Popsas, makaronai ir balsavimas internetu

Savaitraštis 15min 2012 10 05

*******************************

Liberalų sąjūdžio vadovas E.Masiulis šią savaitę viešai pareiškė, kad Lietuvoje liko gyventi tik puskvailiai, kuriems ant ausų galima kabinti kilogramus makaronų ir kuriems iš visų muzikos rūšių labiausiai patinka popsas.

Visi kiti, kuriems nesvetimas rokas, džiazas, techno ar simfoninė muzika, pasak E.Masiulio, išvažiavo.

Kad nebūčiau apkaltintas melu, pacituosiu:

Man atrodo, jog dėl to Lietuvos politika labai popsėja. Kitaip tariant, mes matome vis daugiau populizmo Lietuvos partijose ir, natūralu, kad jeigu emigrantai, kurie yra pamatę kitokio gyvenimo, turėtų galimybę dalyvauti balsavime, jiems nebelabai tiktų tie makaronai, kurie kabinami.

Esu socialdemokratinių pažiūrų liberalas (nesistebėkite – Lietuvoje tai visiškai normalus dalykas), todėl pripažįstu E.Masiulio teisę galvoti, kad esu puskvailis ir kad man patinka popsas bei makaronai. Nepaisant to, kad esu matęs kitokio gyvenimo daugiau nei kokie 70 proc. emigrantų ir kad viena mano mėgiamiausių yra AC/DC “The Jack”.

Kita vertus, tikiuosi, kad būdamas liberalų vadu, E.Masiulis taip pat pripažins mano teisę galvoti, kad Lietuvos politika labiausiai popsėja būtent dėl tokių politikų kaip E.Masiulis.

Nes balsavimas internetu, už kurį taip karštai agituoja E.Masiulis, yra pats didžiausias popsas. Galbūt net didesnis už V.Aleknaitės-Abramikienės siūlymą kultūros ministrui A.Gėlūnui prisisioti į lėkštutę ginant Lietuvą nuo krikščionybės priešų. Skirtumas tarp V.Aleknaitės-Abramikienės ir E.Masiulio yra tas, kad pirmoji apsimeta nuoširdžia fanatike, tikėdamasi, kad tai leis jai dar ketverius metus važinėtis valdišku automobiliu ir pirkti benziną už kanceliarines lėšas, o antrasis, panašu, iš tiesų nesupranta, ką kalba.

O turėtų, nes jau ne pirmi metai veikia toje vis labiau ir jo dėka popsėjančioje Lietuvos politikoje.

Iš tų pusės milijono (ar galbūt net 800 000 kaip kai kas teigia), kurie pasak E.Masiulio, yra “pamatę kitokio gyvenimo”, balsuoti šių metų Seimo rinkimuose, paskutiniais duomenimis, užsiregistravo kiek mažiau nei 11 000. Kai kas tikisi, kad bus daugiau – gal net 20 000.

2008-aisiais registravosi kiek daugiau nei 16 000, balsavo – 10 300.

Jei skaičiuotumėme nuo pusės milijono, būtų vos kiek daugiau nei 2 procentai. Kiek būtų nuo 800 000 galite suskaičiuoti patys.

Taip pat galite suskaičiuoti, kiek tai būtų nuo 2,5 mln, rinkėjų, turinčių teisę balsuoti spalio 14 dieną vyksiančiuose rinkimuose. Jei per sunku, galiu padėti – 0,4 procento.

Tai dalis tų, “pamačiusių kitokio gyvenimo”, kurie galbūt iš tiesų klausosi ne tik popso, atliekamo E.Masiulio ir kitų į jį panašių Lietuvos politikų, kurie, tikriausiai nuoširdžiai tiki, kad leidus balsuoti internetu, juos išrinks.

Man nuoširdžiai jų gaila. Dėl to, kad jie  kabina makaronus ne ant svetimų ausų, o ant savo.

Estijos pavyzdys aiškiai rodo, kad balsavimas internetu iš esmės nepadidina balsuojančiųjų skaičiaus. Internetinis balsavimas tiesiog leidžia norintiems balsuoti daryti tai kitu būdu. Jei netikite, galite patys pasitikrinti VRK svetainėje.

Tai padarę, suprasite kad internetinis balsavimas šiandien yra tik tas pats popsas ir makaronų kabinimas.

E.Masiulis tiki, kad pasikabinsite, nes mano, kad esate puskvailiai, nematę kitokio gyvenimo.

O aš galvoju, kad dauguma puskvailių išvažiavo. Jūsų teisė rinktis, kaip sakoma.

(6 balsų, vidurkis: 4,33 iš 5)
Loading...