Populistės prezidentės kuriama populistinė koalicija, kuriai padeda kvaili socialdemokratai ir kurią aptarnauja populistinė žiniasklaida

Čia po rinkimų daug kas vėl kalba apie populizmą ir populizmui priešpastato nepopulistus konservatnikus, masiulininkus ir dar Lietuvos valdovę Dalią. Nes visi kiti tai populistai.

Tai šiandien vykstančiose diskusijose apie PVM lengvatą (kurią, deja šiek tiek užstojo galimo balsų pirkimo skandalas ir kalbos apie tvarkiečių šalinimą iš rinkimų (seriously?!) labaai aiškiai pasimatė, kas tie populistai yra.

Aš Lietuvos valdovės vietoje irgi juokčiausi. Nes nieko negali būti juokingiau nei kvaila žiniasklaida ir kvaili politikai.

Aš Lietuvos valdovės vietoje irgi juokčiausi. Nes nieko negali būti juokingiau nei kvaila žiniasklaida ir kvaili politikai.

Apie PVM lengvatą šildymui jau esu rašęs ne kartą ir ne du. Ir prie A.Kubiliaus ir prie A.Butkevičiaus. Šioje srityje jie visiškai vienodi ir visiški populistai.

Rašė ir kalbėjo apie tai ne kartą ir kiti žmonės, labiau nei A.Kubilius ir A.Butkevičius, išmanantys ekonomiką. Pavyzdžiui, R.Kuodis, kurio pozicija visiškai sutampa su mano: PVM lengvata šildymui yra diskriminuojanti, socialiai neteisinga, ekonominiu požiūriu neefektyvi ir ją jau seniai reikėjo panaikinti.

Ir štai socdemų finansų ministrė R.Budbergytė nusprendė tai padaryti. Nepavyko, nes socdemai, kaip dažnai būna, elgiasi labai kvailai ir kartą eilinį šaudė to šaudė iš visų vamzdžių į visas galūnes (o galėjo labai gerai panaudoti tai prieš antrą turą), tačiau taip pat kvailai elgiasi ir visi kiti.

Konservatnikų balsas Jurgis Razma: „Prie centrinės šildymo sistemos prisijungę žmonės jie daugeliu atveju įkaitai tos kolektyvinės sistemos ir nelengvai gali pasitaupyti, pasimažinti šildymą ir dėl to žinant ir tai, kad  daugiabučiuose namuose vyraujantis gyventojas nėra pats turtingiausias, tai jam šitokia parama per lengvatą socialiai yra pateisinama

Masiulininkų balsas K.Glaveckas: Žmonės dabartinėje situacijoje norėtų, kad būtų pratęsta (lengvata – BNS). Dar šiais metais reikia pratęsti, o paskui sutvarkyti tą klausimą – kam reikia kompensuoti, kompensuoti, o kam nereikia – ne

Pati didžiausia ne populistė kalbanti savo balsu Dalia: „Visada tokie siūlymai, kurie reiškia tiesiogiai, kad gyventojams reikės mokėti daugiau, turėtų eiti kartu su kažkokiu kompensaciniu mechanizmu, kurio nėra šiame biudžete, o tai reiškia, kad socialinio jautrumo vėl šitai Vyriausybei pritrūko. Atsižvelgiant į tai, kad dar vyksta rinkimai, „tokie Vyriausybės sprendimai stebina“.

Ir „populistas“ S.Skvernelis:  „Visos PVM lengvatos yra socialiai neteisingos, įskaitant ir šią. Tiesiog reikia žmonėms numatyti, kurių pajamos mažos ir už šildymą reikės valstybės paramos, kad jie tą paramą ir gautų. Ir ta parama turi būti numatyta biudžete.“

(Visos citatos iš lrytas.lt)

Nepopulistinio krūtų portalo problemos pateikimą galite paskaityti patys. Man tai net šlykštu cituoti.

Jei klaustumėte manęs, tai mano topas būtų Lietuvos valdovė Dalia. Kuri, išvertus į žmonių kalbą, sako: „Kai vyksta rinkimai, valstybei ir jos piliečiams naudingų sprendimų priimti nereikėtų, nes rinkimų rezultatai yra svarbiau už valstybės reikalus ir mokesčių mokėtojų pinigus“.

Šiaip tai manęs tokia Lietuvos valdovės pozicija nestebina, nes ji visada buvo populistė agitatorė. Spėju, čia partškolos įgūdžiai.

O stebina mane nususinta, nukrūtinta ir nubunkinta bei nugarbačiauskaitinta Lietuvos žiniasklaida, kuri, panašu, jau visiškai nebesugeba savarankiškai mąstyti ir analizuoti. Na, gal išskyrus A.Perednį, E.Rašimaitę ar A.Skamarakaitę (beje, gal kas žino, kur ji dingo pastaruoju metu).

O grįžtant prie socdemų ir jų kvailumo bei nesugebėjimo komunikuoti, tai štai kaip jie turėjo daryti: R.Budbergytė teikia siūlymą naikinti PVM lengvatą. A.Butkevičius per spaudos konferenciją pristato tą siūlymą ir paaiškina, kad šita Vyriausybė pagaliau ryžosi ištaisyti klaidą ir baigti turtingų žmonių, tokių kaip A.Kubilius, J.Razma, K.Glaveckas ir visų kitų finansavimą biudžeto, tai yra, mokesčių mokėtojų lėšomis. Nes šita Vyriausybė, priešingai nei konservatnikai ar liberalai didžiausia dėmesį skiria socialiniam teisingumui. Todėl ji nebefinansuos tų, kurie ir taip turi daug pinigų, o visas iš jų sutaupytas lėšas nukreips tiems, kuriems tų lėšų labiausiai reikia ir kuriems dėl PVM lengvatos šildymui panaikinimo galbūt padidės šildymo sąskaitos.

Tų kompensacijų tvarka ir mechanizmai jau seniai yra nustatyti. Masiulininkai galbūt to nežino ar nenori žinoti, nes jiems patinka, kai biudžetas finansuoja dalį jų komforto, tačiau keista, kad apie tuos mechanizmus nežino konservatnikai ir jų buvęs premjeras A.Kubilius, nes tas įstatymas priimtas dar 2003 metais, o vieni paskutiniųjų didelių pataisymų buvo daryti 2011 metais, kai konservatnikas Kubilius griovė Lietuvos socialinės apsaugos sistemą, kurią socialdemokratai bando atstatyti.

Štai ką turėjo pasakyti A.Butkevičius, pristatydamas R.Budbergytės teisingą ir nepopulistinį žingsnį. Ir užsidirbti papildomų taškų rinkimuose.

O dabar tik šaudė to šaudė. Kartu su krūtimis ir užpakaliais delfiuose.

(9 balsų, vidurkis: 5,00 iš 5)
Loading...
 • Puodukas

  Turiu tevus pensininkus, ju pensija per abu kokie 540 euru. Sostine, namas nerenovuotas. Sildymo kaina , atmetus lengvata, padides. Kiek ten bebutu e, jiems bus brangu ir skaudu. Maistas, paslaugos, smotkes, transportas subrango. Masiuliui , Kirkilui ir Budbergytei – dzin, vieni turtingi briuseliniai arba sildosi dujomis nuosavose namuose. Kompensacijos tevams nepriklausys, nebadauja. Tai as populistas? Zinoma, pritariu, jei lengvatos naikinimas butu susietas su pensijos pakelimu 100 euru. Bet apie tai jokios kalbos!

  • Vytautas

   Manau, kad pinigų visuomenės kurios nors srities socialinei padėčiai pagerinti nebeliko už pusę milijardo nupirkus senų Bokserių. Gal, juk, pagaliau, rusai nebepuls..

 • Никодим Ворфоломеевич

  Toks jausmas kad socialkomunistu kvailumui nera rybu.

 • Izbliondimas

  Šį kartą, manau, blogo šeimininkas kalba blogai.
  Juk tą paramą gauna ir gaus tik bedarbiai. Taip pat daugiavaikės menkai apmokamų vergų šeimos. Ir visiški skurdžiai. Kurie ją visus 26 metus ir gauna
  O žmonės, kurie niekada gyvenime nevogė ir gauna sudėjus ar tai algos, ar pensijos 600-700 EUR/mėn., – niekada jokios paramos negauna.
  Niekada visus 26 metus.
  Gerai žinome, kad būtent dėl to išvyko darbščios jaunos pora vaikų turinčios šeimos, kai iš jų atėmė TS partija darbus, t.y. kai turėjo vergauti už kelis litus dienai. Kurie niekada per pastaruosius 26 metus nebuvo remiami.
  Nieko nekaltinu, kai Lietuvoje gamybos visiškai neliko. T.y. kai jau ir šaumenai ar reklamistai verslininkais vadinami…☺
  Taip pat nesiūlau, kai už viešuosius pirkimus ar kitaip pavogtus pinigus pastatytos pilaitės Vilniaus ir kitų miestų priemiesčiuose, limuzinai būtų nacionalizuoti, – to Juk ir norint mūsų žmonės neleistų. Juk mūsų tautietis myli vagį.
  Taigi, tie kurie lig šiol negaudavo paramos, negautų ir patvarkius šildymo kainas. Nereikia klaidinti žmonių.
  Tai yra būtų pabloginta pačių doriausių Lietuvos žmonių padėtis, kurie iki šiol neišdavė Tėvynės (t.y. kurie iki neišsinešdino iš Lietuvos).

  • ArturasR

   Mielas Izobliondine, neisliesiu į ilgus ginčus, bet psakysiu štai ką. Mano mama gyvenime niekada nevogė. Ji gauna pensijos 240 eurų (kai minite 600-700 eurų ir kalbate apie pensijas, demonstruojate savo visišką neišmanymą, nes tokias pensijas gauna tik buvę nomenklatūrininkai). Mano mana pensijoje jau beveik 15 metų. Ir visus tuos metus ji gauna paramą už šildymą. Manau teisingai gauna, nes užsidirbti jau nelabai išeina. O tie, kurie gali užsidirbti, tegul dirba, o ne gyvena iš pašalpų.

   • Izbliondimas

    600-700 eurų per mėnesį, – turėjau omenyje dviejų pensininkų šeimos pensiją. Taigi, jie tikrai nukentės. Ir stipriai. Nes tokiems išskalambinta paramos, taigi, niekada nebuvo anksčiau ir nebus, manau, ateityje. Nors šiuo atveju terminas „parama“ nėra tinkamas (manau, supratote ką turiu omenyje, tad nesiplečiu ties tokiomis vietomis).Norėjau pasakyti, kad visais panašiais atvejais, – niekas nesikeičia tik tie amžini pašalpiniams (sakau su visa jiems pagarba). O tie, kurių pajamos šiek tiek didesnės, – visais laikais būna už borto. Būtent jų sąskaita, manau, ir laikosi valstybė, visomis prasmėmis. Ir jie buvo tapti Lietuvos iįdavikais, išsinešdindami iš Lietuvos (tai, žinoma, per riebus posakymas „išsinešdino“), bet kadangi jį ne visai korektiškai buvau panaudojęs, tai priverstas nekeisti), ne savo noru. O pašalpiniams aišku niekas nesikeis. Vagims taip pat niekas nesikeis (padumaeš, už komunalinius tokiems reiks daugiau susimokėti, – juk tai zuikio ašaros jiems…).

    • Izbliondimas

     Atsiprašau, turiu pataisyti bent linksnius: 600-700 eurų per mėnesį, – turėjau omenyje dviejų pensininkų šeimos
     pensiją. Taigi, jie tikrai nukentės. Ir stipriai. Nes tokiems
     išskalambintos paramos, taigi, niekada nebuvo anksčiau ir nebus, manau,
     ateityje. Nors šiuo atveju terminas „parama“ nėra tinkamas (manau,
     supratote ką turiu omenyje, tad nesiplečiu ties tokiomis
     vietomis). Norėjau pasakyti, kad visais panašiais atvejais, – niekas
     nesikeičia tik tiems amžiniems pašalpiniams (sakau su visa jiems pagarba). O
     tie, kurių pajamos šiek tiek didesnės, – visais laikais būna už borto.
     Būtent jų sąskaita, manau, ir laikosi valstybė, visomis prasmėmis. Ir
     jie buvo priversti tapti Lietuvos išdavikais, išsinešdindami iš Lietuvos (tai,
     žinoma, per riebus pasakymas „išsinešdino“, bet kadangi jį ne visai
     korektiškai buvau jau panaudojęs, tai priverstas nekeisti), ne savo noru. O
     pašalpiniams aišku niekas nesikeis. Vagims taip pat niekas nesikeis
     (padumaeš, už komunalinius tokiems reiks daugiau susimokėti, – juk tai
     zuikio ašaros jiems…).