Citata #367 Profesorius K.Masiulis atranda naujus mokesčius

Iš Seimo nario, profesoriaus K.Masiulio komentaro apie Lietuvos politikos aktualijos mitus:

Pridėtinės sveikatos draudimo (PSD) mokestis buvo sugalvotas ir priimtas 1996 m., o darbo grupei, rengusiai įstatymą, vadovavo pats Vytenis Andriukaitis, kuris dabar PSD kritikuoja.

Bernardinai

… Vienas K.Masiulio partneris valdančiojoje koalicijoje vienoje laidoje sakė: „Kokie apžvalgininkai, tokie ir politikai“

Perfrazuojant jį, būtų galima pasakyti: „Kokie politikai, toks ir jų supratimas apie mokesčius“.

Liūdniausia, kad K.Masiulis dar ir profesorius…

(9 balsų, vidurkis: 3,67 iš 5)
Loading...
 • Komentaras pašalintas A.R.

 • Komentaras pašalintas A.R.

  • vasia

   * nuo neapykantos iki meiles tik vienas zingsnis. Fredi, kokia tavo orentacija?

 • oj, vietoj privalomas, pasake pridetines. beda.

 • babukas

  PSD – tai PRIVALOMAS sveikatos draudimo (mokestis), čia tiems kas nesuprato:)

 • Valdas

  Zuokas, besibilynėdamas su Masiuliu,
  savo tinklapyje buvo paskelbęs teismo posėdžio stenogramas. Masiulio logika ir minčių rišlumas žemiau bet kokios kritikos…. Nusistebėjau, kad jis profesorius..

  • teko dalyvauti viename disertacijos gynime, kur K. Masiulis buvo oponentas. Galiu pasakyt tą patį – besiginantysis ne visus argumentus suprato, keliskart prašė pakartoti, bet galų gale apsigynė.

 • urvinis

  Komentaras pašalintas A.R.

  • mielas Urvini, labai sąmojinga:)

   • J. naivusis

    Betgi taip nesąžininga. Jeigu Urvinio komentaras buvo sąmojingas, reikėjo palikti.
    Kadangi pašalintas, tai derėtų ištrinti ir šeimininko komentarą.

    • mielas J.naivusis, prieš konstatuojant, kas yra sąžininga, o kas ne, derėtų išsiaiškinti visas aplinkybes. Urvinio komentaras nebuvo nei pašalintas, nei kaip nors pakeistas. Tai, ką matote, ir yra Urvinio komentaras…:)

     • J. naivusis

      Belieka atsiprašyti. Sąmojinga ir originalu, bet tai būtų prastas humoras, jei bus kartojama.

   • Rytis I

    jei sąmojinga, kodėl net skaitantiems dundukams nejuokinga:(

    • Ryti, viskas priklauso nuo skonio… Aidas žavisi Modesto ir A.Ramanausko humoru, aš – ne. Demokratija. Ir mes su Aidu dėl to nesipykstame:)

 • ogogo kokia cenzura ;)

  • mielas yessuz, laiks jau būtų skirti cenzūrą nuo švaros palaikymo

 • gied

  Šiaip profesorius gali kitų dalykų neišmanyti. Tai pedagoginis, o ne mokslinis laipsnis, negarantuojantis jokių absoliučių žinių. Tiesiog nusikalbėti negražu.
  Pagal legendas, universitetuose dėstyti lieka pasišventę mokslui žmonės. Taip 100% nėra, kuo nesunkiai galima įsitikinti pasižiurėjus į maldeikienes bei seimo profesorius. Didelė dalis universiteto dėstytojų gąsdino realus darbas vien dėl to, kad jie neturi jokių realių įgūdžių, o jų žinios – siauroje srityje ir grynai teorinės.
  Yra ir išimčių. Vienas bedėstantis (bet realų darbą turintis) docentas pasakė taip : Jei dėstytojai mąstytų, jie neprašytų aukštesnių algų. Nes tada jų vietos bus patrauklios tiems, kurie šį tą išmano, ir senuosius dėstytojus išmes.

  • A.G.

   Dažnai painiojama dėl profesoriaus aplamai.
   Pirmiausiai ne visi mūsų tautiečiai netgi žino sakytumei visiškai elementarius dalykus, kad tai pedagoginis laipsnis, aukščiausia jo kartelė (beje kuri duodama turinčiam atitinkamai tik mokslinį vardą, nebūtinai habilituoto daktaro, žinome pavyzdžių kai jį yra gavęs ir daktaras). Būtent, pedagoginis. Kaip, pavyzdžiui, akademiko – aukščiausia kartelė mokslininko hierarchijoje.
   O jau jie tarpusavyje taip pat nėra nei išn tolo tolygūs. Kaip ir tarp Nobelio premijos laureatų.
   Na bet ką norėti, jei dažnas mūsų žmogus neskiria, t.y. nežino ir kitų ta tema elementariausių dalykų, – pavyzdžiui, kuo skiriasi universitetinis išsilavinimas nuo aukštojo.
   O be to, profesorius… ar akademikas yra toks, – tik labai siauroje savo srityje. O kuo labiau tolsime į Vakarus, tuo labiau pastebėsime, kad specialistas bent kiek į šoną nuo savo specialybės (kaip taisyklė, taip pat labai siauros) – žinių, viena, visiškai ir neturi, antra, – tai aiškiai ir įvardija… niekuomet neatsakys į klausimą ne savo temoje. Ir jokių kompleksų dėl to neturės.
   Tai mes čia Lietuvoje įpratę viską žinoti… geriausiu atveju, paviršiai, dėl ko, tokiu atveju… ir savo tematikoje, paviršiai.
   Tad nenuostabu, kad kai kalba savo srityje garbus profesorius koks, – žmonės taip ir mano, kad jis toks yra visose srityse… na o tie, kaip sako rusai „radi staratsa“.
   Bet tai manau praeis… ir Lietuvoje.
   Mūsų žmonės keičiasi bręsta ne dienomis, – valandomis.
   Nors turime sparčiai didėjantį ir kitą polių, – ir tai neišvengiama, nors ir nenoramalu, o svarbiausiai, siaubingai baisu.

 • Westas

  gied> briedą parašei! Pirma Maldeikienė kaip dėstytoja tikrai yra labai gera (manau viena iš geresniųjų), nes žinias pateikia tikrai labai gerai ir skatina studentų mąstymą, ruošimąsi paskaitoms, labai veda daug diskucijų paskaitų metų bei visaip skatina studentus ne tik iškalti, bet ir suprasti, kur tos žinios gali būti pritaikytos. Žinau iš asmeninės patirties, kitas dalykas tai jos pozicija ir jos aiškus išsakymas visuomenei, Tu gali su ja sutikti arba nesutikti, tačiau tai nei kiek nesumažina jos kompetencijos, o jos nusišnekėjimų ekonomikos tematika dar neteko pastebėti, todėl geriau pagrįsk savo teiginius.

  Dėl antro punkto, tai svaičiojimai ir tiek, nes jaunas amžius ir darbo turėjimas dar nereiškia, kad žmogus yra geras dėstytojas ar mokslo darbuotojas.

 • lida

  Su nekantrumu lauksiu naujų blogo temų su perspausdintomis žymių žmonių gramatinėmis klaidomis.

  • Labai nenoromis, bet prisijungiu prie lidos laukimo.
   Nes man irgi patinka visokie gramatiniai nesusipratimai ir pokštai:-)

 • max

  gerbiamas Artūrai, nesu mokestinių reikalų žinovas (esu profesionalus jų mokėtojas ;-)), gal galėtumėte paaiškinti , kur profesorius Masiulis čia nusišnekėjo. Iš komentatorių to nelabai tikiuosi.

  • Martynas

   Nors kreipėtės į įrašo autorių, leisiu sau atsakyti — mano nuomone, net ir pataisius „spausdinimo klaidą“ (ne pridėtinės, o privalomojo), nusišnekėjimas vistiek išlieka — neva toks mokestis „sugalvotas“ tik 1996 metais, suprask, anksčiau profesorius apie jį nė girdėti negirdėjęs…

   O beje ir pats žodžių supainiojimas man čia atrodo ne kaip neesminė klaidelė, o kaip demonstruojanti visišką aptariamo dalyko „svetimumą“ kalbančiajam.

 • Marius

  Konservatoriai jau yra pakankamai laiko valdžioje, tad galėjo sutvarkyti PSD taip, kad nekiltų bereikalingų diskusijų, o ne kaltinti socdemus kad jie priėmė idiotišką įstatymą, o mes va tik vykdom.
  Aš pvz nesuprantu, kodėl turiu mokėti PSD tris kartus, nors mano pajamos yra vidutines. Aš juk nesergu 3 kartus daugiau ir ligoninėje gulėdamas 3 lovų neužimu. O pasirodo, jeigu šalia pagrindinio darbo žmogus turi kelias papildomas veiklas, kurios duoda nedideles pajamas ir jas sąžiningai deklaruoji, tai esi triskart „ligonis“.
  Aš sutinku, mokesčius mokėti reikia, bet gal reikia padaryti, kad jie būtų logiški. Jeigu už kitas mano veiklas man reikėtų sumokėti didesnes Sodros įmokas, aš neprieštaraučiau, arba jeigu mano pajamos būtų aukščiau vidutinių ir mokėčiau didesnį pajamų mokestį ir būtų suprantama. Bet dabar yra bandoma įvesti lygiavą nuo antro galo, ir gaunasi kaip visada … Ir tegu nesistebi konservatoriai, kad jų reitingai krenta.

  • max

   Mariui >…Ir tegu nesistebi konservatoriai, kad jų reitingai krenta.< o socdemų , priėmusių šį įstatymą reitingai kyla. Štai tokia gyvenimo logika :-(

   • Marius

    Max
    Man socdemų reitingai niekad nekilo. O norisi papraščiausio, kad dabar esantys valdžioje būtų bent kiek kitokie, negu prieš tai buvę.

   • Marius

    Pone Max, Kęstučio Masiulio pasisakymas yra eilinis politikų nusimuilinimas nuo problemos. Juk dabartinių politikų reikalas ištaisyti klaidas, o ne viską versti prieš tai buvusiems.

 • mdxacuk

  Komentaras pašalintas A.R.

  • mdxacuk

   Ačiū už dėmesį.

   • Musė

    Mdxacukai, nepergyvenkite – viskas perskaityta ir sukonspektuota.

    Ir nebūkite mažas vaikas – negi nežinote, kad šventą Valatkos vardą savo nešvariais pirštais galite sukaukšėti šiame tinklaraštyje tik teigiamame kontekste.

    • miela Muse, jūsų įžvalgumas, minties gilumas ir analitiniai gebėjimai nesiliauja manęs stebinti. Jei rašytumėte kasdien, neabejotinai galėtumėte pretenduoti į genijus (-as)

    • mdxacuk

     Ačiū, Muse, man jūsų įvertinimas svarbiausia, p. Račo tik antroj vietoj – nors ačiū ir jam už pastangas.

     Kai jūs čia užeidavot dažniau, skaityt visada pradėdavau nuo jūsiškių pasisakymų, tik paskui skaitydavau Valentino, Fredžio, romo ir kitų išskirtinių dundukų. Ir tik paskiausiai paties p. Račo straipsniukus. Dažniausiai tik antraštes, nes turinys būdavo lengvai nuspėjamas iš anksto.

     Pastebėjau, kad pastaruoju metu Apžvalginykai Lietuvoje tapo ypač nervingi. Kas jausis labai laimingas, verčiamas truputį pasispausti? O kur dar alinanti kova už toleranciją ir moderniųjų nacistų apgultis? Tad tenka visiems mums už tai atkentėti, tegu ir nepelnytai. Bet jeigu jau užsivertei ant savęs tokią naštą, tai turi nešt ją sukandęs dantis kas bebūtų. Kažkas gi turi palaikyti tinklapio lygį. Istorija mus įvertins.

     • mielas mdxacuk, niekada neabejojau, kad esate labai geros nuomonės apie save ir savo gebėjimus, tačiau šį kartą gal kiek persistengėte. Jūsų indėlis į šio tinklaraščio „lygį“, nepaisant titaniškų tamstos pastangų yra toks pat kaip A.Valinsko – į Lietuvos politiką. mano patarimas tamstai būtų toks – nebekentėkite, nutraukite vergijos pančius, nusiimkite tą tamstai pernelyg sunkią naštą, atkąskite dantis ir gyvenkite sau ramiai ir laimingai. Istorija tai būtinai įvertins.

      O kai bus tie atvejai, kai negalėsite nerašyti – parašykite į kanto puslapį arba vakaro žinioms. Be kančių ir zulinamų dantų.

      Su geriausiais linkėjimais ir linkėdamas išsilaisvinimo.

     • Musė

      mdxacuk, baikite, aš sėdžiu raudona nuo jūsų komplimentų, negi rimtai reiks jums skirti pasimatymą Teatro gatvėje prie trečiojo garažo :)

     • mdxacuk

      Muse, specialiai praeidamas užvakar pažiūrėjau – ten tik VIENAS garažas ir dar sandėliukai iš abiejų pusių. Yra aplinkui ir kur kas patrauklesnių vietų, bet…

      Protingos moterys yra mano silpnybė, tačiau tradicinės šeimyninės vertybės dar svarbiau.

      Iš kitos pusės protingos moterys tuo ir ypatingos, kad jos gali būti ir tik draugės. Nors kas tuo patikėtų…

     • aidas

      .. hmm, na aš patikėčiau ;)

 • Smilga

  Susimakalavo profesorius truputį, jam tai būdinga…:)))

 • Žemės Vaikas

  Kiekviena diena parašyti ką nors labai protingo, įdomaus, sensacingo misija neįmanoma net genijui.

  Dėkingas A.Račui už galimybę žmonėms pasidalinti savo mintimis, kurios, dažniau nei kitur, čia būna gana įdomios ir argumentuotos.

  • Žemės Vaike, jūs klystate. Pažiūrėkite kiek kasdien protingo ir įdomaus parašo čia lidos, mdxacukai, fredijai ir jų draugai. Ar jie genijai?

   • Žemės Vaikas

    Jūsų gerb. Artūrai ir visų likusių čia rašančių statusas skiriasi iš esmės. Jus kaip svetainės autorius, išsakydamas savo požiūrį jums aktualiu klausimu, suformuojate diskusijos objektą. Visi likusieji reikšdami savo asmenines nuomones diskutuoja užduotos diskusijos rėmuose, tiesa kartais diskusijai nukrypstant savarankiška vaga.
    Būtent jums tenka sunkiausias uždavinys surasti įdomią, aktualią temą, ką daryti kokybiškai kasdien iš tiesų labai sunku, arba kaip aš išsireiškiau, misija neįmanoma net genijui. Kritikuoti ar pritarti jūsų mintims uždavinys žymiai lengvesnis, ir tai nesudaro sunkumų prirašyti, kad ir kiekviena diena, po keletą komentarų.
    Dar daugiau, jums tenka skaityti visus komentarus ir juos vertinant, išlikti maksimaliai nešališku. Sunku rasti optimalų pusiausvyros tašką tarp tvarkos ir laisvės, ypač kai komentarai nesutampa su jūsų pozicija. Dominuojant drausmei, komentarai „tvarkingėja“, mažėja nuomonių įvairovė, dominuojant laisvei viskas atvirkščiai, turime plačiausią nuomonių spektrą, tiesa betvarkėje jas gali būt sunku surast.
    Palinkėčiau visiems šio puslapio dalyviams daugiau tolerancijos vieni kitiems, koncentruotis į diskusijos esmę, o ne į smulkmenas, stengtis bandyti „išgirsti“ oponentą, o ne bet kokią kainą stengtis jį „sudirbti“.

    • mielas Žemės Vaike, pirmiausia, ačiū už supratimą. Tačiau kalbėti reikia ne apie drausmę ir laisvę ar – juo labiau – apie sutapimą ar ne su mano pozicija. Šiame tinklarštyje esantys komentarai puikiai tai paliudija – nesutampančių su mano požiūriu komentarų yra tikriausiai keliasdešimt kartų daugiau nei mano įrašų.

     Problema yra atmatos, kuriems kyla nenumaldomas noras čia atėjus pridergti, ką nors pažeminti ar pasipuikuoti savo bukumu. Mano supratimas apie laisvę pastarųjų dalykų neapima. Nuomonių spektras gali būti labai platus ir tuo atveju, kai nuomonės reiškiamos normaliems žmonėms (aš save priskiriu tokių kategorijai) priimtina kalba.

     Šio principo laikiausi iki šiol ir laikysiuos ateityje.

     • lida

      Na dundukų kriterijai daug maž aiškūs. O kokie raštu išdėstyti faktai ar nuomonės čia komentatorius padaro atmatomis ?

  • naujokas

   As tai sakycia, kad tona cia uzduoda paties autoriaus pritrenkianti argumentacija. Pavyzdziui, apie prof.Sakala. Profesoriu atzvilgiu autorius is viso turbut jaucia stabilius kompleksus. Nes Masiuliui neprikisi nieko – nei jis apsivoges, nei demagogas. Tai galima nors tokius apgailetinus niekus, gal netgi atsiradusius del Bernardinu paneliu kaltes.

   • mielas naujoke, kadangi tai pirmas tamstos komentaras šiame tinklaraštyje, jis paliekamas. Ateityje pasistenkite komentuoti į temą, be nereikalingų nukrypimų ir perteklinių būdvardžių.

 • Paprastas riktas… O kam nepasitaiko?

 • Aras

  Komentaras pašalintas A.R.

 • lv

  Valinskas dabar (turbūt nuo tų „samdinio marškinių“ laikų) yra absoliutus klounas, nulis ir kategoriškai netinka į koalicijos partnerius, todėl bet kokia proga, prisiminus skaudokai įsirėžusią „kokie apžvalgininkai, tokie ir politikai“, tai bus primenama…
  Sekantys kandidatai Valinskui palinksniuoti: Dagys, Matulas, Stancikienė, Razma, Degutienė…

 • Komentarų pjovimo metas… Rizikuoju būti išcenzūruotas, tačiau perskaičius įrašą kilo tik viena mintis. Rusų klasikas yra pasakęs: „Nejaugi Jūs manote, kad tarp profesorių nėra kvailių?“…

 • albinas

  As manau, kad cie buvo paprasciausia rasymo klaida, Masiulio, arba tinklarascio redaguotoju. O autorius ir kai kurie komentatoriai is degtuko vezima skaldo…

 • nerijus

  Liūdniausia, kad prof. K. Masiulis siūlė Seimo nario algą susieti su jo ankstesne alga iki tol, kol buvo išrinktas Seiman.

  Profesorius, tsakant,..

  Tokias mintis jis dėstė, viename susirinkime su pedagogais ( gimnazijoje ).

  p. s. sakoma: kuo didesnis menininkas ( mokslininkas ) tuo daugiau linkęs į „nukrypimus“…Pastebėkit, kokie Pasaulyje „meniški“ menininkai ir „moksliški“ mokslininkai. Jie arti ribos, kai smegenys gali „persikrauti“ negrįžtamai.

 • nerijus

  Artūrai

  Pagarba. Be ironijos.
  Pagaliau skaitote komentarus.
  Cenzūra dar niekam nepakenkė!!!

  • mdxacuk

   Pasakyt, kad paskutinė eilutė yra Miestelėniška – reiškia nieko nepasakyt. Tai kaip susicukravusi Miestelėniškumo sgusčionkė.

   • nerijus

    mdxacuk

    Miestelėnų- dauguma, o ne mažuma ;)

    Vienok, Miestelėnai stovėjo „anoje“ tvoros pusėje, kai vyko Mažumų paradas/ eitynės, tai, pagal Jūsų komentarus galima suprasti, kad buvote kartu su Uoka ir gėjų „pupuliumi“ Gražuliu ir skardžiai traukėte dainą:
    – Kas nešokinės, kas nešokinės, tas- p**eras?!.
    Tikriausiai, jau į klubą nenueinate, tai bent ten pasišokote?!.

    Jau geriau būti Miestelėnų ( beje, Valentinas gali nesididžiuoti, nes ne jo ši frazė, nes ji senesnė nei pats Valentinas ), nei užmdxacuk’inusiu MIsčionimi.

    • nerijus

     mdxacuk

     Sakoma: ką labiausiai myli- to komentarus ištrina.

     Pripažinkit, kad jaučiate A. R. mdxacuk’išką meilę jo nuomonei ir požiūriui, kitaip, nesuprantu, kodėl užsifredinote ir rašote ten, kur Jūsų požiūriai kertasi?..

     Kas nerašinės, kas nerašinės, tas- lailiškas.

     • laila

      Tiap tiap :))) kas nerašinės…

    • Rolandas

     laila, sveika. Kur dingusi?

  • mielas Nerijau, komentarus skaičiau visą laiką. Tiesiog pastaruoju metu pastebėjau, kad yra genijų, kurie draugiškų patarimų negirdi.

 • Kiek man žinomas K. Masiulis yra oficialus vadybos ir politikos mo0kslų ekspertas. Štai jo išsilavinimas. Paėmiau info iš http://www.masiulis.eu/?page_id=19

  „1975 m. baigė Kelmės vidurinę mokyklą, 1980 m. su pagyrimu baigė Vilniaus universiteto Fizikos fakultetą. 1989 m. apgynė filosofijos mokslų kandidato disertaciją tema „Fizikos ir matematikos mokslų filosofinės problemos Lietuvoje 1920–1940 m.“ 1993 m. humanitarinių mokslų daktaras. 2000 m. Vilniaus universitete suteiktas socialinių mokslų docento vardas.

  1980–1983 m. Vilniaus universiteto Puslaidininkių fizikos katedros inžinierius, jaunesnysis mokslinis bendradarbis, 1983–1986 m. „Žinijos“ mokslinės draugijos referentas, 1986–1999 m. Filosofijos, sociologijos ir teisės instituto aspirantas, vyresnysis mokslinis bendradarbis.“

  Dar įdedu info apie jo darbovietes ir šiek tiek apie mokslinę veiklą. :)

  „1997–2000 m. Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas. Skaityti kursai: „Socialinių mokslų metodai“, „Socialinių mokslų filosofija“, „Socialinė politika Europos Sąjungoje“, „Elitas ir lyderystė“, „Politikos mokslų paradigmos“.

  1999 m. Valstybės saugumo departamento generalinio direktoriaus patarėjas, 1999–2000 m. Lietuvos Respublikos Vyriausybės valstybės konsultantas, Ministro Pirmininko patarėjas. 2000–2003 m. Lietuvos teisės universiteto valstybinio valdymo fakulteto dekanas. 2003–2005 m. Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotojas, atsistatydino iš pareigų, pareiškęs nebegalįs daugiau dirbti kartu su Prezidento Valdo Adamkaus pasitikėjimą praradusiu, į korupcijos ir protegavimo skandalus įsivėlusiu Vilniaus meru Artūru Zuoku. 2004 m. liepos 28 d. iki 2004 m. rugpjūčio 16 d. Seimo narys. 2005 m. Mykolo Romerio universiteto viešojo administravimo fakulteto katedros vedėjas, profesorius. Nuo 2008 m. Seimo narys.“

 • Ogis&Co

  Na taip, paprasta klaida, kuriu gausu ne tik kalbose, bet ir istatymuose, pagal kuriuos kazkas visgi turi sumoketi tai, is ko susidaro biudzetas…
  Nuolatinis vaizdelis: pasirodo kazkas naujo mokesciu srityje, ir buhalteriai griebiasi uz galvos ir lasiuku nuo sirdies.
  O kas tada turetu geriausiai suprasti? Ar ne tas, kuris yra istatymu kurejas?
  Suprantu, kad ne kiekvienas buhalteris, bet – kam tada reikejo pajudinti sistema (turiu galvoje mokesciu sistema)?
  Kai net ir Kubilius sunkiai skiria individualia veikla nuo individualios imones.

 • Rytis I

  Profesorium patapęs, juo būsi lig pabaigos, gal tai ir nėra teisinga, nes pavyzdžiui boksininkai ar kokie šachmatistai tai privalo nuolat įrodinėti, patvirtinti reitingus ar kvalifikaciją, arba tiesiog išeina pensijon… Kaip „reitinguojami“ mūsuose profesoriaus sugebėjimai, – nežinoma. Nors Sakalas irgi nuliūdino. Vakar vakarop klausiausi Seimo transliaciją (už nugaros), ir stebėjausi to pačio Masiulio požiūriu į profesionalią kariuomenę. Nesuprantu – jei tarnavimas Tėvynei yra „šventa pareiga“ – kaip gi tai siejasi su atlyginimu? Pas mus liko vien samdininiai, kaip arabai Čečėnijoje? Masiulio žodžiai:

  „Gal jūs įsi­vaiz­duo­jat ko­kį nors ste­buk­lą, o gal pa­tys ga­lit pa­si­sam­dy­ti šauk­ti­niais už dy­ką? Juk nie­kas ne­truk­do. Ar sa­vo vai­kus pa­siųs­ki­te te­nai, te­gu jie už dy­ką tar­nau­ja at­si­sa­ky­da­mi atlyginimo. Tik­riau­siai pri­ims.“

  …Suprask, „už dyką“ niekas niekas nieko negins…
  Dar viena citata, gal ne į temą, iš profesoriaus to pačio posėdžio:

  „Ki­tas svar­bus lai­mė­ji­mas yra so­cia­li­nis at­sa­kin­gu­mas ir tei­sin­gu­mas. Kas kas, bet so­cial­demok­ra­tai, ypač kai­rie­ji, ne­ga­lė­tų ši­tai Vy­riau­sy­bei pri­kai­šio­ti, kad kri­zės aki­vaiz­do­je ma­žė­jan­tys at­ly­gi­ni­mai ir pen­si­jos ma­žė­jo vi­siems pro­por­cin­gai. Jie ma­žė­jo pro­gre­sy­viai. Mes ga­li­me il­gai ir ug­nin­gai gin­čy­tis, ar bu­vo tei­sin­gai ma­ži­na­ma. Bet kad Sei­mo na­rys, tei­sė­jas ar mi­nist­ras ga­vo kur kas ma­žes­nį at­ly­gi­ni­mą ne­gu mo­ky­to­jas, kur kas ma­žiau su­ma­žė­ju­sį, tai yra fak­tas, ir to nie­kas ne­pa­neigs.“

  Nemoku „boldinti“, todėl kopijuoju atskirai – „Bet kad Sei­mo na­rys, tei­sė­jas ar mi­nist­ras ga­vo kur kas ma­žes­nį at­ly­gi­ni­mą ne­gu mo­ky­to­jas, kur kas ma­žiau su­ma­žė­ju­sį, tai yra fak­tas“
  – Seimo nario atlyginimas žymiai labiau sumažėjo nei mokytojo? Ar atvirkščiai?

  • nerijus

   Ryti I

   Apie seimo nario atlyginimą rašė A. R.
   Nepamenu jo įrašo, bet…
   Esmė tame, kad šiem metam jie susimažino, bet kitą met- atsigriebs visaGaliopai…

 • Mauras

  stebina toks susidomėjimas AR atradus vieną loginę klaidą Masiulio paskelbto teksto žodyje. Gal kas nors iš mūsų, įskaitant tekstų autorių, yra pripažintas gyvenime neklydusiu, ypač tokiose smulkmenose?

  Noriu paklausti – ar kas nors abejoja tuo, ką Masiulis norėjo pasakyti? Ar jis iškraipė faktus, savo tekstu mėgino pridengti interesų grupę ar kaip kitaip nusipelnė kritikos? Jei ne – teatleidžia man AR, linkėčiau visiems, net turintiems tikslą čia tiesiog prastumti laiką, ignoruoti tokius autoriaus tekstus, kaip ir visokius gėjų paradus. Sureikšminę smulkmenas, nebepastebim esmės.

  • nerijus

   Maurai

   Viskas prasideda nuo smulkmenų, o ne iš esmės.

  • mielas Maurai, jūsų nuomonė vertinga, o linkėjimai giliamintiški. Tačiau norėčiau atkreipti jūsų dėmesį, kad, K.Masiulio citatoje buvęs nusišnekėjimas man visai neatrodė kokia nors loginė klaida. Priešingai – mano požiūriu (jis, be abejonės, gali būti klaidingas) tai buvo labai gera standartinio K.Masiulio tipo politiko iliustracija. Politiko, kuris iki šiol nežino, kokie Lietuvoje yra mokesčiai. Žinoma, jūs galite sakyti, kad jam to ir nereikia…

   Tad aš laikausi nuomonės, kad ši citata anaiptol ne apie smulkmenas, o apie esmę.

   O jums linkėčiau prieš ką nors linkint prisiminti, kad jūsų nuostaba vienu ar kitu objektu nebūtinai turi nustebinti ir visus kitus.

   • Mauras

    Gerbiamas AR,
    būtų įdomi tema apie politikų tipus. Visada norisi visus sudėlioti į lentynėles su etiketėmis – tada gyvenimas pasidaro aiškesnis (ar bent atsiranda tokia iliuzija), bet tai gali pasirodyti neproduktyvus užsiėmimas. Nes dalis žmonių, tuo pačiu ir per pastaruosius 20 metų persikvalifikavusių į politikus, į lentynėles netelpa, ir jų padaryti visiškai prognozuojamais nepavyksta, ypač pasirėmus kokia smulkmena (jei būtumėt pateikęs Masiulio nusišnekėjimų kroniką, gal būtų labiau įtikinama) ir padarius toli siekiančias išvadas.

    Apie asmenybių vertinimą: nemanau kad Masiulis yra akademijos žvaigždė ir būsimasis Nobelio premijos laureatas. Su juo asmeniškai nesu susitikęs ir galiu spręsti tik iš viešų pasisakymų ir veiksmų. Tačiau daugelyje situacijų jis yra iš tų, kurių veiksmai yra arčiau tiesos teisingumo nei daugelio kitų politikų. Tai man asmeniškai yra pirmas vertinimo kriterijus, svarbesnis už visus vieną kartą ar net daugiau kartų netiksliai suformuluotus žodžius.

    Palinkėjimai visada lieka tik palinkėjimais, jie geranoriški. Sėkmės.

  • Rytis I

   Kad čia jokia loginė klaida, supainiojo, „susimaišė“.. Gal jau galvos perkaitusios?

 • Marius

  Kęstutis Masiulis galvoja, kad žmonės yra kvailiai. Naivai tikisi, kad juos, žmones galima apgauti. Privalomas sveikatos draudimo (PSD) mokestis kai pačiam gyventojui reikia susimokėti šį draudimą įvedė Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų, liberalų Sąjūdžio, liberalcentristų ir Tautos prisikėlimo partijų koalicija 2008 gruodį, per garsiuosius naktinius posėdžius.

  • mielas Mariau, gal nueikite adresu http://www.lrs.lt , ten dešinėje viršutinėje pusėje susiraskite nuorodą į įstatymų paiešką, pasinaudokite ja, o po to iš naujo pasamprotaukite, kas, ką ir apie ką galvoja. Galvodamas ir apie save.

   • Marius

    Esu nekartą lankęsis. PSD toks koks yra dabar, su tokia tvarka kaip yra dabar yra dabartinės valdžios nuopelnas.

    • mdxacuk

     Čia kaip tik tas atvejis, kai sakoma „…nors kuolą ant galvos…“. Užjaučiu.

    • ponas visai teisus. konservai prieme kad reiktu moketi 9 proc nuo minimumo, 2008m.

     iki tol galiojo 10% nuo vidutines algos, priimtas 1996 metais.

     jei esi kvailys, nugebantis perskaityti istatymo, tai cia jau tavo bedos :)))))

     • Mauras

      PSD yra šios valdžios nuopelnas gerąja to žodžio prasme, nes atsirado konkretumas kiek surenkama ir perduodama lėšų sveikatos apsaugai. Nes kiek pamenu iki konservų PSD buvo tiesiog GPM tarifo dalis, ir kiek bus atseikėta PSDF, valdžia kasmet spręsdavo kūrybiškai , neskelbiamų dalybų būdu, tiesiog atseikėdama trūkstamą dalį ar kiek sukrapštydavo, iš biudžeto.

      Atsiradus PSD kaip atskiram mokesčiui, GPM tarifas tapo 15%, o pridūrinėti iš biudžeto kiek suprantu nebereikia.

      Iki 2009 m. PSD buvo, tik mažesnis:

      http://mic.vmi.lt/documentpublicone.do?id=1000050877

     • Maurai: dar vienas su skaitymu susipykes.

      visas susaras kiles del PSD yra del „savarankiskai besidraudzianciu“ – t.y. bedarbiu nepencinyku nestudentu, kurie neuzsiregistrave darbo birzoj.

      http://mic.vmi.lt/documentpublicone.do?&id=1000074870&tree_id=1000007481

      duodate linka apie individualiu imoniu savininkus… kita karta pries lisdamas i eteri, pasiziurekite kaip lendate.. sikna lysti priekin – negrazu

     • Rytis I

      Man irgi neaišku. Tokiuose reikaluose esu pakankamai „durnas“ ir iš anksto prašau atelidimo. Girdėjau jog anksčiau, norint patekti į ligoninę turėdavai būti socialiai draustas. Žmonės skubiai per pažįstamus net įsidarbindavo pusei etato, kad galėtų gydytis. Dabar gi reikalauja iš tų vargšų bedarbių susimokėti atbuline data, nes pasirodo sveikatos sistema dirbo ir jiems. Matyčiau šiokį tokį prieštaravimą ar net tiesos nesakymą, bet gal klystu?

     • Mauras

      yessuz,
      persiprašau už netikslų linką. Jaučiuosi įvertintas avansu. Gal kaip piktasis PSD guru dar galite prie ko nors prikibti?

      Ryti I
      data ne atbulinė, o ydingumas tame, kad tik metams pasibaigus, dauguma žmogelių suprato kad liko skolingi.

 • Žemės Vaikas

  „ Premjeras: sumažinus benzino akcizą, tektų mažinti pensijas”
  http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2010-05-14-premjeras-sumazinus-benzino-akciza-tektu-mazinti-pensijas/44862/print

  Šita premjero frazė yra ryškus demagogijos pavyzdys, kuriame bandoma susieti akcizų mokesčių pajamas su pensijų, tai yra SODROS, išmokomis, kas iš tiesų tiesiogiai visai nesusiję.

  Teiginys tūrėtų skambėti sekančiai: „Sumažinus benzino akcizą, galbūt tektų mažinti valdininkų, seimo narių, mokytojų algas, kanceliarines išlaidas, investicijas, viešuosius pirkimus, su ta sąlyga, jeigu sumažinus degalų akcizus nepadidėtų degalų pardavimai ir kiti galimai padidėję surenkami mokesčiai, įtakoti degalų kainų sumažėjimo, nekompensuotų planuotų įplaukų.“

  • mdxacuk

   Čia tamsta tikrai žinot ar tiktai taip pasivaideno, kad nesusiję?

   1. Socialininio draudimo įstatyme yra netgi atskiras straipsnis, kuris vadinasi „Fondo biudžeto ir valstybės biudžeto santykiai“. Grubiai sakant, jeigu SODRAI trūksta pinigų, tai jie skiriami iš biudžeto. Dabar trūksta apie 200 mln. kas mėnesį.

   2. Yra labai didelė kategorija žmonių, kurie iš viso draudžiami valstybės lėšomis. Tai už juos taip pat SODRAI sumokama iš biudžeto.

   3. SODROS pensijos yra tiktai dalis pensijų. Yra galybė tiesiog valstybinių pensijų ir išmokų, kurios taip pat mokamos iš biudžeto.

   Ir t.t. Švieskitės.

   • Rolandas

    mdxacuk, ar tikrai tik nuoširdžiai nesupranti? Premjero frazė yra ryškus demagogijos pavyzdys, kuriame bandoma susieti akcizų mokesčių pajamas VIEN TIK su pensijų, tai yra SODROS, išmokomis. Žemės vaikas yra teisus, kadangi teiginys turėtų skambėti sekančiai: „Sumažinus benzino akcizą, galbūt tektų mažinti valdininkų, Seimo narių, mokytojų algas, kanceliarines išlaidas,pensijas, investicijas, viešuosius pirkimus ir t.t. „Apsišvietęs“, tai dar nereiškia, kad objektyvus. Taip s`kant- geriau būti tamsuoliu, tačiau objektyviu.

   • Žemės Vaikas

    1.Kiek žinau, bet jeigu klystu pataisykite, SODRAI padengti skirtumą tarp pajamų ir išlaidų iš biudžeto yra skolinama, bet nedovanojama.
    2.Parašiau TIESIOGIAI nesusiję. Tikiuosi jūs nesiūlysite padidinti 10 kartų biudžetininkų pajamas, vardan švento tikslo, kad žmonių pensijos nemažėtų.
    3.Kokį apytiksliai procentą sudaro valstybinės pensijos nuo visų pensijų? Apie išmokas neklausiu, nes premjeras akcizus susiejo būtent su pensijomis, ir nemanau, kad su valstybinėmis pensijomis.
    Būtų malonu sužinoti konkrečiau apie jūsų t.t.. Jei nesunku išdėstykite ir sekančius punktus, tai bus mano ir čia beskaitančiu švietimas, kuri jūs ir rekomendavote.

  • Labai tiksliai išklojo Žemės Vaikas

   Ar čia yra „ypatingų“ nesuvokiančių „Žemės Vaiko“ komentaro ? Matau, jog yra

   • romas

    Labai norint ir prie „laba diena“ galima prisiknisti :)
    Kodėl tada jau mažino pensijas, jei jos yra tokios labai nepriklausomos? Jei mažiname algas, SODROS įmokų surenkama mažiau, o biudžetas surenka mažiau mokesčių. Kur gauti pinigų dengti dar didesnį SODROS deficitą? Mažinti pensijas turbūt reikėtų. Žemės Vaikis yra formalistas ir nesupranta kad pinigų kiekis lieka tas pats. Jei nesurinksi – turėsi kažkam neduoti.

    • :)

     jeigu man skauda (biurokratui), aš perku vaistus sau, o ne pensininkui

     taip suprantamiau ?

     • romas

      Sumažinus akcizus, naudą patirs vairuotojai ir degalų pardavėjai. Daugiau degalų sunaudoja turtingesni, todėl pinigai pasiskirstys biednesnių nenaudai. Biurokratui nieko neskauda. Jam reikia paskirstyti surinktus pinigus. Bus mažiau surinkta, mažiau ir paskirstys. Man tai labai viskas aišku, o pačiam matau ne labai :)

     • pradedu galvoti, jog esi biurokratas, romai

      sumažinus akcizus, turės (teoriškai) mažėti degalų kaina – ko pasekoje tikimasi didesnės apyvartos su didesnėmis įplaukomis į biudžetą..

      nesuprantu kaip turtingesnis naudos daugiau degalų, negu dabar naudoja ? ar jis pasijaučia ubagu kai akcizai mažėja :) kažkokia iškreipta logika

      tačiau, sąstingis ekonomikoje vis vien tuštins biudžetą, ir jokie manipuliavimai su akcizu nebebus jau efektyvūs

      ateina dienos, kai skausmą pajaus biudžetininkai, kuriems ir teks „optimalizuoti“ poreikius – vaistą ieškotis sau

      Kodėl pensininkus mini tas „klounas kybys“, nes mato finansininkų pateiktas mokesčių įplaukų ataskaitas ir be esminių punktų daugiau nesigilina. Tame sąraše PVM, Akcizai ir Pelno mokesčius. Ir satrateguoja (operuoja) šiais esminiais patametrais.

      Tuo būdu įrodo ypatingą „kybiškumą“ – demagogiją.

      Principe (dėl biudžetinių skirstymų), romka, esi teisus. Biudžetai yra susiję, bet pensininkų pensijos negali būti priklausomos nuo mažesnių degalų kainų, nes yra daug platesnė verslo aplinka, kuria mąstantantys profesionalūs žmonės pasinaudoja. Ir save gerbiantys asmuo negali primityviai iš atsakingo posto viešai paaiškinti demogoginiame šablone.

      Gaila, kad čia cenzūra.. o tai pamoloninčiau tą „kybinį klouną“ jį nusakančiais epitetais

      pensininkai savo įnašą yra įvykdę, sudėtingu keliu, tad jie „neliečiami“ ir turi išlikti pagarboje

      Pastaba: Jeigu išskirti „valstybinius“ pensininkus – tai taip, jiems gali mažėti pensijos. Nes pastarieji grynakraujai patriotai, turi prisitaikyti prie naujos situacijos valstybėje

     • romas

      Aha, gera idėja. Nusiperkame Rusijoje daug naftos, perdirbame, paskui daug važinėjame. Taip pakelsim ekonomiką :) Kaip Kubilius ir nesugalvojo?
      Niekad valstybinio darbo nedirbau ir biurokratas nesu.

 • Rolandas

  Žemės vaikas, tu šaunuolis. Man patiko. Taikliai.Super

 • Rytis I

  Patiko, super-duper, žemės vaiki. – Rolandai, ekonomikoje ir finansuose nėra tiesiogiai sietinų dalykų, tai ne Niutono dėsnis, negalime lyginti atskiro padalinio ar firmos su finansine valstybės politika. Skirtingai, nei atskiras uabčikas, valstybė rūpinasi Dauguma, todėl šneka apie priežastis ir pasekmes.

  • Rolandas

   Ryti I, o aš apie ką kalbu? Būtent, aš bei Žemės vaikis ir bandome pasakyti, kad tiesiogiai susieti degalų akcizus vien tik su pensijomis yra momentinė premjero demagogija. Todėl ir super dėl Žemės vaikio pastabos-komentaro.

   • romas

    Demagogija būtų tik tuo atveju, jei sumažinus akcizus pensijos nesumažėtų. Kol nežinom, kaip iš tikro būtų, sakyti, kad Kubiliaus kalbos yra demagogija, yra demagogija taip pat. Taip pat galima žiūrėti ne į konkretų žodžių turinį, o į esmę. Premjero nuomone biudžeto pajamos sumažėtų, sumažinus akcizą. Todėl mėginimas sudirbinėti Kubilių turint užslėpto intereso pigiau važiuoti turi dar daugiau demagogijos požymių.

    • Žemės Vaikas

     Romai, aš trys kartus perskaičiau ką jūs parašėte, bet man jūsų išdėstytą loginė seką nepasiekiamą.

     Šios dvi jūsų frazės galėtų užimti garbingą dienos citatos vietą A.Račo tinklaraštyje:

     1.“Demagogija būtų tik tuo atveju, jei sumažinus akcizus pensijos nesumažėtų.“
     2.“Taip pat galima žiūrėti ne į konkretų žodžių turinį, o į esmę.“

     Jūs arba nenorite to suprasti ką aš parašiau, arba negalite arba mano tekstas iš tiesu tikru tikriausia demagogija.

     Prašau neįsižeiskite, tai tik mano subjektyvi nuomonė. Nieko asmeniško.

     • romas

      Žemės Vaike
      1. Demagogija yra naudos ar populiarumo siekimas melu, apgaule arba daline tiesa. Nežinau, kas atitinka šį apibrėžimą pasakyme :
      „ sumažinus benzino akcizą, tektų mažinti pensijas”
      Kodėl netektų, jei iš biudžeto pastoviai reikia finansuoti Sodros deficitą? Nežinant situacijos valstybėje, galima būtų manyti, kad premjeras klaidina žmones. Bet jei žinome, kad valstybė pastoviai skolinasi ir iš skolintų pinigų dengia Sodros deficitą, teigti, kad mažesnės nei planuota biudžeto pajamos neatsilieps Sodros deficito finansavimui, būtų demagogija.
      2. Konkretus premjero pasakymas, žiūrint tik į įstatyminę bazę, gali pasirodyti klaidingas. Bet jei tikrai norėsim pamatyti esmę, tada pasidomėsim tikrąja valstybės finansų būkle ir viskas logiškai stos į savo vietas.

     • nerijus

      romai

      Kaip susiję Sodros ir Valstybės biudžetai?..
      Kiek žinoma, tai akcizo mokesčiai patenka ne į Sodrą, o į Valstybės biudžetą?!.

     • nerijus

      Mes, Valstyb4s gyventojai,mokame mokesčius:
      6 proc.- SODRAI
      15 proc.- Valstybės biudžetui.
      Plius darbdavio mokami mokesčiai…

      Kaip galima sieti Sodrą ir Valstybės biudžetą, prisidengiant akcizo mokesčiais?..

     • nerijus

      p.s.

      Žinoma, vienok, sumažinus akcizą- nesumažės kuro kaina. Kas tai gali paneigti arba patvirtinti?
      Niekas.
      Tas pats galioja ir PVM mokesčiui.
      Sumažinus jį daržovėms, mėsai ir pan. nėra garantijos, kad maisto produktai atpigs.
      Tai, tik pigus POPULIZMAS, kuris reikalingas artėjantiems Savivaldos rinkimams.
      Šiam „reikalui“ TS- LKD ir co jau ruošiasi ir gan aktyviai: TVF „pasakėlės“ Lietuvai apie pensijų, beigi, motinystės pašalpų mažinimą ir t.t., ir pan.

      Stebėkit, kokie mes šaunuoliai, kad nesiskolinome iš TVF :)

      Kas gali paneigti, kad nesiskolinimas iš TVF buvo baimė, jog lėšos ir jų paskirstymas bus kontroliuojami?..

      Žinoma, kuri blogybė geresnė: kai yra kontrolė ar kai nėra.
      Mūsų, Lietuvos, atveju, tai sakyčiau, kad geriau kontrolė REIKALINGA…Priežasčių neaiškinsiu, nes ir taip jos matomos ir rodomos/ pateikiamos kasdien…

  • Žemės Vaikas

   Įdomi mintis „ekonomikoje ir finansuose nėra tiesiogiai sietinų dalykų“.

 • Rolandas

  romai, tik maža pastabėlė, šiuo atveju aš kalbėjau apie „momentinę“, o tu apie „permanentinę“ demagogiją. Bet kuriuo atveju mes abu, draugiškai balsuosime už Kubilių:)

 • elementarios kritikos nepernešantis žmogus , negali visuomenei pateikti jokios objektyvios pozicijos kokiu nors klausimu

  na kabinetinis darbas yra kabinetinis :)

  nepatinka man, vienintelis įdomus dalykas – kai apie „Vilniaus prekybos grupę“ Artūras domėjosi.. bet kai nuėjo kavos dalykiškai kartu gerti :).. tai..

  na suprantate

 • Mauras

  manau vertinti reikia ne tik kalbas (politikai, žiniasklaida ir visuomenės veikėjai, jau nekalbant apie eilinius ar neeilinius komentatorius, paleidžia į eterį įvairiausių liapsusų ir nesąmonių), o veiksmus.

  Su veiksmais ir jų motyvacija (kalbu ne apie viešus pareiškimus, o apie sprendimų priėmimą) nuolat nėra taip gerai kaip norėtųsi. Pavyzdys – partijos atkakliai ir sistemingai priešinasi idėjoms atsisakyti juridinių asmenų aukų ir sudaryti galimybę partijas remti piliečiams iš savo sumokėtų mokesčių dalies. Priešinasi pirmiausia „opozicijai“ priklausančio Audito komiteto, kuriam diriguoja graužinienė su bradausku, viršūnėlė, ką tik po 1,5 m. voliojimo pakišusi kosmetines Politinių partijų ir kampanijų finansavimo pataisas, kurios nieko iš esmės nekeičia, nebent leistų šį įstatymą pažeidusioms partijoms lengviau gauti valstybės dotaciją (žinoma, graužinienė tuo turėtų rūpintis, nes UAB „Darbo partija“, agurkichui pasislėpus po Briuselio neliečiamybe ir įstrigus „juodosios buhalterijos“ bylai, norėtų toliau gauti pinigų iš biudžeto). Tačiau panaikinti legalią „politverslininkus“ maitinančią bambagyslę visiškai nesuinteresuoti nei paksistai, nei valinskininkai, nei šį tikslą savo 2008 m. rinkiminėje programoje įsirašę konservai. Anušausko pareiškimai orientuoti tik į spaudimą kontrabandos ir išplautos ES paramos pinigais finansuojamas „juodąsias kasas“, kuo jis ir STT turėtų rūpintis. Tačiau galimybės legaliai pirkti politikus niekas nenori panaikinti.

  Estai tai padarė 2003 m., pasižiūrėkime, koks pasitikėjimas partijomis ir valdžia, koks korupcijos suvokimo indeksas.

  • romas

   Maurai, viskas priklauso, kur mėginsim rasti pradinę priežastį. Mano supratimu, valdžią pagimdo visuomenė ir mūsų valdžia tiek skiriasi nuo estų valdžios, kiek skiriasi vidutinis lietuvis nuo vidutinio esto. Turiu omenyje ne žmones kaip kūnus, o papročius ir elgesį.

   • Žemės Vaikas

    Pritariu Romai 100% šitai jūsų minčiai, kokie mes, tokia ir mūsų valdžia. Ir siūlau visiems, tame tarpe ir jums, kritiškai vertinti valdžios kalbas ir darbus, atmetus visas simpatijas ir antipatijas. Žinoma kritika turi buti pamatuota ir turinti realų pagrindą, o ne kritika dėl kritikos ar šiaip dėl kažkokių savanaudiškų tikslų.

   • Mauras

    Romai,
    esate tikras, kad visos problemos tik dėl to, kad statistinis lietuvis tiesiog yra iš prigimties labiau savanaudis ir korumpuojasi žymiai geriau nei statistinis estas? Sakykim, kad taip yra.

    Tačiau ar tuo galima pateisinti valdžios, išsilavinusių, puikiai suvokiančių priežastinius ryšius ir deklaruojančių tarnystę žmonėms politikų, elgesį? Tuomet šiuo argumentu puikiai galima pateisinti bet ką, nuo atidirbinėjimo rėmėjams iki prabangos už lėšas parlamentinei veiklai.

    Aš problemą įvardinčiau ne tame, kad tokia visuomenė pagimdo tokią valdžią. Manau labai rimta problema yra tame, kad nedaug turime lyderių, kurie būtų sąžiningi, t.y. piliečių interesus nuolat keltų aukščiau už savo interesų grupės ar asmeninius, nebijotų protingai rizikuoti, šiandien iškeltų sau ir kitiems rimtesnius tikslus nei išlaikyti valdžią ir sugebėtų įkvėpti kitus. Ir nemanau, kad tokių pas tuos pačius estus visada buvo žymiai daugiau, jei tokių žmonių tarp lietuvių įvairiais mūsų istorijos tarpsniais nebūtų buvę, nebūtume išlaikę kalbos ir atkūrę valstybės.

 • Žemės Vaikas

  Dėkui Romai už išlaikytą toną. Matau, kad esat įtikėjęs premjero teisumu ir gal būt dėl to nenorit suprasti kas yra akivaizdu. Tiek jau to, pasiliekam kiekvienas su savo supratimu.
  Turiu pastebėti, kad viena jūsų frazė buvo taikli kaip reta:
  „Biurokratui nieko neskauda. Jam reikia paskirstyti surinktus pinigus. Bus mažiau surinkta, mažiau ir paskirstys.“
  Jūs gal net nepagalvodamas, tiksliu tiksliausiai apibūdinot mūsų valdžios mentalitetą. Valdžios pareiga įstatymų pagalba sukurti tokias žaidimo taisykles, kurios skatintu pageidaujamus procesus ir slopintu nepageidaujamus. Vyriausybė neturėtų būti tik buhalterių komanda, kuri tesugeba suskaičiuoti kiek gavo pajamų, kiek reikia išmokėti ir jeigu trūksta, tai pasiskolinti arba padidinti mokesčius. Gera valdžia turi puikiai išmanyti verslo subtilybes ir protingais sprendimais skatinti verslo aktyvumą, padaryti taip, kad būtų kvaila, ekonomiškai nenaudinga nepradėti verslo Lietuvoje, ko išdavoje didėja užimtumas, mažėja bedarbystė, mažėja išmokos bedarbiams ir remtiniems žmonėms, didėja žmonių pajamos, kas savo ruožtu didina įplaukas į SODRA ir į biudžetą, didėja vartojimas, kas padidina tiek mokesčių surinkimą ir tiek naujų darbo vietų kūrimą. Dabar gi irgi viskas vyksta tie patys procesai, tik atvirkštine tvarka nei mano išvardinta. Verslas traukiasi, mažėja apmokestinama bazė, didinami mokesčiai ir plečiama mokesčių bazė, verslas dar traukiasi ir norėdamas išlikti eina į pogrindį, rezultate didėja bedarbystė mažėja mokesčių, tame tarpe ir SODROS, surinkimas, didėja išmokos, krenta vidaus vartojimas, mažėja darbo vietos ir verslo pajamos, didėja bankrotų skaičius, didėja bedarbystė …. Kaip sniego gniūžtė didėja disbalansas tarp pajamų ir išlaidų, kuris dengiamas vis didesniu įsiskolinimu, kurio vis didėjanti palūkanų dalis dar gyliau mus visus gramzdina.

  • romas

   Žemės Vaike, reikia žiūrėti ne į detales, o truputį iš aukščiau. Lietuva turi prie euro pririštą valiutą. Vienintelis būdas pinigų padauginti yra eksportuoti daugiau nei importuojame. Blogu užsienio prekybos balansu Lietuva pasižymėjo ir prie socdemų – netgi labiau. Esant paskolų burbului, pripratome prie neuždirbtų pajamų, o dabar, kai niekas nebekredituoja, nenorim sumažinti apetito ir valstybė priversta skolintis. Mintis,kad didesni importuotos naftos produktų pardavimai vidaus rinkoje gali kažkaip gelbėti mus, yra bloga. Akcizo sumažinimas tikrai perskirsto pinigus didesnes pajamas gaunančių naudai. Taip pat didesnis naftos produktų pardavimas mūsų rinkoje blogina prekybos balansą – t.y. mažina pinigų rinkoje. Ar Kubiliaus vyriausybė viską daro gerai, yra vienas klausimas, o Kubiliaus nesutikimas mažinti akcizą benzinui – kitas, neišplaukiantis automatu iš pirmo. Šiuo atveju Kubilius pasiūlymus dėl akcizo vertina teisingai.

 • Taikdarys

  Račai, neskleisk netikslios informacijos.

  http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2010-05-10-kestutis-masiulis-mitai-apie-lietuvos-politikos-aktualijas/44636

  Klysta visi, bet ne visi klaidoje pasilieka. Užsiimk rimtesniais darbais.

  • mielas taikdary, labai džiaugiuosi, kad Seimo narys pagaliau sužinojo, ką reiškia PSD. Ačiū už informaciją. Beje, kuo aš užsiimu, ne tamstos reikalas.

 • Taikdarys

  Atsiprašau,jeigu tamstą įžeidžiau. Pasiūlymas buvo geranoriškas.

 • Žemės Vaikas

  Premjeras(A.Kubilius): NT mokestis – tai teisingas mokestis

  Perskaičius šią premjero mintį, susimasčiau ir paklausiau savęs: O ar yra neteisingų mokesčių, jeigu butent šis yra teisingas?