Reikia pagalbos

… Šiandien gavau pagalbos prašantį laišką. Mažiausiai, ką galiu padaryti – tai jį paskelbti (kalba šiek tiek redaguota)…

Pamenu, prieš keletą mėnesių kažką panašaus skaičiau kitame tinklaraštyje.  Tada rezultatas buvo beveik 7,000 litų.

Gal ir dabar pavyktų… (jei bent kas antras čia besilankantis nors po vienus pietus paaukotų). Aš pats tikrai pabandysiu.

******************************************************************** 

Laba diena,

mes kreipiamės paprašyti Jūsų pagalbos. Susidarė labai sunki padėtis ir nieko nelieka kaip kreiptis į Jus. Gal mus kas nors išgirs ir išgelbės.

Lietuva gali prarasti iškart 4 sporto šakas. Dėl finansinių sunkumų nuo lapkričio 1 dienos bus likviduojama Lietuvos Sportinės Akrobatikos Federacija.

Buvo siunčiami laiškai skirtingoms organizacijoms ir įmonėms, bet ateidavo tik atsisakymai motivuojant, kad jie suinteresuoti tik krepšiniu. Tuo metų kai aklai, neatsižvelgiant į rezultatus, populiarinamas ir remiamas krepšinis, kitos sporto šakos, turinčios iš tikrųjų labai aukštus pasiekimus vargo ir išnyksta.

Siekinat sustabdyti Lietuvos Sportinės Akrobatikos panaikinimą, gauti laiko ir suspėti rasti rėmėjus reikia mažiausiai 5000-8000 litų. Iš šių pinigų bus sumokėtos algos treneriams, apmokėtos komunalinės sąskaitos, skolos.

Visagino akrobatikos sporto mokykla yra vienintelė Lietuvoje, kuri vysto šias sporto šakas:

•    Šuoliai ant akrobatinio takelio
•    Šuoliai ant batuto
•    Porų-grupiniai pratimai sportinėje akrobatikoje
•    Sportinė aerobika

Šioje sporto mokykloje treneruojasi nacionalinė Lietuvos rinktinė. Daugiau nei 30 metų šios mokyklos sportininkai gina Lietuvos Respublikos garbę. Per šiuos metus iš pasaulio ir Europos čempionatų buvo atvežti 36 medaliai (aukso, sidabro ir bronzos). Taip pat – daugiau nei 2 tūkstančiai medalių iš kitų oficialių turnyrų ir varžybų. Akrobatikos sporto mokyklos sportininkai buvo 4-iuose pasaulio žemynuose ir aplankė daugiau nei 50 šalių.

Nedalyvavimas aukščiau minėtose varžybose sumažins Lietuvos prestižą bei sustabdys jau egzistuojančių jaunųjų talentų progresą. Todėl administracija ir trenerių kolektyvas prašo finansinės ir materialinės paramos, dalinio finansavimo padengiant varžybų kaštus.

Finansinės krizės metu buvo daugiau nei 50 proc. sumažinta ir taip nedidelė valstybinė parama komandiruočių išlaidoms. Taip pat labai susidėvėjo sportiniai įrenginiai, sportinė pasirodymo apranga, reikalingas sportinės įrangos remontas, patalpų restauracija, stogo remontas, reikalingas transportas, sumokėti treneriams algas.

Jus labai padėtumėte paskelbę šią informaciją Jūsų spaudoje, tokiu būdu pritraukdami potencialių remėjų dėmesį. 

Mainais už Jūsų paramą, mes pasiruošę suteikti:

• Padėkos raštus,
• Organizuoti pasirodymą
• Dėvėti rėmejo reklamą(logotipus) ant sportinės aprangos
• Varžybų metų patalpinti rėmėjo reklaminį stendą
• Rėmėjų skelbimas varžybų metų, spaudoje ir telereportažuose
• Sutinkame sudalyvauti Jūsų foto ir video reklamose
• Galimi ir kitokie būdai, atsižvelgsime ir į Jūsų galimus pasiūlymus

Laukiame Jūsų atsakymo
 
Prašome Jūsų padėti išsaugoti šias išskirtines sporto šakas. Tikimės, kad sutiksite susitikti ir aptarti galimą jūsų bendrovės prisidėjimą remiant Lietuvos sportą ir akrobatiką.

Pagarbiai, administracija ir trenerių kolektyvas.

Įmonės kodas:  291849410
Swedbank LT 49 7300 0100 9024 1669

Parko g. 2A
LT-31140, Visaginas
Tel.: +370 386 31642
Fax.: +370 386 31476

Informacijos atstovas: Arina Aksionova +370 614 69105 ; Liudmila Voevodina +370 655 80536
Sporto mokyklos direktorius: Sergej Albridzio +370 699 29437

Web.: akrovis.sugardas.lt , www.garsiai.net
E-mail: akrovis@gmail.com

(8 balsų, vidurkis: 4,50 iš 5)
Loading...
 • Rytis I

  Keista, vienas besikrapštantis panages seimūnas atstoja porą federacijų ar kokio kultūrinio leidinio leidybą. „Papietavau“ Vilniaus centre, nors abejoju.. Girdėjau, – Vilkaitis kitiems metams paliko nulinį biudžetą. Parašai padėti.

 • Virgis

  http://www.aukok.lt – cia jie galėtu kreiptis del finansavimo. Vienok iki lapkricio 1 d. liko ne tiek jau daug laiko, tai reiketu jiems skubiai susisukti.

 • Gal reikia pabandyti dar ir per http://www.aukok.lt surinkti reikiamas lėšas. Aišku papildomas lygis iki pinigų, bet gal bus parodomas galutinis pinigų panaudojimas.

 • dariusm

  tik nereikia kaltinti verslininkų, kad jie remia tik krepšinį. Čia jų reikalas. Reiktų pradėti nuo savęs ir paklausti, o ką mes, akrobatai, padarėm, kad Lietuvoje daugiau žmonių apie šią sporto ar meno šaką sužinotų? Ar siunčiami PR pranešimai žiniasklaidai apie rezultatus, ar nuolat žiniasklaida informuojama apie varžybas, laimėjimus. Yra įprasta amžinai dejuoti, bet patiems nieko nedaryti. Kaip tik krepšinio vadybininkai atlieka didžiulį marketinginį darbą, žiniasklaida gauna daug informacijos, tiesiog veikia sistema, žmonės dirba, interneto laikais tai nėra didelės išlaidos, bet 90% federacijų nieko nedaro patys, išskyrus keletą. Nieko nedaro net daugelis olimpinių šakų federacijų, tik verkia, dejuoja, bet visada randa pinigų federacijų funkcionierių išvykoms į užsienius.

  Iš kitos pusės, valdžia meta milijonus aferistinėms kažkokioms netradicinėms žaidynėms Šiauliuose. Tai vistik skandalas, bet kažkaip stebėtinai greitai jis išblėso.

  • Levas

   Ar kam nors ta akrobatika idomi pas mus.. mums tik pavepsoti, prie teliko, alaus pagerti, ir svarbiausia kad musu komanda laimetu.. o ko daugiau reikia?
   Aš žinau tie visaginiečiai yra stiprus, pažystu viena teva, jo dukra kažkur dalyvavo, atrodo europos cempione ar vice cempione savo amžiaus grupėje.. kažkokioje sporto šakoje.. bet KAM TO REIKIA? KAM TAI IDOMU? MUMS PRIE TELIKO PAVEPSOTI, ALU PAGERTI ir paziureti kaip Kašio komanda laimi..

   • Rytis I

    Įdomu neįdomu – antraeilis klausimas, blogai kad nutraukiamas finansavimas ten, kur paskui bus labai sunku atkurti, atstatyti, ir tai vyksta masiškai – visuomenė skurdėja prarasdama socialines bendrijas, ir tai vyksta išskirtinai vyriausybės prioritetų supratimo dėka.

 • Regis

  Pabūsiu Fredžiu ir paburbėsiu jo stiliuje. Žmogui užimančiam tokią padėtį ir turinčiam tokią įtaką, besigiriančiam bendrais pietumis su premjeru ir t.t. yra tikrai pakankamai mažai ką jis gali padaryti tik paskelbdamas tokius beviltiškus, ar mažai vilties turinčius, pagalbos prašymus. Vis dėl to, gal reikėtų plačiau pažiūrėti kas vyksta su sportu Lietuvoje (iš finansinės pusės) ir paklausti ką apie tai galvoja dabartinė valdžia. Manau, kad konkrečiai A.Kubilius nieko apie tai negalvoja ir nenori nieko girdėti, taip spėju. Prie ko visa tai veda? Skaityti aukščiau..

  p.s. ką siūlau? Du variantai: mokestinės lengvatos remiantiems sportą ir įstatymiškai įpareigoti stambų verslą remti savo dislokacijos vietovėse įvairius socialinius projektus. Mintis labai paprasta – keista girdėt, kad Visagine esant tokiam visai Lietuvai ir ne tik svarbiam objektui, generuojančiam nemažas apyvartas, neatsiranda tikrai juokingų piniginių sumų paremti tame pačiame mieste esančiai, kad ir tai pačiai minimai sporto mokyklai. Kas be ko gali būti ir kitokių paramos būdų.

 • mdxacuk

  Krepšinis Lietuvoj jau seniai virto dar viena pamišimo ir iškrypimo forma, kenkiančia visam Lietuvos sportui. Nežinau kaip kitiems, bet man buvo šlykštu matyt, kaip visokie studentai ir pan. buvo prievartaujami aukoti savo grašius tam, kad būtų išmokėtos pusmilijoninės algos „Žalgirio“ samdiniams – kitaip jie, matai gi, nežais. Krepšinis yra biznis, atitinkamos ir jo vertybės, nelabai ką bendro turinčios su sportu. Jei nesugeba užsidirbt, tai tegu ir užsilenkia, nėra čia ko žebravot iš savivaldybės ar ubagų. Nematau labai didelio skirtumo tarp krepšininkų ir kokios nors kitos „nacionalinės vertybės“, kaip Teišerskytė su savo limuzinais. Nebent sumos skiriasi.

  Aišku, mėgėjiškas krepšinis yra kitas reikalas. Aš pats savo 2 proc. pajamų mokesčio atiduodu vienai Vilniaus krepšinio lygos komandai ir dar pridedu antra tiek iš savo kišenės. Dar didelis klausimas, ar mano asmeninis indėlis į tikrąjį sportą ir krepšinį Lietuvoj nebus didesnis už visokių ilgauskų ir macijauskų.

 • Musė

  O akrobatika ir gimnastika – čia tas pats, ar ne tas pats? :) Aš esu susidūrusi su Vilniaus gimnastikos mokykla – pačioje mokykloje skurdas iškart krenta į akis, bet treneriai ir personalas taip atsidavę savo darbui, kad man buvo keista, jog dar kažkur išlikę tokių žmonių… Galima įsivaizduoti, už kokius grašius šie žmonės dirba, jei 5-8 tkst. užtenka trenerių (ne vieno trenerio) atlyginimams, komunalinėms ir dar skoloms grąžinti.

 • Sveiki, šiandien taip pat gavome šį pagalbos laišką. Ruošiame atsakymą. Geros dienos, aukok.lt komanda

 • Be to, dėkojame už nuorodą į Lietuvos vyrų regbio rinktinės pagalbos raštą.

 • Šuoliai ant butauto? OMG.

 • Ačiū, Artūrai, kad ir toliau ginate skriaudžiamus sportininkus. Regbininkai jau spėjo įsitikinti, kad vienas įrašas Jūsų tinklaraštyje gali padaryti jei ne stebuklus, tai bent jau labai daug. Mes to tikrai nepamiršime. Atėjo metas atsilyginti tuo pačiu ir padėti kitiems. Rugby.lt komanda prisijungia prie akcijos.

 • Rolandas

  Ten treneruojasi nacionalinė Lietuvos rinktinė.
  30 metų šios mokyklos sportininkai gina Lietuvos Respublikos garbę. Iš pasaulio ir Europos čempionatų buvo atvežti 36 medaliai.
  Daugiau nei 2 tūkstančiai medalių iš kitų oficialių turnyrų ir varžybų. Jie aplankė visas šalis bei žemynus ir, kad visa tai vyktų toliau, bei tokioms „smulkmenoms“ kaip algos treneriams,komunalinės sąskaitos ir skolos – PRAŠO TIK 5(PENKIŲ) tukstancių. Gal čia laiškas iš Nigerijos?

 • regbistas

  Gaila, kad daug atsidavusiu ir talentingu zmoniu negali pilnai realizuoti saves del netinkamo, trumpartegisko valdzios poziurio i kitas sporto sakas. Nu ka padesim skurstantiems kolegoms, sekmes ir gyvuokite dar ilgus metus!
  p.s. atliekant pavedima irasykite:

  Gavėjo vardas VISAGINO AKROBATIKOS SPORTO MOKYKLA
  Gavėjo bankas Swedbank AB
  Gavėjo sąskaita LT497300010090241669
  Gavėjo kodas 291849410

 • Užjaučiu sportininkus, bet vis dėlto. Kas naikinama ir ką reikia gelbėti – sporto mokyklą ar federaciją? Susidarė įspūdis, kad sporto mokykla veiks kaip veikusi su jau turimu valstybiniu finansavimu. Bet bus panaikinta federacija, o tada turėtų nelikti galimybės dalyvauti oficialiuose Europos ir pasaulio čempionatuose. Ar kovojama būtent dėl šito?

 • ooo

  Nezadu laukti piktu pasisakymu. Planas veikia – kuo maziau zmones darys pinigus is sporto, tuo gyvenimas tuo maziau pinigu sporte, tuo maziau sporto uz pinigus. Esu uz sporta ir pries sporta uz pinigus. Sportuokit ir nedarykit is to pinigu, taip teisingiau. Neremkit sporto.