Citata #329 D.Teišerskytė žino kaip gelbėti ekonomiką

Iš Lietuvos Respublikos Seimo narės pranešimo spaudai:

Įmonės, neišgalėdamos išlaikyti net labai reikalingų darbuotojų, atleidžia juos iš darbo, tuo patirdamos didžiulius turtinius ir emocinius nuostolius. Būtina padėti valstybei ir bent iš dalies išsaugoti bedarbių ir bankrutuojančių įmonių egzistenciją ir savigarbą. Manau, būtų teisinga, kad kiekvienas gaunantis valstybės pašalpą, už ją atidirbtų įmonėje, kuri dėl valdžios nesugebėjimo valdyti valstybę ar milžiniškų mokesčių ir perdėtos kontrolės priversta bankrutuoti arba atleisti darbuotojus”, – teigia D. Teišerskytė.

Anot Seimo narės, reikia skubiai svarstyti galimybę išskirstyti bedarbius pagal įmonių pageidavimus, kad jie galėtų arba privalėtų bent pusę dienos dirbti, kad nors iš dalies atsilygintų už valstybės teikiamą bedarbio pašalpą.

… aš tikrai taip nesugalvočiau…

.. O Seimo narė, teikianti tokius pasiūlymus, tikrai yra nacionalinė vertybė…

Nes tikriausiai tik Lietuvoje parlamentaras gali sau leisti viešai kalbėti  kalbėti tokias nesąmones.

(13 balsų, vidurkis: 4,23 iš 5)
Loading...
 • kolega

  bet cia tai geras: „kuri dėl valdžios nesugebėjimo valdyti valstybę ar milžiniškų mokesčių ir perdėtos kontrolės priversta bankrutuoti arba atleisti darbuotojus“. Kokia savikritika skamba is Nacionalines vertybes, tik kazkodel del to nesugebejimo valdyti, bedarbiai turi atidirbti. Nelabai randu logikos.

 • Ypač vertinga, kad ši teta liberalė…

  • austras

   Aukščiausia lietuviško liberalizmo vertybė yra tarnavimas verslui, o ne asmeninė žmogaus laisvė. Priėmęs šią aksiomą primityvus Teišerskytės protas konstruoja savo konstruktą toliau: pagal vertybinį supratimą… Tu esi laisvas tiek, kiek gali pasitarnauti verslui. O būdamas bedarbiu verslui tu nepasitarnauji, tad reikėtų vis tiek kažką padaryti, kad pasitarnautum..
   O tai, kad nesueina loginiai galai iš tiesų nėra Teišerskytės problema. Ir viduramžiais primityvesnis protas degindavo Džordaną Bruno ant laužo. Visais laikais atsirasdavo primityvių vyraujančios ideologijos (religijos) sekėjų, galvojančių kad ir jie yra nacionalinės vertybės. Ir vykdo Dievo, arba laisvosios rinkos valią.

 • prasidėjo pirmadienis, pasipylė auksinės mintys, viena jų – A.Teišerskytės, bet nemažiau įdomios ir kitos:

  „Pritariu – baisiausi yra trispalviai bolševikai“. j.naivusis

  „Nes tikriausiai tik Lietuvoje (kodėl tik Lietuvoje? – red. Fredis*) parlamentaras gali sau leisti viešai kalbėti tiokias nesąmones“. A.Račas

  • Sutekh

   Isauso pirmadienis, pabudo troliai:)

  • J. naivusis

   Žodžiai mano. Tik nemanau, kad vertėjo cituoti tokioje garbingoje kompanijoje.
   Negi niekad neteko sutikt kokio trispalvio bolševiko?

   • Arturas

    Sutikti neteko. Tik veidrodyje gali apžiūrėti.

 • Žvelgaitis

  Tikrai nacionalinė mintis.
  Seimistai už tuos pinigėlius, kurių neturėtų sau išleisti, bet išleidžia ir dar deklaruoti nenori, tai štai už tuos eis dirbti įmonėse, o visiems bedarbiams bus gražaus pažiūrėjimo į dirbančius seimistus. O gal koks bedarbis ir kompaniją palaikys? Žiūrėk, ir judėjimas susiformuos.

 • Darius

  Manau, kad uz tokius pasiulymus jai galima atleisti del per avarija patirtos galvos traumos:)

 • Vertėtų įvest tvarką, kad kandidatams į Seimą reikia pristatyti pažymą apie tai, jog jie psichiškai sveiki.

 • dzyvai

  Kitas klausimas – ar gaunantys bedarbio pašalpą turėtų dirbti kažkokį kiekį valandų visuomenei naudingo darbo – tarkim šluoti/atkasti viešą šaligatvį, sudalyvauti šiukšlių rinkimo valstybiniuose miškuose akcijoje, prižiūrėti vaikus ar senelius vaikų ar senelių namuose ir t.t.?

  Sutinku, kad tokiu atveju bedarbio pašalpa taptų nebe draudimo išmoka, o uždarbis už darbą. Na, tarkime, dirbantys visuomenei naudingą darbą galėtų gauti didesnę bedarbio pašalpą? Tokiu atveju tai nebūtų prievartinis darbas?

  Kritikuokite.

 • A.G.

  Manau, gerb. poetė ir Seimo narė turėjo gilesnę mintį.
  Jautri moters siela, gal visa esybe pajuto, kad esame Tėvynės griuvėsiuose ir kad gal laikas, kaip 1945 m. vokiečiams, – kibti į talką, vietoje pašalpų pilstukų kontarbandistams išmokėjimo per tarpininkus… bet tai dešimtmečiu, mažiausiai, pavėluota. Dabar ta pašalpa jau kita sluoksniui, geru laipteliu aukštesniam, kuris už tą pašalpą jau ne pilstukus perka, bet duonelę.
  Manau mintis buvo, – laikinai primiršus visokias ten darbo inspekcijas, ir daryti tai, ką vokiečiai darė tais 1945 m. (taip pat prisivirę košės) ir su paprastais statybiniais įrankiais išėję prie bombonešių suverstų griuvėsių… jos vieningai srėbti, ir gerai išnaudoję Maršalo planą (mūsiškai būtų jau ne SAPARDAI, kurie gal tik labiau įtvirtino griūtį…, panaikindami smulkų šeimos verslą) – nėra kvaila mintis, kaip čia pamanyta.
  Kad utopinė, kad to nebus, bet kad tai darytų vokietis – yra labiau protinga pašiepa lietuviui, jos nusipelnus, nei vėliavnešio idėja.
  O pašiepų jau gal ir nereikia, ne dėl to, kad spektakliai „durnių laive“ pasibaigė… tiksliau sakant, kad jau ir pašiepa, kai buvo laikas nepadėjo, tai dabar jau ir bevertė.
  Ta prasme, čia žmonės tai savo giluma pajutę, žavesio citata ir nerodo.
  Gal jau su visam visi yra atsidavę tik Dievo valiai.
  Joke kaip visada.

 • Vienas is dvieju: arba citatos autorei pasireiske atokus traumos padariniai, arba tai kazkokia nauja zolyte, kurios poveikis CNS dar iki galo neistirtas… Dar viena auksine fraze, nereali

 • vasia

  O as noreciau atidirbti pasalpa BNS agenturoje !

  • mielas vasia, sprendžiant iš tamstos pasisakymų šiame tinklaraštyje, abejoju, ar jums rastųsi tinkama darbo vieta:)

   • vasia

    AR, o gaila :( buciau to nerases! as grazus kaip prezidente , as gudrus kaip semeta, as patyres kaip kubilius, as iskalbingas kaip veselka,as eiklus kaip kreivys, as sazinngas kaip zuokas, as greitas kaip teserskyte, pasiskiepines vakcina, galiu dirbt virsvalandzius, mano paziuros tokios kokiu reiks!

 • nerijus

  Atleistina…Moteris po skyrybų ir auto įvykio. Kaip žinia, po kurio buvo atsidūrusi reanimacijoje dėl smegenų sukrėtimo.
  Svarbu, kad nepradėjo kalbėti apie šviesą tunelio gale…Turėjau omenyje- sunkmečio šviesą :)

 • Jonas III

  Įdomu bus šioje skiltyje išgirsti gerbiamos Lidos komentarą. Kadangi netolimoje praeityje nevykęs mano bandyms iššaukti diskusiją dėl būtinumo stiprinti įsipareigojimų vykdymo kontrolę susilaukė Lidos griežtos kritikos(o mdxacuk-ui jai karštai pritarus, aš net nebandau rašyti, kad ši kritika nėra pagrįsta), todėl iš jos laukiu susižavėjimo Teišerskytės pasiūlymu.

  • Stiprybės Jonai!

  • nerijus

   Lida visų atsiprašė už neetišką bendravimą. Etikmat :)

  • lida

   Manau, būtų teisingiausia pirma be jokių salygų išmokėti bedarbio išmokas, o po kiek laiko pareikalauti atidirbti. Nesutikusiems iškelti baudžiamąsias bylas už sukčiavimą.
   Priminkite Jonai Nr. 3 „dėl būtinumo stiprinti įsipareigojimų vykdymo kontrolę“.

   • Jonas III

    Buvau pateikęs pasiūlymą, dėl kontraceptinių priemonių įteisinimo mažinant bankrotų gimstamumą: http://racas.lt/sunkmetis-iii-lietuvisko-verslo-ypatybes/. Aišku tuo nereikėtų apsiriboti. Reikalinga būtų ir PVM įstatymo korektūra.
    Esamą draudimą vienam asmeniui turėti daugiau negu vieną individualią įmonę vertinu palankiai, ir nelaikau to dideliu konstitucijos pažeidimu.
    O įmonių atsakingumo didinimas pasitarnautų ir bedarbystės, ir šešėlio mažinimui.

    • lida

     Nematau ryšio tarp Teišerskytės pasiūlymo ir jūsų ano pasiūlymo dėl ribojimų steigti juridinius asmenis. Nebent tiek, kad abu naivūs (pasakysiu taip, kad nepatrintų).

     • Jonas III

      Ryšį galima būtų įžvelgti priešybėje.

 • Milda

  yra ir be Teišerskytės žinovu :) Visa eilė susidarė užimti premjero ir ministrų vietas.Uspaskichas, Butkevičius, Vagnorius, Prunskienė, Paksas su Mazuroniu, Paulauskas…. Oi daug. Ai dar vieną proto bokštą pamiršau, Paleckiuką ;)

 • Spectre

  Šita „nacionalinės vertybės“ mintis labai atitinka vištų iš LLRI požiūrį. Ko gero „nacionalinės vertybės“ ir LLRI valstybės idealas sutampa ir yra Somalis – jokios valdžios, jokių įstatymų, jokių pencynykų ar socialinių išmokų, kiekvienas verčiasi kaip išmano, o darbuotojai su darbdaviais kalašnikovų pagalba santykius išsiaiškina…

 • Rolandas

  Ankstyvojo primityvizmo poezijos atstovė toliau siautėja.

 • O kuo blogas šis pasiūlymas? Tu gauni pašalpą, tu per dienas nieko neveiki, tai pusę etato gali ir padirbėt. Ir pačiam fainiau bus, ir versliukui neprošal nekainuojantis darbininkas.

 • p.s.

  Jei neklystu,tai kažkas panašaus jau buvo praktikuojama kaip įdarbinimo skatinamoji programa. Darbo birža siusdavo tam tikru nepaklausiu(pvz. III gr. invalid.) grupių bedarbius į įmones ir joms kažkiek laiko primokėdavo.Tik nežinau finansavimo šaltinio. O įmonėse mielai įdarbindavo tokiu bedarbius su „krepšeliu“ „bandomajam“ laikotarpiui , jam pasibaigus laukdavo naujų .Tikras biznio ramstis.

  • gie

   Ne vien su invalidais. Nedarbo birzha finansuoja ir dabar minimalia alga kelis menesius per ja idarbinamiems asmenims. Tik reikia daug daug popieriuku pristatyti :)
   Pasiulymo ideja gera, apipavidalinimas blogas.

   • A.G.

    Matote gie,
    Lietuvoje ir ne tik, – demokratiniai sprendimai ne itin madoje.
    Kai kalbama būtų apie tikrą demokratiją, o ne vagių plėtojimo programas, nusikaltėlių plėtojimo programas, laisvę ne tik nusikaltimų plėtojimo, bet ir nužmoginimo programoms – kalbėtojui reikia būti morališkai pasiruošus tam tikroms staigmenoms.
    Tų plėtros, vadinkime, programų ofisų agentūros yra užtvindžiusios visą internetą, – tad su panašiais samprotavimais apie tikrą demokratiją vertėtų būti itin atsargiu, o tai momentaliai galite pasijusti politiniu lavonu. Taigi.
    Juk šiandien priimtina tik viena, – teisinga nuomonė, kaip kokiais, pavyzdžiui, 1933 m. Vokietijoje ar 1937 m. bei vėliau Rusijos imperijos teritorijoje. Nepastebėjote. Taigi, brač.
    Bet džiaukas, žinoma.

 • mdxacuk

  Kodėl tik Lietuvoj? Bandymų tramdyti nedarbą panašiais metodais buvo Baltarusijoj. Tik be bereikalingų ceremonijų. Ten įmonėms valdžios buvo nustatomos normos, po kiek privalo priimti bedarbių. Tikriausiai efektinga priemonė, nes nedarbas pas juos nesiekia 1 proc. Beveik kaip prie Tarybų.

 • Čia jai taip po reanimacijos pasidarė?

 • Jonas

  „…kad nors iš dalies atsilygintų už valstybės teikiamą bedarbio pašalpą – baisiausia, kad seime manau daugelis taip galvoja.

 • Promo

  Jei ne daugumą, tai beveik daugumą seimo narių ir valdininkų yra užvaldžiusi manija kažką kalbėti ir siūlyti. Nesvarbu, kad tie siūlymai ir kalbėjimai dažniausia dvelkia nusikalbėjimu ir sveiku protu nesuvokiamais siūlymais. Tokiems „aktyvistams“ atrodo, jog Lietuvos žmonės juos įvertins (ir aišku galvoja, kad įvertins iš teigiamos pusės) tik pagal tai, kaip dažnai į viešumą per kokią nors mediją švysteles savo kažkokią atseit genijaus vardo vertą idėją-mintį. Ar jau pas mus nieko nebegali būti pastovaus? Visi tik siūlio keisti tą ar ana, bruka įvairius papildymus, pataisymus, atrodytu, lyg viskas kas buvo priimta ir nutarta seniau yra niekalai. Ne, nesakau jog reikia būti konservatyviais ir neieškoti kažko naujo, nesiekti tobulumo. Tačiau nors kartą susivokite tupintieji seimo rūmuose, jog ne viskas kas gimsta jūsų galvose yra aukso vertės ir nemanykite ,jog tik jūs esate tie ir tos, kurie ištrauks Lietuva iš ekonomines duobės.

 • Ogis@Co

  Mh…
  Beveik suprantu, kodel ta valstybe blogai valdoma.
  Idomu, o vyriausybeje taip pat butu panasiai mastanciu?
  As cia mastymo logika turiu galvoj.
  Nes va laukiu 2010m mokesciu naujienu komentaru, o ju vis nera…
  Turbut mokesciu inspekcija kazka sunkiai virskina :)

  • nerijus

   VMI

   Jau suvirškino mamyčių išmokas :)
   http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/netiketumas-daliai-vaikus-auginanciu-tevu–mazesnes-ismokos.d?id=27964759

   Deklaruosit pajamas iki gegužės 5 d.- atgausit, ne- ačiū už paramą Valstybei :)
   Ir nereikia skiesti apie jokius GPM’us, NPD’emus, ir pan.

   • Ogis@Co

    Na bet cia su mamytem situacija tokia: yra tam tikra logika, patinka ar nepatinka, bet ji yra, gali laikydamasis nustatytu zaidimo taisykliu viska padaryti teisingai.
    Tuo pat metu del imoniu (kalba eina apie individualias imones ir apskritai apie neribotos juridines atsakomybes versla) yra visiskai neaiski net nauja apmokestinimo logika. Imone dirba, menesio pabaigoj jau kazka reikes moketi, taciau ka – kas pasakys? Kol kas yra tik apkalbu lygio komentarai, skirtingu instituciju puslapiuose skirtingi.
    O jei jus eitumet darban, dirbtumet, o alga – na, del algos tai „susitarsim veliau“.
    O mamytes dar skundziasi :)

    • Jonas III

     Minimalios (galimos didesnės) kasmėnesinės įmokos sodrai: įm.k. 310 – 228 Lt, įm.k. 322 – 72 Lt. Viso 300 Lt.

     • Ogis@Co

      Tai va, tai va: didesnes GALIMOS ar PRIVALOMOS.
      Ir dar – dabar skaiciuojama jau pagal nauja tvarka nuo paskirstomu (t.y. ismokamu) pinigu, jie apmokestinami Sodra.
      O praeitais metais Sodra buvo apmokestinamas pelnas, tai iseina taip, kad sumoki Sodrai, po to vel sumoki… :)
      Manau, net Maldeikiene nebutu patenkinta, jei jai taip…

 • Atvirai šnekant, dažnai žmonės bedarbio pašalpas gauna tie, kam jos visai nereikalingo. Jie su malonumu nedirbs, jiems užtenka pilnai bedarbio pašalpos. Manyčiau reikėtų per puse sumažinti bedarbio pašalpą. O jei nori kitą pusę gauti – eik dirbti viešuosius ir kitus visuomenei naudingus darbus. Tada iš karto bus aišku – kam reikia, o kam tik tikros socialinės pašalpos reikia…
  Nes tikrai, yra daug žmonių kurie are už varganą minimumą (670 Lt į rankas), o kai kas mąsto – kam jiems dirbti, jei galima nedirbti ir gausi šiek tiek mažiau… o dar įvertinus išlaidas kurias reikia patirti važiuojant į darbą, supranti kad gauni pliusą.

 • Ogis@Co

  Beje, pries miega ne i tema (o gal?):
  Lengvatinis PVM šildymui diskriminuoja gyvenančius individualiuose namuose
  http://www.delfi.lt/news/economy/energetics/lengvatinis-pvm-sildymui-diskriminuoja-gyvenancius-individualiuose-namuose.d?id=27966425
  Tai mane diskriminuoja…
  Jau seniai.

 • Darius

  Vergovės įteisinimas – kitaip ir nepavadinsi. Juokas pro ašaras. baisiausia, kad taip galvoja seimo narys. Du kartus perskaičiau, galvoju, gal ko nesupratau . . . . . tiesa pasakius nėr ką ir bekomentuot. Domiuosiu LRS narių mintimis, ir laukiu, kada pagaliau …….. ir matau, kad laukti beprasmiška :(

 • Vakaris

  Šiaip baisu. Be reikalo perskaičiau iš ryto… kažkaip nuotaika subjuro. Ta nacionalinė vertybė, kaip valytoja pasodinta orkestre G.Rinkevičiaus vietoje. Užuojauta muzikantams (sugebantiems mąstyti seimo nariams) ir visiems klausytojams per prievartą (mums). Dar baisiau pagalvojus, kiek tokių parazituoja seime. Ačiū tiems seimūnams (šis žodis kai kuriems kaip nuodas tarakonams) kurie rankas kilnoja nekalbėdami.

  (nors yra tikėjimas, kad Kalėdų naktį visi žvėreliai prakalba… net tylios žuvys).

 • Seniai beprasmiška. Tokios įdėjos išgirstos turguje, nestebintu, bet seime….!

 • Andrius

  Gal Teišerskytė idėją pateikė ir naiviai,bet idėja nėra nauja. Pietų Korėjoje tokią idėją jau senai panaudojo ir jų ekonomika staiga išaugo. Tai turėtų skambėti maždaug taip : kiekvienas bedarbis,gaunantis pašalpą,turi atidirbti viešuosius darbus arba pasirinktoje įmonėje. Už dyką dalinamos pašalpos,kad ir kokios jos mažos būtų, visviena formuoja tam tikrą išlaikytinio psichologiją. Deja seime gausu ir naivių ir tiesiog netoleriagių parlamentarų,tai ko tikėtis iš jų teikiamų pasiūlymų ar kuriamų įstatymų.