Kelios pastabos apie delfių įtaką V.Laučiaus minties raidai

V.Laučiaus tekstai man dažnai patinka. Nepaisant to, kad jie pastaruoju metu dažniausiai skelbiami delfiuose.

freedomfeens.com

Patinka todėl, kad juose, priešingai nei, pavyzdžiui, propagandisto A.Bačiulio rašliavoje, būna minties, bandoma argumentuoti ir analizuoti. Tačiau, panašu, kad defių aplinka ir jų besąlygiškas padlaižiavimas Lietuvos Daliai, Vladimirui ir jo minties raidai turėjo neigiamos įtakos, kuri geriausiai pastebima paskutiniame jo komentare „“Graužinienė forever“.

Šiaip tekstas smagus. Ironiškas, bandantis plačiau pažvelgti į tai, kas pastaruoju metu vyksta Lietuvoje ir sudėlioti viską į lentynas.

Tačiau mano pirma pastaba būtų, kad V.Laučius, kas jam paprastai nebūdinga, šį kartą perima delfių žurnalistikos tradicijas ir viską pernelyg supaprastina. Jis teigia, kad yra dvi Lietuvos: viena L.Graužinienės, o kita tų, kurie galvoja „Pilnatis ir kosmosas“.

Dėl L.Graužinienės Lietuvos iš esmės sutikčiau. Neabejoju, kad Lietuvoje yra daug žmonių, kuriems patinka L.Graužinienės bandymas prilygti Lietuvos Daliai, kurie yra skaitę „Senį ir jūrą“ ir norėtų darytis šukuoseną pas Juozuką. L.Graužinienė tam tikra prasme galėtų simbolizuoti lietuviškąją Amerikos svajonę, kai iš nulio tampi valstybės vadove (na, bent jau sau) ir kad tam nereikia jokių kompetencijų. Tokia koncepcija daliai L.Graužinienės Lietuvos gali būti artima dar ir todėl, kad ji siejasi su jau pamirštais vienos dainos žodžiais: „kas buvo nieks, tas taps viskuo“.

Tačiau niekaip negaliu sutikti, kad visa antra Lietuva yra visi tie, kurie nepriklauso L.Graužinienei ir kurie viską vertina per pilnaties prizmę. Ši Lietuva yra labai nedidelė, tikriausiai net mažesnė už L.Graužinienės Lietuvą. Jos žinomiausi atstovai – A.Matonis, A.Užkalnis, A.Ramanauskas, M.Adomėnas, A.Bačiulis, D.Pancerovas ir saujelė kitų besitaškančių seilėmis ir „išmintimi“ kai mėnulis keičia savo fazes,  yra užribis. Nykstančiai mažas, tačiau dėl nelaimingai susiklosčiusių aplinkybių, matomas. Kaip ta pilnatis žvaigždėtą naktį. Tačiau nepaisant savo dydžio, ši Lietuvos dalis yra gal net pavojingesnė už L.Graužinienės dalį. Mat kvailius galima ignoruoti, o propagandinė paranoja yra neišgydoma.

Bet grįžtant prie bandymo sudėlioti Lietuvą į lentynėles, tiesa yra ta, kad Lietuva yra gerkai spalvingesnė, nei sako V.Laučius. Ir L.Graužinienė bei pilnaties šaukliai tikrai neatspindi viso esamo pasirinkimo. Tas pasirinkimas nėra ir D.Grybaskaitė, ką priešindamas Loretos ir visą „kitą“ Lietuvą tikriausiai netisiogiai bando pasiūlyti V.Laučius. Suprask, jei tau nepatinka L.Graužinien, tai lyg ir privalo patikti D.Grybauskaitė, nes Lietuvos juk tik dvi.

Ir juo labiau nesidalija ta Lietuva į tą kuri yra „priemonė Darbo partijai siekti galios ir įtakos“ ir visus likusius, kaip kad bando įteigti Vladimiras, nes kas jau kas, o jis tai turėtų žinoti, kad vien Seime šiandien partijų siekiančių galios ir įtakos yra daugiau nei penkios ir vargu ar jos kada nors sudarys bendrą frontą prieš darbiečius. Kaip ir visų jų rinkėjai.

V.Laučiaus pasažus apie dvi Lietuvas, žinoma, galima nurašyti kaip hiperbolizuotas metaforas ir vertinti tik kaip nepavykusius bandymus suteikti tekstui daugiau formos, aukojant dėl to turinį.

Tačiau štai jo užuominą apie tai, kad tikriausiai, vykdydami Kremliaus įsakymą „darbiečiai“ Seime praėjusią savaitę mėgino prastumti Rusijai naudingą rezoliuciją dėl ES ir Ukrainos Asociacijos sutarties sąlygų“, jau reikėtų vertinti rimčiau.  Tiems kas nesupranta – kalbame apie rezoliuciją, kurioje buvo siūloma susieti Ukrainos ir ES laisvos prekybos sutarties pasirašymą su J.Tymošenka. Laučiui tikrai pakanka kompetencijos ir žinių šiuo klausimu ir jie neabejotinai seka įvykius susijusius su būsimu Rytų partnerystės viršūnių susitikimu Vilniuje. Todėl arba jis sąmoningai, delfių stiliumi, klaidina savo skaitytojus, arba nori pasakyti, kad D.Grybauskaitė, kuri atstvauja tai kitai Lietuvai, kartu su darbiečiaisi ir Loreta, taip pat dirba Kremliui ir vykdo užsakymus iš ten.

Nes D.Grybauskaitė pareiškimas dėl J.Tymošenkos buvo gerokai griežtesnis nei darbiečių Seime siūlomoje rezoliucijoje, tad gal tikrai, kaip siūlo V.Laučius, visi mes turime tikėti, kad „Druzhba neveikia dėl techninių priežasčių“.

Trečia mano pastaba susijusi su V.Lačiaus samprotavimais apie „Darbo partijos ant BNS žurnalistų užsiundytą STT“. Jis klausia: „gal jūs įsivaizduojate, kad dėl sveiku protu nesuvokiamų STT veiksmų prieš žurnalistus yra atsakinga Daukanto aikštė, Generalinė prokuratūra ir VSD, o ne kyšantis Darbo partijos interesas?

Ir iš karto atsako: „Jei taip manote, vadinasi, L. Graužinienė ir jos sekėjai pasiekė svarbų tikslą: jūsų smegenyse, tikėtina, telkšo „darbiečių“ ir su jais bendradarbiaujančių interesų grupių skleidžiama propaganda,

Drąsu, bet aš drįsčiau teigti, kad tai ne mūsų, o V.Laučiaus smegenyse šį kartą telkšo nežinia kieno paskleista propaganda. Nes jis juk turėtų žinoti, kad nei Loreta, nei visa darbo partija niekaip negalėtjo“užsiundyti“ STT ant žurnalistų. Dėl labai paprastos priežasties – STT šioje istorijoje yra įrankis, vykdantis pavedimus. O pavedimai vykdyti „sveiku protu nesuvokiamus veiksmus“, kaip teisingai nurodo pats V.Laučius ateina iš ten, kur V.Laučius siūlo net nežiūrėti: Generalinės prokuratūros ir teismo, tiksliau, teisėjo G.Viederio. Atsakymo ar už tai atsakinga yra Daukanto aikštė, kruri skiria generalinį prokurorą ir teisėjus, V.Laučius  galėtų pasieškoti toje jo smegenyse telkšančioje propagandinėje baloje.

Ten pat Vladimiras galėtų paieškoti ir atsakymo į klausimą, kodėl kai kurie , kaip jis pats sako lyg ir D.Grybauskaitei neatnašaujantys žurnalistai ir žiniasklaidos priemonės“ taip atkakliai nenori matyti to, kas akivaizdu ir taip nuoširdžiai dirba Lietuvos Dalios propagandistais. Nekalbu čia apie A.Bačiulį, kuris bene vienintelis viešai skelbė, kad tai, ką darė STT, buvo normalu ir pateisinama ir kurį tikriausiai turėjo galvoje V.Laučius, kalbėdamas apie „apgailėtinai“ atrodančius veiksmus. A.Bačiulis jau seniai žino, kam ir kodėl tarnauja.

Kalbu apie tuos, kurie dar atrodo nėra visiškai parsidavę ir nusivalkioję, dar turi sveiko proto ir yra pajėgūs suvokti, kad jais manipuliuoja. Ir kad padarys tą patį, ką padarė su mano kolege J.Damulyte, kai tikslas bus pasiektas. Tokius, kokiu, mano supratimu yra V.Laučius, jei jo dar galutinai nepaveikė delfių aplinka.

Todėl ir surašiau šias pastabas. Tik gerų ketinimų vedinas, tskant, škia.

 

(4 balsų, vidurkis: 5,00 iš 5)
Loading...