Ačiū Agniui…

Ne kartą esu rašęs apie ydingą PVM lengvatą šildymui: kad ji nėra socialiai teisinga ir diskriminuoja piliečius, nesinaudojančius centralizuotu šildymu.

Atrodytų, viskas labai paprasta: kodėl A.Kubilius, gyvenantis Antakalnyje, turi būti valstybės socialiai remiamas, o A.Račas, apsigyvenęs Saulėtekyje, tokios paramos gauti negali.

Tačiau Seimo nariams bent jau iki šiol taip neatrodė ir net, pradėjus dirbti šiai Vyriausybei, naikinusiai PVM lengvatas net ten, kur jas galbūt reikėjo palikti, lengvata šildymui liko nepajudinama. Paskutinį kartą dėl jos buvo balsuojama praėjusių metų liepos 23 – nuspręsta lengvatos galiojimą pratęsti iki šių metų rugsėjo.

Šiandien galiu pasidžiaugti, kad visą laiką buvau teisus. Ačiū šiauliečiui Agniui, kuris pasiekė, kad Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba pripažintų, jog PVM lengvata centralizuotai tiekiamam šildymui diskriminuoja individualiuose namuose gyvenančius Lietuvos Respublikos piliečius.

Realiame gyvenime tai, žinoma, kol kas nieko nekeičia. Nepaisant kontrolierių sprendimo ir pavedimo Seimui panaikinti egzistuojančią diskriminaciją, vargu ar galima tikėtis, kad Seimo nariai parodys didelį entuziazmą vykdant šį pavedimą. Šiaip ar taip, nemaža dalis parlamentarų, jų šeimų narių ir giminaičių tikriausiai taip pat gyvena namuose, kuriems šildymas tiekiamas centralizuotai. Kas gi pjaus šaką, tskant…

Kita vertus, šiauliečio Agniaus iniciatyva yra labai pamokantis pavyzdys, kaip galima ginti savo teises. Na, bent jau pabandyti tai daryti teisinėmis priemonėmis.

Lenkiu galvą.

(7 balsų, vidurkis: 3,86 iš 5)
Loading...