, kad Nida iš Delfi.lt už komentarų skaičių pinigus rašo. Todėl ir provokuoja begalvių minią.

  • „už komentarų skaičių pinigus gauna“ turėjo būti

  • Hmz

   Jonka, ką gi tokio „kraštutinio“ pamatei tame Nidos straipsnyje?

 • Karvė

  Labai taiklus straipsnis. Taikliau jau ir neišeitu…

  O pas Artūrą žiūriu jau praktiškai visas homofobų klubas susirinko. Kas toliau? Gal kokį nacių skyrelį atidaryti reikėtų?

  • Karvė

   Patikslinsiu iš karto, kad Artūro nelaikau nei to klubo įkūrėju, nei puoselėtoju. Čia tik apie komentatorius…

   • nerijus

    Mūūū..karvute…
    Karvutė mūkia, o karavanas eina…karvutės melžti ( kibirai rankose ) :)

    • Karvė

     Tai nemaža ta dalis tamstos karavano yra homoseksualūs taip išeina :)

     • ledynmečio voverė

      Karve, prašau gerbti homofobų teises į saviraiškos ir žodžio laisvę. Homofobija normaliam žmogui yra įgimta, nereikia spardyti asmens, kad prigimtis tokia. Ir tiek homis, tiek homofobas privalo važiuoti tame pačiame Tolerancijos vilkike (tik kuo toliau viens nuo kito), jei mes gerbiam žmogaus teises bei skatiname toleranciją. Homiai, kaip dominuojanti rūšis, privalo išmokti tolerancijos homofobams, nes dabar tai varymas į vienus vartus gaunas.

    • status_quo

     Galvojau pavadinsi ją pedofile ar dar kaip nors (kaip delfio straipsnio). Na bet čia tai jau žema. Nerandi prie ko prikibti – nickas užkliuvo.

  • romas

   Gerbiama Karve, nežinau ar turit vaikų, bet vaiko auklėjimas yra tėvų reikalas ir niekas neturėtų kištis į tą dalyką be tėvų žinios ir sutikimo. Tai ne šiaip klausimas, o žmogaus teisių klausimas. Tėvai turi išskirtines teises į vaiko auklėjimą, o vaikas turi teisę į saugią vaikystę, kurią tėvai ir užtikrina. Visa problema yra tame, kad kažkas mėgina nuspręsti nesitaręs. Kaip jūsų nuomone atsilieptų vaikui visiškai priešingos tiesos dėstomos namie ir darželyje, juk niekas negalėtų izoliuoti vaiko kad ir nuo homofobų tėvų. Vaikas užduoda tik sau aktualius klausimus. Klausimas „iš kur aš atsiradau“ arba „kodėl mamos pilvas didelis“ yra natūralus. Kodėl vaikui jaukti protą suaugusių žmonių seksualinio gyvenimo plonybėmis, jei jam tai suvokti yra per sunku? Patarčiau žodį „tolerancija“ suvokti tiesiogiai. Lietuviškai tai skambėtų kaip „pakantumas“. Aš pakantumą suprantu kaip nediskriminavimą, bet tai dar nesuteikia teisės kištis į šeimos reikalus jos nieko neklausiant. Aš nieko prieš, jei tokią programą taikys visi kas patys nuspręs taikyti, bet nematau masių iniciatyvos. Greičiau mėginama primesti, naudojantis goduliu pasimaudyti europiniuose piniguose.

   • nerijus

    „Pakantumas“- tokio žodžio reikšmės vaikai ir nesuprastų.
    Taip, tik tėvai turi spręsti- pasakoti vaikams apie princus ar du karalius ir pan. ir tikrai ne valstybė, o tuo labiau- institucijos.
    Kaip šiandien „labas rytas“ laidoje pranešė- kyla įtarimas, kad tai padaryta tik, dėl EU lėšų.
    Apgailėtina.
    Bet tokie jau tie mes- lietuviai. Dėl pinigų viską padarysim, net tautietį pardusoim arba jų vaikius mokysim „muilo technologijų“…
    Gaila…

   • Karvė

    Romai,

    Sutinku, kad prieš pradedant pasakoti vaikams naujas pasakas, vis tik reikėjo pasitarti su tėvais. Rezultatas aišku žinomas iš karto, bet ką jau padarysi – čia jau visuomenės problema. Kaip bebūtų – tėvai pagrindiniai vaikų auklėtojai. Todėl potencialiai ir didžiausi luošintojai…

    Tačiau jei jau įvyko toks neapsižiūrėjimas, manau darželiuose būna kažkokios tarybos, kur dalyvauja ir tėvai, būtent ten ir reikėtų spręsti tą neapsižiūrėjimą – palikti ar panaikinti naujas pasakas. Dabar gi pasielgta visiškai nekorektiškai, netolerantiškai ir nepakančiai – kažkas savo problemas sprendžia neadekvačiai. Kas būtų jei tarkime mano antroji pusė nustotų plauti indus ir aš vietoje pokalbio ir kompromiso paieškų iškart praneščiau apie tai visai tautai per žinias?

    Tikriausiai niekam neįdomu būtų ir atrodytų be galo kvaila. Nors ne, atsirastų grupelė žmonių, kurie manytų, kad mano antra pusė elgiasi amoraliai, nes paprasčiausiai elgiasi ne taip, kaip jie… Atsivesčiau pas savo antrą pusę kokius 20 žmonių mane palaikančių akmenimis rankose – kaip man imtu indus plauti. Problema išspręsta!

    Tiesiog užuot sprendę problemą, kai kas tiesiog naudojasi proga užsidirbti vieną kitą pritarimo balsą.

 • Karvė

  Beje siūlau „klubeliui“ paskaityti šį įrašą: http://boostbrothers.blogspot.com/2009/03/re-zombiai-atrieda-atidunda.html

  Labai logiškai ir aiškiai žmogus kalba, juk kaip suprantu logika ir faktai jums kažką reiškia?

  • romas

   Tik provincialas galvoja padaryti pas save „kaip visam pasaulyje“ arba „kaip Europoje“. Protingas žmogus galvoja savo galva ir ima, kas jam tinka. Mėginimas užsipulti krikščionybę irgi nedvelkia tolerancija. Nereikėtų homofobijos suversti krikščionybei. Homofobija yra natūrali tradicinės orientacijos žmogaus būsena(prigimtinė). Toks žmogus gali toleruoti kitokią orientaciją tik suprasdamas kitokią kito žmogaus prigimtį ir gerbdamas jo teises. Panašaus nusistatymo jis tikisi ir iš homoseksualaus asmens.

   • Karvė

    Romai, kabinėjiesi prie žodžių!

    Kur tu matai užsipuolant krikščionybę? Gal tik truputį pašiepiama. Turint omeny, kad žmogus turi tikėjimo laisvę, tiek žmogus teigiantis, kad dievas yra, tiek tas, kuris jį neigia naudojasi prigimtine savo teise.

    Galų gale kalbama čia apie homoseksualumą ir homofobiją, tai ir nenukrypkime nuo temos…

    • romas

     Tamsta davė nuorodą į ltsr.lt. Ten yra frazė „taip vadinamomis „krikscioniskomis vertybemis“ ir toliau kalbama apie homofobiją. Tai aš ir mėginu vystyti mintį, kad tos „vertybės“ nėra tik krikščioniškos. Irgi sutinku, kad nuolatinis šių temų gretinimas yra kažkoks nesusipratimas, nes Lietuvoje nuoširdžiai religingų tarp seksualiai aktyvių žmonių yra mažuma (į bažnyčią eina daugiau vyresni žmonės). Mano akimis, tekstas išdėstytas logiškai.

   • J. naivus

    Romai,
    panašu, kad tikėtis panašaus nusistatymo tuoj bus maža. Kažkokia diskriminacija atvirkščiai.
    Gal jau laikas organizuoti savo paradus, nežinau, kaip vadinti… Negėjų? Tradicinių?
    (Normalių – juk negalima, nepolitkorektiška)

  • Logiškai ir aiškiai, sakote?

   Tuomet kaip paaiškinti, kad vartodama termina „homofobija“ čionykščių komentatorių atžvilgiu, Jūs, gerbiama Karve, suteikiate jam visai kitą prasmę, nei to teksto autorius?

   Cituoju Jūsų rekomenduotą strapsnį:

   17.Homofobija yra fobija – t.y. nepaaiskinama baime.

   Kieno kometaruose Jūs čia pastebėjte „nepaaiškinamos homoseksualistų baimės“ apraiškų?

   Nes aš matau daug įvairių jausmų komentaruose, iššskyrus vieną, o būtent – baimę?

   Durkite pirštu į tą, kuris, anot Jūsų, bijo, pvz. dr.Nidos?
   Nėra čia tokių.

   Tai gal Jums vertėtu sekant kartą pačiai išsiaiškinti terminų prasmę prieš juos vartojant, kaip etiketes, klijuojamas Jums nepatinkantiems komentatoriams ant kaktos?

   Nes Jūsų (ir, deja, daugelio kitų) kalbos vartosenoje, terminas „homofobas“ naudojamas reikšme – „asmuo, kurio žodžiai, veiksmai ar pozicija yra nemalonūs homoseksualistams ar jų interesus atstovaujantiems asmenims“.

   • Karvė

    Zeppelinus,

    O kaip jūs pavadinsite baimę, kad vaikai išgirdę pasaką apie du princus taps homoseksualūs? Ir apskritai baimę, kad žmogus taps homoseksualus? Pagrįsta? Keista, nes psichologai ir žmonės besidomintys, kas yra homoseksualumas, mano priešingai ir savo nuomonei pagrįsti turi logiškų ir dažnai moksliniais stebėjimais pagrįstų argumentų. Kitą vertus sergantys (šitą žodį galiu vartoti, nes pagal apibrėžimą tai yra negalia) fobija, savo baimei pagrįsti neturi jokių argumentų.

    Puikiai žinau, ką reiškia fobija ir suvokiu kuo vadinu „klubelio“ narius.

    • Dalius

     Vaikai bijo pasakos apie du princus? Tai tada vaikai tampa homofobais? Tai tuomet tos pasakos (ir tų kurie siekia mainti diskriminaciją tą pasaką sekdami) tikslas yra vaikus paversti homofobais? Pamąstykim šiek tiek prieš kažką radydami nes apsurdas visiškai išeina. Akivaizdu, kad vaikai nebijo, o priešingai jiems tai kelia susidomėjimą, nes tai yra kažkas naujo, nestandartinio, du tėčiai ir pan. O kad žmogus taps homoseksualiu, tai bijoti irgi nereikėtų, tad tamsta nebijokit, jeigu bijote. Jeigu iki šiol dar netapote, tai 99.9(9) %, kad greičiausiai netapsite.

     Visgi daug, kas teigia, kad homofobijos terminas, tai nėra tik baimė, bet ir nepagarba, niekinimas, žeminimas ir net kritikavimas ar abejojimas. Kitaip tariant visi kurie nėra homoseksualai – yra homofobai, tokiu atveju prašom – naudokit šią savoką.

     • zekas

      ne vaikai bijo pasakos apie du princus, tie, kurie dėl tos pasakos sukėlė isteriją. tie ir yra homofobai.

     • Karvė

      Daliau, pradedu abejoti tamstos raštingumu. Dar karta paskaityk komentarą, kur aš rašau, kad tai vaikų baimė?

      Aš kalbu apie tam tikrų asmenų „baimę, kad vaikai išgirdę pasaką apie du princus taps homoseksualūs“.

      Beje gal galėtum mums pristatyti poną Daugką? Jis tikriausiai pripažintas mokslininkas ar intelektualas, kuris kuria protingus terminus… Būtų gėda nežinoti apie jį…

      P.S. viskas, pasitraukiu iš šitos diskusijos. Savo nuomonę išsakiau, nemažai ir apgyniau, bet jau pavargau. Jei Artūras ir toliau rašys šia tema, manau su „klubeliu“ dar padiskutuosim kada vėliau, kai vėl atsibos :)

      P.P.S. beje reikėtų gal jau „klubeliui“ ir patalpas gal kokias išsinuomoti, kad būtų galima susirinkti ir garsiau padiskutuoti. Pamėginčiau ir aš tokiam susitikime aistras pakurstyti. Geras sportas būtų :)

   • Valentinas

    Sveikinu Zeppelinus,
    Parodyti tai, kad oponentas neteisingai supranta žodžių prasmes ir remiantis klaidingomis prasmėmis formuluoja klaidingas logines išvadas, yra vienas iš dažniausiai naudojamų Vasiliauskaitės metodų. :)

  • Dalius

   O tamstai faktai ir mokslas kažką reiškia? Homoseksualumas egzistuoja tiek kiek egzistuoja gyvybė, jis egzistuoja ir tarp gyvūnų, tačiau pažvelgus į evoliuciją matome, kad gamtinės atrankos metu individai, kurie linkę į homoseksualumą buvo sunaikinti. Vilkų populiacijose individai, kuriems pasireiškia homoseksualumo požymiai, yra atstumiami kitų individų. Tas pats vyksta ir tarp šimpanzių. Tai jie homofobai? :) Pati gamta priešinasi homoseksualumui, todėl mano nuomone homoseksualumas yra išsityčiojimas iš gamtos, ir ypač evoliucijos. Kas yra ES biurokratai, kad savo idiotiškai sprendimais, bando sumenkinti ar perrašyti 10 milijonų metų evoliucijos procesą?

   Homoseksualumo propagavimas mažamečių tarpe gali turėti neigiamų pasekmių. Tą įrodė Z. Froidas, kuris nustatė, kad egzistuoja ne tik įgimtas homoseksualumas, bet ir įgytas, o pastarasis intensyviausiai formuojasi ikimokykliniu laikotarpiu, jeigu tam sudaromos tinkamos sąlygos ir tinkama aplinka.

   • Karvė

    Daliau, gal kokią nuorodėlę apie tai kaip vilkai ir šimpanzės atstumia homoseksualius gentainius?

    Na ir, žinoma, džiaugiuosi, kad pagaliau radote į ką ligiuotis…

    • Dalius

     O tamsta berankis esate? Google.lt „homosexuality between animals“ ?

     Tokios atsakymo iš jūsų ir tikėjausi „radote į ką lygiuotis“, nes paprasčiausiai jūs neturite ką atsakyti pasibaigė jūsų argumentai. Aš lygiuojuosi į gamtą ir sveiką bendruomenę, nes homoseksualumas kaipo reiškinys evoliucijos metu yra naikinamas. Vilkai tėra sveikos bendruomenės pavyzdys. Aišku galiu pateikti ir kitą pavyzdį, norite?

     JAE – ten už homoseksualumą – kalėjimas ar net mirties bausmė ir BVP vienas didžiausių pasaulyje… Tinkamas pavyzdys? Tik, deja, su evoliucija jau nesusiesi niekaip. :)

     • Karvė

      Daliau, nežinau ar JAE nemaišot su Saudo Arabija, kur šiaip yra visiška žopa žmonėms, bet jūs teisus, su evoliucija to nesusiesi.

      Kaip ir nesusiesi su logika. Koreliacija geriausiu atveju yra dingstis hipotezei, bet ne išvadoms. Jei nori teigti, kad homoseksualumo draudimas skatina BVP, tai reikėtų aiškiai ištirti ir įvardinti kaip konkrečiai tai vyksta.

      Kitą vertus Lietuvoje ir Lenkijoje homoseksualumas toleruojamas bene prasčiausiai visoje Europoje, bet kažkaip mūsų nei BVP nei pragyvenimo lygis nėra aukščiausias. Tiesą sakant reikėtų skalę apversti, kad galima būtų pamatyti sąraše :)

      Dėl google, tai žinoma įdomus šaltinis, tačiau ne pirminis. Jei jau kažką teigi, tai turbūt esi suinteresuotas, kad tavo teisumu žmonės galėtų įsitikinti, galėtum ir berankiams numesti vieną kitą nuorodą į pirminį ar bent jau kažkaip patikimą šaltinį ;)

   • Karvė

    Ir Froido veikalus, jei gali įvardink apie kuriuos šneki, norėčiau paskaityti, ką jau jis ten apie homoseksualumą nustatė ir kaip…

    • Dalius

     Dar kartą kartoju, aš tau ne dėstytojas – tu man ne studentas. Pilnas internetas informacijos, o dar toks žymus psichologas kaip Froidas.

     • Karvė

      Nebesuprantu, ar aš čia suinteresuotas tavo nuomonę apginti ar tu? :)

   • Karvė

    Beje, Daliau, čia palietei tokį vieną klausimą, kuriuo aš pastaruoju metu nemažai mąsčiau. Dažnai žmonės nurodo, kad vienas ar kitas procesas yra veiksmingas ar legalus, nes taip sukūrė gamta. Pvz konkurencija yra geriausias ekonomikos variklis, nes tai paimta iš gamtos – juk pagal tokį principą evoliucija veikia.

    Mano nuomone tokie pareiškimai ir argumentai mažai ką reiškia, nes žmogus jau kurį laiką bando iš tos gamtos ir jos įstatymų ištrūkti. Jei jums evoliucija yra vystymosi etalonas, tai kodėl tuomet nepradedam išmetinėti į šiukšlynus silpnesnių kūdikių? Kodėl pvz mūsų kultūroje monogamija laikoma privalumu, nors gamtoje tai gana retas atvejis. Galų gale ir nenaudingas, nes monogamija sumažina galimybes, kad išgyvens daugiausia vaikų ir tiesą sakant apriboją tų vaikų skaičių. Galų gale, kodėl planuojame nėštumą, juk gamta yra seniai davusi planą – pavasarį dirbk darbus, rudenį imk vaisius (na praplėsti keliais mėnesiais reikia šiuo atveju :))?

    Aš tikiu, kad žmogus yra aukštesnė už gyvūnus būtybė ir jau kelis šimtus ar net tūkstančius metų paklūsta ne visiems gamtos įstatymas, o neretai su jais ir kovoja.

    Na gal ir nelabai aiškiai čia išdėsčiau savo nuomone, bet čia dar labai ankstyva man teorija, reikia dar prie jos padirbėti, tai prie jos gal nesikabinėjam :)

    • Dalius

     Tai galbūt būtent dėl to, kad žmogus bando priešintis gamtos dėsniams, o ne su jais draugauti ir varome save į pražūtį? Gal būtent dėl to planeta jau beveik sunaikinta? :)

   • Rimantas

    Virtą maistą valgyti yra pasityčiojimas iš gamtos.

 • Slyvanosis

  Kaip gaila, kad žmonės dauginasi ne vegetatyviniu būdu: atlankomis, šakniavaisiais ar kitokiais nenuodėmingais būdais :((
  Nebeliktų problemos, o „šventasis“ melas, kad vaikus randa kopūstuose, būtų šventa tiesa.
  Pavasaris, matyt, veikia žmonių sąmonės užkulisius, nes artėjant poravimosi metui, kalbų apie lytinio gyvenimo aktualijas ženkliai pagausėja.
  Darželiečių seksualinis prusinimas, man regis, yra didaktinis nesusipratimas, bet ne nusikaltimas.
  Belieka atsidusti, kad Lietuvoje rimtų išbandymų akivaizdoje užsiiminėjama niekais…

  • zekas

   vieni vienokias turi problemas, kiti kitokias. bet problemas. ir bando jas spręsti.

   todėl nėr ko mykti, kad niekais kažkas užsiima. syk jiems aktualu, tai ir užsiima.

 • egas

  Mano nuomone Nida yra tokia pati demagogė kaip ir jos kritikuojami kai kurie subjektai. Kas skaitė straipsnį matė, kad jame viskas koncentruojama tik į pasakas, o kiti minėtos programos dalykai nutylimi. Kaip rašytoją ją vertinčiau puikiai, kaip drąsią moterį taip pat, tačiau kodėl A. Račas surenka mažiau komentarų negu Nida. Neabejočiau jeigu Artūras imtu rašyti kaip Lietuvoje persekiojami gėjai ir žydai, parašytų kokia atsiprašant ….. yra tradicinė Lietuvos visuomenė, kokia …. XIX a. pab. lietuvių literatūra jo straipsnis sulauktų ne 70 o 600 komentarų (nebūtinai teigiamų). Ar tuo galima būtų didžiuotis? Čia kaip humoro klube gali suskelti bajerį apie oralinį seksą ir tapsi žvaigžde gali pasakoti rimtesni humora ir likti niekuo. Kita vertus grįžtant prie princų,mieli gėjų gynėjai, kodėl ta programa buvo įgyvendinama slaptai ir neatsiklausus vaikų tėvų nuomonės? Kodėl neįvardijami asmenys (valdininkai) kuravę jos įgyvendinimą?

 • dpd

  „tradiciniais būdais veda juos iš tradicinio doros kelio“ kad visas straipsnis – kliedesys

 • Žmogus iš kairės

  Paskaičius komentarus panorau dar kartą paskaityti NV tekstą. Taip ir padariau. Tekstas tiesiog smagus, ironiškas, linksmas!!!
  Jau pirmas sakinys pritrenkia, argumentai, t.y. pavyzdžiai, kelia smagų juoką. Tie komentatoriai, kurie „visa tai“ pasmerkė, tiesiog atsiliepė į paskutinį sakinį (tą, kur prieš PS)- tad autorė pateikė į tikslq.
  Taigi šie komentatoriai ir daro tai, ką siūlo autorė. Jie yra budrūs!!! Duotum jiems valią, tai jie padarytų daug daugiau nei siūlo NV. Pirmiausia, uždrautų gimdyti, nes netyčia gali gimti homokseksualus berniukas arba lesbietė mergaitė. O jei staiga gamta padarys dar didesnę klaidą ir jų žmonos ar draugės pagimdys transvestitų? Neduokdie, jie gi būtų bus anų baisiųjų
  biologiniais tėvais…
  Na, budrieji, budėkite, uždrauskite ir pasmerkite … Ką? Patys sudarykite sąrašą tokių, kurie neturi teisės į teises Lietuvoje. Jau matau, kad sąraše bus tokios anomalijos kaip genijai (jie juk retenybė gamtoje), talentai (irgi nedažni)… O jei gar jie būtų netikrosios orientacijos?
  Prapulsime mes čia nuo jų gausos, tad būkite budrūs ir kirskite iš peties. Kad anomalijų nepasitaikytų, o jei prasprūstų – kad liktų beteisiai…
  Ir kad šiukštu neskelbtų viešai jokių tekstų.

  Pagarba Nidai Vasiliauskaitei.

  • mdxacuk

   Aš tai patarčiau p. Vasiliauskaitei ir jos fanams iš kairės, apačios arba viršaus pasirūpinti SAVO vaikais. O visus kitus palikite jų tėvams. Visas kipišas šį kartą ir kilo tik dėl to, kad tėvai susirūpino dėl JŲ vaikų galimo tvirkinimo. Niekas net minties neturėjo nurodinėt Vasiliauskaitei, kaip ji turėtų auklėt savo vaikus ir kokias pasakas ji turėtų jiems sekti. Tad ir ji tegu labai nesivargina, kai niekas neprašo.

   • Žmogus iš kairės

    M-k,
    ar jūs savo vaikams skaitote lietuviškas pasakas? Neskaitykite, pataria N Vasiliauskaitė ir perkaitę jos tekstą, nes vaikučiai gali gali užsikrėsti.
    Ne zombiais, aišku, o kažkuo baisesniu…
    Bet vis tiek baisiausia yra apsikrėsti zombiais.

 • Arūnas

  „…žmogus jau kurį laiką bando iš tos gamtos ir jos įstatymų ištrūkti.“ Ir kur aš tai jau girdėjau? Prisiminiau: taigi čia proletariato šūkis, KAD NE ŽMOGUS TURI TARNAUTI GAMTAI, O GAMTA ŽMOGUI… Ir nusprendė tas taip vadinamas proletariatas apsukti upes 180 laipsnių, kad stepės ir dykumos vandenėlio gautų… Nesvarbu, kad tas vandenėlis būtų buvęs radioaktyvus ir visa gyvybė būtų išnaikinta, jei tas projektas būtų išdegęs… Tai yra jau nebesvarbu. Svarbiausia principai – PARODYTI, KAD ŽMOGUS AUKŠČIAU UŽ GAMTĄ…
  Mielas, Karve, nors pirmas mano sakinys ir yra citata iš tavo komentaro, aš savo mintis dėsčiau tikrai ne tau, nes tu savęs jau nebepriskiri gamtai…, tačiau jei tokie kaip tu sunaikinsite gamtą – tai ir patys išnyksite, nors jūs ir bandote save įsivaizduoti NUO TOS GAMTOS NEPRIKLAUSOMAIS.
  P.S. Ir porą žodžių dėl auklėjimo darželiuose „homoseksualine dvasia“ – kol iš manęs neatimtos tėvystės teisės, aš esu savo vaiko GLOBĖJAS (nors ir biologinis tėvas), o ne kažkokia valdiška institucija (pvz. darželis), todėl aš PILNAI ATSAKAU už savo vaiko auklėjimą ir todėl darželis turi ATSIKLAUSTI MANO NUOMONĖS, norėdamas diegti naują programą… Jeigu jau Valstybė pripažino mano teisę pasirinkti darželį, į kurį noriu vesti vaiką, o ne priešingai – PALIKO DARŽELIUI TEISĘ APSIPRĘSTI KURIAM IŠ ATĖJUSIŲ TĖVŲ VAKARE ATIDUOTI VIENĄ, AR KITĄ VAIKĄ, aš darau išvadą, kad Valstybė pripažino mano nuomonės pirmumą prieš kažkokio darželio nuomonės pirmumą. Štai jums ir logiška išvada: DARŽELIS, PRADĖJĘS DIEGTI NESVARBU KOKIĄ NAUJĄ PROGRAMĄ, NESUDERINĘS SU TĖVAIS – PADARĖ NUSIKALTIMĄ.

 • Kodėl skaitydamas komentarus jaučiuosi lyg kažkas būtų pervažiavęs traktoriumi per mano galvą?!

  • Arūnas

   Manau, gerbiamas aNDRIAU, taip ištikrųjų ir vyksta… Tik nemąstantys šiuo metu nejaučia traktoriaus vikšrais spaudžiamų smegenų, nes jų arba neturi, arba tas smegenis giliai, giliai paslėpę… Todėl aš ką tik rašiau komentaruose (po kitu straipsniu), kad mąstančiam žmogui gyventi BEPROTNAMYJE yra didelis išbandymas.

 • Arūnas

  Dalius pateikė keletą citatų iš gėjų manifesto išspausdinto 1987 žurnale “Gėjų bendruomenės naujienos”.
  Hmz ramina, kad vadinamasis “Gėjų manifestas” prasideda bukesniems skaitytojams skirtu perspėjimu, kad tai yra tik groteskas, kurio tikslas – pasišaipyti iš gėjams metamų kaltinimų.
  O aš jums pasakysiu štai ką: jei aš surašyčiau manifestą KAIP ĮVESTI TVARKĄ LIETUVOJE su smulkiomis instrukcijomis KIEK ŠAKIŲ BEI KIEK KIRVIŲ NUSIPIRKTI BEI KAIP JUOS PANAUDOTI, tačiau virš manifesto būtų atspausdinti žodžiai: PASAKA ir skliausteliuose informuočiau , kad tai tik groteskas bei išplatinčiau „Tokią Pasaką“ nelabai mąstnčiai tautai. Kaip jūs manote, ar nereikėtų man atsakyti už pasekmes, kaip pagrindiniam riaušių organizatoriui? Manau, kad tektų… O į mano paaiškinimus, kad tai buvo tik groteskas atsakytų labai paprastai: MES MATOME, KAD TU VYRUKAS NESI KVAILAS IR TODĖL BANDEI APSIDRAUST NUO GALIMOS ATSAKOMYBĖS, BET… NEIŠDEGĖ, PAUKŠTELI…
  P.S. Gėjų manifestas ne tik ATLIKO SAVO FUNKCIJĄ, bet TEBEATLIKINĖJA IR DABAR. Be tų kelių žodžių, kad tai groteskas, jis negalėtų „tupėti“ žydrųjų internetiniame puslapyje. Kas turite argumentų „PRIEŠ“- prieštaraukite, su malonumu perskaitysiu.

 • apelsinas

  Na (įsiterpsiu), kad ir naivuoliški tavo samprotavimai apie NV isvaizdą. Žmones, miela vovere, nebūna „objektyviai“ gražus ar negražus – viena gražu tau, kita gražu man, trečia gražu Petrui, o ketvirta Julijai. Jei NV tikrai butu „užsikompleksavusi dėl išvaizdos“ (vaje, kokia baisi – stora, žvaira, didžianosė, atlėpausė, šlakuota ir dar šešiapirstė :D), tai, kad patiktų tau ir fūrų vairuotojams, užsiaugintų plaukus, nusiperoksidintų, nusipirktų lupdažį, rauktą gėlėtą „bliuską“ su dekolte, „miniaką“ ir aukštakulnius, ir būtų, patikėkite, mergina iš „Stiliaus“ viršelio :DD. Arba (kitas variantas) galėtų ji nieko nekeisti, tik pradėt rašyt tautiškumą ir šeimą liaupsinančius esė – iš karto taptų labai dailia :))).

 • Arūnas

  Kovo 25-ą Karvė rašė: Beje siūlau “klubeliui” paskaityti šį įrašą: http://boostbrothers.blogspot……dunda.html
  Labai logiškai ir aiškiai žmogus kalba, juk kaip suprantu logika ir faktai jums kažką reiškia?
  Nepatingėjau – nuėjau nurodytu adresu. Perskaičiau. 21-name straipsnyje esančių punktų suradau tik vieną faktą (16. Beje tas pats mokslas yra rades kruva visokiu biologiniu skirtumu tarp hetero ir homo vyru. Pradedant smegenu sandara ir baigiant pazastu kvapais. Ir gejai pagal siuos pozymius yra panasesni i moteris nei i „normalius“ vyrus).
  Visuose kituose punktuose išdėstyta informacija nėra faktai, o tik autoriaus nuomonė.
  Dar keletą pastabų dėl šio teksto:
  Punktas NR.11. Aisti jo darzelyje moko katalikisku nesamoniu. Man zinoma tas iki lempos is esmes, bet faktas lieka – jam sheria religines kvailystes ir moko ji but nemastanciu hipokritisku debilu. Kodel tame niekas nemato problemos? (Norit, kad atsakyciau i si klausima?)MANO KOMENTARAS – tėvai prieš atiduodami į darželį terėjo informaciją, kad tai katalikiškas darželis ir jei jiems nepatiko – galėjo vesti į kitą.
  Punktas Nr.7. Kiek zinoma is mokslo studiju „isneketi“ seksualines orientacijos nera imanoma. Isvis, kol kas lytinio imprinto procesas yra per daug nesuprantamas, kad butu imanoma daryti bet kokias vienareiksmiskas isvadas – zinomu faktoriu, kurie turi tam tikra vienoki ar kitoki poveiki yra begale. Jei „tai“ butu galima tiesiog „isneketi“, ash seniai buciau biseksualus – nes protu labai aiskiai suvokiu, kad galimybes visada yra geriau negu apribojimai. MANO KOMENTARAS – autorius pats sako, kad lytinio imprinto procesas yra per daug NESUPRANTAMAS, tačiau teigia, kad įšnekėti orientacijos neįmanoma. Man tai labiau panašu į prieštaravimą.
  Gal kas radote daugiau FAKTŲ?
  P.S. Žmonės kartais kaip faktus pateikia visiškų nesąmonių. Vienas komentaras man užstrigo, todėl jį pacituosiu: TAUTA BESIKNAISIOJANTI SAVO PRAEITIES ŠIUKŠLYNE – PASMERKTA IŠNYKTI. Kažkam tai atrodys kaip faktas, nes jis pateikiamas kaip faktas, Mano nuomone – šis teiginys VISIŠKAS BERAZUMIZMAS…