Rinkimų agitacija

Savaitraštis 15min 2012 10 12

************************************

Žinau, kad jums sunku. Bet nebūkite kvaili ir neklausykite tų, kurie jums siūlo balsuoti širdimi arba pataria, kuri partija yra “geriausia”.

Patarti sau galite tik jūs patys ir balsuoti reikia ne širdimi ar kuria nors kita kūno dalimi, o interesais. Na, bent jau jei esate sveiko proto žmogus.

Pabandysiu paaiškinti. Tarkim, esate mokytoja. O jūsų sutuoktinis, pavyzdžiui, žurnalistas. Esate normali šeima, turite du sūnus, lankančius gimnaziją ir jau galvojančius apie studijas bei pagrandukę dukrą, kuriai, tarkim, ką tik suėjo dveji. Gyvenate daugiabučiame name, tarkim, Pilaitėje.

Vyro tėvai, deja, jau iškeliavę anapilin, bet jūsų mama, nors ir pensininkė, dar pilna jėgų ir noro jums padėti, kaip paprašote. Gyvena tėvuko pastatytame name, tarkim Utenoje, šalia namo yra 20 arų žemės, kurios didžiąją dalį užima veja.

Pradėkim nuo paprasčiausių dalykų: ar jūs, kaip mokytoja, patenkinta savo darbo sąlygomis ir gaunamu atlyginimu? Norėtumėte didesnių klasių ir daugiau pamokų, ar priešingai – mažesnių klasių ir mažiau krūvio? O kaip buvo prieš ketverius metus? O prieš aštuonerius? O prieš dvylika, jei dar pamenate? Geriau ar blogiau?

Sūnus mokosi gerai? Gal kuris nors nori studijuoti mediciną arba architektūrą, bet nėra tikras ar pakaks turimų balų? Gal buvote sudarę draudimo sutartį ir problemos sumokėti už studijas, jei kartais tų balų pritrūktų, nebus?

Dukrą reikės tikriausiai pradėti vesti į darželį? Į šalia esantį (jei yra) patekote lengvai ar vis dar laukiate eilėje? O gal nusprendėte vesti į privatų darželį? O gal auklę samdysite?

O kaip vyrui sekasi? Patenkintas, kad jo algą pagaliau “įsodrino”? Gali sirgti ir eiti atostogų? Vis dar vaikosi naujienų? O gal jau derasi su kokia viešųjų ryšių agentūra, nes naujienoms paklausos vis mažiau ir jos vis pigiau perkamos. Bet gal vyras pats kaltas – vis nenori apie Bunkės ir Zvonkės krūtis bei A.Ramanausko šokio žingsnelius rašyti?

O ir jūs pati gal be reikalo toje mokykloje sėdite? Gal reikėjo privačia praktika užsiimti. Pagal verslo liudijimą.

Buvote sudarę sutartį su privačiais pensijų fondais? Ar žinote, kiek ten šiandien yra sukaupta lėšų? O mamai pensijos pakanka, ar kas mėnesį pervedate po porą šimtų ir dar 50 įdedate į rankinę, kai atvažiuoja išleisti jūsų savaitgaliui į Druskininkus?

O kaupsite pensijai privačiuose fonduose svanoriškai, skirdami papildomai 2 ar 3 procentus nuo savo atlyginimo? Prie tų beveik 35 procentų, kuriuos šiandien mokate. Bet tada dar 2 ar 3 procentus pridės ir valstybė. Gal apsispręsti būtų lengviau, jei “Sodros” sistemoje pasitikrintumėte, kokia šiandien yra jūsų prognozuojama pensija? Ar esate tai kada nors dariusi?

Kaip jums progresiniai mokesčiai? Jei nuo 3500 litų “ant popieriaus”? O jei nuo 5000? O jei kartu už kiekvieną jūsų vaiką neapmokestinamas pajamų dydis bus padidintas 200 litų?

Ką manote apie nekilnojamojo turto mokestį? Tikriausiai reikėtų, nes jūs juk daugiabutyje gyvenate? O mamai padėsite jį sumokėti. Juk malkų tai nuperkate, nepaisant, kad kasmet brangsta. Bet patys juk už šildymą mokate pigiau, nes PVM lengvata galioja.

Per daug klausimų? Per sunku? O kas sakė, kad valdyti valstybę yra lengva? Bet jūs juk norite?

Tad ir valdykite vadovaudamasi ne širdimi ar kokių visažinių puskvaišių  rėksminga agitacija.

Valdykite vadovaudamiesi savo interesais.

(8 balsų, vidurkis: 4,25 iš 5)
Loading...